Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) mpo válasza Ringman (#20897) üzenetére


mpo
veterán

Be vagyunk kerítve?
Erre tippeltem, hogy amikor már mindenhol lesz, itt akkor se.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20902) Sir Pocok válasza Tigerclaw (#20898) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én a másodikat 8 hétre kaptam és a másodiknál hasonlóan rosszul voltam.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20903) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Fogadtam a nagyobbik fiammal, hogy nem lesz sor az oltóponton (Bajcsy Kh.)…


vesztettem…

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20904) balojazz


balojazz
aktív tag

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210630/bajban-lehet-a-sinopharmmal-oltottak-egy-resze-vannak-akiknek-semmilyen-vedettseguk-sincs-490354

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#20905) sipi700 válasza Asbee (#20895) üzenetére


sipi700
tag

Nekem semmi bajom azzal aki megy és tömegbe, tegye ;) Csak az se legyen hülye meg rettegő zombi, aki maszkot vesz fel zárt térben :) Mi is megyünk majd, nem rettegünk zárt ajtók mögött. A szabályok soha nem érdekeltek, közterületen soha nem hordtam maszkot, boltban maradok a maszknál, nem zavar. Azt soha nem gondoltam, hogy oltottként 100% a szabadság, nem is fogom. Még várok. A betegségtől csak az esetleges szívizomgyulladás miatt “tartok” meglátjuk kell e aggódni emiatt oltottaknak, de erről még kevés a tapasztalat. Addig marad a maszk ;) A 2 hónap nem sportolhatunk időszakot leszámítva nagyon nem változott meg az életünk, egy-két wellness hétvége elmaradt, abban a “sporttalan” 2 hónapban többet voltunk együtt a gyerekekkel, mert amit külön-külön sportoltunk azt most együtt töltöttük és kirándultunk. Minden rosszban van valami jó. Koncertek, tömegrendezvények soha nem vonzottak, hacsak egy BSI futóverseny nem az, mert olyan van kilátásban, de mezőny elején futva ott sem jellemző, hogy tömegben vagyok :D Barátok messze, velük amúgy is Skype-on megy a csevej, de lesz nyáron valami aktív sportolós 1 hetes összejövetel. Suli nincs nyáron, na attól rettegünk ;) Élünk-élünk, boltban meg leszünk zombi maszkosok!

(#20906) Ringman


Ringman
nagyúr

Orvosi végzettség nélkül is részt lehet venni a háziorvosi ügyeletben

„A háziorvosi ügyeleti szolgálatban a szakképzettségének megfelelő tevékenységben részt vehet a mentőtiszt vagy okleveles kiterjesztett hatáskörű ápoló” is – mondja ki az egészségügyért is felelős Kásler Miklós rendelete, amely péntektől érvényes. Ilyen esetekben azonban egy korábbi jogszabályban felsorolt 12 féle szakorvosi képesítés valamelyikével rendelkező „orvos szakmai felügyeletét biztosítani szükséges.”

a mao-elvtárs féle mezítlábas orvosok mikor jönnek majd?

(#20907) Ringman válasza mpo (#20901) üzenetére


Ringman
nagyúr

ott van, hogy csak azok az országok szerepelnek a térképen, akik legalább 20 esetet szekvenáltak.
Mo-n ugye ez is titkos.

(#20908) Dare2Live válasza Sped (#20896) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szemben itt a sino.

Az érintett, ellenanyaggal nem rendelkező 60 éves vagy annál idősebb dolgozók közül egynek sem alakult ki a T-sejtes immunitása sem

Ez nagyon gáz, überbrutál tényleg rengeteg 30-40% sinosnak nincs antitest védelme.... és akkor sejtes sem.
és akkor még ott a delta.... ami sztem be fog ütni.

és erre jön rá, hogy új pfizerről leiratkoztunk és a sinora raktunk fel mindent. Ami érthetetlen mert a sino baromi drága és szar.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20909) Dare2Live válasza Ringman (#20906) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az van/lett, hogy nagyon kevés az orvos és ők se akarnak/fognak zizikért dolgozni.
Ez lett a "megoldás".

Ennek sajnos következményei lesznek sokan fognak emiatt meghallni de az elmúlt 10/20...év után nehéz jobbat.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20910) catroot válasza Dare2Live (#20908) üzenetére


catroot
veterán

Dehogy érthetetlen...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#20911) koncsik válasza Ringman (#20906) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy rosszabbul jársz velük…

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20912) Ringman válasza koncsik (#20911) üzenetére


Ringman
nagyúr

így is kevés a mentőstiszt, nem?

(#20913) mpo válasza Dare2Live (#20908) üzenetére


mpo
veterán

Majd jön a szakértő és megcáfolja, a NAV meg már elindult átfogó ellenőrzésre.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20914) Ringman válasza Dare2Live (#20908) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem kizárt, hogy emberéletekbe fog kerülni a döntéshozók makacskodása.

addig is marad lehetőségként a romániai/szerbiai oltás.

#20915 Aweriot
szerk:
kb így. :(

[ Szerkesztve ]

(#20916) PuMbA válasza Dare2Live (#20908) üzenetére


PuMbA
titán

50-60 év felett nem kellett volna Sino-val oltani, de hát ez a politika.

[ Szerkesztve ]

(#20917) iguana


iguana
őstag

megjött az antitest teszt eredményünk. mindketten AZ-t kaptunk, 12. hétre a másodikat. a teszt a második oltás utáni harmadik héten történt.

apám (72 év) nulla, zéró, semmi ellenreakcióval (még az oltás helye se volt érzékeny) 4365 AU/ml,
nálam enyhe, 2 napig tartó izomlázszerű végtag "fájdalom", kis belassulással karöltve 2860 AU/ml.
most megnyugodtam végre.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#20918) #86564352 válasza t72killer (#20879) üzenetére


#86564352
törölt tag

:U Vicces gyakran azt magyarázod valamelyik ország miért nem zárja a reptereket azonnal és hegesztik rá az ajtót emberekre, másik ország lockdownnál azért hisztizel szegény szétszakított családok. Elérhető 1.0 vakcina nem jó neked, mert nem szigma variánsra fejlesztett, de megmagyarázod innen több tízezer halottal AUS-NZ mit "basztak el" és hiába védekeztek jól. :U Az már biztos, hogy eddig egy év alatt nagyon sok életet megvédtek a hatékony védekezéssel, hiába akarod semmissé tenni ezt. Az még nem biztos behozzák a "lemaradást" a deltával, bár szerintem is kritikus hónapok előtt állnak amíg mRNA-val nem gyorsul fel az oltási tempó.

(#20919) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A Videotonnál végzett vizsgálat szerint a 60 feletti userek nagy többségénél nincs immunválasz a Sinopharmra...

Szerk: Bocsi látom linkeltétek.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20920) Dare2Live válasza PuMbA (#20916) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Idősebb sinosok 30-40%nak semmilyen védelme nincs. :Y
Az idősek jelentős része sinoval lett oltva.
Erre nekem nincs jobb megoldásom mint hogy az idős sinosokat akár mindet újra kéne oltani.

A politika itt jön be.
-Rottyra vásároltuk magunkat nagyon-nagyon drágán sinoból.
-Ennek a licenszét... vettük meg (gondolom csillagászati áron) ezt fogjuk MOon gyártani.

Vmi elképesztő kéne ahoz, hogy kiálljanak és bemondják a kamerába: Elk*rtuk. De semmi baj pfizerrel újra átoltjuk. Ennyi gerince sztem sajnos nincs, nem lesz a jelenlegi magyar kormánynak.

És akkor jó lenne tudni hogy a fiatalabb generációnál mennyit ér a sino...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20921) Dare2Live válasza Sir Pocok (#20919) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tök off de

"Nem szabad azokat az embereket sújtani, akik hittek a kormánynak – magam is ezek közé tartozom –, hogy oltassák be magukat ezzel a keleti vakcinával"

"Ez rendkívül aggályos, hiszen azokról az emberekről beszélünk, akik elfogadták a kormányzat kommunikációját, hogy a Sinopharmmal oltassák be magukat, amikor nem volt más vakcina. Ezek az emberek hiába oltatták be magukat, most teljesen védtelenek a vírus következő hullámának esetleges támadásával szemben. Ez nemcsak morálisan kétséges, hanem jogilag is aggályos"

Elképesztő veszélyes vizekre evezett, hogy ezt így kimondta. Nem lepődnék meg, ha meglátogatná a NAV...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20922) Ringman válasza Dare2Live (#20920) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát itt most a kormánynak kell mérlegelnie, hogy melyik a fontosabb, a presztízs vagy az állampolgárok egészségvédelme.

(#20923) Tigerclaw válasza Dare2Live (#20908) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Raadasul most gyakorlatilag ha labor altal igazolt papirod van arrol, hogy nincs semmilyen vedelmed, akkor is a kormany tiltasa miatt nem kaphatsz semmilyen mast. Tehat kvazi azt mondjak, dogolj meg, tolunk nem kapsz tobb oltast, akkor sem ha mi rendeltuk meg, sot kenyszeritettuk rad az EU altal nem engedelyezett haszontalan kina szart.

Azt is csak remelni lehet, hogy megis engedelyezik, nem egy harmadikat kapsz abbol, amibol ketto is haszontalannak bizonyult, hanem mondjuk adnak helyette Pfizert vagy Modernat. Nem is ertem milyen tudomanyos logika alapjan gondoljak, hogy ha ketto nem ert semmit, a harmadik hirtelen mar tuti lesz.

Nalunk is a csaladban a ket 70 ev feletti szulo kapta a kinai szentelt vizet.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20924) Ezekiell válasza Ringman (#20922) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyelőre erre mindannyian tudjuk a válaszukat...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20925) BlackV


BlackV
senior tag

atombomba 3,2,1..

Az idősek sinoval oltása utólag hibásnak tűnik. De amikor elkezdtek vele oltani, akkor a kórházban lévő kovidbetegek többsége idős volt, később ment rá a fiatalabbakra, ezt akkor még nem tudtuk, azoknak dobtuk a gumicsónakot, akik fuldokoltak. Utólag okos az ember, avagy a te érvelési hibád: időutazás. Egyébként meg (pesszimistán) 100ból 50-60 idősnek lett immunválasza, akkor az semmi?

Hamarabb célt ért volna a "sinós" összefogás, ha a neve az lett volna, hogy "újraoltást mindenkinek, akinek nincs antitestes immunválasza."
Már eleve a kezdeményezés maga egy poltikai zsákutcába kergette az egészet. Ez persze nem lehet mentség, de ha fentről elvárjuk, hogy ne legyen poltikai kérdés, akkor a kezdeményezés miért az?

De ez már ezerszer lerágott csont.

(#20927) Ezekiell válasza #20749568 (#20926) üzenetére


Ezekiell
veterán

Őszintén remélem, hogy kitalálnak, igen. Leszarom, milyen szlogen mellett, csak csinálják meg. Bízom-e benne? lol, nem

#20925BlackV
Tehát mi lépkedjünk tojáshéjon, és ne nevezzük nevén a problémát, csak mert megsértődik ott fenn a maharadzsa. Hát, így is lehet nézni, csak ez nem normális :) Politkától függetlenül nem az: az orvoslás és a tudomány tesz a politikai hovatartozásra ezen esetben.

Mindenképpen kell a 3. oltás, és még most, mielőtt ideér a delta. Vszeg nem fog már nagy hullámot csinálni, mert ahhoz túl sokan vannak normálisan oltva, de egy Sinoval oltott idősotthonba beszabadulva elég nagy puszítást tud végezni, ezt kellene megelőzni.

És nagyon, NAGYON kellene a HUNCOVER 2.0

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20928) Tigerclaw válasza BlackV (#20925) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mar az akkor rendelkezesre allo oltoanyag mennyisegnel is donthettek volna ugy hogy az idosebbek mast kapnak, foleg hogy meg a gyartonak se voltak szamai az idosebb korosztalyhoz tarsitva, vagy ha voltak, nem osztottak meg a vasarloikkal. Persze mar akkor sem volt semmilyen koncepcio, hogy kinek melyiket adjak/javasoljak.

A masik, hogy "sit happens", de azota egy halom tanulmany, vizsgalat, teszt bizonyitja hogy oriasi baj van, es megsincs semmilyen reakcio a kormanytol, csak teljes tiltas. Mashol mar kapasbol felajanlottak volna, hogy ingyenes a teszt nekik, ami nagyon sok orszagban alap, de nalunk ez sincs. Menjen a kisnyugdijas, penzert teszteni, majd miutan megvan a negativ eredmeny, a kepebe vagjak, hogy "igy jart".

Azt tudtam, hogy a magyar oltoanyag is a technologiailag elavultak kozul valo, de azt gondoltam sajat fejlesztes lesz, nem kinai licensz. Ez mennyire tuti info? Ha ez igy marad es szukeg lesz boosterekre, hamarosan tenyleg beindulhat a vakcinaturizmus valamelyik szomszed orszagba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20929) kw3v865 válasza Ezekiell (#20927) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az idősotthonokban Pfizerrel és Modernával oltottak. Legalább is télen és március elején, amikor kifejezetten őket célozták a kampányban, bár később már Sinót is lehetett kapni. Ettől függetlenül igazad van: újra kellene oltani az összes Sinopharmost.

(#20930) BlackV válasza Ezekiell (#20927) üzenetére


BlackV
senior tag

Igen tudom és rendben is van amit írsz. Én is azt mondom ez nem mentség. Kapásból 3 féle forgatókönyvet tudnék, amivel arcvesztés nélkül meg lehetne oldani a dolgot, oltóanyag is van. Én is izgulok muteromért, jó lenne most már lépni valamit igen.

(#20931) Ringman válasza Ezekiell (#20927) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy Sinoval oltott idősotthonba beszabadulva elég nagy puszítást tud végezni, ezt kellene megelőzni.

szerencsére az idősotthonokban lévők nagy része pfizert/modernát kapott, ettől függetlenül a probléma valós és mihamarabb kezelni kell.

az is jó eredmény lenne, ha csak 1 db mrns booster is elég lenne a sinósoknak, nem kellene belőle két dózis.

az idősek oltásánál egyre inkább kezdünk lemaradni (valahogy a hanyatló nyugaton több mindenkit be lehet oltani, bár a 100%-os eredmények érdekesek :F )

(#20932) Ringman válasza kw3v865 (#20929) üzenetére


Ringman
nagyúr

már csak költség szempontjából is érdemesebb mindenkit újraoltani, a vizsgálat drágább, mint beadni még egy dózist valamiből.

(#20934) Ezekiell válasza kw3v865 (#20929) üzenetére


Ezekiell
veterán

Idősotthon helyett mondhatok nyugdíjasklubbot, népzenei találkozót, matinét, akármit. A deltának (ha lehet hinni az ausztrál beszámolóknak) marha kevés is elég: zárt térben egy 1 órás program is bőven elég, hogy mindenkit lefertőzzön, ha semmi védekezés nincs.

Perpill 2 combos potenciális probléma van:
- 15 év alatti gyerekek
- Sinoval oltott, antitesttel nem rendelkezők

Az első csoporttal nem sok mindent lehet kezdeni (aki akarja, beoltatja a gyerekét, aki nem, az meg nem fogja, akármit csinálunk), épp ezért még fontosabb, hogy a második csoport problémáját megoldjuk.

#20933Aweriot
Ez a szép: mindent IS és annak ellenkezőjét IS kinézek belőlük, egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20935) Ringman válasza Ezekiell (#20934) üzenetére


Ringman
nagyúr

15 év alatti gyerekek -> 12 év lesz az :)

(#20936) proradeon válasza BlackV (#20925) üzenetére


proradeon
őstag

"Egyébként meg (pesszimistán) 100ból 50-60 idősnek lett immunválasza, akkor az semmi?"

Senki nem azokról beszél, akiknél kialakult a védelem. A probléma azokról szól, akiknél nem. Egyre több forrásból lehet hallani, hogy a Sinopharm-mal oltott 60 éven felülieknek kb. egyharmadánál nem alakult ki védettség. Innentől kezdve bármely 60 éven felüli Sinopharmmal oltott részéről teljesen jogos elvárás az, hogy ingyen mérjék meg az ellenanyagszintjét, és ha szükséges, oltsák be egy másik típusú (lehetőleg mRNS) vakcinával. Hol ebben a politikai indíttatás? Hogy a sok-sok évig TB-t fizető állampolgár, aki volt olyan jófej, és nem válogatott a vakcinák között, szeretné tudni, hogy kialakult-e a védelme? Politikai kérdést sokkal inkább a kormány csinál belőle azzal, hogy nem indít azonnal teljes körű, ingyenes antitestvizsgálati programot az érintett személyeknek, és nem biztosít nekik harmadik, más típusú vakcinával történő oltásra hivatalos lehetőséget. Mindezt azért, mert az csorbítaná a kormány népszerűségét.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20937) koncsik válasza Ringman (#20912) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az is igaz, jogos :R (diplomás ápoló is)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20939) Parci válasza mpo (#20881) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. nyugodtak vagyunk
2. én nem tesztelgetem a 3 éves gyerekemet minden egyes náthájánál

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20940) kw3v865


kw3v865
senior tag

Nem tudom volt-e már: most vettem észre, hogy az EESZT app-ban már az oltás típusa és a 2. oltás időpontja is megjelenik.

(#20941) PuMbA válasza kw3v865 (#20940) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem most már az első oltás se jelenik meg :DDD Azt írja, hogy nem vagyok beoltva.

[ Szerkesztve ]

(#20942) Lauda válasza Elektrosokk (#20788) üzenetére


Lauda
félisten

Remélem ha lesz is cirkusz, az csak a be nem oltottakat fogja érinteni, mivel

Andrea Ammon szerint azok, akik csak a védőoltás első oltását kapták meg, még mindig hajlamosak a delta-fertőzésére. Ugyanakkor – mint mondta – a második dózis már magas szintű védettséget szavatol. [link]

Szóval aki nem veszi tudomásul a dolgokat, az így járt. A többi pedig had élje a normális életét.

(#20943) Popes válasza PuMbA (#20941) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is ezt írja az app. Pedig oltás után egy órával meg már ott volt.(Janssen)
"Az EESZT rendszerében ehhez a TAJ-számhoz nem került rögzítésre COVID ellen védetséget biztosító oltás."
Hmm..

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#20944) Ringman válasza Lauda (#20942) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a baj, hogy aki 2. dózist is kapott astrából, még mindig elkaphatja.
magas szintű védettség - 2 astrával kb 60% tünetmentes esetre.

+ gyerekek.

(#20945) mpo válasza Parci (#20939) üzenetére


mpo
veterán

Nem a te 3 éves gyerekedre gondoltam, de éppen hárman írtatok egymás után ugyanarról és a "nem hiszem, hogy az" is megegyezett.
Júniusban ez a jelenség egyszerre több helyen nem szokványos.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20946) bigdady válasza Tigerclaw (#20898) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nalam sem volt semmi. 1340 lett az antitest

(#20947) bigdady válasza Dare2Live (#20920) üzenetére


bigdady
nagyúr

60-70%-nak meg van és más vakcina nem
volt kb vagy várhatóak volna jarvany közepén még két hónapot… Most is így oltanék február márciusban.
Itt is az öregeknek lett antitest bőven szóval megérte ahogy a 60-70%-nak is…

(#20948) bigdady válasza Ringman (#20944) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én 2 astrával nem fosok 60% esetén sem deltától.
Pláne 92%-al
[link]

(#20949) Ringman válasza bigdady (#20948) üzenetére


Ringman
nagyúr

92%-os érték ahhoz tartozik, hogy nem kerülsz kórházba, az tényleg elég jó különben.

[ Szerkesztve ]

(#20950) bigdady válasza Ringman (#20949) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pont elég :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.