Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29451) syC válasza Delta-Laca (#29449) üzenetére


syC
addikt

Csinálhatnál olyan képeket, amiken látni is lehet valamit :U

[ Szerkesztve ]

(#29452) Delta-Laca válasza syC (#29451) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ezek sem lettek épp tökéletesek, de már sokkal jobb, mint a mobilos:B

Íme:

1. kép

2. kép

3. kép

Nem hiszem, hogy enné a plexit, mert a tartályom is plexi (Cape Coolplex 25), és annak az égvilágon semmi baja nincs:B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#29453) shteer válasza Delta-Laca (#29452) üzenetére


shteer
titán

plexi és plexi között is van különbség,,, főleg ha akril az egyik :D

előző tulaj mivel használhatta? mert a glykoshell nem lehet ludas

..szerintem jónak tűnik

(#29454) Delta-Laca válasza shteer (#29453) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ez teljesen zsírúj, OC-től jött:B A bemenet-kimenet az szabadon változtatható az ilyen típusú blokkokon, vagyis nem okoz kárt, ha megcserélem a csöveket?:B Ott ahol az a hosszú "pókhálós" rész van, ott lép be a blokkba a víz, ez jelenthet valamit?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#29455) shteer válasza Delta-Laca (#29454) üzenetére


shteer
titán

az nem okoz gondot

..szerintem jónak tűnik

(#29456) Delta-Laca válasza shteer (#29455) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Akkor meg nem értem, hogy mitől lett ilyen:F Ázni azért remélhetőleg nem fog, annak nem örülnék:( Amúgy hőfokokban elmarad a Swiftech blokktól, mondjuk a GPU feletti borda nem is összehasonlítható vele, ellenben viszont nagyon jól kézben tartja az egész kártya melegét:D

Üdv.: Delta-Laca

(#29457) Mlacee


Mlacee
tag

Végre befejeztem a nagy nyári munkálatok postolását is, megtekinthető az alábbi linkeken:

Archon Modblog - Nagy nyári munkálatok - 2/1

Archon Modblog - Nagy nyári munkálatok - 2/2

Remélem tetszeni fog! :)

Will work for FSB!

(#29458) fsb1000 válasza Delta-Laca (#29456) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Valószinüleg túlhúzta valaki.
És az első "melegsoktól" pokhálósodott.... azaz ezernyi mikrorepedés.

A helyedben beszélnék erről OC-vel.
Legalább jelezd neki... Ha nem is lesz baj belőle igy eladni sokkal nehezebb.

(#29459) Delta-Laca válasza fsb1000 (#29458) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nekem is ez jutott eszembe, de ennek kicsit ellentmond az, hogy nem ott vannak a repedések, ahol a csavarok vannak, hanem a folyadék csatornában. Eszem ágában sincs eladni, meg aztán mire kevés lesz a teljesítménye, addigra sehogy sem fogom tudni eladni, így nem is gondolkozok ezen:D OC-nak szerintem holnap el fogom mondani:B Még arra gondoltam, hogy Tody-val utángyártatok rá POM-tetőt aztjóvan;]

Üdv.: Delta-Laca

(#29460) nebancsa válasza Delta-Laca (#29459) üzenetére


nebancsa
senior tag

Elsőre arra tippeltem volna, hogy a vízbe került valami szennyező anyag és az karcolta össze, de akkor nem csak az egyik felén lenne ilyen...

(#29461) gyurczy válasza Mlacee (#29457) üzenetére


gyurczy
őstag

Szép munka! Grat! :R

(#29462) Tikakukac


Tikakukac
titán

Valaki erre? Kéne egy két tapasztaltabb ember csövek terén :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29463) fsb1000 válasza Ferdzsoo (#29445) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha nem találsz "baráti" megoldást, akkor rendelj Tody-tól szilikon csövet.
A honlapjából azt szűrtem le, hogy raktáron is tartja.

(#29464) Mlacee válasza gyurczy (#29461) üzenetére


Mlacee
tag

Köszönöm :)

Remélem hamarosan eléri végső formáját a gép.

Will work for FSB!

(#29465) fsb1000 válasza Mlacee (#29457) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak most volt időm alaposabban végig nézni.
Komoly munka grat!!!

(#29466) Raptor 666


Raptor 666
tag

Sziasztok!

Milyen vízhűtést ajánlatok a következő konfignak?

alaplap: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H
proci: AMD Phenom II 965 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
memória: 2xKINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz

Videokari egyenlőre integrált, 1 hónapon belül viszont HD 5870 lesz.

Húzni valószínűleg fogom a rendszert, illetve a keret max 50k. Remélem megoldható ezen kereten belül :)

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29467) nebancsa válasza Raptor 666 (#29466) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ha videókarit is vízzel szeretnéd hűteni kevés lesz az 50k.

(#29468) Oxi válasza fsb1000 (#29438) üzenetére


Oxi
aktív tag

Fingod nincs a cuccról, fórumtárs, nem is olvastál róla, csak hülyeségeket irogatsz: 2db dupla radi van benne és 14cm-s a ventije.

Gratulálok, véleményformáló. :DDD

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29469) Oxi válasza ABnormal (#29440) üzenetére


Oxi
aktív tag

Hülyeségeket Te irogatsz. Ha nem vagy vak, akkor saját szemeddel is meggyőződhetsz a hőfokokról az általad említett topikban.

Megértem hogy valaki kételkedik valamiben, de azt a magasról-lesajnálom-hazugozom-közben-megsemkérdem-utánasemnézek hozzáállást nem tudom elfogadni.

Remélem, érthető voltam.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29470) shteer válasza Raptor 666 (#29466) üzenetére


shteer
titán

raksz a procira és a vga-ra, a többit egy lazán szellőztetett ház elintézi

triplaradival és egy jobb cpu blokkal összedobod, de a hd5870 blokkal együtt esélytelen az 50, a fullcover vga blokkoknak megkérik az árát, főleg az elején

..szerintem jónak tűnik

(#29471) ABnormal válasza Oxi (#29469) üzenetére


ABnormal
őstag

a hőfokokról alkotott véleményemet láthatod az említett apróhirdetésben...

sem a hangját sem a szoba hőfokát nem tudod megmutatni,csak valamiféle kivehetetlen képet mutogatsz...
ordító ventivel és maxon járatott klímával is lehet mérni,remélem érthető voltam :(((

[ Szerkesztve ]

(#29472) fsb1000 válasza Oxi (#29468) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elnézésed kérem, ha szerinted valimiben tévedtem.
Tudnád esetleg idézni pontosan hol írtam hülyeséget.

Mint láthatod a 12cm-t megkérdőjeleztem... lehet az 14cm-is tökmindegy.
A véleményemen nem változtat.

Tisztelettel várom a válaszod, úgy is mint a rendszert birtokló hozzáértő véleményformálóét.
De azért előre szólók, hogy gondold át, mert a hőleadók képességeit elsősorban a rajtuk átáramoltatott levegő határozza meg.
Tehát fenntartom, hogy ebből a cucből a kisebb felületen vagy nagyobb hangerővel több levegő, vagy azonos zaj mellet melegebb levegő fog kijönni, mintha egy dupla radin 2db 12cm ventillátor lenne.

Szerinted nem?

(#29473) fsb1000 válasza Oxi (#29468) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tisztelt véleményformáló fórumtárs, a neten elegendő 5 percnyi kutakodás, hogy kiderüljön az állításoddal szemben a "Zalman Reserator XT" -ben nincs 2 db dupla radiátor:

[A kép]
[ A link]

Persze az is lehet másra gondolunk, ha dupla radiátorról beszélünk.....

[ Szerkesztve ]

(#29474) nebancsa válasza fsb1000 (#29473) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem akarok beleszólni, de én két radit veszek ki.
http://gold.ap.teacup.com/sakura-sakura/img/1206020796.jpg
Azt dupla-e passzolom.

(#29475) Raptor 666 válasza shteer (#29470) üzenetére


Raptor 666
tag

Egyenlőre még nem akarok a vga-ra rakni, az gyárival menne, amíg lesz rá pénzem, hogy cseréljem. természetesen addig húzás sem lesz. viszont olyan rendszert akarok már most építeni, ami a jövőre nézve bírni fogja, tehát csak egy videokari blokkot kell beleépítenem, és semmi mást nem kell cserélnem.

Ilyen tekintetben tudnál ajánlani valami jó, és időtálló vízhűtést? Jelenleg nekem most Ordasi blokkokkal és hűtővel, illetve Lada fűtőradiátora lett átalakítva radiátorrá - van a gépben, de biztos vagyok benne, hogy az új proci evvel a rendszerrel megsülne :)

A házam chieftec dragon torony, 5 venti van beállítva a konstans szellőztetésre (persze minimum fordulatszámon, hogy ne legyen hangja egyáltalán) - szóval evvel nem lenne gond.

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29476) Raptor 666 válasza nebancsa (#29467) üzenetére


Raptor 666
tag

hehe köszi, az előző hszemben kifejtettem, hogyhogyan gondoltam, tudom az eredetiben nem rendesen írtam le. :W Bocsi, de még nem voltam pontosan tisztában az árakkal :)

Ha az új infókkal együtt tudsz valamit ajánlani azt megköszönném :R

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29477) nemethati válasza Delta-Laca (#29452) üzenetére


nemethati
senior tag

Szétszedted már, hogy megnézd belülről :F

Mlacee: a tartály különösen jó lett :C

[ Szerkesztve ]

(#29478) fsb1000 válasza nebancsa (#29474) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen én is 2db radiátort látok a cuccban.
Csak azok nem "dupla radik", abban az értelemben, ahogy ezen a fórumon vagy a PC vizhűtésben ált. emlegetni szokás.

Nézd meg a méreteit a csövezéset, lamellázatát...

Köze nincs hozzá... rövidebb, vékonyabb, lammellázata egyszerűbb.
Itt talán jobban látszik:

.

[ Szerkesztve ]

(#29479) nebancsa válasza Raptor 666 (#29476) üzenetére


nebancsa
senior tag

A pumpád jelenleg milyen? Lehet az sem kell venni.
Hasonló konfigom van nekem is, ordasi blokk volt fenn nekem is. Meg kell mondanom nem volt rossz vele a rendszerem, csak a hőleadó radim volt a kevés. Nem vagyok képbe milyen a lada radi. Próbáld meg a jelenlegi vízhűtéseet ráaplikálni, és utána látni fogod mi a kevés. Nekem a radiátor volt az, nagyon fel ment a vízhőfokom.
Ha később be akarod vonni a videó karit is akkor egy combos radiátort kell szerezni.
Mondjuk egy mora 2-őt azzal a jó darabig nem lesz gond. :) újan 25e körül van.

(#29480) nebancsa


nebancsa
senior tag

Vízhűtéses tápegységet használ valaki? Mik a tapasztalatok?

(#29481) Oxi válasza ABnormal (#29471) üzenetére


Oxi
aktív tag

Ugyan már! Annyira megátalkodottan ragaszkodsz a véleményedhez hogy én akár tótágast állhatok, akkor sem fogod elismerni hogy hibáztál.

" ordító venti, maxon járatott klíma..."- abnormálisak a fantázáid. :DDD

Több tucat link áll rendelkezésre a Zalman Reserator XT teszteléséről( Google a barátod).

Én pont azért vettem, mert olvastam róla. Jót. Igazuk is volt.

Te is jobban tennéd, ha olvasnál.

( Orvoshoz azért, ettől függetlenül, ne felejts el elmenni) :DDD

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29482) fsb1000 válasza Oxi (#29481) üzenetére


fsb1000
nagyúr

oszt mi van a dupla radival?

csakhogy érezzem mekkora hülyeséget beszéltem.

(#29483) Oxi válasza fsb1000 (#29482) üzenetére


Oxi
aktív tag

Bocs hogy elhanyagoltalak.

Nemcsak hogy 2db dupla radi van benne, hanem még 2db Cape Corahoz hasonló passzív alu borda is. Mielőtt belekötnél: a hangsúly a hasonlón van.

Ebben a cikkben darabokra szedik. Mindenét látni...

Én nem elégedtem meg a Zalman saját proci hűtőblokkjával, annál jóval hatékonyabbat találtam: a Watercool Heatkiller ver3.0-t.( egyébként a Zalman blokk érintetlen csomagolásban eladó)

A 14cm-s venti automata állásban kb.1000-t pörgött. Ez nekem hangos volt, leszabályoztam kb. 600-ra. És igen, 600-s fordulaton tudja azt, amit a képeken láthattok. Klíma és ordítás nelkül. Sőt alig hallhatóan, mint írtam volt.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29484) Raptor 666 válasza nebancsa (#29479) üzenetére


Raptor 666
tag

A pumpámra az van írva, hogy "powered by EHEIM, HPPS 12V, Innovatek HighPowerPumpSystem" (szerk: találtam linket hozzá :) Innovatek Eheim HPPS) ezen kívül nem tudok sokat mondani. Ph-ról vettem vagy 1-2 éve, de nem emlékszem már rá :D sürgős volt a dolog, mert az ordasi pumpa tönkrement. Kiegyenlítőtartály is saját gyártmány: Kézkrémes doboz, alján 2 luk fúrva :D ha részletesebben is érdkele, akkor tölthetek fel képeket :D elég csúnya, de vicces :C Szóval, hogy őszinte legyek egy igen masszív cserén gondolkoztam, mivel ez egy kicsit túúúl házi gyártmány, illetve az ordasi blokkoknak a kivezető nyílásai nem tetszenek. igen nehéz megoldanom, hogy ne szivárogjon egyáltalán a víz, mivel nem kónikus.

Szóval vélemény? :DD

Szerk.: ne haragudj, csak a munkám miatt nem tudok túl sokat ne közelben ülni, ilyenkor érek mindig haza :O Délelőtt meg suli, szóval komplikált az azonnali válaszom :))

[ Szerkesztve ]

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29485) jozef72


jozef72
tag

A vízbűl veszi ki azokszigént? :K
Kicsi off bocsi rég jártam itt,szégyenlem is a pofámat.
Közel fél éve minden szép és jó a jól megépített rendszeremben.
Nem hangos,nem folyat,nem habzik,megyen 4 ghz-n,a E8500, a kicsi ram-ok meg 1200 Mhz-n.Azt lehet mondani lenyugodtam,mert elértem amit szerettem volna.
A hőmérsékletek is Faxák,és állandóan azok.
Szóval lassan itt lesz az ideje építeni egy még nagyobbat,lehet hogy 2 db chifi házból lesz,és nem mora 2.

Thermochill a barátom. :Y

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#29486) fsb1000 válasza Oxi (#29483) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jahogy hasonló....
Akkor a linkelt képen valami nem stimmelhet.

Nincs ezzel a cuccal semmi gond, általában én vagyok az egyetlen errefelé aki a kompakt cuccokktól nem idegenkedik és mérnőki tervezés hatékonyságát látja bennük.

De a fizikát nem lehet meghekkelni... amit a hőforrások leadnak az nem távozhat máshova mint a levegőbe. Ahhoz hogy a levegőbe a szükséges hő eltávozzon, megfelelő térfogatú levegőt kell átmozgatni a hőcserélőkön(radikon). A radi ( iletve a lamelléázat felületete) minnél kisebb annál több levegőt kell áthajtani rajta.
Minnél kisebb a keresztmetszet (14cm,-s venti) aminek a levegőnek át kell haladnia annál nagyobb sebességgel fog rajta áthaladni.
A levegő minnél gyorsabban halad egy nem végtelen térben annál nagyobb turbulenciák és zajhatás keletkezik.

Lehet hogy Te szubjektíven úgy érzed hogy halk, és hűvős a zalmanból kiáramlő levegő, de 4870x2 + tuningos i920 annyi hőt ad le terheléskor, hogy ezt minimum kételyekkel kell fogadni.

(#29487) Oxi válasza fsb1000 (#29486) üzenetére


Oxi
aktív tag

Pedig stimmel. A képeket tegnap éjszaka lőttem, amikor a piacos topikban elolvastam az enyhén kritikus hozzászólásokat. Az ottani képek homályosak, mert Imageshack lekicsinyitette. De most belinkelem őket ide is eredeti méretben.

1

2

Ezek alapjáraton mért értékek.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29488) Oxi


Oxi
aktív tag

Sajnos lejárt a szerkeszthetőség ideje...

Annyit szerettem volna még hozzáfűzni hogy az első képen a Reserator bal oldali mérőműszerén( fordulatszám mérő) az 5-s felett van a mutató, kb. 6-n, azaz aktuálisan 600 fordulatot mutat. Jó nézelődést.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29489) nebancsa válasza Raptor 666 (#29484) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szeritem a pumpád elég egy jó vízhűtéshez.
Az Ordasi blokkok felett eljárt az idő, akkor nem volt más lehetőség, és a célnak nagyon is megfelelt. Most van választék bőven, minden fajta. Én előnyben részesítem a plexi mentes blokkokat, és nem kell hogy világítson. Én ezt vettem [link] , viszont elkapkodtam ezt kicsit. Nics vele semmi bajom, csak nem a hazai ipart erősítem. Ezt is bátran megvettem volna: [link] És k.mamut blokkjai is tetszenek: [link]
Egyébként nála csináltattam az alaplapi chipset és a FET-ekre a blokkot is. Még tervbe van véve egy tápegység átalakítás és winyó hűtés is, de az még a jövő zenéje.
Szóval blokkokból van választék bőven...
Csatlakozókból a HF-es csatik szimpatikusak nekem.
Csövekből a szilikon, bár én azt is elkapkodtam, PVC-t vettem, de a pcvizhutes.hu-n a pvc cső is nagyon jó minőségű, elég rugalmas, nem is kell használnom sehol se bilincset.
Talán a legköltségesebb egy szép nagy radiátor...
Meg a VGA-ra a teljes blokk sem olcsó, de legfőképpen az igényli a vízhűtést, mert nagyon hangos a ventije...

[ Szerkesztve ]

(#29490) fsb1000 válasza Oxi (#29487) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ejhhh...
Terhelésnél kell mérni az értékeket, nem idle-ben, amikor a rendszered alig ad le 80-100W-ot.

30 perc folyamatos furmark + prime95, és persze a mérés alatt sem kikapcsolva.
Várható hőfokváltozások a kb. 100W -> 350W-os hőleadás változás okán:
CPU 36 -> 50-55°C
GPU 36 -> 65-70°C

De nem ez a lényeg, hanem hogy a viz dT-je nagyobb lesz mint 10°C (azaz a környezeti hőmérsékletnél 10°C-vel melegebb lesz), ami már elég határeset.
Én olyan 37-42°C saccolnék a vízre 25° szobahőmérséklet mellett.

Probáld ki, mert lehet hogy tévedek.

30 percnél kevesebb full terhelés nem elég mert az átlagosnál több víz van a rendszeredben és az első 10 percben a viz dT csak 50-60%-ig fog növekedni.

[ Szerkesztve ]

(#29491) Oxi válasza fsb1000 (#29490) üzenetére


Oxi
aktív tag

Ok. Ma meghajtom azzal, amit írtál. Egy kicsit később.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29492) Raptor 666 válasza nebancsa (#29489) üzenetére


Raptor 666
tag

Hmm. K.mamut blokkjai nekem is tetszenek, kérek tőle árajánlatot, kíváncsi vagyok mennyiből tudom megúszni a vga hűtéssel együtt. Alaplapi chipsetre én is szeretnék tenni, illetve a FET blokkról meg fogalmam sincs, hogy micsoda, eszik-e vagy isszák :D A csövekről köszönöm az ajánlatot, mert avval nagyon sokat szenvedtem, hogy az OBI-ban vett kertészeti csövet törés mentesen oldjam meg a házban :)
Radiból milyet ajánlanál? Igazából azt szeretném, ha ventik nélkül passzívan menne, de erre nem látok sok esélyt. Ironhead vödrös megoldása veszettül tetszik, csak sajnos így sincs hely a szobámban, szóval nekem az a lehetőség kiesik, pedig nagyon szimpatikus.
Milyenek azok a HF-es csatik? MEg a másik, hogy k.mamutnál sem értem, hogy a felfogatás hogyan megy, de hát nem nagyon dolgozok ilyen dolgokkal :) 2-3 évente egyszer, amikor vízhűtést, avagy valamit a lakásban cserélek.
Illetve még a folyadékról érdeklődnék. Az jó, ha a pcvízhűtés.hu-ról rendelem meg az Innovatek készre kevert terméket, higítom egy kis deszt vízzel, illetve korr gátlót teszek hozzá? avagy inkább 2l innovatek és annyi?

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29493) Mlacee válasza nemethati (#29477) üzenetére


Mlacee
tag

Köszönöm :R
Reszelgettem is pár órát :)

Will work for FSB!

(#29494) nebancsa válasza Raptor 666 (#29492) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hf csati aminek legalább 9mm -er a belső átmérője. [link] Ennek az a lényege, hogy minél kisebb ellenálása legyen a rendszernek, hogy a pumpa könnyebben keringesse a rendszert.
Megnéztem , a te alaplapodon nincs a FET-eken hűtőborda, így arra biztos nem is tudsz rakni blokkot. Ez tuningnál érdekes, a megnövelt terhelésnél túlmelegedhetnek.
Passzív hűtés kivitelezhető egy bazinagy hűtővel, de akkor felejtsd el a tuningot, vagy a vödrös módszer. Ami nem utolsó szempontból pénztárca kímélő is.
Volt egy álmom hogy szerzek egy söröshordót és azt beépítem a vízhűtésbe, sárgára színezem a folyadékot, és azt adom be a haveroknak, hogy sőrrel hűtőm a gépet :C
Néztem az adatlapodnál kinéztél egy szettet a subcoolingnál, kérdezz rá itt az összetevőkre, mert azokról nekem nincs tapasztalatom.

(#29495) nebancsa válasza Raptor 666 (#29492) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ja a folyadék kérdés:
Nem ismerem az innovatek-et, én ioncserélt vizet és hozzá kis fagyálót használok, hogy ne algásodjon a víz. Meg a mostani rendszeremhez hozzáadtam egy kis uv-s színezőt. A korrózió gátló sem tudom mi lehet :F Meg a réz és alu dolgok amúgy se fognak korodálni...

(#29496) Oxi válasza fsb1000 (#29490) üzenetére


Oxi
aktív tag

A javaslatodnak megfelelően, csak kicsit hosszabb ideig nyúzva:

A Reserator

A hőfokok

Sokmindenben igazad volt.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29497) syC válasza Oxi (#29496) üzenetére


syC
addikt

E tesztek milyen órajel mellett készültek?

(#29498) Oxi válasza syC (#29497) üzenetére


Oxi
aktív tag

Proci 3440MHz-n.

VGA 790/915MHz-n.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#29499) syC válasza Oxi (#29498) üzenetére


syC
addikt

Értem. Azt látom, hogy 1.24v-ot kap a proci. Nem olyan rossz az. Nálan 3.6@1.15v -on 55 fokosak max a magok prime alatt, viszont játék alatt 2-3 óra után sem megy fel 50 fokra a procc.

(#29500) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!
Vettem ma a pr@aktikerben 290Ft-ért egy üveg "Kentaur fagyálló hűtőfolyadékot". :D Szerintetek ebből érdemes, szabad öntenem a rendszerbe. Ioncserélt vízhez gondoltam adalékként, 90% víz 10% fagyálló lenne a keverési arány, csak gondoltam rákérdezek először. Olvastam már párszor hogy trutyisodott a víz különböző lötyiktől és ezt nem szeretném.
Más: Az ioncserélt vízbe öntöttem egy kis tintát, abból a célból, hogy adjon egy kis színt neki. Nem kell nagy mennyiségre gondolni, csak hogy épp kicsit kékes legyen. Ez okozhat bármi problémát? Nincs rossz hatással a vízre vagy bármi másra a tinta? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.