Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29351) Ferdzsoo válasza TESCO-Zsömle (#29350) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor ezmiatt kell a tartályt a radiátor fölé helyezni.
Tanulság megvolt... :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29352) Jamby18


Jamby18
senior tag

Nem lettem okosabb,itt a vízhűtésről az itteni fórumban.
Amit linkeltem azt átnéztem csak kit van,radi nincs,blokkok 6kért TTgagyik.
Tehát vagy az lesz amit emlegettek Tody azt hiszem,de mindenképpen csak postán lenne jó.
Ha közbejönne valami és pont a futár hozná nekem Budapestről-Debrecenbe akkor fizethetném ki utólag feleslegesen,postán meg bedobnak 1értesítőt és mehetek érte ha nem tudnám átvenni.
Illetve legalább annyit mondjatok, meg lehetne-e valósítani vagy hagyjam a fenébe.Mert eddig csak Nebancsa válaszolt.[link] [link]
Illetve AM2re jó ár/érték arányú megfizethető blokk,NB,és VGA-ra de csak a mag-ra kellene.
Apránként tudnám megvenni,darabokba.Illetve h minden csonkméret,cső átmérő egyezzen.
Tody bazárját nem találom,subc**ling csak futárral küld. Valaki segítene hogy kéne elindulnom ebbe?

(#29353) TESCO-Zsömle válasza Ferdzsoo (#29351) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

tartályfüggő, hogy odabent hogy áramlik a víz. Nálam jóformán azt szívja be a szivattyú, ami visszaümlik. A beömlőcső egyenesen a szívócsonk felé néz, fölötte pedig van 10 cm víz. A lényeg, hogy a tartályban az áramló víz minél messzebb legyen a levegőtől.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29354) Ferdzsoo válasza TESCO-Zsömle (#29353) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igazából ott sántít egy kicsit ez a történet hogy ha tényleg így van hogy a levegőt köti meg akkor a víz mennyiségének meg kellene maradnia.
De nem marad meg, mert utána kell tölteni. Szóval itt valahol bejön egy másik tényező is.
Illetve hiába csapódik le a radiban a levegő, ha utána ki tudja hajtani az áramló víz.
De mivel eddig a radi a legmagasabb ponton volt ezért így megmaradt benne a levegő és nem tudta az áramlás kihajtani a tartály fele.
Remélem hogy most a radi lejjebb került a szivattyú ki fogja tudni hajtani a megrekedt levegőt...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29355) Chrys_ válasza Toma3757 (#29348) üzenetére


Chrys_
addikt

CPU, NB, SB, fetek, RAM, VGA, 2 HDD hűtve 2x120-s és 3x120-s radival, DDC plus 1T pumpával. Lazán.

(#29356) TESCO-Zsömle válasza Ferdzsoo (#29354) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az általam vázolt esetben irreveláns, hogy a radiátor milyen magasan helyezkedik el. Ha kialakításából és irányából adódóan megreked benne a levegő, akkor nem számít milyen magasan van. Hangsúlyoozm, hogy a vízben oldott levegő elhanyagolhatóan kis mennyiség, és nem okoz vízveszteséget. sz: Ahogy a levegő "megy át" a tartályból a radiba, helyét ví tölti meg. Az a víz, amit kiszorít a radiátorból.

Ha tényleg fogy a víz, és a radiátorban lesz helyette levegő, akkor azt kell feltételezni, hogy valahol szivárgás van. Ha ez a szivárgás lassabb, mint a folyadék párolgási sebessége, akkor valószínűleg nem is lehet látni, csak nagyon lassan fogy a víz. Valószínűleg a radiárotban.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29357) Ferdzsoo válasza TESCO-Zsömle (#29356) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ilyen szivárgás létezhet hogy a párolgás gyorsabb mint a szivárgás sebessége?
Ez kemény. De panaszkodtak itt már többen is arra hogy eltűnik víz a rendszerből. Nem? :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29358) nebancsa válasza Ferdzsoo (#29357) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nyomasd meg a rendszert és ha szivárog valahol, akkor kiderül. Vagy önts bele uv festéket, és ahol szivárog akkor uv fény hatására világítani fog.

(#29359) Ferdzsoo válasza nebancsa (#29358) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A nyomassammeg alatt mit értesz?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29360) TESCO-Zsömle válasza Ferdzsoo (#29357) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hajszálcsövesség elve. Magától a hajszálcsövekből se folyik ki a víz, de párologni tud, és miután légneművé válik, semmi sincs, ami bentartaná a csőben. Namármost tudott, hogy a hajszálcsövesség egy bizonyos keresztmetszet alatt jön létre.

Logikátlan lenne azt feltételezni, hogy ha a rés nagyobb, mint amin egy víz-molekula kifér, akkor azon ki fog "menni"??

Másrészt a levegő is átjut az 3 rétegű műanyag vízcsövön (ami kicsit erősebb mint a szilikoncső), szóval...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29361) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#29350) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hehe... ezen jót derültem.
Persze az is lehet, hogy a szivattyú nem jól szigetelt és oxigénre + hidrogénre bontja a vizet.
Vagy van még pár ilyen viccesen tudományos ötletem...

Mindig a legegyszerübb verziót kell megvizsgálni.: valahol szivárog a rendszer, de nem képződik csepp. Mivel nincs vizkő és adalék kicspódás egy jó rendszerben, ezért elég nehéz ráakadni az ilyen hibára.
Egy nyomáspróba megmutatná, hogy a zárt rendszer mennyire zárt.

(#29362) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#29360) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... megint.

Mekkora is egy vizmolekula?
Most komolyan.... kisebb mint az aluminimum rácsszerkezetében az Al atomok távolsága.
Tehát átfér közte.
Kedvező potenciáltérben vizmolekulák tömege átdifundál az radiátoron alu falán.
De ha nem ott, akkor a réz alkatrészeken, mert annak nagyobb a fajsúllya.

Van még néhány ilyen fészerben gyártott tudományos ötletem....

(#29363) Joshi válasza fsb1000 (#29362) üzenetére


Joshi
titán

Amióta vízhűtésem van mindig után kellett töltenem a folyadékot igaz hogy csak kis mértékben, de mindig fogyott a folyadék mennyiség. :K Valami hasonlóra gondolok mint amit írtál igaz én szerintem főleg a csövek felelősek ezért. :K

(#29364) nebancsa válasza Joshi (#29363) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát nem tudom, én nem rég bontottam szét a tágulási tartály nélküli vízhűtésemet, és 3 év alatt nem fogyott el belőle a víz.
Szerintem egyszerű hőtágulás is adhat okot a parára, most hidegebb a rendszer, alacsonyabban van a víz szintje...
A radiátor tipusától is függhet hogy mennyire nehéz kiolgozni belőlük a levegőt.
Persze a legrosszabb is lehet, hogy szivárog valahol a rendszer.

(#29365) nebancsa válasza Jamby18 (#29352) üzenetére


nebancsa
senior tag

Próbálj olyan oldalt nézni ami jobban kitárgyalja az általa árult vízhűtéses komponensek tulajdonságát.
pl. subcooling.hu ill. pcvizhutes.hu
Fontos hogy mennyi pénzt akarsz rá áldozni, és az is pontosan mi a cél, csöndesíteni a gépet + közepes tuning, vagy csak csönesíteni a gépet, vagy erős tuning. Amit terveztél az előszobával, simán megolható. Láttam már olyan rendszert hogy az erkélyre volt télen kivezetve a hőleadó. Meg olyat is hogy egy "kisebb" lemezradiátor volt a hőleadó. Mért ne lehetne a két ötletet egyesíteni... :))

(#29366) nebancsa válasza Toma3757 (#29348) üzenetére


nebancsa
senior tag

"-Szerintetek k.mamut féle blokk jobb mint ez?"
Nem kapok mamut-tól semmiféle jutalékot, de ránézésre szerintem jobb. Mamut féle blokkba több az anyag, és tartósabbnak is néz ki, nem utolsó sorban a magyar ipart erősíted. Az tény hogy amik csatik vannak rajta az nem HF-es, viszont ingyen adja, és nem is egyet :C Viszont amit belinkeltél az sem HF-es...

(#29367) fsb1000 válasza nebancsa (#29366) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A belsejéről kéne lássunk egy képet, mert elsősorban nem a réz mennyisége, hanem a geometriai kialakítás hatrározza meg a blokkok hőátadó tulajdonságait.

(#29368) Jamby18 válasza nebancsa (#29365) üzenetére


Jamby18
senior tag

Fontos hogy mennyi pénzt akarsz rá áldozni
Figyelj,blokkok ált. 6-10k környékén vannak ahogy néztem,szerintem ez elég lenne,ha ajánlasz valamit úgy is megmondom,hogy úú ez drága,és visszalépünk 1kicsit olcsóbb szériához,de ezek az árakon nem csodálkozom szóval ezeket úgy is meg kell venni.
csöndesíteni a gépet + közepes tuning
Szerintem itt mindent elmondtál ezt szeretném én is,bár lehet a tuning a közepeset se fogja elérni.
Amiket kinéztem.
-cpu blokk: T56 AM2 v2. POM
-pumpa és tartály: XSPC X2O 450
-Hőleadó: Magicool Slim dual 240
-Északi hídra: EK NB/SB 5(lemértem 6cm az egész hűtőbordám és ezen belül van a 2furat tehát 51,5 től 64,5mm ahogy írja bőven benne van)
VGA-ra ZERN Rev. 2 - univerzális Gpu blokk van róla 1kis kép csak a blokk látszik,csavarokat kapok??
A csatlakozókhoz már sajna nem értek :F
Illetve ez is futáros,hogy működik ez a futárral kiszállítás??
Lejön pl. ahogy a pcvizhutes oldalán szerepel 8660 Tab-ról,Debrecenbe odaadom a blokkok árát pl.30-40k illetve ahogy jól láttam 2000ft-ot,és ha nem vagyok otthon akkor mi történik,ha közbejön valami?

(#29369) fsb1000 válasza Jamby18 (#29368) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jó ez az összeállítás, bár a VGA+GPU hütés miatt a dupla radi kicsit "izzadni" fog, főleg hogy slim.... De az első próbák után eldől, hogy neked megfelel vagy kell mellé valami.

A futár általában előre utalással müködik. Lehet adni teleszámot és de/du érkezést. Ha nem sikerül akkor ismétli (de nem mind). Esetleg telephelyére beinvitál a csomagért.
A Postai utánvét se drágább, de rugalmatlanabb. Ha nem vagy otthon postán átveheted.
Ilyenkor az átvételnél kell fizetned, a csomagküldőnek rizikósabb tranzakció.

(#29370) Jamby18


Jamby18
senior tag

Másik dolog amit elfelejtettem,hogy mindkét oldalon amit ajánlottál, VGA blokkal kapcsolatba csak leírják a külső méreteket illetve a csőátmérőt.
De nekem a furatátmérő is kellene azt miért nem írják oda??
Megmértem az enyém 5,5mm minden oldalról.

(#29371) danati válasza fsb1000 (#29367) üzenetére


danati
senior tag

A belsejéről bár nem tudok adni képet, de nekem k.mamut féle blokkom van és amikor megvettem, szétszedtem, hogy kipucoljam. A blokk belső kialakítása olyan, hogy az 1cm vastagságú réztömbbe lyukak vannak fúrva, kb: 7-8mm mélyek és1-2mm átmérőjűek. Nem tudom pontosan nem mértem meg őket.
Hatékonyságát tekintve nem tudom hogy mennyire jó megoldás ez, de nálam egész jól működik.
Egy óra netezés és zenehallgatás után. Szobában 24 fok van,és még mindig csak egy gagyi pasztával van összerakva a rendszer. :R

[ Szerkesztve ]

(#29372) fsb1000 válasza danati (#29371) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hőfok összehasonlítás csak azonos rendszer és terhelés mellett adna megbizható eredményt két vagy több blokk tesztelésekor.

A gyártók tizedfokokért versengenek a talp, a vízoldali kialakítás és a beömlők áttervezgetésével. A TOP-pon nagyon hasonlóak a megoldások.
A verseny inkább a marketingen és dizájnon dől el.

(#29373) Toma3757


Toma3757
csendes tag

Köszönöm az info kat :D

Üdv, ToMa3757!

(#29374) nebancsa válasza Jamby18 (#29370) üzenetére


nebancsa
senior tag

Kérdezz rá az olal elérésén, biztos kézséggel segítenek. Ha esetleg nem jársz sikerrel akkor keresd meg k.mamut-ot és reszel neked... [link]

(#29376) viperabácsi


viperabácsi
addikt

hello valaki tud felrokni képet egy cpu blokk rol szétszerelt állapotban vagy egy rajzot hogy milyen a belső kialakitása

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29377) Joshi válasza viperabácsi (#29376) üzenetére


Joshi
titán

EK Supreme nekem ilyen van.

(#29378) gezatata válasza viperabácsi (#29376) üzenetére


gezatata
aktív tag

itt találsz párat

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29379) viperabácsi


viperabácsi
addikt

ha szeretnék készíteni egy cpu blokkot milyen a legegyszerűbben kivitelezhető belsőrész ?Esetleg valaki készített közületek?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29380) Joshi válasza viperabácsi (#29379) üzenetére


Joshi
titán

Valami ilyesmi a legkönnyebben kivitelezhető megoldás egy sima két 1/4"-os menetes tetővel.

[ Szerkesztve ]

(#29381) gezatata válasza viperabácsi (#29379) üzenetére


gezatata
aktív tag

itt megy itt érdemes szét nézned
persze nem tudom menyire vagy otthon a fém megmunkálás területén
ezek egyszerűbbek

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29382) FID


FID
őstag

Elkészült a htpc újabb videom kicsit alakítottam a vizen is! Hamarosan logout is lesz ha engedélyezik. Véleményeket szeretnék minden képpen h milyen lett! [link]

Képek:

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29383) fsb1000 válasza viperabácsi (#29379) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A kigyós. (lásd TT blokk)

(#29384) fsb1000 válasza FID (#29382) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Korrrekt munkának látszik, mert ilyen kis helyre vizzel, radival együtt beszerelni nem semmi.
A házról is megnéztem volna egy képet, mert nem világos, hogy a radiátor hogy szellőzik.
Felül nyomja ki a levegőt?, szívja? vagy csak ugy ottvan és a "belső" levegővel érintkezik?

(#29385) FID válasza fsb1000 (#29384) üzenetére


FID
őstag

Szia! A táp leszívja aa levegőt a másik 12es meg fölfele fúj.
És szedi le a vinyoról a meleget.
Sok kép:
[link]
[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29386) fsb1000 válasza fsb1000 (#29384) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Közben rájöttem: A táp szivja meg még egy 12cm-s venti befele(?) a házba.
Gondolom a radi felett van egy szellöző (ez a videóból sem derült ki)
Ha nem nagyon meleg a víz, akkor nem vészes, hogy átkergeti a házon azt a (sac) 30-40W-ot, a többi a tápot fűti.

Szerk:

Most olvasom, amit írtál: Felfele fujja a ventu és akkor gondolom zárt a ház.
A tápoknak külön szabályozása van, amig az nem pörög fel, a meleg szépen eloszlik a házban.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#29387) FID válasza fsb1000 (#29386) üzenetére


FID
őstag

A teteje a yamaha házimozi erősítöknek szerencsére teljesen rácsosra van vágva gyárilag.
És ha rajta van a tető az sem számít semmit, nem nő meg tőlle a hőfok benne.
A táp venti ügye fentről lefele szív. a másik 12es csak azért nem a vinyot fúja mert sok alatta a kábel. és nem jutna sok levegőhöz. Ezért tettem inkább úgy h felfelé fújon.

Viszont mikor így voltak egymás fölött akkor a gép tetejénél össze gyült a meleg akkor 45-50fok volt orthos alatt és idle 35fok

Most föltettem az asztal lapra és így beéri 20fokkal az idle, orthost még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29388) shteer válasza viperabácsi (#29379) üzenetére


shteer
titán

milyen géped van, hogykészíteni akarsz?

..szerintem jónak tűnik

(#29389) viperabácsi válasza shteer (#29388) üzenetére


viperabácsi
addikt

gigabit EP45 DS4
E 8400 2x2 giga ram
gigabit HD 4890 oc
gigabit superb 550 táp
samsung 500giga vinyó
most épül össze egy faházban .
Egyenlőre egy mini ninja fogja hűteni mivel,
igy is rengeteg píz meg sok munka,majd
rakok fel képeket,csak nagyon vonz a víz

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29390) shteer válasza viperabácsi (#29389) üzenetére


shteer
titán

mármint milyen eszközöd, felszerelésed van amivel blokkot készítenél :B bocs, rosszul fogalmaztam

..szerintem jónak tűnik

(#29391) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Tud vki megoldást arra, hogy lehet a vízhűtéses rendszerből leválasztani egy részt vmi csapos megoldással? Szállításkor sokkal egyszerűbb lenne, ha le tudnám választani külső radit aztán vissza. Macera feltölteni, leengedni.
kösz előre is!

(#29392) viperabácsi válasza shteer (#29390) üzenetére


viperabácsi
addikt

furo farago részhez van szerszám a cnc meg haver

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29393) shteer válasza viperabácsi (#29392) üzenetére


shteer
titán

úgy már érthető :K javaslom, másoljatok egy hatékony gyári blokkot

..szerintem jónak tűnik

(#29394) shteer válasza matyee (#29391) üzenetére


shteer
titán

önzáró széthúzható szelep? van gyári megoldás a célra

hátránya, hogy szűk, de elég kis úton szűkül, nem okozhat jelentősebb problémát

..szerintem jónak tűnik

(#29395) matyee válasza shteer (#29394) üzenetére


matyee
őstag

linket tudsz adni? hol tudok beszerezni egy párat. thnx!

(#29396) shteer válasza matyee (#29395) üzenetére


shteer
titán

aquatuningról tudsz hozatni, Tody vagy OC segítségével is

..szerintem jónak tűnik

(#29397) oalex


oalex
senior tag

Sziasztok rég nem látót sorstársak :B (shteer, tomika873, stb)
Hobbi felszámolás lesz (már megint) ;]

Ezért lesz pár eladó kacat. Még nem dobtam fel az apróba, mert nagyon sok dolgot kell felsorolnom, de gondoltam beírok ide addig is, hátha valaki most rendelne kintről block-ot (vagy pumpát) és így jóval és gyorsabban meg oldhatja. Legkésőbb két-héten belül oda tudok adni mindent/bármit.

CPU: EK-Supreme Acetal (plusz alátét/merevítő a mobo hátlapjára)
NB chipset: EK-NB S- MAX Acetal (X38 chipset)
SB chipset: EK-NB/SB Asus 1 Actel (most ASUS Intel LGA775 Motherboards)
Mosfet: ASUS 3 a Acertal (supported mother boards: P5K, P5W, A8N 32, P5B, 5N32, Striker, Commando, X38) x 2db.
Water Pump: Laing 5L
Radiátor: Komoly 4x 12cm Venti felűletű (ez bármilyen mai Extreme Procit elbír+ még Quad Radeon is mehet mellé). Ventiket is tudok majd ha kell.
Feltöltő/tároló/reservior:
mindenen rajta van 2db. csonk 1/2' (high flow rendszerű)

Részleteket priviben

Üdv. :R

Képek (a pumpát még nem fotóztam le):

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#29398) oalex válasza oalex (#29397) üzenetére


oalex
senior tag

Párdon a pumpa az Laing D5 pumpa, nem L5 :C
Radi pontos típua pedig: HW Labs Black ICE GTX 480 radiátor,
Valamint a tartály: Multioption 250 kiegyenlítő tartály

Többet nem off-olok ígérem :R

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#29399) matyee válasza shteer (#29394) üzenetére


matyee
őstag

köszi, erre gondoltam! vizesítettem xboxom időközben, oda kellene. amúgy még nagyobb flash mint vízhűtéses pc :)

ui.: a single radit baráti áron továbbnyomhatnád :) látom későn vetődtem rá... :DD

[ Szerkesztve ]

(#29400) jones965 válasza oalex (#29397) üzenetére


jones965
Modder

Komoly cucc, jól jár vele aki megveszi, de ha nem anyagiak miatt teszed, szvsz kár eladni.
A radiátor pedig... :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.