Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) bigdady válasza Kékes525 (#1949) üzenetére


bigdady
nagyúr

@ előtt pont?

(#1952) GypsFulvus2 válasza Kékes525 (#1950) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"Az cink hosszú távon réz hiányt okoz." Hát ezt se gondoltam volna... Ez sima Biotech-es étrendkiegészítő cucc, nincs benne réz. Köszi az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1953) #86564352 válasza Z.É.T. (#1933) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt mondod, ezek szerint ilyen szervezéssel nem sikerülne egy hétvége alatt beoltani mindenkit? ;] :W Valamelyik showder klubos mondta régebben a vezír olimpia rendezés mániájára, hogy először egy normális hétköznapot szervezzünk meg. Na ide is passzol ez.

(#1954) #22743424 válasza bigdady (#1951) üzenetére


#22743424
törölt tag

adatvedelem@neak.gov.hu :)
Mondjuk attól lehet a másikra is írni, lehet az esély ugyanannyi a válaszra :D

(#1955) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Felvették a telefont a nejemnek, aki krónikus nephrosissal versenyez, 189 papírja van róla különböző zárójelentések formájában (explicite ráírva, hogy "krónikus"), ehhez képest a NEAK erről szart sem tud, szóval úgy vették, hogy nem krónikus (de legalább az kiderült, hogy az oltásra való regisztrációja nem a semmibe ment, azt megtalálták). Iszonyú jól működik ez az ország, tényleg.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#1956) Soulfly842 válasza bigdady (#1920) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez akkora kamunak tűnik, mint az állat. Persze, amikor egy oltás után kapták el többen, akkor bezzeg az volt a kommunikációban, hogy ááá, az első oltás csak 50%-ot ad!

(#1957) Parci válasza Bog (#1955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és ilyenkor mi van? széttárják a kezüket? vagy frissítették az adatait?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1958) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Elszólta magát? :F Én is figyeltem most élőben, s nekem úgy tűnt, hogy csak öszöntönösen mondta, extra gondolkodás nélkül.

Egyértelműen itt van a harmadik hullám, a mutáns törzsek miatt

Müller Cecília a délelőtt folyamán megjelent számokat ismertetve elmondta, hogy egyértelműen itt van a koronavírus-járvány harmadik hulláma Magyarországon. A gyorsulás okaként az országos tisztifőorvos "a mutáns törzseket" nevezte meg. Ez annyiban érdekes, hogy mindeddig a tájékoztatás szerint Magyarországon csak a brit variáns jelent meg, a dél-amerikai és dél-afrikai nem.

Elméletileg most nagyot kell majd ugrania az oltásoknak rövid idő alatt (de ilyen kaotikus szervezéssel, mint amit itt olvastam... hát, kíváncsi leszek rá):

Közel másfél millió vakcina van az országban

A házirorvosok feladatai nagyban függnek attól, hogy milyen az ellátotti körük. Ahol egy orvoshoz több idős ember tartozik, ott lassabban kerülhetnek sorra a veszélyeztetettek.
A mai napig 1 millió 477 ezer adag vakcina érkezett Magyarországra. Ez 737 267 fő beoltására elegendő.
A vakcinák 60%-a származik nyugatról, a többi keletről. A hivatalos kormányzati koronavírus portálon hamarosan megtekinthetővé válik a rendelkezésre álló vakcinák száma, gyártók szerinti bontásban.

[ Szerkesztve ]

(#1959) Bog válasza Parci (#1957) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ők nem csinálnak semmit, kedden megyünk a főorvos úrhoz a szentimrébe, oszt majd kiderül, hogy akkor wtf.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#1960) Kékes525 válasza bigdady (#1951) üzenetére


Kékes525
félisten

Téves, javítottam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1961) Kékes525 válasza GypsFulvus2 (#1952) üzenetére


Kékes525
félisten

A sok cink. Én 15mg -os adagokban szedem, de mellette van 1mg réz is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1962) Kékes525 válasza #22743424 (#1954) üzenetére


Kékes525
félisten

1400-as mellékkel beszéltem és ott ajánlotta a hölgy. Azt mondta küldjem el arra is és intézkedik és már a jövő héten a következő listával küldi a megfelelő helyre. Meglátjuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1963) Parci válasza Soulfly842 (#1958) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hiába van ennyi szuri, 5 hét, amíg védett vagy. olvasd el hozzá ezt:
https://qubit.hu/2021/02/19/a-mutansok-gyorsabbak-mint-a-vakcinak-itt-a-jarvany-harmadik-hullama

én a héten elmegyek háromszor futni, most szabadulunk a karanténból, most még tuti nem vagyunk koronásak. aztán meg valószínűleg hetek kérdése és le leszünk rohanva. oh, well.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1964) Kékes525 válasza Parci (#1963) üzenetére


Kékes525
félisten

Most kellene kijárási tilalom, hogy megállítsuk. Amikor már ismét 10 ezrével lesznek a betegek akkor már késő lesz. Anglia is időben zárt és egészen jók lettek a számaik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1965) Parci válasza Kékes525 (#1964) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel ez az értelmes topik, ezért járványológiailag abszolút mértékben, most be kéne zárni a pitsába a lakosságot, gyorsan végigoltani, aztán nyitni telibe. mindezt minden országban, egyszerre.

mivel ez nem lesz, marad az, hogy a covid az új nátha, csak egy kicsit halálosabb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1966) Ringman válasza Kékes525 (#1964) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát erre várhatsz.

meg oltani rendesen. helyette hűtőtáskás taxizás van.

a pfizer úgy néz ki elég jól működik 1 dózissal is:
Egyetlen adag Pfizer-vakcina 85 százalékos hatékonysággal működött izraeli egészségügyi dolgozóknál

(#1967) Kékes525 válasza Parci (#1965) üzenetére


Kékes525
félisten

Én optimistább vagyok. A RNS vakcinával gyorsan utána tudnak menni a mutációknak és addigra már talán az oltásszervezésbe is bele tanulnak és gyorsabb lesz az újraoltás. Másrészt a régi oltások sem teljesen hatástalanok, azok is védik, valamilyen szinten, az összes mutációt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1968) Bog válasza Ringman (#1966) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát ha a fennmaradó 15%-ból sem halt bele senki, akkor nekem elég egyértelmű, hogy akkor ne baszakodjunk a dupla oltással, hanem mindenki kapjon egyet, a 85%-os védelemmel már bőven jók vagyunk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#1969) Kékes525 válasza Ringman (#1966) üzenetére


Kékes525
félisten

Valami ilyesmi hatékonyságot mondott a Pfizer is (82%). Elég lenne 1 dózist beadni belőle. Az influenza elleninek mintegy 60-70%-os a hatékonysága.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1970) Ringman válasza Bog (#1968) üzenetére


Ringman
nagyúr

kanadában is így gondolják:
Canadian researchers insist Pfizer’s 1st dose effective enough to delay 2nd
The second dose of Pfizer Inc’s COVID-19 vaccine could be delayed in order to cover all priority groups as the first one is highly protective, two Canada-based researchers said in a letter published in the New England Journal of Medicine.
The vaccine had an efficacy of 92.6 per cent after the first dose, Danuta Skowronski and Gaston De Serres said, based on an analysis of the documents submitted by the drugmaker to the U.S. Food and Drug Administration (FDA).

moderna dettó:
These findings were similar to the first-dose efficacy of 92.1 per cent reported for Moderna Inc’s mRNA-1273 vaccine, according to the letter on Wednesday.

(#1971) #22743424 válasza Kékes525 (#1962) üzenetére


#22743424
törölt tag

Reméljük :) Én már két szék között a pad alá estem. Csak drukkolhatok neked és mindnyájatoknak :R

(#1972) #86564352 válasza Parci (#1963) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szóval a mutánsok a mozgékonyabb fiatalok és kisgyerekek között gyorsabban terjed tiroli és izraeli példák szerint. Akkor pech ők vannak leghátul a szuper TERV oltási sorrendjében, illetve 18 alatt nincs oltás és pedagógusok nincsenek kiemelve.

(#1973) Soulfly842 válasza Parci (#1963) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én ezzel nem állítottam ellentétest. :) Tisztában vagyok vele.

(#1974) Parci válasza Soulfly842 (#1973) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom. szívás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1975) Kékes525 válasza #86564352 (#1972) üzenetére


Kékes525
félisten

"a szuper TERV oltási sorrendjében,"

Ízlés kérdése, hogy ki mennyire hisz az orvosoknak és a matematikusoknak, mondta egy nagy ember.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1976) Soulfly842 válasza Kékes525 (#1967) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én sose leszek ilyen optimista ezzel a témával kapcsolatban... Túl sok ködösítést kaptunk már.

Sokszor beigazolódott viszont, amint írtam. (lásd a nagy csend a dél-afrikai mutáns kapcsán, s amikor taglaltam, hogy a néhány százalék valószínűleg elég súlyos eltérést jelent, amiről a pécsi virológia is óvatoskodva fogalmazott)... mint kiderült igaz is lett, tegnapi hír alapján pfizer 1/3 (persze, lesz még sok ezirányú, mérés, kutatás).

Most viszont ezt a magas százalékot, amit így hirdetnek hogy 8x% nem értem.

Bezzeg dec. végén még ez volt a hivatalos kommunikáció mindenhol:
A védőoltás után fertőződött meg, az orvosok szerint ez nem szokatlan

„A klinikai vizsgálatokból tudjuk, hogy a védettség 10-14 nap elteltével kezd kialakulni” – hangoztatta Dr. Ramers.
Az első dózis beadását követő két hét alatt nagyjából 50%-os védettség alakul ki, ezért kell beadni az emlékeztető oltást három hét elteltével. Csak ez után jön létre a 95%-os védettség.

Én maradok szkeptikus, erről még lesznek más adatok is.

[ Szerkesztve ]

(#1977) Ezekiell válasza Kékes525 (#1975) üzenetére


Ezekiell
veterán

az egy nagyon kicsi ember, nagyon nagy mellényben....

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1978) Kékes525


Kékes525
félisten

[KOVIDők -Dr. Manczinger Máté immunologust kerdeztuk a vakcinacio allergias mellekhatasairol.]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1979) Krinyo válasza Soulfly842 (#1976) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ez nem zárja ki, hogy 4-5 hét alatt ne tornázódjon fel 8x %-ra az egyetlen oltás eredményessége. Az viszont biztos, hogy a második adag olyan löketet ad, hogy nem kérdés a hatásosság.

(#1980) Soulfly842 válasza Krinyo (#1979) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát, szerintem azért 2-3 hét alatt a megfelelő immunválaszt azért már ki kellene váltania a szervezetben. Ez a 4-5. hét alatt majd fentebb kúszik, nekem sántít.

(#1981) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Szeged, situation. Amúgy ez jó előjel az oltás felpörgetésére. :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1982) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

BREAKING NEWS: Megjelent az OGYÉI honlapján a Sinopharm COVID-19 vakcina "iránymutatás az alkalmazáshoz" elnevezésű összeállítása. Ez a kínai alkalmazási előírás alapján készült, kétségkívül tisztes munka bár az ellenjavallatok közötti homályos kitétel ("azon személyeknél, akiknél a krónikus betegség nincs megfelelően egyensúlyban, vagy krónikus betegség akut fellángolása esetén") megint olyan dolog, amit jobb lett volna precizebben körülírni, mert így eléggé értelmezhetetlen és gondot okozhat az orvosoknak a döntéshozatalban.

(PDF a linkelt posztban)

(#1983) Floyd80 válasza Z.É.T. (#1982) üzenetére


Floyd80
addikt

Lentebb már volt linkelve a szerb tájékoztató, ők érzékenyítve vannak: :DDD

Szerb változat:
- Súlyos mellékhatások: ezidáig nem jelentettek súlyos mellékhatást a vakcina beadása kapcsán

Magyar:
- Súlyos mellékhatások: A Kínán kívül végzett III. fázisú klinikai vizsgálat során tapasztalt súlyos mellékhatások közül 2020. október 31-ig egy vizsgálati alanynál súlyos hányingert
és hányást tapasztaltak, aki gyógyszeres kezelést követően meggyógyult.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1984) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kijött a kínai vakcina alkalmazási előírása, amiből kiderül, milyen mellékhatásai lehetnek az oltásnak

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1985) mozso


mozso
senior tag

Ausztria, február 8-tól már kinyitották az általános iskolákat is az ovik mellett. Azt hiszem látványos.

(#1986) Drótszamár válasza sarkanyolo2 (#1981) üzenetére


Drótszamár
őstag

A 800 Ft-os órabér egy vicc. Ebből adózni is kell még?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1987) Kékes525 válasza Drótszamár (#1986) üzenetére


Kékes525
félisten

"„Hibázott Brüsszel, hiszen emberélet nem múlhat pénzen” – Menczer Tamás"

Addig, amíg a politikájukat segítí és lehet Brüsszelt szidni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1988) Ringman


Ringman
nagyúr

Az hogy nem kell extrem hideg a pfizernek 2 hétig az elég jó hír

(#1989) kw3v865 válasza Ringman (#1988) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, de azért elég fura, hogy csak most derült ki...

(#1990) attiati válasza kw3v865 (#1989) üzenetére


attiati
veterán

nem tudom, hogy most derült e ki

jópár hónapja volt róla egy cikk, hogy a pfizert is lehetne tárolni xy fokon (valószínűleg úgy sem lenne baja), de a maximális hatékonyság érdekében a gyártó extrém hideget javasol. De csak azért, mert úgy tesztelték (maximálisan túlbiztosítva), kvázi ezért vállal felelősséget.

(#1991) sarkanyolo2 válasza Drótszamár (#1986) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Énis egyből rákerestem, úgy látom a megbízási szerződésből is kell adózni. Bár ugye diákokról beszélünk, de jelenleg még érinti a diákokat is a 15% SZJA, csodálkoznék ha ebből nem vonnák, bár úgyis, meg anélkül is vicc pénz. :(

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1992) Floyd80 válasza sarkanyolo2 (#1991) üzenetére


Floyd80
addikt

Annyi, hogy elszámolhat költséget vagy fix 10% költséghányadot vonnak belőle, utána ugyanúgy adózik. Illetve amíg nem éri el a havi 48.300 Ft-ot vagy annak napi szintjét, addig nem vonnak TB-járulékot belőle.

A másik lehetőség, hogy diákszövetkezet útján küldik őket.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1993) Ezekiell válasza Ringman (#1988) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sajnos egyelőre nem szállítási problémák vannak, hanem gyártási kapacitási, szóval ez rövidtávon nem oszt/nem szoroz. De jó hír, egyetértek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1994) Kékes525 válasza kw3v865 (#1989) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem volt idejük a tesztre és a biztonság miatt mondhatták az ultra hűtést. A Modernának több ideje volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1995) fatal` válasza kw3v865 (#1989) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem korábban nem nézték, mondtak egy extrém hideget, ami biztosan jó és kész.

(#1996) Nimda válasza Kékes525 (#1919) üzenetére


Nimda
addikt

Az én háziorvosom sem a "régi". Egy teljesen más, ismeretlen orvos praktizál, írtam én is egy levelet neki az adataimmal, hátha lesz valami megmozdulás a témában.

(#1997) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kovidők fáccse oldalán most volt long-covid beszélgetés, érdemes meghallgatni. egy adat rögtön: az ambuláns betegek fele longozik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1998) Ringman válasza Ezekiell (#1993) üzenetére


Ringman
nagyúr

logisztikai problémák viszont vannak, mondjuk akkor lehet nem kellene majd fél megyéken keresztül utaztatni 89+ éveseket.

1dózis + kisebb hűtési igény esetén azért eléggé felgyorsulhatna a dolog.

---
így a szputnyik és a sinopharm még kevésbé tűnik jó megoldásnak - már középtávon sem.

j&j szállítási üteme ismert már?

(#1999) Chesterfield válasza Ringman (#1998) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Az nem lehet végül, hogy a sinofarm jön ki győztesül ebben a mutálódós buliban?
Elvégre az tartalmaz minden alkatrészt, ami ellen lehet ellenanyagot termelni.
Hmm?

(#2000) fatal` válasza Chesterfield (#1999) üzenetére


fatal`
titán

De az eredeti alkatrészeit tartalmazza. És, ha utána kell igazítani (amire laikus szemmel is nagy esély van), akkor az jóval tovább tart, ugyanis vírust kell hozzá tenyészteni, ellentétben az mRNS vakcinákkal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.