Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Ringman válasza Soulfly842 (#2900) üzenetére


Ringman
nagyúr

már jelenleg is ez van, nem?
bérgyártani kellene ezt is eu-n belül, ha OK a dokumentáció

szerk:
illetve előtte is érdemes, max le kell írni veszteségként

[ Szerkesztve ]

(#2902) Ezekiell válasza Ringman (#2892) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, ez nem feltétlen biztos, vagy legalábbis még zavaros. Az egyik magánbölcsi itt a közelemben üzemelni fog, ahova az én fiam jár, ők még nem tudják.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2903) fatal` válasza Ringman (#2901) üzenetére


fatal`
titán

Mivel az EMA-hoz a kezdeményezést egy német cég adta be, gyanítom, hogy gyártani is akarják.

(#2904) Krinyo válasza Ezekiell (#2902) üzenetére


Krinyo
senior tag

Elvileg magánbölcsi sem mehet, mert minden szolgáltatásnak is off. Persze a részletek később jönnek.

(#2905) Parci válasza Krinyo (#2904) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy zárva lesznek a magánbölcsiovik is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2907) bigdady válasza Krinyo (#2904) üzenetére


bigdady
nagyúr

Se bank se posta... kizárt hogy minden szolgálató leáll.

(#2908) #86564352


#86564352
törölt tag

Kommunikációból egy év után is egyes. Egy év után is még mindig úgy csinálják két hét totojázás után beböffentenek valamit nagy vonalakban, részletek majd a hatályba lépés előtt éjfélkor esetleg, addig senki nem tud semmit konkrétan. Kamionosok, tanárok, cukrászdák, éttermek, hogy most pontosan hogyan is, most például ők is: Nőnapon kell bezárniuk, pánikban a virágárusok | 24.hu

(#2909) Ezekiell válasza Parci (#2905) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egy magánbölcsiről tudok, ami nyitva lesz (legalábbis fél órája ezt állították), szóval várjunk még kicsit az ilyen "biztos hogy" kijelentésekkel :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2910) Valzor válasza bigdady (#2907) üzenetére


Valzor
aktív tag

Holnapra ígérnek részletes tájékoztatást, hogy pontosan kiknek kell zárni és ki lehet nyitva

Azért a virágboltosok megszívták elég rendesen, betáraztak áruval nőnap miatt, aztán elvileg zárniuk kell.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#2911) FіkuszKukіsz válasza Valzor (#2910) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Tavaly is kinyithattak Anyák napján, szerintem idén is megengedik nekik, hogy még hétfőn nyitva legyenek.

Romanes eunt domus

(#2912) rednifegnar válasza FіkuszKukіsz (#2911) üzenetére


rednifegnar
senior tag

azaz vigyek csak a nagymaminak az unokak...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2913) catroot válasza rednifegnar (#2912) üzenetére


catroot
veterán

Erről beszéltek. Itt a környezetemben is már most megy a kiskapu keresése, hogy hogyan lehet majd megkerülni a jövőheti zárást és kiszolgálni fű alatt a vásárlókat.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2914) Ezekiell válasza Ezekiell (#2909) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az egyik magánbölcsi vezetője msot azt mondta, hogy vszeg jövő héten nekik is zárniuk kell.

De sebaj, mert lehet attól még vinni a gyereket napidíj fejében, és nem bölcsinek fogják hívni, hanem "csak ismerős segít vigyázni a gyerekekre" programnak.

A magyar gógyi, ugyebár...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2915) Parci válasza Ezekiell (#2909) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, várjunk.
.
.
.
most már jó? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2916) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Na várhatom én az sms-t.
Eddig rajta voltam a háziorvos listáján, és a héten be is oltott volna, de most, hogy oltóponton lesz az oltás, visszakerültem a nagy közösbe, és ott életkor szerint csökkenő sorrendben hívják be az embereket, úgyhogy ez minimum 2 hét szerintem.
A héten csak a 47-59 közöttieket hívják.

(#2917) Ezekiell válasza Parci (#2915) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekem nagyon, de olvasd el közvetlen feletted is a kommentem, az ilyenek miatt "kell" várni :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2918) #22743424


#22743424
törölt tag

Tisztelt Oltásra Regisztrált!
Tájékoztatjuk, hogy a koronavírus elleni védőoltásának beadására 2021.03.06 Szombat 12:30 órakor a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház - Rendelőintézet (5000 Szolnok, Tószegi út 21. "A/1" épület 120. Férfi) a(z) 7. számú oltóponton kerül sor. Az oltás AstraZeneca-vakcinával történik. Kérjük, hogy az oltóponton pontosan szíveskedjen megjelenni és ha teheti, hozza magával a kinyomtatott és kitöltött hozzájáruló nyilatkozatot, amelyet a koronavirus.gov.hu honlapról le tud tölteni. Amennyiben a megjelölt időpontban nem tud megjelenni, az oltásra csak a későbbiekben lesz lehetősége.
Üdvözlettel: Vakcinainfo

Van zavar :DDD Elmenjek? :D

[ Szerkesztve ]

(#2919) FіkuszKukіsz válasza #22743424 (#2918) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez SMS-ben jött vagy emailen kaptad?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#2920) Chesterfield válasza #22743424 (#2918) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Beszarás...
És akkor ez most eggyel kevesebb oltás, merthogy ugya az sms-re nem lehet reagálni, hogy hohóó már kaptam.

(#2921) #22743424 válasza FіkuszKukіsz (#2919) üzenetére


#22743424
törölt tag

SMS :)

(#2922) bigdady válasza Chesterfield (#2920) üzenetére


bigdady
nagyúr

Másik topikban azt írja valaki másik megyébe hívták...

(#2923) Nimda válasza bigdady (#2922) üzenetére


Nimda
addikt

Lehet beteltek a pesti kórházak, oltópontok. Erre nem sokan számítottak. Nem is tudom mit csinálnék ilyen helyzetben, az ember örül, hogy végre mehetne, de csak az ország másik végébe :(

(#2924) kw3v865 válasza Nimda (#2923) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én tuti mennék, nem is lehet kérdés, még akkor is, ha az ország másik felébe kell utazni...

(#2925) bigdady válasza kw3v865 (#2924) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha nincs kocsid és két vonat átszállás amivel nem ered el az utolsó vonatot vissza az időpont miatt? Ott alszol? :)

[ Szerkesztve ]

(#2926) Parci válasza kw3v865 (#2924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem olyan egyszerű ez, mert ha például egy napon át vegyülni kell ezer másik emberrel ahhoz, hogy megkapd, akkor lehet, hogy az oltás mellé mást is kapsz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2927) #22743424


#22743424
törölt tag

Jól emlékszem AZ-nak ugyanazt kapja az ember másodjára is? Nincs eltérés a két oltás között? :)

(#2928) fatal` válasza #22743424 (#2927) üzenetére


fatal`
titán

Jól.

(#2929) attiati válasza #22743424 (#2918) üzenetére


attiati
veterán

Itt mi a csattanó? Hogy tök máshol laksz?

(#2930) bigdady válasza attiati (#2929) üzenetére


bigdady
nagyúr

Be van oltva..

(#2931) rednifegnar válasza bigdady (#2930) üzenetére


rednifegnar
senior tag

es ha valaki elirta a telszamot? mondjuk nem 20-ast hanem 30-ast adott meg vagy egy jegyet tevesztett?
nezte a regisztracio hogy egyedi e a szam? mondjuk eleve jo hogy se visszaigazolas se semmi, ellenorizni se tudod se megerosites nem kellett hozza. es most ezeken a stabil alapokon hivogtanak be embereket...
most azt nem is mondom hogy mivel nem kell visszaszolni (nem is lehet) ha nem megy el 100-bol csak 5 ember akkor ott malmoznak szerencsetlen doktorok egesz nap? csudi jo.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2932) Lauda válasza #22743424 (#2918) üzenetére


Lauda
félisten

Amennyiben a megjelölt időpontban nem tud megjelenni, az oltásra csak a későbbiekben lesz lehetősége.

Ez aztán hatalmas infó. Nyilvánvaló, hogy ha akkor nem megyek, majd csak azután kaphatok oltást.

[ Szerkesztve ]

(#2933) bigdady válasza rednifegnar (#2931) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy vezetékes száma van...

(#2934) catroot válasza bigdady (#2933) üzenetére


catroot
veterán

Azért ennyire ne legyen már nagy elvárásod. :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#2935) Chesterfield válasza bigdady (#2933) üzenetére


Chesterfield
senior tag

De amúgy vezetékesnél is van valami sms megoldás. Asszony állítja, hogy régebben kapott már olyat.
Próbálj küldeni rá egy üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#2936) bigdady válasza Chesterfield (#2935) üzenetére


bigdady
nagyúr

A kijelző nélküli telóra?

(#2937) Chesterfield válasza bigdady (#2936) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Aha, valami gép felolvasással.

(#2938) Gabeee


Gabeee
tag

Lenne egy kérdésem, lehet, hogy vótmá... csak most nincs időm órákat keresgélni.
Az oltási kisokos szerint "azon személyek is olthatók a vakcinával, akik kórtörténetében 3 hónapon túli igazolt COVID-19 fertőzés szerepel".
Milyen problémát okozhat, ha a betegséget követően kb. 1 hónappal oltanának be? Rövidesen lenne lehetőségem rá, feltehetően kínaival...
Nincs a kórtörténetemben Covid fertőzés, a háziorvosom nem kért tesztet, csak egy utólagos, gyógyszertárban vásárolt antigén teszt mutatott IGG pozitivitást. És egyébként nem a lájtos verzión estem át, kb. 3 hétig tartott, amíg meggyógyultam.
Előre is köszi a válaszokat! :R

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#2939) fatal` válasza Gabeee (#2938) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg semmilyen problémát nem okoz, a kevés vakcina miatt nem oltanak nemrég átesetteket, mert még védettek valószínűleg.

(#2940) Gabeee válasza fatal` (#2939) üzenetére


Gabeee
tag

Köszi, én is úgy gondoltam, hogy most kihagynám az oltást, de a kollégáim is érintettek, az ő nevükben is érdeklődtem, mert nagy a bizonytalanság.
Lehet, hogy fél-egy év múlva már válogathatunk is a vakcinák tömkelegében, ha már minden regisztráltat beoltottak... ;)

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#2941) fatal`


fatal`
titán

Sikerült ezt is jól intézni, 100-150km-re küldik az embereket. Olyanokat is behívtak, akiket az elmúlt hetekben már a háziorvos beoltott, vagy éppen a napokban küldte Pfizerért.

Teljes dilettantizmus.

(#2942) bigdady válasza fatal` (#2941) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem az összes háziorvos által astrával beoltott kapott sms-t, annyian írják. És sokan el is fognak menni azt hiszik második...Meg sem lepődnék ha valaki meg is kapná...

[ Szerkesztve ]

(#2943) fatal` válasza bigdady (#2942) üzenetére


fatal`
titán

Ez akkor fasza, ha még le sem telt az idő az első óta.

(#2944) Krinyo válasza bigdady (#2942) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ez oltári nagy gebasz, ennyire nem lehetnek amatőrök, hogy a megadott TAJ-számokat nem tudták átfuttatni a lista elkészítése előtt az EESZT-n. Qrvanagy meló lett volna, egy scriptnek kb. 10 mp...

(#2945) kw3v865 válasza bigdady (#2942) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem az összes. Anyám pl. nem kapott SMS-t- Múlt héten oltotta a háziorvosa Astrával.

[ Szerkesztve ]

(#2946) kw3v865 válasza Gabeee (#2938) üzenetére


kw3v865
senior tag

Hallottam egy podcastot 1-2 hete (egy szegedi hírportálon volt, nem emékszem már melyiken, Duda, Bodlogkői és Ócsai votlak a vendégek), amiben Duda professzor azt nyilatkozta, hogy ha 1-2 hónappal a fertőzés után oltanak valakit, akkor jó esély van rá, hogy az átlagosnál lényegesen erősebb oltási reakciót fog tapasztalni a delikvens (persze baja nem lesz tőle). Ezért célszerű kivárni a 3 hónapot.

(#2947) koncsik válasza kw3v865 (#2946) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

@mindenki:
Ha valaki tünetmentes éppen oltáskor? Erről mit beszéltünk meg, mintha már kiokoskodtunk volna valamit... köszi (valaki kérdezte, nincs erőm gondolkodni, bocs)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2948) bigdady válasza kw3v865 (#2945) üzenetére


bigdady
nagyúr

Biztos hiba csúszott az SMS küldésbe :D

(#2949) Gabeee válasza kw3v865 (#2946) üzenetére


Gabeee
tag

Köszönöm! :R

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#2950) Parci válasza Gabeee (#2940) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van, aki most volt beteg, annak ez a legjobb stratégia :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.