Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28401) jones965 válasza FoBCRaistlin (#28400) üzenetére


jones965
Modder

Állok elébe, mikor lesz aktuális?
A C&Q nálam is működik, + a vga visszaáll 300/100/100Mhz értékekre, és így tesztelhetünk.

Az ATI kártya azt hiszem nem tud ennyire visszavenni. ;]

(#28402) FoBCRaistlin válasza jones965 (#28401) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

hehe :) vicce lenne, rendelek egy teherkocsit a szállításhoz :)

meg lehet kicsit mókolni a 4770-et is, de nem annyira.
amúgy azt néztem, ilyen töltögetős netezős állapotban 85W-ig le lehet húzni a gépem fogyasztását.

viszont vicces kívül kíváncsi lennék... :U

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28403) jones965 válasza FoBCRaistlin (#28402) üzenetére


jones965
Modder

Jelenleg a vizem 29'C fokos, a szoba folyamatosan hűlik, a vga az előbb említett értéken, a [többi] változatlan.

Ha lesz időm, kipróbálom, mi a legalacsonyabb érték, amit ki tudok negatív " tuninggal" hozni a gépemből hőfok vonatkozásában.

[ Szerkesztve ]

(#28404) helkis válasza jones965 (#28403) üzenetére


helkis
addikt

alapvetően a melegedést a proci magfeszültsége határozza meg, hajrá downgrade-erek! ;)

Raist - jégkockákat a tartályba! :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28405) FoBCRaistlin válasza jones965 (#28403) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

b@sszus most esik le. nekem a proci nem mér 41 fok alatt :D szal bukta nekem... :O

helkis:már gondoltam a "jegezésre" de hogyan kéne?
amúgy a hétvégi barmolásalkalmával a régi kacatokat kéne szárazjegezni. ;] :C tapasztalatszerzésnek/új élménynek :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28406) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

ha lerágott csont akkor bocsi mindenkitől, de BR4D elültette az érdeklődés szikráját bennem.
PRO/CON érveket mondanátok nekem a Valvoline SuperCoolant adalékról.
thx! mindenféle vélemény érdekel, de mondjatok hozzá érvet is plz!
:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28407) #97544192 válasza FoBCRaistlin (#28406) üzenetére


#97544192
törölt tag

Jajj mit fogok én ezért kapni. :DDD ;]
Mielőtt valaki lehülyézné a BR4D bácsit, én nem szeretem a Super Coolant-ot, ennyi. :R

(#28408) FoBCRaistlin válasza #97544192 (#28407) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

:DDD el leszel popsizva.
na de nem a kollegára kell majd haragudni, neki is megvan a véleménye. én csak kíváncsi vagyok a többiekére.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28409) helkis válasza FoBCRaistlin (#28408) üzenetére


helkis
addikt

mindenki nyaral, kivéve a kereső : [link] :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28410) Ironhand válasza Joshi (#28386) üzenetére


Ironhand
tag

Igen az elrendezés és a szellőztetése az meg lesz oldva elég szerencsésen mivel oldalt illetve hátul is fogja majd 1-1 nagyobb venti szivni a meleget kifelé. A radiátorodra lennék kiváncsi még hogy a méretei milyenek mm x mm-ben. Valamint azt hogyan is hűtöd 8 vagy 12cm-es ventikkel? Illetve a 4850re tennék 1 szép nagy vörösréz blokkot, de a memóriákra csak bordákat tudnék rápakolni illetve ahova kerülne ott is lenne huzat ami elvinné tőlük a meleget, vajon igy is hajlandó komolyabb húzásra a kártya :F
Ez igy van tervben de hallottam olyat hogyha a memóriákat nem vizzel hűtöm hanem csak bordákkal+huzat akkor felelsleges a VGA-ra vizet tenni elég rá egy Chilla is, ez vajon tényleg igy van? :))

PM! az gyorsabb!

(#28411) nemethati válasza #97544192 (#28407) üzenetére


nemethati
senior tag

Super coolant-al egy bajom van: q drága + nem tetszik a színe :U

(#28412) shteer válasza nemethati (#28411) üzenetére


shteer
titán

szebb mint az anticorro-é ;]

..szerintem jónak tűnik

(#28413) Szatesz


Szatesz
őstag

Na feltudtam füteni a procit 80 fokra:D [link]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28414) nemethati válasza shteer (#28412) üzenetére


nemethati
senior tag

Aztat nemtom, sima desztvízzel nyomom :Y spúr vagyok 2x annyit fizetni a szállításért, mint amennyibe maga a termék kerül :(

Szatesz: hát az a ~4,4 kemény, sok lesz a villanyszámla :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28415) Erdei88 válasza FoBCRaistlin (#28406) üzenetére


Erdei88
veterán

Én használom, de semmi rosszat nem tudok elmondani róla. 5%-os keverésben, elég jó hőfokaim vannak

(#28416) jozef72


jozef72
tag

A gépem teljesen néma lett,shteer kolléga jóvoltából.[link],[link],[link].
Látom MORA 2 lázban ég az ország.Jó lesz nekem a szutyok Thermochill is.
Szatesz én a 70 fokot is sokallottam,asszem lehugyoznám a gépemet ha 70 fokos lenne a CPU mag,még ha 4,2-is megy.
Ez egy szörnyű betegség,amikor az ember elégedett akkor is nagyobbra,és hűvösebbre törekszik.Most magamról beszéltem......ezt nézegettem,csak csendes 140-es ventit kéne találni,nagyobb CSifi házikoót venni,ja és a padláson a sok pénz ami összepenészesedett azt valahogy megszárítani. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28417) nb18


nb18
tag

Sziasztok!
Kb 1hete hűti egy thermaltake bigwater 735 rendszer a procimat ill. egy zalman blokk az alaplapi chipsetemet. Kérdésem az lenne, hogy 26 fok körüli szobában jónak számít-e az 50-52 load procihőmérséklet.Léggel ez 60fok volt. Lehet-e az gond, hogy a pumpától jövő nyomócső a prociblokk aljából nyomja a teteje felé a vizet? (sikerült fordítva összerakni :DDD)
A proci egy q8200, gyári thermaltake hűtőfolyadékkal, vízhőfokom 42nél több még nemvolt.

[ Szerkesztve ]

(#28418) shteer válasza jozef72 (#28416) üzenetére


shteer
titán

:C

felesbe vállalom a szárítási munkálatokat ;]

..szerintem jónak tűnik

(#28419) nb18 válasza nb18 (#28417) üzenetére


nb18
tag

Bocs a fogalmazásért, szét vagyok csúszva. ;]

(#28420) jozef72


jozef72
tag

Szerintem ennek a tetejébe elférhet.
A méretek alapján,akkor pedig kivitelezhető.Csak az a baj nincs semmi a padláson. :K

(#28417) nb18
az 50-52 load jónak mondható,persze attól is függ mennyin megy a proci,illetve mekkora fesszel.No mert ha húzva van,akkor szerintem jó az 52 fokos load

de a 42 fokos víz egy kicsit súrolja a határokat,nagyon...

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28421) nb18 válasza jozef72 (#28420) üzenetére


nb18
tag

Gyári értéken megy. Mitől lehet sok? egyenlőre elég gáz házban van benne, hátul 2db 8centis ventillátor hely van, ide van felfogatva a radiátor belülre, lehet hogy nem tudja a kis rács miatt átszellőztetni a hűtőt? :F Fel- és letekert ventillátorral is ennyi +-1fok.

[ Szerkesztve ]

(#28422) jozef72 válasza nb18 (#28421) üzenetére


jozef72
tag

Egy kép lenne a rendszerről akkor talán többet mondana ezer szónál is,de számolj azzal is hogy esetleg ez a rendszer ennyit tud.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28423) helkis válasza jozef72 (#28416) üzenetére


helkis
addikt

jajj, de kemény kis gép lett ebből! :R

nb18 - mivel méred a hőfokot? ezek maghők?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28424) nb18 válasza helkis (#28423) üzenetére


nb18
tag

Igen, maghő, everest szerint. A vízhőfok AquaBay M6-al mérve.

(#28422) jozef72 : Este csinálok róla képet.

[ Szerkesztve ]

(#28425) nyunyu válasza jozef72 (#28416) üzenetére


nyunyu
félisten

Látom MORA 2 lázban ég az ország.

Dehogy eg, en lassan 3.5 eve hasznalom :))

Persze arra, amire eredetileg vettem, hogy teljesen passzivan elvigye a gepet, arra alkalmatlan, mindenkeppen kell ra valami venti, ha combosabb procit+VGAt hutesz vele.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28426) jozef72 válasza nyunyu (#28425) üzenetére


jozef72
tag

Nekem valahogy jobban teszik házon belül.Azt nem mondom hogy kihasználom a mobilitását,mert minden erőmet össze kell szednem,ha fel akarom tenni az asztalra.
Most elég sokan veszik a topikból az jön le,szerintem csodát attól sem kell várni,bár hőleadó felület az van.Mindegy nem kritizáltam,csak egy szürke vélemény volt.
Mindenki azzal hűt amivel akar,meg amire pénze van. :R

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28427) jones965 válasza jozef72 (#28416) üzenetére


jones965
Modder

Gratulálok, nagyon szépen kialakult a géped. :C

(#28428) FoBCRaistlin válasza jozef72 (#28416) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

frankó lett a cucc, nekem tetszik! :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28429) jozef72 válasza jones965 (#28427) üzenetére


jozef72
tag

Köszönöm! :R
FoBCRaistlin :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28430) #97544192 válasza jozef72 (#28416) üzenetére


#97544192
törölt tag

:C
30 °C-os vízzel pedig nem cserélnék radit, meg házat, főleg hogy ennyit dolgoztál vele... Na meg a pénz is.

(#28431) jozef72 válasza #97544192 (#28430) üzenetére


jozef72
tag

Közvetlen indítás után volt 30 fok a víz,feltöltés alatt.Most hogy megy már pár órája 34,5 de padlásszobában vagyok,és qrva meleg van.Mindamellett én is elégedett vagyok vele.
Nem tervezem lecserélni,az a következő projekt lesz ami még csak elméleti síkon létezik. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28432) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

dobok ide is egy linket, feltöltöttem pár képet a gép jelenlegi állapotáról.
[link]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28433) Joshi válasza Ironhand (#28410) üzenetére


Joshi
titán

Ha tripla radit szeretnél akkor célszerű úgy elhelyezni ahogy én, tehát a radi a házon belül van a 3 12cm-es venti pedig a radin keresztül szívja a levegőt ki a házból. Külön házventikre így nincs szükség csak kell hagyni egy-két nyílást a friss levegő bejutásának de semmilyen esetre se a ház hátuljánál.
Az én radim egy Alphacool Nexxxos Pro III amit használtan vettem 10k-ért, a méreteit a név alapján már megtalálod a gyártó oldalán. A két single radit együtt vettem 3k-ért ugyan csak használtan és ugyan olyan elven hűtöm mint a triplát csak a ház elejébe építettem be.
A linkelt oldalon találsz proci blokkokat is, de nézz körül az apróhirdetések között is.
A vga-t mindenképpen vízzel hűtsd, mert a proci után a legnagyobb hőt az termeli. Ami még meghatározó lehet az a 10-es vagy valamivel nagyobb belsős csőrendszer használata. Egyenlőre ennyi. :U

(#28434) nemethati válasza Joshi (#28433) üzenetére


nemethati
senior tag

+ kelleni fog majd 1 Hydor L20, csak azért se Laing Dxx ;]

(#28435) Erdei88


Erdei88
veterán

Megérkezett az új blokkom. Nagyon jól teljesít. Hőmérséklet

(#28436) syC válasza Erdei88 (#28435) üzenetére


syC
addikt

Supreme ? :U

(#28437) syC válasza Szatesz (#28413) üzenetére


syC
addikt

Az dúrva... De végülis érthető, i7&4.4GHz :)

(#28438) jozef72


jozef72
tag

Reggeli harmatos teszt:kép,27 fokos szobában.A RAM-okat piszkáltam fel 1200-ra,azt hiszem marad így minden,24/7-ben. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28439) adamka16 válasza nemethati (#28434) üzenetére


adamka16
őstag

azért ha Hydor akkor ajánlott már inkább az L30-as, nekem elég az L20, de azért egy komoly rendszerhez erősebb nem árt Hydorból, nem mint az én komolytalan rendszeremnél.... :DD

(#28440) FoBCRaistlin válasza Erdei88 (#28435) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

egész kellemes! :K

jozef72: hát igen, itt az a többlet fesz amit kér, az kicsit jobban is melegít, de sztem még így sem lehet okod panaszra.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28441) jozef72 válasza FoBCRaistlin (#28440) üzenetére


jozef72
tag

Sokat nem játszottam vele,lehet kevesebbel is beérné,de így is megfelelő számomra. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28442) nemethati válasza adamka16 (#28439) üzenetére


nemethati
senior tag

Az a baj a Hydor-al meg a hozzá hasonlókkal hogy kicsi az emelőmagasságuk, ami meghatározza egy pumpa "erejét" ugyebár.

(#28443) Erdei88 válasza syC (#28436) üzenetére


Erdei88
veterán

:K
Kiváncsi vagyok majd az i7el milyen hőfokaim lesznek

(#28444) FoBCRaistlin válasza jozef72 (#28441) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

sztem majd szánj rá egy kis időt, mert jópár fokot tudsz faragni akár kicsivel alacsonyabb fesszel is. ;)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28445) syC


syC
addikt

Egy technikai kérdést engedjetek meg! Ezt a 2pines izét hová kell dugni az alaplapra hogy érzékelje a hőmérsékletet? [link]

(#28446) jozef72 válasza FoBCRaistlin (#28444) üzenetére


jozef72
tag

Azon mesterkedtem,1,3 volt,(bios) kell a 4 ghz-hez,lejjebb nem tudom faragni.kép :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28447) FoBCRaistlin válasza syC (#28445) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

előfordulhat, hogy sehova... nem sok alaplapon van ilyen érzékelő.
leírásában találtál olyan csatit? :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28448) FoBCRaistlin válasza jozef72 (#28446) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

így is frankó szó se róla, ha nem megy, nem megy. jók ezek a hőfokok. 4ghz-ről beszélünk már, csak hajlamosak vagyunk elfelejteni... ez most nem neked ment, csak úgy megjegyeztem. messze menően örülni kell neki szvsz. :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28449) jones965 válasza syC (#28445) üzenetére


jones965
Modder

Álltalában az extrákkal felszerelt lapokon van ilyen csatlakozó hely, közvetlenül a venti csatlakozók mellett.

(#28450) syC válasza jones965 (#28449) üzenetére


syC
addikt

Nemtudom mit keressek :) [link]

mod: start gomb fölött a fehér pwm mellett jobbra 2pin fekete, az lenne az?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.