Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29751) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#29746) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na, úgy néz ki ez is meg lesz.

Köszönet mindenkinek a segítőkészségért. :R

Remélem a héten az alávaló is meglesz. De ha nem, max jövőhéten kaptok képet róla... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29752) Delta-Laca válasza yakuza.tora (#29748) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Régen láttunk errefelé:B a 4db MO-RA megvan még?;]

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#29753) yakuza.tora válasza Delta-Laca (#29752) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Meló meg építkezés...
Éppen most bocsájtom őket (is) árúba. Úgy néz ki, a komplett cuccot eladom.

Alléz Olympique de Marseille!

(#29754) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#29749) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez nem igy van.
Rengeteg cuccot rendelek ebay-ről és előfordul, hogy a csomagra írt értéktől függetlenül (meghogy gift) nyilatkoztatnak a valós értékről, vagy akár ki is bontatják és felbecsülik.

Nem az APEH, hanem a vámos.
Minden termék után kéne ÁFA-t kiszabniuk, amit az EU-n kivülről rendelünk.
Gondolom ésszerű okai vannak, hogy a kis(értékű) csomagokat meg sem nézik.

(#29755) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#29754) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem a cuccokat kézhez hozta a pósta, gyári csomagolásba, érintetlen USPS-es zárószalaggal. Ergó senki se bontotta ki. Arra meg tisztán emlékszem, hogy az árán kívül mást nem fizettem...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29756) OC válasza fsb1000 (#29754) üzenetére


OC
őstag

Detto.

És EU-n belül is akkor kapod sarc nélkül, ha van közösségi adószámod, valamint azért, mert az eladáskor számlázol (ugyebár) és az alapján fizeted be az országban aktuálisan érvényes ÁFA összegét.

Nekem is volt már, amit bontottak, meg nyilatkoztattak, pedig ajándékként jött, de viszonylag nagy csomi volt (fényképész cuccok).

(#29757) C^^ válasza TESCO-Zsömle (#29755) üzenetére


C^^
őstag

Nem törvényszerű, hogy kinyitják, de rutinból felbonthatják.
Nekem is jött már EU-n kívülről olyan vámköteles csomagom, amin még a vámárunyilatkozat sem volt kitöltve (pedig így elvileg el sem hagyhatná a származási országot), és simán kézbe kaptam, de előfordulhat, hogy csak egy papírt kapsz, hogy fáradj be a vámhivalba, ahol -miután kifizetted a vámot és a 25% tréfát- átveheted a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#29758) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali!

Régen követtem a topicot,de mióta kész a rendszerem lemaradtam.
Segítséget kérnék, hogy jelenleg ki foglalkozik csövekkel. Külföldről nem akarok rendelni.
10/12 vagy 10/13 érdekelne. Valami hajlékony.

Kit érdemes keresnem ?

Üdv és köszi Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#29759) TESCO-Zsömle válasza kiborg (#29758) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

10/12-est átlátszó zöldet láttam a BauHaus-ba.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29760) kiborg válasza TESCO-Zsömle (#29759) üzenetére


kiborg
aktív tag

Köszi.

Miaz a BauHaus ? Vidéki vagyok.
Másrészt maradnák a hagyományos átlátszónál, vagy fekete.
Tygont vagy valami ?
Egyáltalán mit érdemes jelenleg venni ?
Fagyállós és desztvíz kombót használok.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#29761) TESCO-Zsömle válasza kiborg (#29760) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

BauHaus Én is.

Tygont én még nem láttam barkácsboltban...
Nálam sima áltátszó szilikon van, 12/16-os. Masszív darab, de megbízható. Az is BH-ból.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29762) BraveHeart válasza kiborg (#29758) üzenetére


BraveHeart
tag

Hát, nemtom, BauHaus-ban mennyiért vannak a cumók (obi, meg a hasonló barkácsboltok azért nem olcsóak...), de Tody56 kollega oldalát szívből merem ajánlani, Neki vannak szilikon csövei különböző méretben, nem törnek, s hajlékonyak! :DD én is ilyeneket használok, s tetszenek... :R a 10/12-esre még azt is tom, hogy kb. 1000-es métere...
de itt van az oldala
Remélem ez a reklám nem szúrja senki szemét, csak a jóindulat vezérelt, semmi hasznom nincs belőle! ;] :DD

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#29763) TESCO-Zsömle válasza BraveHeart (#29762) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amit én mondtam, annak métere 300Ft körül mocorog... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29764) mistixx


mistixx
tag

Üdv Vízlakók! :)
Az lenne a kérdésem, hogy vízhűtő blokkokban keletkezett lerakódások tisztítására mit szoktatok használni, vagy milyen eljárást? Esetleg milyen vegyszert ami nem roncsolja a vízhűtés alkatrészeit?
Köszi! :R

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29765) mistixx


mistixx
tag

Egy kis csemege radiator. :)

[ Szerkesztve ]

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29766) shteer válasza mistixx (#29764) üzenetére


shteer
titán

selejtezett fogkefe :)

..szerintem jónak tűnik

(#29767) shteer válasza mistixx (#29765) üzenetére


shteer
titán

méretre szép de b***ott sűrű a lamellázat :U

..szerintem jónak tűnik

(#29768) mistixx válasza shteer (#29767) üzenetére


mistixx
tag

Asus Rampage Formula X48-as lapot tart Laing D5-tel ilyen hőfokon terhelés nélkül:

Alaplap 30 °C
1. CPU / 1.mag 32 °C órajel 3399.9 MHz (eredeti: 2833 MHz, overclock: 20%)
1. CPU / 2.mag 32 °C
Északi híd 46 °C
Déli híd 34 °C

Feszültség értékek
CPU mag 1.30 V
Északi híd magja 1.49 V
Déli híd magja 1.04 V

Őszinte leszek, zavar már az újonc felirat a nickem alatt azér pofázok ennyit. :DD

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29769) TESCO-Zsömle válasza mistixx (#29768) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És mennyire módosulnak az értékek 2 óra Prime után?

Esetleg szabad egy vízhőfokot is ugyanekkor.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29770) mistixx válasza TESCO-Zsömle (#29769) üzenetére


mistixx
tag

Az az igazság, hogy prime-ot nem futtattam rajta, de már egy fél éve meg van így a rendszer és játék közben szoktam nézegetni a hőfokokat. Egyedül az északi híd hőmérséklete megy fel 50-55re, a többi hőmérséklet ennyire nem emelkedik.
Csinálok majd ilyen táblázatot nemsoká terhelten is.
Vízhőfokot viszont nem tudok mondani, mert nincs mivel mérnem egyenlőre. :(

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29771) mistixx válasza mistixx (#29768) üzenetére


mistixx
tag

2 óra 45 perc Prime - Blend tesztje után az eredmények passzív radi mellett:

Hőmérsékletek:
Alaplap 36 °C
1. CPU / 1. mag 60 °C
1. CPU / 2. mag 60 °C
Északi híd 51 °C
Déli híd 38 °C

Feszültég értékek változatlanok.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29772) fsb1000 válasza mistixx (#29765) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kemény... a megtekintéséhez még 18-nak is el kellet múljak! (párszor..)

(#29773) mistixx válasza fsb1000 (#29772) üzenetére


mistixx
tag

Majd teszek ki 18-as karikát. :)
Fentebbi tisztítós kérdésemre esetleg még valakinek ötlet vagy tipp esetleg?

[ Szerkesztve ]

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29774) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nah sikerült összeraknom a házi radimmal is a rendszert eddig elég finom a cucc :P 2 óra Intel Burn Test alatt 55 fok lett a maximum, ventik még nem kerültek a radira. Az "alany" pedig 3,5 GHz-re lett húzva mivel a 3,2 nekem kicsit uncsi volt már :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29775) fsb1000 válasza Tikakukac (#29774) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem vizhőfokot (és körny. hőmérsékletet) kéne bemondanotok, mert abból lehet a radikra következtetni.

(#29776) Tikakukac válasza fsb1000 (#29775) üzenetére


Tikakukac
titán

41,2 fokos a víz jelenleg, proci 52 fokon van, és 25,8 fok van a szobában. Ventik továbbra sincsenek még, de holnap lehet feldobok rá 5 darabot bár olyan sokat szerintem nem fog hozni :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29777) mistixx válasza fsb1000 (#29775) üzenetére


mistixx
tag

Szerzek valahonnan egy vízhőmérőt és meg lesz az is.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29778) TESCO-Zsömle válasza mistixx (#29777) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha van tartályod beleállítod a lázmérót, vagy a szobai hőmérót, és el van intézve a mérés...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29779) tomic


tomic
addikt

Sziasztok !
Milyen komplett készen kapható rendszert (procira,vgara,+ radi ,pumpa cső) ajánlanátok elfogadható árban, amit párosítani tudok egy CM690 es házzal. Vagy nem érdemes így egybe venni hanem külön külön válogassam össze őket?

(#29780) TESCO-Zsömle válasza tomic (#29779) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát, létezik komplett rendszer procira, meg vga-ra, de a kettő együtt, hááát... Nem túl gyakori... És amúgy sem érdemes ilyenekben gondolkodni,m ert zömük nem teljesít jobban egy komolyabb léghűtésnél, mind zajban, mind teljesítményben.

Megéri külön-külön összebogatrászni a dolgokat. A réz nem romlik meg, de másodkézből mégis olcsóbb, mint boltban... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29781) tomic


tomic
addikt

És csak procira valót mit ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

(#29782) TESCO-Zsömle válasza tomic (#29781) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egybe cuccot semilyet.

Összeválogatósba meg... Mennyit szánsz rá??
Így elnézve CPU-dra legalább egy Dual-radi ajánlott, ha tuning is bejátszik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29783) tomic


tomic
addikt

Akkor tudsz nekem mondani egy kiindulót pl: vízpumpa milyen legyen (...l/óra), radi , cpu blokk , esetleg márkát? Aztán majd nézegetem őket.

[ Szerkesztve ]

(#29784) TESCO-Zsömle válasza tomic (#29783) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szivattyúnak legalább egy DDC. Ezt biztosra mondom. A többi erősen anyagiakon múlik, illetve a radi azon is, hogy mi fér...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29785) tomic válasza TESCO-Zsömle (#29784) üzenetére


tomic
addikt

Oké , köszi . nézelődök és ha nem megy valami hát itt a fórum...Még egyszer köszi :R

(#29786) mistixx válasza tomic (#29785) üzenetére


mistixx
tag

Nekem is CM 690-em van, én PH apróből szedtem össze a vízhűtéshez valót. Laing D5-öt pl egész jó áron, réz tetővel.
Őket ajánlom akár a shoppokat akár pm-et írsz gyorsak és segítőkészek: Tody56, OC
Jelenleg 1db venti van a gépben, a tápban lévő YateLoon. Ha kicsit vissza olvasol láthatod a radimat az egy VW vagy Audi hűtő radija volt eredetileg. :)

[ Szerkesztve ]

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#29787) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. DDC+ pumpán van, és sikerült a 20dBA-s TT ventit kicserélni egy 22 dBas Yate Loonra :D
Nos, tehát, már semminek nincs hangja a gépben csak a pumpának. Lehet-e azt szabályozni vagy állítani valahogy, valahol, hogy kisebb legyen a teljesítménye és halkabb legyen?

(#29788) TESCO-Zsömle válasza Erdei88 (#29787) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez vmi csúsztatás... TT ventik 16dBA-sok... ;] Csak elég messze kell állni tőlük... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29789) Erdei88 válasza TESCO-Zsömle (#29788) üzenetére


Erdei88
veterán

Itt az igazság!
21dBa. Bár nem tudom, hogy hogy mérték mert a mostani 22dBa és hallani sem lehet.
A másikhoz meg ajándékba adnak egy ilyet ;]

(#29790) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Hello, egy amatőr kérdéssel fordulok hozzátok, létezik olyan, hogy a TT tribe-nak a hűtőbe menő csatlakozója 1/6'-os legyen?:|4,7mm.

És még 1, az nem probléma ha 1 vízhűtésben 2 féle belső átmérőjű csatlakozó/cső van?
2 darab radi lenne benne.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29791) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok! kicsit bátortalanul teszem fel a kérdést, és csak játszom egyenlőre a gondalattal, de egy corei7 920 ~ 4GHz -en járatva, valamint 2 db 5870 -hez :Y (nagyon távlati tervek!!!!) elég egy 4x120-as radi?
Köszönöm előre is a segítséget!!! :R

Bogyóka

(#29792) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#29791) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A válasz: Igen!

Bővebben:

Az alsóbbik görbe alapján az XSPC RX480-as 2x4db 1200RPM-es ventivel kb 10°C hőlépcsővel ad le 600W-ot. Vagyis ennyivel lesz melegebb a víz a levegőnél. A két HD5870-esre és a Procira is darabonként 200W-ot számoltam, szóval marad tartalék a rendszerben bőven. Ha azt vesszük. Ha veszünk 25°C-os szobát és becélozzuk a mágikus 40°C-os vízhőt, akkor csúcson (600w) a következők kellenek:
2x4 venti@800rpm vagy 1x4venti@1000rpm

Ezek az értékek az XSPC RX480-as radiátorra vonatkoznak és a következő tesztben szereplő grafikonok alapján képeztettek. Kéretik őket fenntartással kezelni!

De ha minden jól megy, jövőhéten megírom majd hogy muzsikál nálam 4db SilentBlade alatt, mert ilyet rendeltem pénteken OC-tól. ;] :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29793) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#29792) üzenetére


TomiLi
addikt

Tyü! Nagyon köszönöm a részletes tájékoztatót segítséget! :R
Látom nagyon otthon vagy a témában! :C
Valami halkabb ventivel akkor elég 4 db... :C

Kíváncsian várom - és szerintem még sokan - a további tapasztalataidat!

Bogyóka

(#29794) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#29793) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az ember utánanéz mire dob ki annyi pénzt...

Ezzel a vásárlással gyak megduplázódott a vízhűtésre költött összeg.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29795) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#29794) üzenetére


TomiLi
addikt

Jól mondod!

Én még sajna a megvalósításnál nem tartok... egyenlőre még hiányzik a VGA(k), meg be kell fejeznem a ház moddingot...
Eredetileg a házam léghűtésre lett kitalálva, én is arra terveztem, de szépen lassan csak össsze tudnék hozni egy vizes rendszert is... A már folyamatban lévő ház építését is e szerint tervezem tovább.... Sajnos hely szűkében vagyok, ezért szeretnék előre egy két dolognak én is utána járni!
Még egyszer köszi, sokat segítettél! :R

Bogyóka

(#29796) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#29795) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én egy vadonatúj házat terveztem magamnak (Behemoth a neve, nem is véletlenül). Idén még lecserélem a procit egy Q9550-esre, meg a VGA-t egy 4870x2-re, és ezzel végeztem. Következő gép már AMD Scorpius platform lesz 2011-ben. 2010-es évet a háznak és a vízhűtésnek szentelem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29797) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#29796) üzenetére


TomiLi
addikt

Láttam alkotásaid , nem egyszerűen nyomod! gratula! :R
Gondolom a Behemoth sem lesz mindennapi :C
Szerintem év vége előtt én is befejezem a hardver terén a gépet.... Jövő év nekem is a modding és a vizezés kialakítása lesz! :K Nekem csak a leendő házhoz lesz az elképzeléseimben egy vizes rész hozzáépítve.... Ez lesz a Silverstone FT01 és a TJ07 egyvelege.... :DDD

Bogyóka

(#29798) adamka16


adamka16
őstag

Eladóvá vált Hydor L20 típusú szivattyúm, további részlet az aláírásomban!

(#29799) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Hello all!:R

Sikerült verhetetlen áron szert tennem egy Black Ice® GTX480 radira:Y, ami nemsokára beépítésre kerül az extrém tripla mellé a körbe (nem szándékozom lecserélni;]), és nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyit fog változni tőle a rendszer, de már sejtem, hogy nem kicsit lesz halkabb:B
További infók és képek hamarosan várhatók:C

Üdv.: Delta-Laca

(#29800) TESCO-Zsömle válasza Delta-Laca (#29799) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Grat!

Képek vannak a jelenlegi rendszerről?? Hova fogod rakni a Quad-ot?

Látom itt laksz a szomszédba... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.