Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) koncsik válasza fatal` (#350) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az OGYÉI szarrá elenőrzi (mindent, Isten tartsa meg a jó szokásukat :K )
Bármelyik vakcinával kapcsolatban: nem gondolom, hogy nagy kockázatú vakcinát politikailag nyomnának, mert ha bármilyen probléma lép fel (még ha nem is előre látható és mindentől függetlenül lép fel), oriási blama és bépszerűségzuhanást jelent.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#352) fatal` válasza koncsik (#351) üzenetére


fatal`
titán

Már most politikailag nyomják, lásd viktátorunk megjegyzését a rádióban a kínai vakcinával és az OGYÉI-vel kapcsolatban.

(#353) Soulfly842 válasza koncsik (#345) üzenetére


Soulfly842
addikt

Úgy izgulok, hogy vajon a Nemzeti Népegészségügyi Központ jóváhagyja-e laboros vizsgálat után? :DDD :DDD :DDD (szerintem már az is ment a háttérben...)

[ Szerkesztve ]

(#354) koncsik válasza fatal` (#352) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Lehet, hogy nyomják politikailag, de akkor valószínűleg kicsi (számukra is) a kockázata.
(Szerintem is mindentis nyom a politika bármelyik oldala sajnos, ami kicsit is az érdekeiket szolgálja.)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#355) Parci válasza fatal` (#350) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a ruszki cucc egyrészt modernebb, másrészt úgy tűnik, hogy mégis megcsinálják a rendes tudományos lépcsőket, ergo, ha mindent tisztáznak körülötte, jöhet, da? :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#356) attiati válasza syberia (#323) üzenetére


attiati
veterán

"Itthon szinte mindenki kapott már élete során ilyen típusú oltást"

Teljesen laikus vagyok.
Nem az a probléma, hogy a korona vírus másképp működhet inaktiválva, mint a influenza?

Illetve mindkét vírus esetén a teljes vírus tartalmazza az oltóanyag? (inaktivált állapotban)

Influ esetén azt írják, hogy :
A Magyarországon forgalomban lévő influenza ellenes oltóanyagok kizárólag inaktivált vírust vagy annak csupán egy meghatározott részét tartalmazzák

(#357) attiati válasza Jablocskov (#341) üzenetére


attiati
veterán

Igen.
Benne van, hogy OV nem is akar kínai vakcinát rendelni soha, csak blöff. Gumicsont a közvéleménynek és az ellenzéknek, amire mindenki ráugrott.
Vagy akart rendelni, de menet közben módosít a stratégiáján, látva a nép ellenállását.
Igazi szélkakas ez az ember.

[ Szerkesztve ]

(#358) #22743424 válasza Jablocskov (#347) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elvileg nem lehet külön megállapodást kötni azokkal a gyártókkal ahonnan az EU megrendeli. Gyakorlatilag a németek is rendeltek egy küön megállapodás keretében a Pfizer-től +30 millió adagot.
Szerintem a közös magyar, osztrák vakcina is 5-6 hónapon belül elérhető lesz ha minden jól megy :) Amúgy érdemes megemlíteni, hogy az EU is azt mondta már legutóbb, hogy inkább az orosz mint a kínai vakcina.

[ Szerkesztve ]

(#359) Parci válasza #22743424 (#358) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a magyar-osztrák közös az még nagyon messze van, nem 5 hónap, hanem évek

az sputnik 5 jónak tűnik, eleve jobb technológia, meg úgy tűnik, hogy most rendesen végigcsinálják vele az összes lépcsőt és engedélyeztetik. ha úgy megkap mindent, akkor nekem jöhet azonnal. a kínaival kapcsolatban viszont egyre több ellenérzésem van

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#360) #22743424 válasza Parci (#359) üzenetére


#22743424
törölt tag

Dehogy, szted a Pfizer kifejlesztése is évekbe telt? :)

(#361) Parci válasza #22743424 (#360) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

évtizedek óta készülnek az mrns vakcinára, ezen felül a világ egyik legnagyobb gyógyszercége áll mögötte.

megeszem a kalapom, ha 5 hónap múlva osztrák-magyar mona... oltás lesz a piacon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#362) Kékes525


Kékes525
félisten

[Oltani, de mivel? - Duda Ernő a Klubrádióban]

"A 2021. január 18-i Reggeli személyben Szénási Sándor Duda Ernő virológus-immonulógust, a Szegedi Egyetem professzorát kérdezte a koronavírus-vakcinákról: van-e elég az EU által jóváhagyottakból, és ha nincsen, akkor mennyire indokolt, hogy másutt - Oroszországban és Kínában - néz körül a magyar kormány a piacon."

[Súlyos mellékhatásai is lehetnek a kínai vakcináknak – óva int tőlük az immunológus professzor]

"Az olcsó, elavult módszerrel készülő kínai vakcinák Kína külföldi térnyerését szolgálják, nekünk azonban nem szabad elkezdenünk oltani velük – mondja a Válasz Online-nak Duda Ernő, a Szegedi Tudományegyetem orvosi karának professzor emeritusa. „Nem szeretnék az engedélyező hatóság embereinek helyében lenni” – teszi hozzá az immunológus, utalva arra, hogy a szakemberekre politikai nyomást helyeztek. De mi is a baj a kínai technológiával, mikor az influenzaoltás is azzal a módszerrel készül? Az, hogy a koronavírus nem influenza, hanem autoimmun folyamatok beindítására képes „lopakodó”, ebben a tekintetben tehát inkább a hírhedt Zika-vírusra hasonlít. „A hátamon feláll a szőr attól, hogy inaktivált egész koronavírussal oltsunk!” Interjú."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#363) Z.É.T. válasza #22743424 (#360) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Valahol 2022-23-at olvastam a hazaira.

(#364) Ezekiell válasza Z.É.T. (#363) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az úgy még reális is lenne, idei elkészülés szvsz kizárt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#365) #22743424 válasza Parci (#361) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nincs is kalapod :D Na majd visszatérünk rá :) Itt egy példa egy ígéretes vakcinával kapcsolatban AKS-452 ami 37 fokon is stabil marad hosszú ideig. A lap alján ott van, hogy milyen gyorsan akarják lezongorázni az egészet. [link]

(#366) mozso válasza Parci (#361) üzenetére


mozso
senior tag

Írtam korábban ilyen kérdést, hogy minek a magyar vakcina? Tényleg par tíz kutató csodát csinál majd (állat kísérletek csak februárban indulnak).

Biztos nagyon jó szakemberek, de az anyagi forrásaik szerintem 2 nagyságrenddel szerényebbek. A kutatásban meg nagyon számít, hogy mennyi tőke van jelen.

Miért nem bérgyártunk olyat, ami már készen van és próbáljuk kooperációban azt tökéletesíteni?

Itt van egy száz éve nem látott világjárvány és közben majdnem ugyanazt tesszük együttműködés terén, mintha 2019 lenne. :-(

(#367) koncsik válasza mozso (#366) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem is, illetve remélem, hogy csak a mindent megteszünk a zemberekért duma része... Az egyik magyar vakcina, amit a Fluart-nál csinál a népegészségügyi központ a debreceni egyetemmel közösen elölt vírusos (minek?), megy már az állatkísérletes rész; a pécsiek, ahol most kezdik az állatkísérletet, talán második generációs (szintén feleslegesnek érzem).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#368) #22743424 válasza Z.É.T. (#363) üzenetére


#22743424
törölt tag

(#369) einstein válasza koncsik (#367) üzenetére


einstein
senior tag

Szerintem elég nagy a valószínűsége, hogy ez a koronavírus velünk marad, mint a többi, de komolyabb betegséget fog okozni később is. Azaz megéri rá saját oltást fejleszteni, mert simán lehet, hogy később is oltogatni kell.
Arról nem beszélve, hogy ha nem is ez, de jöhet egy újabb koronavírus törzs is, aminél szintén jól jön, ha van már az oltás fejlesztésével hazai tapasztalat is.

(#371) #22743424 válasza einstein (#369) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az addig oké de sajna ez egy * régi típusú vakcina lesz. Az influ elleni védőoltás hatásfoka is 50-60% csak.

(#372) Sir Pocok válasza Z.É.T. (#370) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ez tök jó, de oltás még sehol... Hátha kapunk a britektől valamennyit januárban.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#373) fatal` válasza Parci (#355) üzenetére


fatal`
titán

Ha mindent végigcsinálnak neekm is. De egyelőre csak politikai nyomásra OGYÉI vizsgálatot látok. Majd, ha az EU is engedélyezi, akkor jöhet, addig nem.

#372: Elvileg az AstraZenecaból tavaly legyártottak néhány 10 milliót előre, ha igazak voltak a hírek nyáron/ősszel.

[ Szerkesztve ]

(#374) Parci válasza fatal` (#373) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kérték az engedélyt, az már félsiker. az oroszban elkezdtem bízni innentől, az astrazeneca engedélyezése meg gondolom csak formaság annak fényében, hogy használják már ezerrel "rendes" országokban :DDD is. viszont abból az eu is kért, úgyhogy nem hiszem, hogy hamarabb kapnánk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#375) Parci válasza einstein (#369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, valószínűleg tíz év múlva is kell majd oltás időről-időre

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#376) Ringman válasza Parci (#374) üzenetére


Ringman
nagyúr

az hogy az oroszok beadtak egy engedélyt, még semmit sem jelent.

(#377) syberia válasza koncsik (#333) üzenetére


syberia
veterán

(#356): ADE (a vírusra hatástalan specifikus immunválasz) veszélyét elemzik szakmai körökben, elméletileg kicsi az esélye, de a covid estében sok még a bizonytalanság.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#378) Parci válasza Ringman (#376) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerinted de, nem kérnének rá engedélyt, ha nem lenne alkalmas rá, hogy megkapja

meg azt is jelenti, hogy ha megkapja, meg lehet nyugodni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#379) mozso


mozso
senior tag

Zárt térben mennyi esélyed van elkapni kalkulátor.

Még fejlesztés alatt van, advanced üzemmódban sok paraméter állítható:
- terem alapterület, magasság
- szellőzés, szellőztetés, légszűrők
- odabent töltött időtartam, szünetek száma és időtartama
- terem létszáma és a hordott maszk típusa
- covidos betegek száma, általuk hordott maszk típusa
- teremben mi történik (ülve beszélgetés, gyakorlatok, tornaóra) és mennyien végzik ezt egy időben

A számítások alapjául szolgáló tanulmány: [link] és [link]

Kalkulátor: [link]

Nekem elég eltérő eredményt ad basic és advanced üzemmódban azonos paraméterekkel, de túl fáradt vagyok kibogozni miért. Lehet elrontottam valamit.

(#380) koncsik válasza einstein (#369) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez igaz, ahogy Parci is írta. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#381) Kékes525 válasza mozso (#379) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy fontos gyakorlati szempont hiányzik, de nem tudom, hogy hogy lehetne egy kalkulátorba betenni. Ez pedig a használat módja és a megfelelő maszk mérete. A használatnál a felhelyezésre gondolok elsősorban. Pontosan, hézag nélkül simuljon az archoz. Nagyon kevés ember hordja így, megfelelően a maszkot. Sokan alig húzzák fel az orrukra és felülről nézve hatalmas rés van a maszk és az arc között.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#382) gelbelex válasza Kékes525 (#381) üzenetére


gelbelex
őstag

A gayakori szövetmaszkok szövetsűrűségében nagy szórás van. Némelyik sokkal sűrűbb szövésű, mint egy orvosi maszk, a nagyobb fojtás miatt jóval több levegő áramlik mellette (pl. az orrnyeregnél), mint a lazábbak esetén.

Emellett, azt gondolom, nagyon fontos lehet az is, hogy a fertőzöttek mennyi vírust ürítenek. Anno Koreában egyetlen szuperterjesztő egy egész kávézót végigfertőzött, azaz beterített vírussal.
Nem tudom, mennyi adat van az ürített mennyiségről, de nyilván (akár több) nagyságrendnyi különbség lehet; a nyálkahártyán lévő üríthető mennyiség, a lélegzett térfogat, a légsebesség, a légzés/köhögés aránya, a köhögés minősége (így a nyálcseppek mérete és mennyisége), stb. eredőjeként.

[ Szerkesztve ]

(#383) syberia


syberia
veterán

3D fotón a delikvens, bár inkább elfuserált virágcsokorra emlékeztet.

https://howbad.info/

(#384) gelbelex válasza syberia (#383) üzenetére


gelbelex
őstag

Ahogy kinéz, simán szerepelhetne egy Kis herceg spin-off egyik bolygójaként... :Y

(#385) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A védettséget igazoló plasztikkártyát vezet be a kormány - a "gyógyultaknak" is - OMG.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#386) pjen válasza Kékes525 (#381) üzenetére


pjen
félisten

Én próbáltam, nem is egy féle maszkal. Teljesen hézag mentesen egyik sem simul az arcomra. Ha beszélek szép lassan lecsúszik az orromról, mindíg vissza kell huzkodni. :)

(#387) Kékes525 válasza pjen (#386) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha teljesen felhúzod az orrodra akkor nem csúszik le. Akkor csúszik le, ha az orrdohegyén hordod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#388) Ringman válasza koncsik (#385) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor illene az egész lakosságot letesztelni antigénre.

(#389) Kékes525 válasza Ringman (#388) üzenetére


Kékes525
félisten

És IgG-re.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#390) Ringman válasza Kékes525 (#389) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen.

(#391) syberia válasza koncsik (#385) üzenetére


syberia
veterán

A szuperterjesztőknek is lehetne kártyát adni, a kiegyensúlyozott tájékoztatás jegyében. ;] Ha én gyógyultnak érzem magam, akkor kaphatok kártyát? Debilek.

(#388) Ringman: Szlovákok megpróbálták, nem sokra mentek vele. :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#392) weiss válasza syberia (#391) üzenetére


weiss
addikt

Jaja, végül is durván esett a fertőzöttek száma, de az kit érdekel.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#393) Kékes525 válasza weiss (#392) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, de most nem abból az apropóból lett megemlítve.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#394) Ringman válasza syberia (#391) üzenetére


Ringman
nagyúr

másképp hogy deríted ki, hogy jelenleg ki fertőzött, azaz ki fog meggyógyulni?

+ amit kékes írt, az még fontosabb: erre tesztre amúgy is szükség van, hogy ne oltsanak olyat, aki mostanában átesett a fertőzésen, nem?

(#395) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nekem abszolút megfoghatatlan definíció a "gyógyult" COVID-19 pozitív ember - mi van azokkal, akiken tünetmentesen ment át? Ezeket az eseteket a labor sem mutatja ki biztosan. És akikben ott lappang, de negatív tünet/labor eredményei vannak?
A mutálódott vírust a korábbi variánsból gyógyultak elkaphatják (ezt most hirtelen nem tudom, bocs :B ) ?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#396) Ezekiell válasza Ringman (#394) üzenetére


Ezekiell
veterán

És tekintve, hogy egy antigén teszt 1500 forint (kisker áron!), még indok se lehet arra, hogy ne csináljanak. Aprópénz.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#397) syberia válasza weiss (#392) üzenetére


syberia
veterán

Erre gondolom forrást is tudsz adni, az esetszámaik durva csökkenésére. A napokban újabb szigorítást vezettek be, logikus lépés. :U

https://howbad.info/

(#398) Ringman válasza koncsik (#395) üzenetére


Ringman
nagyúr

tippre azok be lesznek oltva, ha egyik teszt sem hoz ki pozitív eredményt.

---
a t-sejtes tesztről 1 hónapos hírt találtam:
Qiagen launches coronavirus T-cell test for long-term immunity research

(#399) weiss válasza syberia (#397) üzenetére


weiss
addikt

Október végi csúcs.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#400) syberia válasza Ringman (#394) üzenetére


syberia
veterán

Az oltásnál van értelme, mert akkor a vizsgálat közvetlenül megelőzi az immunizálást. Tünetmentesen átesett, vagy hosszú covidos esetek felderítése miatt szükséges, utóbbiaknak a vakcinázás rizikós. Más oltásoknál is figyelembe kell vennie a háziorvosnak a szervezetben esetleg folyamatban lévő gyulladási folyamatokat.

weiss: worldometer nem mutat jelentősebb beesést

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.