Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Parci válasza Kékes525 (#450) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a csimpánz adenovírusra?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#453) fatal` válasza Parci (#451) üzenetére


fatal`
titán

Csimpánz adenovírus az AstraZenecaban van, nem? Az oroszban humán.

Engem az érdekelne, hogy teszteli bárki, hogy, akit épp oltanak az immunis-e rá? Azontúl, hogy hatástalan, gyakorlatilag, ha olyat oltanak, aki immunis rá, akkor az egy kidobott vakcina (vagyis 2). Gondolom 40 év alatt is előfordulhat, hogy valaki immunis.

[ Szerkesztve ]

(#454) Kékes525 válasza Parci (#451) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott ilyen az első oltásnál természetesen nincs. Viszont a másodiknál már van, mert nem változtattak vektort a második oltásnál.

Az ideális az lenne, ha kétféle csimpánz adenovírus vektort használtak volna. Egyik vektor az első, másik a második, mint ahogy az oroszok a humánnál tették. A paradox az, hogy pillanatnyilag nincs "tökéletes" vektor vakcina. Ezért is akar az AstraZeneca kooperálni a Sputnik V-tel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#455) Kékes525 válasza #20749568 (#452) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyjából igen, de egyik sem tökéletes egyik korosztálynál sem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#456) Kékes525 válasza fatal` (#453) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, nem tesztelik tudomásom szerint sehol sem. És igen, a többi felvetésedre.

Úgyhogy marad az mRNS. Még az tűnik minden szempontból a "majdnem" legjobbnak. Ott is vannak gondok, az hogy csak 1 fehérjével immunizál. Mondjuk ez a vektorokra is igaz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#458) Kékes525 válasza #20749568 (#457) üzenetére


Kékes525
félisten

A nyájimmunitás elérésere jóknak tűnnek, ha lesz elég ember, aki beadatja magának. Erre mindegyik jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#460) Kékes525 válasza #20749568 (#459) üzenetére


Kékes525
félisten

A de facto kötelezővé tétel. Ezt az irányt látom én is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#462) Kékes525 válasza #20749568 (#461) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem elképzelhető, hogy ez lesz, ha megakarják szüntetni a korlátozó intézkedéseket a járvány felfutása nélkül. És megakarják szüntetni, mert a gazdaság másképp nem indulhat be.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#463) #22743424 válasza koncsik (#445) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én is kezdem úgy érezni , hogy egyre inkább a politikai nyomás érvényesül. :((

(#464) Kékes525


Kékes525
félisten

[Miért nem akarja több millió magyar beoltani magát?]

"Bizalmatlanság, félelem és politikai csörték nehezítik a visszatérést a normális életünkhöz. A kormány egyszerre beszél orosz, kínai, brüsszeli és magyar vakcinákról, pedig most mindennél fontosabb lenne, hogy egyszerűen, érthetően és következetesen tájékoztassanak."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#465) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hoppá, briteknél beesett 1 alá az R0 (24.hu-n olvastam)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#466) fatal` válasza Parci (#465) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem ez még inkább az intézkedések hatása lesz.

(#467) mozso


mozso
senior tag

nem hangzik jól:
Neil Ferguson, a Nervtag:
"...megvizsgálták, mekkora a halálozás esélye a régi illetve az új mutációval megfertőződött pácienseknél, és arra jutottak, hogy utóbbi esetében 30 százalékkal magasabb.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a 60 év felettieknél nem 1000 emberből 10, hanem 1000-ből 13 halhat meg a betegségben."

"Four groups - Imperial, LSHTM, PHE and Exeter - have looked at the relationship between people testing positive for the variant vs old strains and the risk of death - that suggests a 1.3-fold increased risk of death."

cikk: [link]
forrás: [link]

(#468) Parci válasza fatal` (#466) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, nincs még annyi szuri, de eddig ugye az volt, hogy az új variáns miatt az intézkedések ellenére is szalad tovább a járvány

izrael lesz az első hely, ahol megnézhetjük, hogy mi történik, miután beoltják a lakosság több mint felét

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#469) Parci válasza mozso (#467) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lennék meglepve, ha igaz lenne, fertőzőbb, hatékonyabb, nem gyengébb :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#470) koncsik válasza Parci (#465) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tessék a komolyt is olvasni ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#471) koncsik válasza mozso (#467) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És még ezt is mondta: ""It is a realistic possibility that the new UK variant increases the risk of death, but there is considerable remaining uncertainty."

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#472) mozso


mozso
senior tag

A világranglistán, most 13.-ak vagyunk lakosságarányos (1millió főre vetített) halálozásban.

Ha hozzáadom a KSH extra halálozást is, amiből eddig 3332 volt, akkor 5.-ek vagyunk.

Ha kiveszem a két 33 ezres lakosságú törpeállamot (San Marino és Gibraltár), akkor 3.-ak vagyunk a világon. :( :( :(

Az angol verzió pedig még csak most kezdi a idehaza.

(#473) Parci válasza koncsik (#470) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

beraktam ide az összefoglalóba a linkjét, hogy kényelmes legyen elérni :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#474) koncsik válasza Parci (#473) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#475) fatal`


fatal`
titán

(#476) Parci válasza fatal` (#475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fuck!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#477) Soulfly842 válasza mozso (#467) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez így elég általános? Melyik mutációkra értik? Angol? Dél-afrikai? egyéb?

Más:
Ajjaj, kezdődik.... (ezzel is)

Gondok vannak az AstraZeneca gyárában, kevesebb vakcinát ígérnek az EU-ba

(#478) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Elmarad az orosz vakcina magyar klinikai vizsgálata

Tegye fel a kezét, aki meglepődött

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#479) Ringman


Ringman
nagyúr

El sem kezdődött a Szputnyik V hazai klinikai vizsgálata, amit Kásler miniszter decemberben jelentett be – tudta meg lapunk. A hazai engedélyt az orosz tesztek alapján adták meg.

[link]

(#480) Lauda válasza Ezekiell (#478) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem teljesen mindegy, hogy a magyar hatóságok vizsgálják-e. Azoknak sem szabad már hinni, mióta megszüntették a demokráciát magyarországon.

(#481) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na tisztán látszik menetrend:

A nyugati gyártók csúszása és az össz társadalmi elégedetlenség miatt jönnek a keleti vakcinák. Németország lesz az első aki beáll a sorban, azt követően tömegével fognak jelentkezni a tagországok.

Nem fognak itt késő tavaszig vagy nyárig várni. Pfizer nem fog tudni szállítani normális mennyiséget később se akkora a megrendelés állománya, a moderna amúgy is jelezte, hogy az amerikai piac az első számára, az oxfordival is ez a helyzet, amíg az angolok nem rendezik le nem lesz érdemi mennyiség. A többi vakcina még vizsgálat alatt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#482) Drizzt válasza Sir Pocok (#481) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Es mibol gondolod, hogy az orosz/kinai gyartok tobbet tudnak gyartani? En szemely szerint erre semmilyen biztositekot nem latok, sot. Az oroszok mar nagyon regota szenvednek a gyartassal, a kinaiakrol meg kb. nem tul sokat lehet megtudni.

I am having fun staying poor.

(#483) Sir Pocok válasza Drizzt (#482) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Kínaiknak nincs gyártáskapacitási problémájuk, mert tavaly nyár óta gyártanak. Ráadásul, az új gyár gyártási kapacitása bődületes nagy, plusz jelenleg is építenek kettőt. (Tudom, forrás, de annyit cikket olvasok a témában angol és magyar nyelven, hogy már nem tudom, hogy hl volt)

Az oroszok gyakorlatilag szarnak a belföldre az látszik, nekik most fontosabb, hogy több referencia ország legyen, akit fel tudnak mutatni marketingként.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#484) Lauda válasza Sir Pocok (#481) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem sokra mennek a keleti vakcinákkal, mivel az emberek nem nagyon bíznak bennük (ezt látni/hallani). Én is inkább tartózkodom tőlük, mrns vakcinát beadatnék most is. Elsősorban pfizert.

(#485) Parci válasza Drizzt (#482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenhol szenvedés megy, de ezért mondjuk logikus mindenhol befizetni. ha csak 500 ezer vakcina leesik, már az is szuper.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#486) Sir Pocok válasza Lauda (#484) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nézd én nem mondom, hogy nem lehetnek jók, de jelenleg kétséget kizáróan ezt kijelenteni nem tudjuk az biztos.

Az a baj, hogy ha bejön a politika, márpedig látszik, hogy tolakodik, akkor az megoldás akar találni. Nos ez lehet látszat megoldás, hogy bevásárolnak vakcinákkal de a kutyának se kell.

Az a baj, hogy a türelem elvesztése kényszer megoldások fog szülni.

Nagyon jön fel a vendéglátó és a szolgáltató ipar engedetlensége nyugat-európában is, ami nem jól jel...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#487) Lauda válasza Sir Pocok (#486) üzenetére


Lauda
félisten

én nem mondom, hogy nem lehetnek jók

Én sem mondtam ilyet, csak hogy nincs feléjük bizadalom a legtöbb emberben.

(#488) Kékes525 válasza Sir Pocok (#486) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nézd én nem mondom, hogy nem lehetnek jók, de jelenleg kétséget kizáróan ezt kijelenteni nem tudjuk az biztos."

Mire ránk kerül a sor, addigra sokkal több gyakorlati tapasztalat lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#489) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

ConTeo alert! De komolyan kérdezem, műkedvelő virológiai alapon ;) szeretnék véleményeket: Normálisan tekinthető a többfajta mutáns kb. egyidejű megjelenése?
(Csak azért írtam a konteo-t, mert már az első mutánsnál is emberi hibát gyanítottak a mutáció okaként, volt egy Twitter üzenet azt hiszem, vagy ilyesmi :B )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#490) Kékes525 válasza koncsik (#489) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az utóbbi hetekben a koronavírus újabb variánsai jelentek meg világszerte, "

A mutáció a nukleinsav szintézisek természetes velejárója. Minél több másolat készül, annál több mutáció jelenik meg. Ezek többségét a koronavírus repair rendszere kijavítja. A maradék döntő többsége pedig szaporodásra képtelen. Amelyik szaporodni képes azok többségét a vad (legelterjedtebb) típus gyorsan kiszorítja. Csak egy nagyon kevés hányad marad, ami képes átvenni a régebbi vad típus helyét. Minél több a másolat annál több ilyen mutáció keletkezik. Mivel most a legnagyobb az össz vírus másolatok száma a világon ezért van az, hogy mostanában jelentkeznek azok a mutációk is gyakrabban, amelyek veszélyesebbek lehetnek, gyorsabb szaporodást, terjedést és/vagy súlyosabb betegséget okoznak. Tehát ebben nincs semmi konteó, ez a vírus evolúció törvényszerűsége.

A nagy össz vírus szám miatt most kisebb eséllyel tud létrejönni az enyhébb betegséget okozó vírus variáns, mert a súlyos variánsoknak is nagyjából annyi az esélyük a tovább szaporodásra, mint az enyhébb betegséget okozóknak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#491) Parci válasza Kékes525 (#490) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Mivel most a legnagyobb az össz vírus másolatok száma a világon"

na, fogd meg a söröm - mondta korona bácsi

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#492) Kékes525 válasza Parci (#491) üzenetére


Kékes525
félisten

:F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#493) Ezekiell válasza Kékes525 (#492) üzenetére


Ezekiell
veterán

Lesz ez még több is, arra gondolt :) hold my beer meme

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#494) Kékes525 válasza Ezekiell (#493) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor törvényszerűen megnő a mutációk száma és akár a gyorsabban terjedők és/vagy a súlyosabb betegséget okozók száma is.

Nem ismertem ezt a kifejezést. :B

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#495) Ringman


Ringman
nagyúr

nem kizárt, hogy rövidesen (akár 2 héten belül) a j&j egydózisos vakcinája is használható lesz: [link]

NEW—Fauci says the first single-dose #COVID19 vaccine by Johnson & Johnson could get emergency approval in just two weeks. The J&J vaccine has field advantage in mass inoculations in being 1 dose shot, plus not needing any freezing, just refrigeration. Results expected next week.

(#496) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Írtam egy laboros ismerősömnek - de ha valaki tudja a választ, akkor megköszönném - hogy létezik-e olyan egyszerű eljárás, amivel előre meg lehet állapítani, hogy az adott humán adeno vektorokra kialakult-e már védettség, azaz nagy eséllyel hatástalan(/kevésbé hatásos) lenne neki a Szputnyik.
Jó lenne ennek tudatában dönteni a szülőknél, nagyszülőknél...

(és akkor ez kezd releváns lenni a Johnson & Johnson vakcinánál is)

[ Szerkesztve ]

(#497) Parci válasza Z.É.T. (#496) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt gondolnám, hogy igazi öngól lenne olyan hordozót használni, amit aztán túl sok szervezet felismer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#498) Z.É.T. válasza Parci (#497) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Túl sok biztosan nem (5-15% és 8-10%-ot olvastam eddig, ha jól emlékszem), de egyénileg nem vigasztal, ha a többségnek jó a vakcina, nekem meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#499) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ezt a darabszámot nem lehet, hogy valakinek kilapátolják csendesen? :DDD

Miért nem bír senki normális szerződést készíteni, kötbérekkel határidőre nem teljesítés esetén? - jobb helyen ilyen volumenű dolognál úgy gondolnám, hogy ez alap.

Feleannyi AstraZeneca-vakcina sem érkezik Európába, mint ígérték

(#500) mozso válasza Z.É.T. (#498) üzenetére


mozso
senior tag

Vérvétel, a második után 2-3-4 héttel kimutatja ha van ellenanyagod, nem? Vagy nem jól gondolom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.