Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) attiati válasza mozso (#1224) üzenetére


attiati
veterán

Voltam oltáson a Nemzetközi Oltóközpontban 2019. novemberben. Szerintem szervezetten ment minden.
Igaz, hogy csak DiPerTe és Hepa A oltás volt.

Az utazások hiánya miatt biztos megcsappant a forgalmuk, de beszélgettem most az orvossal 2020. szeptemberben (mikor a Hepa emlékeztetőre mentem) és azt mondta, hogy bőven van forgalmuk a covid tesztek miatt.

Tényleg nem értem a felhajtást a cég körül.
A politika célkeresztjébe kerültek.

(#1252) koncsik válasza Parci (#1250) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elvileg van múltjuk cégekkel, persze lehet, hogy pont P nincs az anamnézisben...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1253) Parci válasza attiati (#1251) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aztán, ha mégis szereznek vakcinát, olyan későn regisztráltam, hogy ott sem kerülök sorra soha :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1254) bnss válasza rednifegnar (#1246) üzenetére


bnss
veterán

"sztem 70%-ig nem engednenek privat oltast itthon."

Ez valószínűleg igaz, csak az a kérdés, hogy vajon van-e ekkora - a mai divatos szóhasználattal élve - oltakozó állampolgár? :U

koncsik

Nekem is elsőre tűzoltásnak tűnik ez a levél, pl. a GVH vizsgálat után. Az állami listára nem iratkoztunk még fel, valószínűleg valahol az utolsók között lennénk. Viszont jó lenne minél előbb visszazökkenni a régi kerékvágásba, a halovány esély egy nyugati vakcinára megér ötezer forintot. Bízunk benne, hogy lesz is belőle valami. Az oltás árára valahol azt olvastam, hogy 30 ezer forint alatt lesz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1255) koncsik válasza bnss (#1254) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Oltás ára 10k alatt van, a beadás kérdéses... Garatmintavétel 10k+ ára alapján 15 ezer körülre saccolom a döfést :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1256) bigdady válasza Parci (#1253) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aztán nem meglepődni ha erre nem adnak majd plasztikot vagy vakcina útlevelet :)

(#1257) fatal` válasza Parci (#1253) üzenetére


fatal`
titán

Nálam előbb, mert én most regisztráltam be :D

#1256: Szerintem előbb kapsz rá, mint az államilag adott kínaira. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1258) bnss válasza koncsik (#1255) üzenetére


bnss
veterán

Nekem 28 ezer forint rémlik összesen a két oltásra, beadással, mindennel együtt. Plusz a regisztrációs ötezer forint, amit ezen felül kell számolni. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1259) Parci válasza bigdady (#1256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én azon lepődök meg, ha lesz oltás :)
amúgy a plasztik is érdekel második körben, de első körben csak legyen a vállban a szajré

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1260) attiati válasza Parci (#1253) üzenetére


attiati
veterán

Ha kapnak az oltásból, akkor szerintem jut minden regiszrálónak. Pár 10e ember lehet előtted.

Vicces, hogy anno a Hepa A-ból az olcsóbbikat kinéztem az árlistáról és nem nézegettem, hogy hol gyártják, stb.

Most meg... orvosi tanulmányokat olvasgatunk angolul.

Nem is volt nekik készleten az olcsóbbik.
"Akkor legyen a másik."
Ennyi :DDD

(#1261) Parci válasza attiati (#1260) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1262) Csatravi válasza Parci (#1259) üzenetére


Csatravi
senior tag

Én még sehova nem regisztráltam. A háziorvosnak szóltam, hogy igényt tartanék majd a szurira.

[ Szerkesztve ]

(#1263) bigdady válasza fatal` (#1257) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem pont ugyanakkor :DDD

(#1264) Lauda válasza Parci (#1245) üzenetére


Lauda
félisten

A szervdonor kifejezés sem szerepelt az apróbetűs részben? :DDD

(#1265) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://24.hu/kulfold/2021/02/07/varosokat-zarnak-le-olaszorszagban-a-virusmutaciok-terjedese-miatt/

na, ők szelektíven csinálják, érdekes

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1266) #86564352


#86564352
törölt tag

Kurz stellt klar, worauf es jetzt ankommt - Politik | heute.at

A szomszéd laborban Kurz először beszélt komolyabban az orosz és kínai vakcinák lehetőségéről: a biztonságos, hatékony, elérhető vakcina számít, nem a politika. Viszont csak úgy, ha EU engedélyt megkapják és saját maguk gyártanák.

(#1267) Ringman válasza #86564352 (#1266) üzenetére


Ringman
nagyúr

EU engedélyt megkapják és saját maguk gyártanák

ez így teljesen rendben van.

(#1268) #86564352 válasza Ringman (#1267) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valóban egy picikét más a hangzása mint EMA-t kikerülve miniszteri engedélyeztetés és Moszkva által valamelyik -sztánba kiszervezett üzemből hozni. A kínai tájékoztatásról nem is beszélve. Egyelőre a terv még mindig a nyugati szállítmányok és engedélyeztetés, Kurz a Johnson & Johnson egy dózisú vakcinája kapcsán is optimista: Four EU states urge EU to safeguard Johnson & Johnson vaccine supply | Reuters

(#1269) Ringman válasza #86564352 (#1268) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem is tudtam, hogy tőlük is 400M adagot rendeltek be.
[link]

A Bizottság intenzív tárgyalásokat folytat annak érdekében, hogy méltányos áron diverzifikált oltóanyag-portfóliót hozzon létre az uniós polgárok számára. Eddig az AstraZeneca (400 millió adagra), a Sanofi-GSK (300 millió adagra), a Johnson and Johnson (400 millió adagra), a BioNTech-Pfizer (600 millió adagra), a CureVac (405 millió adagra) és a Moderna (160 millió adagra) kötött szerződést. A Bizottság lezárta a Novavax gyógyszeripari vállalattal akár 200 millió adag megvásárlásának céljából, valamint a Valnevával akár 60 millió adag megvásárlásának céljából folytatott tájékozódó megbeszéléseket.

(#1270) Ringman


Ringman
nagyúr

dél-afrikában leállították az AZ-val való oltást:

Covid-19 News: South Africa Halts Use of AstraZeneca Vaccine
South Africa halted use of the AstraZeneca-Oxford coronavirus vaccine on Sunday after evidence emerged that the vaccine did not protect clinical-trial participants from mild or moderate illness caused by the more contagious virus variant that was first seen there.

However, based on the immune responses detected in blood samples from people who were given the vaccine, the scientists said they believed that the vaccine could yet protect against more severe cases.

szerk:
dr eric ding twitter thread

[ Szerkesztve ]

(#1271) Parci válasza Ringman (#1270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó b+ :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1272) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egy kis betekintés vuhanba, nekem érdekes volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1273) syberia válasza Ringman (#1270) üzenetére


syberia
veterán

Várható volt, a tüskefehérjére koncentráló oltóanyagok hendikeppel indulnak a mutálódott változattal szemben. Lesz ez még rosszabb. :(

https://howbad.info/

(#1274) Jablocskov válasza Ringman (#1270) üzenetére


Jablocskov
tag

Az AstraZeneca vakcináról lassan kiderül, hogy semmire sem jó. A fejlesztés közben jelentkezett problémák sokasága alapján sajnos sejthető volt, hogy lesznek még gondok. Az eddigi tapasztalatok alapján a gyártóknak a magasabb hőmérsékleten tárolható mRNS vakcinák fejlesztésére kellene koncentrálni, mert ha a vírus ilyen gyorsan mutálódik, akkor a többi vakcinával nemigen lesz esély a megfékezésére.

(#1275) fatal` válasza Jablocskov (#1274) üzenetére


fatal`
titán

Azért ez túlzás, a fenti idézet alapján a súlyos betegségtől megvéd, ami az elsődleges cél. Azt sem tudni egyelőre, hogy az mRNS vakcinák, hogyan reagálnak a dél-afrikai mutációra.

Egyébként egyetértek, hogy arrafele kéne koncentrálni, de nagyon messze vagyunk attól, hogy 7 milliárd embert be lehessen oltani mRNS vakcinával.

[ Szerkesztve ]

(#1276) Parci válasza syberia (#1273) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kínairól meg nem tudunk semmit
(azért reménykedjünk még, hogy az mrns szurik nem lesznek olyan bénák, mint az oxfordi)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1277) Ringman válasza syberia (#1273) üzenetére


Ringman
nagyúr

a pfizer/moderna elkezdte már a fejlesztést, hogy egy 3. oltással javítson a hatásfokon: [link]

(#1278) Parci válasza Jablocskov (#1274) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem mutálódik gyorsan, de rohadtul vissza kéne szorítani, mert amíg 100 milliónyi emberben terjed, lesz mutáció is. a gond az, hogy hiába oltja be magát a nyugati világ úgy-ahogy, lesznek olyan részei a földnek, ahova vakcina el sem jut.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1279) fatal` válasza Ringman (#1277) üzenetére


fatal`
titán

Ez tök jól hangzik, de ilyen tempóban vagy 3 év mire az "alap" variánsok ellen oltani tudnak mindenkit. :(

(#1280) Ringman válasza fatal` (#1279) üzenetére


Ringman
nagyúr

fel kell pörgetni a (licencelt bér)gyártást, de biztos sok idő, míg a szegényebb országokban is lesz vakcina.

(#1281) fatal` válasza Ringman (#1280) üzenetére


fatal`
titán

Az a gond, hogy az ő problémájuk, a mi problémánk is. Amíg nincs mindenhol vakcina, addig gyorsabban mutálódik. Egyelőre olyan az egész, mint egy szél-malom harc... De lehet, hogy csak kezdem elveszteni a minimális optimizmusom is (alapból sincs sok). :D

(#1282) Ringman válasza fatal` (#1281) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez így van, mindenkit be kellene mihamarabb oltani, világszinten.
és eléggé kudarc eddig a covax is.

(#1283) Jablocskov válasza Parci (#1278) üzenetére


Jablocskov
tag

Az, hogy a mutáció gyors vagy sem relatív. A vakcinafejlesztések kezdetén szinte minden szakértő egyetértett abban, hogy nem fognak problémát okozni a mutációk, mert a koronavírusokra nem jellemző, hogy ennyi idő alatt komolyabb mutáció jönne létre. Nyilván nem számoltak azzal, amit te is írtál, hogy mostanra az egész bolygó egy nagy vírustenyészetté változott.
A nyugati világnak meg áldozni, kell arra ha meg akarnak szabadulni a vírustól. Nem lesz járható az az út, hogy a csóróknak jó lesz az olcsó vakcina is.

[ Szerkesztve ]

(#1285) Kékes525 válasza Parci (#1278) üzenetére


Kékes525
félisten

A mutációk kialakulásának valószínűsége egyre csökken, mert a fertőzés a világon már egy hónapja esésben van. DE!

A halálozás mindig több hetes késésben van az esetszám csökkenéshez.

Azonban ahogy az vakcináció előrehalad újabb szelekciós nyomás lesz a vírusra, ami a fertőzőképességét tovább fogja növelni. Eddig a kópia szám miatt volt több mutáció, lassan ezt a vakcináció okozta szelekciós nyomás fogja felváltani. Ezért nagyon szükséges lenne a többi gyártónak a vakcináira is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1286) kw3v865 válasza fatal` (#1275) üzenetére


kw3v865
senior tag

Pontosan. Egyelőre már az is nagyon komoly siker, hogy kvázi egy influenza szintjére csökkenti le a betegség súlyosságát. Első körben már ez is nagy eredmény, hogy a kórházakat tehermentesíteni lehet. A nyájimmunitást persze el is lehet felejteni.

(#1287) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez:
https://prezi.com/v/dndxlyphfsv8/tudomanyosito-sars-cov-2-a-laborbol/

asszem én lezárom ezt a témát.
hit és konteó helyett érdemes várni és figyelni. a megfelelő csatornákat. mellesleg ázsiába szakadtam zsolti elég nagy öngólt lőtt a reputációjának...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1288) kw3v865 válasza Parci (#1287) üzenetére


kw3v865
senior tag

Azt az embert felejtsük is el, mint hiteles forrás. Érdekes, hogy a videója alatt valaki bemásolta Kemenesi véleményét a szóban forgó cikkről, azonnal törölte is a doki. Egyébként korábban is jellemző volt már rá a konteózás...

(#1289) Drizzt válasza fatal` (#1275) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Melyik idezetrol van szo? Bar sajnos a nyomorek popup miatt a wsj cikk olvashtatlan tableten, a hvg-n ez a cikk annak a forditasa alapjan mehetett szerintem, s azt irjak, hogy a sulyos betegsegek megakadalyozasa elleni hatekonysag meg nem derult ki. Lehet az is gatya. De az is lehet, hogy nem. Gondolom azert, mert olyan csoportokbol jottek az adatok, ahol amugy sem jellemzo a sulyos megbetegedes.

[link]

I am having fun staying poor.

(#1290) fatal` válasza Drizzt (#1289) üzenetére


fatal`
titán

Az eredeti hozzászólásban, #1270-ben idézett rész.

"South Africa halted use of the AstraZeneca-Oxford coronavirus vaccine on Sunday after evidence emerged that the vaccine did not protect clinical-trial participants from mild or moderate illness caused by the more contagious virus variant that was first seen there.

However, based on the immune responses detected in blood samples from people who were given the vaccine, the scientists said they believed that the vaccine could yet protect against more severe cases."

#1287 Parci: Ez volt az első videója, amit meg sem néztem. Elég nagy öngólt lőtt most szerintem is.

[ Szerkesztve ]

(#1291) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Parci, kw3v865:

1.
Én őszintén nem értem a problémátokat. Zsolt kerek perec megmondja a videó elején, Steven Carl prof. tanulmánya most került publikálásra és kiküldésre több kutatónak, tehát ebből adódóan nem lehet még tudományos recenzió az analízissel kapcsolatban. Ebből adódóan ez egy tudományos vélemény egyelőre.

2. Zsolt az analízissel kapcsolatban azokat a dolgokat mondta el, amit maga a tanulmány is állít. Nyilván ehhez saját véleményét is hozzáfűzte.

3. Kicsit méltánytalanok találom a zsótizást és ezt a cinikus a hozzáállást amikor ez az ember a COVID videói nagy részében tudományos munkákat szemléz, tehát nem Ő találja ki az elhangzottakat.

Ennyit a védelmében.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1292) kw3v865 válasza Sir Pocok (#1291) üzenetére


kw3v865
senior tag

Két dolog:
1. A cenzúrázási módszere: ha valaki normális stílusban, érvekkel vitába próbál vele vitázni, azonnal törli, ahogy ez esetben is, amikor Kemenesi véleményét valaki bemásolta.
2. A videó címe: "Laborból. Kétségtelenül." Szenzációhajhász, nagyon nem tudományos, bulváros.

[ Szerkesztve ]

(#1293) Sir Pocok válasza kw3v865 (#1292) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nézd, ha ilyen moderálási elveket alkalmaz (nem tudom, nem szoktam nézni a komment szekciót plusz nem is kommentelek) az szerintem se elfogadható. Ha olyat is töröl ami tárgyilagos vitát indíthatna el az nem helyes.

Igen a videó címe clickbait kétségtelen.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1294) Parci válasza Sir Pocok (#1293) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megtehette volna, hogy elhatárolódva, pontosabban deklaráltan távolságot tartva mutatja be. itt egy tanulmány, lehetnek ellenérvek és valószínűleg lesznek is, de mivel izgalmas téma, addig is bemutatom. ennyi, máris tök más az egész optikája.

én nézegettem a videóit eddig, talán eztán is fogom, de tartom, hogy most öngólt lőtt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1295) kw3v865 válasza Parci (#1294) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, azért vannak teljesen korrekt videói is, pl. azok, amik kifejezetten a betegség orvosi vonatkozásait mutatják be.

(#1296) Parci válasza kw3v865 (#1295) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eddig alapvetően csak ilyen videóit láttam. mondom, néztem, inkább az zavart, hogy hosszú és kicsit unalmas, de lehet, hogy csak a gyerekek miatti nulla saját idő miatt érzem így. most szerintem távolságtartóbban kellett volna bemutatnia az egészet, ennyi. moderációval nem találkoztam nála, mert nem is néztem a kommenteket. ha tényleg törölget ezerrel, az nyilván nem jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1297) Z.É.T. válasza Parci (#1296) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Cenzúrához:
Minimum két videójában elmondta, hogy válogatás nélkül törli a linkeket (az elején még szelektált, de túl sok lett) és ha valami érdemit talál valaki, akkor azt küldje el neki privátban és ha olyan, akkor beszélni fog róla, ha körüljárta a témát.
(persze ez szerepelhetne a leírásokban is)

(#1298) syberia válasza Sir Pocok (#1291) üzenetére


syberia
veterán

+1

(#1296): Én sokszor láttam reagálni a kritikusabb hangnemű hozzászólásokra. Nagyon nem egy gödény-szinten vegetáló közszereplő szvsz. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1299) Jablocskov válasza Parci (#1287) üzenetére


Jablocskov
tag

Ázsiába szakadt doktorunk érezhetően szeretne pénzt keresni a videóival, azért kacérkodik folyamatosan a konteós vonallal, hogy növelje a nézőszámot. Ez nekem sem tetszik, ugyanakkor sokszor vannak érdekes, továbbgondolásra érdemes felvetései is.
A laboreredettel meg az a helyzet, hogy jelenleg se ellene, se mellette nincsenek hitelt érdemlő bizonyítékok, csak feltevések vannak mindkét oldalon.
Azt gondolom, hogy aki küzdeni akar az áltudományok ellen, annak bizony nem csak az adott tudományterületből kel felkészültnek lenni, hanem pszichológiából is. Alapvetően elhibázottnak tartom azt a hozzáállást, amikor a tudományos módszer hiányát rójuk fel a konteót terjesztőknek. Ezzel az átlagembert nem lehet meggyőzni, sőt az elitista hozzáállás csak fokozhatja bennük az általában amúgy is meglévő ellenérzést a tudomány művelőivel szemben. Véleményem szerint sokkal eredményesebb, ha az áltudományos felvetéseket egyenként, közérthető módon cáfoljuk. (ha tudjuk :) )
A SARS-CoV-2-vel kapcsolatban kezdettől fogva nagyon sok a véletlen egybeesés. A flame-et elindító Steven Quay cikk nem tett mást mint, matematikai formában a statisztika eszközeivel leírta azt, amit eddig csak éreztünk. Azonban ez ettől még nem válik bizonyítékká, továbbra is csak sejtés marad.
Engem egyelőre a természetes eredet melletti tudományos érvek sem győztek meg. A márciusi, sokat idézett Nature-ben megjelent cikk érvei is inkább feltevések. Hangsúlyoznám, hogy nem vagyok szakember az élettudományok egyik területén sem, csak a tudomány iránt érdeklődőként próbálok nyitott lenni minden felvetésre, és előítélet nélkül közelíteni ezekhez.
Nézzük a cikk legfontosabb felvetéseit:
A tüskefehérje szerintük azért nem lehet mesterséges, mert laborban tökéletesebben kötődőt is elő lehetne állítani. :F
A SARS-CoV-2-re jellemző több bázisú furin hasítási helyeket nem figyelték meg a rokon béta-koronavírusokban, bár más humán béta-koronavírusok, rendelkeznek ilyen helyekkel. Valószínű, hogy más fajokban fel fognak fedezni SARS-CoV-2-szerű, több bázisú hasítási helyekkel rendelkező vírusokat. Ez megint csak feltételezés. Ázsiába szakadt doktorunk is kitért erre, hogy a kínai kutatók állítólag gőzerővel dolgoznak ennek az igazolásán.
Szerintem egyelőre sajnos az a helyzet, hogy egyik vagy másik eredet mellett sincs hitelt érdemlő bizonyíték.

[ Szerkesztve ]

(#1300) Ringman válasza Jablocskov (#1299) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha érdekel az áltudományokkal szembeni küzdés, akkor javaslom peter hotez írásait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.