Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) bigdady


bigdady
nagyúr

Astra esetén mi okozza a hőemelkedést izom fájdalmakat? Csimpánz adenot nyírja ki az immunrendszer?

[ Szerkesztve ]

(#3702) Kékes525 válasza bigdady (#3701) üzenetére


Kékes525
félisten

"Astra esetén mi okozza a hőemelkedést izom fájdalmakat?"

Az immunrendszer működése.

"Csimpánz adenot nyírja ki az immunrendszer?"

IS. Az adenovírus ebben az esetben nemcsak vektor, hanem adjuváns is, azaz felpiszkálja az immunrendszert. Másrészt a képződött tüskefehérje ellen is megindul az immunválasz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3703) Kékes525


Kékes525
félisten

[A vakcinák összehasonlításáról.]

"A vakcinák összehasonlításáról. Egyre több kérdést kapok arról, hogy kinek a számára melyik vakcina a legmegfelelőbb, tekintettel az életkorra, alapbetegségekre, élethelyzetekre (pl. várandósság, szoptatás). Még az orvosok között is eluralkodott egy szakmailag méltatlan középkori típusú irracionalizmus, olyan félelmek, amelyek miatt nem oltanak adott vakcinákkal adott embereket. Ennek oka részben a keleti vakcinák nyugatiaktól indokolatlanul és megtévesztően eltérő alkalmazási előírása, amint már többször írtam, továbbá a szakmailag indokolatlan állami preferenciák az Európai Unióban, amelyek szembemennek az alkalmazási előírással, mint az AstraZeneca esetében az idősek nem oltása, miközben az ő képviselőik is szavaztak az Európai Gyógyszerügynökségben a AstraZeneca vakcina engedélyezéséről. Kérdés, hogy hogyan, és, hogy mért kellett lejáratni az Európai Gyógyszerügynökséget?

Beszéljünk egyszerűen és világosan: az összes jelenlegi vakcina közös problémája a relatív adathiány az idősek, az egyes alapbetegségekben szenvedők (pl. autoimmun betegek, daganatosok) körében. NINCS összehasonlító vizsgálat a vakcinák között. A különböző oltásokat különböző földrajzi helyeken, különböző időben próbálták ki a klinikai vizsgálatokban. Így nem ismerjük pl. a vírusvariáns összetétel befolyását a klinikai vizsgálati eredményekre, kivéve az Astreneca-t Dél-Afrikában. Ráadásul azóta elterjedtek újabb variánsok, amelyek ellen nem ismert a vakcinák klinikai hatásossága, csak laboratóriumi becslések vannak. Előfordult az AstraZeneca esetében viszont, hogy a 12 hetes oltási időköz hatékonyabbnak bizonyult a 4 hetesnél.

A mellékhatások összehasonlítása is problémás lehet. Alapvetően mindegyik vakcina nagyon biztonságos, sokkal inkább, mint gyógyszereink többsége. Ugyanakkor a forgalomba hozatalt követő mellékhatások előfordulásának gyűjtése erősen függ a helyi társadalmak szervezettségétől és a cégek, hatóságok nyitottságától, illetve a rájuk vonatkozó jogszabályoktól. Ebben a tekintetben a nyugati vakcinák helyzete előnyösebb a transzparens előírások és kötelezettségek miatt.

Végül, még ha lenne is akár 10-20%-os különbség a hatásosságban, az elhanyagolható ahhoz képest, hogy pl. nálunk az átoltottság még csak kb. 11%. A szűk keresztmetszet a járvány letörésében nem a hatásosságbeli eltérés, hanem az oltatlanok magas aránya.

Egy lehetséges problémára felhívtam a figyelmet: a kínai vakcina rövid tűhosszúsága miatt az oltóorvosnak célszerű mérlegelni azt, hogy adott betegnél a tűhossz elegendő-e az izomszövet eléréséhez. Ez nem filozófiai és politikai, hanem élettani kérdés.

Tehát valóban nem érdemes válogatni a vakcinák között."

Kiemelés tőlem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3704) catroot válasza atee_13 (#3680) üzenetére


catroot
veterán

Én "nem hivatalosan" beteg voltam (nem annyira voltam rottyon, szerencsére), jó pár tünetet produkáltam még november végén. A héten rendeltem egy ilyen tesztet, nálam még mutatta az antitest jelenlétét.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3705) Krinyo


Krinyo
senior tag

949/130. :(

(#3706) Sir Pocok válasza Krinyo (#3705) üzenetére


Sir Pocok
őstag

és 9000 felett az esetszám... Brutál... :( :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#3707) forceberg válasza Sir Pocok (#3706) üzenetére


forceberg
veterán

Továbbra is orr alatt kell hordani a maszkot és rá kell állni a lidliben a másik nyakára...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3708) Sir Pocok válasza forceberg (#3707) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Hát a tegnapi KOVIDŐK adás nagyon lesújtó volt.

Ami engem szíven ütött, hogy mivel a családostúl kerülnek be a betegek, sokan csonka családdal jönnek ki és ez olyan terhet ró a betegekre mentálisan, hogy sokszor még az állapotuk is rosszabb lesz.

Viktorék nagyon elbaszták és merik azt mondani, hogy nyitni fognak :O

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#3709) forceberg válasza Sir Pocok (#3708) üzenetére


forceberg
veterán

Nem néztem még meg a videót, de nyitás?
Ha így megy tovább, full zárás lesz(fog kelleni, mert nem lesz más megoldás). Én azt hiszem, rendelek egy gumimedencét az udvarra...

A mentális sokk melegágya a betegségeknek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3710) Ringman válasza forceberg (#3709) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát gondolom azt akarják, hogy a 4 napos ünnepen pörögjön a turizmus.

(#3711) mozso válasza forceberg (#3707) üzenetére


mozso
senior tag

El kellett mennem a zöldségeshez, mert kevesebb cucc jött a házhozszállításnál. Utcán alig van valakin maszk.

zöldséges ember 1: lehúzza a maszkot, beletüsszent a nagyvilágba, kifújja az orrát, emiatt köhög, majd “jaj”. Maszk vissza és pakolja a zöldségeket ismét.

zöldséges ember 2: csak simán szembe köhög (maszk az álla alatt) amíg a bankkártyával fizetek.

egyre kevésbé érzem azt, hogy túlzás ha ebben járkálok!

(#3712) Parci válasza mozso (#3711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

túlzás :B

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3713) atee_13 válasza mozso (#3711) üzenetére


atee_13
őstag

Ha valami kreatív emberkének lesz egy kis humorérzéke csinálhatna Dart Vader -es szénszűrős maszkot ;]

(#3716) Soulfly842 válasza Chesterfield (#3714) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ja, ez olyan, mint a 100%-os védelem, amit hirdetett a súlyosabb lefolyásu betegségek megelőzésére (minden mutáció ellen)?

Az AZ-től sokkal jobb vakcinák se tesznek ilyen felelőtlen kijelentéseket.

A propaganda gépezetük okán folyamatos ellentmondásba keveredtek magukkal és a tényekkel is.

Ezért mondom egy ideje, hogy egyetlen egy oltást utastínék el: Az AstraZeneca-t.

#3688Parci
Nem sokára írok róla hosszabban.

(#3717) Parci válasza Soulfly842 (#3716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem jöhet az is. annyira rossz a pr-ja, hogy a végén az marad :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3718) FіkuszKukіsz válasza Soulfly842 (#3716) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Cigány is a maga lovát dicséri.

Romanes eunt domus

(#3719) bigdady válasza FіkuszKukіsz (#3718) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy tényleg nem okoz :DDD

(#3720) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Amit írtam korábban sokszor az beigazolódott, egyelőre április közepe.... de amég az amaerikaiakat dinamikusan tudják oltani, addig az EU nem is reménykedhet J&J vakcinában:

Hiába sietett az EU a Johnson & Johnson vakcinájának engedélyezésével, április közepe előtt nem várható készlet Amerikából

Ehhez kapcsolódóan ---> Minden felnőtt amerikait beoltanak május elsejéig - ígérte Joe Biden

Minden felelősséget Magyarországra hárít az orosz vakcinaszerződés

A tünetmentes fertőzések és a brit mutáns ellen is brutálisan hatékony a Pfizer vakcinája

Koronavírus: újabb vidéki kórház Covid-osztálya telt meg, már nem fogadnak betegeket

Szünetelnek a szakrendelések Fehérgyarmaton és Nyírbátorban

A fehérgyarmati kórház 100%-ban Covid ellátást végez.

Koronavírus: megjelent a nigériai mutáns a világban

Jó hírek jöttek egy újabb vakcináról, sikeres a Novavax tesztje

Vakcinagyár nyitásáról is tárgyalt Orbán Izraelben

Sokaknak nem nyilvánvaló, de azon túl h. a tegnapi infó szerinti még több, mint 2K szabad lélegeztetőgép van, Magyarországon már stabilan működik a lélegeztetőgép gyártás, erről is tárgyalnak ma Izraellel.

A csökkentett ígéretnél is kevesebb vakcinát szállít ki márciusban az AstraZeneca

Mi? - rájöttek, hogy a sebességen túl a minőségre is figyelni kellene? :DDD

Valószínűleg vasárnap pótolják Orbán Viktor szokásos rádióinterjúját

Nem rendezhetnek focimeccset Pomázon, miután ötven nézőt engedtek be biztonsági őrként :DDD :DDD

A brit mutáció ellen 86 százalékos hatékonyságot mutatott a Novavax vakcinája

[ Szerkesztve ]

(#3721) Ra3 válasza atee_13 (#3713) üzenetére


Ra3
őstag

Természetesen van, már tavaly az első hullámban megcsinálták cserélhető betétes maszkhoz, 3d nyomtatós oldalakon nagy sikernek örvendenek a különböző variációi:

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3722) seredy válasza Kékes525 (#3703) üzenetére


seredy
tag

"Tehát valóban nem érdemes válogatni a vakcinák között."

abszolút laikusként és lelkes olvasóként kérdezem: a kínai vakcinával szemben mi most a hivatalos álláspont, ugyanannyira megbízható, mint a többi? Úgy látom a hírekben, ajánlják ezt is. Tegnap mazochizmusból megnéztem egy politikai vitaműsort, és ott a kormány rendre azzal vádolta az ellenzéket, hogy "oltásellenes", hiszen azt mondták korábban, azt a vakcinát válasszák az emberek, amiben ők megbíznak. A kínai és az orosz vakcina körül pedig - már amennyire követtem a híreket - sok bizonytalanság volt, és a többi EU-s országban még csak ezután fogják engedélyezni. Most úgy látom, fordul a kocka, Zacher is valami olyasmit nyilatkozott, mindegy, mit adat be az ember, csak csinálja, az a legfontosabb.

Kérdésem: mennyire volt indokolt még pár hete a kínaitól és az orosztól való félelem / bizonytalanság, ill. mi okozta ezt? Nem akarok ebből politikai kérdést csinálni, ezért is kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#3723) Parci válasza Soulfly842 (#3720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Sokaknak nem nyilvánvaló, de azon túl h. a tegnapi infó szerinti még több, mint 2K szabad lélegeztetőgép van, Magyarországon már stabilan működik a lélegeztetőgép gyártás, erről is tárgyalnak ma Izraellel."

egyeseknek nem nyilvánvaló, hogy ez az autóskártya-szint a lélegeztetők számával 0 pontot ér. rég nincs már most sem elég szakképzett személyzet, aki működtesse őket, talán ezért is gyalázatos azok aránya, akik egyáltalán élve jönnek le róla. akkor meg szinte "mindegy", hogy 1000 vagy 3000.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3724) Parci válasza seredy (#3722) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt már tudni, hogy a kínai biztonságos. azt még nem tudni, hogy mennyire hatékony.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3725) Soulfly842 válasza Parci (#3723) üzenetére


Soulfly842
addikt

Persze, s ahogy egyre több gép jut egy-egy fő ellátó személyzetre - azzal egyenesen arányosan nő majd a halottak száma is.

S a lélegeztetőgépeket illetően ez csak egy 'aspektus', általános ellátó orvosra, személyzetre mindenre értendő ez.

#3721Ra3atee_13

Vigyázz, ott van mögötted a Mandalorian! :D Össze ne zavarja a maszk az arcodon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3726) catroot válasza Parci (#3723) üzenetére


catroot
veterán

A célközönségnek (híveknek) pont ezek a kijelentések kellenek.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3727) Rive válasza seredy (#3722) üzenetére


Rive
veterán

...mennyire volt indokolt még pár hete a kínaitól és az orosztól való félelem / bizonytalanság, ill. mi okozta ezt? ...

Hát, leginkább a híres kínai minőségbiztosítás. Elvi szinten a jelenlegi ismeretek szerint mind az orosz, mind a kínai vakcina teljesen OK, csak egyiknek a rendes teszteléséről se volt/van rendes papír.

Ahogy egyre több embert oltanak velük (gond nélkül) ez egyre kevésbé számít, de akkor is: a forgalomba rakás előtti utólagos ellenőrzést veszett jó lenne, ha komolyan vennék :U

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3728) Ringman válasza Rive (#3727) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ahogy egyre több embert oltanak velük (gond nélkül) ez egyre kevésbé számít, de akkor is: a forgalomba rakás előtti utólagos ellenőrzést veszett jó lenne, ha komolyan vennék

hahaha, 2010-11: földrajzinév-bizottság.

(#3729) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

"Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetének osztályvezető főorvosa épp egy csütörtöki online beszélgetésben fogalmazott úgy, hogy "megváltozott a vírus, a betegség, súlyosabb a lefolyás, mások a tünetek, újra tanulnunk kell a koronavírust, úgy, hogy közben igazi gyógyszer nem áll a rendelkezésünkre".

Több helyen is olvastam már, hogy "mások a tünetek" de még véletlenül sem részleteznék sehol, miben, mennyiben mások. A "szokásos" száraz köhögés, láz, torokfájás, szaglás/ízlelés elveszése, izomfájdalmak a brit mutánsra is jellemzőek? Van valamilyen új tünet?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#3730) Parci válasza GypsFulvus2 (#3729) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ízlés-/szaglásvesztés kevésbé jellemző, még gyorsabban támad a torok-köhögés-tüdő tengelyen -- én ezeket találtam

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3731) Rive válasza GypsFulvus2 (#3729) üzenetére


Rive
veterán

Ami téged illet, ugyanazok a tünetek, csak gyorsabban és nagyobbat üt => jobban kell vigyázni. Az eddigiek alapján a szaglás elvesztése talán kevésbé jellemző (de az is lehet, hogy mire elvesztené valaki, már nem érdekes :( )
Egy kórházi doki teljesen más tüneteket lát, mint ami 'idekint' érdekes/fontos.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3732) fatal` válasza seredy (#3722) üzenetére


fatal`
titán

A bizonytalanság oka a 3. fázisról hiányzó adatok. Azonban bármelyik jobb a fertőzésnél.

Az oroszt valószínűleg az EMA is engedélyezni fogja. A kínairól időközben tudni, hogy biztonságos, azt viszont nem, hogy mennyire hatékony.

(#3733) GypsFulvus2 válasza Rive (#3731) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Aha, köszi mindkettőtöknek. Én tegnap előtt és tegnap kicsit elkezdtem köhögni, és fájt a gégém (nem a torkom, hanem alatta a gége) , de semmi más tünet nem volt, és mára teljesen abbamaradt, elmúlt. Lehet, hogy csak a kinti, hidegben történő csákányozás - ásás miatt volt.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#3734) Parci válasza GypsFulvus2 (#3733) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán lehet, hogy lenyomtad :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3735) Ezekiell válasza GypsFulvus2 (#3733) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekem is ilyesmi tünetek vannak 2 napja + általános gyengeség, este alig bírok felállni annyira kivagyok. Meg is kértem asszony kollégáit, csináljanak nekem egy teszt gyorsan ma reggel - szerencsére negatív.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#3736) GypsFulvus2 válasza Parci (#3734) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hmmm. Nem hiszem, hogy ilyen szerencsém lenne. Patikában lehet antigén tesztet venni? Vagy egy-két hét múlva érdemes lenne antitest tesztet (amit itt is linkeltek pár hsz-el feljebb)?

Ezekiell: Nekem semmi ilyesmi nem volt, csak kis fájdalom és enyhe köhögés két napig. Ezért nem is gondolom, hogy átment volna rajtam, de persze semmi sem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#3737) Parci válasza GypsFulvus2 (#3736) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően ne foglalkozz vele - szerintem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3738) FіkuszKukіsz válasza GypsFulvus2 (#3736) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Te már nem estél át rajta 1x?

Romanes eunt domus

(#3739) Ringman válasza fatal` (#3732) üzenetére


Ringman
nagyúr

az orosznál 3. fázis gyak. most megy élesben itthon, csak nem szóltak senkinek. [link]

(#3740) Ezekiell válasza GypsFulvus2 (#3736) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én is csak azért csináltattam tesztet, mert a gyerek gondozónője a bölcsiben covidos lett (tegnap derült ki), és hát ez így elég szoros kontakt, nagyon babusgatva a fiatalúr általa :) És inkább engem teszteljünk, mint a gyereket (megint), pláne h tünetszerűségeim is vannak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#3741) Rive válasza GypsFulvus2 (#3736) üzenetére


Rive
veterán

Amit patikában (hivatalosan) kapsz (BioSynex) az kombi teszt.
Valamilyen szinten a folyó fertőzést és az 'átesést' is kimutatja.

De: tényleg nem valószínű, hogy ennyi volt. Ne edd ezen magad, nem érdemes. A legtöbb ilyen 'lehet' csak vaklárma.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3742) GypsFulvus2 válasza FіkuszKukіsz (#3738) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Tavaly március közepétől (pont egy éve) volt egy ilyen köhögős, az elején lázas betegségem, ami végül három hétig tartott, és a köhögés csak május végére múlt el. Ráadásul milánói, bergamoi olaszokkal dolgoztam együtt szoros kontaktban. Viszont a tesztem akkor negatív lett. Viszont akkor még csak az legkorábbi generációs gagyi kínai teszt volt elérhető, amiről több országban is kiderült hogy használhatatlan, illetve a protokollt sem tudta még senki - pl. senki sem figyelmeztetett rá, hogy a teszt előtt ne igyak, ne egyek. Szóval a tünetek alapján lehetett akár Covid is - főleg a két hónapos köhögés gyanús. De ezt biztosan tudni soha nem fogom .

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#3743) seredy


seredy
tag

köszönöm a válaszokat!

(#3744) Kékes525 válasza seredy (#3722) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 az előttem szólóknak. Annyit hozzátennék, hogy Március 16.-n kijön a 3. fázis eredménye is. Akkor a hatékonyságáról is többet fogunk tudni. Azt azonban most is sejtjük, mert vannak erre adatok, hogy hatékony (79-86%-ban).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3746) bigdady válasza Rive (#3741) üzenetére


bigdady
nagyúr

Min 11-13 napos fertőzést mutat ki aktuálisan nem!

[ Szerkesztve ]

(#3747) ariel96 válasza Parci (#3712) üzenetére


ariel96
tag

Nagyon komolynak tűnik ez a felszerelés. Hol lehet megvenni és mennyiért? :U :C :Y

(#3748) mozso válasza ariel96 (#3747) üzenetére


mozso
senior tag

A maszk 5-6000Ft a szűrő 4000Ft. [link] [link]

(#3750) Kékes525 válasza Chesterfield (#3749) üzenetére


Kékes525
félisten

Azoknak adnak majd egy lövés Pfizert vagy Modernát az új mutánsok elleni vakcinából. Legalábbis szerintem így megoldható lenne. Ja és az orosszal ezt nem tehetik meg, ha az EMA elfogadja. Ez 1 hónapon belül kiderül. Valószínűleg elfogják fogadni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.