Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Parci válasza Ricardo (#43) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az új, sokkal fertőzőbb variáns(ok) miatt van
nálunk erről nincs szó, de hamarosan itthon is indul a tánc :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) Kékes525 válasza Parci (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha több a kópia szám, és hatékonyabb a receptorkötődés akkor nagyobb a valószínűsége, hogy elkapod és nagyobb valószínűsége annak is, hogy kialakul a betegség is, legalább az enyhe fázisig. A betegség további lefolyása azonban már jobban függ az immunrendszered működésétől és a szervezeted általános egészségi állapotától, mint a kópia számtól és a vírus hatékonyabb receptor kötödésétől, mert addigra eldől, hogy a szervezeted normális immunválaszt ad a fertőzésre, vagy nem megfelelő (rosszul, gyengén, erősen) immunválasszal reagál. A megfelelő immunválasz gyorsan beindítja a sejtes és az antitestes immunválaszt is és kisebb mértékben a nem specifikus immunválaszt, ami a gyulladásos folyamatokat indíthatja el. Ez nem igaz arra, ha extrém mértékű vírus terhelésed van, ami önmagában is súlyosabb betegség lefolyást okozhat, mivel fokozza a nem specifikus rendszer müködését (gyulladást) is. Az extrém vírusterhelést a hagyományos védekezéssel kivédheted.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53) zolisx4 válasza Parci (#49) üzenetére


zolisx4
őstag

Írom csak nehéz megfogalmazni hogy ne hanyatt fekve nevessetek :K
Engem az érdekel hogy ugye írja a doki hogy már van pár felidegesített immunsejt, – főleg T-limfociták és antigén prezentáló sejtek – amelyek próbálják eltávolítania tüske fehérjéket, az oké hogy az oltástól lesz tüske fehérjém de a szervezetem honnan tudja mennyi ellenanyag kell,mert ugye ha nagyon sok,van vagy lesz hirtelen az sem jó.A tüske fehérjét nem termeli túl a szervezet?? Tehát simán lehetek beteg ha valami nem jól működik a szervezetembe ??
Nem kovid hanem egyéb reakció.

(#54) #22743424


#22743424
törölt tag

Azért vizsgálják a két oltást AstraZeneca,Sputnik V kombinációját mert mind a kettő adenovírus vektorokon alapul. Nagyon hasonlóak.

(#55) Kékes525


Kékes525
félisten

A pécsiek véleménye: [Virológus a kínai vakcináról: a 79 százalékával messze a felülteljesítők között van]

"Minden olyan vakcina, ami Magyarországon eljut addig, hogy oltanak vele, biztonságos – mondta a biológus, kutató a Szabad Európának, amikor a Magyarországon alkalmazni tervezett koronavírus elleni kínai oltóanyagról kérdeztük."

:F Ismerve a kormányhivatalok munkatárasainak kiválasztási módszereit és hűségét a párthoz.

"A szakember arról is beszélt, hogy a Sinopharm-vakcina első és második tesztelési fázisának dokumentációja elérhető, ennek alapján az oltóanyag „jó felhasználói élményt nyújt, megfelelő"."

Elég furcsán fogalmaz.

"A harmadik fázis dokumentációja pedig közlés alatt van, mint Kemenesi Gábor mondta, nagyon várja ezeket az adatokat is."

Elég régóta várjuk...

"Valamennyi vakcinában közös, hogy gyártója azt állítja a sajátjáról: a koronavírus új, gyorsabban terjedő mutációjával szemben is hatásos."

"Jakab Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem virológus professzora az ATV-nek a minap úgy nyilatkozott: nem az számít, hogy egy vakcina honnan érkezik, hogy kínai, orosz vagy amerikai. A lényeg az, hogy hatékony, biztonságos és megbízható legyen. Ha az unió, illetve Magyarország is jóváhagyja, akkor a szakember szerint a kínai és az orosz vakcinák is ugyanolyan jók lehetnek, mint nyugati társaik."

Ezzel tökéletesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56) Parci válasza zolisx4 (#53) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

extrém ritka esetben lehetne valamilyen autoimmun reakciód, de nem lesz. lottón sem téged fognak kihúzni, bárhány szelvényt veszel stb. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57) Parci válasza Kékes525 (#52) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, ezt így nagyjából értem :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58) Kékes525 válasza zolisx4 (#53) üzenetére


Kékes525
félisten

"A tüske fehérjét nem termeli túl a szervezet?? "

Nem, mert ezt gondosan kimérték az előzetes vizsgálatokban.

" Tehát simán lehetek beteg ha valami nem jól működik a szervezetembe ??"

Ez mindig benne van a pakliban. Azonban nem csak itt, hanem millió más dolog kapcsán is. A valószínűsége viszont ebben az esetben rendkívül kicsi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59) zolisx4 válasza Parci (#56) üzenetére


zolisx4
őstag

Oké köszi :R csak sikerült le írnom érthetően úgy kb ra :K

Kékes525
Csak azért kérdeztem tudod nálam hosszabban elhúzódtak a mellékhatások.

[ Szerkesztve ]

(#60) Ricardo válasza Parci (#51) üzenetére


Ricardo
félisten

Igen, olvasom, de elszomorít. pont azért, mert csak idő kérdése, hogy nálunk is stovábbi szigorítást hozzon. lehet, hogy most kellene, még pár ffp2 maszkot beszerezni, amíg lehet kapni. :U

(#61) zolisx4 válasza Ricardo (#60) üzenetére


zolisx4
őstag

Tudják sokan hol dolgozom,most átfutottam a leveleket de,semmilyen intézkedési terv vagy bármilyen Covid infó nem érkezett 3 hete sehova.Csak kézfertőtlenítő ajánlat.
Ha valamit látok ami intézkedést vagy valamit takart azt le írom.

(#62) mozso válasza Ricardo (#60) üzenetére


mozso
senior tag

Szerintem ez ajánlott. FFP2 / N95 / FFP3 megfelelő.

Parcinak már meséltem, hogy volt szerencsénk 30 percet (utóbb igazolt covidos) emberek társaságában tölteni. Pont benne voltak abban a 2 napban, amikor még tüneteik nincsenek, de már elkapták és fertőznek (ez csak utólag derülthetett ki természetesen).

9 éves kislányom 50cm-re volt az egyik betegtől 30percet, én pedig 3méterre 30percet. Az egész zárt légtérben volt, ahol amúgy a család lakik (másik két beteg családtag is ott volt, akik akkor szintén tünetmentesek voltak, de 2 nap múlva már tünetesek lettek).

Mi FFP3-as maszkot viseltünk és hazaérve: ruhacsere, haj, kéz és fejbőr fertőtlenítés, tárgyak lemosása. Megúsztuk.

A fertőzési lánc a családnál kiderült (szintén utólag), a textil maszk volt náluk a gyenge pont, mert az eredeti vírusgazda komolyabban fertőző volt (tudta nélkül).

szerk: Aki a kislányomtól 50cm-re volt, hordott textil maszkot. Korábban úgy tűnt, hogy az egész család átesett a covidon 2 hónappal korábban. Ennek ellenére hordták a maszkot, amikor tanítványuk érkezett, azaz mi, azon a napon. Viszont a lakásban amikor nem volt senki, nem maszkban voltak. Nem tudták, hogy betegek.

[ Szerkesztve ]

(#63) Ricardo válasza mozso (#62) üzenetére


Ricardo
félisten

Az komoly.

(#64) mozso


mozso
senior tag

3M végzett egy kísérletet:

N95, FFP2 és FFP3 maszkokat teszteltek: H1N1 és H5N1 vírussal, ami méretben elég hasonló a Covidhoz:
[link]

(#65) Ringman válasza mozso (#62) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem a realitás az átlagembernek maximum a kétes papírokkal rendelkező kn95.

az osztrákoknál amikor kötelező lesz az ffp2, akkor mellé önköltségi áron kell a boltoknak árulni a maszkokat.

B verzió: vesznek a családban mindenkinek egyet, aztán azt hordják, amíg el nem kopik.

(#66) Z.É.T. válasza mozso (#64) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nekem az ffp2 maszkoknál az volt a problémám/félelmem, hogy nem tökéletesen zár, kifelé és befelé is falsot szív, így hiába a relatív jó szűrőhatékonyság.
Ezért szereztem be végül a KC vírusmaszkot.
(munka közben 50cm-en belül vagyok emberekhez, akár órákon át, ilyenkor védőszemüveg is van rajtam adott esetben)

(#67) Parci válasza Z.É.T. (#66) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már rohadtul várom a miénket, kár, hogy későn ébredtem, angol variáns ellen pont jól jönne

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68) mozso válasza Ringman (#65) üzenetére


mozso
senior tag

Hazai hivatalos forrásból (kisker árak!), rendes, nem kamu 3M FFP2-es maszk 1041Ft. FFP3 pedig 2200Ft.

Nincs ingyen, de 3-4 nap pihentetés után ismét fel tudod használni, ha akarod, mert addigra elhal a felszínén a covid.

Nem vagyok 3M kereskedő, ez csak példa. Hasonló kvalitású gyártó, hasonló minőségű maszkjai szintén ebben az árkategóriában mozognak.

(#69) Ringman válasza mozso (#68) üzenetére


Ringman
nagyúr

írhatsz linket is, mert neten keresve a webshopok 95%-ában nincs semmilyen ffp2/3-as maszk raktáron.

(#70) mozso


mozso
senior tag

Én sokmindent kipróbáltam, feleségem és 9 éves kislányom is (textil, orvosi, FFP2, FFP3, FFP3 félálarc saját cserélhető szűrő betéttel, séta, biciklizés).

Tudom ez utóbbi lehet túlzásnak tűnik, de nem akarjuk elkapni. A gyermek elme pedig jól tud alkalmazkodni, ha racionalitást és észérveket lát a szülőktől és kap rendes magyarázatot minden kérdésre.

A KC cucc szerinten jó, egyik ismerősöm benne volt a projektben, de nincs nekem még ilyenem.

2020. Március 12-én, amikor súgtak, hogy mi lesz másnap csak ezt tudtam beszerezni. Előtte sok-sok héten át próbáltam sima FFP2/FFP3-at.

Magamnak ilyet vettem - a kép csak példa :-)

Kislányomnak a zongoraórára

A KC és a fenti két arcmaszkos megoldásnál ki tudod próbálni, mennyire tömít és van-e alászívás. Szűrők nélkül a szűrő nyílását befogva veszel egy nagy levegőt, ha nem kapsz semmi levegőt és az arcbőrödön sem érzed a levegő áramlást, akkor nincs fals levegő.

(#71) mozso válasza Ringman (#69) üzenetére


mozso
senior tag

Hónapok óta van, ahonnan veszem, márciusban és áprilisban volt csak gond. Nem zugbolt, nem marketinges kamucég. Számlás, hazai csapat, 2 nap alatt nálad van, ami náluk raktáron van.

(#72) Ezekiell válasza mozso (#71) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez szuper - de egy linket dobjál már be akkor kérlek :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#73) Lauda válasza Parci (#67) üzenetére


Lauda
félisten

Viszont ebben nem igazán tudsz kommunikálni, mert alig hallatszik ki belőle hang. [link] Tehát a hétköznapi dolgokhoz gyakorlatilag nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#74) Parci válasza Lauda (#73) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amire nekem kell, arra jó (aldi, hivatalok, bank stb.). majd azt a pár szót ordítom :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#75) zolisx4


zolisx4
őstag

[link] Itt érdemes szétnézni náluk olcsóbbat nem találtam vagy nem volt vagy 2 hét mire beszerzik.

(#76) mozso válasza Ezekiell (#72) üzenetére


mozso
senior tag

Direkt nem akartam belinkelni, nehogy reklámnak gondolja valaki, de többen is kértétek. [link]

(#77) attiati válasza mozso (#76) üzenetére


attiati
veterán

Ide is beírom infónak, hogy az NR (non reusable) és R (reusable) maszkok között mindössze annyi a különbség (a 3M magyarországi kapcsolattartója szerint), hogy az R maszkok belsejében van egy szivacs (ami az arccal érintkezik) és az letörölhető.

(#78) Rive válasza mozso (#68) üzenetére


Rive
veterán

...3-4 nap pihentetés után ismét fel tudod használni,..

Ezzel a fajta (mosás nélküli) újrafelhasználással az a gond, hogy a maszk ugye megfog mindent a kifele- és a befele áramló levegőből is => pláne ilyen hideg időben amikor hamarabb vizesedik nagyon jó táptalaj alakul ki rajta, nagyon hamar.

Hiába szellőzteted, az csak a covid ellen jó úgy-ahogy: a táptalaj is marad, meg az is ami addig benne elszaporodott.

Fertőtlenítéssel (UV vagy ózon) ezt lehet valamennyire kompenzálni, de nem teljesen.
A szellőztetés max. fiúkolesz kaliberű 'megoldás', igazából...

Tényleg tessenek úgy kezelni, mint intim fehérneműt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#79) Cyrin


Cyrin
addikt

sima FFP2-ből tudtok ajánlottat? elég nagy a káosz, ahogy néztem. még most kéne feltankolni belőle.

(#80) Parci válasza Cyrin (#79) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig a CE jelre figyelj, abból is a valódira (van egy kamu, "China Export" jel is, picit más a tipográfiája, keress rá gogléban)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#81) Kékes525 válasza Parci (#80) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát, ember legyen a talpán, aki ezt megkülönbözteti. [link]

A két betű egymáshoz közelebb van a kínai exportnál. Egymás mellett észrevehető, de ha csak az egyik jelzés van, úgy már nehezebb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82) Lauda válasza Parci (#74) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Azt nem tudod véletlenül, hogy a szóban forgó maszk hivatalosan minek minősül? Gondolok itt arra, hogy ha előírnak ffp2 maszkot mondjuk, akkor ez hivatalosan megfelelő lesz? A certificate-n nem egészen igazodom ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83) Parci válasza Lauda (#82) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó kérdés, de úgy gondolnám, hogy elemi érdekük minősíttetni. és legfeljebb ráhúzok egy papír ffp2-et kívülről, amit használok egy évig :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84) Parci válasza Kékes525 (#81) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván a megtévesztés eleve cél, de szerintem elég jól látszik a különbség: a kamunál a C vonalában kezdődik az E betű, a jónál jóval messzebb, jobbra tőle.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85) Lauda válasza Parci (#83) üzenetére


Lauda
félisten

:D Nyilván én sem gondolnám, hogy nem tud jóval többet, mint egy eldobható ffp2 maszk, csak azért ezt nem ártana dokumentálniuk is. :K

(#86) Parci válasza Lauda (#85) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dokumentálják, viszont az jó kérdés, hogy hatóságilag is igazolható-e egy aldi előtti maszk-kommandónak :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87) Ringman válasza Parci (#86) üzenetére


Ringman
nagyúr

munkáltatói kijárási papír mellé vidd a cert-et is nyomtatva :)

(#88) Parci válasza Ringman (#87) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#89) mozso


mozso
senior tag

Elkezdett ismét emelkedni a kórházban lévők száma és megállt a lélegeztetőn lévők számának csökkenése.

A pécsiek dec 14-17 közé teszik, hogy itthon mikor jelent meg az angol verzió. Könnyen lehet elindultunk az újabb hullámmal.

(#90) Parci válasza mozso (#89) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak idő kérdése

más: Orvosi_hirlevel-2021-2.pdf (mta.hu)

van benne szó hazai fejlesztésű ace2-gátlóról, érdekes, meg arról is, hogy talán még ebben a hónapban lesz sok hazai gyártású favipiravir. viszont mindannyiunk ivermectinjéről egy büdös szó sincs benne, sajnos

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#91) #86564352


#86564352
törölt tag

Költözés volt? Srácok ne hagyjatok hátra, nem vagyok Kevin. :) Na, most már ez is bent lesz a topiklistámban.

Laboratórium Ausztriában Kurz várja a következő Pfizer/Biontech szállítmányt és reméli az Oxford/Astrazeneca EU engedélyezése is megtörténik, akkor március és április során be tudják oltani a 60 felettieket és a veszélyeztetett réteget. (Nyáron talán a Moderna is jobban beindul? A kínaival és orosszal ők nem terveznek ezek szerint.)

(#92) Ezekiell válasza #86564352 (#91) üzenetére


Ezekiell
veterán

Legalábbis a topik egy része költözött ide is, a felforgatókat hátrahagytuk :D

Ha nyár végéig be tudunk oltani mindenkit, akkor az hatalmas win. Nem bízok benne sajnos...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#93) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg az a szopó (vagy öröm, ki tudja), hogy viktor idehozza nekünk a sinopharmot még hamarabb. mindegy, figyelni kell a híreket vele kapcsolatban. az, hogy az aggályokat az adjunvánsról lesöprik és nincs 3. tesztfázis, csak a hülyét nem aggasztja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95) Parci válasza #20749568 (#94) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem teljesen igen-nem a jósága.

és azért érdeke, mert a keleti beszerzést tudja ő finanszírozni közvetlenül, míg az eu-s közös beszerzésnél ez központilag működik, nincs "adok 30 dollárt per vakcina és kérek vissza 20-at". a keleti megrendeléseknél érdekes módon az anyagi oldal sem dokumentált.

egy olyan vakcinát nem vállalna be, ami kinyírja a beoltottakat, ez egyértelmű. és egy határozottan szarabb, de úgy-ahogy működőt? ami kevésbé biztonságos (de azért nem veszélyes igazán) és 95% helyett 60% hatékonyságú? és te?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96) fatal` válasza #20749568 (#94) üzenetére


fatal`
titán

- Mert rohadt nagy mutyival, sokat lehet lopni belőle
- Mire kiderül, hogy gond van, addigra megnyerte a 22-es választást. Hosszútávon meg mire autoimmun betegséget okoz esetleg, addigra ő már nem lesz sehol.

(#97) attiati


attiati
veterán

számok kapcsán valamit nem értek

kb 120e EÜ dolgozó van (KSH szerint, 2019-es adat)
eddig 130e emberre való oltás érkezett, amit be is adtak

Ezek szerint akkor már végezni kellett az EÜ dolgozókkal?
Ha azt nézzük, hogy az eü dolgozók mondjuk fele nem kéri, akkor főleg végezni kellett a kb 60-70e EÜ dolgozóval.

Ehhez képest ismeretségi körben van eü dolgozó, aki még értesítést sem kapott. Van védőnő, aki csak jövő héten kapja az első oltást.

Kb 10e idősotthonban dolgozó kapott vakcinát.

130e - 70e - 10e = kb 50e emberre való oltást ki kapott meg?

(#99) Parci válasza #20749568 (#98) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy kevésbé hasznos lesz a nyugatiaknál, az a 95-97% igazi odabaszós high-tech cumó. de valahol 75%+ fölött már frankó az is, és ha hamarabb van hosszú hónapokkal, akkor ide vele.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.