Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) bigdady


bigdady
nagyúr

Ha már kínai meg antitest volt a téma, meg is van a szülők antitest eredménye, 2. kínai után 3 hónappal:
Egyikük a referencia értek kereken 50-szerese (71) másikuk a 43-szorosa (65). A magas védettségi értéknek is kb 15-szerese mindkettő. 71 éves esetén semmi oltási reakció nem volt, másiknál 65 évesen hőemelkedés izzadás.
Szerintem több mint pöpec. Megérte nem várni másra.

[ Szerkesztve ]

(#20352) Parci válasza bigdady (#20351) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, ez hasznos, akkor az anyós 3x-os eredménye... közepes. not great, not terrible.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20353) Parci válasza #20749568 (#20350) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sem lesz (anti)maszkterror.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20354) rushty válasza #20749568 (#20350) üzenetére


rushty
senior tag

Hány órakor lesz ez a lehetőség?

Revolut meghívó pü-ben

(#20355) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

érezni a topikon is, hogy nagy a forróság ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20356) mpo válasza #20749568 (#20350) üzenetére


mpo
veterán

Nem vetted a humort, mivel én is hordani fogom és ezzel a különcök közé fogok tartozni és a boldog maszk-nélküli közösséget hergelem vele.
Büntetés járt ha a sárvédő hiányzott, ha volt pótféklámpa.
Amit történelemből tanítottak nekem, annak az ellenkezőjét tanítják.
Itt bármi megtörténhet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20357) Z.É.T. válasza Parci (#20345) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(szerintem még a lazába hoztam tavaly év végén hasonló következtetésekre jutó tanulmányt és néhány longos ismerősöm, plusz az ME/CFS csoportokban megjelenők alapján ez pontosan az, amire számítani lehet... 10 évig mondtam azt, hogy a betegségem "megette az agyam egy részét", amíg ki nem derült, hogy - részben - pontosan ez történt... Már régen sejthető, hogy nem a 0.5-1.3% mortalitás a legnagyobb baj ezzel a járvánnyal.)

(#20358) mpo válasza Parci (#20353) üzenetére


mpo
veterán

Olyan eset csak volt, hogy rászóltak a maszk hiánya vagy tokára húzása miatt és eldurvult a helyzet. Ha nem kötelező, akkor az agyatlan még beszólhat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20359) Parci válasza Z.É.T. (#20357) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is van ismerős, ahol az anyja covid után... maradt feledékeny, mondat közben elfelejti az elejét stb. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20360) Tüzi válasza Parci (#20340) üzenetére

Az epulet nem tehet rola...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20361) Parci válasza mpo (#20358) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért érdemes úgy, ahogy írtam. azzal nem kritizálod a másikat, nem szólsz be, csak magadról szól és tuti nem veszi zokon senki, sőt, meg is köszönik. kegyes hazugság.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20362) rushty válasza mpo (#20358) üzenetére


rushty
senior tag

Igen, most majd bűnözőnek néznek. :W

Revolut meghívó pü-ben

(#20363) t72killer válasza Parci (#20345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

8 covidban elhunyt agyát vizsgálták. Ezután kijelenteni kerekperec, hogy "a covid Alzheimer-szerű leépülést OKOZ., pont" nem korrekt. A kijelentés alapján mindenkiben okoznia kéne, vagy legalábbis az összes fertőzött jelentős hányadában, az enyhe tünetekkel átesett gyerektől a belehalt idősig. Helyesen: okozHAT - és ide kéne egy valószínűség, leginkább túlélők esetén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20365) Ezekiell válasza Parci (#20345) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kemény egy influenza... :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20366) Parci válasza t72killer (#20363) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha ennyire szőrözöl, érdemes az eredetit elolvasni, nem az újságíró czikkét ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20367) Z.É.T. válasza Parci (#20359) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Kosaras, középvezető 3x éves haver => már nem kosaras, nem középvezető, mert képtelen volt ellátni a pozit. Nátha volt a tünet.

Húgom másfél éves lánya: "jaj, páj' és a szívéhez kap ilyenkor.
Ez két eset a több tucatból nálunk.

Én őszintén örülök mindenkinek, aki megúszta, vagy olcsón úszta meg, de a lepkefingozás és rettegőzés tőlük nem csak nem elegáns, de még rendkívül ízléstelen is.

(#20368) Ezekiell válasza Z.É.T. (#20367) üzenetére


Ezekiell
veterán

Húgom másfél éves lánya: "jaj, páj' és a szívéhez kap ilyenkor.

asdasdasdasdasdasdasasd

fuck, bazdmeg :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20369) mpo válasza #20749568 (#20364) üzenetére


mpo
veterán

Áprilisban megkaptam a 2. Pfizert, vegyük úgy, hogy van némi védettségem, ezután is vigyáznom kell, nem magam miatt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#20371) mozso válasza Z.É.T. (#20367) üzenetére


mozso
senior tag

:-(

rossz olvasni is.

(#20372) Ringman


Ringman
nagyúr

szaglásvesztés és visszanyerés:
[link]

How long does loss of smell last after covid? https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2781319 97 individuals assessed subjectively and with objective olfactory tests; as reported by participants: 45% recovered by 4 months 96% recovered at 12 months

szóval van akinél maradandó lesz? fasza

---
SARS-CoV-2 B.1.617.2 Delta variant emergence and vaccine breakthrough

twitter feed - összefoglaló [link]
Having shown the Delta virus indeed has greater replication and spike mediated entry efficiency (explaining greater transmissibility), we turned to immune evasion and looked at how well antibodies in blood from people infected during the first UK wave inhibited the Delta variant

We then turned to sera containing neutralising antibodies from vaccinees to test whether this was able to block the Delta variant from causing infection in cells. We found the serum was 8-9 times less effective at blocking the Delta variant compared to wild type virus.

(logaritmikus skála) Summary: The Delta variant has significant immune evasion and fitness compared to Alpha. Vaccines will prevent severe disease/death in *most* people, but special measures may be needed for those who respond poorly to vaccination. Infection in vaccinated HCWs needs to be considered

nem túl jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#20373) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Two numbers out there:
1. Myocarditis from COVID-19 vaccination of young people, CDC says 300 cases in 20 million people (1: 70,000: 0.0014%)
2. Myocarditis from SARS-2 CoV in young people 2.3%

utóbbi adat innen - sportolókat néztek: [link]
Prevalence of Clinical and Subclinical Myocarditis in Competitive Athletes With Recent SARS-CoV-2 Infection
Results From the Big Ten COVID-19 Cardiac Registry

de ha tízszer annyi az első szám, még úgy is több nagyságrendű az eltérés.

(#20374) Ringman


Ringman
nagyúr

Titokban eltűnt több vuhani koronavírus-minta is egy nagy génadatbázisból
Az előbányászott génszekvenciák alapján valószínű, hogy a járvány nem a vuhani halpiacról indult.

(#20375) Tüzi válasza Ringman (#20374) üzenetére

Kici-occo sracok mar dolgoznak :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20376) Ringman


Ringman
nagyúr

What we know about the 'fleeting' spread of the COVID-19 Delta variant in Sydney

Queensland's Chief Health Officer Jeannette Young has warned we are seeing "very fleeting contact" in some cases.
"If you remember at the start of this pandemic, I spoke about 15 minutes of close contact being a concern," she said.
"Now, it looks like it's five to 10 seconds.
"That's a concern.
"The risk is so much higher now than it was only a year ago."

ez így elég meredeken hangzik.

---
Israel to reinstate indoor mask mandate next week as COVID-19 cases keep rising

(#20377) t72killer válasza Parci (#20366) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor kéretik az eredeti cikkeket linkelni... Ennyi erővel olyat is linkelhetnénk, hogy a covid halálos, pont. Erre jutottak 8 elhunyt boncolásából...

#20376: ennyit értek el a nagy országlezárással és családok szétszakításával. Simán le fogja darálni őket is az indiai.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20378) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

P.s, az ausztrál cikkhez: kappa variáns? Átaludtam valamit és lemaradtam az ε, ζ, η, θ, ι-ρολ? Izé, -ról?

Szerk: megvan, itt vannak a szépségek, csak a nevezéktan hülye.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20379) Parci válasza t72killer (#20377) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ott van a forrás, menj utána bátran, én is szoktam ám

viszont félreérted a cikket, mert ez nem arról szól, hogy mindenki demens lesz tőle, hanem arról (ami szerintem elég lényegi kérdés), hogy mit csinál a vírus a szervezetedben. nem mindenkinél támadja meg az agyat, szerencsére, de a repertoár része.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20380) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Elkészült a American Journal of Therapeutics meta analízise az Ivermectinről.

Conclusions:

Moderate-certainty evidence finds that large reductions in COVID-19 deaths are possible using ivermectin. Using ivermectin early in the clinical course may reduce numbers progressing to severe disease. The apparent safety and low cost suggest that ivermectin is likely to have a significant impact on the SARS-CoV-2 pandemic globally.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20381) Parci válasza Sir Pocok (#20380) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alakul, de...

metaanalízis = korábbi kismintás tanulmányok "összességét" "átlagolja". és "moderate certainty". képtelen vagyok felfogni, hogy miért nincs egy sima, mezei dupla vak kontrollált vizsgálat mondjuk 2000 fővel valamelyik országban, ami után elmondják, hogy A vagy B.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20382) Drizzt válasza Ringman (#20376) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ujra remek utemerzekkel akarjak eltorolni itthon a belteri maszkhasznalatot. Egy ideig meg mi is tuti hordani fogjuk utana is.

I am having fun staying poor.

(#20383) Sir Pocok válasza Parci (#20381) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jah, nem akartam minősíteni csak bemásoltam ide.

Érdekes. Valami van az Ivermectinnel az már biztos, ezért se értem miért nem fekszenek rá a mélyebb study-kra..... (nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, de ami furcsa az furcsa.)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20384) Ringman válasza Drizzt (#20382) üzenetére


Ringman
nagyúr

arra is kellene gondolni az "akik nem oltottak, így jártak" mellé, hogy attól még potenciálisan kórházi kezelésre fognak szorulni, ami mindenkinek rossz, mert a kórházi kapacitások végesek, egyéb sürgős esetek meg mindig lesznek.

(#20385) t72killer válasza Parci (#20379) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, felfogtam a mondanivalót, meg ugye találkoztam ex-covidossal. Továbbra is kérdés, hogy a (halottnál) enyhébb lefolyások esetén milyen arányban áll fenn a jelenség. A "brain fog" sajnos nem ismeretlen a longosok körében.

#20381: számomra felfoghatatlan, hogy miért kerülgetik a témát mint kommunista macska a templom egerét. Egy filléres, tonnaszám rendelkezésre álló hatóanyag (ok, lehet 10 tonnából 9 és felet után kéne tisztítani, h embernek is mehessen), alapból nem veszélyes az emberre. Annyi lett volna a dolguk, h mozgatják a s.ggüket leugranak Indiába és Delhiben a pozitív teszt pillanatától 10-20ezer fertőzöttnek adni kezdik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20386) attiati válasza mozso (#20288) üzenetére


attiati
veterán

Ha tovább bontanánk a korcsoportot, akkor a nagy részét gondolom a 19-hez közelebb állók teszik ki Izraelben is.

[ Szerkesztve ]

(#20387) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ivermectine: generikus, olcsó gyógyszer, nem lehet rajta nagyot szakítani, nincs aki tolja, konkurencia lenne az új és drága fejlesztéseknek, nincs pénz a nagy klinikai vizsgálatra… - ezeket lehet az összeesküvés elméleteken kívűl olvasni… feltételezem, hogy bár itt a legtöbbünknek van elképzelése az ivermektinről, ha engedélyeznék, nagyon sokat kell eladni belőle (sok kicsi megy csak sokra), 2 héten belül az internet népe fellázadna és jönnének a madárrá változtam az ivermektintől mémek, mert hát jó, hogy nem lószart akarnak nelünk elsózni.
(Sikerült humán kiszerelésben beszereznem (nem internet, személyes kapcsolat, nem tudok sajnos segíteni beszerzésben), minden este körbetáncoljuk és reménykedünk, hogy soha nem kell bevetnünk)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20388) t72killer válasza koncsik (#20387) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, de arrafelé haladunk, hogy az oltások is generikusak lesznek. Egyébként a tisztább humán kiszerelésben simán profitálhatnának vele a jelenlegi helyzetben, amekkora igény lenne rá.

Inkább az a kérdés kb mint a jótékony Rhinovírusokkal: mikor kezdjük adni? Mert azért az egyértelmű, hogy nem szeretnék az év 365 napjában invermektint szedni, még akkor se, ha annyira ártalmatlan mint 1db C-vitamin tabletta (gondolom annál azért problémásabb). A pozitív teszt legtöbbször már későn, a tünetek jelentkezése után készül (t0+1hét), amikor már nem sok ideje van hatni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20389) UberMutant válasza t72killer (#20388) üzenetére


UberMutant
őstag

nincs profit benne, mert fillérekért állítja elő bárki, a klinikai tesztek elkészülte után.
vagy veszi meg pár dollárért mázsaszámra kínából és nyomja egy tablettázógépbe.

(#20390) Ringman


Ringman
nagyúr

NZ's Covid tools not enough to battle Delta variant

The tools that were used to fight Covid-19 last year are not enough to battle the Delta variant, a top Covid-19 modeller says.
Rodney Jones who provides Covid-19 modelling information to the government is warning that until New Zealand gets more of the population vaccinated, the country will be holding its breath that the more transmissible variant doesn't enter the country.

(#20391) PuMbA válasza Ringman (#20390) üzenetére


PuMbA
titán

A mostani tényállások szerint, ha nincs beoltva egy ország népességének nagyjából 90%-a, lesz új hullám, ami főként a nem beoltottak között fog terjedni. Nem tudunk mit csinálni, csak annyit, hogy beoltatjuk magunkat és amint elindul a 4. hullám, vigyázunk :) Az oltási arány, hacsak a kormány nem rendeli el kötelezővé, nem lesz több 60%-nál az országok többségében.

[ Szerkesztve ]

(#20392) BlackV válasza t72killer (#20388) üzenetére


BlackV
senior tag

Inkább az a kérdés kb mint a jótékony Rhinovírusokkal: mikor kezdjük adni?

Nyilvánvalóan akkor, ha már megbetegedett valaki, legfőképpen annyira, hogy a normális alá esik a szaturációja. Szerintem nincs realitása széles spektrumú antiobiotikumot szedni csak úgy.
Ha jól tudom, akkor a következő hullámban már fogják tudni off label engedéllyel felírni betegeknek itthon, akkor már lesz nagyobb minta.
Engem annyira nem hoz lázba a dolog, mert nem óhajtok annyira beteg lenni, hogy ilyet kelljen szednem. Inkább védőoltás.
Ha működik és beválik, akkor szerintem maximum arra számíthatunk, hogy rövidebb ideig lesz kórházban, aki kórházba kerül.

(#20393) Parci válasza UberMutant (#20389) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit fura nekem, hogy a világ összes országa dollár billiókat veszít az egészen, de nem nyúl az olcsó, tonnaszámra gyártható csodaszerhez. :U azt értem, hogy egy gyógyszergyártó esetleg miért ellenérdekelt anyagilag, de... magyarázatnak ez nagyon kevés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20394) Ezekiell válasza Parci (#20393) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát mert a big pharma, meg a háttérhatalom, meg a világkormány, meg... ;] Nem olvasol elég konteót, azért nem "érted" :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20395) Parci válasza t72killer (#20388) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy mi van a rhinovírussal?? :DDD

konstans legyen beteg mindenki, mert átmenetileg kiszorítja a covid vírust? hogyan tervezed megoldani, különös tekintettel arra, hogy leveri az immunrendszered pár nap alatt? (ha meg nem veri le, hanem szaporodik benned bármeddig, hát, akkor meghalsz, mert idővel vagy A vagy B)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20396) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Alacsony a koronavírus újrafertőződés kockázata az angol kormány (pontosabban a Public Health England) szerint

Június 17-én az angol kormány honlapján megjelentek az első olyan felmérés eredményei, amelyeket a Public Health England (PHE) készített az újrafertőződés kockázatáról a 2020 június – 2021 május 30 közötti időszak adatai alapján.
Ezek szerint közel 4 millió igazolt fertőzött közül 15.893 főnél alakult ki lehetséges SARS-CoV-2 újrafertőződés (amikor nincs genetikai adat egyik fertzést okozó variánsról sem), amely 0,4%-os aránynak felel meg.

A valószínű újrafertőződések (amikor a második fertőzésnél olyan variánst azonosítottak, amely az első fertőzés időpontjában még nem cirkulált, de az első fertőzésről nincs ilyen adat) száma 478.
Az igazolt újrafertőződések (amikor mindkét fertőzésről van adat és ezeket más variánsok okozták) száma 58.
Jelenleg még nincs bizonyíték arra, hogy a delta (korábban indiai) variáns vagy bármely egyéb nagyobb valószínűséggel okozhatna újrafertőződést).

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#20397) Ringman válasza Sir Pocok (#20396) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez viszont jó hír!

(#20398) Parci válasza Sir Pocok (#20396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

magyarán egy korábbi megfertőződés 99,6%-os hatékonysággal véd. ami felveti azt a kérdést, hogy akkor a tuti jó immunválaszt kiváltó vakcina hogyan tud lényegesen kevesebbet?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20399) Ringman válasza Parci (#20398) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt nem igazán lehet a 99,6%-kal mit kezdeni, ahhoz az kellett volna, hogy mind a 4m lakos ki legyen téve az újrafertőződés veszélyének (aka kap új vírusdózist), de nyilvánvalóan nem ez a helyzet.

(#20400) Parci válasza Ringman (#20399) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valóban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.