Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Kékes525 válasza forceberg (#3042) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem elmélet, ez tény. Sokszor írtam róla. Röviden:

A fertőzéskor a kórokozó a nyálkahártyákon (orr, garat, szájüreg, tüdő, bél) keresztül hatol be a szervezetbe. Ezért elsőként a nyálkahártyák védelmi vonala veszi fel a harcot a kórokozóval. Ha az orr, garat, szájüreg nyálkahártyája legyőzi a fertőzést, akkor ez nagyon sokszor tünetmentes vagy csak enyhe tünetekkel jár. Az ilyen emberek is fertőznek! Ez azt is jelenti, hogy a fertőzés nem jut el a limfocitákig és ezért ott antitestek sem tudnak képződni (IgM vagy IgG). A nyálkahártyán IgA képződik, de azt egyik teszt sem tudja kimutatni. Az IgA miatt ezeknek az embereknek a nyálkahártyája immunizálódik a kórokozóval szemben és ismételt fertőzéskor már itt (nyálkahártyán) megtudja állítani a kórokozót, a fertőzést.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3053) Krinyo


Krinyo
senior tag

Én, a januárban rendesen beoltott még nem kaptam védettséget igazoló kártyát, feleségem, aki októberben átesett, igen. Érvényes 04.29-ig. Semmi értelme sem volt kiküldeni. :)

(#3054) VIPowER válasza fatal` (#3040) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nekem 72 éves a szülőm. Kínait akarnak neki ma adni. Nem tudom mennyire jó ötlet ez.

[ Szerkesztve ]

(#3055) bigdady válasza VIPowER (#3054) üzenetére


bigdady
nagyúr

Öregek itt is megkaptak tegnap nem volt gond egyik szíves is. Szinte kivétel nélkül minden orvos ismerős háziorvos kardiológus azt mondta kínai a legjobb. Én voltam a legjobban meglepődve még engem is meggyőztek

[ Szerkesztve ]

(#3056) Dottorei válasza bigdady (#3055) üzenetére


Dottorei
tag

mire alapozzák a véleményüket?

(#3057) VIPowER válasza bigdady (#3055) üzenetére


VIPowER
senior tag

Remélem hogy nem lesz gond.

(#3058) VIPowER válasza Dottorei (#3056) üzenetére


VIPowER
senior tag

Gondolom arra hogy most ez van, így ez a legjobb. Ha másik van, akkor az a legjobb.

(#3059) Krinyo válasza Dottorei (#3056) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ilyet ne kérdezz, mert úgysincs rá válasz. Biztosan a megbízható dokumentációra.

751-en gépen. Szörnyű.

(#3060) kw3v865 válasza VIPowER (#3054) üzenetére


kw3v865
senior tag

Egy nap alatt több mint 300 új kórházi beteg. Ezek után nem szabad válogatni az oltások között...

[ Szerkesztve ]

(#3061) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Minden csúcsot felülmúltunk :(

Új, szomorú rekord született ma reggel: 7269 új fertőzöttet azonosítottak az elmúlt 24 órában, amire a járvány ideje alatt egyszer sem volt eddig példa. Emellett elhunyt 146 beteg. 7243 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 751-en vannak lélegeztetőgépen. 949 497 fő a beoltottak száma, közülük 304 880 fő már a második oltását is megkapta - derül ki a koronavirus.gov.hu kormányzati portál tájékoztatásából.

[link]

Itt már 2-3 napon belül napi 200 halott is lehet akár.

[ Szerkesztve ]

(#3062) Lauda válasza Dottorei (#3056) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ez engem is érdekelne. Valószínű főként ner tagok lehetnek, másra nem tudok gondolni.

(#3063) weiss


weiss
addikt

Egy rakat öreget beoltottak már, hogy a túróba van ennyi beteg meg halott?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3064) mozso válasza kw3v865 (#3060) üzenetére


mozso
senior tag

Máshogyan számolva egy nap alatt 522 ember került kórházba (7243-6867+146), mivel sajnos 146 halottként jött ki. :-(

[ Szerkesztve ]

(#3065) S e t h válasza weiss (#3063) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem kizárólag az öregek halnak meg.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3066) weiss válasza S e t h (#3065) üzenetére


weiss
addikt

Persze, de főleg ők. Gyakorlatilag mintha semmi hatása nem lenne az oltakozásnak.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3067) Ra3 válasza weiss (#3066) üzenetére


Ra3
őstag

Ilyen korán nem lehet hatása, akik most meghalnak hetekkel vagy akár egy hónappal ezelőtt fertőződtek meg. Akkor még egyrészt sokkal kevesebben voltak beoltva, masrészt annak is idő kell amíg kialakul a védettség.
A negyedik hullám ellen lesz majd jó amit most beadnak, addig marad a hagyományos húzd meg - ereszd meg védekezés jobb híján.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#3068) daneel_hu válasza weiss (#3063) üzenetére


daneel_hu
addikt

Majdnem 3 millió nyugdíjas van.
Hol is tartunk az oltással? 900e fő? :C
És ebben nincsenek benne az aktív krónikusok, hiszen őket most oltják... :)
És ebből hányan regisztráltak?

Szerintem nagyszámú fertőzhető populáció van még terítéken.

Családon belül is akad szórás.
A feleségem nem hajlandó felvenni az oltást, és nem tudom meggyőzni. :)

(#3069) Kékes525 válasza bigdady (#3055) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, nem a kínai a legjobb. A legjobb az mRNS alapúak (Pfizer és a Moderna). Mindenkinek ez a legjobb. Ezt már sokszor megbeszéltük.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3070) weiss válasza Ra3 (#3067) üzenetére


weiss
addikt

Igaz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3071) Parci válasza daneel_hu (#3068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az elég kemény :Y

nem tűnt fel neki, hogy trottyon voltál?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3072) kw3v865 válasza daneel_hu (#3068) üzenetére


kw3v865
senior tag

Talán szerdán mondta Müller Cecília a tájékoztatón, hogy kb. 1,5 millió 60 év feletti regisztrált az oltásra és 250 ezer 60 alatti krónikus, utóbbiak közül 115 ezer kapta meg az oltás addig az időpontig. Akkor volt kb. 2,5 millió regisztrált, pénteken már 2,8 millióról beszéltek.

(#3073) Parci válasza Dottorei (#3056) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tekintélyelvre :DDD (jó a kínai is, pont ezerszer jobb a semminél. de anekdotikus érveken felül nemigen tudják kihozni, hogy jobb az mrns-eknél)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3074) bigdady válasza weiss (#3063) üzenetére


bigdady
nagyúr

74 éves most kapta elsőt itt. Egy hónap múlva lesz védett rendesen. Krónikus 60 felettit kb el sem kezdték még vagy minimális. És ők regisztráltak. 5m ember nem regisztrált eddig abból is combos rész nyugdíjas is. Ezért

[ Szerkesztve ]

(#3075) bigdady válasza Kékes525 (#3069) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van aki jobban hisz az orvosoknak mint a forumozóknak Tisztára fejre fordult a világ :D

[ Szerkesztve ]

(#3076) daneel_hu válasza Parci (#3071) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kötelezővé tenném.

De amúgy valószínű, hogy a mindennapi élethez is kell majd az oltás.
Különben szinte sehova nem fognak beengedni.
Ezt még nem tudják azok akik ki akarnak ebből maradni...

A fentieknek csak az szabhatna gátat ha elengendően benne lennének oltva, azonban erre nincs hajlandóság. 22-es csapdája.

(#3077) Soulfly842 válasza Parci (#3071) üzenetére


Soulfly842
addikt

A zasszonypajtást az győzte meg, hogy idén még elakar menni valamilyen koncertre :DD Máshogy nem sok esély mutatkozik erre jelenleg :DD

[ Szerkesztve ]

(#3078) daneel_hu válasza Parci (#3071) üzenetére


daneel_hu
addikt

"az elég kemény :Y
nem tűnt fel neki, hogy trottyon voltál?"

Azt gondolom, hogy mindenki a saját nyomorúságán fog tanulni... vagy még úgy sem. (mert mondjuk meghal)
A probléma inkább az, hogy a nagy többség is szopni fog addig amíg nem lesz nyájimmunitás. (vagy így vagy úgy)

(#3079) Kékes525 válasza bigdady (#3075) üzenetére


Kékes525
félisten

Az orvosok azt adják be, azt favorizálják, amit kapnak, ez az érdekük. Azért is, mert MINDEN Magyarországon forgalomban lévő vakcina jobb mint a vírus. Egészen más a politikusok és az orvosok szempontjai, mint a biológusoknak, virológusoknak vagy az immunológusoknak. Ezeket ne keverd. Abszolút értelemben nincs jobb az mRNS vakcináknál. A leghatékonyabbak, a legbiztonságosabbak és a legszélesebb körben adhatók. Másrészt a jövő is az mRNS vakcina. Mondom ezt annak ellenére, hogy én is kínait kaptam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3080) bigdady válasza Kékes525 (#3079) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem. De akkor a többi oltásból miért nincs mrns ha ennyire jobb mindennél? Bárányhimlő, kanyaró, rota stb?

(#3081) Kékes525 válasza bigdady (#3080) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert ez egy új vakcina típus.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3082) Parci válasza bigdady (#3080) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert ez a technológia most készült el, most először volt rá annyi pénz, hogy végigvigyék. a kutatók évtizedek óta szerették volna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3083) bigdady válasza Kékes525 (#3081) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor orvosok ettől félnek mert nem ismerik és nem használnak ilyet sosem. És az orvosok nem 30 évesek jellemzően. Ilyen egyszerű

[ Szerkesztve ]

(#3084) Beldar


Beldar
tag

Szerintetek miképp lehet kideríteni, h engem a "központi vízfej" miként tart számon?
45 éves vagyok, 2006 óta gyógyszeresen kezelnek magas vérnyomással, persze regisztráltam. Ezt a mostani fiaskót nézve a tömeges A-Z oltással, vannak aggályaim, mikor kerülök sorra....

(#3085) Parci válasza bigdady (#3083) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán lehet. orvosok között is van, aki képben van ebben, van, aki abban, de sokszor ugyanolyan határozott véleményük van bármiről...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3086) bigdady válasza Beldar (#3084) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt mondtak husvetig elsőt mindenki megkapja

(#3087) Soulfly842 válasza bigdady (#3086) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azt is mondták, hogy ezen a hétvégén tömeges oltás lesz. :) ;]

(#3088) Lauda válasza Beldar (#3084) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg kérdezz rá a háziorvosodra. Egyébként szerintem mindegy, mert azon kívül, hogy vársz, mást úgysem tehetsz.

(#3089) Rive válasza weiss (#3063) üzenetére


Rive
veterán

Egy rakat öreget beoltottak már, hogy a túróba van ennyi beteg meg halott?

Egyrészt, az oltás után több hét a védettség kialakulása, és ez ugye az első oltás után még csak 60-70% (nem emlékeszem a pontos számra).

Másrészt akik most halnak, azok 2-3-4 héttel ezelőtt fertőződtek meg.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3090) Soulfly842 válasza Rive (#3089) üzenetére


Soulfly842
addikt

továbbá:
Nagyon sok helyen írták - még Cecíliáék is nyilatkozták -, hogy a mutációk miatt sokkal fiatalabbak is kerülnek lélegeztőre pl. ~50 év körüliek is nagyobb számban.

[ Szerkesztve ]

(#3091) Kékes525 válasza bigdady (#3083) üzenetére


Kékes525
félisten

A megfelelő hűtés miatt nem egyszerű a kezelése. Ettől is félhetnek. A Pfizer 6 hónapig -70 fok, majd 2 hétig lehet bontatlanul -25-15C fokon, illetve 5 napig +2- +8 C fokon, majd felbontás után 6 órán belül felhasználandó 1 ampulla=7 oltás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3092) Kékes525 válasza Soulfly842 (#3090) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem hiszem, hogy fogékonyabbak lenének a fiatalabbak, hanem inkább felelőtlenebbek, másrészt életmódjuk miatt sokkal mozgékonyabbak, többfelé járnak. Sokkal nagyobb náluk a karantén, bezártság fásultság is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3093) Soulfly842 válasza Kékes525 (#3092) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem saját kútfőből írtam ezt, csak Cecíliát idéztem. Ő egyértelműen - az elmúlt napokban - többször is kijelentette, hogy az új mutációkhoz köthetően biztosan állítja, hogy a fiatalabbakra is veszélyesebbek, többen kerültek lélegeztetőre és lényegesen gyorsabb lefolyással.
Több a hirtelen állapotromlás.

Ezek mind-mind elhangoztak.

[ Szerkesztve ]

(#3094) Kékes525 válasza Soulfly842 (#3093) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, tudom, hogy ő mondta és igaz is, mert többen fertőződnek a fentebb említett okok miatt. Ez értelemszerűen a súlyosabb esetszámot is növeli. Ennek hangsúlyozása is helyes, mert talán fegyelmezettebb járványszabály követést vált ki a korosztályukban. A hirtelen állapotromlás okozhatja a brit variáns azzal, hogy eleve gyorsabban szaporodik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3095) Kékes525


Kékes525
félisten

Most:

Tegnap előtt:

Nemcsak a fertőzöttek száma, hanem a lélegeztető gépen lévők száma is rendkívül gyorsan növekszik. 800-1000 lélegeztető gép üzemeltetés a maximum, amit elbír az egészségügy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3096) Soulfly842 válasza Kékes525 (#3094) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azért jó, ha ilyeneket hangsúlyoznak, mert egyébként tényleg egy odafigyelést generálhat.

Nekem is a kovidős beszélgetésen üllepedett le, amit Merkely Béla mondott (ő ugyebár kardiológus), hogy a kardiológiákon az esetek 50%-a long kovid miatt jelentkezik már most is. Olyanoknál okoz gondot a Covid, akiknek előtte ilyen jellegű gondjai nem votlak.

Ezen a ponton brutálisan elgondolkodtam, s nekem ez volt a lökés is igazából, hog egyáltalán regisztráljak.

Korábban írtam arról a genetikai hajlaomról, amit anyai ágon örököltem (édesanyám, nagymám a szívével halt meg)

Azt viszont még mindig nem tudom, hogy mivel nekem ez idejekorán fel lett ismerve, kezelve lett és az általános paraméterek már több, mint jók (egy hajszálnyi zörejen kívül, amiről nem tudják bizton állítani, hogy jó-e, vagy sem) én most króniukusnak számítok-e, vagy sem.
Vagy csak azt nézik, hogy voltam folyamatosan Dilatativ cardiomyopathia miatt kezelve?

[ Szerkesztve ]

(#3097) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#2755) üzenetére


Z.É.T.
őstag

No, nagyon sok új infóm nem lett az oltás utáni elhunytról, de egy lényegi azért igen: 30 perc után jelezte az oltóorvosnak, hogy nem érzi jól magát, fullad, de hazaküldték pihenni. Légszomjjal hívta a mentőket később, de már nem értek oda.
Ez eléggé anafilaxiás reakciónak tűnik és ha így van, én úgy érzem, itt az orvos hibázott, amikor hazaküldte.

Annyit javasolnék mindenkinek, hogy szigorúan várja ki a minimum 30 percet oltás után és ha bármilyen anafilaxiás tünetet érez magán, ne hagyja, hogy hazaküldjék/ne induljon haza!

[ Szerkesztve ]

(#3098) Kékes525 válasza Z.É.T. (#3097) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálunk a háziorvos mindenkit 10 perc után azonnal hazaküldött. Mi az udvaron sétáltunk fél órát, mielőtt hazajöttünk. Nem értem miért csinálta így, pedig eddig kimondottan jó orvosnak tűnt. Én még rá is kérdeztem, hogy meddig várjak. Mondjuk a váró nagyon kis légterű és voltunk vagy 10-en. De azért mégis...

Új (erősebb) oltási reakciót tapasztalok a kínai után (tegnap előtt délelőtt adták be). Elkezdett erősebben viszketni az oltás helye. A fájdalom nagyon kicsi, simán tudok aludni azon az oldalon is. A vérnyomás mérő mandzsettánál sem érzek fájdalmat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3099) Jablocskov válasza Z.É.T. (#3097) üzenetére


Jablocskov
tag

Idéznék a Sinopharm vakcina alkalmazási előírásából: Eddig nem tapasztaltak a készítmény alkalmazásával összefüggő súlyos mellékhatást.
Peruban azért leállították az oltást a kínai vakcinával, mert egy ember nem tudta mozgatni a karját az oltás után. Egy ilyen eset után, amennyiben valóban megtörtént és ilyen formában, akkor a minimum az lenne, hogy felfüggesztik az oltást a vakcinával az eset kivizsgálásáig.

[ Szerkesztve ]

(#3100) syberia válasza Kékes525 (#3095) üzenetére


syberia
veterán


[link]

(#3098): Reagált az oltásra a szervezet, de semmi drámai. :N

(#3096): Ismerősöm ezért szedi már hónapok óta az Aspirin Protect-et. Van a családjukban hajlam a keringéssel kapcsolatos betegségekre. Most már túl van pár hónappal a covidon is, egy kicsit bepróbálkozott nála a hosszú covid. A nőket érdekes módon nagyobb százalékban érinti, főleg a 20-50 év közöttieket.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.