Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Parci válasza Lauda (#248) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt a másikban is lehetett volna. viszont így most át lehet járni oda trollkodni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#252) Parci válasza Csatravi (#249) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám 25-ére van kiírva, majd referálok, hogy megkapja-e időben

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#253) Parci válasza Kékes525 (#250) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, annyit mondtad, hogy már megtanultam :DDD, viszont mégis azt mondják itt a kutatók, hogy azért problémás lehet ez, ezért is idéztem, illetve leginkább az utolsó gondolatért: hogy lehet, hogy egy eleve a valóságban 60-70%-os vakcina és egy ilyen mutáció együtt már nem az igazi...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#254) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Annyiban igazat adok a topiknak, hogy értelmes témáról, belinkelt hírekről elveszlett a tartalom és a reagálás! (ez alapján valószínűleg részlegesen átszokok ide, ha tényleg átirányítódik ide a forgalom, de sokszor a beidegződéstől, hogy odalinkeljék nem szabadulnak könnyen (főleg, ha a címadás sem egyértelmű))

Bár a címadások lettek szerintem kicsit hígak :D Laza koronavírus? (há most mindenki ezen él és hal, aki ott kommentel, hogy lehet az laza? :D ) Tudományos kocsma (Paradoxon, a kocsmában több minden elfér, akkor miért csak tudományos... sokszor az intézkezésekből is le lehet vonni konklúziókat)... Akkor ide csak tudományos cikk mehet, vagy az aktuál helyzet kapcsán a politikai írásokból.

Lásd pl:
A koronavírus új mutációja hatszor-nyolcszor több fertőzést okozhat - Megsemmisítheti a korlátozások eredményeit Németországban

A tudomány folyamatosan finomít, óvatosan közöl, de ebből az írásból az derül ki, hogy addig amég a tudományosabb írások, s ami a médiába tolmácsolódik 50-60%-os óvatos becsléssel éltek (óvatosan megfogalmazva a 70%-os gyorsabb terjedést), addig ilyen cikkek kerülnek ki, hogy 6-8x gyorsabban terjed. Ellentmondásos, de valószínűleg inkább ezek a tények.

Beszéltünk régen sokat az R0-ról, ha megvizsgálnánk ennek az új mutációnak a valós R0-ját úgy, h. mennyi lenne a gyakorlatban, ha nem lennének óvintézkedések, maszkhasználat, folyamatos kézfertőtlenítés, akkor mennyi lenne itt a valóságban?

Ilyen szintű 'szupermutációra', vírusra van egyáltalán korábbi tapasztalat? A koronavírus már alapban magasasbb R0-val járt, mint egy influenza.

(#255) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#254) üzenetére


Soulfly842
addikt

ijj, ez gyorsan átíratatott... így már jó :D (komoly Covid kocsma)

[ Szerkesztve ]

(#256) Parci válasza Soulfly842 (#254) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól látod, nem is cél, hogy itt napi 200 hozzászólás szülessen :B

és a kérdésed is jó, az új R0-ra voltak már becslések (0,4-0,7-tel emeli az angol variáns), amit én még nem láttam, az egy számítás az új nyájimmunitási küszöbre. lehet, hogy csak nem akarják elvenni az embere kedvét a világtól... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#257) Kékes525 válasza Parci (#253) üzenetére


Kékes525
félisten

"igen, annyit mondtad, hogy már megtanultam "

Muszáj, mivel a média egy kicsit (inkább nagyon) torzít e téren. Amúgy a pécsiek is ezt hangsúlyozták a mutációkkal kapcsolatban. Dehát meglátjuk a nagyon nagy mintás "vizsgálatokban". A vakcinálás pontosan megfogja mutatni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#258) Kékes525 válasza Soulfly842 (#254) üzenetére


Kékes525
félisten

" ha megvizsgálnánk ennek az új mutációnak a valós R0-ját úgy, h. mennyi lenne a gyakorlatban, ha nem lennének óvintézkedések, maszkhasználat, folyamatos kézfertőtlenítés, akkor mennyi lenne itt a valóságban? "

Az új angliai mutáció R=4 körül van minden védekezés nélkül. El lehet képzelni, hogy akkor mi lenne...

A régi: 2,5 és 3 között van védekezés nélkül. [Szegedi járványügyi matematikus: az iskolák kinyitása felgyorsíthatja a koronavírus terjedését]

Parci

"egy számítás az új nyájimmunitási küszöbre."

Találgatást hallottam talán Falus Ferenctől, 80%-ra tette.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#259) koncsik válasza Z.É.T. (#3) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Komolyba beraktam :)

Én is idetaláltam, ezért érdemes volt lazázni ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#260) Soulfly842 válasza Parci (#256) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hát, az a 0,4-0,7 tényleg nagyon hígnak tűnik, ha 6-8x gyorsabban terjed :DDD

(#261) Parci válasza Soulfly842 (#260) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de a 6-8x az ilyen médiás hír, az R0 becslés meg szakemberé, nem? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#262) Soulfly842 válasza Kékes525 (#258) üzenetére


Soulfly842
addikt

Segíts nekem kérlek (tényleg érdekel, nem csak fogódzkodót keresek :D ) :) Csak nekem nem jön ki a matek? ha 6-8x terjedésről beszélünk, akkor ez hogy jön ki?

Maszkhasználat nélkül a számoknak is többszörösének kellene lennie, nem?

A cikkben is csak ennyit írnak, mint általában:

"AZ ÚJ TÍPUSÚ KORONAVÍRUS (SARS-COV-2) ELSŐKÉNT NAGY-BRITANNIÁBAN AZONOSÍTOTT, B117 JELŰ MUTÁCIÓJA AKÁR HATSZOR-NYOLCSZOR TÖBB FERTŐZÉST OKOZHAT, MINT AZ EDDIGI MEGHATÁROZÓ VÍRUSVÁLTOZATOK."

Ez gondolom normál környezetben mért terjedési sebesség - tehát a maszkhasználat nélkülinek ~ megfelelő (mivel erre sehol sem térnek ki normálisan a médiában, ezért józan ésszel ez jön le belőle).

Ha így van, akkor az R0, amit írtál fentebb - hogy mennyire növelheti - az rendkívül lacsony, nem lényegi differenciát, növkedést ír le ehhez képest.

Ezekből, amit írtam - s ha jól értelmeztem - akkor maszkhasználat mellett igaz, hogy alacsonyabb, de a kulcskérdés az, hogy a jelenlegi intézkedések mellett mennyi lehet az R0 így. Német minta/pánikolás alapján még így is jócskán 1 felett maradhatott.

#261Parci

Hát, a korábbi tapasztaltok alapján a tudósok is óvatoskodnak (a pánikkeltés nem érdek, a védekezés most mindent felül ír, illetve, h. oltassanak)... ezért nem merném ezt így kijelenteni.

Tökéletesen megmutatja az is, hogy hiába vizsgálják majdhogynem azonos ideje a dél-afrikai és az angol változtatot mégis az angolról mernek több mindent tényszerűen közölni, a dél-afrikai-ról nem.

Múltkoriban beszélgettem egy ügyfelemmel, akivel jó kapcsolatban vagyok (nagyobb cég vezetésében van, de minden második héten a saját gyógyszertárukban is besegít), ő benne van jobban a tudományos részében, követi, médiát nem olvas inkább.

És ő mondta, hogy felelőtlenek az emberek. Fiatalabbak(20-35) tömegesen mászkálnak, orvoshoz nem mennek el és úgy mennek be a gyógyszertárba, hogy adjon valami gyógyszert, mert nem érez ízeket és szagokat. (ez komoly!) És ugyanúgy ott vannak a napi életben, mennek mindenhova.

Nem is erre kaptam fel a figyelmem, hanem azért mert mérges erre a hozzáállásra és ennek kapcsán jegyezte meg, hogy inkább a gyerekeit félti az ilyen társadalmi felelőtlenség miatt, mert a dél-afrikai változat veszélyesebb a fiatalabbakra is. Erre úgy felkaptam a figyelememet. Erről miért nem szól a fáma sehol?

[ Szerkesztve ]

(#263) koncsik válasza Parci (#261) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Van egy cikk, amit a lazába raktam, mert nem tudtam a kocokoról. Kíváncsi volnék a véleményetekre a halottszám számításáról.(szabadeuropa)
WHO, ezt találtam legfrissebbet hirtelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#264) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Szép hosszú cikk: Kemenesi Gábor: Nincs kormány, amely bevállalná, hogy kétes eredetű szert adasson be nekünk

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#265) Parci válasza koncsik (#263) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

személy szerint kicsi a bizodalmam a hazai vezetésben, úgy értem, miért pont ezt ne akarnák kontrollálni, amikor mindent is?

ezt félretéve viszont a cikkből az látszik, hogy a halottak előbb-utóbb megjelennek a rendszerben, tehát a ksh összhalálozást szerintem tekinthetjük fixnek/jónak. azon belül a covid elhunytakat én már csak félig fontos adatnak tartom, mert múlik azon, hogy a halottat tesztelték-e (akár még életében, akár post mortem). rengetegen halnak meg otthon, szóba sem kerül a koronavírus.

az összhalálozást viszont más is befolyásolja: a lezárások miatt ez az időszak más, mint a normál évek, jellemzően jóval kevesebben halnak meg, mint egyébként, mert például az összes többi fertőző betegség is visszaszorult (élén az influenzával, aminek most robbanna a szezonja úgy amúgy).

én arra jutottam magamban, hogy ami igazán érdekes, az az aktív járványhullám alatti összhalálozás-növekedés. ez már elég jól mutatja, hogy mi tudható be a járványnak/covidnak, itt már "csak" annyi a "csalás", hogy a késlekedő adatok miatt várhatóan jópár halottat időben akár 1-2 hónappal (?) eltolva könyvelnek be. ezt viszont talán enyhíti, ha az a hullám jó hosszú... és hát ez a második hullám elég hosszú, és ugyan most picit enyhült a nyomás, de már pörög az új variáns és szerintem hetek kérdése, hogy újra erőre kap. vehetjük egybe a második és harmadik hullámot tehát.

all in all, szerintem még a járványhullám alatti összhalálozás-növekmény is alsó becslés :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#266) Rive válasza Parci (#247) üzenetére


Rive
veterán

ugyan kis minta (44 user), de megnézték, hogy korábbi fertőzés nyomán képződött antitestek leverik-e a dél-afrikai variánst. hát, csak a felüknél, úgy-ahogy.

A vakcina-hatásosságnak az a része is érdekes lenne, hogy ha nem veri le, akkor milyen (mennyire súlyos) betegség lesz belőle.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#267) Kékes525 válasza koncsik (#264) üzenetére


Kékes525
félisten

Ó dehogynem, ebben téved Kemenesi. Ha nem így lenne, akkor nem helyezett volna hatalmas nyomást Orbán a hatóságra, ráadásul nyilvánosan.

Az amelyik nem publikálja a vakcina teljes dokumentációját, az alapból, minden egyéb megfontolástól függetlenül kétes.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#268) Parci válasza koncsik (#264) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó cikk, köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#269) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#262) üzenetére


Soulfly842
addikt

A végéhez írva folytatásként.

Az az igazság, hogy a dél-afrikai változatról nagyon kevés tényleges információt csöpögtetnek és külön aggályos, hogy a pécsi virológia N501-ről írt nagyobb lélegzetvételű írása nem kapott nagyobb hangsúlyt sehol. Ez miért van? - nem fogták fel az emberek?

[link]

Pedig itt is leírják, hogy nem kérdés az, hogy rövidesen ez lesz a domináns változat (egyesítve az angol, a dél-afrikai és a brazil mutációk 'előnyeit').

Ez a dél afrikai veszélyesebb is a korai szakaszában leírtak alapján ez kerüli meg a vakcinák védelmét az eltérő burok miatt az E484K változás miatt.

Tudom - ezt Kékes525-vel is kiveséztük -, hogy ez az első vonalas elesés még nem minden és a szervezet természetesen védekező képessége akkor is nagy valószínűség szerint meg lesz,s a súlyosabb eseteket legalább eltudjuk ezzel kerülni.

Holott:
"Száz kiválasztott reprezentatív mintából 5 esetben igazoltuk, minden esetben utazási előzmény nélkül."

és angol behurcolásnak tudják ezt be. a Mutáció jegyei alapján karácsony előtti behurcolások (10K magyar ingázott ekkor)

Egyébként tudom, hogy a braziliai 50%-os kínai vakcina hatékonyságot annak tudták be sokan, hogy azért volt mert kínai.. de mi van akkor, ha azért is, mert a brazil mutálódás is befolyásolta az eredményeket?

Itt mivel viszont mindhárom mutáció jegyeit hordozza ezért szerintem ez több, mint aggályos. Főleg, h. meglepően kevés média írás volt a kezdeti szakaszban is már rendkívül veszélyesnek tartott dél afrikai változatról (Miért?) Volt olyan virológus, aki csak annyit mondott, hogy reméljük azt, hogy nem lesz domináns változat...

[ Szerkesztve ]

(#270) Parci válasza Soulfly842 (#269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én úgy értelmezem, hogy mindhárom mutációnak van egy közös változása (ennyiben hasonlítanak egymásra), viszont szerintem most az angol az, ami nagyon terjed, nem a dél-afrikai

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#271) Kékes525 válasza Soulfly842 (#262) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ez gondolom normál környezetben mért terjedési sebesség - tehát a maszkhasználat nélkülinek "

A szorzó tényezőt a védekezés nem befolyásolja, mert nem változott a vírus terjedési közege (cseppfertőzés), csak az abszolút értéket. Azt értelemszerűen növeli. Maszkhasználat mellett is 6-8x-os a növekedés a régihez képest, mint amikor maszkot viseltünk. Ugyanúgy ha a maszkhasználat nélküli régi terjedést nézzük az újhoz hasonlítva, ugyancsak maszkhasználat nélkül, szintén 6-8x a terjedési sebessége.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#272) Soulfly842 válasza Parci (#270) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én nem, ezzel indít:

"Az Angliában, Dél-Afrikában és Brazíliában egymástól függetlenül létrejött SARS-CoV-2 vírusvariánsok eltérő mutációs mintázataikban közös tulajdonságként létrejött az N501 jelzésű mutációs változás is."

Egy töredék utalás van a D614G-re (angol vált), de utána való bekezdést és az írás egészében az 501-t írják folyamatosan. Ez pedig pont az a változat (Angol-brazil-dél afrikai mutáció). S erre írják azt ez alapján, hogy rövid időn belül elkerülhetetlen, hogy ez legyen az új domináns változat.

Utána is visszautal arra, hogy a dél-afrikai mutáció jegyei miatt fegyenyeget az új mutáció a vakcinák kierülésével, ez a probléma még az angol változatnál még nem állt fenn, hiszen ott még a 'külső burok' nem változott meg jelentősen.

[ Szerkesztve ]

(#273) Parci válasza Soulfly842 (#272) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazad van, viszont azt nem definiálja pontosan, hogy az n501 miben más a mostanihoz képest, csak azt, hogy "közös tulajdonságként létrejött".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#274) Soulfly842 válasza Parci (#273) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen és erről nem szól a fáma. Pedig ezt jobban vizsgálni kellene. Arra viszont utal, hogy a leginkább félt, dél-afrikai külső burok elváltozásokat magán hordozza:

"Amennyiben egy új mutáció a vakcinák „kikerülésével” fenyeget, jelenlegi ismeretek szerint a Dél-Afrikában kialakult variáns részben képes erre (Az E484K változás miatt) – az a gyakorlatban azt jelentheti, hogy a vakcinák hatékonysága a tünetes megbetegedés tekintetében az ismert 94-95%-ról valamelyest csökkenhet."

Nagyon, de nagyon, de nagyon finomítva vannak ezek az írások, s szerintem akár még jóvá is kell hagyatni ezeket a jelenlegi helyzetben. Hiszen olyan hangsúlyos dolgokat írhatnak le, ami pánikkeltést is adhat, mindezt valóságtartlommal. Ez azért bármilyen kormánynak egy félelemetes dolog lehet a jelenlegi helyzetben.

Amit tudunk, hogy a németeknél is elég dominánsan megjelent, helyszínileg viszont azért is angliából hordozott, mert valószínűleg ott volt lehetősége kapcsolatba lépni a két variánsnak.

Korábban volt egyébként több cikk, amiben németországi megjelenését is leírta a dél afrikai változatnak, de a közös mutációról, az N501-ről ott is hallgatnak. Ez mindenképpen érdekes, hiszen elismerten beindult ott az angol és a dél-afrikai változat.

A dél-afrikai megjelentést felismerve nyilatkozta Merkel, hogy ha nincs megállj ennek, akkor húsvétig nem hiszi, hogy bármilyen enyhítés lenne.

Egy biztos, ettől a 'dél-afrikai vonástól' mind a tudósok, mind a politikai vezetők be vannak xarva.

[ Szerkesztve ]

(#275) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ja, és a témához kapcsolódóan még (abból a kevés cikkből, ami kijuthatott):

Az átfertőzöttség, ami eddig kialakult nem jelent védelmet még a korábbi változatok kapcsán létrejött antitesteknek sem!

Ezért is nagyon aggályos ez az egész. Nyilván nem vagyok vakcinakutató, de abban biztos vagyok, hogy sokkal nagyobb hangsúlyúnak kellene ennek lennie a médiában:

Január 7-i cikk (ez még a dél-afrikai változatról írt szimplán):
Nem hat a korona-antitest a legújabb vírusmutáció ellen?

"A dél-afrikai mutáció tüskéi viszont meglehetősen eltérnek az eddig ismert vírustól, és így felismerésük is nehezebb. Az egyik új mutáció például máshogy építi meg a fehérje E484 nevű szakaszát. Az E484 változása nyomán az antitestek tizedannyira tudják megakadályozni, hogy a vírust a sejtekbe hatoljon."

Fentebb írtam - a pécsi virológusok írása is erről ad tanúbizonyságot -, hogy az E484 változást tartalmazza az N501 mutáció

Nem értem egyébként, hogy azoknak, akik ebből élnek - média - ilyen rossz a szövegértése, hogy ez nem kap nagyobb hangsúlyt? Vagy mi van itt? Ők sem írhatnak bármilyen cikket?

[ Szerkesztve ]

(#276) Ezekiell válasza Soulfly842 (#275) üzenetére


Ezekiell
veterán

A szakmédia él ebből, a normál/mainstream média nem. Ez utóbbitól elvárhatjuk, hogy hirtelen értsen hozzá, de vszeg csalódni fogunk.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#277) Z.É.T. válasza Soulfly842 (#274) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Csak összesítve a korábbi ~30 hsz-re:

Több különböző cikkben is említették, hogy a dél-afrikai a hatékonyabb terjedés mellett a fiatalokat/gyerekeket is jobban veszélyezteti.
Néhány országban azt is kommunikálták már (óvatosan), hogy ezért és a mutáció dominánssá válásának lassítása miatt kell a meglévő korlátozásokon szigorítani.

Azt már nem tudom, hogy én tettem be linket ezekről a lazába, vagy más, de tuti, hogy szerepelt ott is.

(#278) Kékes525 válasza Soulfly842 (#275) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyrészt szerintem a média félreértelmezi ezeket a mutációkat.

Másrészt azt azért vegyétek figyelembe, hogy a tüskefehérje nagy fokú mutációja nem igazán lehetséges úgy, hogy közben megtartsa a fertőzőképességét is a vírus, nemhogy még növelje is azt. Ha erősen megváltozik a tüskefehérje szerkezete, akkor nemcsak az antitest nem fog tudni kötődni hozzá, hanem a tüskefehérje sem fog tudni kötődni az ACE2 receptorhoz. Ebben az esetben a vírus elveszti a fertőzőképességét. Amikor a mutációkról ír a média ezt hajlamos elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#279) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#275) üzenetére


Soulfly842
addikt

Összegezve: Ezen a ponton a nyájimmunitás lehetőségét a korábbi fertőzések alapján jó ideig eldobhatjuk, ha - úgy, ahogy a pécsi virológusok írták - elkerülhetetlen, hogy rövidesen ez legyen a domináns variáns (egyelőre csak azért kell mindent megtenni, hogy ezt kicsit lassítani tudjuk)

(#280) Rive válasza Kékes525 (#278) üzenetére


Rive
veterán

Ha erősen megváltozik a tüskefehérje szerkezete, akkor nemcsak az antitest nem fog tudni kötődni hozzá, hanem a tüskefehérje sem fog tudni kötődni az ACE2 receptorhoz.

Szerintem nincs rá ok feltételezni, hogy a jelenlegi konfiguráció az optimális, lehetséges legjobb kötődési képességű :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#281) Soulfly842 válasza Kékes525 (#278) üzenetére


Soulfly842
addikt

#278Kékes525

Értem én, de egyelőre minden cikk erről szól és szakirodalomra való utalás nem nagyon van erről, de a virológusok részéről cáfolat se (ha ilyen horderejű kérdésben fals információk kerülnének ki, akkor azt azért lereagálnák nem?)

A fentebbi cikk, egy index cikkre utal, de találni erről idegennyelven is cikkeket.
Az index cikkből (amit a Portfolio cikkben is hivatkoznak):

Új idők új tüskéi

Az 501.V2 vírusváltozat tüskéi eléggé különböznek az eddig ismert vírustól, ahhoz hogy ne legyenek felismerhetők. Az egyik új mutáció például máshogy építi meg a fehérje E484 nevű szakaszát. Az E484 változása nyomán az antitestek tizedannyira tudják megakadályozni, hogy a vírust a sejtekbe hatoljon.
A washingtoni és seattle-i tudósok új változatot ismertető tanulmány egyelőre csak a bioRxiv adatbázisra került fel, a tudományos elbíráláson még nem ment át.
A kutatók szerint a dél-afrikai változat valószínűleg a koronavíruson átesettek antitestjeinek is ellenáll, de nincsenek róla adatok, hogy miként viselkedik az új oltások által előidézett immunitással szemben. Azt viszont igazolták, hogy az új variánst a Regeneron mesterséges antitest-koktél alapú gyógyszerei sem állították meg.

[link]

Az 501.V2 a dél-afrikai változat, ennek ezt az E484 váltázását hozta magával az angol és brazil mutációkkal együtt az N501-et, amire utalt a pécsi virológia is, hogy ez lesz a domináns változat...

Ez azért aggasztó szerintem... mégis a média csak az angol változatot emlegeti és, h. figyelni kell emiatt nagyon... :F

Komolyan érdekel ez a téma, mert elég sok bajt hoz ez magával.

Ti, ki külföldi oldalakon/szakirodalomban jobban mozogtok, ha erről tudtok hozni cikkeket nekünk - akkor azt megköszönöm (nem csak cáfolatként, hanem úgy nagy általánosságban - foghíjas ezekről még a tudásunk).

[ Szerkesztve ]

(#282) Kékes525 válasza Rive (#280) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem ezt írtam. Az elképzelhető, hogy nem ez a legoptimálisabb konformáció a kötődéshez. Azonban azt nagyon nehéz elképzelni, hogy nagyon nagy mértékben változzon meg a tüskefehérje szerkezete, de a kötődése legalább ugyanolyan jó legyen a receptorához, mint a réginek volt. Változtass meg egy bonyolult kulcs szerkezetét (tollazatát) úgy, hogy ne lehessen ráismerni, de ugyanúgy nyissa ki a zárat. Ez gyakorlatilag lehetetlen. Ja és ez nagyon fontos! A kötődést nemcsak a fehérje alakjának a függvénye, hanem a felszínén lévő töltések elektrosztatikus elrendezéstől is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#283) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#281) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyébként, ha

"A kutatók szerint a dél-afrikai változat valószínűleg a koronavíruson átesettek antitestjeinek is ellenáll, de nincsenek róla adatok, hogy miként viselkedik az új oltások által előidézett immunitással szemben. Azt viszont igazolták, hogy az új variánst a Regeneron mesterséges antitest-koktél alapú gyógyszerei sem állították meg."

ez alapján az antisejteknek, az ebből készült koktélok sem állítják meg, akkor én továbbra is azt mondom, hogy az oltásoknál az a valószínűleg néhány százalék is rosszabb lesz, mint amit most agyonfinomítva, virágnyelven prognosztizálnak agyonóvasítva - az sokkal rosszabb lehet.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy eddig - ennyi idő alatt - nem tudták ezt megvizsgálni és nem kapunk erről egzakt számokat. Ez ködösítés most.

#282Kékes525

Lehet, hogy nehéz elképzelni, de ha így lenne, akkor a pécsi virológia nem jelentette volna ki kategorikusan, hogy ez lesz a domináns változat. A gyorsabb terjedéssel, egyéb csemegékkel együtt.

A vírusoknak is van egy evolóciója és az életképesebb marad fent. Ez alapján, az írások alapján, a virológusok írásait is figyelembe véve viszont úgy néz ki, hogy ez a változat ezt az evolóciós 'utat' megnyeri.

[ Szerkesztve ]

(#284) Micsurin válasza Soulfly842 (#283) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Túlpörgőd a témát, állj le szerintem. Jobb lesz. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#285) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Arról van infónk, hogy a mutánsok milyen intenztású, súlyosságú beteséget okoznak, mennyire terhelik az egészségügyet?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#286) Kékes525 válasza Soulfly842 (#283) üzenetére


Kékes525
félisten

"Lehet, hogy nehéz elképzelni, de ha így lenne, akkor a pécsi virológia nem jelentette volna ki kategorikusan, hogy ez lesz a domináns változat."

Két különböző dologról beszélünk. Az új variáns közel sem változtatja meg lényegesen a fehérje szerkezetét és felszínén lévő töltések eloszlását.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#287) Rive válasza Kékes525 (#282) üzenetére


Rive
veterán

Változtass meg egy bonyolult kulcs szerkezetét (tollazatát) úgy, hogy ne lehessen ráismerni, de ugyanúgy nyissa ki a zárat.

Ez már a véletlen mutációkból/variációkból leszelektált változat. Egy nyertes: pont az, akinek ez összejött.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#288) Soulfly842 válasza Z.É.T. (#277) üzenetére


Soulfly842
addikt

Furcsa egyébként, én erről nem is láttam igazán cikkeket, hogy a dél-afrikai változat gyereket/fiatalobbakat jobban veszélyezteti. Arról főleg nem, hogy az már önmagában is jobban terjed N501 nélkül (az N501-vel és az angol mutációval fokozva ez mit jelenthet a gyakorlatban? :( ).

Ezeket magyar vagy külföldi cikkekben olvastad?

Csak furcsa, hogy rengeteg híroldalt olvasok, tájékozódok (99,5%-ban csak magyart), de ezekről nem is olvastam.

#284Micsurin

Félreértés ne essen, én nem vagyok pánikoló, vagy károgó, vagy bármi. Ha nem az ilyen logikai paradoxonokat szeretem, megőrülök értük :D És most bőven van egyébként az írásokban, a tényekben, a hangsúlyozottakban (mindegy, hogy média vagy politika) ellentmondás. Ezeket fel akarom oldani. A mögöttes tartalmat viszont általában jól olvasom :D

[ Szerkesztve ]

(#289) Kékes525 válasza Rive (#287) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen változat nincs! A mostani mutációk tüskefehérjéinek térszerkezetében és felszínén lévő töltések eloszlásában, konformációjában nincs alapvető változás, ha lenne, akkor nem tudnának fertőzni, mert nem tudnának kapcsolódni az ACE2 receptorhoz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#290) Z.É.T. válasza Soulfly842 (#288) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Valószínűbb, hogy nem magyar cikkekek voltak!

Ha kicsit konteózni akarok, akkor talán azért, mert mi a második hullám leszálló ágában vagyunk, ahol ez jelenleg releváns, ott már megkezdték a harmadikat, vagy a kevert második-harmadikat, így a média tartogatja a muníciót későbbre.

[ Szerkesztve ]

(#291) Soulfly842 válasza Kékes525 (#286) üzenetére


Soulfly842
addikt

Viszont azt leírják mindenhol, hogy telejen mások a külső burkolaton található tüskefehérjék (lásd a linkelt cikket (is)) és arra is kitér, hogy a "Az 501.V2 vírusváltozat tüskéi eléggé különböznek az eddig ismert vírustól, ahhoz hogy ne legyenek felismerhetők. Az egyik új mutáció például máshogy építi meg a fehérje E484 nevű szakaszát. Az E484 változása nyomán az antitestek tizedannyira tudják megakadályozni, hogy a vírust a sejtekbe hatoljon."

Fehérje szakasz felépítettsége teljesen más ez alapján.

Itt viszont jön a tudomány és anélkül, hogy a konklúziókat levonja, konyhanyelvesítve valaki - ahhoz én már kevés vagyok. De az biztos, hogy ez 'vára nem hangzik jól :DDD

#290Z.É.T.

"Valószínűbb, hogy nem magyar cikkekek voltak!"

Ez az, ezért is döbbentem meg ezeken. Nem illene a stratégiába, hogy minél többen dolgozzanak, hogy alsó tagozatok semmiképp ne álljanak meg. Ez viszont detonációként hatna, hogy a 'dolgozó magyar', a működő gazdaság, a nővérek egy része, a dolgozó emberek egy jelentős része a gyerek miatt kényszerhelyzetbe kerüljön és otthon maradjon. Az EÜ-ben is sok embert érintene.

Ez is csak azt erősíti meg, hogy azért most erősen szűrt tartalom, egyfajta koktél, amit kapunk most és a média is fél attól, hogy milyen helyzet detonációjában segít (ellenzéki, vagy sem most itt olyan édes tökmindegy)

[ Szerkesztve ]

(#293) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Állítólag problémák voltak a vakcinákkal, mégis engedélyezték őket
(ha nem ide való, pls del)
vagy ez (ua)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#294) Kékes525 válasza koncsik (#293) üzenetére


Kékes525
félisten

Készítik elő a kínai vakcina elfogadását. A nyugati sem jobb, egykutya mind a kettő. Próbálják sugallni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#295) Soulfly842 válasza koncsik (#285) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez az... erre hívom fel én is a figyelmet. Hiába jelent meg az angol és a dél afrikai megközelítőleg egyszerre valószínűleg, csak annyit hangsúlyoznak folyamatosan, hogy az angol nem okoz nagyobb bajt, mint a koronavírus korábbi variánsai (csak azt, hogy 6-8x gyorsabban terjed). A dél-afrikairól meg folyamatos csend. Az N501 terjedési képességeiről, súlyosságáról folyamatos csend.

(#296) Kékes525 válasza koncsik (#285) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy adott embernél nem súlyosabbak a tünetek. Azonban ha figyelembe vesszük azt, hogy sokkal jobban leterheli az egészségügyet, akkor már ez nem mondható el. Azaz nem a biológia oldaláról okoz súlyosabb betegséget, hanem a gyógyítás felől, mert kevesebb egészségügyi kapacitás jut egy betegre.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#297) Micsurin válasza Soulfly842 (#288) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem fogod feloldani mert nincs elég elszórt infó, hint ahhoz, hogy felold. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#298) mozso


mozso
senior tag

Szerintem ezt kerestétek páran:

cikk: [link]

(#299) Soulfly842 válasza Micsurin (#297) üzenetére


Soulfly842
addikt

A belső kényszer erősebb lesz, mint egy így leírt tény. :DDD

A kínai vakcinával kezdenek oltani 72 évesnél idősebbeket a vajdasági Óbecsén

Lesz itt laboratórium Magyarországnak.

[ Szerkesztve ]

(#300) Kékes525 válasza mozso (#298) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen. Ezt írtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.