Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Ringman válasza BlackV (#20550) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, ők is elég rosszul állnak, bár ott kína rosszallása sem könnyíti a helyzetet.

Tajvannak van egy súlyos gondja: az átoltottság 1 százalék alatt áll. Nem egyedi ez egy szigetország esetében, hiszen Új-Zélandon és Ausztráliában sem kapkodnak a vakcinákért, sem a kormányok, sem az emberek. Amíg ugyanis nincs valós veszélyérzetük, addig nem számolnak azzal, hogy bármi bajuk eshet. Elvégre naptejjel sem kenjük be magunkat, ha felhős az idő.

ez elég szomorú, de nagyon igaznak tűnik, lásd még parci aláírását

(#20552) t72killer válasza Ringman (#20530) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így érthető :R

#20531: attól tartok:(

#20547: érdekes, amikor a gyártó életkorra vonatkozó ajánlásáról volt szó, akkor nem rohantak ennyire "szabálykövetni"

#20538: vagy beüt az imprint mint az influenzaoltásoknál és aki kivárt, annak 90%-ot ér az új, aki sietett, annak meg 40et.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20553) radi8tor válasza Ringman (#20551) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanakkor nem lett annyi ősz hajszála a tajvaniaknak mint EU lakosoknak az elmúlt egy évben.
Ebben amúgy mi a rossz?

⭐ Stella

(#20554) Csatravi válasza radi8tor (#20544) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mondjuk a buszon, metrón a tömegben begyűjtesz a testfelületedre, ruházatod minden részére a virnyákból és azt is becipeled pld a gyógytornára, vagy a fizikóra vagy bármely osztályra annak ellenére is hogy ott maszkban ülsz.
Amúgy az emberek 90%-a nem tudja helyesen használni és kezelni a maszkot.

(#20555) Ringman válasza radi8tor (#20553) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hogy addig nem oltják be magukat, amíg nem hullanak az emberek?

(#20556) radi8tor válasza Ringman (#20555) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van az a fajta ember aki mindenre bekapkodja a pirulát és van az aki csak akkor ha már “halálán van”.
Szerintem aki nem oltatja magát egy olyan országban ahol gyak. nem ütötte fel a járvány az teljesen racionális döntés.

⭐ Stella

(#20557) PuMbA válasza radi8tor (#20556) üzenetére


PuMbA
titán

Itt is a középút a jó megoldás :) Túlzott para sose jó.

[ Szerkesztve ]

(#20558) BlackV válasza Csatravi (#20554) üzenetére


BlackV
senior tag

Na és. Miután kijössz onnan kezet mosol/fertőtlenítesz. Az nem ugyanaz a kockázat, mint amikor a levegőben feldúsul a vírus. Figyi sztem engedd el.

(#20559) t72killer válasza radi8tor (#20556) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig pont ott dőlhetne hátra az ember oltás nélkül, ahol durvábban végigsöpört.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20560) Kékes525


Kékes525
félisten

[Annyira lelassult itthon az oltakozás, hogy egyre több uniós ország hagy le minket keleti vakcinák nélkül is]

"Hetek óta lassan nő idehaza az elsőre beoltottak száma és így mostanra oda jutottunk, hogy már Belgium és Finnország is lehagyott minket az elsőre átoltottak arányában és néhány napon belül még számos más uniós ország is lehagy minket, pedig nekik nem volt és most sincs keleti vakcinájuk. Sőt, az uniós átlagos átoltottsági ráta is nemsokára utoléri a magyart."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20561) Asbee válasza BlackV (#20558) üzenetére


Asbee
veterán

Durva hogy ennyi idő után még mindig itt tartunk. Lassan ismét eljutunk a rádugrik a nyitott ablaknàl szintre, meg a kb szkafanderben ki ne tedd a lábad. :(

[ Szerkesztve ]

(#20562) Csatravi válasza BlackV (#20558) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Miután kijössz onnan kezet mosol/fertőtlenítesz."
Akkor most a kijövőket vagy a bentieket kell védeni? A buszon nem dúsul fel, ott nem fertőződsz csakis a rendelőben? Csakis ott dúsul fel a levegő? Nem az a baj hogy bent viselni kell hanem hogy kint már majd sehol sem.
Egy nagy marhaság a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban eltörölni. Olyan nincs, hogy csak az eü-ben fertőzöl máshol nem.

(#20563) Csatravi válasza mpo (#20540) üzenetére


Csatravi
senior tag

Logika, az sose lesz.
Eü dolgozó dolgozhatott az osztályon oltás nélkül de már látogatni nem mehetett be ugyanoda mert nem volt oltási kártyája. Pincér dolgozhatott az étterembe de meló után már csak a külső placcon tartózkodhatott mert nem volt oltva.

[ Szerkesztve ]

(#20564) Lauda


Lauda
félisten

Az FDA közleménye szerint a szívgyulladást azután tették fel a lehetséges kockázatok listájára, hogy az amerikai járványügyi hatóság (CDC) tanácsadó orvoscsoportja – több hónapos vizsgálat nyomán – szerdán megállapította, hogy „valószínű kapcsolat” van a serdülők és fiatal felnőttek körében tapasztalható ritka szívgyulladás, valamint a Pfizer/BioNTech és a Moderna koronavírus-vakcinával végrehajtott oltások között. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20565) #86564352 válasza Ringman (#20549) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tegnap írtam az AstraZeneca ott sem népszerű a vérrög para miatt, és a gyártó ott sem tudta tartani a vállalást, lassú ütemben halad a program.
70 felettiek 2/3-a első dózis
50 felettiek fele első dózis
40 alatt még nem oltanak egészségest
Coronavirus updates Australia

A Pfizer szállítmányok csak harmadik negyedév során indulnak be jobban. Októberre tervezik az Astrát polcra tenni. Új-Zéland is közölte mRNA vakcinákra várnak.
Félő a delta elronthatja az elmúlt egy év sikersztoriját. Ha nem politikai, etikai stb. kérdés lenne, USA és EU június-július során átpasszolhatnának 20-30 millió mRNA dózist AUS és NZ számára, amiből első dózis megvan, a második már a saját szerződésük alapján. Mivel az elmúlt év sikeres védekezése miatt nincs igazán átfertőzöttség, a többség pucéran vagy egy dózis Astrával várja a deltát, ami sajnos hatékonyabban tud terjedni. 1-2 hónap most kritikus lesz nekik belobban vagy sem, aztán őszre már lesz elég vakcinájuk.

(#20566) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Nearly all COVID-19 deaths in the U.S. now are in people who weren’t vaccinated, a staggering demonstration of how effective the shots have been and an indication that deaths per day — now down to under 300 — could be practically zero if everyone eligible got the vaccine.
An Associated Press analysis of available government data from May shows that “breakthrough” infections in fully vaccinated people accounted for fewer than 1,200 of more than 853,000 COVID-19 hospitalizations. That’s about 0.1%.
And only about 150 of the more than 18,000 COVID-19 deaths in May were in fully vaccinated people. That translates to about 0.8%, or five deaths per day on average.

(#20567) Ringman


Ringman
nagyúr

(#20568) #86564352 válasza Ringman (#20566) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tartok tőle egy hardcore antivaxxer agya ezt úgy érti:
nApi öT hAlOtT vAkCiNáTóL! :U

(#20569) attiati válasza Kékes525 (#20560) üzenetére


attiati
veterán

Igazából szerintem pontosan tudták előre, hogy milyen a magyarok oltási hajlandósága.
Ezt kellett egy picit megtámogatni.

A 3. hullám para belekergetett ~10%-ot, hogy oltassa be magát.
És mondjuk legyen ~10%, aki oltás nélkül lett immunizálva a 3. hullámban
A nyitással járó kedvezmények becsábítottak <10%-ot.
Ez így együtt 2-3 millió embert jelent.

Cserébe pedig bevállalták a +10-20e halottat.

(#20570) attiati


attiati
veterán

[Kiderült, hogy mi okozhatja az elhúzódó Covidot]

"Tudósok megállapították, hogy ezekben az esetekben az Epstein-Barr vírus aktiválódásáról lehet szó, melyet a koronavírus kiváltotta gyulladásos folyamat okoz."

(#20571) Z.É.T. válasza attiati (#20570) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(az EBV mellett a Varicella, azaz a bárányhimlő és egyéb vírosuk is tudnak ME/CFS-t okozni, van olyan, amikor a korábbi EBV-t indítja be, de önállóan is, EBV nélkül is... Tudomásom szerint az EBV-vel fertőzöttek aránya populációnként eltérő, pl USA 80-95% között mozoghat az ottani tippek szerint és csak a késői, mononucleosis betegséggé fajult esetek ilyen 10-30% közötti... Szóval, valamelyik rész itt nekem nem teljesen kerek...)

(#20572) Cs1csó válasza Floyd80 (#20493) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerencsére én nem voltam rá allergiás DE:
- amikor 10-15 éve sokat buliztam - ha eleget ittam táncoltam is :DDD - akkor sokszor volt a karom vagy akár a ruhám is kiégetve mert a sok hülye p.csa - jellemzően nők - ÉGŐ cigerettával a testüktől eltartva a TÁNCTÉREN tartózkodtak
- plusz a meleg, elhasznált füstös levegőben sokkal hamarabb kifáradtam

Voltam pl. szabadtéri bulin meg olyan helyen ahol nagyon komoly légcserélő rendszer volt és akkor tudatosult bennem, hogy mit jelent a füstmenetes levegőjű helyen bulizni. Mikor 2012 tavaszán - ha jól emlékszem akkor - megszüntették a dohányzást a szórakozóhelyek zárt részén sokkal jobban éreztem magam a bulikon. Persze mert a sírás, hogy most már nem a füstöt kell szagolni hanem az izzadt testek szagát de én ezt nem tapasztaltam, inkább a sok parfüm, a kiömlött alkohol stb. szagát-illatát.

Úgyhogy ez egy dicséretes döntés volt.

Egyetemi szobatársam "kocadohányos volt" (ez alatt ő azt értette, hogy csak akkor cigizik amikor alkoholt iszik) na de mivel szinte minden hétköznap lementünk minimum egy-két söritalra ezért már a vizsgaidőszak alatti bulizás szüneteltetése sem segített és szinte napi dohányos lett, ezt ő is beismerte.

Soha nem dohányoztam - kb. 20 éve elszívtam egy fél szál cigit ennyi - és nem is fogok.

(#20573) #86564352 válasza Cs1csó (#20572) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azon szoktam mosolyogni, egy-két (hála égnek) régen látott évfolyamtárs érdekes most lett nagyon egészségtudatos, mármint hogy osztják fakebookon úristen mi van a vakcinában. Utazás és igazolvány azért motiválta őket és elmentek oltásért. Csak vicces a napi doboz cigi, cola, junk food elhízás miatt nem aggódik, de mi van a vakcinában! :U

(#20574) Cs1csó válasza #86564352 (#20573) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ a 12 óra gép előtt ülés stb.
A legutóbb pont itt említették, hogy talán a PCR tesztben van valami "rákkeltő" anyag, erre én írtam, hogy ilyen mennyiségben elenyésző sokkal többet kap az ember az egyéb rákkeltő anyagokból folyamatosan pl.: a bőrünket érő sugárzás, a városi szmog beszívása, a különböző tisztálkodásra, testápolásra használt szer (pl. a testápolókban van kőolaj származék paraben vagy hasonló néven fut) de akár a sok műanyag flakonból a kioldódott mikroműanyag ami elsősorban azért nem jó mert az is folyamatosan jut a szervezetbe.
Aztán a vízbe kerülő hormonanyagokról (pl. a fogamzásgátlók) már ne is beszéljünk, a sok tartósítószerezett termék, a sok cukor, a sok só stb. és én is csak a jéghegy csúcsát írtam le ami most így kapásból eszembe jutott.

Ismerek én is olyat, hogy sportol(gat) stb. de az energiaital + cigi + kávé kombó alap (mikor mi van a cigi mellé)

[ Szerkesztve ]

(#20575) Drizzt válasza Cs1csó (#20572) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Regen a bulibol hazajovetel utan a cigifust miatt muszaj volt azonnal zuhanyozni, ruhat szennyesbe, vagy mosogepbe azonnal. Ha a zuhanyra mar nem volt ero, akkor masnap lehetetg mosni mindent a szobaban. Az embernek a haja is iszonyatosan elnyeli, aztan sokaig bocsatja ki a cigifustot. Lehet fura, hogy ennyire irtozom a cigitol, pedig csaladban volt ra tobb eros pelda is, amit akar kovethettem volna is. De szerencsere nem ugy lett.

I am having fun staying poor.

(#20576) Cs1csó válasza Drizzt (#20575) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD dettó, a koliban - ha olyan állapotban voltam - egyből zuhanyoztam és persze minden ruha szennyes és másnap mosásba is ment. Ha nem voltam "olyan" állapotban akkor úgy ahogy voltam befeküdtem az ágyamba és majd másnap ment minden ruha a szennyesbe és az ágynemű is.

(#20577) daneel_hu válasza Cs1csó (#20574) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ismerek én is olyat, hogy sportol(gat) stb. de az energiaital + cigi + kávé kombó alap (mikor mi van a cigi mellé)"

Az milyen "sport" lehet baszki ami mellett lehet cigizni... :C
Vagy milyen szinten üzheti azt. Pffff...

(#20578) t72killer válasza Ringman (#20566) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:F , jelenleg 853ezren vannak kórházban USA-ban coviddal :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20579) Cs1csó válasza daneel_hu (#20577) üzenetére


Cs1csó
félisten

pl. a profi futball, anno Mesut Özil-t fotózták le valami jachton cigizés közben.

(#20580) Ringman válasza t72killer (#20578) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az az összesített szám (kumulatív adat), a csúcson volt kb. 120k kórházban ápolt egyszerre.

(#20582) t72killer válasza Ringman (#20580) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És akkoriban hol voltak még az oltások :F ? Így semmi értelme ennek a "statisztikának". Amikor nincs oltás, akkor persze, h csupa oltatlan kerül a kórházakba/zsákba.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20583) attiati válasza daneel_hu (#20577) üzenetére


attiati
veterán

Covid előtt, konditerem: kigyúrt állat büszkélkedik az öltözőben, hogy ő 10 éve nem volt beteg. Kb 3 órát gyúrhatott ott minden nap, mert sosem tudtam úgy menni, hogy ne látnám.

Edzés félidejében kijárt cigizni.
Télen is, egy szál pólóban.

(#20584) t72killer válasza attiati (#20583) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kigyúrt állat == beteg, max nem influenzával. Ha a mentális részt nem is firtatjuk, a túl magas BMI nem csak akkor baj, ha zsírból jön össze - nem beszélve a túlzásba vitt gépekkel-súlyokkal gyúrás hatásait az ízületekre.

Nincs kizárva, hogy covid-viszonylatban is hátrány, pláne ha valaki szteroidokkal is pumpál pluszban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20585) Ringman válasza t72killer (#20582) üzenetére


Ringman
nagyúr

oltással gyak. nem kerülsz kórházba.
amúgy dec. elejétől kezdek el oltani az usában, tehát januárban már voltak immunizáltak.
ha gondolod, nézd attól az időponttól.

(#20586) t72killer válasza Ringman (#20585) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek kb annyi relevanciája van, minthogy hányan nem kerültek kórházba feketehimlővel tavaly. Uis ez NEM igaz a deltára, többször is linkeltem már a brit statisztikát, és az még csak a júni első felét mutatja.

UK statot nézek, nem csak azért, mert itt élek, hanem mert a delta garantáltan végig fog menni a világon - bár D-Amerikában azért még meg kell küzdenie a helyi víruskartellekkel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20587) Ringman válasza t72killer (#20586) üzenetére


Ringman
nagyúr

az usában gyak. mrns-sel oltottak (21 és 28 napra), az más szint, mint pl. az egy dózisos oltások angliában.
de akkor pontosítok: mrns oltásokra igaz.

egyébként a dán stat alapján is hasonlóan jó a helyzet: [link]
maga a study [link]

(#20588) t72killer válasza Ringman (#20587) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felső-Bozótföldén is ez lesz a helyzet, ha még nem érkezett meg oda egyik VoC sem.

Majd megnézzük mekkora lesz az amcsik arca 2-3 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20589) bigdady válasza t72killer (#20588) üzenetére


bigdady
nagyúr

Amcsiban volt komolyabb harmadik hullám? Második rémlik tele kórházakkal. Már február március környéken asszem mást sem kellett a fél országban

[ Szerkesztve ]

(#20590) attiati válasza t72killer (#20584) üzenetére


attiati
veterán

Növekedési hormont és tesztoszteront tolnak

(#20591) Elektrosokk válasza attiati (#20590) üzenetére


Elektrosokk
addikt

meg vagy 100 féle dolgot. De azért nehogy azt hidd hogy egy kis tesztotól rögtön izmos leszel... Ez egy tipikusan olyan dolog ahol az emberek véleményét az előítélet formálja.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#20592) Ringman


Ringman
nagyúr

Booster may be needed for J&J shot as Delta variant spreads, some experts already taking them

ebből is rendeltünk 4M-et, akkor önmagában lehet ez sem lesz majd elég, újabb ok, hogy ne vegyünk részt az eu-s pfizer-beszerzésben

(#20593) Vesa válasza radi8tor (#20521) üzenetére


Vesa
veterán

"Nem lehet mindent az oltást nem kérő egyének számlájára írni. "

De!
És Period!
Kötelrzővé kell tenni a vakcinálást, amint már nem vészhelyzeti annak engedélyezése, tehát biztonságosnak mondható legalább annyira, mint a többi kötelező oltás!

A tudomány a valóság költészete!

(#20594) Vesa válasza t72killer (#20552) üzenetére


Vesa
veterán

"érdekes, amikor a gyártó életkorra vonatkozó ajánlásáról volt szó, akkor nem rohantak ennyire "szabálykövetni""

Ez jutott nekem is eszembe. Csak akkor követ el szabályszegést az orvos, ha a nekik politikailag kedvezőtlen scenario miatt intézkedik. Megjegyzem, volt ugye hír abból is, amikor valamelyik háziorvos nem volt hajlandó kínaival oltani az időseket, mondván, a gyártói előírás szerint sem ajánlott. Őt is már börtönnel fenyegették. Ezeket abszolút nem érdekli az emberek élete, kizárólag a saját politikai hasznuk.

A tudomány a valóság költészete!

(#20595) Vesa válasza radi8tor (#20556) üzenetére


Vesa
veterán

"Van az a fajta ember aki mindenre bekapkodja a pirulát és van az aki csak akkor ha már “halálán van”.'"

A vakcina nem gyógyszer, hanem megelőző jellegű védekezés egy olyan betegséggel szemben, amit utólag már nem lehet vakcinával kezelni! Szóval teljesen rossz a hasonlat. Gyógyszerrel még visszahozható vagy a halálból is -max rosszabb hatásfokkal, mintha időben kezded a kúrát-, vakcinával viszont már NEM!

"Szerintem aki nem oltatja magát egy olyan országban ahol gyak. nem ütötte fel a járvány az teljesen racionális döntés.""

Abszolút nem. Racionális döntés az, ha megértem, hogy a vakcina megelőző jellegű védekezési módszer, ami csak akkor hatásos ha időben, tehát még a megbetegedés előtt -kvázi békeidőben- adatom be! Amit leírtál, az irracionális döntés és azt mutatja, hogy az illető nem értette meg még mindig, hogyan működik a vakcina és azt miért kell időben beadni! Full rosszul látod a kérdést!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#20596) Ringman válasza Vesa (#20594) üzenetére


Ringman
nagyúr

most egyébként azzal hangolunk a deltára, hogy eltöröljük a maszkhasználatot és megtagadjuk azoknál az újraoltást, akiknek nem termel ellenanyagot a szervezete a beadott vakcinától?

(#20597) Narxis


Narxis
nagyúr

Egyre több országban lángol fel a járvány, ahol a kínai vakcinával oltották a lakosságot [link]

Thanos was right.

(#20598) Vesa válasza Ringman (#20596) üzenetére


Vesa
veterán

A jelek szerint igen. Nem mintha meglepődnék ezen, az elmúlt 1,5év ámokfutása után.

A tudomány a valóság költészete!

(#20599) #86564352 válasza Vesa (#20593) üzenetére


#86564352
törölt tag

A vészhelyzeti címke szerintem még jó darabig rajta lesz ezeken az új vakcinákon, amíg nem lesz több tapasztalat idővel. Pl. AstraZeneca vérrög rizikó, mRNA vakcinák esetében a szívizom gyulladást vizsgálják. Nem az évtizedes kötelező oltások szintje elfogadásban.

(#20600) radi8tor válasza #86564352 (#20599) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valahol azt olvastam, hogy 2024 előtt nem várható hivatalos plecsni rájuk.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.