Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) Sir Pocok válasza Tigerclaw (#21448) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Lakosság arányosan rengeteget kaptak, de nem akarnak oltatni az emberek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21452) Drizzt válasza Tigerclaw (#21448) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, Romaniaban nagyon alacsony az oltasi hajlandosag.

I am having fun staying poor.

(#21453) Tigerclaw válasza Parci (#21443) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az Astra eleve gyengebb volt, az ujabb variansok ellen meg meg gyengebb, hogy nem csoda ha valaki nem akar kockzatatni 50-60%-osra taksalt vedelemmel, mikor kvazi teljesen kinyitott az orszag, jon a delta es a nyaralasi szezon. Egy honap utan szerintem esszeru Pfizer/Moderna utan menni, ha nem olyat kapott valaki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21454) Sir Pocok válasza Narxis (#21449) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nyilván általánosságban ez igaz, de sajnos ez a gyengéknek és betegeknek nem feltétlen vigasz. Pl.: Az ismeretségi körömbe lévő két autoimmun beteg számára ez gond lesz mert eddig mertek oltottakkal találkozni de ezután nem nagyon fognak, mert gyakorlatilag az esetükben gázos kimenetele lehet a fertőzésnek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21455) Tigerclaw válasza Narxis (#21449) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"ha a komoly tünetektől vagy haláltól még mindig véd"

Ez sosem volt teljesen igaz, meg az eredeti virusra sem, es azota mar jott var olyan varians, amin meg jobban csokkent a vedelem. Mar kerultek korhazba dupla oltassal, csak persze ezt keves orszagban vezetik, ismerik be. Persze olyan alacsony az altalanos dupla atoltottsag, hogy a korhazba kerulok nagy tobbsege meg mindig az oltatlanok es egyszer oltottak kozul kerul ki.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21456) weiss válasza Micsurin (#21436) üzenetére


weiss
addikt

Szlovák Lidlben 0,29 € darabja egy ideje, ha esetleg valakinek még olcsóbb kellene, és határ mellett lakik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#21457) Parci válasza Tigerclaw (#21453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy gyenge az astra. erre mondom, hogy itt a fórumban picit előreszaladt mindenki. és keverednek a fogalmak, nem a védelem 50-60%-os, hanem a tünetmentesség, amire egyébként eredetileg még csak ígéretet sem tettek a gyártók! emlékszünk még, azt mondták, hogy megfertőződsz, továbbadod, de nem lesz bajod. és ezt most is tudják a vakcinák, pár %-os hatékonyságvesztés mellett. no meg aki aggódni akar, a 95% is azt jelenti, hogy húszból egy embernél dádá lesz.

így is úgy is az immunrendszereddel felvértezett te fogsz ott állni a kínai vésszel szemben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21458) Micsurin válasza radi8tor (#21442) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Egész évben ilyet használtunk, 3 mosást bírnak utána belül bolyhosodnak de egyébként korrektnek érződnek. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21459) fatal` válasza Ringman (#21438) üzenetére


fatal`
titán

Ha magánban oltatok vele, nem kerülne pénzbe az államnak, igaz lopni nem lehet belőle.

(#21460) fatal` válasza Tigerclaw (#21448) üzenetére


fatal`
titán

Úgy, hogy a románok nem oltatnak, nem kéri az oltást a lakosság. A vakcinának meg van szavatossága így inkább oltanak külföldieket is.

(#21461) Ringman válasza fatal` (#21459) üzenetére


Ringman
nagyúr

kivéve ha ugye pártközeli magánkórházak olthatnak ;)

(#21462) radi8tor válasza Micsurin (#21458) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thx! :R
Mosni én nem szoktam maszkot.

⭐ Stella

(#21463) Micsurin válasza radi8tor (#21462) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én szoktam, azokat amelyikeket max ilyen 3-5 percekre veszek fel pl amíg bemegyek a kúton fizetni, erre azért felesleges mindig egy újat elővenni. :)

edit.: mi inkább most betárazunk ha nem kellenek vagy maradnak akkor jók lesznek a garázsban festéshez vagy éppen tavasszal kertészkedéshez a pollen miatt.

Nekem az izzadság kezdi ki őket és koszolja el az anyagot... mikor anyuka előtted vásárol be a kúton te meg állsz a 35 fokban egy full zárt bőr kezes-lábasban akkor még a gatáydban is folyik a víz. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21464) radi8tor válasza Micsurin (#21463) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én úgy értelmezem hogy ezek 6-8 órán át használhatóak. Nem kell 5 perc után pucolni, nem egy baci felhőbe mész úgyse vele.

⭐ Stella

(#21465) Parci válasza radi8tor (#21464) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is. de néha kap a kocsi egy ózonozást, benne a maszkkal, akkor ráadásul resetelve van :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21466) Vesa válasza Sir Pocok (#21419) üzenetére


Vesa
veterán

Ja, Agyarország jobban teljesít...Azért mennek ki innen tömegesen az emberek a románokhoz.
Megyek én is 2 hét múlva, majd beszámolok az eredményről!

"Nem tudom, miért nem lehet az megcsinálni mint a románoknál. Mi francért kell ülni vakcinán?"

Ez is csak egy hatalmi mánia a liliputitól. Ő dönti el, hogy a pórnépnek mikor "ad" vakcinát. Te ne akarj itt a nyugati szakmai ajánlások alapján dönteni. Majd "apuci" dönt helyetted életedről, halálodról és mindenről!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#21467) Sir Pocok válasza Vesa (#21466) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ha kilátogatsz akkor útlevelet feltétlen vigyél mert csak útlevél számmal tudják rögzíteni az oltást a rendszerbe!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21468) Viktoár


Viktoár
addikt

Nekem holnap fél 1-re kell mennem felvenni a második AZ-t. Hónap végén már érdemes tesztet csináltatni vagy még később?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21470) radi8tor válasza koncsik (#21469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem jó, mert nem csökkenő. :D

⭐ Stella

(#21471) Sir Pocok válasza Viktoár (#21468) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Később.

Egyre több helyen olvasni plusz ahogy írtam fentebb a román doki is említette, hogy az AZ "slow burner" tehát nagyon lassan építi fel a védettséget a szervezetben. Az utolsó infóm szerint a második után két hónappal érdemes megnézetni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21472) Elektrosokk válasza Elektrosokk (#18700) üzenetére


Elektrosokk
addikt

39 Nappal az első Moderna után. A vérvétel közvetlen a második oltás beadása előtt történt.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21473) Parci válasza Sir Pocok (#21471) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gondolom akkor a többi vektoros is. túl hamar mérettem a megasputnikot, várni kellett volna, kb. most lehet az igazi :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21474) Ringman válasza Parci (#21473) üzenetére


Ringman
nagyúr

slow burner vs. 3. dózist is kaphatnak az oroszok :F

(#21475) Parci válasza Ringman (#21474) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

soha nem fog kiderülni semmi normális a sputnikról :(, marad a következtetés. egyelőre nem látom a nagy techológiabeli különbséget az astrához képest, teljesen ugyanazt az s-fehérje elleni antitestet termeltetik, mindkettő vektoron viszi be a hordozót, és ha már, akkor szerintem a sputnik vektorok "jobbak".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21476) Sir Pocok válasza Parci (#21473) üzenetére


Sir Pocok
őstag

(#21477) Tigerclaw válasza Sir Pocok (#21471) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tehat nem eleg hogy meg 3 honapot kell varni, meg 2-ot hogy legyen vedettseg? Nem is baj, hogy kukazta azt a vakcinat az EU. Nalunk mondjuk sajnos meg eleg sok van.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21478) Parci válasza Sir Pocok (#21476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez igaz, hogy már azt is pedzegették, hogy a sputnikot is szét lehetett volna húzni jobban. amit nem pedzegettek, hogy a konkrét vektort leszámítva alig különbözik a két oltás.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21479) Cyrin


Cyrin
addikt

Az AZ esetében 15-20%-nál nem alakul ki védettség.
link

(#21480) Micsurin válasza Cyrin (#21479) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A Sinopharmhoz hasonlóan az AstraZenecával oltottak 15-20 százalékánál sem alakul ki a megfelelő védettség Rusvai Miklós szerint.

Azért a virológus úrhoz azt érdemes lenne hozzátenni, hogy újabban inkább politika szagúak a kijelentései mintsem tudományos szagúak.

Leginkább most tippre fog menni a nyugati vakcinák porba ekézése és így a 3. kínai kör elhessegetése.

Gondolj bele az a britteknél mekkora létszám lenne, már rég állna a bál miatt az antivaxerekkel az élen.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21481) Sir Pocok válasza Tigerclaw (#21477) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem véletlen durrant be a delta Uk-be. Nagy része az embereknek egyszer volt oltva plusz a védettség is rohadt lassan alakul ki....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21482) Ringman válasza Sir Pocok (#21476) üzenetére


Ringman
nagyúr

a j&j-nél is így van, 3 hónap után nagyobb a védettség, mint 28 nap után.

(#21483) Parci válasza Micsurin (#21480) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem teljesen értem. mondott olyat valaha az astra, hogy az ő vakcenájuk az 100%-os hatékonyságú?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21484) Micsurin válasza Parci (#21483) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem de így kijelenteni a levegőbe, hogy egy vakcina (nulla kutatást végezve a témában / azt publikálva) az esetek 1/5-ében nem fejt ki hatást erős, főleg egy olyan országban ahol az oltási kedv valahol a béka segge és az ötös metró alatt van másfél méterrel. Szerinted nem és ez teljesen rendben van?
Végül is nem az ilyesfajta kommunikáció miatt tartunk ott az oltások számával és a tendenciájukkal ahol.:U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#21485) Parci válasza Micsurin (#21484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rusvai nekem sosem jött be virológusilag...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21486) Ringman


Ringman
nagyúr

At least 180 infected after Dutch disco despite showing Covid-19 certificates

Customers could attend the party without face masks or any distancing requirement if they had a ticket and showed certification of a Covid-19 vaccination or negative test.

The tests used were free, rapid antigen tests, which are quicker and cheaper than PCR tests but have a higher rate of false negatives.

hát engem egyszer sem teszteltek antigénteszttel pozitívra. :U

(#21487) Ringman


Ringman
nagyúr

khm:

Kiszivárgott memó vonja kétségbe a helyi kínai oltás hatékonyságát Thaiföldön

A thai egészségügyi minisztériumból kiszivárgott egy dokumentum, amely szerint azért nem kell harmadik, Pfizer-oltást adni az egészségügyi dolgozóknak, mert az megingathatná a társadalom bizalmát a kínai Sinovac termékében. Az egészségügyi miniszter elismerte, hogy a dokumentum valódi.

(#21488) Drizzt válasza Cyrin (#21479) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jo lenne, ha tett volna melle valamilyen forrast is. En mindenestre fogok nezni antitest szintet majd, szerintem olyan 2-3 het mulva. Ha az elso Astra KO utan nem lesz antitest, akkor durci leszek. :D (Meg megyek Romaniaba jofele oltasert :D )

De legalabb kiderul, hogy melyik parkoloba kell menni a Pfizerert. :DDD

"Azért a virológus úrhoz azt érdemes lenne hozzátenni, hogy újabban inkább politika szagúak a kijelentései mintsem tudományos szagúak."
Nezd vegig a videot, kulonosen a veget, akkor valoszinuleg ilyet nem fogsz mondani. :)

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#21489) Ringman


Ringman
nagyúr

(#21491) Vesa válasza Parci (#21443) üzenetére


Vesa
veterán

Van róla már szakmai ajánlás -igaz, nem itthon de az kit érdekel, itthoni hírek sajnos nem érnek semmit-, linkelve is voltak már. Tehát nem egyéni ámokfutás, vagy ördögtől való ráoltatni. Persze AZ esetén nem azonnal a második shot után hanem hónapokkal később, és érdemes előtte tesztet csináltatni az aktuális antitest számról is. Én csütörtökön megyek tesztre, ha tré lesz az antitest, akkor pedig 2 hét múlva irány Románia.

A tudomány a valóság költészete!

(#21492) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon cinkes ez az angol oltási rend. A királyi család is csak 1 shotot kapott AZ-ból. :U Karanténba ment Katalin hercegné

⭐ Stella

(#21493) Vesa válasza Ringman (#21487) üzenetére


Vesa
veterán

Parádés! :C Miért nem lepődöm meg ezen?
Állítólagos "Kína fóbia" ON!

A tudomány a valóság költészete!

(#21494) Ringman válasza #20749568 (#21490) üzenetére


Ringman
nagyúr

vannak még csodák :)

(#21495) Vesa válasza Ringman (#21489) üzenetére


Vesa
veterán

Még mindig jobb, mint amikor egyetlen kanalat nyalogattattak többezer emberrel 2020-ban, aztán két pap bele is halt a fertőzésbe (a hívőkről nincs infó). Bár az Romániában volt, de mindegy...Kicsit lassan őrölnek a malomkerekek, vagy inkább arról lehet szó, hogy rájuk szólt a csúti ottani megfelelője.

A tudomány a valóság költészete!

(#21496) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

Mostanra viszont ehhez képest is egy nagyságrendet lassult ez a tempó, péntek és hétfő között összesen durván tízezer ember kapta meg az első oltását Magyarországon az állam szerint. Így kevesebb mint 5 millió 507 ezer ember kapott legalább egy oltást az országban. Gyerekorvosok nélkül nagyjából 4,5 ezer háziorvos van az országban, azaz gyorsabban ment volna az oltási program a hétvégén, ha mindegyikük beadott volna egy oltást naponta.

(#21497) Vesa válasza Ringman (#21496) üzenetére


Vesa
veterán

Ez már várható volt. Így utólag még az is csoda, hogy ennyien beadatták itthon. Egyelőre úgy tűnik, hangosak az idióta antivaxerek, de alapvetően kevesen vannak szerencsére.

A tudomány a valóság költészete!

(#21498) bigdady válasza Vesa (#21497) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erre készülhetnek is fel: [link]

(#21499) Ringman válasza Vesa (#21497) üzenetére


Ringman
nagyúr

8,65 millióan vannak a +12 évesek, kb 90%-uk biztosan oltható lenne. innen nézve nem túl jó az arány.

jó lenne településszintű lebontást látni.

1-2 hónap és meglesz a moderna és/vagy pfizer sima engedélye az usában, utána gondolom az eu-ban is, akkor egy kifogással kevesebb lesz majd.

[ Szerkesztve ]

(#21500) Parci válasza Vesa (#21491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hónapokkal később = fél év+

ha nincs antitest, az más, akkor hatástalan volt a vakcina. de megsejtem akkor, hogy a topiktársaknál, hacsak nem idősek és/vagy gyenge immunrendszerűek, nem lesz ilyen (azt is megsejtem, hogy ennek dacára is elmennek majd harmadik oltásért, de szerintem ez inkább azért van, mert "túlolvasták" magukat)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.