Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28301) X@b3e válasza #97544192 (#28206) üzenetére


X@b3e
addikt

Most kezdtem el tuningolni én is a rendszert, eddig 40 idle és 70 load volt prime után a hőfok, de miután megkpaja a lap és a proci a plusz feszeket (nem vészesen sokat, CPU 1,2375 V) az alap hőfok 59-re vált, 2 óra prime után az Everest pedig 95 fokot mutatott :B
Eljutottam arra a következtetésre, hogy hőleadó kell, mert az innova dualradija önmagában (illetve két S-Flexxel a hátán :DDD ) ennyit tud.
Mi lenne jobb, még egy dual radit berakni a rendszerbe (Chieftec nagytorony elejébe gondoltam, bele lehet szerkeszteni), vagy egy Mora szerű megoldást a ház oldalára még pluszban?
Na meg a másik kérdés, az Eheim 1048 elég lesz, ha még egy radi bekerül a körbe, vagy kezdhetek Laingra spórolni? (Jelenleg a rendszerben van 2 Swiftech blokk(cpu, nb), egy EK vga, egy dual radi és 2 tartály)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#28302) #97544192 válasza X@b3e (#28301) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hát én nem szarozok plusz radikkal, inkább veszek egy böhöm MO-RA 2 Pro-t 9 ventivel, azt mehet a buli..
Eheim pumpa nem tudom milyen, ha van olyan jó mint a Laing DDC, akkor valószínű elég lesz... Nem olyan gyenge a kisebb Laing pumpa sem, nekem Tody azt mondta hogy ha MO-RA 2-m lesz, nem kell pumpát cserélnem, simán menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#28303) adamka16 válasza jones965 (#28300) üzenetére


adamka16
őstag

szivattyúra gondoltam...

közben láttam a blogodon róla képet.

[ Szerkesztve ]

(#28304) jones965 válasza #97544192 (#28302) üzenetére


jones965
Modder

Nem is olyan rég OC csinált tesztet a 2 Laing szivattyúról, és részemről is alátámasztani tudom, hogy a DDC erős terhelésnél mutatja ki igazán a foga fehérét.
Az eredeti kérdéshez visszatérve pedig szerintem shteer aki pontosan meg tudná mondani az eheim szivattyú képességeit, bár csak javasolni tudom a DDC-t ilyen feladat elvégzésére.

(#28305) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

D5-öt mindenkinek! :D egyszer veszed meg, és bármilyen rendszerhez jó, legyen kicsi vagy böhöm nagy

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28306) shteer válasza FoBCRaistlin (#28305) üzenetére


shteer
titán

így van, vegyétek meg ;]

..szerintem jónak tűnik

(#28307) Erdei88


Erdei88
veterán

Kérdésem a következő lenne. van egy Nexxxos III Extrem radim, EK Supreme LT blokkal, i7hez. Csak a procit hűteném, érdemes-e beruházni még egy radira vagy egy nagyobbat venni?

(#28308) Szatesz válasza #97544192 (#28302) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem is az van fent Mo-ra 2 6 ventivel ...Csak hétfön érkezik a HK 3.0LT m és a DDC 1T m....Akkor madj tudok mondani valami eredményt is... :C

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28309) FoBCRaistlin válasza Erdei88 (#28307) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

sztem el kell vinnie a cuccot rendesen.
nekem az e8400-et 4600-ig meg tudta tartani értelmes határokon belül egy dupla exxtrem is. venti kell majd rá az tuti, de elégnek kell lennie. :K

Szatesz: akkor nálad is elgurult a gyógyszer mint egyre több kollegánál :)
anno még a tripla extrem radi is már "nagynak" számított. most meg szinte alap...

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28310) Erdei88 válasza FoBCRaistlin (#28309) üzenetére


Erdei88
veterán

Van rajta venti, 3db 2000es. Nekem egy E8500öt hűt most, csak azért az i7 nem kicsit melegebb. Nálad a normális hőfok mit jelent?

(#28311) Szatesz válasza FoBCRaistlin (#28309) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen még nézek rá 3 ventit középre..
ugy lessz az igazi 9 ventivel......melyik jo venti aminek fekete a szine és 5v on is megy 500 rpm körül?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28312) shteer válasza jones965 (#28304) üzenetére


shteer
titán

pontosan nem, de én használtam HPPS-sel a MORA felépítésű passzív radimat

1048 nem szereti, ha lefolytják - legalább 10-es belső kell neki a gyártó ajánlása szerint is

..szerintem jónak tűnik

(#28313) jozef72 válasza X@b3e (#28301) üzenetére


jozef72
tag

Szia!
Kis segítség amit gyakorlati tapasztalat is alátámaszt a Chieftec torony elejébe pont passzol ez,OC is forgalmazza,nekem is ilyen van beépítve,2 db 140 mm-es Yate loon csenben elhajtja a melelget róla.Kicsit drága radi,de ebbe a házba lett kitalálva,és van egy vastagabb testvére amire nagyon fáj a fogam,de ennek az Ára már vetekszik a Thermochill árával.Egyébként az is elfér eme házikóban,éppen hogy csak szűkösen,de beépíthető,felülre.Íme,ezzel a két radival a Hőmérséklet,50 fok alatt van.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28314) FoBCRaistlin válasza Erdei88 (#28310) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

elég lesz az! :K
70 fok 100% terhelés alatt az a határ, ha fölé megy az max valami rekord miatt lehet, de pl game terhelés közben a 70 fokot sem tűrném el.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28315) Erdei88 válasza jozef72 (#28313) üzenetére


Erdei88
veterán

Távol álljon tőlem hogy kötekedjek, de prime-nál indíts már egy small fft és várd meg amíg a 10k is lefut, az jobban melegít majd.

(#28316) nyunyu válasza Erdei88 (#28315) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg OCCT-ben power supply test? ;]
Az megkergeti az osszes procimagot ES GPUt is, de durvan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28317) jones965 válasza jozef72 (#28313) üzenetére


jones965
Modder

Mivel van vízhőmérséklet mérőd, megkérdezném hogy ezekhez az értékekhez milyen vízhőfokok társulnak.

[ Szerkesztve ]

(#28318) jozef72 válasza Erdei88 (#28315) üzenetére


jozef72
tag

Nem kívánok rekordokat dönteni,amit szerettem volna azt elértem,és magamnak építettem a gépet.De a kedvedért holnap kipróbálom,és közölni fogom az eredmény bármennyi is lesz. :R
jones965 Amikor a negyedórás tesztecske készült kb 26-27 fokos szobában a vízhőmérséklet éppen 33 fok alatt volt egy picivel.

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28319) jones965 válasza jozef72 (#28318) üzenetére


jones965
Modder

Az korrekt dT-nek tekinthető.Ventik mekkora fordulaton pörögnek, ill. típusuk ha lehetne.

Mod: befért volna az előzőbe :B

Nekem most terhelés alatt a víz felmegy 37'C fokra is. Kevés a ventik teljesítménye.
Ma kaptam meg az új [ventiket], remélem ezek lejjeb szorítják a hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

(#28320) jozef72 válasza jones965 (#28319) üzenetére


jozef72
tag

2 db 140 mm-es Yate Loon 850-900 között,és 3db 120 mm-es SilenX (IXP-74-11)
11 dBA,46 cfm, 1400 fordulaton szabályzás nélkül.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28321) Erdei88 válasza jozef72 (#28318) üzenetére


Erdei88
veterán

Csak azért kérdeztem, mert Neked kicsit komolyabb a vized mint nekem. Kiváncsi vagyok, hogy mekkora a különbség a 2 gép között. Amúgy jöhet majd priviben is az eredmény, nem lejáratni vagy kötekedni szeretnék, pusztán kíváncsiság. :R

(#28322) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

nekiálltam egy kis tesztelgetésnek. eredményeket hamarosan felteszem, csak a lényeget össze akarom szedni, meg pár schotot is készítek.

jones965: mora2 radi 22-es yate loon 550-es fordulaton 32,3 fokon tartotta a vizet 4650mhz-nél.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28323) jones965 válasza jozef72 (#28320) üzenetére


jones965
Modder

Köszi az infót. :R

Akkor remélem jó választás volt ez a teljesítményű ventik:SY1225SL12M 1,200 rpm 24.00 dBA 68.54CFM DC12V 0.26 A . Bízom benne hogy a jelenlegi Glacial tech [teljesítményét] jelentősen felülmúlja.
Természetesen szabályozható lesz [vele.]

(#28322) FoBCRaistlin: pontosan miket is hűt a víz ilyen értékek mellett ?

[ Szerkesztve ]

(#28324) jozef72 válasza Erdei88 (#28321) üzenetére


jozef72
tag

OK :R
(#28323) jones965 :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28325) FoBCRaistlin válasza jones965 (#28323) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

e8400@4700mhz HD4770@1030/1150. 3dmark 06 alatt 34,5fokos most a víz.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28326) Szatesz válasza jones965 (#28323) üzenetére


Szatesz
őstag

Van olyan ventiszabalyzo ami tudjaszabalyozni a 9 ventimet? Ami nem pwm es és sima molex csati van rajta?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28327) FoBCRaistlin válasza Szatesz (#28326) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

1 venti 1 ággal tuti nem. 1-2 ventit közös ágra kell majd kötnöd.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28328) Szatesz válasza FoBCRaistlin (#28327) üzenetére


Szatesz
őstag

Az nemgond csak tudjam allitani minimum fordulatra is és tuningnal meg max fordulatra is.....
Esetleg tudsz ilyet ajanlani?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28329) nemethati válasza Szatesz (#28328) üzenetére


nemethati
senior tag

Tody radiját nézd meg, ő egybe kötötte mind a 9et, szóval lehet :K

(#28330) Szatesz válasza nemethati (#28329) üzenetére


Szatesz
őstag

Hol tudom azt megnézni? :DDD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28331) FoBCRaistlin válasza FoBCRaistlin (#28325) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nyomtam egy real temp sensor tesztet.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#28332) nemethati válasza Szatesz (#28330) üzenetére


nemethati
senior tag

Apró, de igazad van, inkább kérdezd meg hogy csinálta :B

(#28333) jones965 válasza FoBCRaistlin (#28325) üzenetére


jones965
Modder

Köszi a választ.
Azt véltem, hogy a mora aktív módban nem engedi 32'C fok fölé a vizet, bár a hűtő levegő hőmérséklete még ami befolyásolja ezt az értéket az áramlási sebességgel együtt.

(#28334) jones965 válasza Szatesz (#28326) üzenetére


jones965
Modder

Természetesen van, csak nem külön ágon. Amiket én ismerek, max 6 csatornát tudnak kezelni, áganként 1A terheléssel. Tehát olyan ventiket szabad közösen 1 ágra tenni, amik együttes max áramfelvétele nem haladja meg ezt az értéket.

(#28335) Szatesz válasza jones965 (#28334) üzenetére


Szatesz
őstag

Döntöttem , olyan csatlakozom van aminek az egyik vége molex a masikvegen emg 4 db venticsati van abbol 2db 12v os a masik 2 meg 5v os ebbol van itthon 3 majd abba bedugom ha halkan karom és atdugom ha gyorsba nemakarok mar vacakolni vele... :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28336) jozef72


jozef72
tag

Prime teszt Erdei88 kollégának,és akit érdekel.
1 óra idle járatás után készült,27-28 fokos szobában,Load vízhőmérséklet 34,2 fok.
Teszt után 10 percel Idle vízhőfok 33 fok. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28337) nyunyu válasza Szatesz (#28335) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyi erovel bekothetnel egy 3 allasu kapcsolot, egyik bemeno labara 5V, masikra 12V, kimenot kotod a ventire.

Aztan akkor 0 allasban nem porog, I allasban halk, II allasban hangos a venti.
(Megy egyaltalan 5V-n a venti? Ha nem, akkor 7807)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28338) nyunyu válasza jozef72 (#28336) üzenetére


nyunyu
félisten

Bakker, toljatok itten a jobbnal jobb kepeket a 4+GHz-krol, meg az alacsony hofokokrol, erre az en vacak procim 3GHz-n produkal Mora2-vel 68 fokot, meg ~44 fokos vizet :O

Rendszerem alapja nagyjabol hasonlo, mint FoBCRaistlin-e: Laing D5 Vario, Noise Isolator, Mora2, 22 centis YL@3.3V, XSPC Delta V2, Alphacool NBX-N, Heatkiller GPU-X 7900GTX, SilentStar DualBox, mindenhol HF csonk, 14.4/9.5 Clearflex

Mi lehet vajon a gyenge lancszem?
-Ennyivel rosszabb az E4xxx szeria, mint az ujabb 45nm-esek?
-Tul sok a 30% GlycoShell? (pedig olyan szep keeeeeek :DD)
-gyenge a CPU blokk?
-tul sokat fut a VGA?

Ahogy nezegettem, D5 feltekerese 1-rol 5-re 1-2 fokot szamit csak, YL venti 5V-n szinten 1-2 fokot hozna.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28339) Joshi válasza nyunyu (#28338) üzenetére


Joshi
titán

A prociblokkot pasztázd újra és nem feltétlenül kell nagyon rászorítani. Mondjuk ahogy nézem te a VGA-t is terhelted a többiek viszont nem és az nagyban beleszólhat a végeredménybe. :K

(#28340) jozef72 válasza nyunyu (#28338) üzenetére


jozef72
tag

Egészen addig nekem is szar volt míg a C0-ás procit nem cseréltem E0-ra,előtte bármit módosítottam nem reagált rá,illetve annyi volt az Idle,mint most a Load.
Egyes Wolfdale procik (C0) hibás adatokat közöl.
Az E0-ban ezt javították,elképzelhető esetleg hogy nálad is ez lehet a gond,nem tudom.
Nekem kizárásos alapon is csak a CPU maradt utoljára,és mivel ennyi pénzt beleöltem,inkább ráfizettem egy ugyanolyan E0-ásra,és azóta nincs gondom,ja meg kevesebb fesszel beéri. :R
A C0-t felpolíroztam,az sem hozott javulást.
Én is cseréltem CPU blokkot radit,radikat,amit csak el tudsz képzelni.

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#28341) Silex válasza nyunyu (#28338) üzenetére


Silex
aktív tag

Sok az a Glykoshell! :K Nekem is volt ilyesmi arányban amikor egyszer kiraktam télen az ablakba a radit, amikor visszavettem csodálkoztam a rossz eredményeken.
1:10-hez tökéletesen elég.
Nem azt mondom hogy mindent megold, de számít.

(#28342) Joshi válasza nyunyu (#28338) üzenetére


Joshi
titán

Nyomtam egy 1 órás Prime95 tesztet de úgy hogy a VGA is terhelve volt. Bizony nem mind1 a hőmérséklet szempontjából, mert még fél óra után is emelkedett a hőmérséklet igaz már nem sokat, kb 40 perc után álltak be a hőmérsékletek 33.0-33.5 C°-os vízzel. Na most nálad mindenképpen túlmelegedésről lehet szó ugyanis amit jozef72 mondott hogy a steppingből adódóan lehetnek fals értékek attól még a VGA-nak aránylag alacsony hőfokon kellett volna maradnia ráadásul a 44 C°-os vízhőmérséklet piszkosul magas. :U Mivel az Idle hőfokaid jók csak a Load rossz ezért a hőleadással van a gond ami viszont sok mindentől lehet. Lehet hogy a ház olyan helyen van hogy a levegő megszorul, de lehet a folyadéktól is aztán ott van még a pasztázás stb, ezt neked kell kitapasztalnod. ;) Egyébként én is GlycoShellt használok de csak 10%-os arányba és még úgy is szép kék színe marad igaz nálam ez nem látszik a fekete cső miatt. :K

ui.: nem is offoltam be a szöveget még is kiszürkült. :F

[ Szerkesztve ]

(#28343) nyunyu


nyunyu
félisten

Jol van, ugyis at akartam szabni a haz bal oldalat, hogy raepitsem a radiatort, meg a gepbol szivja ki a levegot a 22 centis YL, talan ugy hulne valamit az alaplap is.
Par csovet rovidebbre kell vennem, mert utban van, ugyhogy ereszthetem le a mostani vizet.

Egyebkent ez M0 steppinges proci, ha ez jelent valamit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28344) Szatesz


Szatesz
őstag

I7 920 as procinal, ha egy jo léghütéssel (Mugen 2) elérek 80 fokot akkor egy komoly vizhutessel(mo-ra2 +9 venti,HK 3.0LT) mennyire lehet ezt lefaragni persze loadrol beszelek...
Csak latni szeretném körülbelül mennyi höt nyerek annyi pénzért...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#28345) Joshi válasza Szatesz (#28344) üzenetére


Joshi
titán

Erre csak olyan tud válaszolni akinek i7 920 van MO-RA 2 hűtővel és hasonló egyéb alkatrésszel ami neked lesz. :K Mások csak találgatni tudnak. :U

(#28346) nyunyu


nyunyu
félisten

Lecsereltem a vizet, most csak 2dl GlycoShellt ontottem bele a multkori fel lityi helyett, ujrapasztaztam a procit, chipsetet, kimostam a vizispermat a Mora2-bol (*), erre tokugyanannyit mer 35 perc OCCT utan. :(
Kozben felhangositottam a D5-ot 5-osre.

Azon persze pislogtam egy kort, hogy az idle allapothoz kepest +115W-ot mutatott a fogyasztasmero, amikor rauszitottam a tapgyilkos tesztet :))

*: valami finom feher por rakodott le a CF csoveken, meg az uszott a kiontott kek lotty felszinen is, Mora2-bol nagyobb darabokban jott ki.
Proci, chipsetblokk nem volt eltomodve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28347) nyunyu


nyunyu
félisten

Na, annyi pozitivum van, hogy most nem 25 percnyi OCCT, hanem 58 utan fagyott ki a gep a 'csaba :))

Letekertem a D5-ot 1-re, egybol minusz 15W :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28348) nyunyu


nyunyu
félisten

Kiprobaltam 12V-n a YL ventit, most mar csak 38C-ig maszik fel a viz 44C helyett, CPU-GPU is csokkent 10-et. :Y

Csak igy hangos a gep...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28349) Joshi válasza nyunyu (#28348) üzenetére


Joshi
titán

Én mondtam hogy a hőleadással lesz a gond, a víz milyen sebességgel folyik? Csobog vagy csak hugyozik? Mert egyik se jó, próbáld megtalálni az arany középutat. Ha jól emlékszem akkor most raktad össze a cuccot, javasolnám hogy légtelenítsd a rendszert forgatással ha tudod. Ha nagyon levegős a rendszer az nagyon rossz a hőfokokra nézve. :K Nekem pl napról napra jobb hőmérsékleteim vannak, mert csak kis mértékben tudtam mozgatni a házat. ;)

(#28350) nyunyu válasza Joshi (#28349) üzenetére


nyunyu
félisten

Legtelenitessel nincs gond, 5-os fokozaton par perc utan mar nem volt bubi.

Viz mostani sebesseget meg nem latom, mivel teletoltottem a tartalyt, aztan utana visszaraktam fole a tapot is.
5-oson tul eros volt, orvenylett a tartalyban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.