Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) mozso válasza Depression (#2549) üzenetére


mozso
senior tag

Ez volt a rossz érzésem nekem is. Jó lenne ha mások is írnának, akik 70+ és krónikusak, hátralerülnek-e a listán, ha nem vállalják a kínait. Olyan értelemben, hogy komolyan a lista végére mennek, mintha nem is akarnának semmilyen oltást.

(#2552) Parci válasza mozso (#2551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megérdeklődöm, hogy fateromnál mi a helyzet, ő sem kérte

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2553) bigdady válasza Parci (#2552) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honnan tudnà hol van a listán?

(#2554) Parci válasza bigdady (#2553) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám orvos, apám háziorvosa barát, hátha látja, hogy fateromat kihúzták a világűrből is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2555) mozso válasza bigdady (#2553) üzenetére


mozso
senior tag

Nem az a kérdés hanyadik vagy a listán most, hanem hogy igaz-e, hogy ha a neked eddig besorolt Pfizer helyett hírtelen felajánlott kínai elutasításakor a teljes oltási listán visszaesel. Mondjuk a 10-20 évvel fiatalabbak mögé. Mintha nem is akarnál oltakozni.

[ Szerkesztve ]

(#2556) Ringman válasza mozso (#2555) üzenetére


Ringman
nagyúr

legutóbb éppen azt mondták, h nem így van. (persze ez nem jelent semmit)

(#2557) UberMutant válasza mozso (#2555) üzenetére


UberMutant
őstag

ha rajta marad a listán nincs nagy gond, mert hamarosan fürdünk majd a vakcinákban. persze , ha hajlandók megvenni

(#2558) mozso


mozso
senior tag

A kérdés feltevése nem véletlen, az említett ember elpárolgott az oltási listáról tegnap. Eddig háziorvosi egyeztetés alapján Pfizerre várt. Nem fogadta el a 2 napja bedobott kínait, erre a tegnapi oltási listában nincs benne. A mögötte lévő fiatalabbak előrébb kerültek.

(#2559) #86564352 válasza Soulfly842 (#2542) üzenetére


#86564352
törölt tag

"legfontosabb a kontaktusok számának csökkentése az emberek között"

Egy év szarakodás után akár ezt is meg lehetne próbálni, rövid egy-két hetes viszont keményebb lockdownt. Mert az eddigi korlátozás annyi volt:

- áruházak belépés létszám nem volt, egymás sarkában az emberek
- rövidebb nyitva tartás nem kontraproduktív?
- ovi és ált. suli nyitva
- gimis srácok és csajok öt-tíz fős csapatokban a meki előtt
- öregek tere-fere a piac előtt
- nincs egy baráttal találkozhatsz "buborék"
- egyik megyéből másikba mászkálás csak úgy
- fodrászhoz, lottózóba, cigiboltba lehet menni
- ha már utcán nem kötelező maszk, sokan a lépcsőházban, liftben se
- FFP2, tesztelés mértéke a szomszéd laborhoz képest...

Auckland egy fertőzött miatt egy hét komoly lezárás, gyors és határozott döntés:
New Zealand's largest city Auckland back to lockdown after COVID-19 case | Reuters

(#2560) Ringman válasza #86564352 (#2559) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg lehetne próbálni, csak nem k-európai fegyelemmel.

(#2561) Krinyo válasza Peterhappy (#2550) üzenetére


Krinyo
senior tag

Náluk lehet, de azt is kétlem.

(#2562) attiati válasza mozso (#2558) üzenetére


attiati
veterán

Nem úgy volt, hogy a háziorvos dönti el a sorrendet, kivel ő csak egy taj szám listát kap?

(#2563) Parci válasza attiati (#2562) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még az jutott eszembe, hogy pont a napokban írták, hogy oltási stratégiát váltunk mi is, és minél több embernek akarnak első shotot adni. ezen felül azt nyilatkozta a fáraó, hogy húsvétig mindenkit beoltanak, aki kéri (regisztrált). szóval simán lehet, hogy most ez a prioritás, ergo, ha valaki nem kér egy felajánlottat, akkor pörögnek tovább ezen a listán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2564) rednifegnar válasza Depression (#2549) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat en a helyiben mentem volna iziben.
anyosom detto, rakos volt par eve, plusz pajzsmirigyes, csontritkulasos, stb, meg hat kozel 80. tegnap elott azonnal ment amint hivtak, kinaiert. meg is lepodtunk hogy utolag szolt, par hete meg mi dumaltuk ra hogy kuldje vissza a papirt mert huzodozott.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2565) rednifegnar válasza Parci (#2563) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en attol felek elkevernek/tek, mert en se oda jarok ahol a korzetem van hanem a gyerekkori lakohelyem szerintihez. nem tudom hogyan lehetne csekkolni hogy hol allok. nem szeretnek se a doki se a hivatal balfaxkodasa miatt sor vegere allni/v kikerulni a sorbol. a mi dokink olyan hogy emailt vagy egyeb ujabb dolgot elvbol nem kezel, telefonon elerhetetlen, boritekozas megy meg sorbaules de en most oda nem megyek bunyozni a semmire. :F

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2566) pit stop válasza rednifegnar (#2565) üzenetére


pit stop
addikt

Miután ma megtudtuk, hogy a Modernából fele annyit veszünk mint lehetne, mert "drága", így nem kell félned, így is úgy is rossz lesz neked (és sok más embernek)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#2567) #22743424


#22743424
törölt tag

Most megy a Discoveryn egy doksi film . A vakcina: a legyőzött COVID címmel. A különböző vakcinák fejlesztéséről szól.Persze semmi olyasmi nincs benne amit már ne tudnánk róluk vagy ne beszéltünk volna már róla. Egy kis összefoglaló film.

[ Szerkesztve ]

(#2568) Kékes525


Kékes525
félisten

Az aszpirin nem mindig hatásos!

Nem tudom írtam e már, de nagyon fontos: [Biztos benne, hogy hatásos az aszpirin?]

"A szív-és érrendszeri thrombotikus problémák védelmében sokan szednek alacsony dózisú aszpirint, mivel bizonyítottan véd a vérrögök okozta szívinfarktus és stroke ellen. Ennek oka, hogy a benne található acetilszalicilsav gátolja a vérlemezkék összecsapódását, így csökkenti a thrombusok kialakulásának kockázatát.

Sajnos létezik egy olyan állapot, melynek fennállásakor a készítmény hatástalannak bizonyul- ezt nevezzük aszpirin rezisztenciának- ebben az esetben az illető hiába szedi akár minden nap a gyógyszert, a szívinfarktus/stroke ugyanúgy veszélyezteti (legfeljebb a mellékhatások valószínűbbek – ami aspirin esetében nagyon gyakori)."

Az európai populáció 5-15%-a ilyen! Ezeknél az aszpirin teljesen hatástalan. Legtöbb laborban vérvétellel ellenőrizhető.

További irodalom:

[Aszpirinnel védekezik a trombózis ellen? Nem biztos, hogy használ!]

[Aszpirin rezisztencia]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2569) Drizzt válasza rednifegnar (#2565) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ebben, vagy a laza topicban Kékes525 mar leirta o hogyan deritette ki, hogy rossz listara kerult fel, keress ra, vagy irj neki privatot szerintem.

I am having fun staying poor.

(#2570) Parci válasza rednifegnar (#2565) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

https://prohardver.hu/tema/tudomanyos_kovid_kocsma/hsz_1918-1918.html
https://prohardver.hu/tema/tudomanyos_kovid_kocsma/hsz_1938-1938.html

(és beraktam az összefoglalóba is)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2571) Kékes525 válasza rednifegnar (#2565) üzenetére


Kékes525
félisten

Legyen türelmed a telefonálgatásokhoz, mert kicsöng a telefon, de nagyon sokáig nem veszik fel. Másrészt e-mailt is írjál, mindhárom e-mail címre.

adatvedelem@neak.gov.hu

neak@neak.gov.hu

falusi.zs@neak.gov.hu Falusi Zsófia (ő az osztályvezető) ő intézte el.

Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő

Általános Finanszírozási Főosztály

Alapellátási Osztály

1139 Budapest, Váci út 73/a

Telefon: 06-1-350-2001/2148

e-mail: falusi.zs@neak.gov.hu

Én ezt írtam:

"Tisztel Cím!

Az első napon regisztráltam. Az OEP a regisztrációmat (a házi orvos neve és körzetszáma) Szeged háziorvoshoz küldte. Én nem tartozok a körzetébe és nem is tartoztam.

Az Én háziorvosom 1996 óta (a háziorvosom neve, a praxis címe, körzetszáma és telefonszáma) Kérem, hogy regisztrációmat ide irányítsák át.

Tajszámom: pontos taj szám
regisztrációs e-mail címem: pontos email cím.

Születési időm: teljes születési idő.

69 éves krónikus beteg vagyok parox pitvarfibrillációval (szív betegség), ezzel 3x műtöttek és magas vérnyomásom van, Testtömeg indexem 36. Várom a visszajelzésüket.

Köszönöm!

aláírás"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2572) daneel_hu válasza Kékes525 (#2571) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Testtömeg indexem 36."

Azért ez elég sok! :P ;)
Ezzel elég nagy terhet raksz pluszban a szívedre - de ezt úgyis tudod.
Nekem 25 és dagadt vagyok éppen. :O

(#2573) Kékes525 válasza daneel_hu (#2572) üzenetére


Kékes525
félisten

A hasam egy kicsit nagy, de az lökő izom. :D :P

Vagy 15 kg-ot szedtem fel a karantén alatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2574) rednifegnar válasza Kékes525 (#2571) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat koszonom, ramoccanok a temara. nagyon gaz ez igy hogy semmi info sehol es mindenkinek maganak kell kaparnia olyanert ami siman fent lehetne pl az ugyfelkapun. de hat meg egy 15 eve szedett standard vcsokkento bogyo feliratasa is egy tortura nalunk...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2575) Ringman


Ringman
nagyúr

Az EU vakcinaengedélyezése nagyon szigorú, a hazairól semmit sem tudni

A világon az Európai Unió gyógyszerengedélyeztetési eljárása az egyik legszigorúbb – ha valaki bármilyen gyógyszert vagy vakcinát akar engedélyeztetni az EU-n belül, rengeteg szabálynak, kikötésnek és előfeltételnek kell megfelelnie. Nincs ez másképp a koronavírus-vakcinákkal sem. Az Európai Gyógyszerügynökség rendszere átlátható – nem úgy, mint az OGYÉI-é, amelynek honlapján gyakorlatilag semmilyen érdemleges információ nincs fenn, a kérdésekre pedig nem válaszolnak.

(#2576) daneel_hu válasza Parci (#2563) üzenetére


daneel_hu
addikt

"még az jutott eszembe, hogy pont a napokban írták, hogy oltási stratégiát váltunk mi is, és minél több embernek akarnak első shotot adni. ezen felül azt nyilatkozta a fáraó, hogy húsvétig mindenkit beoltanak, aki kéri (regisztrált). szóval simán lehet, hogy most ez a prioritás, ergo, ha valaki nem kér egy felajánlottat, akkor pörögnek tovább ezen a listán."

Szerintem az is hiba, hogy csak és kizárólag az idősek vannak soron jelenleg, pedig ők elméletben sokkal jobban el tudják szeparálni magukat mint az aktívak.

Nem azt mondom, hogy fordítva kellett volna csinálni, de az aktívak (tudom az eü-dolgozókat beoltották) közül is sokkal nagyobb arányban kellett volna oltani, de így jelenleg jobban terjed az egész mivel ebben a csoportban még szinte senki nincs beoltva.
A tanárokat és a kulcsfontosságú ágazatokban dolgozókat is alapban oltottam volna. (pl aki szállítmányozási cégeknél dolgozik)

Most pedig itt állunk X millió aktívval, akik közül szinte senki nincs még beoltva.

(#2577) #86564352 válasza daneel_hu (#2576) üzenetére


#86564352
törölt tag

A pedagógusokat ki sem emelték foglalkozás szerint a nagy oltási tervben. Pedig ovi és ált. suli nyitva és eléggé elöregedett szakma.

(#2578) Ringman válasza #86564352 (#2577) üzenetére


Ringman
nagyúr

a hazai oltási terv lobbiérdekek és a kormány szimpátiaindexe alapján áll össze, itt a tanárok hátul vannak a sorban.

(#2579) Sweet Lou 6 válasza Kékes525 (#2573) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

adhatnál belőle, én meg sehogy sem tudok hízni... 17,26 a testtömeg indexem (hasnyálmirigy elégtelenség). fogyásra mindenféle szer van, hízásra max diéták, amik vagy bejönnek vagy nem.

sweetlou6.wordpress.com

(#2580) #22743424


#22743424
törölt tag

Magyar idő szerint vasárnap hajnalban engedélyezte az amerikai gyógyszerhatóság (FDA) a Johnson & Johnson gyógyszeripari óriáshoz tartozó Janssen koronavírus elleni vakcináját. [link]

(#2581) mozso


mozso
senior tag

Ez megint olyan magyarosan himihumis, hogy az oltás igazolásról lekerül, hogy mivel lettél beoltva. Ha bizonyos országok nem fogadják el a keleti oltást, akkor mit lépnek majd, ha egyáltalán nem látszik mivel lett valaki beoltva?

[link]

(#2582) attiati válasza mozso (#2581) üzenetére


attiati
veterán

Jó kérdés. Bár úgyis nemzetközileg elfogadott igazolások kellenek előtt utóbb. Nem tudom, hogy a magyar számítani fog e?

Továbbá nekem nagyon nagy kérdés, hogy úgy egyáltalán bármit is számítani fog e az oltási igazolás a nemzetközi utazásokban, ha az oltott emberek is fertőznek.
Lehet az lesz, hogy beoltott lakosságú országba bárki utazhat.
Így önmagában az oltás kevesebbet számítana.
De majd kiderül, csak egy felvetés.

szerk: szerintem az lesz a gyakorlat, hogy a kettő együtt fog számítani. Lakosság is legyen beoltva és a turista is.
Ugyanis egyes országokban a turisták aránytalanul nagy számban tudnak érkezni.
Ha 1 milliós lakosság 70%-a be van oltva és érkezik az országba 500e (oltatlan) turista 2 hét alatt, akkor eltolódnak az arányok.

Meanwhile:
[Tangáját használta maszkként]

[ Szerkesztve ]

(#2583) radi8tor válasza attiati (#2582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teljesen mindegy mi kerül ebbe a magyar nyelven íródott igazolásba. Szinte biztos, hogy nem ezt fogják olvasni (ha egyáltalán fogják) a határon, hanem elektronikusan kérdezik le.

⭐ Stella

(#2584) pit stop válasza mozso (#2581) üzenetére


pit stop
addikt

Kíváncsi leszek mikor jutunk el oda, hogy az oltott se tudhatja meg mivel oltják be... Ha lesz oltóanyag, csak az elutasítottból, akkor lehet következő step.
De ahogy ezt úgy mást is lenyelik mint kacsa a nokedlit :O

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#2585) Ringman válasza attiati (#2582) üzenetére


Ringman
nagyúr

kínai + orosz -> marad a hotel NER, win-win szituáció.

(#2586) #86564352 válasza Ringman (#2585) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#2587) Kékes525


Kékes525
félisten

Látta, tudja valaki, hogy hogyan halad az oltakozás most, a hétvégén? Eltudják oltani az összest, ami van?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2588) attiati válasza Ringman (#2585) üzenetére


attiati
veterán

Szereti a ner az ilyen kibogozhatatlan helyzeteket

(EU úgysem ad belátható időn belül engedélyt a kínai oltásra, magyarokat meg végigoltjuk vele. Mehet a propaganda, hogy Brüsszel nem engedi utazni a beoltott magyarokat. Aki meg határszélen ingázik és/ vagy világjáró, azzal majd lesz valami)

Nagy vonalakban jól néz ki, de nehéz ezt ennyire tisztán felépíteni és sok szavazatot lehet veszíteni. Például a határszéli ingázót beoltják kínaival és x hónapig nem kaphat mást.
Választóvonal kelet és nyugat között.

[ Szerkesztve ]

(#2589) Lauda válasza attiati (#2582) üzenetére


Lauda
félisten

Meanwhile:
[Tangáját használta maszkként]


Nagy észlény lehet. Amellett, hogy maszkot sem viselt, még le is buktatta magát. Az a tangát el akarta lopni, hiszen csak az egyik lábát emeli fel és húzza le róla, illetve rajt a cimke is a tangán.

(#2590) Jablocskov válasza Kékes525 (#2587) üzenetére


Jablocskov
tag

Papíron biztosan. ;]

(#2591) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

Müller Cecília szombaton levelet írt a magyarországi háziorvosoknak, az ATV Híradó birtokába került dokumentumból kiderül, hogy módosul a Pfizer- és az Astrazeneca-vakcinák beadási protokollja.
A levél szerint a Pfizer által gyártott Comirnaty vakcináknál a második adag beadási ideje az első adag beadását követő 3 hét helyett 35 napra módosul. Az AstraZeneca vakcinája esetében pedig az első és a második oltás közötti időintervallum 4-ről 12 hétre nő.

Megjegyzik továbbá, hogy azok esetében, akiknek már van időpontja a második részoltásra, az oltási időpont nem változik.

(#2592) pit stop válasza Ringman (#2591) üzenetére


pit stop
addikt

Igazolás pedig csak a második oltás után jár? Tehát AZ esetén 3 hónap fix szívás még, ha pl. igazolvánnyal járna valami plusz?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#2593) Ringman válasza pit stop (#2592) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tartom kizártnak.

---
[link]
Hadházy Ákos Facebook-oldalán mutatta meg egy fotón egy kutya oltási könyvét, hogy ezzel hívja fel a figyelmet arra, abban nemcsak az oltás gyártmányát, de a gyártási tétel sorszámát is feltüntetik.
Ezzel azt akarta megmutatni, hogy szerinte „még a kutyák oltását is komolyabban veszi a kormány, mint az emberekét”, mivel a kormány szombaton úgy módosította az oltási igazolványról szóló rendeletet, hogy abból törölték a védőoltás típusára vonatkozó részeket.

(#2594) bigdady válasza Ringman (#2591) üzenetére


bigdady
nagyúr

Várják szívják 3 hónapot vagyis júniusig egy AZ másodikra? :Y
Akkor inkább megvárom pfizert és azzal szívok eddig :(((
Egyébként astra 1 oltás milyen hatásosságú erre az első három hónapra?

[ Szerkesztve ]

(#2595) Ringman válasza bigdady (#2594) üzenetére


Ringman
nagyúr

76%.

COVID-19 Vaccine AstraZeneca confirms 100% protection against severe disease, hospitalisation and death in the primary analysis of Phase III trials

The primary analysis of the Phase III clinical trials from the UK, Brazil and South Africa, published as a preprint in The Lancet confirmed COVID-19 Vaccine AstraZeneca is safe and effective at preventing COVID-19, with no severe cases and no hospitalisations, more than 22 days after the first dose.
Results demonstrated vaccine efficacy of 76% (CI: 59% to 86%) after a first dose, with protection maintained to the second dose. With an inter-dose interval of 12 weeks or more, vaccine efficacy increased to 82% (CI: 63%, 92%).

---
[link]

szerk:
alapvetően szerintem jó döntés, már csak nyomni kell az oltást ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#2596) kw3v865 válasza Kékes525 (#2587) üzenetére


kw3v865
senior tag

Tegnap nagyon belehúztak. 114.081 ember kapta meg szombaton az első oltását. Ez kiugró rekord. Úgy tűnik van kereslet a Sinopharmra is.

(#2597) bigdady válasza Ringman (#2595) üzenetére


bigdady
nagyúr

De hogy lehet 63% a két oltás után?

(#2598) daneel_hu válasza bigdady (#2597) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem jó lesz az is ha azt adják.
Legalább 70%-ról indulok. :C

(#2599) bigdady válasza daneel_hu (#2598) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az oké de második oltással csökken? :F

[ Szerkesztve ]

(#2600) Kékes525 válasza kw3v865 (#2596) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez egy nagyon jó szám, de azért messze van attól, hogy egy hétvégén leoltjuk az országot. Jó lenne, ha ez maradna a tempó.

"Úgy tűnik van kereslet a Sinopharmra is."

Mivel a járványadatok nagyon rosszak, nem csodálom. Bár már nekem is felajánlanák. Sz@r ez a várakozás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.