Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) attiati válasza Dare2Live (#20921) üzenetére


attiati
veterán

Gondolom nem tudta magát függetleníteni a saját érzéseitől/ helyzetétől és kimondta.

[ Szerkesztve ]

(#20952) Tigerclaw válasza Lauda (#20942) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos azokra is hatassal van, akik mar oltva vannak, es nem csak ugy hogy a tobbiek valaki csaladtagjai, baratai, de ugy is, hogy minel tobben kapjak el, annal nagyobb a valoszinusege, hogy ujabb es ujabb varians jelenik meg, es lesz olyan amelyikre mar nem lesz hatekony a jelenlegi oltas… majd minden kezdodik elorol. Kotelezove kell tenni az oltast azok szamara, akiknel nincs orvosi kizaro ok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20953) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

26 e eddig a mai angliai fertőzési szám. Kapaszkodik ez a rohadás delta. :(
Legalább a halálozási adatok jónak mondhatóak.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20954) #86564352 válasza proradeon (#20936) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt a Sinopharm témát még kiegészíteném azzal, hogy aki első AZ után ilyen-olyan okból gondolkozik másodiknak inkább mRNA-t kérne. Tavasz óta több tanulmány született, hogy kifejezetten jó az AZ & mRNA kombináció. Angela Merkel AZ után másodiknak Modernát kapott. Akad ismerős aki 2. AZ-re nem menne, várja őszre megoldja ezt a bürokrácia vagy majd Romániába Pfizerért.

Egyébként ha a politikai arcvesztés miatt aggódnak, akár azt is lehetne a szokásos debil plakátjaikra kiírják gonosz Brüsszel nem fogadja el a kínait ezért a drága jó kormány jóvoltából egy dózis booster Pfizer, hogy ők is kaphassanak EU igazolványt.

Vicc, hogy nyugdíjasok, akárkik saját zsebből méricskéljék az antitestet. Hiába mondta a Béla nem számít, de a rendeletük mégis antitest számra hivatkozik.

(#20955) emvy válasza Sir Pocok (#20953) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ugy egyebkent teljesen jo. Marmint sokan ugy gondoljak, hogy endemikus virussa 'szelidul' majd, aminek a 'definicioja', hogy magas esetszam, alacsony halalozas.

while (!sleep) sheep++;

(#20956) bigdady válasza Sir Pocok (#20953) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kezd influenza jelleget felvenni az egész sokan elkapják de kevés kórház meg elhunyt. Egyébként ez jó

[ Szerkesztve ]

(#20957) attiati válasza BlackV (#20925) üzenetére


attiati
veterán

Az érvelésed szerintem ott hibás, hogy a rövidtávú oltási terv miatt (oltsunk minél gyorsabban azzal, ami van) nem kellene elköteleznünk magunkat hosszútávon is emelett.

Ahogy jönnek a friss infók, adatok, új élethelyzet... ahhoz kellene hozzáigazítani az oltási tervet. Csak a hülye ember ragaszkodik a régi rosszhoz. Még akinek valamilyen (politikai) érdeke fűződik hozzá.

Ez az átláthatatlan helyzet rontja hosszútávú oltási hajlandóságot a lakosság körében. Emiatt van az, hogy a sprintet megnyertük, a maratont elbuktuk

(#20958) Ringman válasza emvy (#20955) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, csak a fő kérdés az megmarad: vajon a longcovid is szelídül?

lehet türelmetlen vagyok, de 2 hónap (és 2 pfizer) után még mindig csökkentett módban fut a a szaglásom - húgomnak és anyámnak meg kb sehogy, ill. fantomszagokat is éreznek.

múltkor linkeltem egy studyt, hogy 4 hónap után kb. az emberek fele nyerte vissza a szaglását.

(#20959) mpo válasza #86564352 (#20954) üzenetére


mpo
veterán

A Videotonnak meg átutalják a vizsgálatokra fordított összeget, mert helyettük dolgoztak és meg is köszönik.
Ha ébren vagyok, ne álmodjak?

Ha érted, akkor már elavult.

(#20960) mpo válasza Ringman (#20958) üzenetére


mpo
veterán

8 hónapot olvastam (angol nyelvű volt), amikorra visszajön a szaglás, de linket ne kérj.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20961) #86564352 válasza attiati (#20957) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha arra is hivatkoznának, hogy nincs kínai+Pfizer ráoltásról adat (meg kell várni Bahreint?) akkor is a minimum az lenne a mérést elvégeznék, hogy legalább tudják 1 millió kínai szurisból hányra kell figyelni amikor kezdődik a delta buli. [link]

Annak milyen orvosi akadálya van, hogy akármilyen oltás után 3 hónappal egy másikat beadni?

(#20962) Cs1csó válasza koncsik (#20903) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most meg már az a helyzet, hogy NAGYON kevés oltópontot hagytak meg ergo így még kevés oltakozni vágyó embernél is úgy tűnik mint ha sokan lennének.

(#20963) Ra3 válasza mpo (#20959) üzenetére


Ra3
őstag

A Videoton Széles Gáboré, én már azon is csodálkozok hogy pont ott csináltak ilyen vizsgálatot, lehet hogy a főnöknek elfelejtettek szólni róla :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#20964) Parci válasza emvy (#20955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"szelidül", a beoltott usereknél. a többiek szerintem kibírják röhögés nélkül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20965) daneel_hu válasza Ringman (#20958) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem jobb mint covid előtt.

(#20966) Cs1csó válasza Ringman (#20958) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem "javul" a szaglásom, szerencsére fantomszagokat nem érzek.

(#20967) koncsik válasza Cs1csó (#20962) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Valószínúleg, bár a korábbi első oltásos tapasztalataimmal szemben nagyon gördülékenyen és gyorsan ment minden. 2.oltásoknál már nem volt hosszas sorban állás egyik esetben sem.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20968) attiati válasza #20749568 (#20933) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem is meglépik.
Pont ettől hibrid ez a cucc, hogy nem teljesen elvakultan tolják és ahol nagy a társadalmi ellenállás + saját érdekkel is találkozik valamennyire, abban hajlandóak változtatni.

A kommunikáció majd igazán érdekes lesz, de megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#20969) emvy válasza Parci (#20964) üzenetére


emvy
nagyúr

:DDD

while (!sleep) sheep++;

(#20970) Tomikaa. válasza koncsik (#20967) üzenetére


Tomikaa.
tag

Vajon mennyiben lenne más a helyzet, ha a brit mutánsos hullám közben jött volna a delta?
-------------------------
Az EESZT appos oltási igazoláson végre szerepel a második adag dátuma és az oltás neve, úgyhogy ezúttal már nem csúsztak. Remélhetőleg el fogják fogadni más országok.
-------------------------
Figyelem! A következő dolgot ne próbálja ki senki, mert lehet, hogy többet árt, mint használ!

Lehet, hogy most nagy baromságot fogok írni, de ha az angoloknál újra megugranak a kórházi és halálozási adatok, a delta mutáns arányát nem lehetne csökkenteni (vagy kiszorítani, de ehhez szerintem már a nyáron kezdeni kéne) egy alacsonyabb fertőzőképességű, kevésbé durva, korábbi variáns (pl. wuhani, brit) terjesztésének elősegítésével, jól időzítve? Bár ez ha működne is, kockázatos lenne, főleg az oltatlanoknál, de a wuhanitól vagy a brittől még mindig kevésbé félnék, mint a deltától. Az mondjuk a "nem működne" felé billenti a mérleget, hogy a 2. és a brit mutánsos 3. hullám között is volt napi 1000 körüli új eset Magyarországon.

Egy kevésbé fertőző variánst nagy eséllyel időzítéstől függetlenül kiszorítana a delta, úgyhogy a célra talán valami olyan mutáns lenne alkalmas, amire jól hatnak a vakcinák és a deltához hasonló terjedőképességű, de annál enyhébb lefolyású.

Ezekiell: Igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#20971) Ezekiell válasza Tomikaa. (#20970) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szándékosan megfertőzni a lakosságot? Hát, sok szerencsét annak, aki megpróbálja megfertőzni a fiam direktbe - valamelyikünk ottmarad, azt most mondom :)

Nem, nem jó ötlet: azonnal telibevernéd a teljes EÜ-t, olyan emberek is meghalnának, akik amúgy el se kapnák, és csak növelnéd a vírusszámot, ami növeli a mutációk veszélyét. Nem is beszélve az etikai/politikai/jogi "aprócska" problémákról.

Szóval pls, senki se menjen korona-partyzni, hanem védekezzen normálisan, oltassa be magát, és akkor milliószor jobb esélyei lesznek a covid ellen.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20972) Sir Pocok válasza Tomikaa. (#20970) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nagyon nem jó ötlet.

Amerikában most az az álláspont, hogy húzni kell az időt, tehát gátolni kell a vírus előretörését két dolog miatt:

1. Az új oltás fejlesztésekhez kell idő
2. Talán ez a legfontosabb: antivirális gyógyszerek, amiből már két befutó is van de kell idő a fázis 3-re. Ha ezek kijönnek gyakorlatilag a COVID19-ből egy sima natur megbetegedés lesz amire a doki felírja a gyógyszert és pár nap alatt kijössz belőle függetlenül milyen mutáns.

Szóval nem kell megfertőzni senkit, ki kell várni szerencsére már nem sokat...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20973) Parci válasza Tomikaa. (#20970) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen tévút minden ilyen gondolat:
- meghalhatsz/longozhatsz a klasszik variánstól is, sőt, valószínűleg többet számítanak a fogékony gének, mint az, hogy melyik verziód kapod
- mindig fog mutálódni a vírus, ha terjeszted, akkor is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20974) Elektrosokk válasza Ezekiell (#20971) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Kemény gondolat. :DD
Kicsit hiányzol a poltopikból. ;) :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#20975) Ezekiell válasza Elektrosokk (#20974) üzenetére


Ezekiell
veterán

Rámfér egy kis pihi, láthatóan az agyamra ment a politika (meg egyéb), alapból akkora pöcs még én se vagyok mint voltam ott pár napig :) Majd előbb-utóbb megjelenek, mint Gandalf, pirkadatkor, kelet felől :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20977) Ezekiell válasza #20749568 (#20976) üzenetére


Ezekiell
veterán

But mah freedom! ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20978) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(#20980) Ringman


Ringman
nagyúr

uk-ben a felnőttek 85%-a megkapta már az első oltását [link]

valahogy itthon ezt nem sikerül elérni.

(#20981) pit stop válasza #20749568 (#20979) üzenetére


pit stop
addikt

Az EU oltási igazolás szabályozását még nem tartalmazta egy magyar közlöny sem, de a héten esélyes hogy meglesz - akkor biztos bedobja valaki hírként.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#20983) attiati válasza pit stop (#20981) üzenetére


attiati
veterán

6 hetes türelmi időt kaptak a tagállamok

(#20984) Ringman válasza attiati (#20983) üzenetére


Ringman
nagyúr

nevetséges, tán váratlanul érte őket?

(#20985) balojazz válasza mpo (#20945) üzenetére


balojazz
aktív tag

De igen, szokványos. Ha visszamennek oviba, suliba, mindig ez van. Most visszamentek, és ez lett. Rajtunk átment a covid, szülők oltva is lettek, és mégis volt torokfájásos-orrfolyásos rhino. Nem a delta volt, azt meg sem éreztük volna, az oltatlanok meg megrogytak volna tőle (mert rhinosan is mentünk munkába meg ovisuliba).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#20986) Rolly válasza Ringman (#20984) üzenetére


Rolly
veterán

Magán eü szoftver fejlesztésében veszek részt... 17 hívtáki, hogy akkor július 1re kész kell lennie az adat szolgáltatásnak... Mondtuk nekik, hogy esélytelen... Augusztus végéig tele vagyunk fejlesztéssel és szabadságokkal. Most úgy néz ki, hogyha tényleg van haladék (nekünk még nem szóltak) akkor csak a nyári 2 hét szabimat bukom, hogy csesszék meg... :)

(#20987) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Az EESZT-ről már letölthető PDF-ben az EU-s oltási igazolvány: Uniós COVID igazolvány menüpont, Oltási igazolvány, Igazolvány letöltése.

(#20988) Vesa válasza BlackV (#20925) üzenetére


Vesa
veterán

"Az idősek sinoval oltása utólag hibásnak tűnik."

Nem, ez már akkor hibás volt -nem csak annak tűnt-, amikor megismertük a gyártó alkalmazási utasítását! Az egész "nyerjük meg az oltási versenyt" baromság egy szándékos ferdítésen alapult, azon a politikai lózungon, hogy ettől függ a járványkezelés hatékonysága és nekünk bármi áron, a teszteket sem prezentáló kínai sz*rt is meg kell venni, mert különben itt mindenki halomra fog meghalni! Holott nem, megfelelő és időben történő szakmai járványkezeléssel erre semmi szükség nem lett volna. Számos országot lehet mutatni, ahol sokkal rosszabb átoltottság mellett, jóval kevesebb halott volt, most pedig szépen behozták a lemaradást a valóban hatékony nyugati oltásokkal. Így tehát SEMMI nem igazolja azt, amit műveltek!

"Utólag okos az ember, avagy a te érvelési hibád: időutazás."

Ez valójában a Te érvelési hibád, elég lenne itt visszaolvasnod! Számos topik tag leírta már akkor azt, amire most azt állítod, csak "utólag okos az ember". Továbbá, maga a gyártó írta le az amúgy semmilyen tudományos protokollnak nem megfelelő akármiben amit az oltóanyag mellé mellékelt, hogy a 60+ korosztályban az oltást még annyira sem tesztelték, mint fiatalokon (a WHO-nak beadott anyagban mindössze 500 körüli volt azok száma, akik ebbe a korcsoportba tartoztak), így nem ajánlották az oltást nekik! Ennek ellenére oltottunk 60+ korosztályban! Maradjunk a tényeknél!

Az pedig végképp védhetetlen -és egyben megmutatja, hogy a jelenlegi vezetésnek soha nem ért semmit egy ember élete-, hogy a kínai vacakkal oltottak közül, az immunválasz nélkül maradtakat hagyják kitenni a következő hullámnak csak azért, mert ellenkező esetben el kellene ismerni, hogy tévedtek! Az meg nem megy és olyan nincs, hogy a császár téved! Inkább pusztuljon akinek nincs védelme.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#20989) mozso válasza Ringman (#20982) üzenetére


mozso
senior tag

Senki nem fogja elolvasni az angol linkeidet szerintem. Hasznosak es fontosak is, csak nem tudom az itteni tobbseg mennyire tud angolul, vagy mennyire hiszi, hogy tud es emiatt el is olvassa.

Szerintem hasznos lenne egy linkelt forditas magyarra. (nem miattam)

Amugy eleg gaz, mekkora fetozest hoztak ossze az EB szurkolok.
Persze ez csak akkor latszik, ha az adott orszag koveti is a fertozesi lancokat.
Idehaza ez nem gyakorlat 1 eve.

[ Szerkesztve ]

(#20990) t72killer válasza Tomikaa. (#20970) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem jó, mert a legtöbb oltástól jobb immunitásod van, mint a vuhanitól vagy brittől. Egy mesterséges variánst kéne elterjeszteni nulla károkozó hatással és minden ma ismert tüskefehérje-változattal.

A vuhani egyébként esélyesen nem is volna képes magától terjedni a magyar populációban.

#20978: hja kérem, ahol oltás helyett intravénás vodkaadagot kérnek ;] Nem tudom hogy állnak a delta-specifikus anyaggal, már elvileg kész kéne lenniük vele.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20991) Vesa válasza #86564352 (#20954) üzenetére


Vesa
veterán

"debil plakátjaikra kiírják gonosz Brüsszel nem fogadja el a kínait ezért a drága jó kormány jóvoltából egy dózis booster Pfizer, hogy ők is kaphassanak EU igazolványt. "

Ez nem jó, mert akkor a Szputnyikra is kéne, mivel azzal még annyira sem engednek be sehova, mint sinoval (ami egyébként szépen megmutatj a CHO kína függését). Viszont,m mivel a Szputnyik egyébként sokkal jobban működik, arra nem olthatnak rá. Továbbá, akkor oltani kéne a többi sinost is, akiknek egyébként kialakult valami védelme, hiszen attól még őket sem engedik be csomó országba.

A tudomány a valóság költészete!

(#20992) Vesa válasza mozso (#20989) üzenetére


Vesa
veterán

Én legtöbbet elolvasom, vagy minimum beleolvasok. Nem várható el, hogy fordítgassunk minden egyes cikknél, némelyik elég hosszú tud lenni. Aki nem tud angolul, annak van egy csomó magyar nyelvű cikk is linkelve.

A tudomány a valóság költészete!

(#20993) mpo válasza mozso (#20989) üzenetére


mpo
veterán

Aki szeretné az angol nyelvűt is olvasni, de kevés az angol tudása, annak ez segítség.
Firefox kiegészítő, a kijelölt szöveget fordítja.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#20994) bigdady válasza Tomikaa. (#20987) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem két első oltásom van. Az hogy? :U

[ Szerkesztve ]

(#20995) Tomikaa. válasza bigdady (#20994) üzenetére


Tomikaa.
tag

Az első és a második adagod egyforma volt? Az EU-s igazoláson a dózis sorszáma 2/2 és a dátum a 2. adagé? Az egészségügyi- és betegdokumentumoknál letölthető oltási lapon a második adagnál ismétlő oltás van írva? Ha igen, akkor elvileg jó. Ha nem, akkor talán rosszul vitték fel az EESZT-be, némi várakozás után (hátha megjavul) szerintem jelezd annak a helynek, ahol beoltottak, hátha kijavítják.

(#20996) panoly


panoly
tag

Sziasztok!

Eddig nem használtam online alkalmazást, de lassan rákanyarodnánk a külföldi útra, úgyhogy beléptem az EESZT-be, több problémával is találkoztam. Jelen pillanatban csak az Uniós digitális oltási igazolvány igénylés menüpontot találtam, ahol legalább az első Astrámat meg tudnám nézni, itt viszont a keresés nem ad eredményt, annak ellenére, hogy plasztik kártyám már jó régóta megérkezett.

Side note - két hetet kellett csúsztatni a második Astrámat mert a HO nem kapott oltóanyagot, és Fejér megyéből is hallottam hasonló történeteket HO fronton.

Szóval a kérdés: kinek kell írjak, hogy hová tűnt az oltásom, illetve esetleg mással is fordult-e elő ilyen?

A mobilalkalmazások menüpontban pedig ez fogad:
Az eszköz inaktiválásának átfutási ideje 1 óra.

Hiba a regisztrált mobilalkalmazások lekérdezése közben!

Páromnak simán fel tudtuk rakni, de itt valami bootloopba keveredhettem.

(#20997) Ringman válasza mozso (#20989) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazad van, így kellene, csak estére eléggé nullközeli az energiám már ahhoz, hogy fordítgassak.

úgy vettem észre, hogy sok cikk/hír 1-2 nap átfutási idő után magyarul is megjelenik, nyilván idő kell a hazai újságíróknak is.

[ Szerkesztve ]

(#20998) Ringman válasza Rolly (#20986) üzenetére


Ringman
nagyúr

építőiparban a tervezés dettó ilyen, beeső ügyfélnek mindent tegnapra kell :)

(#20999) Ringman


Ringman
nagyúr

Csak a tinik hatodát regisztrálták oltásra, húszezer második Pfizer-adag gazdátlan maradt
Szintén a kormányzati koronavírus-portál ír arról, hogy a 12-15 éves korosztályból eddig 60 ezer gyereket regisztráltak. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint 98 ezer tizenkét éves, 102 ezer tizenhárom éves, 98 ezer tizennégy éves és 95 ezer tizenöt éves volt 2020-ban Magyarországon,

június utolsó hetében (a 21. héten) hiába volt esedékes a második adag kínai oltása 328 ezer embernek, ehhez képest csak 292 ezren vették fel azt. Hasonló arányú hiány figyelhető meg a múlt héten, csak a Pfizer esetében: a 274 ezer oltandóból (akik a 20. héten kapták meg az első dózist a vakcinából) mindössze 255 ezer ment el oltatni, ami azt jelenti, hogy közel húszezer ember nem vette fel a második oltását a Pfizer/BioNTech vakcinájából.



(#21000) Tomikaa. válasza panoly (#20996) üzenetére


Tomikaa.
tag

Nézd meg az egészségügyi- és betegdokumentumoknál, hogy szerepel-e az első adag oltási lapja. Ha nem, jelezd a háziorvosnak, hogy pótolja (bár ha a kártyád megjött, valószínűleg szerepel, szerintem olvasd le a rajta lévő QR kódot). Ha igen, próbáld újra később, olvastam panaszokat, hogy kis időre eltűnhet az EESZT-s appból. Utóbbinál pedig szintén vársz vagy megpróbálod törölni és újrakezdeni. Az appból elvileg majd jön az EU kompatibilis (legalábbis ezt írják a gyakran ismételt kérdéseknél).
-------------
Megjelent a rendelet az uniós Covid-igazolványról

A védettségi kártyák QR kódjában lévő oldal is mutatja már az új adatokat (augusztustól várhatóan az EU-s igazolás is szerepelni fog ott a gyakran ismételt kérdések szerint). Jobb lenne, ha magán a kártyán is szerepelnének, de ebbe most nem mennék bele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.