Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) Lauda válasza Nimrod (#21896) üzenetére


Lauda
félisten

Az állam fizet érte, azonban maga az állampolgár külön nem. Akár fizetett adót vagy tb-t bármikor is, akár nem, térítésmentesen megkapja. Végülis nézőpont kérdése. ;)

(#21902) Tüzi

Hálf Lájf verzsön inkáming
[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21903) Tigerclaw válasza Ringman (#21876) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nem ezt a kifejezest hasznalta, meg ha ezt is lenyege a mondanivalojanak. :P En nem ronam fel ezt neki, mert a kapitalizmust nem o talalta fel, nem rajta mulik, hogy csak mukodo gazdasag mellett tudunk funkcionalni.

Mar parszor leirtam, a vedekezesnek vannak olyan kulcs elemei amik maximum kicsit megnehezitik a szokasos eletet, kicsit kenyelmetlenebb lesz nekunk, de nem szol bele a gazdasag mukodesebe. Ezeket az elemeket siman meg kellene tartani. Ilyen pl. a maszk hordasa. Persze nem azt mondom, hogy a strandon kotelezo legyen a maszk, de a boltokban siman lehetne hordani.

Arra egyebkent sokkolo volt raebredni, amit a multkor talan valaki itt irt le, miszerint a par eves gyerekek most jonnek ra, hogy a maszk nem az emberek resze. Ez eleg szomoru, de ez egy szukseges rossz. Az alternativa sokkal rosszabb is lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21904) attiati válasza Tüzi (#21902) üzenetére


attiati
veterán

Nem szeretném elbagatellizálni, de egy minapi cikk már tényleg sok volt a hangulatfokozásban.

Azt ecsetelte, hogy jövőre nagyon durva influenza szezon várható, mert az emberek idén nem találkoztak vele és lecsökkent a védettségi szintjük.

(#21905) Tüzi válasza attiati (#21904) üzenetére

Az szerintem elég túlzó elképzelés. Tekintve, hogy nem tudni előre melyik lesz a három közül a domináns törzs, már ez miatt is, de azért az nem úgy van, hogy egy évig nem találkozol influenzával, aztán következő évben meg helló van.
Tizenéve voltam utoljára influenzás, azelőtt ugyancsak tizenéve, ennek ellenére lábon kihordtam kb 2 nap alatt.
Amúgy még most télen/jövő tavasszal is maszkozás lesz keményen, úgyhogy pont ugyanúgy el fog maradni mint az idei :) erre elég nagy összegben fogadnék...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21906) Parci válasza Tüzi (#21905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de nem is az van, hogy tizenéve nem találkoztál vele, mert találkoztál, csak nem lettél beteg... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21907) fatal` válasza Parci (#21906) üzenetére


fatal`
titán

Na de nem találkozol minden variánssal minden évben.

(#21908) Parci válasza fatal` (#21907) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem feltétlenül, de abszolút van valóságalapja annak, hogy a folyamatos kitettség mellett mindig patcheli magát :DDD az immunrendszered és nem döglesz úgy le, míg ha kolostorba vonulsz öt évig és aztán kijössz a piacra, megmakkansz egy náthától is.

magyarán, attól még, hogy tízévente terít csak le az influenza, találkozol azzal sokkal többször, szinte biztos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21909) Tüzi válasza Parci (#21906) üzenetére

Tekintve, hogy nemzetközizek, és eléggé introvert vagyok, simán elképzelhetőnek tartom, hogy több évig nem találkoztam vele.
Aztán lehet, hogy igen, csak nem fertőzőképes mennyiségben. Ezt nyilván nem tudom megmondani :)
Amúgy Te is tudod, hogy a genomod is módosul életed folyamán, többek között annak hatására is, hogy azokkal a kórokozókkal szemben ellenállóbb legyél amikkel találkozol.
Ez nagyon jól látszik az inkák és a maják történetében amikor első alkalommal találkoztak náthával.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21910) emvy válasza Tüzi (#21909) üzenetére


emvy
nagyúr

> Amúgy Te is tudod, hogy a genomod is módosul életed folyamán, többek között annak hatására is, hogy azokkal a kórokozókkal szemben ellenállóbb legyél amikkel találkozol.

wut? vannak epigenetikai jelensegek, de amit irsz, az nem stimmel szerintem

while (!sleep) sheep++;

(#21911) Tüzi válasza emvy (#21910) üzenetére

Az a génállomány (dns) amivel megszületsz nem 100%.-ban ugyanaz mint amivel eltemetnek 70-80 évesen. Evolúció. Erre gondoltam. A változások pedig a környezeti hatásokra való alkalmazkodást kódolják le.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21912) emvy válasza Tüzi (#21911) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez abszolút nem így van, amiről te beszélsz, az a Lamarcki elmélet jópár évszázaddal ezelőttről. Ilyen nincs, az evolúció nem hat* az egyed élete során.

*: az epigenetika egy érdekes dolog, de te nem erre gondolsz

while (!sleep) sheep++;

(#21913) Tüzi válasza emvy (#21912) üzenetére

[link]
[link]
Nincs kizárva az sem ami be van, szóval simán lehet, hogy valami félreértelmeztem, de "pár" ilyen írást már elolvastam, és nekem ezekből az jött le amit fentebb írtam.
Pilácsgyújtást (mint mindig) szívesen fogadok.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21914) emvy válasza Tüzi (#21913) üzenetére


emvy
nagyúr

Félre, igen. A DNS-ed lényegében ugyanaz marad (persze van kivétel, pl. ezért van rák). Az epigenetika más tészta (erről van szó a második cikkben), az inkább arról szól, hogy a DNS-ben kódolt információk máshogy fejeződnek ki a környezet hatására.

while (!sleep) sheep++;

(#21915) Dare2Live válasza Tüzi (#21913) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen félreértelmeztél.

szerk:
@emvy:
Én a rákos sejtet már nem tekintem sajátnak.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21917) Hieronymus válasza #32839680 (#21916) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem lehetséges a genetikai alapú védelem kialakítása.
A növények esetében futott zsákutcába ez a megoldás, amikor génállomány növekedése, a mutációk és más génhibák emelkedését okozva, a nagyon érintett fajok kipusztultak.
A második hátrány a felejtés lehetőségének elvesztése. Hiába van gén alapú védelmem olyan vírus ellen ami már évezredek óta eltűnt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21918) bigdady válasza #32839680 (#21887) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mikor volt itt meccs, nem vagy két hete? Hol a betegek?

(#21919) Sped válasza Tigerclaw (#21868) üzenetére


Sped
aktív tag

Ilyen alapon kérd számon az autóst is, aki elmegy előtted miközben a lámpánál állsz, hiszen a kipufogó füst is káros. Teljesen tévút ez a logika. Egyénileg itt nem lehet felelősséget megállapítani, ezeket a kérdéseket csak társadalmi szinten lehet szabályozni (pl. dohányzás betiltása zárt terekben, ergo utcán az orrod alá füstölnek, az a te bajod, állj arrébb).

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#21920) Sped válasza bigdady (#21918) üzenetére


Sped
aktív tag

Sehol, felesleges parázás volt. meccsre oltottak mentek, nem? Hogy terjedt volna bármi is?

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#21921) emvy válasza #32839680 (#21916) üzenetére


emvy
nagyúr

Haaat, roviden azt lehet mondani, hogy betesegek utan a hatekonynak bizonyult immunsejtekbol elraktarozodik par darab a jovore, hogy akkor mar gyorsan lehessen reagalni.

Amde itt is ervenyes az orokbecsu:

There’s a joke about immunology, which Jessica Metcalf of Princeton recently told me. An immunologist and a cardiologist are kidnapped. The kidnappers threaten to shoot one of them, but promise to spare whoever has made the greater contribution to humanity. The cardiologist says, “Well, I’ve identified drugs that have saved the lives of millions of people.” Impressed, the kidnappers turn to the immunologist. “What have you done?” they ask. The immunologist says, “The thing is, the immune system is very complicated …” And the cardiologist says, “Just shoot me now.”

while (!sleep) sheep++;

(#21922) Kaba válasza Sped (#21920) üzenetére


Kaba
veterán

Igen ,mivel oltottak voltak,lehet nincsenek tüneteik.Amennyiben továbbadták oltatlannak a lappangási idő lehet akár 2 hét is.

[ Szerkesztve ]

(#21923) bigdady válasza Sped (#21920) üzenetére


bigdady
nagyúr

Terasznyitásnál is uez volt.
06.23 volt az utolsó meccs itthon. Azóta már eltelt a két hét is

[ Szerkesztve ]

(#21924) Sped válasza Kaba (#21922) üzenetére


Sped
aktív tag

Ha meccsen csak oltottak voltak, akkor hogy adták volna át oltatlannak? :DDD
Amúgy meg nyilván találkozik az ember oltatlannal, de az pont nem meccsen fog megtörténni, hiszen ott CSAK oltottak lehetnek.

#21923 bigdady
Pont ezt akartam írni. Ott is ment a para mert a 18 évesek kiültek sörözni... miközben addig is söröztek csak többnyire egymásnál meg a parkokban. :K

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#21925) Sir Pocok válasza bigdady (#21923) üzenetére


Sir Pocok
őstag

A járványmatekosok azt mondják, hogy elkezdődött már 4. hullám, de még a növekedési ráta alacsony, de van növekedés. Ezt lehet látni az elmúlt 3 napban. Jövő hét végén már tisztább lesz a kép.

Szerk: nem kárrogás, nem várom, de a számokból ez látszik.

Szerintem most az lehet, hogy elsőnek a növekedés a maszkviselési lazítással fog megindulni és majd az csap át egy erőteljesebb növekedésbe a delta variáns miatt.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21926) Drizzt válasza Sped (#21924) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez mar parszor volt itt tema a topicban. Nem, az EB meccseken nem csak oltottak vehetnek reszt, kulfoldieknek 2 napnal nem regebbi PCR teszt, vagy valamilyen vedettseget igazolo okmany volt a belepesi feltetel. Masreszt a delta ellen az egy oltas, amivel mar kimehettek hazaiak, joval kevesebbet er.
Ettol fuggetlenul itt ugy tunik, hogy nem okozott gondot a telthaz.
Bar azert a mostani UK meccsek, 30K+ napi orszagos covid esetszam mellett azok mar lehetnek problemasak.

I am having fun staying poor.

(#21927) Parci válasza Sped (#21924) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs jelentősége már, de: eddig MINDEN ilyen méretű meccs után fertőzöttek ezreit halászták le -- külföldön. most is, az EB-n is, voltak róla cikkek, hogy melyik országokban indult be a delta meccsről bootolva.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21928) #86564352 válasza Sped (#21924) üzenetére


#86564352
törölt tag

"az pont nem meccsen fog megtörténni, hiszen ott CSAK oltottak lehetnek"

Rosszul tudod.

Telex: Egy igazoltan koronavírus-fertőzött francia család is a szurkolók között ült a magyar–francia meccsen

Egy oltásos simán terjeszthet elvileg, a két napos PCR negatív teszt is annyit ér amennyire a teszt és az esemény között összeszedheti, gyerekek is lehetnek terjesztők.

Covid-19 Outbreaks Are Linked to Euro 2020 Games, W.H.O. Says
In Scotland, more than 2,000 people tested positive after watching a Euro 2020 game either at a stadium, a fan zone or at a pub, according to National Health Scotland. (Nearly two-thirds of those cases were linked to a Euro 2020 game in London in mid-June.) At least 120 fans from Finland were infected after traveling to St. Petersburg, Russia, to watch their team play.

Mi ezt a problémát úgy kerüljük ki, hogy nem tesztelünk és aki köhécsel az biztos a klímától. :) Valamint nálunk szerintem segíthet a rohadtul komoly UV sugárzás.

[ Szerkesztve ]

(#21929) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

sputniiiiiik

nem sok új infó van, az is lehet, hogy csak nekem új, de:

"Since then, an as-yet unpublished study from the Buenos Aires health ministry in Argentina, involving 40,387 vaccinated and 146,194 unvaccinated people aged 60–79, found that a single dose of Sputnik Light reduced symptomatic infections by 78.6%, hospitalizations by 87.6% and deaths by 84.7%."

és

"Figures released by the United Arab Emirates Ministry of Health, on some 81,000 individuals who had received two doses of the vaccine, suggested 97.8% efficacy in preventing symptomatic COVID-19 and 100% efficacy in preventing severe disease."

és

"It is similar to the Oxford–AstraZeneca and Johnson & Johnson vaccines. But instead of using one engineered adenovirus, as those two vaccines do, Sputnik V uses different adenoviruses, called rAd26 and rAd5, for the first and second doses, respectively.
Dmitry Kulish, a biotechnology researcher at the Skolkovo Institute of Science and Technology in Moscow, who is not involved in the development of Sputnik V, says the scientific reasoning would have been to increase efficacy. The two adenoviruses have slightly different methods of introducing their genetic material into a host cell, he says, which would theoretically improve the success rate of getting the viral genetic material where it needs to go."

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21931) Ringman válasza Sir Pocok (#21925) üzenetére


Ringman
nagyúr

A járványmatekosok azt mondják, hogy elkezdődött már 4. hullám, de még a növekedési ráta alacsony, de van növekedés. Ezt lehet látni az elmúlt 3 napban. Jövő hét végén már tisztább lesz a kép.

most hol tartunk? :)

(#21933) Ringman


Ringman
nagyúr

ismét briliáns logika a briteknél - lásd videót: [link]

(#21934) fatal` válasza Parci (#21929) üzenetére


fatal`
titán

Köszi a cikket. Nekem is ennyi újdonság volt benne, az UAE adatokról nem is hallottam eddig, az argentínről is csak címszavakban.

#21932: Pont, hogy az első hullám idején időben és szigorúan zártunk, sokkal nagyobb zárás volt, mint később. Ezért el is került minket. Persze, ha nem lett volna felháborodás az iskolák bezárása miatt, akkor valószínűleg az első hullám is tarolt volna.

[ Szerkesztve ]

(#21935) Parci válasza #32839680 (#21932) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem került el: későn ért ide (akkor még nem volt ám mindenhol), addigra zártunk, és be is szart a bátor magyar, tényleg otthon volt gumikesztyűben. az a kezdeti verzió a mostaniaknál rosszabbul fertőzött, és tavasz végére kihalt. de hol van ez már...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21937) Parci válasza #32839680 (#21930) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ezért tetszett meg anno, bevallom :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21940) Parci válasza #32839680 (#21939) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sanszos, hogy az astránál az üt igazából, mert tüskefehérje egy hétig nincs sehol még minimum, pedig előtte haldoklik a sok astrás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21942) Parci válasza #32839680 (#21941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

influenza.. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21943) Tüzi válasza emvy (#21914) üzenetére

Valahol valahogy pedig el kell raktározódnia a "tudásnak", mert ha nem így lenne, akkor egy újszülöttre életveszélyes kellene legyen egy nátha, mint anno a majákra.
Ilyesmit magyaráztak az immunológusok meg mindenféle ológusok, hogy a covid is előtt-utóbb az influenza szintjére fog redukálódni ahogy telik az idő, és egyre több időt tölt el az emberek immunrendszerének ölelő karjaiban, ennek hatására pedig az emberek egyre ellenállóbbak lesznek a fertőzés miatti megförmedésre.
Annak az információnak meg tárolódnia kell valahogy, hogy a génkeveredés után az születő új egyednek némileg jobb eséllyel éljen túl egy fertőzést, vagy akármit. (persze itt most nagy általánosságban beszélve)
Elvileg ez lenne a környezeti hatások változására történő alkalmazkodás alapja.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21945) Ezekiell válasza #20749568 (#21944) üzenetére


Ezekiell
veterán

Biciklit??? Na told el a biciklit... :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21948) emvy válasza Tüzi (#21943) üzenetére


emvy
nagyúr

Az újszülöttre tényleg elég veszélyes sok minden, ezért van az, hogy az első két hétben egy hőemelkedést is extrémen komolyan vesznek.

De egyébként egyszerűen nem úgy van, ahogy gondolod, nem tudok mit mondani erre.

while (!sleep) sheep++;

(#21949) sipi700 válasza #32839680 (#21938) üzenetére


sipi700
tag

Feleségem pedagógus, neki nem volt baja a digitális oktatással, talán több időt vett igénybe, de el tudott indítani közben egy mosást stb. A többiek… Nem érdekelte őket a vírus sem, digitálisról hallani sem akartak, betegen is bementek, nehogy zárjanak, szülők közül is sokan tiltakoztak a zárás ellen. Volt a másik oldal, aki nem engedte iskolába a gyereket. De általános nézet alapján ők voltak a hülyék. Informatikai tudásuk: Messenger, Google Meet. Egy Skype pl. ismeretlen fogalom :)

(#21950) emvy válasza sipi700 (#21949) üzenetére


emvy
nagyúr

A digitális oktatással a gyerekeknek van a legnagyobb baja.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.