Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Kékes525 válasza Parci (#894) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen. Az ivermectinnel is az a baj, a hatékonyságát leszámítva, amit még nem ismerjük pontosan, hogy ritka esetekben nagy galibát tud okozni. Az igazság kedvéért azért meg kell jegyezni, hogy sok gyógyszerünk is képes ilyenre. Például az Algopyrin. Nagyon ritka esetben allergiás agranulocitózist képes okozni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#902) #86564352 válasza Sir Pocok (#892) üzenetére


#86564352
törölt tag

A minőségbiztosítás témán tényleg nem aggódnak. Lásd a lekoppintott nyugati termékek az autóktól a villanyborotváig. Majdnem másfél milliárd kínai van, gyorsan csináltak a régi módszerrel vakcinát, beoltottak 20 milliót, élnek még, kész, ez volt a 3. fázis, lehet árulni araboknak és keleti nyitás országoknak. Nem a European Medical Agency részletes dokumentáció követelményei lebegnek a szemük előtt. Majd később ráérnek a nyugati mRNA generációs vakcinát lemásolni.

Nálunk pedig teljesen politikai kérdés lett, hiába vagyunk EU ország, külön utakon járunk, Ausztriában felmerült a kínai behozása kiskapun? Nem hiszem. Megy a Brüsszelezés, persze most az olimpikonokkal és focistákkal nem várnak a kínai szurira, az aranylábúak a legjobb Pfizer-Biontech és Moderna vakcinát érdemlik. (soron kívül)

A minőség igényekről:
A gagyi koronavirus.gov.hu honlap és például ilyen a holland. (a kettő közül az egyik angolul is elérhető, mindenféle adat átláthatóan tálalva oltástól kezdve intenzíven kezeltek, régiónként is, grafikonokkal)
A holland eü minisztérium tájékoztató honlapja.
Hasonló különbség lehet az oltási tervek között is? Már ha látnánk mit alkottak.

(#903) Ringman válasza #86564352 (#902) üzenetére


Ringman
nagyúr

Megy a Brüsszelezés, persze most az olimpikonokkal és focistákkal nem várnak a kínai szurira, az aranylábúak a legjobb Pfizer-Biontech és Moderna vakcinát érdemlik. (soron kívül)

pedig itt van december óta 3000 adag szputnyik. :U

(#904) Kékes525 válasza Ringman (#896) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehetséges. Mivel az ampullák nem 5, hanem 6 dózist tartalmaznak a biztos kivétel miatt. Ezért könnyen elképzelhető, hogy több embert oltottak be vele. Van olyan injekciós tű, amivel ki lehet szedni a 6 adagot is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#905) Ringman válasza Kékes525 (#904) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, erre gondoltam én is.
már nem úgy van, hogy ezt a többletet is leszámlázza a pfizer/biontech? (mert adagonkénti az ár)
vagy ez csak a későbbi rendeléseket érinti?

(#906) Csatravi válasza Kékes525 (#901) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nincs olyan gyógyszer ami ne tudna galibát okozni.Az előfordulás gyakorisága és mértéke a lényeg.

(#907) Kékes525 válasza Ringman (#905) üzenetére


Kékes525
félisten

Én úgy tudom, hogy ezt a pluszt nem számlázzák.

Kiegészítés:

[Pfizer is reportedly working with the U.S. government to pair the right syringes with vaccine shipments—and count doses accordingly—but that's not official or certain. The company had not responded to a request for comment by press time.]

A megfelelő fecskendőkkel szállítva beszámítják a 6.-at is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#908) Kékes525 válasza Csatravi (#906) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#909) Ringman válasza Kékes525 (#907) üzenetére


Ringman
nagyúr

usába már kevesebb ampullát szállítanak emiatt, eu-n belül nem tudom hogy mi a helyzet.

Pfizer Will Ship Fewer Vaccine Vials to Account for ‘Extra’ Doses
After the surprise discovery of an extra dose in every vial, Pfizer executives successfully lobbied the F.D.A. to change the vaccine’s formal authorization language. The company charges by the dose.

(#910) Parci válasza Kékes525 (#901) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám szerint nem csak erről van szó, egy ilyen antivirális szer jellemzően nem bánik barátságosan a májjal, vesével. kerek-perec kijelentette, hogy nem bánja, hogy nincs itthon ivermectin a polcon, ne is legyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#911) Kékes525 válasza Parci (#910) üzenetére


Kékes525
félisten

Abban az esetben, ha megelőzésre használják, azaz sokáig szedik. Ha csak a fertőzés első néhány napján, akkor nem hiszem, hogy ártana a májnak. Sokan megelőzésre is szedik hónapokon keresztül.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#912) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Telex: A magas lázra a 10-14 éveseknél sem szabad legyinteni, ha van mellé más jellegzetes tünet is

120 gyereknél járhatunk (sokszervi gyulladás) :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#913) Parci válasza Kékes525 (#911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

például tóth sándor, nehogy tünetmentesen essen át rajta nélküle. ez nekem már kívül lenne a komfortzónámon. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#914) Ringman válasza Parci (#912) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez ugyanúgy fontos, mint a longkovid, de erről is szeretnek elfelejtkezni, a normális élethez ragaszkodók

(#915) Kékes525 válasza Ringman (#914) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, és azok, akik úgy gondolják, hogy ez csak az idősek problémája. Nyitni kellene és csak az idősek azok, akik maradjanak otthon. Nem vesznek tudomást arról, hogy a fiataloktól nagyon sok idős nem tud elszigetelődni, mert egy lakásban élnek velük.

" normális élethez ragaszkodók"

Ennek hívatják magukat, de mindent megtesznek azért, hogy ne legyen normális élet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#916) koncsik válasza Kékes525 (#901) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sok gyakran alkalmazott gyógyszer okozhat nagyon ritkán DRESS-t is pl. (praktikusan, amit Csatravi írt :K )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#917) koncsik válasza Parci (#910) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

az ivermectin nem antivirális szer :N

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#918) syberia válasza Kékes525 (#889) üzenetére


syberia
veterán

A figyelmem jobban felhívta rá, és attól hogy ígéretes oltóanyagnak tartom, még sok kérdőjel van bennem. Ezzel is, meg az összes többivel kapcsolatban.

(#888): 100% hogy túlélem. 888? :P

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#919) syberia válasza koncsik (#917) üzenetére


syberia
veterán

Antivirális mechanizmus is van a repertoárjában, ugyanis az ACE2 és a covid tüskeproteinje közé tud ékelődni, így is blokkolja a vírus működését.
A gyógyszerek svájcibicskája. ;)

(#911) Kékes525: Így van. A remdesivir esetében nem lehet májbarát működésről beszélni, de erről sem harsognak nekünk a "kedves sztárdokik".
Az ivermektin nagyságrendekkel biztonságosabb gyógyszer nála, Szlovákia első uniós tagországként engedélyezte a használatát. :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#920) Floyd80 válasza #86564352 (#902) üzenetére


Floyd80
addikt

Ehhez tegyük hozzá az elmúlt bő évtized kínai vakcina és élelmiszeripari botrányait, kezdve a melaminos tejportól meghalt gyerekektől, lejárt vagy megromlott vakcinák értékesítéséig. Költségcsökkentés miatt pl. a hideg tárolást jó pár esetben elhagyták, tönkre is mentek. (After 2016, following a high-profile vaccine scandal involving a rabies vaccine in which suppliers skipped refrigeration to save costs). Elvileg az állam belenyúlt a rendszerbe a botrányok után, de mivel a közbeszerzéseken is az olcsóság számít, a gyártók ugyanúgy próbálnak spórolni.

"A vakcinagyártással járó pénzügyi kockázatok minimalizálása érdekében egyes gyártók jelentősen csökkentik a kutatás-fejlesztés finanszírozását, ami alacsony minőségű vakcinák előállításához vezet. Következésképpen a felhasználók egészségügyi kockázata nagyon magas lehet."

És a Sinopharm ugyanúgy részese volt ezeknek. Szemezgetésképpen:

- The Wuhan Institute of Biological Products, a Sinopharm subsidiary behind one of the Covid-19 candidates, was caught up in a vaccine scandal in 2018. Government inspectors found that the company, based in the city where the coronavirus was first detected last year, had made hundreds of thousands of ineffective doses of a combination vaccine for diphtheria, tetanus and whooping cough because of an equipment malfunction.

- That same year it was reported that Changsheng Biotechnology Co. falsified data about a rabies vaccine.

- Chinese premier Li Keqiang has called for an immediate investigation into the sale of 250,000 faulty rabies vaccines that he said had crossed a moral line, while urging severe punishment for the companies and people implicated.

- In 2016, Chinese media revealed that 2 million doses of various vaccines for children had been improperly stored and sold throughout the country for years. Vaccination rates fell after those scandals.

- In 2013, 17 infants died after injections with Kangtai’s hepatitis B vaccine. Regulators cleared Kangtai of wrongdoing, and the vaccine continues to be used safely.

- In 2010, the state-run China Youth Daily newspaper reported that regulators had delayed telling the public that about 180,000 doses of a rabies vaccine were ineffective. The vaccine was made by Jiangsu Yanshen, then owned by Mr. Du of Kangtai.

- From 2018 to 2020, there were 59 corruption lawsuits involving vaccine companies, according to an analysis by The New York Times. Fifty-four of them involved bribing local officials.

- Only five Chinese vaccines have been preapproved for export by the World Health Organization. By contrast, India has 47 vaccines that have passed those requirements.

AstraZeneca Vaccine Partner in China Dogged by Scandal - The New York Times (nytimes.com)

Vaccine Scandals in China: Why Do They Keep Happening Over and Over Again? (asiapacific.ca)

Egy betiltott cikk a kínai vakcina királyról.

"The Vaccine King" : China (reddit.com)

Ettől függetlenül reméljük és valószínű, hogy nem lesznek ilyenek és persze azt is figyelembe kell venni, hogy a Gates-alapítványtól kezdve a GSK-ig sokan együttműködtek a kínaiakkal. De szerintem az is fontos, hogy Kína elsősorban Afrikát akarta ellátni ezekkel a vakcinákkal, az hogy a populisták is bevásároltak, külön öröm nekik.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#921) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nem vagyok Kína elkötelezett védője, de amihez érdekük fűződik, hogy jó legyen azt megcsinálják normálisan. IT-telekommunikáció témában is a nyugatnak nem a belpiacos modelleket, megoldásokat adják. Nem hülyék, nekik egy ilyen fiaskó dollár milliárdokat jelenthet. Ha ezt elcseszik, ki fog a kínai gyógyszercégekben megbízni? Senki. Ezt pedig egy feltörekvő világhatalom nem engedheti meg magának.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#922) Lauda válasza Sir Pocok (#921) üzenetére


Lauda
félisten

Logikus amit írsz, azonban azt is tudhatnák, hogy a "nyugatnak" szüksége van dokumentációra egy oltásnál. Ezen kívül a technológiájuk sem kelt bizalmat. Elég elvakultnak kell lenni ahhoz, hogy valaki önszántából beadatja magának a covidot, még ha inaktivált akkor is. Azt meg tudjuk, hogy csesztek már el inaktivált oltást a kínaiak.

(#923) koncsik válasza syberia (#919) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A repertoárban lehet, de az alkalmazási előiratban még (tudtommal) nincs. Tudod, hogy szurkoló vagyok :K
A szlovák hír megosztására a majdnem 10000 tagú FB csoportot lelőtte a Fbuk. - ezt miért? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#924) kw3v865 válasza Lauda (#922) üzenetére


kw3v865
senior tag

Elvileg a Debrecenben fejlesztés alatt lévő Covid-oltás is elölt víruson alapuló "elavult" technológiát használ. Nincs ezzel semmi gond, csak hatásos legyen.

(#925) syberia válasza koncsik (#923) üzenetére


syberia
veterán

Tudok a lelövésről. :((( Több iveres fb-csoport is hasonlóan járt, összeadva majdnem 100k tagsággal. Ez volt a legnagyobb közülük.

https://howbad.info/

(#926) Lauda válasza kw3v865 (#924) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ezzel semmi gond

Mármint szerinted nincs.

(#927) Parci válasza syberia (#919) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát pofán is verne anyám, ha remdesivir lenne a polcon és azon gondolkodnék, hogy bekapok párat :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#928) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

ilyen és hasonló pasztillákat sok boltban lehet kapni.
Ezek ér(het)nek valamit a koronavírus ellen?
Illetve: árthatnak-e? (a hamis biztonságérzeten kívül)

Medistus® Antivirus lágypasztillák rendszeres használata a garatnyálkahártyán történő fizikai akadályképzéssel támogatja a vírusok és baktériumok elleni védelmet. A Kistosyn® 100 polifenol vegyületei védőpajzsként szolgálnak a száj- és garatnyálkahártyán, ezáltal megnehezítik a vírusok és baktériumok bejutását a szervezetbe. A fizikai hatásmechanizmusnak köszönhetően rezisztencia felépülés nem lehetséges.

(#929) Parci válasza VÁMpír (#928) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ebben a témában faggattam anyámat is kicsit pont tegnap (orvos, ő is tévedhet, de én családi okokból is adok a véleményére :DDD), én ilyen szájfertőtlenítő irányából akartam nekifutni (lysterine és társai). azt mondta, hogy ezt sem kéne erőltetni. ha mondjuk sokat voltam zárt térben emberek között, szopogassuk el egy torokfertőtlenítőt, miután hazaértem, akkor is, ha érzem, hogy picit kapar a torkom vagy ilyesmi.

úgy amúgy viszont ne, semmit. mert a nyálkahártya is egy védelmi vonal, ha egészséges. ott is vannak immunsejtjeid, amik csinálják a dolgukat, de ha állandóan szétfertőtleníted, ugyanúgy teret engedsz másnak, mint ahogy az antibiotikum szétveri a bélflórád.

amúgy ilyen polifenolos csodám (virostop névre hallgató garatspray) nekem is van, néha használom is, szerintem tacepao (akarom mondani placebo :DDD).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#930) VÁMpír válasza Parci (#929) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

köszi!
érdekes amit lysterine-nel kapcsolatban mond. én egy ideig sokat használtam, akkor aphták kialakulását szerettem volna megelőzni vele. Akkor faggattam a fogorvosomat, aki azt mondta, h szerinte a hosszútávú használatáról még nem hallotta, h problémás lenne. Persze lehet, h ő csak fogorvosi/szájsebészi szempontból nézte a témát.

itt esetleg vajon van különbség az alkoholos vs non alkohols változat között (utóbbi nyilván a koronavírus ellen még kevésbé hatékony)

(#931) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, itt van ez
https://24.hu/elet-stilus/2021/01/31/koronavirus-jarvany-kezdetek-kina-vuhan-titkolozas-evfordulo/

egyrészt, érdemes elolvasni, másrészt... fuck csína! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#932) Kékes525


Kékes525
félisten

Az RTL híradóban szó volt arról, hogy Mekely kijelentette, hogy nyilvánosságra fogják hozni a kínai vakcina dokumentációját. Ő látta. És olvasta is? Nem hiszem, hogy tudna kínaiul. Ha pedig le van fordítva, akkor miért nem hozzák nyílvonáságra? Úgy akarják, ahogy a Fidesz szokta a törvényjavaslatok esetében, hogy a szavazás előtt néhány órával hozzák nyílvonáságra? Ki az aki rövid időn belül érdemben átolvassa és értékeli? Ahhoz legalább 1 hónap kell. Nevetséges.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#933) syberia válasza Parci (#931) üzenetére


syberia
veterán

(#934) Floyd80 válasza Kékes525 (#932) üzenetére


Floyd80
addikt

Tessék Mancika, legyen szíves átolvasni az oltás előtt. :DDD

Érdekes, a szintén demokratikus filippínó kormány is felfogta, hogy nem cukorka osztogatásról van szó és ha hezitál a közvélemény, akkor inkább nem kockáztatnak. Sőt még azt is mondhatták volna, hogy taiwani dezinformáció a mellékhatásokról megjelent cikk.

We recognize the fears and hesitancy of the public. But we need to remember that the government will not allow Filipinos to receive vaccines that have not been screened and evaluated. All documents, including the report on 73 adverse reactions, will be reviewed and evaluated by the FDA. If we see that it will not be safe, it will not be given the emergency use authority.]

Gov't. vows strict vaccine screening after poll result on public hesitancy, report on Sinopharm (cnnphilippines.com)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#935) Csatravi válasza Parci (#929) üzenetére


Csatravi
senior tag

Erről a Virostop-ról tettem be régebben a lazába egy videót. [link]
Nálunk napi szinten használatban van mindkét verzió.

[ Szerkesztve ]

(#936) Parci válasza Csatravi (#935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ez egy picit ilyen x-es anyagnak tűnik egyébként :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#937) attiati válasza VÁMpír (#930) üzenetére


attiati
veterán

Szintén kifaggattam és a Listerine-t kifejezetten nem ajánlotta hosszú távra (és úgy egyébként semmilyen szájvizet, ha nincs akut probléma). Megváltoztatja a baktérium összetételt a szájban.

(#938) kw3v865 válasza Floyd80 (#934) üzenetére


kw3v865
senior tag

Dobálóznak gyakran a Sinopharm kapcsán a 73 lehetséges mellékhatással. Elég populista duma, semmit nem jelent. Ez alapján semmilyen következtetést nem lehet levonni a vakcina minőségéről (főleg úgy, hogy nem tudjuk melyik milyen gyakorisággal fordul elő), ugyanakkor a tájékoztalan átlagembert kiválóan lehet vele manipulálni. Ha rossz ez a vakcina, akkor nem emiatt. Csak úgy kíváncsiságból, most elővettem egy Gardasil-9 vakcina tájékoztatóját (a Merck fejlesztése, tehát nyugati, jó nevű gyártótól): 42 különböző mellékhatást számoltam össze. De egy Algopirin betegtájékoztóján is legalább 30-at felsoroltnak.

[ Szerkesztve ]

(#939) Ringman válasza kw3v865 (#938) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak ott nem mondott le másnap az, aki ezt nyilvánosságra hozta.

meg ott nem titkosak a dokumentációk.

(#940) Parci válasza attiati (#937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanezt mondta anyám, szó szerint

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#941) koncsik válasza Parci (#927) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Főleg mert infuziós kiszerelésű :))

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#942) Parci válasza koncsik (#941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, életem folyamán párszor kaptam már otthon :DDD :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#943) koncsik válasza Parci (#942) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nincs is jobb a házinál :K Nekem a feleségem még a i.m injekciót sem hajlandó belémdöfni sehová :DDD igaz, nem is e.ü. dolgozó

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#944) bigdady válasza attiati (#937) üzenetére


bigdady
nagyúr

10-12 éve használok reggel este ezalatt egy kezdődő lyukat kellett csak tömni ;)

[ Szerkesztve ]

(#945) attiati válasza bigdady (#944) üzenetére


attiati
veterán

Ő az orvos. Azt mondja, hogy kétfajta baktérium összetételű ember van és eszerint hajlamos egyik a fogszuvasodásra, a másik a paradentológiai (fogágy) betegségekre.

(#946) bigdady válasza attiati (#945) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azóta nem kellett tömni, előtte igen (fogágy meg se előtte se azóta, kopp kopp), nekem bevált és családban is használja mindenki mindig, nem is hallottam sosem hogy tartósan ne lehetne használni, de mondjuk cserélgetem is mikor milyen

[ Szerkesztve ]

(#947) syberia válasza Parci (#927) üzenetére


syberia
veterán

Ha az lenne a polcon, annak nem örülnél. A covid-osztály dekorációs eleme. :DDD

https://howbad.info/

(#948) Floyd80 válasza kw3v865 (#938) üzenetére


Floyd80
addikt

Nem ezen van a hangsúly, jó persze kiemeltem, hanem a transzparencia, előzmények (vakcina botrányok Kínában), kormányrendelettel engedélyeztetünk, a kormányfő meg reklámozza, hogy ő is ilyet akar, mert a kínaiak ismerik, de előtte azért körbesz..ta a magyar asszonyságot, hogy az a legjobb. Szerintem ez a manipuláció, ez a populizmus. És ez független, hogy a vakcina jó vagy sem, nem így kellene.

Más is írta, micsoda balhé lett volna, ha a Pfizer stb. trial 3 alatt el kezdett volna oltogatni, ráadásul nem tesztalanyokat. Nem is volt tervbe, hogy itt év elején tömeges oltás lenne (mindenki áprilist jelölte meg kb.), aztán a Pfizer stb. lépett, és a kínaiaknak is kellett.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#949) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Van olyan gyűjtőoldal ami a vakcinálási számokat mutat?
Lehet tudni legalább hozzávetőlegesen hogy itton kb. hányan kapták már meg legalább az első adagot?

Annyit találtam hogy USA-ban ez 7.2, illetve 1.6% (01.30.)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#950) Drizzt válasza Motion_Blur (#949) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A koronavirus.gov.hu-n irjak minden reggel a fertozesi szamok mellett. Most valami 222 ezer asszem.
[globalis grafikonok. ]

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.