Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) fatal` válasza t72killer (#21249) üzenetére


fatal`
titán

"az utazáshoz covid oltás kell majd."

Az egész beszélgetés egy feltételezésből indult, honnan veszed ezt?

Egyébként egy kanyaró világjárvány esetén kellene oltási, nyugodt lehetsz. De a legtöbb európai országban kötelező, így nincs is nagyon miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#21252) t72killer válasza Ezekiell (#21250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs, mert a népesség 90%-a be van oltva.

#21251:

A sok piros ellenére nem kérik az oltásit nyaralásra utazva.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21253) Tigerclaw válasza Floyd80 (#21238) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tesztek nelkul konnyebb az alternativ valosagot eladni, mert csak sorosozni kell. Sot terv szerint az egesz evnek a kedves vezetonk hosies menteserol kellett volna szolnia, mert szuper vakcinat szerzett a szovetseges kommunista, keleti diktatoroktol vezetoktol. Ha kiderul, hogy meregdragan hatastalan vakcinat vettek, akkor mar olyan nyugati osszeeskuvest kell osszetakolniuk, amibe Bastya es Virag elvtars is belepirulna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21254) Dr.NX válasza Viktoár (#21244) üzenetére


Dr.NX
addikt

Még vizsgálják.
https://www.ema.europa.eu/en/news/covid-19-vaccines-update-ongoing-evaluation-myocarditis-pericarditis - jún. 11-i hír
https://www.ema.europa.eu/en/news/first-covid-19-vaccine-approved-children-aged-12-15-eu
"The CHMP noted that due to the limited number of children included in the study, the trial could not have detected rare side effects. The committee also noted that EMA’s safety committee PRAC is currently assessing very rare cases of myocarditis (inflammation of the heart muscle) and pericarditis (inflammation of the membrane around the heart) that occurred after vaccination with Comirnaty, mainly in people under 30 years of age. Currently there is no indication that these cases are due to the vaccine and EMA is closely monitoring this issue."

Amúgy nincs olyan, hogy "12 évesek körében", tól-ig korcsoportok vannak.

Elfogadom a sütiket.

(#21255) attiati


attiati
veterán

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de Kásler hírekre már rá sem kattintok.

(#21256) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az eleg druvan hangzik, hogy egyes becslesek szerint Indiaban 1 milliardan fertozodhettek meg. Az szinte a teljes orszag, meg ugye globalisan is oriasi szam. Remelhetoleg valaki benezett par nullat, de sajnos pont India az ahol hiheto ez a szam, nem csak a nepsuruseg, szegenyseg, de az altalanos higienia miatt is. Ja es ennek a nagy resze mar a delta meg a delta utani varians lehet. Az kulon faramuci a dologban, hogy allitolag Indiaban van a legtobb vakcinagyar… csak gondolom nem maguknak gyartanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21257) radi8tor válasza Tigerclaw (#21256) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Természetes úton szerzett immunitás a legtartósabb jelen ismeretek alapján. Még a vakcinánál is jobb. Miért költsenek vakcinára ha elsők lehetnek a lakosság immunizálásában? :D

⭐ Stella

(#21258) t72killer válasza Tigerclaw (#21256) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az kb olyan, mint Merkely doki tavaly december eleji 2milliós saccolása. Ez továbbra is egy kb 1% mortalitással dolgozó kór, ami esélyesem még a fiatalabb indiai korfáról is lecsipegetne több, mint 0.5%-ot, ez 1Mrd lakosból kb 2 hónap leforgása alatt úgy 5millió halottat jelentett volna. Ez azért még a nem létező indiai adminisztráció mellett is feltűnő kupacokat eredményezett volna.

#21257: ráadásul rögtön egy második generációs variáns ellen immunizálnak, ingyen :)). A túlnépesedési problémát is megnyesik kicsit.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21259) Ezekiell válasza t72killer (#21252) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na, akkor meg is válaszoltad magadnak a kérdést.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21260) fatal` válasza t72killer (#21252) üzenetére


fatal`
titán

Meg is válaszoltad a kérdésed. Majd ha COVID-ra is 90+% oltott lesz arra sem fog kérni senki semmit.

(#21261) Floyd80


Floyd80
addikt

Az oltás utáni vérvételnél lehetnek furcsa eredmények? Második Pfizer után Kreatin-kináz 15.000, LDH 1025.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21262) balojazz válasza lacafaca (#21196) üzenetére


balojazz
aktív tag

Hát ja. Bementünk egy karanténba sörözni. A vicces, hogy ott apuka nem kapta el 2 hétre bezárva a betegekkel, csak a többiek, és mivel túl sok idő telt el a mi fertőzésünkig (februárban voltunk karanténoltáson, és márc végén-áprilisban voltunk covidosak), nem ott kaptuk el. Érdekes. A 3 beteg másik 6-ot nem fertőzött meg.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#21263) Vesa válasza radi8tor (#21223) üzenetére


Vesa
veterán

"És persze mire fel lenne kötelező?"

Mondjuk mint az összes többi kötelező oltás?

A tudomány a valóság költészete!

(#21264) Vesa válasza Floyd80 (#21238) üzenetére


Vesa
veterán

Erről írtam korábban. Óvoda/középkor szint amit ezek művelnek.

A tudomány a valóság költészete!

(#21265) Vesa válasza radi8tor (#21257) üzenetére


Vesa
veterán

"Természetes úton szerzett immunitás a legtartósabb jelen ismeretek alapján."

Khm...Irónia volt remélem! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#21266) t72killer válasza fatal` (#21260) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#21259: igen, ez valószínű.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21267) Parci válasza Vesa (#21265) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

volt róla cikk, hogy kifejezetten tartós, szerintem ez a mai napig nem pontosan tudható dolog

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21268) Tigerclaw válasza t72killer (#21258) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az 1% csak addig igaz, amig birja az egeszsegugy. Raadasul a halal mellett, a longcovid premanens hatasai is nagyon durvak. Lehet hogy a spanyolnatha is 1%-os lett volna megfelelo szintu kezelessel.

Egyebkent a valos mortalitasi szamot nem is tudjuk, hiszen rengeteg orszag folyamatosan kozmetikazza a szamait politikai okbol. A WHO meg nem tud mas szamokbol dolgozni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21269) Nimda válasza Floyd80 (#21261) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem is magasak ezek az eredmények (igaz szputnyik 2. után)

Kreatinkináz (CK) 4158 U/L (0 - 171)
Laktát dehidrogenáz (LDH) 512 U/L (208 - 378)

[ Szerkesztve ]

(#21270) #86564352


#86564352
törölt tag

‘Last one standing’: Delta variant poses threat to New Zealand’s Covid-free bubble

10% fully vaccinated. Azt tárgyalják a maszk beltéren és becsekkolás kötelező lehet bizonyos veszély szinten.

Izraelben július 30-án lejár 1 millió Pfizer, britekkel nem tudtak megállapodni cseréről: Million Pfizer jabs face being dumped after Israel-UK swap deal fails
A palesztinok nem kérték mert túl közeli a szav. idő, én nem lennék ilyen kényes. Palestinians cancel vaccine swap deal with Israel

Bár a WHO és gyártók mondták még egy ország se semmisítsen meg készleteket, ha tanulmányok közben kihozzák jó az még, a Pfizer nem vállalt további garanciát a megadott időn túl.
Őrület. Egy kis együttműködéssel, kevesebb büszkeséggel már sokkal több beoltott lehetne világszerte. 1 milliárdos Indián nehéz segíteni az egy dolog, de 5 milliós palesztinok, új-zélandiak már kész lehetnének elméletben, ehhez képest máshol kukázni kell vakcinákat.

(#21271) Ringman válasza #86564352 (#21270) üzenetére


Ringman
nagyúr

agybaj, talán nem panaszkodni kellene, hanem gőzerővel oltási infrastruktúrát kialakítani:

“The government refuses to receive vaccines that are about to expire,” said the Palestinian Authority spokesperson, Ibrahim Melhem. The authority would wait for a consignment of vaccines it had ordered directly from Pfizer, he added.
About 30% of eligible Palestinians in the occupied West Bank and Gaza have received at least one vaccine dose, according to Palestinian officials, compared with 65% of adult Israelis who have received two doses.

---
maszk mellé nem árt a légszűrés sem: [link]
Great new study on #HEPA air cleaners by Lindsley et al. out today via @CDCMMWR: masks reduced aerosol by 72%, HEPA by 65%, together by 90%.

Mo-n persze ez scifi lenne pl. az iskolákban, mert az pénzbe kerülne.

(#21272) radi8tor válasza Ringman (#21271) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értem a folytonos károgást részedről.

Szerinted miért Magyarországon lenne ez sci-fi az iskolákban? Ha ez egy magyar jelenség, akkor tudsz példát mondani más országok iskoláiról?

Sokkal több értelme lett volna az oltópontokon ilyeneknek akkor nem betegedett volna meg annyi ember oltás után. :U

Amúgy jártam pár boltban, ahol nagyon profi légtisztítót helyeztek el (kb akkora mint egy közepes hűtőgép). A fenti képen/példában is konferenciaterem van.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21273) Ezekiell válasza radi8tor (#21272) üzenetére


Ezekiell
veterán

Finnországban pl elég sok iskolában központi HEPA filter van a központi légkondícionálóban. Egyik haver kisfia San Francisco melletti kisvárosban is ilyen suliba jár.

Azért elképzelhetetlen ez nálunk, mert nem lehet ilyen döntést hozni iskola szinten, nincs rá pénzük, se jogkörük. Nem állami fenntartású intézményekben van ilyen Magyarországon is: lásd fiam bölcsije, ahol HEPA filter van a légkondikon, és minden nap ózonnal fertőtlenítenek minden szobát. Próbáld ezt meg átverni a KLIK-en.

Pedig tényleg nagyon hasznos lenne, és nem (csak) a Covid miatt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21274) Ringman válasza radi8tor (#21272) üzenetére


Ringman
nagyúr

Amúgy jártam pár boltban, ahol nagyon profi légtisztítót helyeztek el (kb akkora mint egy közepes hűtőgép)
ez jó dolog, pont erről lenne szó, de szerintem ha nincs központi előírás, akkor nem igazán ez lesz a jellemző.

van olyan állami intézmény által kiadott guideline itthon, mint amit a cdc kiadott? (nem tudok róla, ha csak az nem számít annak, amikor müller c. azt mondta h sokat kell szellőztetni)

belgák itt tartanak amúgy: [link]

az meg hadd' ne legyen kifogás, hogy máshol is szarnak bele.

(#21275) koncsik válasza emvy (#21245) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD :DDD (azt kiabálta miközben szívatott, hogy '"A vakcina ereje !!!!" és tényleg jobban ment neki :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21276) koncsik válasza t72killer (#21249) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Délelőtt volt az is (alkalmassági) :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21277) Tüzi válasza Ezekiell (#21273) üzenetére

Arra van info, hogy az O3 mikent hat a covidra? Mert oke, osszetettebb eletformakat (bacik, gombak, etc) kinyirja, de a virusokat?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21278) Ezekiell válasza Tüzi (#21277) üzenetére


Ezekiell
veterán

A vírusokat is kinyírja, a lipidburkot tönkreteszi. A macera az, hogy mérgező, szóval emberek mellett alacsony koncentrációban lehet csak alkalmazni - vagy nagy koncentrációban, majd marha alaposan szellőztetve (ahogy a bölcsiben is csinálják).

Kimutatták: az ózon valóban semlegesíti a koronavírust
Egy szakmaibb elemzés a dologról, angolul

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21279) Tüzi válasza Tüzi (#21277) üzenetére

Kozben rakerestem
Ozone destroys this type of virus by breaking through the outer shell into the core, resulting in damage to the viral RNA. Ozone can also damage the outer shell of the virus in a process called oxidation.
Put simply, exposing Coronaviruses to sufficient ozone dose (ppm x time) can result in them being 99% damaged or destroyed

Rosszul gondoltam :) Mondjuk a kerdes meg annyiban kerdes, hogy milyen koncentracioban kell tolni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21280) Tigerclaw válasza #86564352 (#21270) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Izrel targyalhatna egy halom mas orszaggal is a csererol. Persze nalunk is csak falakba utkoznenek, mikozben szazezrek mar holnap jelentkeznenek ra. Ideje lenne mar limitalni a politikusok hatalmat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21281) Ringman


Ringman
nagyúr

Over 20,000 Years Ago, a Coronavirus Epidemic Left Marks in Human DNA
The oldest modern coronavirus is about 820 years old, but humanity has been fighting similar viruses for millennia

(#21282) Dare2Live válasza Ezekiell (#21273) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bölcsiben annyi pénzt nem kaptak, hogy egy labdát vegyenek a gyerekeknek.
a tantermet a szülők festik ki.

persze hepa filter...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21283) Tüzi válasza Ringman (#21281) üzenetére

Mondjuk ez annyira nem meglepo.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21284) Ezekiell válasza Dare2Live (#21282) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pontosan, ezt mondom. Akit ez nem dühít végtelenül (látva minden egyebet ebben az országban, amire ezzel szemben van pénz...), azzal vmi baj van.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21285) Elektrosokk válasza Dare2Live (#21282) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jaja, zuglóban a tornacsarnok beázik az óvodában, gerendákkal van alátámasztva... hepa filter, ajjaj. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21286) emvy válasza Dare2Live (#21282) üzenetére


emvy
nagyúr

Ennyike. Ha a szülők összedobtak, azt sem engedélyezik

while (!sleep) sheep++;

(#21287) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A delta vírusvariáns – izraeli tapasztalatok; a Pfizer vakcina bizonyított

Egyes vélemények szerint, ha Izrael lakossága nem lenne jelentősen átoltva COVID-19 ellen, akkor a delta vírusvariáns miatt újra szigorú korlátozó intérkedéseket kellene foganatosítani. E hét csütörtökig az igazolt delta variáns fertőzések száma Izraelben megközelítette a 2000-et.
Június közepetáján napi 20 új esetet figyeltek meg, de ez most már 300 körül van és jövő hétre az előrejelzések szerint ez 500 körülre emelkedik. Újra előírás lett a zárt terekben való maszkviselés, szigorították a határátlépés ellenőrzését és elhalasztották a nagytömegű turizmus újraindítását. Ugyanakkor az esetszám növekedése nem jár a súlyos esetek számának jelentős növekedésével. Csütörtökig 54 embert ápoltak kórházban COVID-19 miatt, ami csak kettővel több, mint egy héttel korábban. A mesterséges lélegeztetésben részesülő 18 beteg száma nem emelkedett.
Bár vannak oltottak is akiknél áttöréses fertőzés alakul ki, tény, hogy az oltás csökkenti a betegség súlyosságát. Ezek a megfigyelések hasonlóak az Angliában tapasztaltakhoz. Ugyanakkor még Izraelben is van 200.000 50 év feletti ember, aki nincs beoltva, és akiknél a kórházi kezelést igénylő betegség kockázata jelentős, így a járvány eszkalálódása esetén ez okozhat közegészségügyi problémát.

Hivatkozás: https://www.timesofisrael.com/curbing-deltas-force.../...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21288) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ez a két vakcina éveken át tartó védelmet nyújt

"Az eredmények egyre több bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy az mRNS-vakcinákkal oltottak többségének nincs szüksége emlékeztető vakcinára – feltéve, ha a vírus nem mutálódik túlságosan, amire persze nincs garancia. Azoknak viszont, akik a koronavírus-fertőzésből az oltás előtt épültek fel, valószínűleg még akkor sem lesz szükségük emlékeztető oltásra, ha a vírus jelentősen átalakul."

(#21289) OPiiPO válasza Tigerclaw (#21256) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tegnap beszéltem indiai beszállítóval, az állami ellátás teljesen szétesett de szerencsére a magán eü. szerezhet be legálisan oltóanyagot. Szóval az ő cége, globális nagy IT beszállító, egész egyszerűen a komplett irodába leállította a melót, megvették a vakcinát és felbéreltek egy magán eü csapatot aki egy nap alatt az összes emeletet végigoltotta céges költségen.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21290) Nimrod


Nimrod
addikt

Ha esetleg valakit érdekel, így néz ki a görög gyorsteszt, ami otthonról használható, állam a legtöbb állampolgárnak ingyen biztosít belőle heti 1 csomagot (kb. aki dolgozik bejelentetten, de például regisztrált munkanélkülieknek már nem jár).

(#21291) Lauda válasza Csatravi (#21288) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi.

----------------------------------------

Eszméletlen, hogy milyen hatásai lettek a jelenlegi lazításnak. Múlt héten a meki teraszán ücsörögtek páran, bent ugyanez, pedig védettségi igazolvánnyal már bent is lehetett enni. Ma bemegyek ugyanebbe a mekibe és rottyon, de szó szerint tökig tele. :Y Az emberek előtt tonnaszám ott az étel és tolják be magukba. Durva. Praktikerbe is amolyan félve mentek be az emberek, egy év után nagyon fura , hogy maszk nélkül flangálhatunk belső terekben.

[ Szerkesztve ]

(#21292) Sir Pocok válasza Lauda (#21291) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jah engem is meglepett amit ma tapasztaltam. A Sparban cinikusan beszólt a pénztáros, hogy tudom-e hogy mától már nem is kell maszk... Mondtam neki, hogy tudom de nindzsásat játszok.... :P

De az biztos, hogy mindenhol tömegnyomor és az emberek 1/3 részén van maszk.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21293) UberMutant válasza Floyd80 (#21261) üzenetére


UberMutant
őstag

ezek izomkárosodásra utalhatnak.

(#21294) Tüzi válasza Lauda (#21291) üzenetére

Kell a delta alapanyag. Ha nem lenne, kihalna.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21295) radi8tor válasza Sir Pocok (#21292) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kedves tőle, hogy szólt neked. :)

⭐ Stella

(#21296) Tigerclaw válasza Sir Pocok (#21292) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Majd az lesz a "jo" ha le akarjak vetetni masokkal a maszkot "mer hogy mar nem kell". Az 1/3 -ad meg egesz pozitiv szam, de valoszinuleg naprol napra egyre kevesebb lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21297) Lauda válasza Sir Pocok (#21292) üzenetére


Lauda
félisten

A pizzériába még én is abba mentem, aztán kapcsoltam. :D

Szerintem csak megszokásból hordja akin láttad, majd szép lassan eltűnik a maszk az emberekről szerintem. Én ma senkin sem láttam üzletben. ;)

(#21298) t72killer válasza Ringman (#21281) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nno, akkor lehet ez az a bizonyos génlottó. Bár lehet másik génről van szó a mostani covid esetén, mert a távol-keleti populációban is elég durván tud aratni a SARS és a covid19.

#21294: A delta egyelőre csak az alig oltott indiában okozott nagy ramazurit. Ha közepes-alacsony veszteségekkel át lehet tolni a magyar populáción a variánst, akkor őszre igencsak kompletten immunizált lesz az ország.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21299) Ringman válasza t72killer (#21298) üzenetére


Ringman
nagyúr

a távol-keleti populációban is elég durván tud aratni a SARS és a covid19.

szerintem a szingapúri, d-koreai és japán halálozási adatok azért jobbak (értsd kevésbé rosszak) az európainál, de a felderítés aránya miatt nehéz ítéletet mondani.
---
ez az igazi génlottó-nyeremény:
[link]
"We identify four ...antibodies from 3 convalescent donors with potent neutralizing activity against 23 variants including the B.1.1.7, B.1.351, P.1, B.1.429, B.1.526 and B.1.617"

Ultrapotent antibodies against diverse and highly transmissible SARS-CoV-2 variants

[ Szerkesztve ]

(#21300) t72killer válasza Ringman (#21299) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nehéz saccolni, mert távol-keleten eleinte nagyon jól védekeztek - mostanára meg már elég sok tudás felhalmozódott az esetek kezelésére.

A szuper-antitesteket klónozni kéne :)). Pontosabban olyan vakcinát csinálni, ami ilyen gyártására veszi rá a szervezetet. Volt korábban szó a kenyai tevepásztorokról, közülük nem egynek vannak MERS antitestjei...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.