Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) UberMutant válasza bigdady (#700) üzenetére


UberMutant
őstag

az

ugyanis kizárt, hogy ne legyen kérdése a cégnek. minden esetet részletesen kivizsgálnak. erről felvett adatok pedig bekerülnek a globál statisztikába, oda pedig mindent megtesznek, hogy a legteljesebb adathalmaz kerüljön.

jóskapista nem a megfelelő út.
ja és megint a csúsztatás, azt mondtad, jelentette, és nem foglalkoztak vele, aztán kiderült, hogy gyakrolatilag nem is jelentette... pff
nem szeretem az ilyen hangulatkeltést. arról volt szó, hogy ebben a topikban ez nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#702) Parci válasza bigdady (#700) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ők nem is foglalkoznak vele, de a gyártónak fontos :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#703) weiss válasza Kékes525 (#672) üzenetére


weiss
addikt

Ez a teszt miért nagy hír? Eddig is volt antitest teszt, talán még Alzában is lehetett kapni. Amúgy ennek vajon mennyi az előállítási ára, hogy ennyi pénzért vesztegetik?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#704) koncsik válasza UberMutant (#698) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

OMG te honnan tudsz ilyen szót "pharmacovigilance" - jól leírva és használva? :C :C :R :R
Régebben mintha külön lehetett volna az akkor ANTSZ-nek hívott műintézményhez bejelenteni a vakcina mellékhatásokat, most csak ezt találtam, de a Moderna betegtájékoztatója az OGYEI-t jelöli meg.
Ha mégsem a forgalombahozatali engedély tulajdonosánál akarjuk jelenteni a gyógyszermellékhatást:
Betegek/lakosság részére szóló gyógyszerbiztonsági tájékoztatók és mellékhatás-bejelentési lehetőségek
Egészségügyi szakembereknek szóló gyógyszerbiztonsági tájékoztatók és mellékhatás-bejelentési lehetőségek

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#705) koncsik válasza koncsik (#704) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

UberMutant:
Az infokat nem neked írtam, te nyilván tudod ezeket.
és persze a #701 is nagy like :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#706) Chesterfield válasza weiss (#703) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Igen, eddig is volt gyorsteszt, nálunk ezt a Clungene tesztet árulták a patikában 3500/db áron.
[link]
Ugyanúgy IgG/IgM gyorsteszt ez az új is.
Ha jól értem, a megbízhatósága miatt sztárolják ezt most ennyire.

(#707) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Kormányinfó: az intézkedések márc 1-ig hosszabbításra kerültek.

(#708) Ringman válasza Chesterfield (#706) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez leírás szerint az átlagpolgároknak való (mondjuk nem nagy bonyolultságú a mintavétel folyamata)
A teszt elvégzését szakorvos, üzemorvos, vagy ilyen szolgáltatást nyújtó szolgáltató (üzemegészségügyi szolgálat) szakemberei végezhetik. Időtartama kb. 15 perc.
FIGYELMEZTETÉS: a tesztet kizárólag orvosi szakdolgozók használhatják! Annak otthoni használatra, illetve önellenőrzési célra történő értékesítése tilos!

elvileg eleve nem is veheted meg magánszemélyként

(#709) bigdady válasza UberMutant (#701) üzenetére


bigdady
nagyúr

Oké majd mondom neki hogy a ph covid kocsma fórumon javasolták, hogy nem elég a kórházban a munkahelyén jelentenie a mellékhatást az őt oltó oltócsoportnál (akiknek nyilván ugyanígy meg van hová jelentik szabály szerint).

[ Szerkesztve ]

(#710) Jablocskov válasza Ringman (#708) üzenetére


Jablocskov
tag

Mivel találékony nemzet vagyunk, van már erre is megoldás. Ha aláírsz egy nyilatkozatot, hogy orvossal fogod elvégeztetni a vizsgálatot akkor megveheted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#711) #86564352 válasza Soulfly842 (#707) üzenetére


#86564352
törölt tag

Miért csak arról van szó, hogy meddig még, na mikor már, odaértünk már? Miért nem kerül szóba, hogy nézzük meg némi változtatással: például nyitva lehet a bolt 21-22 óráig, csak belépés limittel. Most 17-19 között ott a tömeg, az hatékony?

(#712) gelbelex válasza Chesterfield (#706) üzenetére


gelbelex
őstag

Ez céges csomagolás (25-ösével, nem bontható szét), üzemorvosoknak.

Az újban az (lenne/lesz) a lényeg, hogy otthon, eü. személyzet nélkül.
Lesz, akinek megéri.

(#713) Parci válasza bigdady (#709) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de akkor meg mi köze az egészhez az operatív törzsnek? :DDD

szerintem csak annyi történt, hogy sebtiben referáltál az esetről, aztán pontosítva lett minden menet közben. mellesleg mindenki tanulhatott belőle, szóval nem volt haszontalan kör. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#714) bigdady válasza Parci (#713) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem mentem utána pontosan mit értett a Ciliéknek jelentettük alatt bocs
Egyébként egyetlen ember volt a kórházban akinek lett igazi tünete többinek semmi extra

[ Szerkesztve ]

(#715) syberia válasza gelbelex (#668) üzenetére


syberia
veterán

Kínából gyakorlatilag korlátlan mennyiségben lehet rendelni ivermektint. Nem ez a szűk keresztmetszet, hanem a politikai szándék.

https://howbad.info/

(#716) mozso


mozso
senior tag

Ez már az angol verzió hatása lenne? Osztrákoknál úgy tudom a 0-5 éves korcsoportnak üzemelnek az bölcsik, ovik folyamatosan, de az iskolák (általános is) zárva vannak.

(#717) Parci válasza bigdady (#714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem semmi para, jól tetted, hogy referáltál! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#718) Parci válasza syberia (#715) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tegnap megpingelve anyámat továbbra is azt mondta, hogy eszembe se jusson. ha odáig fajulna, hogy kórházba kerül az ember, ott ellátják, akár azzal is, de azt mondta, hogy itthon nem egyértelműen pozitívak a tapasztalatok vele.

tudom, hogy már hamarabb kell adni, és tízmilliók szedik mellékhatás nélkül.

antivirális szerekkel azért óvatosan, akkor is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#719) Chesterfield válasza gelbelex (#712) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Amit linkeltem az valóban 25-ös pakk, de ugyanezt tudtam venni a patikában darabra, a puffer folyadék is szét volt porciózva.

Pontosan ugyanúgy kell vele tesztelni, mint ezzel az újjal.

(#720) syberia válasza Parci (#718) üzenetére


syberia
veterán

Ha tisztában van valaki a kontraindikációkkal (gyógyszer, korábbi / fennálló betegség) akkor rendkívül biztonságosan alkalmazható. Azt hozzá kell tennem, orvosi felügyelettel természetesen.

"ha odáig fajulna, hogy kórházba kerül az ember"

A szövődmények megakadályozása érdekében, főleg a hosszabb távúakat észben tartva, ezt a stációt minden rendelkezésre álló eszközzel, de el kéne kerülni. A háziorvosok tanácstalansága most már nagyon gyenge kifogás, annak ismeretében hogy magyar orvosok százai tartják készenlétben a házipatikában a tudjukmit. Az orvosoknak pedig nem szokásuk csak anekdotikus eredményekkel bíró szerre rástartolni. :N

https://howbad.info/

(#721) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Na, végre elkezdték asszonyékat is tesztelni rendszeresen a kutatólaborban - persze nem valami szervezett formában, hanem az egyik kutatóorvos kollégája veszi lesz a mintát, és gyorsteszttel nézik az eredményt egymásnak. Ha meg pozitív, akkor csinálnak rögtön egy PCR-t is (ott van 20 centire a gép a feleségemtől, messzire nem kell menni :) ).

Finanszírozás? Na az nincs, a labor saját pénzéből veszi a teszteket. /fejcsóválósmile

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#722) Parci válasza syberia (#720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az orvosok is csak azzal tudnak főzni, ami van. beteszik a terápiába az ezt-azt, használják, aztán lesz tapasztalat. a remdesivir sem váltotta meg a világot, a favipiravir sem, mégis használták (-ják?). ki fog ez alakulni az évek alatt, de most még éppenséggel ők is próbálkoznak.

mindegy, van a kórházban ivermectin, ha úgy érzi az ember, be kell menni. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#723) UberMutant válasza koncsik (#704) üzenetére


UberMutant
őstag

kutatásban dolgozó orvos vagyok :P és dolgoztam a pfizernél is.

(#724) Soulfly842 válasza UberMutant (#723) üzenetére


Soulfly842
addikt

Há' így könnyű Übermutant-nak lenni :DDD

(#726) fatal` válasza Jablocskov (#725) üzenetére


fatal`
titán

A mutyi folytatódik. Ezeket meg majd kiöntik a kukába, mert a kutyának nem fog kelleni.

(#727) Soulfly842 válasza Jablocskov (#725) üzenetére


Soulfly842
addikt

Csak a szokásos 444 színvonal, demagóg módoon, 'lehatásvadászva'. Szelektálva, lesarkítva. Úgytudjukolva hiteles forrás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#728) Jablocskov válasza fatal` (#726) üzenetére


Jablocskov
tag

A lényeg ebben a mondatban van:

"Van arra utaló jel is, hogy Orbánt nem is az érdekli, hogy hány ember lesz beoltva, hanem az, hogy legyen az országban annyi vakcina, amennyivel be lehetne oltani az emberek 60-70 százalékát. Onnantól már egyéni döntés, hogy mi történik, de a lazításokat meg lehet kezdeni."

[ Szerkesztve ]

(#729) Jablocskov válasza Soulfly842 (#727) üzenetére


Jablocskov
tag

A kormányinfó már nem elég hiteles forrás. :D

(#730) Kékes525 válasza Jablocskov (#725) üzenetére


Kékes525
félisten

Kinek fogják beadni? Ezek után ki az, aki ezt fogja kérni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#731) Soulfly842 válasza Jablocskov (#729) üzenetére


Soulfly842
addikt

Assem, mindenki hazudik én meg csinálok sapkát fólijáábó :D

(#732) Lauda válasza Jablocskov (#725) üzenetére


Lauda
félisten

Így legyen megint ötösöm. [link]

(#733) Kékes525 válasza Jablocskov (#725) üzenetére


Kékes525
félisten

Az emberek ezt a döntést nagy valószínűséggel elfogadják. Nem a vakcinát, a döntést. Ebből valószínűleg nem lesz komoly, szélles körű felháborodás. Azért gondolom ezt, mert a Fidesz minden döntése előtt közvélemény kutatást végeztet a századvéggel és olyat döntést nem hoz, amit előtte le nem csekkeltetett volna.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#734) fatal` válasza Jablocskov (#728) üzenetére


fatal`
titán

Aztán majd lehet megint zárni, ha tele lesz a kórház, mert senki nem oltat. Ezeknek még az ötödik szomszédja is teljesen idióta.

(#735) Lauda válasza fatal` (#734) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, csak akkor megint rá tudják tolni másokra a felelősséget. Azért nem tudunk nyitni és azért vannak tele a kórházak, mert a lakosság nem megy el oltatni magát. Mi mindent megtettünk. Tipikus ner taktika.

[ Szerkesztve ]

(#736) Jablocskov válasza Lauda (#735) üzenetére


Jablocskov
tag

Lehet, hogy tényleg vennem kéne egy lottót. [link]

[ Szerkesztve ]

(#737) syberia válasza Jablocskov (#728) üzenetére


syberia
veterán

A cinizmusa valami elképesztő, neki látszólag teljesen mindegy, hogy valójában mennyire bizonyul hatásosnak a lakosság átoltása. :(

(#736): Van olyan hogy kínai vakcina? Minden nap tanul valamit az ember. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#738) Jablocskov válasza Kékes525 (#730) üzenetére


Jablocskov
tag

Ha tényleg lazítani fognak a korlátozásokon, akkor akik veszélyeztetettnek érzik magukat és nem aggastyánok (vagyis az oltási sor végén vannak) meg fogják gondolni. Szerintem erre számít a kormány is. Azt hogy mi a véleményem erről, nem írom ide.

(#737): Lassan már fogalom lesz, de nem orvosi értelemben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#739) fatal` válasza Jablocskov (#738) üzenetére


fatal`
titán

"meg fogják gondolni."

Leginkább azt fogom meggondolni, hogy oltassak-e inkább külföldön, magánúton.

(#740) Kékes525


Kékes525
félisten

[Operatív törzs: Hatalmas oltási kampány indul ma Magyarországon] :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#741) Kékes525


Kékes525
félisten

[Vaccine found 92% effective in Israel, in first controlled result outside trials]

"Only 31 out of 163,000 fully vaccinated Maccabi members caught virus, indicating Pfizer shots living up to expectations; expert: Results ‘well within expected standard deviation’"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#742) fatal` válasza Kékes525 (#740) üzenetére


fatal`
titán

Napi 13 ezer ember az hatalmas kampány :F :F

(#743) Kékes525 válasza fatal` (#742) üzenetére


Kékes525
félisten

Már Január 14.-e óta tart. [Kormányinfó: a kormány kampányt indít az oltásra jelentkezés ösztönzésére - 2021. január 14. -13:50] :DDD

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#744) gelbelex válasza syberia (#715) üzenetére


gelbelex
őstag

Az jó. Lehet, hogy rákényszerül a világ.

(#745) gelbelex válasza Chesterfield (#719) üzenetére


gelbelex
őstag

Oké, értem. :R
Lehet, kellene egykét kórházban hozott-tesztes tesztelőpontot kialakítani.., ha a háziorvosok nem győznék.

(#746) Depression válasza Jablocskov (#738) üzenetére


Depression
veterán

Amit én gondolok ezekről, az még kocsmába se illik...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#747) mozso válasza Kékes525 (#741) üzenetére


mozso
senior tag

Magyarul is ugyanaz:
Tömeges oltás után kiderült, hogy valójában mennyire hatékony a Pfizer vakcinája a koronavírus ellen
[link]

(#748) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

92% pazar!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#749) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

How the Coronavirus Turns the Body Against Itself - NYTimes

"Some patients struggling with Covid-19 develop antibodies against their own tissues, scientists have found."

(#750) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ma bevettem életem első szelén tablettáját (jutavit). hát ez tényleg büdös, mint a szent sz.r!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.