Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29601) Joshi válasza #97544192 (#29598) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond hogy nekem meg DDC-ém nem volt, de szerintem minden tekintetben jobb a D5 igaz drágább is. :D

(#29602) #97544192 válasza nemethati (#29599) üzenetére


#97544192
törölt tag

annyira nem hangos, de nem tudom már eltűrni... mellettem van a gép, és majdnem a gép elejében van a ddc... szóval kb. 0,8 méterre van tőlem a ddc, teljesen szabadon, szóval nem zárja el semmi a hanghullámait. :DDD
na, így annyira nem kellemes, elhiheted.
ja, most tettem alá ilyen habszivacsos cuccot, kb. semmit se változott, de legalább nem rezonál az a cucc, amin rajta van a pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#29603) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#29598) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem mindkettő van. Plexi tetős DDC Ultra komoly hanggal bír, főleg csillapítás nélkül ház aljára csavarozva. Én valahova 30dB(A) körülire tenném. D5-ös nálam P1-en kussol. Az az abszolút nem hallom kategória. 2-től 3,5-ig a leghangosabb, olyan mintha vmi rezonanciafrekvencia lenne. Szó szerint búg. 4,5-nél már nincs a búgás, csendesebb az üzem 5-ösön is elmarad a hangja a DDC-től, még a Plus-tól is. (utólagosan lett Ultrásítva az enyém)

Nekem a D5-ös egy falapra van felfogatva a tartállyal együtt, a falap alatt pedig 3 db légrugón nyugszik, amiker egy Pioneer (kocsiba való) MP3-as CD-lejátszóból mentettem. Nagyon faja kis cuccok, szvsz még szerzek valahonnan. :C

Ha komoly teljesítményt akarsz akkor azt a D5 közel azonos hangon, vagy kicsit talán halkabban szállítja.
Ha komoly halkságot az a teljesítmény rovására megy, de D5-nél halkabbat nemigen kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29604) #97544192 válasza TESCO-Zsömle (#29603) üzenetére


#97544192
törölt tag

a teljesítmény annyira nem lényeg, mert nem kell szerintem d5 5ös fokozat morahoz, 1 proci blokkhoz, meg 1 vga blokkhoz. :)
viszont te egész normálisan leírtad a dolgokat, majd syC-nél meglesem élőben, mert még ez sem elég. :P
köszi szépen a válaszodat. :R

(#29605) vPhis


vPhis
aktív tag

Sziasztok!

XSPC 450-nek milyen hangja van?
és 10/14-es és 8/12-es cső között van teljesítménybeli különbség?

(#29606) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#29604) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs mit! Szerintem nem fogsz csalódni... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29607) oviktor válasza #97544192 (#29604) üzenetére


oviktor
tag

Én is D5 boldog tulaja vagyok. :) Shteer-től vettem nemrég és tényleg semmi hangja. Én 2esen használom de ha odahajolok a géphez akkor sem igazán hallani a hangját. 3 blokkot és egy tripla radit hajt (a radi egy dragon torony tetejében van).
Ha hangtalan pumpát akarsz akkor D5 a nyerő számodra is, én is azért választottam. ;)

Viktor

(#29608) nebancsa válasza FoBCRaistlin (#29584) üzenetére


nebancsa
senior tag

Meg van a teszt.
30 perces prime + furmark eseté 23 fokos szobába 35 fokos víz, 1 ventilátor esetén, teljes fordulaton járatva.

Majd ráduktam a másik ventit, szintén teljes fordulaton, és hagytam még a prime + furmarkot futtatni. kb. 20 perc múlva a víz beállt 31 fokra, a szoba maradt 23 fokos.

(#29609) nebancsa válasza Raptor 666 (#29600) üzenetére


nebancsa
senior tag

Jó ez :C
Ez mutatja hogy nem nagy ördöngőség a vízhűtés, otthoni eszközökből is össze lehet ütni egyet, mint például üres hajzselésdoboz. :DD

(#29610) Raptor 666 válasza nebancsa (#29609) üzenetére


Raptor 666
tag

hehe :DDD

Mindenesetre az egyész a kukában végezte, kivéve a blokkok, amiket eladok. Jelenleg várom k.mammut blokkjait, sztem pár nap és az is meglesz. Majd rakok fel képet a vödörről. Sztem rakok rá valami dizájnt is, mert anélkül nem az igazi :P

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29611) gezatata válasza Raptor 666 (#29600) üzenetére


gezatata
aktív tag

én is gondolkodom a vödrös hűtésen
nagyobb bevásárlókban láttam kocka alakú jól zárható 20 36 48 literes tárolódobozt
én ilyenből fogok építkezni, - a jobb stabilitás miatt
feltöltve nincs hogy felboruljon

hirtelen kerestem párat a googlival
Arab mintás
egyszerü változat

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29612) nemethati válasza vPhis (#29605) üzenetére


nemethati
senior tag

Tody szerint az említett szivattyúnak szinte semmi hangja nincs, ráadásul a teljesítménye is elfogadható egy triplaradis-4 blokkos rendszerhez pl.
A csövezést illetően van különbség, de nem sok. Szűkebb keresztmetszetű cső és bonyolult kialakítású blokkokkal alacsonyabb hőfokok érhetők el. "High flow" kialakításnál ugye gyorsabb áramlásról -kisebb ellenállású blokkok, nagyobb belső átmérűjő cső- beszélünk, ami nem terheli le a pumpát, ezáltal halkabb rendszer építhető, elég egy "gyengébb" pumpa is hozzá. Cserébe áldozni kell kicsit a hőmérséklet oltárán :)
Fontos, attól még nem HF a rendszer, hogy a csatik és a cső 10es belső átmérővel bírnak!

(#29613) nebancsa válasza nemethati (#29612) üzenetére


nebancsa
senior tag

Akkor mi van ha a HF-es rendszert társítjuk egy erős pumpával?

(#29614) nemethati válasza nebancsa (#29613) üzenetére


nemethati
senior tag

Habzó és csobogó víz :DDD és gyengébb hűtés.
Biztos van véleményed, inkább azt írd le.

[ Szerkesztve ]

(#29615) nebancsa válasza nemethati (#29614) üzenetére


nebancsa
senior tag

Komolyan kérdeztem, mert még nem alakult ki a teljes vízhűtésem, és teljesen félreértettem ezt a HF rendszert.
Ha minden igaz jövőhéten kezembe lesz egy vizes táp, meg még akarok a rendszerbe rakni ram és hdd hűtőt, és ezen aggódtam hogy így biztos nem lesz HF-es rendszerem. Bár amúgy sem lenne mert a VGA blokkom sem az.

(#29616) gezatata válasza nemethati (#29612) üzenetére


gezatata
aktív tag

mitől lesz egy rendszer HF ? :U
itt valami példa érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29617) nemethati válasza nebancsa (#29615) üzenetére


nemethati
senior tag

VGA blokkon szokott bukni az egész, fullcover EK nem alkalmas rá.
D5-öt is HF rendszerekhez szokták ajánlani, de mi értelme van az 1200l/órának ha azonos feltételek mellett nagyon kicsivel tud csak többet mint egy DDC? Hangban persze verhetetlen.
Bár szívesen olvasnék olyan teszteket is, ahol szegény D5-öt nem 8-10 milis csövekkel tesztelik, lehet más lenne a gyerek fekvése :U

(#29618) adamka16 válasza nemethati (#29617) üzenetére


adamka16
őstag

én meg egy olyan tesztet olvasnék szívesen ahol egy D5 és egy DDC 1T moddolt változata verserng. amúgy valaki moddolt már itt ddc-t?? milyen hatással van a rendszer teljesítményére, na meg a hangra?

(#29619) nebancsa válasza nemethati (#29617) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát akkor marad a jó öreg L20, ha a rezgést lecsillapítom nincs is hangja...
Nézegettem ezeket a Laing pumpákat, de az áruk kívül még elriasztott hogy nem igazodok ki rajtuk. Minek kell egy pumpát tuningolni, meg minek rá külön réztető, meg a D5 is elvileg 24V-os eleve 12V-on kevesebb a teljesítménye. DDC-ből is van van 5 féle, szóval nekem még sok itt a sötét folt.

(#29620) nemethati válasza nebancsa (#29619) üzenetére


nemethati
senior tag

Na azért jóval erősebb egy DDC, mint az L20. Sokan mondták, hogy D5-re váltás után semmit sem változtak a hőfokok az 1T-hez képest. Viszont halkabb, ilyen szempontból megéri. Szerintem ha egy pumpa tud ~250-300litert terhelve, az elég plusz 3méteres emelőmagasság, azzal azért sok mindent lehet kezdeni.
Egy pumpa teljesítményét kát dolog határozza meg:
1. emelőmagasság - erre tényleg érdemes odafigyelni, minél nagyobb, annál nagyobb ellenállást/több blokkot tud leküzdeni
2. vízszállítás talán fsb1000 fejtette itt ki, hogy egy bizonyos mennyiség felett nem számottevő a különbség, ha jól emlékszem ez volt olyan 2-300l/óra

[ Szerkesztve ]

(#29621) nebancsa válasza nemethati (#29620) üzenetére


nebancsa
senior tag

az L20 adatlapja szerint 700l/h-át tud viszont az emelő magassága nem a legjobb 1,3m
Honnan tudom hogy a rendszer gyenge pontja a pumpa? A hőmérséklet adatokból eddig nekem úgy tűnik elégséges a mostani rendszeremhez. Ha gyenge lenne akkor megugrik a víz hőfok és a cpu hőmérséklet közötti különbség?

(#29622) adamka16 válasza nebancsa (#29621) üzenetére


adamka16
őstag

viszont az L20 az nem számítógép vízhűtésre lett tervezve, azért ezt ne felejtsük el. viszont D5 és DDC1+ tesztet miért nem csinált senki??????

(#29623) Raptor 666 válasza gezatata (#29611) üzenetére


Raptor 666
tag

Igen valami hasonlóban gondolkoztam én is :) De még nem volt időm utánanézni, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb. Majd hétvégén ;)

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#29624) gezatata válasza Raptor 666 (#29623) üzenetére


gezatata
aktív tag

izgatottan várom a képeket és eredményeidet

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29625) Thrawn válasza adamka16 (#29622) üzenetére


Thrawn
félisten

Van DDC vs D5 teszt: Link :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29626) adamka16 válasza Thrawn (#29625) üzenetére


adamka16
őstag

ezt ismerem, és csak most vettem észre a grafikonját a Plus-nak. van aki már moddolta a sima DDC-jét Plus-ra? tapasztalatok vele? vagy már nagyon elviselhetetlen a hangja?

(#29627) Thrawn válasza adamka16 (#29626) üzenetére


Thrawn
félisten

Erre nem tudok válaszolni, Swiftech MCP655-öm van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29628) OC válasza janos666 (#29409) üzenetére


OC
őstag

Szia!

Nálunk már van, igaz nem Aquacomputer, hanem EK: EK Waterblocks EK-FC5850 ;)

[ Szerkesztve ]

(#29629) P00By


P00By
nagyúr

(#29630) OC válasza P00By (#29629) üzenetére


OC
őstag

Se vinyó hűtés, se memó hűtés, se VGA hűtés...há milyen gép ez? :D

u.i.: hűtés = vízhűtés :B

(#29631) #97544192 válasza P00By (#29629) üzenetére


#97544192
törölt tag

ócó ócó, nagyon ócó, igazi kínaicág :DDD

(#29632) jones965 válasza adamka16 (#29626) üzenetére


jones965
Modder

Többek között én is moddoltam a DDC 1T szivattyúmat ultra teljesítményre, de mivel elég sok (7 db blokk + 2 radi ) van a rendszerben, szükség is volt a megnövekedett vízszállításra.
Hangja pedig semmit sem változott, eddig sem volt hangos.
Igaz ezt plexi pro tetővel teszi, ami szintén moddolva van.

[ Szerkesztve ]

(#29633) nebancsa válasza P00By (#29629) üzenetére


nebancsa
senior tag

Lehet erről a gépről többet tudni, nagyon tetszik a csövezése, és a csatlakozók.

(#29634) P00By válasza OC (#29630) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, vízhűtéses szempontból eléggé... :P
Erre a VGA-ra nem giszem, h van vízhűtés :)

(#29635) P00By válasza nebancsa (#29633) üzenetére


P00By
nagyúr

pafff...

Ha vki ránézésre megmondja neked, akkor igen. Egyébként ez az egy kép van 0 infóval :)

(#29636) adamka16 válasza jones965 (#29632) üzenetére


adamka16
őstag

akkor jó. szóval akkor még ha valakinek gyenge is lenne még akkor is majdnem duplázni tudja a teljesítményét.. hm... azért megfontolandó dolgok ezek szerintem. vagy ennyire jó a D5 ettől az moddolt-tól, hogy majdnem duplájába kerüljön?

(#29637) nemethati válasza adamka16 (#29636) üzenetére


nemethati
senior tag

nem jobb, de sokkal halkabb

(#29638) adamka16 válasza nemethati (#29637) üzenetére


adamka16
őstag

így már más a leányzó fekvése. és egy kb 1,5 centi szivacson lévő L20-tól hangosabb alapon, mod nélkül?

(#29639) nemethati válasza adamka16 (#29638) üzenetére


nemethati
senior tag

Lassan érkezik a DDC-tetőm és megmondom ;)

(#29640) nebancsa


nebancsa
senior tag

Látom D5-re is van már ketyere.
Ez mit befojásól rajta azon kívül hogy lesz plusz kivezetés?
[link]

Ja és D5-ből is van több fajta?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29641) OC válasza P00By (#29634) üzenetére


OC
őstag

Premium gép, lehet gyártatni. :)

adamka16:
Nem jó vagy rossz.

Ahogy leírtam -szerintem- a lehető legegyszerűbben, ezek "jó" szivattyúk.

De ez itt megáll a tartósságban, technológiában.

A viselkedésük egy rendszerben már nem ilyen fekete vagy fehér, hanem van egy szép jelleggörbéjük és az adott cél határozza meg, hogy melyiket érdemes oda választani.

nebancsa: A cső az szvsz Masterkleer 13/10, a csatikat nem vágom.♠

(#29642) adamka16 válasza OC (#29641) üzenetére


adamka16
őstag

Köszi OC. és mennyire hajlamosak tönkremenni ezek a kis szivattyúk? vagy bírják? elvégre is made in hungary :DD
közbe kaptam az infót, hogy megérkezett már postán a kicsike ddc

(#29643) varga911 válasza nebancsa (#29640) üzenetére


varga911
senior tag

A réztetősök Solar (fix) meg a Vario (állítható) néven futnak, de a Swiftech is árulja saját néven műanyag tetővel. :)

(#29644) OC válasza nebancsa (#29640) üzenetére


OC
őstag

Hogy mit ér vagy mit nem, azt nem tudom.

Itt egy nagyobb kép:[link]

Itt meg az origi tető:[link]

D5-ből van jópár fajta: [link] (save as..., pdf format)

szerk.: inkább link, mert nagy képek és a logo is nagy :B

adamka16: A szivattyúk jól bírják, kiegészítőkkel lehet befürödni rendesen (szó szerint)

varga911: A Solar nem fix, hanem napelemes hűrésre kitalált okosság.

[ Szerkesztve ]

(#29645) gezatata válasza OC (#29644) üzenetére


gezatata
aktív tag

˝kiegészítőkkel lehet befürödni rendesen (szó szerint)˝

ez alatt mit értesz pontosan ?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29646) adamka16 válasza OC (#29644) üzenetére


adamka16
őstag

rossz a tömítés a blokknál.. igen.. nem egyedi eset.
mondjuk mikor megcsináltam az én kis házi tákolmányom, mindent csapi nyomáson teszteltem (proci blokk), hogy még véletlenül se engedjen sehol. nem egy olyan ember van aki összerakta a drága vízhűtését és egy kis tömítés miatt elázott az egész rendszere.
lehet fikázni a homemade hűtéseket, de ha gondosan van elkészítve, minél kevesebb csatival akkor nagyon hálás kis cuccok. nekem eddig nem volt semmi negatív tapasztalatom a rendszeremmel, úgymond örök életű, sztem... csak kinéz ahogy kinéz :)

gezatata: szerintem erre gondolt OC

[ Szerkesztve ]

(#29647) OC válasza gezatata (#29645) üzenetére


OC
őstag

Azt hogy a Laing szivattyúk gyári állapotukban atombiztosak (nem merülőszivattyúk, szóval kívülről betud ázni, de nem kell úsztatni őket, nem erre valók).

Viszont egy-két gyártó kiegészítő terméke hozzá katasztrófa.
Törik, reped, ereszt stb.

Már Tody56-nak is írtam, hogy össze kéne dobni egy "vízhűtés fekete listát", hogy melyek azok az alkatrészek, amelyeket nem szabad megvenni.

Nem egy termék volt, amelyet azért vettem le a shopból, mert rengeteg hibás darab volt köztük.
(Néhány itt áll a polcon, hogy a garis igényeket ki tudjam elégíteni, de ennyi).

(#29648) gezatata válasza OC (#29647) üzenetére


gezatata
aktív tag

köszönöm

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#29649) simii16


simii16
aktív tag

mennyi lehet reális hőfok egy 1.216V-on járatott E5300 procinak t56 blokkal és nexxos dual radival? meg lehet ezt így határozni? Alapon 37°-os, load pedig 54° körül vannak a magok és egy kicsit sokallom ezeket az értékeket. létezik, hogy kevés legyen egy duplaradi (két ventivel 7V-on) ehhez a procihoz? pedig csak a cpu és az nb van vízzel hűtve.. :F

(#29650) shteer válasza simii16 (#29649) üzenetére


shteer
titán

teljesen jó értékek

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.