Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3802) Dottorei válasza Kékes525 (#3800) üzenetére


Dottorei
tag

rengeteg helyen lehet olvasni hogy semmibajodseleszacévitamintól. A több grammos túladagolás már vallás hiába fosik tőle mint a betonkeverő nem tudod meggyőzni mert vitamindivatguru aszonta tojjad.

(#3803) Krinyo


Krinyo
senior tag

Sógorom kisebbik lánya (7) valószínűleg az utolsó tanítási napján (csütörtök!) szedte össze az osztálytársától (valószínűleg nem csak ő), mert tegnapelőtt megfájdult a feje, rutinból antigén tesztet csináltunk: pozitív. Szerencsére a 11 éves testvére negatív (egyelőre), apa és anya, mindenki, akivel találkozott be van oltva (eü, Pfizer), úgyhogy senki másnak nincs baja. Mi is jártunk ott nőnapozni, 1 órát voltunk, de a fiam (6) tesztje is (egyelőre) negatív. Nyomni kéne azt a gyerek tanulmányt ezerrel.

Meglepően hosszú volt a lappangási idő, legalább 1 hét.

(#3804) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Erről esetleg vélemény?

"Különös utasítást kapott minden magyarországi, fekvőbeteg-ellátással foglalkozó intézmény vezetője Kásler Miklós minisztertől egy terápia alkalmazásáról, amely az ellátásban résztvevő orvosok és szakértők szerint pontatlanul megfogalmazott, így ebben a formában veszélyes is lehet. Az utasítás mellé szakmai alátámasztásként megküldött cikkekben ráadásul ezt a terápiát nem is javasolják, ezért több orvos is felháborodott a dokumentumon. Lapunk szakértőkkel is konzultált, hogy mennyire aggályos a miniszter által előírt protokoll."

(#3805) Soulfly842


Soulfly842
addikt

9444 új eset
163 elhunyt
8897 fő kórházban
989 fő lépegeztetőn.

:(

(#3806) bajtokarpi válasza bigdady (#3796) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Nem volt covidos.

battletag: bossi#2666

(#3807) Ezekiell válasza Kékes525 (#3800) üzenetére


Ezekiell
veterán

A C vitamint ismerik az emberek, egyszerű dolog. Az oltast nem ismerik, új, és bonyolult dolog. Szerintem ennyire egyszerű a magyarázat.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#3808) Kékes525 válasza Z.É.T. (#3804) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy terápiát nem lehet utasításban adni, legyen az bármi. Az orvosnak a felelőssége és így a hatásköre is bármilyen engedélyezett terápia alkalmazása. A miniszter legfeljebb engedélyezheti (a szakmai testületek javaslatára!!!) egy adott terápia alkalmazását, de nem utasíthat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3809) Kékes525 válasza Ezekiell (#3807) üzenetére


Kékes525
félisten

"A C vitamint ismerik az emberek, egyszerű dolog. "

:N Nem. Az emberek azt hiszik, hogy ismerik, de nagyon nem ismerik. Nem tudják, hogy pontosan mikor, mennyit és miért javasolt az alkalmazása. Azaz gyakorlatilag semmit sem tudnak róla.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3810) Z.É.T. válasza Kékes525 (#3808) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, valójában inkább magáról a terápiáról érdeklődtem volna, de a válaszod sokkal egyértelműbb, mint amire nem gyakorló covid osztályos orvosként válaszolni lehetne. :R

(#3811) Z.É.T. válasza Soulfly842 (#3805) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"8897 fő kórházban
989 fő lélegeztetőn"

Ez vajon világrekord? Egyáltalán nem emlékszem olyanra, hogy bárhol 11% feletti arányt láttam volna a kórház/lélegeztetőre.
Minden 9. (kilencedik!) kórházban ápolt lélegeztetőn van. Ez brutálisan hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#3812) mozso válasza Krinyo (#3803) üzenetére


mozso
senior tag

Heim Pál jelentés: [link] :-(

(#3813) mozso


mozso
senior tag

Készíthetek új görbét, elfogyott a hely...

(#3814) Kékes525 válasza Z.É.T. (#3810) üzenetére


Kékes525
félisten

A terápiáról bővebben nem tudtam volna én sem írni mint ami a cikkben van, mert nem vagyok COVID-19-es betegeket kezelő orvos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3815) Parci válasza Z.É.T. (#3811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abból adódik, hogy eleve csak akkor kerülsz kórházba, ha már nagyon gatya vagy. szóval, az a 8000 fő sem lehet sokkal vidámabb a "másik szobában", mint az 1000, aki gépen van, feltehetően nálunk jóval kisebb a különbség az állapotuk között, mint máshol, ahol még működik az egészségügy

tegnap egyébként kicsit beszélgettem anyámmal. már régóta az van, hogy az intenzíves orvos dönti el, hogy felvesznek-e egy adott beteget az osztályra. szóval, nem most kezdődött a "triázs"............

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3816) Z.É.T. válasza Parci (#3815) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Van sajnos ilyen tapasztalat.
(hogy kórházban jelenleg leginkább súlyos esetek lehetnek)
Feleségem barátnőjét 7. hónapos várandósan két nap után hazaküldték "saját felelősségre".
Tegnapra rosszabbul lett, fulladt, ki kell őt támogatni a wc-ig, felhívta az osztályt, ahol azt mondták neki, hogy ha ennél is rosszabbul van, de nem csak hullámokban fél órára, hanem tartósan, akkor, ha úgy gondolja, esetleg hívjon mentőt. (36 éves)

(#3817) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

és akkor egy pfizer eset: néni megkapja pénteken, hétvégén oltási reakciók, láz, ilyesmi, pihen. hétfőre elmúlik minden, jól van, frankóság. szerdán vacakul lesz, annyira, hogy bemegy a kórházba. megnézik, kis hőemelkedés, fura, mert pcr negatív. következő pillanatban láz 39,5, szaturáció 70-75 (!), úb+, kap intravénás paracetamolt, oxigént, két óra múlva jobban lesz.

akárhogy is nézik, nem tudják máshoz kötni, csak az oltáshoz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3818) kutyek válasza Z.É.T. (#3811) üzenetére


kutyek
senior tag

Adj hozzá kb. 3000 kórházi ápoltat, aki még nem igazolt fertőzött. Persze köztük is nyilván van jópár, aki már lélegeztetőre került, de azt nem tudjuk, hogy a közölt adat csak az igazoltan pozitív lélegeztetett eseteket jelenti-e...

(#3819) #68216320 válasza Parci (#3817) üzenetére


#68216320
törölt tag

A sok paracetamolnak nincs mellékhatása? Csak azért kérdezem, mert nálam is vannak fura tünetek (oltás nem volt még) amik paracetamol (rubophen) hatására ideiglenesen enyhültek eddig. Mondjuk mostanra már sajnos nem nagyon. Nagyjából 1.5 hete tolom magamba.

(#3820) Parci válasza #68216320 (#3819) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, abszolút igaz rá, hogy csak indokolt esetben. hányat tolsz naponta?
(és igen, hozzászokik a szervezet, ha folyamatosan szeded. amit tényleg nem kéne)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3821) #68216320 válasza Parci (#3820) üzenetére


#68216320
törölt tag

3-4db (500mg) tablettát. Éjjel még így sem sikerül normálisan aludnom, amolyan "lázálom"-szerű képek mennek folyton. Iszonyat lázasnak érzem magam, de nem vagyok. (mondjuk jellemzően ~1fok minusz a testhőm az átlaghoz képest, így nézve talán hőemelkedésem van) Nagyjából 3 hete kínoz egy jobb oldali mellkasfájdalom (most már hátfájás is). Emiatt kezdtem szedni.

(#3822) Parci válasza #68216320 (#3821) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de orvossal beszéltél? covid tesztet csináltattál?
nem megoldás ennyi paracetamolt szedni!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3823) Lauda válasza #68216320 (#3821) üzenetére


Lauda
félisten

Ez így nem jó amit csinálsz. Ki kellene vizsgálni mi a gond. Ha nagyjából egy hét alatt nem múlnak el a dolgok, akkor ott komolyabb probléma is lehet a háttérben, ami hőemelkedést és fájdalmat okoz.

(#3824) #68216320 válasza Parci (#3822) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem. Kellene gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#3825) Parci válasza Lauda (#3823) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek, ez így csak a tünetek elnyomása, de a kérdés, hogy mi okozza a tüneteket. és ezek nem játék tünetek, szóval a kérdés fontos és sürgős. kezdésnek egy pcr teszt mindenképp kell, hogy kiderüljön, hogy milyen irányba kell indulni!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3826) Parci válasza #68216320 (#3824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hazavágja a májad! nem egy hét alatt, de nem lehet úgy szedni, mint a cukorkát! a covid pcr teszt 15000 ft, ha lenne tb-d, akkor sem fizetné senki, sürgősen csináltass!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3827) #68216320 válasza Parci (#3826) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ok.

(#3828) forceberg válasza #68216320 (#3827) üzenetére


forceberg
veterán

A tünet kivizsgálás nélküli elnyomása merénylet saját magad ellen.
Lehet, hogy kitörlik innen (töröljétek, ha etikátlan), amit írok, de próbálj magadnak szerezni ingyen PCR tesztet. Mondj az orvosnak pár tünetet, hátha beutal tesztre.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3829) #68216320 válasza forceberg (#3828) üzenetére


#68216320
törölt tag

Már foglaltam idopontot maszek pcr tesztre

(#3830) forceberg válasza #68216320 (#3829) üzenetére


forceberg
veterán

Arra most mennyi a várólista, vagy van hely bőven?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3831) attiati válasza Z.É.T. (#3811) üzenetére


attiati
veterán

A kórházban kezeltek száma magasabb lenne ideális esetben (ha lenne férőhely).

Az is felmerül, hogy éppen azért kerülnek sokan lélegeztetőre, mert:
1. nem jut kórházi hely
2. jut kórházi hely, de nem kapnak kellő minőségű ellátást a személyzet hiánya miatt

Az előbb olvastam valahol (nem találom), hogy kapacitás felett minden egyes újabb beteg 2-3%-kal rontja a már bent lévő összes többi lélegeztetőn levő beteg túlélési esélyét.

(#3832) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

"Kedves Barátaim, orvosok, gyógyszerészek, oltottak, oltásra várók, gyógyszert szedők!

Látom, nem jut nyugvópontra az AstraZeneca és a vérrög téma, sőt, az ország számos pontjáról jelzik, hogy orvosok ajánlanak csak az oltások miatt Aspirin protect-et. Ennek oka az, hogy nem tudjuk, hogyan működik a hatósági és gyógyszeripari mellékhatásfigyelés é-értékelés, avagy a gyógyszerbiztonságosság szakterülete, továbbá automatikusan benyeljük a média virtuális valóságát, ami azonban tényleges megvezetéshez és egészségkárosodásokhoz is vezethet mindamellett, hogy a sajtószabadság alapvetően fontos és hasznos alapérték. Ezért szeretnék mondani pár szót a melékhatásokról. Először is a "kivizsgálás" szó mindenkiben rettenetet vált ki, mert gyermekkora óta hozzászokott ahhoz, hogy az iskola, a rendőrség, az adhatóság, stb. akkor vizsgálódik, ha valami suskus van a háttérben és jöhet a bünti. "

[ Szerkesztve ]

(#3833) Z.É.T. válasza attiati (#3831) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pontosan erre gondoltam én is

(#3834) attiati válasza attiati (#3831) üzenetére


attiati
veterán

közben pont linkelték a másik topikban a forrást

"Azt kell látnunk, ha van is ugyan 50 intenzíves ágy egy intenzív osztályon, de csak 15 betegre elég személyzet van, akkor minden egyes további beteg, akit felveszünk a fennmaradó 35 ágyra, az már a 15 kezelt beteg esélyeit is rontja. Amíg a 15 főre elegendő személyzetnél azt mondhatjuk, hogy 15 embernek adtunk 30 százalék túlélési esélyt, minden egyes további beteg felvételénél a meglévőktől elveszünk további 2-3 százalékot"

"Feltölthetjük mind az 50 ágyat betegekkel, csak akkor az lesz az eredménye, hogy 50 ágyon fog 50 beteg feküdni 2-3 százalékos túlélési eséllyel"

[ Szerkesztve ]

(#3835) Chesterfield válasza Z.É.T. (#3832) üzenetére


Chesterfield
senior tag

És az AstraZeneca most akkor ki lenne pécézve, hogy minden trombózist hozzá akarnak kötni?
A nagy számok törvénye alapján a pfizer oltás után is lenni kéne már jópár trombózisos esetnek. Arról miért nincs hír?

(#3836) bigdady válasza Chesterfield (#3835) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van arról is: [link]
A fura hogy astra is benne miszerint nem alvadik a vér ami pont ellentéte a vérrögnek :) Senki nem ért itt semmit én biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#3837) Chesterfield válasza bigdady (#3836) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Az nem trombózisról szól.

(#3838) zsiga_667 válasza Chesterfield (#3835) üzenetére


zsiga_667
tag

Pfizernél is van trombózisos eset, csak nincs belőle hír mert nincs hírértéke.

Tényleg nem értem mit nem lehet azon felfogni, hogy nem lett több ilyen eset az Astra vakcinák használata óta. Nincs összefüggés. Ha valakinek nincs meg a tudása hogy ezt belássa és elfogadja, akkor nem kéne okoskodni meg rémhíreket terjeszteni.
Klasszikus példa, minden ember aki valaha viszet ivott vagy már meghalt vagy meg fog halni a következő 125 évben. Mérgező emiatt a víz? Ugye nem?

Tudod mi okoz trombózist meg embóliát? A fogamzásgátló tabletták. Mégis mennyi ember szedi (sokszázmillió), és mennyi szed mellé folyamatosan alvadásgátlót (szinte senki)?

[ Szerkesztve ]

(#3839) Kékes525 válasza bigdady (#3836) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem vizsgálnak ki semmit külön és pont most. Mindig minden gyógyszert monitoroznak. Különösen az első években. Erről szól a 4. fázis. Ez a vakcinánál sincs másképp. Az engedélyezett vakcinák most vannak a 4. fázisban, amikor tömegesen alkalmazzák őket. [A klinikai vizsgálatok fázisai]

"Ezt a célt szolgálják a fázis IV. vizsgálatok, melynek során a már forgalomba került gyógyszert összehasonlítják más készítményekkel, vizsgálják a hosszú távú hatásosságot és biztonságosságot, a költséghatékonyságot valamint az esetlegesen fellépő ritka mellékhatásokat."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3840) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

No, ezt még leírom, hátha valakinek hasznos infó lehet.

Húgomnál a két felnőtt és a három gyerek (7-4-2 évesek) is covidos. Mindenki volt (vagy éppen most) elég ramatyul, de enyhe-közepesnél nem lett rosszabb a 10 nap alatt senki. (kop-kop-kop)

A 7 éves hozhatta haza a suliból.
Még csak a szeme és a feje fájt egy kicsit, amikor okosan elmentek kirándulni. Összesen 11-en, három család.
Azóta mind a 11 fő lebetegedett, már csak egy főnek nem jött meg a teszteredménye. (az egyik apa kétoldalival kórházban tegnap óta)

Tudom, hogy kis mintás, de ezek alapján ez most tényleg nagyon ragályos, szabadlevegőn is simán körbepasszolták.

Nem rettegtetni akarok bárkit, csak tudjatok róla, hogy ilyen is van.

(#3841) Lauda válasza zsiga_667 (#3838) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem van itt egy kis képzavar. Nyilván rengeteg ember hal meg trombózis miatt nap mint nap. Azonban például a pfizernél nincs eddig olyan hír, hogy az oltás után nem sokkal lett ez a probléma. A szlovák tanárnő esetét is ki kell majd vizsgálni, van-e összefüggés:

Meghalt az a középiskolai tanárnő, aki korábban súlyos mellékhatásokról számolt be, miután megkapta az AstraZeneca-vakcinát – adta hírül a dunaszerdahelyi ma7.sk hírportál. Mint írják, a 38 éves Antóniát február 13-án oltották be, majd a szlovák közszolgálati televíziónak nyilatkozott arról, hogy az oltást követően magas lázat, súlyos fejfájást és izomfájdalmat tapasztalt.
Egy héttel az oltás beadását követően kórházba került, és február 27-én elhunyt. A halál pontos okát a boncolás állapítja meg, a tanárnő halálát valószínűleg agyi ödéma és tüdőembólia okozta. A hölgy trombofíliás volt, ami genetikailag hajlamossá tesz a trombózis kialakulására. [link]

(#3842) Kékes525 válasza Lauda (#3841) üzenetére


Kékes525
félisten

A válasz ott van a cikkben, amit idéztél is: "A hölgy trombofíliás volt, ami genetikailag hajlamossá tesz a trombózis kialakulására."

Nagy valószínűséggel ez okozta a halálát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3843) Lauda válasza Kékes525 (#3842) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, emiatt is linkeltem a cikket. :) Nincs ennél a vakcinánál ellenjavallat krónikus beteg számára. Ezért kellene kivizsgálniuk hogy van-e összefüggés az oltás és a haláleset között, mert akkor módosítani kell az ellenjavallatokat.

[ Szerkesztve ]

(#3844) Kékes525 válasza Lauda (#3843) üzenetére


Kékes525
félisten

A boncolás megfogja állapítani, de a médiát az már nem fogja érdekelni, legfeljebb, ha összefüggést találnak a vakcinával.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3845) zsiga_667 válasza Lauda (#3843) üzenetére


zsiga_667
tag

Tényleg nem értem mért veszélyeztetitek mások életét azzal hogy álhíreket terjesztetek, meg szándékosan félreértelmeztek valósakat. Emlékeim szerint törvény is van ez ellen. Azt se értem hogy a moderátorok meg házigazdák ezt mért engedik.

Próbáljátok már meg felfogni, hogy ha valaki a ti hülyeségetek miatt nem oltatja be magát a neki felajánlott AZ vakcinával, akkor SOKKAL nagyobb eséllyel hal bele covid-fertőzésbe, mint ha beoltatja magát és tüdőembóliát kap.

(#3846) Chesterfield válasza zsiga_667 (#3845) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Remélem nem rám célzol, mint rémhírterjesztő.
Én 2 napja kaptam astrazeneca oltást, és rendesen rám hozták a frászt ezekkel a sorozatos leállításokkal.
Fel tudom fogni, hogy az oltott halmazban kevesebb vagy egyenlő trombózisos eset volt a hivatalos álláspont szerint, mint az átlagos népességben.
Engem most már csak az érdekel, hogy akkor mi a frász húzódik emiatt az egész mögött.

(#3847) Lauda válasza zsiga_667 (#3845) üzenetére


Lauda
félisten

Én sem értem, hogy miért ferdítesz, állítasz valótlan dolgokat.

Ki terjeszt álhírt és értelmez félre dolgokat?

(#3848) Kékes525 válasza Chesterfield (#3846) üzenetére


Kékes525
félisten

"Engem most már csak az érdekel, hogy akkor mi a frász húzódik emiatt az egész mögött."

A click vadászt, más néven a clickbait. Nagyon sok lap a hirdetésekből él. A hirdetők pedig a látogatottság alapján fizetnek a hirdetésekért. Ennek elérése érdekében olyan címeket és sokszor tartalmat adnak a mondanivalójuknak az internetes lapok, hogy arra minél többen klikkeljenek rá.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3849) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Én megkaptam a AZ oltást, olvastam ezeket a híreket, de úgy gondolom hogy jelen pillanatban nem létezik "jó" döntés. Engem sem tölt el boldogsággal hogy ilyen hírek vannak erről az oltásról, de egy COVID fertőzés még mindig nagyobb lutri.

(#3850) Kékes525 válasza Nagymelák (#3849) üzenetére


Kékes525
félisten

Hidd el, minden szempontból jól döntöttél. Az AstraZenecával nincs komoly baj.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.