Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Z.É.T. válasza mozso (#500) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Elvileg igen, de én szeretném előre tudni, ha lehet.
(feleslegesen oltakozni sem akarnék, illetve azt sem, hogy ha utólag derül ki, hogy nincs ellenanyag, akkor lehessen kilincselni egy következő vakcináért - illetve mindkettő inkább a családtagjaim miatt érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#502) Kékes525 válasza Z.É.T. (#498) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is így tudom. Ezért azt javasolják, hogy 40 évnél fiatalabbaknak adják be, mert azoknál kisebb valószínűséggel találkoztak a kórokozóval.

Elméletileg meglehet állapítani, de nem tudok ilyen tesztekről.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#503) Drótszamár válasza Soulfly842 (#499) üzenetére


Drótszamár
őstag

Mert most mindenki oltóanyagot akar venni. Ilyenkor a gyártó tud diktálni. Ezek a feltételek. Dönthetsz, hogy elfogadod, vagy veszel mástól.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#504) Soulfly842 válasza Drótszamár (#503) üzenetére


Soulfly842
addikt

Csak tudod - korábban már éltem ezzel a példával -, mint a kétkezi építőipari kisvállalkozóval. Beígéri magát mindenhova, mert pénz. Aztán nem lesz ott sehol, csak azon a helyen, ami a leginkább megéri neki az adott pillanatban. A többieknek meg tárogatja kezét, hogy sajnos, rajtam kívül álló okok miatt nem vó'tam ott.

(#505) Z.É.T. válasza Kékes525 (#502) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igen, ezt a választ kaptam én is, rutin víruslaborban nincs ilyen, de még megfuttatja a kérdést az egyik barátjánál a PTE-n.

(#506) Kékes525 válasza Z.É.T. (#505) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha lesz valami híred, akkor írd meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#507) Parci válasza Z.É.T. (#505) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#508) Z.É.T. válasza Kékes525 (#506) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez csak természetes :)

(#509) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Már 40 gyereket vittek a Heim Pál Gyermekkórházba a covid utáni súlyos betegséggel (szeretlekmagyarorszag.hu)

elég zordul hangzik, tényleg úgy fest, hogy a jófej virnyák hagy némi időzített autoimmun bombát itt-ott -- gyerekekben is :(

olvassátok el a 3 konkrét gyerek esetét is, amit linkelnek, horror

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#510) attiati


attiati
veterán

[Klinikai tanulmány a COVID-19 elleni rekombináns adenovírus vakcina alkalmazásával]

Itt azt írják, hogy:

A kezdeti, eleve meglévő adenovírus elleni immunitás csökkentette a kialakuló T-sejtes választ az oltást követően, így mérsékelve a vakcina hatását, de ennek ellenére a vakcina T-sejt-aktiváló hatása a három csoport közt 75-95% között alakult ki (alacsony dózist kapótól a magas dózist kapó csoportig).

Itt van egy hosszabb cikk, ami a vektorvírus elleni immunitás hatását vizsgálja.
[Strategies to overcome host immunity to adenovirus vectors in vaccine development]

Ha jól értem (a "Nonhuman adenoviruses" résznél) azt taglalják, hogy a vektorként használt adenovirus elleni veleszületett immunitás csökkenti a T és B sejtek működését, de még így is elengendő immunválaszt ad a vektorvakcina.

"These results suggest that although T- and B-cell responses generated against transgene products encoded by AdC vectors may be less robust in the presence of *PEI, they may still be sufficient for effective therapy."

*PEI = veleszületett immunitás

[ Szerkesztve ]

(#511) mozso válasza Parci (#509) üzenetére


mozso
senior tag

A Semmelweis november 27-i cikkében ([link]), ahol az első, hazai, gyerekeket érintő sokszervi gyulladásról írtak (2 éves). A cikkben van egy fotó, amin korábbi kollégám fia (12 éves) van. Ő volt a második ilyen beteg.

Azóta eltelt 56 naptári nap. Ha ennyi idő alatt csak a Heim Pálba bekerült 40 covid miatti sokszervi gyulladásos gyerek, akkor tényleg szinte naponta 1 érkezik egy.

"A koronavírus-fertőzés utáni sokszervi gyulladással szinte minden nap érkezik beteg."

Szomorú :-(

(#512) Parci válasza mozso (#511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

61 eset volt összesen, azt írták a szeretlekhu oldalon

rohadt sokat nem tudunk még erről a vírusról. ez azért elég ijesztő. "gyerekekre nem veszélyes".

és ennyit a "10 vénember meghalt és ezért állították le az egész országot" hülyeségről. egyszer majd kiderül, hogy valójában hány embert érint ez a szar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#513) Z.É.T. válasza attiati (#510) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nekem ez sajnos megfekszi a gyomrom.
Ha jól értem, akkor a veleszületett immunitás mellett még megfelelő a kiváltott immunválasz, de nem találtam benne arra utalót, hogy az adott vektorral szembeni szerzett immunitás mellett is megfelelő lenne.
Illetve még azt sikerült - talán nem tévesen - kiolvasnom, hogy:
AdC (csimpánz) > Ad26 + Ad5 > Ad5

(#514) mozso válasza Parci (#512) üzenetére


mozso
senior tag

Igen, sajnos igazad van.

A felnőtteknél mindenki csak azt nézi meghalt-e vagy sem. Pedig van egy köztes állapot, akik tartósan károsodnak vagy hamarabb fognak majd valamikor később károsodni / meghalni.

Az a 61 gyerek könnyen lehet, hogy csak a jéghegy csúcsa, most meggyógyultak, de ki tudja mi lesz később. Biztosan van számos másik gyerek is, akik nincsenek benne abban a 61-ben, vagy nem olyan súlyos az állapotuk, de mégis komolyabb szövődményeik vannak / lesznek később.

Ultra lutri az egész szerintem.

(#515) Parci válasza mozso (#514) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerek szervezet szerencsére még nagyon jól regenerálódik, de azért milyen cseppfertőzéses vírus volt eddig, ami így hazavág egy kiskölyköt? (oké, az influenza is tud bajt csinálni, főleg nagyon kicsiknél)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#516) koncsik válasza Parci (#515) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerencsére eddig semmi, maga ez a diagnózis egy újdonság és csak a COVID-19-cel társítják.
Nagyon meg kell(ene) nézni ezeket az eseteket is, mi lehet a közös bennük, miért kapták szegények a rossz lapokat.
Ez az, amit legjobban gyűlölök ebben a szarban, hogy nem értem, hogyan osztja a lapokat. Tudom, a magas vérnyomás 95%-a is azonosítatlan eredetű, de legalább a rizikófaktorok egyértelműek.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#517) Z.É.T. válasza koncsik (#516) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Számtalan genetikai faktor lehet, ezeket majd talán évek múlva fogja a tudomány részben felgöngyölíteni.
Pl. a tlr7 már képbe került korábban...

(#518) Parci válasza koncsik (#516) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tetszik ez, hogy a vírus már gyakorlatilag levonult a szervezetből, de valahogyan mégis autoimmun folyamatokat triggerel. :(

és most hadd ne mondjam, hogy mindkét kisfiamnak volt atópiás dermatitisze (ekcémaszerű bőrfoltok), és kruppja (a kisebbnek még van is), és mindkettő egyfajta autoimmun reakció.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#519) syberia


syberia
veterán

UK megnézi, mit tud az ivermektin. :K

Parci: A központi idegrendszer a célkeresztjében van a nyavalyásnak, a long-covid tünetek többsége pedig az agy érintettségére utal. Ráadásul ott jobban el tud rejtőzni az immunválasz elől, ez részben magyarázza a sikertelennek bizonyuló kezelési próbálkozásokat is. :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#520) Parci válasza syberia (#519) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó lenne már egyszer és mindenkorra pontot tenni erre a kérdésre egy nagy mintás vizsgálattal, szóval.. hajrá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#521) syberia válasza syberia (#519) üzenetére


syberia
veterán

Ennek fényében a korai kezelés jelentősége még nagyobb, hiszen ha megakadályozzuk a vírus jelentős elszaporodását , akkor minimalizálhatjuk az idegrendszerbe jutásának az esélyét. Az oda bejutó vírus sokkal kisebb kontrollal rendelkezik, az egész szervezet működésére kiható, rendellenes folyamatokat generálhat egyetlen helyről. Tehát kulcsszerepe lehet egy olyan gyógyszernek, ami képes a koronavírus örökítő anyagának a sejtmagba juttatását hatékonyan megakadályozni, így az immunrendszer jóval hamarabb semlegesítheti, a replikációs képességétől megfosztott kórokozót.

https://howbad.info/

(#522) attiati válasza Z.É.T. (#513) üzenetére


attiati
veterán

Ja, nagyon nehéz a cikk. Azért is linkeltem be, hogy több szem többet lát (értelmez).

Az egész cikkből nagyvonalakban annyi jön át, hogy létező dolog a vektorral szembeni immunitás és ezért keresik a tudósok, hogy miként lehet megkerülni az immunrendszer válaszát (a vektorvírussal szemben) és egyáltalán nem mindegy, hogy a vakcinagyártók melyik adeno vírust választják vektorként.

Nekem innentől fogva igenis fontos lenne, hogy az orosz vakcina mennyire hatékony (igazoltan). Jó vektort választottak és sikerült e megkerülniük az immunrendszer válaszát?!

Annyit kivettem a cikkből., hogy a két humán adenovirussal (Ad2 és Ad5) szemben veleszületett immunitással rendelkezik az emberiség 95%-a.

Továbbá ha jól értem, akkor minden adenovirus alapú vektorvakcina hatékonyságát csökkenti az Ad5-el szembeni született immunitás.
(In the presence of Ad5 PEI, protection induced by all Ad-based vectors was reduced.)

Ez is érdekes:
Immunization with Ad5 offered no protection, while AdC9 offered the best protection, but only in 50% of the mice (compared with 92% without Ad5 PEI).

És az is, hogy Afrikában találtak AdC6-al szemben veleszületett immunitást, így ott az a vektor kevésbé hatékony. Éppen emiatt fontos, hogy különböző entikumokra, országokra, népcsoportokra is kiterjedjen a 3-as fázisú vizsgálat.

[ Szerkesztve ]

(#523) Z.É.T. válasza attiati (#522) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pontosan ezt olvastam valahol, hogy az AstraZeneca az AdC vektor miatt Afrikában nem annyira nyerő, míg a Szputnyik Európában lehet necces a 40-45 évesnél idősebbeknél.

Na, azért köszi ezt is! :)

[ Szerkesztve ]

(#524) attiati válasza Z.É.T. (#523) üzenetére


attiati
veterán

körvonalazódnak az egyes oltások lehetséges korlátai és ellenjavallatai

(#525) Kékes525 válasza Parci (#509) üzenetére


Kékes525
félisten

[COVID utáni súlyos betegség gyerekeknél - hogyan ismerhetjük fel?]

"Több tucat gyermeket kezeltek már hazánkban intenzíven emiatt. Egy új betegség alakult ki, ami a koronavírushoz köthető, és nagyrészt korábban teljesen egészséges gyerekeket érint. A kezeléséről nem beszéltem a videóban: intravénás immunglobulin, szteroid, különböző biológiai terápiák, légzés és keringéstámogatás. Minél korábban fedezik fel, annál jobban kezelhető, gyógyítható állapot!"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#526) Kékes525


Kékes525
félisten

[Jön az orosz vakcina, felgyorsulhat az oltás?]

"Az Egyenes Beszéd vendége Rusvai Miklós virológus."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#527) Ezekiell válasza Kékes525 (#525) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez jó, köszi! :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#528) Ringman


Ringman
nagyúr

egy cikk arról, hogy kelet-európában (+törökök) hogyan állnak a keleti vakcinákhoz:

Turkey, Serbia, Bosnia and Hungary Put Trust in Russian, Chinese Vaccines

(#529) Rive válasza mozso (#514) üzenetére


Rive
veterán

A felnőtteknél mindenki csak azt nézi meghalt-e vagy sem. Pedig van egy köztes állapot, akik tartósan károsodnak vagy hamarabb fognak majd valamikor később károsodni / meghalni.

Van egy fogadásom, hogy a súlyos eseteknél és a tartós long-covid esetén is statisztikailag kimutatható lesz a várható élettartam csökkenése (akár átlag 5-6 év) :(
Plusz az életminőség romlása ... :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#530) Parci válasza Rive (#529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is, konkrétan nem lepődnék meg, ha a covid járvány után megnőne a stroke-ok száma

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#531) #86564352 válasza Ringman (#528) üzenetére


#86564352
törölt tag

Magyarország az Európai Unió Balkánja. :)

(#532) koncsik válasza Rive (#529) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Élettartam csökkenés lesz a nem közvetlenül, de COVID-19 vészhelyzet miatt később diagnosztizált, korábbi felfedezéssel kezelhető(bb) betegségek miatt is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#533) Parci válasza koncsik (#532) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lesz? egy súlyos szívizom-gyulladás nem hathat ki később a szív teljesítményére?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#534) Lauda válasza Parci (#533) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekesen fogalmazott, de azt írta, hogy a covid miatt később diagnosztizált betegségek miatt lesz majd élettartam csökkenés. :D (amiket a covid nélkül korábban diagnosztizáltak és kezelhettek volna időben)

[ Szerkesztve ]

(#535) Parci válasza Kékes525 (#525) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hasznos, köszi!

(tanulságos az is, hogy mindhárom konkrét esetben, amit a szeretlekhu oldalon írtak, 4-5 napot elfociztak otthon/háziorvossal a témával, mire végül kórházba kerültek. jobb képben lenni és nyerni 2-3 napot)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#536) koncsik válasza Lauda (#534) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R igen, erre gondoltam (#533 Parci: de igen, v.s félreérthetően fogalmaztam. Niki jól magyarázta)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#537) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Komoly viták lehetnek nem sokára az EU-ban. EU-s alapevlek, egyenlő elosztás, aha... persze... Az EU-nak lefelezték a várható - nevetséges - kapacitásokat, de az AstraZeneca tud szállítani a németeknek 3 millió vakcinát... ööö... Biztos csak véletlen, hogy Amerika, Izrael, USA mellé a németek is beálltak a 'külön'sorba... de itt lesz igazán nevetséges, amiről eddig 'papoltak'.

3 millió AstraZeneca-vakcinát várnak a németek februárra

(#539) #22743424


#22743424
törölt tag

A németek az EU-n keresztül várnak 3 millió adag AstraZeneka vakcinát. A németeknek a Pfizer vakcinára van külün megállapodásukv 30 millió adagra illetve úgy néz ki, hogy majd a CureVak vakcinára 20 millió adagra.

Mennyi oltást kap Németország melyik gyártótól a jelenlegi állapot szerint jóváhagyás esetén?
BioNTech / Pfizer: legalább 60 millió adag az EU-ban, és biztosított lehetőség további 30 millió adagra országosan
Moderna: 50,5 millió adag az EU-ban
CureVac: legalább 53 millió adag az egész EU-ban, és lehetőség 20 millió adagra országosan
AstraZeneca: 56,2 millió adag az EU-ban
Johnson & Johnson: 37,25 millió adag az EU-ban

[ Szerkesztve ]

(#540) #22743424 válasza #22743424 (#539) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze ezek az adatok bármikor változhatnak. ( Kifutottam a szerkesztési időből)

(#541) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

(#542) Ezekiell válasza Z.É.T. (#541) üzenetére


Ezekiell
veterán

Horváth Péter rohadt sok időt beletesz ebbe a kovidők cuccba, mondjuk a faszi eleve nem normális munkabírású :) (és jól is csocsózik :D )

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#543) gelbelex válasza Soulfly842 (#537) üzenetére


gelbelex
őstag

A vita inkább az EU alkuképességéről fog szólni, az egyéni országokéhoz képest.
Minden országban arcvesztés a kormány számára, ha nem tudja a (vakcina)helyezetet közmegelégedésre megoldani. Ezért most kelet felé fordulnak.

És / vagy a külön sor.
Azaz az aukció. Aki hamarabb / többet fizet, annak több jut.

(#544) Kékes525


Kékes525
félisten

[Coviddal otthon]

"Megjön az eredmény - covid pozitív! Most mit csináljak? Tanácsok az otthon betegeskedő covid betegeknek és hozzátartozóiknak. - Ázsiában Szakadtam"

[Karanténnapló 11 - Mennyire kell tartanunk az új koronavírus variánsoktól?]

"2021 első karanténnaplójában áttekintjük a jelenlegi járványhelyzetet, részletesen tárgyaljuk a brit, dél-afrikai és brazil koronavírus (SARS-CoV-2) variánsokat és átbeszéljük a jelenleg vagy közeljövőben várható Magyarországon alkalmazott Covid-oltásokat."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#545) Kékes525 válasza Kékes525 (#544) üzenetére


Kékes525
félisten

Ázsiában Szakadtam említi a Querticint. Én is említettem már régebben. A cinknek a sejtekbe való bejutását segíti elő. [link] Én [Natural Factors, Quercetin LipoMicel Matrix, 60 Liquid Softgels] szedem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#546) Parci válasza Kékes525 (#545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

napi 1 almát megeszünk, biztos ami tuti

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#547) Kékes525 válasza Parci (#546) üzenetére


Kékes525
félisten

Alma evés helyett, mellett ajánlanám a tiszta, nem cukrozott rostos almalé ívását, mert 1 pohár több querticint tartalmaz, mint 1 alma. Amúgy nagyon finom almalevek vannak. [Az alma hatásai az egészségünkre]

"az almalé magasabb koncentrációban tartalmazza az antioxidánsokat, mint az egész gyümölcs." Ez az elkészítéséből adódik. 1 liter almalé elkészítéséhez több kiló alma kell.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#548) Parci válasza Kékes525 (#547) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

asszem aldiban van ilyen szűretlen, préselt 100%-os almalé, majd veszek párat, de jó az alma is, van abban is mindenféle. korona ellen meg igazából semmi sem jó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#549) Kékes525 válasza Parci (#548) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért vannak amik jók, úgy egy kicsit és általában, nem specifikusan.
Az igazán jó a megfelelő immunrendszer. Azzal idős korban is lehetsz tünetmentes fertőzött. Csak az a baj, hogy ezt csak utólag lehet megtudni magunkról, hogy a miénk milyen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#550) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon részletes összefoglaló arról, hogy hogy állunk az összes vakcinával:
Telex: Jogosan brüsszelezik-e vakcinaügyben a kormány?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.