Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Ezekiell válasza Bog (#1150) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak bírják a rohamot, ha tényleg lesz vakcinájuk.. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1152) Parci válasza Ezekiell (#1151) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszek benne, de ha lesz, majd regisztrálok :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1153) Ezekiell válasza Parci (#1152) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szintén :K

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#1154) Z.É.T. válasza Kékes525 (#506) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Kaptam erre választ, de nem elégített ki, azért leírom.
Nincs rutin laborvizsgálat, amivel ki lehetne mutatni, a PTE-s tag pedig azzal tompította a közvetett kérdésem, hogy ezek módosított vírusok, ezért nem valószínű a szerzett immunitás.
Nem győzött meg.

(#1155) Jablocskov válasza Ezekiell (#1151) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem biztos, hogy egyszerű menet lesz ez.

Figyeli a Nemzeti Oltóközpontot a fogyasztóvédelem

(#1156) kw3v865 válasza Jablocskov (#1155) üzenetére


kw3v865
senior tag

NemzetKÖZI

(#1157) kw3v865 válasza Ezekiell (#1151) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem lesz. Majd a következő levelükben már azt fogják hazudni írni, hogy a csúnya állambácsi lefoglalta a szállítmányukat, és ezért sajnos nem tudnak oltani...

(#1158) attiati


attiati
veterán

[ lehet, hogy felfedezték a koronavírust azonnal gyógyító ellenszert]
(bulváros cím)

Egy új, egyelőre EXO-CD24 nevű izraeli gyógyszer 3-5 nap alatt meggyógyított a tel-avivi Ichilov kórházban 30-ból 29 koronavírusos beteget, akiket a Covid-19 mérsékelt vagy súlyosabb formája miatt kezeltek - jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál pénteken

(#1159) Jablocskov válasza kw3v865 (#1156) üzenetére


Jablocskov
tag

Elég gáz ha már egy cikknek a címében is hiba van. Nem is vettem észre. Mondja valaki, hogy nincs igaza a fogyasztóvédelemnek, ha még az újságírók is keverik a neveket. :)
Mindez azonban a lényegen nem változtat semmit. Mindenképp figyelemre méltó, hogy amint elkezdték küldeni a leveleket az ügyfeleknek, azonnal megjelenik a médiában egy ilyen cikk.

[ Szerkesztve ]

(#1160) Parci válasza attiati (#1158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne már, most kezdene végre némi elismerést gyűjteni az ivermectin, erre........ ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1161) Kékes525


Kékes525
félisten

[HITELESEN A VAKCINÁKRÓL: A COVID-19-VÉDŐOLTÁS, MINT TUDOMÁNYKOMMUNIKÁCIÓS KIHÍVÁS - MTA 1825]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1162) attiati válasza Parci (#1160) üzenetére


attiati
veterán

majd csinálnak belőle valami koktélt és mehet bele ivermectin is :)

(#1163) Lauda válasza Parci (#1152) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ezt az emailt a ner is küldhette volna, annyi konkrétum van bent. Egész pontosan nulla. Ködösítés annál több. :D

[ Szerkesztve ]

(#1164) Drizzt válasza Lauda (#1163) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az idezett resz nem a teljes level volt, hanem annak kb. harmada. En nem jelentkeztem naluk meg, a kormanynal meg aztan vegkepp nem. Egyebkent a levelben van szo a fogyasztovedelmi vizsgalatrol is. A kiszolgalhatatlan tomeget meg egy kelloen magas arral meg lehet elozni.

I am having fun staying poor.

(#1165) Kékes525 válasza Kékes525 (#1086) üzenetére


Kékes525
félisten

Kezdődik! [Virológusok egy asztalnál]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1166) Depression válasza Parci (#1105) üzenetére


Depression
veterán

Jó, hát vannak benne hülye dátumok is, de a csak első csoportba tartozóval. 2029 június nekem reálisnak tűnik. :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1167) zolisx4 válasza Kékes525 (#1165) üzenetére


zolisx4
őstag

Csak azt nem értem hogy miért dühítődik be,ennyire hülyék az emberek :F

(#1168) syberia válasza Parci (#1160) üzenetére


syberia
veterán

1 találat vs 75.300

(#1165): Pedig ismerős is szólt, mégis lemaradtam a live-ról :W :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#1169) Motion_Blur válasza zolisx4 (#1167) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1200 lájkból 15 volt "angry".

Örülnénk ha csak ennyi gyökér élne közöttünk..

Az előadás közérthető és jó volt, ezt kéne tolni a népeknek nem a soros, migráns, brüsszel hármast napi 24 órában.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1170) Parci válasza syberia (#1168) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, állítólag új, akkor ez normális :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1171) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, elég jó szempontok voltak ebben a beszélgetésben. például a kínai vakcinával kapcsolatban, hogy ahol eddig oltottak, ott annyira más az átlag életkor és autoimmun hajlam, hogy kár is nézni nekünk. nyilván a szerbek sokkal jobban hasonlítanak, az lesz az érdekes. de azért ez akkor is olyan gondolat, ami eddig nem volt a topikban jelen, csak annyi, hogy "arabok = gazdagok, ha nekik jó, akkor jó" és hasonlók.

(meg az is, hogy annyira más mennyiségben juttatják be egy fertőzéshez képest, hogy a kockázat nagyon alacsony stb.)

érdemes meghallgatni az egészet. nekem sokat nőtt a bizodalmam a kínai vakcinában miatta. közben próbálok nem arra gondolni, hogy egy rohadt papírmaszkot sem képesek normális minőségben legyártani :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1172) attiati válasza Parci (#1171) üzenetére


attiati
veterán

akkor mégiscsak szakmai alapokon nyugszik az érv a propagandalevélben, hogy " Szerbiában vajdasági magyarokat is" oltottak vele :DDD

másrészt meg mondhatjuk, hogy a szerbek gyakorlatilag vakon oltottak vele, mert a korábbi oltástörtének számukra nem releváns

[ Szerkesztve ]

(#1173) Parci válasza attiati (#1172) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, "szerbia a mi laborunk"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1174) Ringman válasza Parci (#1173) üzenetére


Ringman
nagyúr

ott van kiértékelésre alkalmas adathalmaz a szputnyikkal való oltásról?

(#1175) Parci válasza Ringman (#1174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

orosszal is oltanak, nem csak kínaival?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1176) Ringman válasza Parci (#1175) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg kaptak már az oroszoktól

Instead, Serbia has bought one million of the Chinese Sinofarm jabs, 60,000 of Russia's Sputnik V vaccine and more directly from Pfizer/BioNTech.
It expects to receive a further 1.3 million doses in February, including 100,000 from Pfizer/BioNTech and 250,000 Sputnik V doses. The source of the additional million doses has not been officially confirmed but is expected to be China's Sinofarm.

és oltanak is

Serbia Starts Inoculations With Russia's Sputnik-V Vaccine

[ Szerkesztve ]

(#1177) kw3v865


kw3v865
senior tag

Nem tetszik a kínai/orosz oltás? Mész a sor végére!
https://telex.hu/koronavirus/2021/02/05/orban-viktor-oltasi-sorrend-vakcina-tipusa

[ Szerkesztve ]

(#1178) attiati válasza Parci (#1171) üzenetére


attiati
veterán

A papírfétis részt erősnek éreztem. (Hogy miért ragaszkodunk a korábbi protokollhoz és miért nem vesszük figyelembe más országok gyakorlatát.)

Erre felhozott jogosítványos példája annyiban sántított, hogy a vakcina esetén működni kell az elméletnek ÉS a gyakorlatnak is 100% biztonsággal. Nem elég az egyik.

Duda is felhozott egy etikai kérdést, hogy megfertőzhető e szándékosan a kísérleti alany.

Jó, hogy behozzák a közbeszédbe ezt a szakmai témát.

[ Szerkesztve ]

(#1179) Kékes525 válasza kw3v865 (#1177) üzenetére


Kékes525
félisten

Véleményem szerint nagyon elképzelhető az, hogy a kormány nem fog igényt tartani a nyugati vakcinákra, nem fogják ezeket lehívni, amikor rendelkezésre fognak állni az Uniónál, mert esetleg bőven lesz kínai és orosz vakcina. Azaz, ha valaki lemondja a kínait vagy az orosz vakcinákat nem biztos, hogy kapni fog egyáltalán nyugati vakcinát.

Azaz nagyon gondoljátok meg az esetleges lemondást. Pillanatnyilag ezért én sem tudom, hogy most mit csináljak. Elfogadjam e, vagy nem a kínai vagy orosz vakcinát?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1180) kw3v865 válasza Kékes525 (#1179) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem tartom valószínűnek, hogy ne hívnák le az összes EU-s beszerzéső vakcinát. Eleve nem tudjuk még, hogy valójában mennyire hatásos a kínai/orosz oltóanyag. Továbbá, a mostani globális vakcinaháborúban nagy érték, ha van pluszban oltás a vakcinadiplomácia miatt. Lehet velük kereskedni.

Szerintem, ha 60 feletti vagy akkor jó esélyed van rá, hogy Pfizert/Modernát kapj (AstaZenecával egyelőre nem oltanak 60 felett). A kínait szerintem februárban még nem vetik be tömegesen és a Szputnyikból is csak 20 ezer van még. A vakcinadömping majd március végétől lesz valószínűleg. Az se mindegy szerintem, hogy hol laksz. Nagyobb városokban van hűtési kapacitás a kórházakban. Én azt valószínísűtem, hogy vidékre, kisebb városokba a fagyasztást nem igénylő vakicnákat terítik jobban. Mindenképp így a logikus. Tehát szerintem ha nagyobb városban élsz, akkor nagyobb esélyed van mRNS-es cuccra.

(#1181) Kékes525 válasza kw3v865 (#1180) üzenetére


Kékes525
félisten

Az érveid szakmailag jók és nagyon igazad van ezekben. Viszont nem remélem, hogy ez lesz. A kormány nem szakmailag, hanem a saját és vélt politikai érdekei mentén cselekedett és cselekszik most is. A kormány pedig úgy gondolja, hogy az ő érdeke az, hogy fikázza Brüsszelt és istenítse az oroszokat és a kínaiakat.

Az is lehet, hogy a vakcina diplomácia miatt lehívják, de azt nem fogják nekünk beadni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1182) Parci válasza Kékes525 (#1181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a társadalom is a nyugati vakcinát akarja (márpedig azt akarja), akkor politikailag is öngyilkosság ezzel szembemenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1183) Ringman válasza Kékes525 (#1179) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy igényt tart rá, csak elosztogatja: megy oroszországba, a türk tanács tagországaiba meg azerieknek.

(#1184) Ringman válasza Parci (#1182) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez könnyen a „Ha támadják a kisvasutat, akkor meg kell hosszabbítani Bicskéig, és ha akkor is támadják, akkor meg Lovasberényig” kategóriába fog esni.

(#1185) bigdady válasza Parci (#1182) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha belegondolsz eddig nem akartak oltani az emberek semmivel most meg már ők akarják a pfizert. Ügyes

[ Szerkesztve ]

(#1186) Parci válasza bigdady (#1185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, láthatóan nem igazán izgatta a kurmányt a vakcinaellenesség, nyilván felmérték, hogy hamar fordítható a téma

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1187) Kékes525 válasza Parci (#1182) üzenetére


Kékes525
félisten

Legyen igazad. Viszont ezt még egyáltalán nem látom a kormány cselekedeti mögött. Lásd a legújabb Orbán nyilatkozatot a sor végére való kerüléssel.

Nekünk már az is rossz, ha beadják a nyugati vakcinákat, csak több hónapos késéssel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1188) Ringman válasza Kékes525 (#1187) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. az a mozgatórugó, hogy most befenyítenek mindenkit, hogy azt kap, ami épp jön, hogy gyorsan be lehessen oltani mindenkit. még úgy is, hogy az eu-s vakcinaigazolásnál nem veszik figyelembe az oltását (szputnyik, sinopharm).

arra viszont jó lesz, hogy itthon megszállhatsz a rasi/lőrinchotelekben, ner-airbnb-kben, költhetsz a felvásárolt turisztikai lokációkban (balaton, tokaj, stb)

(#1189) Parci válasza Kékes525 (#1187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a szokásos g.cizés, mint a magánnyugdíjpénztárakkal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1190) bigdady válasza Parci (#1189) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pont ugyanaz jutott eszembe..

(#1191) Parci válasza bigdady (#1190) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszintén remélem, hogy megfingatja még az élet :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1192) Kékes525 válasza Parci (#1189) üzenetére


Kékes525
félisten

Viszont nekünk már az is rossz, ha beadják a nyugati vakcinákat, csak több hónapos késéssel, a sor végére való kerülés miatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1193) koncsik válasza Parci (#1189) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Akkor is beraktuk a fejünket a pallós alá (tisztelet a kivételnek - akikkel a fenyegetéssel ellentétben nem történt semmi).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1194) Parci válasza koncsik (#1193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem kb. félmillió ft-om volt a számlámon anno, azt elengedtem, mert úgy kalkuláltam, hogy a kezelési és egyéb költségek elviszik úgy is. a család idősebb tagjai, akiknél milliók voltak, maradtak -- jól is jártak vele.

de azért már az a húzás is never forget :(((, pedig azóta mi víz lefolyt a dunán!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1195) kw3v865 válasza Kékes525 (#1192) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én biztos vagyok benne, hogy ha van vakcina, azt minél előbb be fogják adni, függetlenül attól, hogy milyen gyártmány. Nem hülye a kormány, jól lehet majd kommunikálni, hogy milyen jól állunk az átolottsággal. Ezzel is lehet brüsszelezni, hogy lám, milyen ügyesek vagyunk: okosabbak voltunk, mint Nyugat-Európa.

Azt is tegyük hozzá, hogy a jelenleg engedélyezett 3 nyugati vakcinából, az eddig megrendelt mennyiség csupán 7 millió ember oltására elegendő (ha jól emlékszem 3,3 millió Pfizer, 0,8 Moderna és kb. 3 millió AstraZeneca) és a szállítási határidő az év vége. Tehát teljesen logikus lépés, hogy keletről is próbálnak beszerezni oltóanyagot. Egyelőre semmi garancia nincs rá, hogy a nyájimmunitás egyáltalán elérhető a lakosság 70%-ának beoltásával, nem tudjuk mennyire fertőznek a beoltottak stb.

(#1196) Ringman válasza kw3v865 (#1195) üzenetére


Ringman
nagyúr

Tehát teljesen logikus lépés, hogy keletről is próbálnak beszerezni oltóanyagot

az viszont nem, hogy gyak. bemondásra engedélyezik az oltóanyagokat.

(#1197) Drizzt válasza kw3v865 (#1195) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Izraelben már 60% felett vannak. Bár szerintem ez csak a legalább egy beadott dózist mutatja. Összességében azért nem tűnik fényesnek a járványhelyzet ennek ellenére. Csökkenés van, de amennyire tudom elég szigorú zárás is van mellé jó ideje.

I am having fun staying poor.

(#1198) kw3v865 válasza Ringman (#1196) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, van kockázata az ilyen engedélyezésnek, ez tény. Ugyanakkor - ha nem lesz belőle probléma - komoly előnye is lehet politikailag egy ilyen húzásnak. Hamarabb lehet nyitni, ezáltal gazdaságilag is előnyös, illetve jó lehet kommunikálni, milyen jól állunk az átoltottság tekintetében.

(#1199) attiati válasza bigdady (#1190) üzenetére


attiati
veterán

Dettó

Másik téma, lehet volt már:

~7.5 millio ember van 18 felett. 70% immunitashoz minden felnőttet be kellene oltani, hogy a be nem oltott gyerekekkel együtt meglegyen a 70%?
Saccperkábéra.
Vagy mi itt a mondás?

[ Szerkesztve ]

(#1200) kw3v865 válasza Drizzt (#1197) üzenetére


kw3v865
senior tag

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/
Nem igazán csökken a napi új esetek száma. Ugyanakkor a kórházba kerültek száma drasztikusan leesett, tehát a vakcina működik, megakadályozza a betegséget, azonban a vírus terjesztését nem. Úgy gondolom már ez hatalmas eredmény. Bár a 2. oltást csak a lakosság 21.9%-a kapta meg eddig. Lehet, hogy a 2. adag után alakul ki olyan szintű védettség, ami a vírus továbbadását is gátolja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.