Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Cs1csó válasza Lauda (#20650) üzenetére


Cs1csó
félisten

De nincs stressz. Olyan mint a bliccelés ha nem veszel jegyet és nem jön az ellenőr akkor kicsit stresszes az utazás de ingyen van, ha veszel jegyet nincs stressz.

(#20652) BlackV válasza Lauda (#20650) üzenetére


BlackV
senior tag

Miért a nagy semmiért? Csinált egy tesztet mielőtt utazna, nagyon helyes.
Na ez itt a probléma. Nem Helmutnak a határőrnek kell a PCR, hanem saját magadanak és mindenkinek. Ezt rendezni kell fejben.

[ Szerkesztve ]

(#20653) skroy


skroy
senior tag

Kapott már itt valaki Astra után Pfizert?
Nekem az első után hetekkel később is volt igen komoly fejfájásom, nagyon erős émelygéssel. Azt akkor nem jeleztem a dokinak, ez hülyeség volt, tudom. 1-én kapom a másodikat, még ha jó későn is, de beszéltem a dokival, hogy azért mégis jobb, ha tud róla, mielőtt szúr. A jogos le'aszás természetesen megvolt, de a dokit inkább érdekelte az esetleges megmaradó oltás adminisztrációja, mint amit beszélek. Pedig nem is akartam lemondani, hanem ha van rá lehetőség, hogy más oltást kapjak, akkor nem lenne rossz, de az nem opció, hogy semmit ne kapjak, ha Astra, akkor Astra. Bár már nem vagyok olyan bátor, mint az első előtt. Hétfőig adott időt a doki, hogy döntsek, Astra vagy semmi. Elég tanácstalan vagyok. :F

(#20654) Drizzt válasza skroy (#20653) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En a masodiktol mar nem igazan tartok, a masodik dozis utan legalabb egy, de inkabb ketto nagysagrenddel kisebb a verrog eselye. 49 ev alatt eddigi brit jelentesek alapjan 1:1250000 esetben volt. Amugy en is jo szarul voltam az elso utan, en is mondtam az orvosnak, joval kesobb. Amugy is akartam egyeb problemaimrol beszelni vele. Az oltas mellekhatasrol meg azt mondta, hogy elegge kiszamithatatlan, AZ, meg Pfizer utan is szoktak szenvedni a korombeliek, hol az elso, hol a masodik, hol mindketto utan. A Sino utan nem szoktak, de az szerinte se tunik valami hatekonynak.

I am having fun staying poor.

(#20655) Dr.NX válasza Parci (#20641) üzenetére


Dr.NX
addikt

1:70 000-hez nem számít magas kockázatnak, sőt.
Nagyon ritka mellékhatás: 10 000-ből kevesebb, mint 1 beteget érinthet.
Pont van meccs, nézd meg mennyi majdnem 70 000 ember. Elég sok.
A spinális izomatrófia (SMA) gyakorisága, amiről a közelmúltig valószínűleg nem is hallottál, 1:10 000-hez gyakoriságú.

Elfogadom a sütiket.

(#20656) Parci válasza Dr.NX (#20655) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem akartam lesöpörni a kollégát, a lényeg a nagyságrendeken volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20657) radi8tor válasza Parci (#20656) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudod hogy van ez. Annak a bizonyos családnak tök mindegy mennyi a valószínűsége, ha pont őket találja be az OLTÁS. :(

⭐ Stella

(#20658) Parci válasza radi8tor (#20657) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, ez így van, de meg kellene érteni, hogy egy ilyen járvány kitörése után mindenkinek muszáj pörgetnie a rulettnél, és a választás csak annyi, hogy melyik asztalhoz áll, a 2:100-hoz vagy az 1:70000-hez asztalhoz.

olyat nem lehet választani, hogy "legyen úgy, mint a járvány előtt volt", azaz, hogy nem választok semmit. az a második asztal, automatikusan.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20659) Ringman válasza kw3v865 (#20645) üzenetére


Ringman
nagyúr

A kockázatbecslés, valószínűségszámítás nagyon sok embernek igen komoly gondot okoz. Képtelenek racionálisan gondolkodni a kérdésben.

kezd kijönni, hogy a felnőttek kb. negyede funkcionális analfabéta.

(#20660) emvy válasza Ringman (#20659) üzenetére


emvy
nagyúr

25% 90-es IQ alatt van. Nyilvan nem kell elvarni a valszamot.

while (!sleep) sheep++;

(#20661) Ringman válasza emvy (#20660) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, de itt már klasszikus értelemben vett valszám sem kell, csak törteket és nagyságrendet (!) kell megérteni.

azt tapasztaltam, hogy a valszámhoz való hozzáállás/affinitás egyetemen is eléggé szórt (bme)

[ Szerkesztve ]

(#20662) emvy válasza Ringman (#20661) üzenetére


emvy
nagyúr

> azt tapasztaltam, hogy a valszámhoz való hozzáállás/affinitás egyetemen is eléggé szórt (bme)

:DDD

Jaja, ez nagyon durva :) marmint ket dolog van, ami ilyen hit-or-miss volt: valszam meg szamitastudomany (grafelmelet, lenyegeben).

while (!sleep) sheep++;

(#20663) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jó, azért a nagyságrendek értése még nem valszám... amúgy gyűlöltem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20665) Parci válasza #20749568 (#20664) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az exem nagyon. :) szépen belém is verte egy nap alatt ötösre, de aztán gyorsan el is felejtettem. mit is? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20666) Ezekiell válasza #20749568 (#20664) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, jobban mint a numerikus matekot, vagy egy bonyolultságelméletet (automaták, máshol).... És a valszámnak legalább "van" értelme, ezekkel a szarokkal ellentétben :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20668) Ezekiell válasza #20749568 (#20667) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, vagy 5szor engem is kivagtak :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20669) batagy válasza #20749568 (#20664) üzenetére


batagy
őstag

Én szerettem Valszámot. ;) (Vetier)

(#20670) bigdady válasza Parci (#20663) üzenetére


bigdady
nagyúr

Engem akkor vesztettek el mikor megmondták a lottón ugyanennyi az esélye az 1 2 3 4 5-nek mint össze vissza bármilyen számnak :DDD

(#20672) Ezekiell válasza #20749568 (#20671) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kombinálva 5 a 2 tárgy együtt :) - de asszem formális nyelvekből simán rekordot tartok, ott 9. vizsgára sikerült átmennem (mondjuk ott nem volt más választás, vagy átmegyek vagy kicsapnak).

Én programozó akartam lenni, nem elméleti matematikus meg számítástudós, na :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20674) Coyot válasza Ezekiell (#20672) üzenetére


Coyot
őstag

Formális 9.? :D az igen kemény. Legkedvencebb cuccom volt, imádtam.

Má' nem

(#20675) Vesa válasza Asbee (#20620) üzenetére


Vesa
veterán

"a bármi bajod lesz leshetsz, magad vállaltad."

Alapvetően egyetértek, kötelezővé akkor lehet tenni, ha már nem vészhelyzeti az engedélye, ugyanakkor nem akarlak elkeseríteni, de a nem vészhelyzeti vakcinák esetén is magad vállalod a felelősséget, és kb. minden egyes gyógyszernél amit beszedsz, illetve minden gyógyászati kezelésnél is. Még a műtőbe sem tolnak be anélkül, hogy előtte alá ne iratnák veled a papírt, amiben minden felelősséget magadra vállalsz. A gyógyítás nem az a terület, ahol bármit is 100%-ban lehetne garantálni. Kártérítést maximum akkor kaphat valaki, ha egyértelműen orvosi hiba történt. De az, hogy neked egy Aspirintől extrém ritka esetben mondjuk leesik a fél karod, kb. senkit nem fog érdekelni, benne van a betegtájékoztatóban minden rizikófaktor.

A tudomány a valóság költészete!

(#20676) Vesa válasza radi8tor (#20625) üzenetére


Vesa
veterán

"A kockázat elég magas a vakcinánál sajna. "

Ezt megint mire alapozod? Vagy csak kijelented, mert az ismerősödnél történt valami -ahol ráadásul nincs is bizonyítva, hogy az oltástól vizesedett-?? Az eddigi adatok nem azt mutatják, hogy "magas a kockázat". Százmilliós nagyságrendben adtak be oltást eddig, ehhez képest elenyésző esetben történt komoly probléma. Ráadásul még oltásonként is szór a kockázat, tehát ez, hogy "a kockázat elég magas a vakcinánál", nagyjából értelmezhetetlen kijelentés. Mert melyik vakcinánál? Melyik korcsoportban? Milyen tárbetegségek esetén növekszik bárminek a rizikója, ha egyáltalán? Minden egyes "régi", más betegségek ellen készült vakcinának is vannak kockázatai.

Legalább a komoly topikban ne beszéljünk már butaságokat!

A tudomány a valóság költészete!

(#20677) mpo válasza Vesa (#20675) üzenetére


mpo
veterán

benne van a betegtájékoztatóban minden rizikófaktor.
Azt tudom, hogy a felhasználói kézikönyveket a nagy többség nem olvassa el, azt meg nem, hogy ugyanaz-e a helyzet a betegtájékoztatóval.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20678) t72killer válasza balojazz (#20617) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mintha deltára jobb lenne egy kicsit a Pfizernél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20679) balojazz válasza t72killer (#20678) üzenetére


balojazz
tag

Az lehet, de kb mostanra már akár a deltára is lehetne hangolni a modernát meg a pfizert, lehetne az a 2.0.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#20680) OPiiPO válasza Ezekiell (#20672) üzenetére


OPiiPO
addikt

automaták és formális nyelvek előadáson rendszeresen bealudtam - node a 9 vizsga az már nagyon haladó fokozat :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20681) radi8tor válasza balojazz (#20679) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem úgy tűnik, hogy mozgolódnának a témában. Inkább egy 3. shottal tennék delta-biztossá Pfizert. :U

⭐ Stella

(#20682) balojazz válasza radi8tor (#20681) üzenetére


balojazz
tag

Az is működhet. Meg az is lehet, hogy a delta még nem az a számottevően más mutáns, ami ellen megéri finomhangolni az alapoltást.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#20683) t72killer válasza balojazz (#20679) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetne-lehetne, de nem teszik. Nagy kár, mert a Vuhanira hangolt változat 90%-ban fogta a terjesztést is - ez igen hasznos lenne a továbbiakban is. SzVSz a vakcinaútleveleknek csakis olyan oltásokkal van értelme, amik a továbbadást is nagymértékben gátolják. Ezt sajna deltára valszleg a Novavax se tudja, de közelebb jár ming eddig bármi más.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20684) Asbee válasza Vesa (#20675) üzenetére


Asbee
veterán

Teljesen felesleges jól ismert ezer éve használt gyógyszereket összemosni egy vakcinával, amit, ismerjük be, normál helyzetben még jó ideig nem engedélyeztek volna. Ha az aspirintől leesik a kezem, akkor keményen perelhetek, valószínű sikerrel, de ha az oltástól akkor így jártam. Az egész onnan indult, hogy jöttek a szokásos ötletelések, hogy aki nem oltat megkell vonni a betegellátását, meg legyen fizetős meg hasonlóak. Ezt maximum olyan esetben lehetne ha kötelező lenne az oltás. Ahhoz viszont, egy nagyon jól ismert , éveken át megfigyelt vakcina kellene. Nem vagyok oltásellenes, de azért van egy határ.
Páraknál beindult a pánik, delta miatt.

(#20685) balojazz válasza t72killer (#20683) üzenetére


balojazz
tag

Lehet, hogy a laikus tévedése, de én mindig azt képzeltem, hogy a terjedést az oltások alapvetően okozat szintjén, következményként fogják meg. Egyrészt statisztikailag, ugye, az oltottak számának növelése csökkenti az R-t, másrészt az egyén szintjén a tünetmentesség kevesebb köhögés-tüsszögés, kevesebb vírus és vírusürítés, tehát nem adja tovább.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#20686) Ezekiell válasza OPiiPO (#20680) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem voltam egy túlteljesítő az egyetemen, ezt elsőnek elismerem :D Szerencsére azóta benőtt a fejem lágya.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20687) Ringman


Ringman
nagyúr

a moderna kb 4 hete kérvényezte az fda-nél a vakcina normál (nem vészhelyzeti) engedélyezését, lehet már nyáron meg is kapja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20688) Drizzt válasza Asbee (#20684) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hamarosan megkapjak a mostani vakcinak a normal engedelyt is. 1-2 honap, Usa-ban legalabbis. Mar megy a procedura. En tovabbra is azt mondom, hogy ezek a vilag legalaposabban tesstelt vakcinai. Soha nem volt meg olyan korabban, hogy ekkora meretu publikus adathalmaz allt volna rendelkezesre. A nagyon ritka mellekhatasok meg mindig mar az engedelyeztetes utan derulnek ki. Egyszeru az oka: a nagyon ritka mellelhatasok definiciojabol adoddik, hogy nagyon sok eset utan tudnak csak kiderulni, ami tipikusan nagyobb, mint a phase 3 study-k reszveteli szama. Ott inkabb a ritka mellekhatasok kiderulesehez eleg a tesztalanyok szama.

I am having fun staying poor.

(#20689) Asbee válasza Drizzt (#20688) üzenetére


Asbee
veterán

Biztos előbb utóbb meglesz a normál engedély ez nem kérdés. Majd utána kiderül kötelező lesz-e, de nem hinném. Valahol igen, egy tesztelés az is ami zajlott zajlik. Halanni azért érdekes dolgokat, de szerencsére úgy tűnik rendben vannak a vakcinák.

(#20690) balojazz válasza balojazz (#20685) üzenetére


balojazz
tag

Ezzel azt akartam mondani, hogy szerintem az oltások hatékonysága (pl hogy 90%-ban véd) összefügg a terjedés akadályozásával, attól nem igazán választható el.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#20691) Parci válasza Asbee (#20689) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából ugyanezek az érdekes dolgok normál ügymenetben is megvannak, csak mivel sokkal kevesebb emberen megy a fázis 4 is, ezért alig kapnak figyelmet. 100 milliós egyedszámnál már tényleg egész különféle együttállások okozhatnak fura dolgokat, mittomén, légbőlkapott hülyeség, csak a példa kedvéért: xy vércsoportú user, akinél korábban volt egy bizonyos z-típusú vírusfertőzés, ami valami lappangó gyulladást hagyott ott húsz éve, amit a k-típusú vakcina aktivál és ha amúgy magas vérnyomású is, rámegy a szívére.

most minden ilyen ugyanazt a pánikkeltő sajtóturbót kapja, mint maga a covid. nem alaptalan, de igazából egy-egy hír következtetésre még alkalmatlan.

az más kérdés, hogy aztán a tudományt közvetítő userek reakciói milyenek, sokszor írtam már, hogy nekem nem volt szimpi, ahogy az astráról kiderülő dolgokat élből lesöpörték és közölték, hogy teljesen kizárt, hogy bármi legyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20692) Ringman


Ringman
nagyúr

preprint izraeli adatok alapján:
Pfizer-BioNTech Vaccine Effectiveness Against SARS-CoV-2 Infection: Findings From a Large Observational Study in Israel

This retrospective cohort study was carried out in Maccabi HealthCare services, Israel among 1,6 million members aged 16 and over.

Findings: mRNA BNT162b2 was found effective for the total population group for infection, hospitalization and mortality, with adjusted VE of 93,0% (CI:92·6-93·4%), 93,4% (CI:91·9-94·7%) and 91,1% (CI:86·5-94·1%) respectively. VE for infection was lower for participants aged 75 and over, and for those with hypertension, diabetes and obesity. Interpretation:This study strengthens the evidence that the Pfizer-BioNTech vaccination is effective in preventing infection, hospitalization and mortality.

(#20693) Tüzi válasza Parci (#20691) üzenetére

ezt magyarázd el egy antivakszeresnek...
beoltanak 1milliárd embert, abból valóban lebetegszik mondjuk 100, akkor ezt már simán úgy tálalják eléjük, hogy "irgumburgumteringette" nyomnak a cikkbe valami agyament baromságot amitől nagyontudományosnak fog látszani az írás, ők meg benyelik mint ponty a bojlit.
nem lehet velük megértetni, hogy ahány ember annyiféle szervezet, annyiféle immunrendszer, de ezeket még csoportba is lehet rendezni (fehér, ázsiai, latino, néger, etc), ezek még inkább diverzifikálják az egész rendszert.
például a latino-néger vonalon a colecalciferollal értelmezhető eredményt értek el a coviddal szemben, a fehéreknél meg nem ennyire egyértelmű (ennek ellenére a sote új ajánlást tesz nyáron rá (emeli)). pusztán azért mert a sötétebb bőrbe sokkal nehezebben megy le az UVb, ezért általánosságban elmondható, hogy fehérekben kisebb mértékű a hiánya.
ez egy dolog a kismillióból... de ezt nem fogod megértetni egyikkel sem. én próbáltam, de elb.szott idő volt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20694) BlackV


BlackV
senior tag

Én elfogadom és tiszteletben tartom, hogy nem oltatsz mert félsz a mellékhatásoktól.
Megérteni sosem fogom mert a vírus mellékhatásai sokkal gyakoribbak és veszélyesebbek, de elfogadom.
Te viszont fogadd el a járványt és a korlátozásokat nyafogás és hisztike nélkül. Ezek ellen tenni is kell, amíg nem teszel potyautas vagy, ezt is fogadd el, ennek fényében reklamálj, hogy késik a járat.
Tenni azt jelenti tényleg tenni, kockázatot, kényelmetlenséget vállalni. Kockázatot vállalsz ugyan most is, de értlemetlenül egy téveszme miatt, feltartva ezzel saját magad és mindenki mást is. Ez a véredényem.

(#20695) Ezekiell válasza BlackV (#20694) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez a véredényem

Epic typo :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20696) Ringman


Ringman
nagyúr

Már tízezernél kevesebb embert oltanak naponta

fasza, akkor vélhetően a 400k 12-15 éves korú gyerek nagy része sem lesz oltva.

(#20697) VágniValó válasza VágniValó (#20632) üzenetére


VágniValó
addikt

Túl szép, hogy igaz legyen. Felhívtam az oltópontot, rákérdezett a hölgy telefonba milyen betegség volt. Megállapítottuk, hogy klasszik hőguta miatti vízmérgezés és már 1-én mehetek hozzájuk a 2. Pfizeremre.

:R

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#20698) balojazz válasza BlackV (#20694) üzenetére


balojazz
tag

Van olyan 45 éves munkatársam, aki nemcsak oltásellenes, de a saját anyjára is haragszik, amiért az beoltatta magát (aki nyilván 65-80 éves). Ez már tényleg gáz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#20699) t72killer válasza balojazz (#20685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értelenszerűen a víruskibocsátás csökkentése a kérdés. Ha erős az immunreakció, mint pl a Pfizer által termelt megfelelő típusú ÉS nagy koncentrájú antitest-adagjánál, ott a vírusok túlélési ideje minimális a szervezetben.
Korábban már volt szó róla, h kb 7db vuhani antitest ér annyit a delta ellen, mint 1db deltás. Ez így még a vuhanira erősebben immunizált emberekben is esélyt ad a vírusnak valamivel hosszabb túlélésre, működésre.

#20698: :Y :W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20700) Lauda válasza BlackV (#20652) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek szerint te minden nap pcr teszttel indítod a napot, addig nem mész sehova. :D

Azért csinálnak hülyét az emberekből, mert előírnak valamit, amit aztán később nem ellenőriznek. Hogy valaki magának pcr tesztet csináltat saját költségen az az ő dolga. Azonban ha előírnak valamit, kifizeted, majd senki nem ellenőrzi, tehát az is jön-megy akinek nincs tesztje, na az nettó gerinctelenség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.