Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29251) Nippon válasza gyurczy (#29250) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm, sokat segítettél.... :D

(#29252) nemethati válasza Nippon (#29251) üzenetére


nemethati
senior tag

Clearflex jól hajlítható, viszont könnyen bemattul!
Vegyél 10/14es vagy 8/12es szilikoncsövet, ha nem vagy "feketemániás", az majdnem mindent kibír és nagyon jól hajlik, tapasztalat.

ja hogy neked is CF volt, MK-ról vegyes véleményeket halottam gugli barátomtól

[ Szerkesztve ]

(#29253) syC válasza Nippon (#29249) üzenetére


syC
addikt

Clearfelxet NE! Inkább szedd ki a tusolóból...

(#29254) FID válasza Nippon (#29249) üzenetére


FID
őstag

Clearfelxet NE! Syc el egyet értek nekem sem vált be! Nagyon puha!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29255) Nippon válasza FID (#29254) üzenetére


Nippon
őstag

Igen, eddig azt használtam, most szeretném lecserélni. A Bondex-nél lehet kapni jó csöveket?

[link]

Valaki vásárolt már náluk? Hol vegyek?

(#29256) Nippon


Nippon
őstag

Kéne egy Anticorro lötyi is, van valakinek fölösleges?

(#29257) FID válasza Nippon (#29255) üzenetére


FID
őstag

Nemtudom nem volt dolgom vele. Én a mostaniakat az obibanvettem mert 200ft métere és amég nem alakul ki a végleges formája a gépnek addig marad ez. Csak nagyon kemény a fala és nem lehet vele kis íveket csinálni mert törik.
a videon látszik: [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#29258) nemethati válasza Nippon (#29255) üzenetére


nemethati
senior tag

Bondex teljesen rendben, hamar visszaírnak, csak nem biztos hogy van nekik olyan szín éppen -kis tételben- amilyet te szeretnél. Pl. fekete nem volt anno...
Ha 8as csövet akarsz akkor 12es külső legyen, a 10es nagyon törik, én megszívtam.
Ha 10es akkor ezt ajánlom, jófajta :K

(#29259) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Sziasztok!

Mostanában egyre inkább elkezdett foglalkoztatni egy vízhűtő rendszer. Teljesen laikus vagyok ebben a témában, egyáltalán nem értek hozzá.
Melyek a manapság fellelhető legjobb (csúcs) márkák?
Mennyibe kerül egy komplett rendszer ami a legerősebb VGA-kat és CPU-kat könnyedén elviszi?
Milyen pozitívumokat és negatívumokat lehet felhozni szemben a legkomolyabb léghűtéssel?

Köszönettel: Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#29260) fsb1000 válasza Habzsi-Dőzsi (#29259) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1. Vegyél egy Tody féle nagyobbacska készletet CPU-nak
2. Rendelj hozzá mégegy tripla radit
3. Rendelj OC-től egy VGA(i)dbak megfelelő blokkot

ennyi...

A probléma ott kezdődik hogy 2 tripla radiátort valahogy be kell szerelni a házadba vagy máshova, hogy ne legyen csúnya. A blokkok felhelyezése és a csövezés (főleg szilikon csővel) nem túl nehéz.

Elöny: halkabb, nagyobb hűtőteljesítmény, tuningpotenciél növelőbb mint léges
Hátrány: drága, és mindig fejleszteni akarja az ember...

Fejlesztesék. 1/2 év múlva
- a CPU blokk lecserélése a legújabb modellre, hogy 1 fokot nyerj
- radik lecserélése mégnagyobbra, hogy venti nélkül vagy kevés ventizajjal menjen.

Fejlesztesék. 1 év múlva
- VGA cserével a VGA blokkok is cserélődnek
- Ha már szédszettük legyen szép meg dizájnos is (ebbe minden belefér.... )

Fejlesztesék. 2-3 év múlva
- Már saját cuccokat tervezel és egyedileg gyártatod, vagy visszatérsz légre..

(#29261) nyunyu válasza fsb1000 (#29260) üzenetére


nyunyu
félisten

Az lemaradt, hogy par ev alatt siman ra lehet kolteni 150-200k-t.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29262) Chrys_ válasza fsb1000 (#29260) üzenetére


Chrys_
addikt

Vissza légre LOL

nyunyu: nem kell hozzá olyan sok idő :D

[ Szerkesztve ]

(#29263) shteer válasza Chrys_ (#29262) üzenetére


shteer
titán

Vissza légre LOL

hehe :))

..szerintem jónak tűnik

(#29264) Nippon válasza nemethati (#29258) üzenetére


Nippon
őstag

Vajon ez a 10/14-es hogyan illeszkedik az EK High Flow csatijaira? A Clearflex ugye 9,5/15,9-es és az elég passzos rájuk, akár bilincs nélkül is használható.

(#29265) nemethati válasza Nippon (#29264) üzenetére


nemethati
senior tag

ugyanúgy bilincs nélkül
ez szilikongumi teccikérteni :DDD

(#29266) Nippon válasza nemethati (#29265) üzenetére


Nippon
őstag

teccik :))

(#29267) Habzsi-Dőzsi válasza fsb1000 (#29260) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia fsb1000!

Köszönöm a válaszod :)

1 tripla vagy quad radiátor mondjuk 2-4db 800 rpm-es ventivel nem képes ellátni 2db VGA egy CPU és mondjuk az alaplap hűtését?
Számomra a legfontosabb szempont a halkság lenne. Mi a véleményetek a passzív radiátorokról?
Úgy érzem én átlag usernek számítok, ami azt jelenti, hogy kb. 3 évente cserélek VGA-t. Tehát nem kell sűrűn a blokkal bajlódnom
Arra gondoltam, hogy egybe szánnék rá több pénzt és így legalább 3 évig nem kell hozzányúlni.

Miért térsz vissza léghűtésre? Rájön a felhasználó, hogy sok pénze fekszik a gépben?

Üdv, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#29268) nyunyu válasza Chrys_ (#29262) üzenetére


nyunyu
félisten

nyunyu: nem kell hozzá olyan sok idő :D

Na ja.

Mar a negyesfeledik pumpat nyuzom, masodik prociblokkot, masodik chipsetblokkot, masodik csovezest, eredeti rendszerembol mara mar csak a Mora2 maradt, tobbi kuka/polc.
Kozben bovult egy HK GPU-X-szel, ami meg kesobb upgradelodott 7900GTX-hez valo polippal, de szerintem ez megy majd a HD5850-re is, csak uj polipot kell faragni. :))
Lett kulon tartaly, dupla vinyodoboz, feleslegesen nyuztam honapokig nyugdijast 4db HF konyokert, stb.

Nem szamoltam ossze, de szerintem boven 200k folott jarok, instant szokokutra+tocsa felszamolasra elb@szott orakat nem is szamolva.

[szerk:] Orakat irtam? Napokat akartam...

BTW, van egy felesleges D5 Solar 810N-em elado, semmi baja, csak nekem tul eros volt, aztan halkithato Variora csereltem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29269) nyunyu válasza fsb1000 (#29260) üzenetére


nyunyu
félisten

- Ha már szétszedtük legyen szép meg dizájnos is (ebbe minden belefér.... )

Mint pl. 3x menjunk el vilagvege kulsore a vizvezetekszerelos sargarez idomokat nikkeleztetni, hogy szinben passzoljon a gyari csatlakozokhoz, aztan vegul a 14 kutyubol be lett epitve 3.
Kozben nem rajongok a plexis hazakert, amugysem jarok LAN partyra, szoval nincs kinek mutogatni. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29270) Chrys_ válasza Habzsi-Dőzsi (#29267) üzenetére


Chrys_
addikt

C2D E8400, 4GB DDR3-1600, 2 vinyó, alaplap kompletten, 8800GTS G92 vízzel hűtve. 1db 2x120-s és 1db 3x120-s Radiátor (NexXxoS Xtreme) van berakva. Windows alatt gépet nem nyúzva, kb. 25 fok környezeti hőmérsékletnél kapcsolnak be a ventik 3 percenként kb 15 sec-re minimum teljesítményen (kb. 40%). Noiseblocker kurvanéma ventik :) TÜV-vizsgásak, ha mond ez neked valamit.
Az egész gépben a leghangosabb a táp, pedig már abban is cseréltem ventit. DE indításkor "zörög", valami nem 100-as vele, azt még meg kell néznem.
Ja, load alatt már mennek a ventik :) De nem hallani őket, szóval a teljesítmény kicsi marad, mert nincs többre szükség (szabályozottak).

(#29271) fsb1000 válasza Habzsi-Dőzsi (#29267) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Milyen CPU és milyen VGA-k?
Alapon vagy tuningolva? (Hány% túlfeszeléssel és hány% freki emeléssel?)
Amit ezek termelnek + egyéb alkatrészek, annyit kell leadnia a radiknak

Quad radikról nem tudok semmit, de kb. megegyezhet 2 duplával.
A triplák jó légszállítással akár 400W-ot is le tudnak adni, ha viz kb 10 fokkal melegebb akörnyezetnél.
Gyenge légszálíttással, kisebb dT elvárással kevesebbet. (pl. 200-250W)
Passzívan akár 1/5 - 1/10 -re is lecsökkenhet a hőleadás mértéke.
Ezekből saccolhatsz mekkora ventinélküli (passzív) radi kéne nem forró vizhez.

Példa:
Quad 9550 esetén TDP=95W
Meghajtod 2,83@3,6GHz-en és Vid 1,25@1.36V-val, akkor a max terhelésnél nem ad le több hőt, mint 95*1,27*1.18= 142W
Vizezzél le 2db GTS 250-et tuning nélkül 2 x 170W = 340W
RAM+FET+SB/NB = 60W (de akkor már túlbecsültük... vagy 680i alaplap)

Összesen 542W
Ehhez biztosan nem elég 1 db tripla.
Ehhez biztosan elég 2db tripla közepes-alacsony légszállítással is.
Esetleg 1 db quad is elég lwhwt magas légszállítással és nem alacsony vizhőfokkal.

Persze mindez csúcsrajáratásra tervezve.
Az üzemidő 90%-ban 542W helyett max. 100W a termelt hő és hideg a viz a ventik meg kikapcsolhatók. PWM-re kötve épp csak vánszorognak csendben.

Nem olyan bonyolult ez a viz, minden túl van méretezve, akár 100%-os ráhagyással, ezért (is) lesz minig jobb mint a léghűtés (lásd intel stock venti).
A gyári vitek kitek nincsenek ennyire túlméretezve, preciz és költséghatékony mérnőki munkák, pont azt tudják amire gyárják őket, épp egy picivel jobbak léghűtésnél.

(#29272) fsb1000 válasza Chrys_ (#29270) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ventiket mivel szabályozod?
Alaplapi a CPU hőfok alapján, vagy be van szenzorozva a CPU/VGA?

(#29273) nebancsa


nebancsa
senior tag

Ha passzív rendszert akar az ember, el is hagyhatjuk a radiátorokat, ha a vödrös megoldást használjuk.
[link]

(#29274) fsb1000 válasza nebancsa (#29273) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe.. műanyag marmonkanna meg fel is dönthető, padló sem puposodik fel.

(#29275) nebancsa válasza fsb1000 (#29274) üzenetére


nebancsa
senior tag

Először én is hülyeségnek tartottam, mosolyogtam a bajuszom alatt. Jobban belegondolva van benne valami, ha van valakinek egy fölös sarok a szobába, és nem zavarja a 20 literes vödör, nincs az a rendszer aminek ne lenne elég. Arról nem is beszélve hogy nem kell 50e-reket radiátorra költeni. Persze ezt a rendszert is lehetne tökélesíteni, borulásbiztosra megcsinálni, csak akkor elvész a vödrös varázs :B

[ Szerkesztve ]

(#29276) gezatata válasza nebancsa (#29275) üzenetére


gezatata
aktív tag

nehezen tudom elhinni h 400-500 W/h ne pörkölne neki oda egy fárasztó éjszakázás közben

ha csak az esztétika és a borulékonyság lenne a hátránya, szerintem sokan vödröt kötöttek volna a rendszerhez, radiátorok helyet

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29277) nyunyu válasza gezatata (#29276) üzenetére


nyunyu
félisten

nehezen tudom elhinni h 400-500 W/h ne pörkölne neki oda egy fárasztó éjszakázás közben

20 liter viznek?

Viz fajhoje 4.2kJ/(kg*K), tehat 20 liter viz 1 fokkal melegitesehez kell 84kJ energia.

1 W definicio szerint 1 J/sec -> 1 Wh=3.6kJ, 400W teljesitmeny 1 ora alatt 400*3.6kJ=1440kJ energiat tol bele a vizbe.

1440kJ/84kJ=17.1428, ennyi fokkal none a viz homerseklete orankent, ha a kornyezet nem hutene a vodrot/parolgas nem vonna el hot.

Par nap alatt siman elfogyna a viz, ha meg utana is toltogeted, szep vizkoves lesz :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29278) gezatata válasza nyunyu (#29277) üzenetére


gezatata
aktív tag

elismerésem , szép levezetés
:C

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29279) nyunyu válasza gezatata (#29278) üzenetére


nyunyu
félisten

Semmi ordongosseg, csak elemi fizika.

Azt mar ne kerdezd, hogy mennyi hot tud elsugarozni a vodor felulete, vagy a parolgassal mennyit hot veszit a viz (ez mondjuk fugg a vizhofoktol is, melegebb viz gyorsabban parolog), vagy mennyi ido alatt fogy el.

Ezekhez mar integralni is kene, en meg mindig utaltam, ha a keplet Skip jellel kezdodik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29280) nebancsa válasza nyunyu (#29277) üzenetére


nebancsa
senior tag

Azt is hozzávehetjük hogy az a 400W amit a számítógép fogyaszt az nem mind hőbe adja le. Mondjuk erre kíváncsi lennék valójába mennyit "pazaról" a számítógép hőtermelésre?

(#29281) Chrys_ válasza fsb1000 (#29272) üzenetére


Chrys_
addikt

Aquacomputer aquaero. És a vízbe lóg a szenzor :) 35 fok max., amikor a griddel játszok. Ekkor sem mennek folyamatosan a ventik.

(#29282) fsb1000 válasza nebancsa (#29275) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt a módszert már 10éve is alkalmazták fórumtársak sikerrel.
(najó.. akkor még nem volt ez a topic)
A viz nagy fajhője miatt jól müxik, de zárt dobozba, butorba helyezni a "vödröt" nem biztos hogy jó ötlet, mert amit a számítógép lead hőmennyiséget, azt a viznek is le kell adnia a környezet felé.

(#29283) fsb1000 válasza nebancsa (#29280) üzenetére


fsb1000
nagyúr

há.. miben adja le, ha nem hőben? fényben?

Mozgási energiát csak a HDD-be lehet "beletenni" az sem sok, mert a tányérok pár grammosak. A ventik légmozgató munkája meg elenyésző.

Minden más betáplált energia hő formájában távozik a gépből (eltekintve a monitor és hangszoró perifériáktól)

(#29284) fsb1000 válasza Chrys_ (#29281) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kösz!

(#29285) nebancsa válasza fsb1000 (#29283) üzenetére


nebancsa
senior tag

Csak abból indulok ki hogy egy hősugárzónak is van vesztesége, pedig azt hőleadásra tervezték. :)
Itt a számítógépnél csak melléktermék a hőleadás, alapvetően nem hősugárzónak tervezték. Szóval a betáplált energiának egy részének a számolásra is kell esni. Nem is beszélve a legjobb tápok is 80% hatásfokkal működnek...
De lehet bődületes marhaságot beszélek, nem vagyok atomtudos... :B

(#29286) fsb1000 válasza nebancsa (#29285) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mekkora a hősugárzó vesztesége?
És a betáplált (villamos)energia mivé alakul ha nem hövé?
Elenyésző része persze fénnyé... azért van szép vörös "izzása".

A hagyományos villanykörte esetén, amit világításra terveztek, ott is csak 3-4% hasznosul fényként, a többi hőként távozik.
Csodák nincsenek...

***

a legjobb tápok is 80% hatásfokkal működnek...
Ja.. ez tudod mit jelent?
Ha a táp bementi oldalán 100W "megy be", akkor abból 80-at ad át a számítógépnek és 20-at már saját maga hővé alakít.

Egyébként, ha szerinted a számítógépedből az energia nem 100%-osan (kivéve amiket már említettem) hőként távozik akkor hova lesz?
Átalakul anyaggá?
Kémiai reakciókat vált ki, esetleg alaki változást okoz?
Vagy felhalmozódik?
valahova lennie kell... nem tünhet el.

(#29287) nebancsa válasza fsb1000 (#29286) üzenetére


nebancsa
senior tag

"Mekkora a hősugárzó vesztesége?
És a betáplált (villamos)energia mivé alakul ha nem hövé?"
Általába fűtőszálakat használnak amik spirális tekercsbe vannak, ennek okán induktivitás is keletkezik, ami egyébként is keletkezik minden fémen ha áram folyik rajta keresztül, szóval ez is egy veszteség.

"Egyébként, ha szerinted a számítógépedből az energia nem 100%-osan (kivéve amiket már említettem) hőként távozik akkor hova lesz?
Átalakul anyaggá?
Kémiai reakciókat vált ki, esetleg alaki változást okoz?
Vagy felhalmozódik?
valahova lennie kell... nem tünhet el."
Én feltételezek egy bizonyos munkavégzést is hisz azt a rengeteg logikai kaput másodpercenként iszonyú sokszor ki és becsukni kell, nem is beszélve az adatok mozgását is egyik helyről a másikba, ami ugyancsak a logikai kapuk kapcsolgatásán alakul.
Mindenesetre elég gyenge a képzetségem -e tekintetben, de nehezen tudom elképzelni hogy egy 120W-os fogyasztású CPU mind a 120W-ját hővé alakítja.
Akkor a hősugárzókat is ezekből csinálnák,és mellesleg még netezni is lehetne rajtuk :DDD

(#29288) fsb1000 válasza nebancsa (#29287) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jó...
Örülnék, ha mutatnál egy forrást, amely szerint a számítógépekbe betáplált elektromosenergia kevesebb mint 95% alakul át hővé.

(#29289) nebancsa válasza fsb1000 (#29288) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát ilyet biztos nem fogok találni. Én csak felvetettem, ha a számítógépünk 400W-ot fogyaszt akkor azt biztos nem mind a CPU-n és a GPU-n adja le hő formájában. Pl. már a tápnál 20% elveszik, ezen kívül van jó pár alkatrész ami fogyaszt. Igazából lehet nem érdemes vele foglalkozni egy passzív hűtésnél, mert úgy is ráhagyással tervezz mindenki.
Csak ha már ilyen precíz képletekkel kiszámoljuk mennyivel melegedik 20l víz, 1 óra alatt, megemlítettem, hogy ez a része is csökkentheti a melegedési fokot.

Egyébként cikkeket olvasgatva a prociról, mindenki szivárgási áramot okolja a melegedés miatt. Ez majdnem olyan kifejezés mint a kóboráram :F

(#29290) fsb1000 válasza nebancsa (#29289) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, igy értem,. én azért javaslom, hogy TDP-ből induljunk ki és a becsült értékekket adogassuk össze.

Egy átlagos, játékra is alkalmas gépnél kb ennyi hőleadás várható tuning nélkül, max. terhelésnél (ami elég ritka esemény) a TDP-kből saccolva:

CPU : 60-100W
GPU és Vidramok: 80-150W
FET + NB/SB +RAM + alaplap 50-70W
HDD, ODD, 10-30W

Ősszesen 200-350W

A mostani gépemen (q9550+GTX285) fogyimérővel cos(fi) korrekcióval Idle/Load 140/420W-ot mértem.
Ha nagyon engedékeny vagyok, akkor is ennek 90% hővé alakult, ha a táp 80% hatásfokkal rendelkezik, akkor a gép (tápot nem számítva ) 72%-át alakította hővé a bemeneti v.energiának, ami 101/302W
Reális... gondolj bele hogy egy 100W-os izzó mennyi hőt termel.

***

Egyszerűen nem lehet nagyságrendi eltérés abban amit mondok, különben fele harmad ekkora radik is elegendőek lennének.
Ha csak 50% energia veszne el a semmibe (ahogy Te gondolod, bocs) már mennyivel előrébb lennénk.

(#29291) nyunyu válasza nebancsa (#29285) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt a számítógépnél csak melléktermék a hőleadás, alapvetően nem hősugárzónak tervezték. Szóval a betáplált energiának egy részének a számolásra is kell esni.

Felvezetoknek sajnos joval nagyobb az ellenallasa a femeknel, emiatt ugy mukodnek, hogy az aramot hove alakitjak.
Minel nagyobb frekvencian vannak jaratva, annal jobban.

Par millio tranzisztor idejen tizenpar megahertzig ez nem volt tema, ekkora orajelen termelt hot barmelyik keramiatokozasu proci el birta sugarozni, 286-on igy meg nem volt semmi borda, 386-ra asszem mar raktak, 486-okon biztosan volt, sot 486DX2-66-tol felfele mar propeller is kotelezo kellek lett.
De ha megnezel egy mai chipsetet, ahhoz kepest a 16 evvel ezelotti 486DX2-66 hutese nudli...

Videokalyhakon is legalabb 10 eve van borda: Voodoo2-n meg nem volt, Matrox G200-amra nem emlekszem, 98 oszen megjelent TNT-n mar volt borda, sot 99-ben kijott TNT2 vagy Voodoo3-okon mar propeller is van.
Azota kijott videokalyhak komplexitasa tobbszazszorosara (NV4: 8 millio, GT200b: 1.4 mrd tranzisztor), azota sokat fejlodott gyartastechnologia (NV4: 350nm, GT200b: 55nm) dacara az aramfelveteluk meg mindig tizen-huszonsokszorosara nott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29292) nebancsa válasza nyunyu (#29291) üzenetére


nebancsa
senior tag

Azok a régi szép idők :) Voodoo 3-on még nem volt venti, de én már raktam rá a tuning miatt. :)
Emlékbe elraktam egy p1-es konfigot a padlásra win 95-el... Hátha egyszer sokat fog érni...

(#29293) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Vizes rendszerembe szeretnék valami normális hűtőfolyadékot keverni, mivel már unom, hogy a Glycoshell pár hét után teljesen elszinezi a vizet és szerintem oldja is a PVC csövet és ocsmány.
Kétfélét találtam ki:
1. Deszt.víz+ alkohol+ételfesték
Ettől az alkohol miatt tartok,mert nagyon régen mikor még Thermaltake rendszerem volt akkor használtam alkoholos folyadékot és 2 hónap után úgy elfeketedett a folyadék és a rézblokk is, hogy nem lehetett levakarni sehogyse és nyilvánvalóan nem akarom
befeketíteni a d-tek blokkom.

2. deszt víz+ algaölő+ételfesték

Szerintetek, életképes lehet valamelyik?
Vagy hanyagoljam az ételfestéket is?

[ Szerkesztve ]

(#29294) #97544192 válasza p87 (#29293) üzenetére


#97544192
törölt tag

az lenne az életszerű, ha nem kevergetnél, hanem inkább vennél valami normális folyadékot.

(#29295) p87 válasza #97544192 (#29294) üzenetére


p87
senior tag

Az a baj, hogy nem akarok ezreket költeni rá.

(#29296) dvdbackuper válasza p87 (#29293) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nem tudom Ti hogy szoktátok, de én ioncserélt vizet használok, adaléknak a Mol kútnál szoktam venni a legolcsóbb fagyállót(1000-1200Ft), úgy érzésre töltök bele vmennyit...
még fél után sincs semmi elszineződés, algásodás...

(#29297) #97544192 válasza p87 (#29295) üzenetére


#97544192
törölt tag

hidd el többet kell majd költened ha valami baj lesz abból, hogy alkoholt kevergetsz... :U

(#29298) nemethati válasza p87 (#29293) üzenetére


nemethati
senior tag

Desztvíz+antikorró bőven jó, ha nem akarsz sokat költeni [link] :K
Alkohol lenne a legjobb hővezetés szempontjából, desztvízben megmarad, nem párolog...de pvc csövekhez + plexi tetjű blokkokhoz felejtős, olvass vissza picit és szerezz szilikon csövet!
szerk.:
nekem bevált a glycoshell

[ Szerkesztve ]

(#29299) p87


p87
senior tag

Hát igen, akkor inkább nem kísérletezek az alkohollal.

nemethati: Neked milyen csöveid vannak?
Nekem kb. 2-3 hét utá n kezd elszineződni a glycoshell-től a pvc.
Lehet szilikon lenne a legjobb de az meg nem teljesen átlátszó meg 12/17méretben már kicsit drága is, clearflex is drága nekem meg 3 m- kell.
Ezért akarok már valami jó folyadékot ami nem oldja el.
Lehet akkor deszt.víz +antikorro lesz, ez egyben algásodás ellen is véd?

(#29300) fsb1000 válasza dvdbackuper (#29296) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha rákeresel a fagyáló szóra ebben a topicban sok mértékadó véleményt olvashatsz.

Én ugyanazt a tipust használom, amit az első vizem vásárlásakor Bruminál láttam.
Sosincs vele gond...
Ennyi a lényeg: Ne legyen benne foszfát és ne legyen környezetbarát.
(szinezék jelőli a besorolást, piros a durva, kék az még ok. zöld az már eco = szaporodnak az organizmusok.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.