Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Soulfly842 válasza Kékes525 (#600) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ebből még hiányzik az utolsó negyedév. Október-nov-dec-vel összevetve pedig ott volt egy jelentős növekdés, a vírus erősebb időszakában. A két stat-ot viszont már így jól összelehet nézni. Bár ahogy nézem az utolsó 'rész'hét még a másikból is hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#602) Parci válasza mozso (#599) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

átfutva az adatsort, azért látszik, hogy:
- jópár évben a január-február tud zord lenni (tél, influenza)
- annyira zord semmi sem volt, mint most a karácsony előtti időszak
- 2018. végén nem csak mi voltunk piszok betegek az influenzával...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#603) fatal` válasza Parci (#602) üzenetére


fatal`
titán

18-19-ben nem tudom milyen influenza tarolt...

Februárban vagy márciusban (2019) rendesen kiütött, igaz csak 1 napra. Az első nap az ágyból sem keltem ki csak mosdóba meg inni. Ilyenre nem emlékszem, amióta élek. De furcsa mód másnap már dolgoztam HO-ból (persze teljesen jól nem voltam még, de szignifikáns javulás volt).

(#604) Parci válasza fatal` (#603) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi 2018. karácsonyán (el is maradt...) mind a négyen letérdeltünk, még én úsztam meg a legjobban 3 nap lázzal, a többiek 8 napig tolták ilyen 39+ fokokkal, ultra gatyán. a nagyobbik fiam úgy nézett ki utána, mint egy éhező kisgyerek, minden bordáját meg lehetett számolni fürdetéskor.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#605) Chesterfield válasza Soulfly842 (#601) üzenetére


Chesterfield
senior tag

A heti bontást szummáztam, a szerint 129275 ember halt meg 2019-ben és 138024 2020-ban, de ahogy írtad az utolsó 4 nap még nincs is benne.

(#606) Parci válasza Chesterfield (#605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+10 ezer tehát (bár érdemesebb az előző 5 év átlagához nézni)

viszont érdemes megnézni az első 9 hónapot az előző 5 év átlagához képest is, mert járvány itthon az utolsó 3 hónapban volt. szóval, amennyi a bázis akkor, onnan nézve érdekes igazán a plusz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#607) bigdady válasza mozso (#599) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez az kösz, Kékesét találtam csak és ott nincs IV negyedév :R

(#608) Soulfly842 válasza Parci (#606) üzenetére


Soulfly842
addikt

És azt is nézni kell, hogy a legtöbb fertőzésnek, influenzának, stb-nek a számait a maszkviselés, a kézfertőtlenítés, az óvintézkedések szinte teljesen lenullázták. (ez logikus egy influenzánál pl. aminek az R0-ja lényegesen alacsonyabb). Az 'ő számait' is valószínűleg a koronavírus vette át.

De a lezárások, kijárási tilalom, stb. miatt valahol olvastam egy cikket, hogy a balesetekből, bűncselekményekből is kevesebb halott volt az elmúlt évekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#610) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#608) üzenetére


Soulfly842
addikt

Személysérüléses közúti közlekedési balesetek a baleset természete szerint

Heuréka.

Januártól szeptemberig tartó időszakra vonatkozóan 85% volt az esetek száma. További stat nincs. Már szeptemberig is ~ -2600 minusz. Elhunytak számára kivetítve ez kérdés, hogy mit jelent ez alapján (egy esetben több halott is lehetett, ill. sok esetben lehet nem végződött elhalálozással)

Elnézve azt, hogy utána voltak jelentősebb korlátozások, éjszakai kijárási tilalom, stb ez a szám szintén az utolsó negyedévben lesz lényegesen alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#611) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#610) üzenetére


Soulfly842
addikt

Még egykét észrevétel. Sokan megvették a kis értékű gépjárműveket a tömeg közlekedéstől tartva, vagy más úton-módon járnak munkába (ennek ellenére is alacsonyabb lett jelentősen a balesetek száma). A tömegközlekedést használók száma is csökkent ezzel egyidejűleg, bár erre stat szerintem nincs a sok különböző helyi közlekedési vállalat miatt sem (azt, hogy sokan vettek kis értékű gépjárművet, kisebb tapasztalattal, arról volt is hír, ill. az is friss hír, hogy a használt gépjármű piac sem csökkent olyan mértékben, mint ahogy következnie kellett volna ennek (a fenti okok magyarázzák)).

A táblázat ugyebár az okozók szerinti osztásban szerepel, tehát egy adott balesetet vizsgál darabszámszerűen és nem a résztvevő járművek/személyek számát (illetve csak azokat az eseteket, amikor személysérülés is történt).

Más:

2.4.5. Az egészségügyi ellátás állás és létszám adatai (1990-)

Ezt egyébként valaki megtudja nekem magyarázni valamivel?

1990 óta az egészségügyben dolgozók száma 34%-val csökkent. Mindezt úgy, hogy a betöltött orvosi állások száma 26%-val nőtt, a szakdolgozói állások csökkentek.

(a teljes betöltöttségben, viszont az arányok is ehhez igazodtak). Ezt mivel lehet magyarázni?

[ Szerkesztve ]

(#612) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#611) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az autóklub oldalán találtam az elhalálozásra vonatkozó adatokat is.

-150

Kevesebb az elhunytak száma, mint gondoltam (basszus, ehhez képest reggeltől-estig az megy a hírekben :( - média )

[link]

Bár a koronavírus alatt elmondható, hogy az ittas vezetők aránya a szociálisan érzékenyebb megyékben - magasabb volt, mint az elmúlt években :D :(

[ Szerkesztve ]

(#614) Ringman válasza Soulfly842 (#613) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudja felforgatni az oltási tervet, ha nincs oltási terv.
[insert meme here]

(#615) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

amúgy érdekes hírek most két vakcináról is, hogy nem túl jók időseknek és/vagy krónikusaknak. lehet, hogy stratégiát kéne váltani, ha amúgy jön belőle mennyiség és rámenni a dolgozó réteg beoltására, az idősek meg... még egy kicsit maradjanak otthon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#616) Ringman válasza Parci (#615) üzenetére


Ringman
nagyúr

az oltási prioritási lista szerint a rendvédelmi szervek és a kormánytagok jönnek, szóval nekik menne a kínai/orosz oltóanyag.

múltkor nagyon aggódtak az élsportolók is hogy mi lesz az olimpiai indulással (ha lesz egyáltalán olimpia), beszállhatnak a kásleroid phase 3 trialba.

(#617) Chesterfield válasza Parci (#615) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Vagy mehetne 2 szálon.
Pfizer az eredeti terv szerint, a többi meg a fiatalabbaknak.

(#618) syberia válasza Soulfly842 (#591) üzenetére


syberia
veterán

I got the COVID-19 vaccine in Dubai: Here’s exactly how it went

Reggel pedig ismerősöm írta, hogy a gyerekorvos hozzátartozója (53 éves nő) is megkapta egy hete a Sinopharm-ot Dubajban . So far so good.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#619) fatal` válasza Soulfly842 (#613) üzenetére


fatal`
titán

Végre csinálnak is valamit (EU). Nekünk meg nincs mit felrogatni, mert terv sincs.

Habár nem jó cikket linkeltél. :D Mondjuk ez baromi érdekes, hogy önmagát cáfolja a német minisztérium :D

(#620) Soulfly842 válasza fatal` (#619) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#621) syberia válasza Parci (#586) üzenetére


syberia
veterán

Early results on Pfizer COVID-19 vaccine encouraging, says Israeli HMO

Korábban már írtam, hogy örülnék ha beváltaná a hozzá fűzött reményeket a Pfizer vakcinája. Ha lesz valami zűr a kínai oltóanyaggal, azt is hozni fogom. :)

https://howbad.info/

(#622) Parci válasza syberia (#621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát jó, csak pfizerből hoztad az utolsó xy rosszullétét is, ami igazából nem túl hírértékű

valószínűleg ezek mind jók lesznek egyébként, hogy pontosan mennyire hatékonyak, az meg talán sosem derül ki (ilyen 70 vs 90%-ok)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#623) Z.É.T. válasza Parci (#622) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Illetve emeljük ki, hogy a 70-90% majdhogynem kevésbé lényeges, mint az, hogy egyelőre úgy néz ki, 100%-ban véd a covid-19 halálos végkifejletétől. Emellett még az sem lenne tragédia, ha a megbetegedéstől csak 30-50%-ban védene.

(#624) Parci válasza Z.É.T. (#623) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha megvéd a haláltól és a long covidtól, én fexem betegen egy hetet, ha kell :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#625) Z.É.T. válasza Parci (#624) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Még talán annyit sem kell :)
(Google fordítóval screenshot Syberia linkjéből)

128 800 oltottból:

(#626) syberia


syberia
veterán

(#627) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Kunetz Zsombor: Nem várhatjuk meg az átoltottságot, mert itt kő kövön nem fog maradni

Igaza van a faszinak, és főleg igaza van az ajánlásokban, amit tesz. Más kérdés, hogy a kormány nem fogja ezeket megfogadni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#628) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon fontos: [Deposition distribution of the new coronavirus (SARS-CoV-2) in the human airways upon exposure to cough-generated droplets and aerosol particles]

"The new coronavirus disease 2019 (COVID-19) has been emerged as a rapidly spreading pandemic. The disease is thought to spread mainly from person-to-person through respiratory droplets produced when an infected person coughs, sneezes, or talks. The pathogen of COVID-19 is the severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2). It infects the cells binding to the angiotensin-converting enzyme 2 receptor (ACE2) which is expressed by cells throughout the airways as targets for cellular entry. Although the majority of persons infected with SARS-CoV-2 experience symptoms of mild upper respiratory tract infection, in some people infections of the acinar airways result in severe, potentially fatal pneumonia. However, the induction of COVID-19 pneumonia requires that SARS-CoV-2 reaches the acinar airways. While huge efforts have been made to understand the spread of the disease as well as the pathogenesis following cellular entry, much less attention is paid to how SARS-CoV-2 from the environment reach the receptors of the target cells. The aim of the present study is to characterize the deposition distribution of SARS-CoV-2 in the airways upon exposure to cough-generated droplets and aerosol particles. For this purpose, the Stochastic Lung Deposition Model has been applied. Particle size distribution, breathing parameters supposing normal breathing through the nose, and viral loads were taken from the literature. We found that the probability of direct infection of the acinar airways due to inhalation of particles emitted by a bystander cough is very low. As the number of viruses deposited in the extrathoracic airways is about 7 times higher than in the acinar airways, we concluded that in most cases COVID-19 pneumonia must be preceded by SARS-CoV-2 infection of the upper airways. Our results suggest that without the enhancement of viral load in the upper airways, COVID-19 would be much less dangerous. The period between the onset of initial symptoms and the potential clinical deterioration could provide an opportunity for prevention of pneumonia by blocking or significantly reducing the transport of viruses towards the acinar airways. Therefore, even non-specific treatment forms like disinfection of the throat and nasal and oral mucosa may effectively keep the viral load of the upper airways low enough to avoid or prolong the progression of the disease. In addition, using a tissue or cloth in order to absorb droplets and aerosol particles emitted by own coughs of infected patients before re-inhalation is highly recommended even if they are alone in quarantine."

A lényeg:

Nagyon kicsi annak a valószínűsége, hogy a vírusok közvetlenül a tüdőbe jussanak. A tüdőgyulladás kialakulásához vezető folyamat két részre osztható: az első szakaszban csak a felső légutak fertőződnek meg, majd a második szakaszban az itt elszaporodott, és innen mélyebbre jutott vírusok okoznak tüdőgyulladást. Ennek fontos gyakorlati következménye az, hogy csökkenteni tudjuk a tüdőgyulladás kialakulásának a veszélyét azzal, hogy csökkentsük a körülöttünk lévő levegő víruskoncentrációját és gyakori, alapos szájhigiéniát végzünk.

1. Nagyon sűrű szellőztetéssel.

2. Alapos és sűrű szájhigiéniával és száj-garat öblítéssel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#629) bohoc71 válasza syberia (#626) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#630) Parci válasza Kékes525 (#628) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van bevált garatfertőtlenítőd?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#631) Ezekiell válasza Parci (#630) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekünk Strepsilst/Strepfent ajánlott az orvosunk. (meg házi 60-as törkölyt ;] )

De a Listerine is jó, és hatásos.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#632) Kékes525 válasza Parci (#630) üzenetére


Kékes525
félisten

Glycosept-et szoktam alkalmazni, de a leírásában az csak a baktérium ellenességet említi. Szerintem minden alkohol tartalmú szájöblítő jó lehet, mert a koronavírus nagyon érzékeny.

[Virucidal Efficacy of Different Oral Rinses Against Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2]

Ezekiell +1 Én is használom a Strepsilst.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#633) Parci válasza Ezekiell (#631) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

strepsils az nem szopogatós tabletta? (septofort van itthon, de én ilyen szájvízre gondoltam)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#634) Ezekiell válasza Parci (#633) üzenetére


Ezekiell
veterán

De, szopogatós, de az is jó. Öblögetősnek Listerinet használok (covidtól függetlenül, de kékes által linkelt kutatás szerint is jó)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#635) Parci válasza Ezekiell (#634) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaok, thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#636) koncsik válasza Kékes525 (#628) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+orrspray? (azelolasztin /Allergodil/ (pécsiek ajánlásával) ill azt hiszem CarreVir (ez van gyerekeknek is) Mi a véleményed?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#637) Parci válasza koncsik (#636) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az van, bár rég vettük és újabban nem igazán kapni. viszont van allergodil szemcsepp is, a hatóanyag ugyanaz és lehet orrba is cseppenteni (nehézkesen)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#638) Kékes525 válasza koncsik (#636) üzenetére


Kékes525
félisten

Az azelasztint a pécsiek igazolták. Gondolom a Carrevir is jó lehet, mert ha az influenzára hat, akkor a koronavírusra is.

Parci

Nem kapni? Mindent felvásároltam. Vettem egy csomót pár hónapja. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#639) mozso válasza Parci (#637) üzenetére


mozso
senior tag

Én tegnap vettem megint. Rendeltesd meg a patikával.

más:
A Sanofi besegít a Pfizernek, több mint 100 millió adag oltóanyagot szállít le az EU-nak év végéig
[link]

(#640) koncsik válasza Kékes525 (#638) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Dymista van, de az vényköteles.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#641) mozso válasza koncsik (#640) üzenetére


mozso
senior tag

Abban is benne van, amit keresel :-)

(#642) koncsik válasza mozso (#641) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R Nem keresem, fújom :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#643) Parci válasza Kékes525 (#638) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én még anno vettem kettőt, amikor a pécsiek igazolták, mostanra fogyogat, gondoltam, veszek, de sehol. de akkor rendeltetek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#644) Ringman


Ringman
nagyúr

OGYÉI: a gyártói figyelmeztetés ellenére odafigyeléssel alkalmazható az orosz vakcina

Megfelelő körültekintéssel és odafigyelés mellett azokban az esetekben is alkalmazható a vakcina, amelyekben maguk a gyártók intenek óvatosságra – ezt válaszolta az RTL Híradónak az országos gyógyszerészeti intézet.

---
az astrazenecás 8%-os hatékonyságát erősen benézték:
[link]
NEW: The German Health Ministry has DENIED the Handelsblatt report claiming the AstraZeneca vaccine had only 8% efficacy for over-65s They say there has been confusion and 8% actually refers to the number of people in the study between 56 and 69 years old Oh my word...

(#645) Chesterfield válasza Parci (#643) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Elég sok BENU gyógyszertárban van készleten.
[link]
Pár hete én is vettem megint. Most nem magyar gyártmányú volt, hanem asszem dán, de a hatóanyag ua.

Ennek a hatásosságáról van már valami értelmes tanulmány egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#646) Parci válasza Chesterfield (#645) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak a pécsi virológusok laborkísérletei -- viszont antihisztamin szerként amúgy is jó irányba hat, ami a koronát illeti, tudtommal

én azt szoktam (és azért fogy), hogy ha bevetésből térek haza, fújok egyet-egyet

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#647) Coyot


Coyot
őstag

Vigyázat Bill Gates: https://www.youtube.com/watch?v=OJtblo12UxI&ab_channel=BillGates
Csak ez nem konteó (angol tudás kell hozzá).

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#648) IG55


IG55
senior tag

Most akkor mégis hasznos a torokfertőtlenítés? Hónapokkal ezelőtt ez már felmerült, többiek között én is kiröhögtem.

(#649) koncsik válasza IG55 (#648) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha hosszabb időre megyek (10 percen túl), Listerine+azelastine :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#650) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Népszava: A forgalomba kerülő Szputnyik vakcina nem egyezik a klinikai teszten vizsgálttal

Nagyon meglepő dolgok derültek ki az AstraZeneca uniós vakcinaszállításáról - Ütik az asztalt a németek

Erről ennyit, tárgyaló biztos és tárgyaló hadseregek... s egy normális szerződést nem bírnak kötni? Vicc.

"Mi nem vállaltunk szerződéses kötelezettséget az EU felé a vakcina szállításokra, csak azt vállaltuk írásban, hogy megteszünk minden tőlünk telhetőt és azután tudjuk felpörgetni a havi 17 milliós adagról a szállításokat az EU felé, miután a brit átoltottság már kellően magas – gyakorlatilag ezt mondta egy nagyon hosszú interjúban kedden délután a La Repubblica olasz lapnak az AstraZeneca vezérigazgatója."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.