Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Ringman válasza Vesa (#20849) üzenetére


Ringman
nagyúr

szüksége van az antivaxxerekre is a turizmusnak.

[ Szerkesztve ]

(#20852) Vesa válasza Coyot (#20850) üzenetére


Vesa
veterán

Feltételes módban írtam! Még az elején vannak, ugyanakkor maga a tény, hogy ilyen szinten be tudott jutni a populációba ez a variáns (szemben az előzőekkel), sok jót nem vetít előre sajna.

A tudomány a valóság költészete!

(#20853) Coyot válasza Vesa (#20852) üzenetére


Coyot
őstag

Igazából most jó esélyük van megfogni még.
A modernás cikknek aszony nagyon örült, ő azt kapott :D :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#20854) Vesa válasza Ringman (#20851) üzenetére


Vesa
veterán

Talán az a taktika, hogy a hullámnak úgyis van egy felfutása, ami reményeik szerint a nyarat jelenti, addig még meg kell szedni magukat a vonatkozó bizniszekből, aztán majd ősszel lehet megint zárni ha netán berobban a cucc. Vagy ki tudja, de hogy nem logikus most maszkviselést full eltörölni ilyen hírek mellett, az biztos.

A tudomány a valóság költészete!

(#20855) koncsik válasza Parci (#20820) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 (én is ilyesmit olvastam :K )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20856) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A Szputnyik V vakcina hatékonysága is rosszabb a koronavírus indiai törzsével szemben. Denisz Logunov, a Gamaleja Központ igazgatóhelyettese kedden azt mondta, hogy ez enyhe csökkenést jelent, hatékony az oltóanyag a delta variánssal szemben is. Viszont az oroszok egy saját mutáció kiszelektálódásától tartanak.

"Azt látjuk, hogy a szérumaktivitás a delta törzzsel szemben enyhén csökken, ami körülbelül 2,6-szoros a Szputnyik V-nél" - mondta a sajtótájékoztatón Logunov a TASS szerint, aki azt állította, hogy a külföldi vakcinák esetében a csökkenés 3-5-szörös.
"Tehát optimisták vagyunk a hatékonyságot illetően. Van egy csökkenés, de ez a csökkenés jelentéktelen" - tette hozzá a központ helyettes vezetője. Logunov szerint a gyógyszer hatékonysága az indiai törzsre még így is körülbelül 90 százalékos.

(#20857) koncsik válasza Ringman (#20833) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"Eddig kilenc magyarnál mutatták ki a delta variánst"
Mennyiből? Ezt lenne jó tudni... :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20858) t72killer válasza Vesa (#20848) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez 99.9% betű szerint vonatkozik minden egyéb oltottra, akinek elég magas az antitest-szintje.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20859) Ringman válasza koncsik (#20857) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hát igen...

(#20860) Parci válasza Ringman (#20856) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ámen........

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20861) fatal` válasza Ringman (#20856) üzenetére


fatal`
titán

Legyen úgy.

(#20862) t72killer válasza Ringman (#20856) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem látom be, mitől térne el bármelyik másik vuhanira fejlesztett vakcinától az egyes antitestek hatékonysága :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20863) Vesa válasza t72killer (#20862) üzenetére


Vesa
veterán

Esetleg a T-sejtes immunreakció miatt, de fene tudja...

A tudomány a valóság költészete!

(#20864) Cs1csó válasza dssport (#20806) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ezt érdemes lenne pontosítani: AKI hajlamos rá - ezt ugye nem feltétlen előre tudni, tehát ha hajlamos rá és az oltás után főleg mostanában ebben a hőségben tol tartós nagy intenzitású terhelést a szívének akkor nagyobb lehet a baj, mint ha simán "pihenne" oltás után lehet hamarabb eljut egy olyan gyulladási szintre ami aktív edzés hiányában nem lett volna meg.
Tehát ha nálad nem alakult volna ki - pihenés mellett - akkor nem fog terhelés mellett sem.

[ Szerkesztve ]

(#20865) Lauda válasza dssport (#20806) üzenetére


Lauda
félisten

bizonyos vélemények szerint pont az ilyen magatartás segíti elő a fiatal férfiak szívizom gyulladását mrns oltást követően.

A bizonyos vélemények szerint mit takar? Amiről írsz, azt a CDC sem említi.

(#20866) t72killer válasza Vesa (#20863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez eléggé urban legend, illetve az mRNS- oltásoknál is van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20867) dssport válasza Cs1csó (#20864) üzenetére


dssport
tag

Értem, köszönöm!!

(#20868) dssport válasza Lauda (#20865) üzenetére


dssport
tag

Kerestem de egyszerűen nincs meg annak a dokinak a neve aki ezt sejti a háttérben. Mindegy remélem, ha igaz akkor idővel előkerül/felkapják, bár gyakran sajnos nem azt kapják fel ami igaz. :D

CDC oldalán hirtelen csak azt találtam, hogy akinek oltás után ilyen szívbaja lesz az konzultájon az orvosával mielőtt újra sportolna. Ez mondjuk eléggé evidens.

(#20869) Vesa válasza t72killer (#20866) üzenetére


Vesa
veterán

Még arra tudok gondolni, hogy mivel a súlyos lefolyás ellen gyakorlatilag nincs nagy különbség a vakcinák között -most a nyugatiakról beszélek mert onnan vannak rendes adatok-, a tünetes elleni hatásfok az antitestek számából következhet esetleg, ami az mRNS vakcináknál ugye jóval nagyobb, tehát nagyobb eséllyel fogja meg a vírust a szervezetben még mielőtt az tüneteket lenne képes kiváltani. Tehát nem magában az antitestekben kell keresni a különbség okát, hanem egyrészt azok mennyiségében, másrészt abban, hogy az adott vakcina milyen erős immunválaszt alakított ki.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#20870) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kisebbik fiam bölcsis csoportjában mindenki köhög (ő is, keveset, néha, de már legalább egy hónapja), van, aki taknyozik is mellé. de tényleg mindenki. ugyanakkor nem hinném, hogy covid, számítanék legalább egy lázra nála.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20871) Vesa válasza Parci (#20870) üzenetére


Vesa
veterán

Orrfolyás nálunk is van, mióta visszamentek a suliba. Mivel más tünet nincs, nem hinném, hogy Covid.

A tudomány a valóság költészete!

(#20872) mozso válasza Parci (#20870) üzenetére


mozso
senior tag

21 napja toljuk ugyanezt, suliból hozta haza az alsós kislányom. Iskolánkban volt covid is (4. hullám), feleségem szerint ez inkább egy rhino cucc, én pedig nem tudom eldönteni. Tünetek alapján akár delta is lehetne, de szerintem nem az. A lázt hiányolom én is a deltához, mondjuk feleségemnek azért volt hőemelkedése.

(#20873) Cs1csó válasza Parci (#20870) üzenetére


Cs1csó
félisten

"egy hónapja" az nagyon hosszú idő.

(#20874) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Mi lejöttünk Csopakra 1 hétre, elég volt már ebből az egész mizériából.
Maszk sehol senkin, még beltérben sem, kártyát alig kérnek, rajzanak a népek. ;)

Strand dugig van, kocsmák/ éttermekben leejteni sem lehet szinte semmit de mindenki elvan, nagyon sok a jó csaj. :D
Hát ennyi….

(#20875) Parci válasza daneel_hu (#20874) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de milyen mizériából? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20876) Coyot válasza Parci (#20875) üzenetére


Coyot
őstag

Hát az van hogy aki még mindig erről beszél neagyisten érdekli az elmúlt 40-50 év legnagyobb fertőzése/biológiai fegyvere/akármije - az ugye retteg és saját magát teszi tönkre, bezzeg aki a picsákat bámulja a balcsin a tömegben annak király az élete.

Laza fordítás tőlem, neked.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#20877) Cs1csó válasza Coyot (#20876) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze ha elkapja után megy a felelőtlen tömeg szidása, vagy az elégtelen orvosi ellátás kárhoztatása.

(#20878) #86564352 válasza t72killer (#20847) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Így semmit nem ért az egész." :F Hú valóban, milyen rossz az ausztráloknak, hogy jó védekezéssel volt egy viszonylag normális évük, "csak" kb. 30 ezer fertőzött és "csak" kb. 900 halott egy év alatt. Irigykedhetnek ránk! :U

AstraZeneca oda se tudott rendesen teljesíteni + vérrög miatt a kormány bele is bukhat amiért nem jobban Pfizerre alapoztak, az csak 3. negyedévben indul be. Félő a delta addigra elterjed az eddigi hatékony védekezés miatt átfertőzöttség nélküli lakosság körében.
Ha nem politikai és morális kérdés lenne, május-június során USA & EU simán átadhatott volna 20-30 millió Pfizert AUS-NZ számára. Rossz lenne olvasni a következő hetekben, hogy USA már megtorpanó oltási hajlandóság miatt raktárra termelne, Románia, Izrael stb. is már felkínálja ami éppen rájuk romlana, lent délen pedig szinte teljesen pucéran deltáznak, ami ellen már kevés az eddigi védekezés.

(#20879) t72killer válasza #86564352 (#20878) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha elb.szták és most szívnak majd a delta miatt, akkor hiába volt a "normális" év: védettség nélkül igencsak meg fogják szívni a következőt és behozzák a lemaradást halottakban is. A "normális" év meg sokezer egymástól elszakított családot jelentett.

Minek átadni oltóanyagot, nem is rendeltek? Nem volt pénz a kínaiaknak küldött szénexportból?? Ha annyira kell nekik és most kapnak észbe, lehet ám tele bőrönddel is kopogtatni ott, ahol kimaradt oltóanyag.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20880) Vesa válasza Coyot (#20876) üzenetére


Vesa
veterán

:C

A tudomány a valóság költészete!

(#20881) mpo válasza Parci (#20870) üzenetére


mpo
veterán

mindenki köhög ..
van, aki taknyozik is mellé. de tényleg mindenki. ugyanakkor nem hinném, hogy covid

#20871 Vesa
Mivel más tünet nincs, nem hinném, hogy Covid.

#20872 mozso
feleségem szerint ez inkább egy rhino cucc, én pedig nem tudom eldönteni. Tünetek alapján akár delta is lehetne, de szerintem nem az.

Nem lehetne tesztet csinálni és akkor mindenki megnyugodna vagy ha covid, akkor a megfelelő lépést megtenni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#20882) Sped válasza Cs1csó (#20877) üzenetére


Sped
aktív tag

Be van oltva, nincsmitől tartania. :)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#20883) Drizzt válasza Drizzt (#20842) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eddig annyi volt, hogy este felebredtem izzadva, magas pulzussal. De az is maximum 10 percig tartott, s szerintem a 120 bpm-et nem haladhatta meg. Ilyet meg neha atlag random ejszaka is tudok produkalni. Szuras helyet epp csak erzem.

I am having fun staying poor.

(#20884) Lauda válasza Sped (#20882) üzenetére


Lauda
félisten

Én is be vagyok oltva és örülök is neki, hogy majd megszűnik a kötelező maszkhordás, elegem van belőle. Azonban nagy tömegbe nem fogok menni, valahogy nem tért vissza a bizalmam még. Az eltelt nagyjából másfél év szerintem sokunk gondolkodását megváltoztatta. Talán örökre. Majd kiderül idővel.

[ Szerkesztve ]

(#20885) Sir Pocok válasza Lauda (#20884) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen ezt én is észrevettem magamon.

Tömegbe azért nem fogok egyelőre menni, mert nincs is olyan program ami érdekelne, illetve nem tetszik az amit a londoni haverom mesélt, hogy a delta teljesen sablon tünetei miatt nem nagyon lehet tudni, hogy a ki a koronás és ki az aki csak mondjuk szimplán megfázott.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20886) Drizzt válasza Lauda (#20884) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En igazabol arra ebredtem meg jobban ra, hogy amugy se szerettem tomegbe menni soha igazan. Legalabbis nem az altalaban nepszeru tomeges helyekre, mint pl. strand, nagy fesztival. De azert vannak esemenyek amik hianyoznak, de foleg olyanok, hogy tarsasjatekok, kirandulasok. Utobbit persze tudom csinalni most is, a problema az, hogy ahova koltoztem, ott viszonylag keves hely van a kozelben, ahova erdemes elmenni. Bar szeptember vegen megint koltoznom kell, de most fogalmam nincs, hogy merre menjek. Budapest most se nagyon vonz. Lehet ha anno egyetem es munka miatt nem kellett volna odakoltozni, akkor sose megyek. Most sincs kedvem visszamenni, de mar nem is kell. Eleg egy olyan jo 100 km-es korzetben valahol, ahhoz a heti 1-2 bejarashoz, ami majd lesz az elore lathato jovoben.

I am having fun staying poor.

(#20887) Viktoár


Viktoár
addikt

Arról van infótok hogy a 12 évesek körében mennyire "gyakori" a szívizomgyulladás ami az oltáshoz kapcsolható?

Üdv:Viktor

(#20888) BlackV


BlackV
senior tag

Indul a mandula.

A jelenlegi szabályok szerint a magyar állampolgárok közúton vagy vasúton minden korlátozás nélkül utazhatnak Horvátországba és a hazautazáshoz sincs szükség védettségi igazolványra.

Már most döbbenetesen sok magyar utazott az Adriára

(#20889) NavySeal válasza Drizzt (#20883) üzenetére


NavySeal
senior tag

Én tegnap előtt kaptam 10. hétre az AZ#2-t. (hívott a háziorvos, hogy menjek, mert most van...) Az elsőnél egy-két óráig volt 37.3C és 3-4 napig fájt a karom. Most annyi volt, hogy sajna bealudtam a Francia EB meccs félidejében :) Más tünet azóta sincs a karom sem fáj.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#20890) daneel_hu válasza Coyot (#20876) üzenetére


daneel_hu
addikt

A rettegés azért túlzás, senki nem retteg, de van aki egészen sok hsz-t letermel ide naponta.
Annyi lenne a lényeg, hogy élvezzük ki azt a 2 hónapot ami még van, aztán ki tudja mi lesz…
:DDD

(#20891) Elektrosokk válasza daneel_hu (#20890) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Csak pozitívan! :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#20892) daneel_hu válasza BlackV (#20888) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igazuk van, menjenek.
A többség be van oltva nincs miért aggódniuk.

Aki meg nem az előbb-utóbb átesik rajta.
A gyerekeket sajnálom, ott lesz para ősszel rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#20893) mpo válasza BlackV (#20888) üzenetére


mpo
veterán

a jelenlegi szabályok szerint a magyar állampolgárok közúton vagy vasúton minden korlátozás nélkül utazhatnak Horvátországba és a hazautazáshoz sincs szükség védettségi igazolványra. A repülőgéppel utazók azonban kivételnek számítanak, az ő utazásukhoz védettségi igazolvány, PCR-teszt vagy karanténkötelezettség társul.

Mindig is tudtam, hogy a repülőgép veszélyes. :K
(Ismerem a repülés és az autózás kockázati különbségeit!)

Ha érted, akkor már elavult.

(#20894) Drizzt válasza daneel_hu (#20890) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ebben persze van valami, csak idoben kellene a vegefele megtalani a feket, ha szukseg lesz ra. Kulonosebben en sem parazok most semmitol belteruleten Magyarorszagon. Bar tegnap annyi sokk ert, hogy a peknel benn senkin nem volt maszk. De jelen allas szerint erre ugyis fel kell kesziteni magam. :D Szerintem a boltok, meg hasonlo olyan helyek, ahova muszaj neha mindenkinek menni, nagyon sokaig nem valoszinu, hogy maszkmentesek lesznek.

I am having fun staying poor.

(#20895) Asbee válasza daneel_hu (#20890) üzenetére


Asbee
veterán

Látod, aki lazít, kicsit kikapcsolódik, feltöltődik az a k….ög. A mentális állapot, belső egyensúly nem számít. Igenis bekell zárkózni, olvasni a napi híreket, a deltától napi szinten rettegni, mert járvány van és kész. Eddig az volt oltással vissza a régi kerékvágásba, esetleg indokolt esetben enyhébb időszakos lezárások. Itt megint oda jutunk, lemerted venni a maszkot? Kis tömegbe mersz menni? Hogy képzeled.
Ez már most borítékolható megint az lesz savazva aki nyaralni mert menni, mert lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20896) Sped válasza Lauda (#20884) üzenetére


Sped
aktív tag

Dettó, nagyon várom.
Csak azért lesem a reggeli statot, mikor lesz meg az 5,5.
Buszon azért elég fullasztó ebben a 30+ fokban.
Amúgy a nagy tömeg engem sem vonz, viszont legalább mostmár ha van kedvem mozizni, étterembe menni akkor nem kell agyongondolni, csak el kell menni, mint régen. Ezek az én szememben nem nagy tömeg, hanem csak a szokásos. Amúgy megfigyelésem szerint mindenhol kevesebben vannak, még a plázákban is. A vendéglátóhelyeken pedig kifejezetten látszik, hogy elmaradnak a turisták, amit persze én egyáltalán nem bánok, sokkal jobb így. Strandra se járok sűrűn, és ha igen, akkor mindig azokat a részeket keresem, ahol kevesebben vannak, kisebb medencék, uszoda, ezeket szeretem használni nem a nagy pancsolókat. :)

Ja és egy jó hír mára, ezért sem érdemes bezárkózva otthon ücsörögni:

AZOKNAK IS ÉVEKIG TARTÓ VÉDETTSÉGET NYÚJTHAT A PFIZER ÉS A MODERNA VAKCINÁJA, AKIK NEM VOLTAK FERTŐZÖTTEK

Az eredmények tehát azt mutatják, hogy a beoltott személyek nagy része sokáig védett marad a koronavírussal szemben, legalábbis a ma létező variánsokkal szemben biztosan. Azonban elképzelhető, hogy az idősebbeknek vagy a gyenge immunrendszerrel rendelkezőknek később emlékeztető oltásra lesz szükségük.

Mivel egyelőre csak 15 hét után mért eredmények állnak rendelkezésre, nem lehet pontosan tudni, hogy meddig tart a védettség, de a kutatók szerint elméletben egy életre is szólhat – amennyiben nem jelennek meg az immunitást megkerülő variánsok. Egy emlékeztető oltás azonban még nagyobb löketet adhat a vírus elleni harcban, hiszen az első oltás óta keletkezett memória B-sejteknek akkorra már legalább hónapjai voltak arra, hogy fejlődjenek, így egy újabb találkozás a vírus genetikai információjával óriási immunválaszt eredményezne.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#20897) Ringman


Ringman
nagyúr

(#20898) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az termeszetes, hogy az AZ masodik oltasanak nincsen semmi tunete 3 honapos kivaras utan sem? (persze nem hianyzik a laz, meg a hidegrazas, meg persze az is csaloka, hogy ha nem az aktiv oltoanyagra, hanem, a hordozovirusra valaszol a szervezet)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20899) daneel_hu válasza Drizzt (#20894) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hétfőn jöttünk le az északi oldalra, maszkos embert még nem láttam. :DDD beltérben sem…

(#20900) Sdi válasza Tigerclaw (#20898) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem karfájáson kívül egyiknél sem volt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.