Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65651) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Annyit préselt ki magából az edigital, hogy kicserélik a képet és elnézést kérnek.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#65652) Rolly


Rolly
veterán

Akit esetleg érdekel ma elindult affiliate programunk :) tárhely szolgáltatással kapcsolatban várunk affiliate partnereket és viszonteladókat :)

akit érdekel priváááát :)

(#65653) Rick4 válasza Zoli1222 (#65648) üzenetére


Rick4
félisten

Properékhez tápéra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65654) tisn válasza Rick4 (#65653) üzenetére


tisn
addikt

mennyi naluk egy sima kulso belso/alapos (karpittisztios, uleskivevos)?

(#65655) Rick4 válasza tisn (#65654) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, az én autóm melós kocsi, én lemosom 1K-ból, meg kiporszívózom 300Ft-ból, csak egy gumiszerelés alkalmával láttam az autótakarítást, akkor kérdeztem rá, valami 10-12K rémlik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65656) martonx válasza Rolly (#65652) üzenetére


martonx
veterán

Engem az érdekel, hogy mi az az affiliate program :F már úgy értem magyarul mit jelent, mert kiolvasni ki tudom. :B

Én kérek elnézést!

(#65657) tisn válasza Rick4 (#65655) üzenetére


tisn
addikt

ingyen szoktam mosni, porszivozni itthon ;)

de evente 2-3 alkalommal elivszem telen kulso/belsore, illetve most 12.5 ev utan kapott egy nagytakaritast (meg az asszony "uj" verdaja is)

a javasolthoz (fenyesize) szoktam hordani, de nyitott vagyok mas megoldasra is, foleg ha topiktag

(#65658) Rick4 válasza tisn (#65657) üzenetére


Rick4
félisten

Ja értem, hogy te az anyaföldbe ereszted a lemosott olajos vizet.. Na az se rossz, legalább ennyivel is kevesebb van hátra az emberiségnek...

Én legutóbb hajnal 1-kor mostam le Szentesen a mol- lidl körforgalomnál, ott valami hiperszuper anyag van a legvége gombnál, egy hátig semmi se tapadt a karosszériára, utána is jóval tovább bírta, mint a szegedi kutak (Makkosházi omv-re szoktam menni) bár én évente 2-3x mosom le a kocsit, ezelőtt júliusban volt lemosva, mert műszakira ment az autó, porszívózva azóta sem volt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65659) tisn válasza Rick4 (#65658) üzenetére


tisn
addikt

Ja értem, hogy te az anyaföldbe ereszted a lemosott olajos vizet.. Na az se rossz, legalább ennyivel is kevesebb van hátra az emberiségnek...

az enyémből nem dől az olaj :P

a fű szereti, legalábbis túl gyakran kell vágnom.

(#65660) Rick4 válasza tisn (#65659) üzenetére


Rick4
félisten

Hát, te tudod... Senki se mondta, hogy dől az olaj, de ugye nem hiszed el, hogy egy gramm olajat se küldesz a földbe? Gondolom te a fáradt olajjal gyújtasz be, és a kóláspalackot is inkább a kazánba nyomod, mérges gáz formájában a levegőbe ereszted. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65661) Zoli1222 válasza Rick4 (#65653) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszönöm! :R

(#65649) tisn:neked is köszi! :R

(#65662) azbest válasza bb0t (#65651) üzenetére


azbest
félisten

Akkor jól láttam, hogy cserélték a képeket. Meg épp le is álltak a forgalmazásával.

(#65663) Rolly válasza martonx (#65656) üzenetére


Rolly
veterán

Partner program tárhely szolgáltatásaink után ha partneren keresztül jött a rendelés 10% "jutalékot" adunk partnereinknek... ez a 10%
- vállalkozók esetén számla ellenében kerülhet kifizetésre
- magánszemélyek esetében vásárlási utalványt tudunk adni webáruházba
- vállalkozók és magánszemélyes esetén is lehet a meglévő szolgáltatásokat (ha vannak ebből fizetni)

(#65664) tisn válasza Rick4 (#65660) üzenetére


tisn
addikt

de ugye nem hiszed el, hogy egy gramm olajat se küldesz a földbe?

egyik autom sem csopogtet olajat, a fu is szep, nem ment ki sehol, ahol az auto allni szokott
szoval nincs akkora szennyezes

a kóláspalackot is inkább a kazánba nyomod, mérges gáz formájában a levegőbe ereszted.

meg alberletben laktam (az mikor is volt, 15 eve) mar akkor szelektiven gyujtogettem a hulladekot es hordtam a gyujtokontenerhez
amugy tavfutes/gazfuteses lakas/hazakban laktam eddig, soha nem volt vegyeskazanom (de abban sem egetnek csak fat vagy egyeb zodet)

szoval ez melle ment

(#65665) macilaci78 válasza tisn (#65657) üzenetére


macilaci78
nagyúr

ingyen szoktam mosni, porszivozni itthon ;) - Akkor hozzád megéri elvinni. ;] Remélem, szépen dolgozol, nem csak olcsón. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65666) tisn válasza macilaci78 (#65665) üzenetére


tisn
addikt

:)

(#65667) lugosi válasza Rick4 (#65658) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Na az se rossz, legalább ennyivel is kevesebb van hátra az emberiségnek..."

A téma konkrét részét nem vágom, de ez mint szöveg tetszett.

(#65668) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

olyan kérésem kérdésem lenne, hooogy rámiiirna privátban egy kedves fórumtárs aki picit ért ill. megnézne nekem egy eladó motorkerékpárt Szegeden? köszönöm szépen előre is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65669) Rick4 válasza tisn (#65664) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet, hogy mellé ment, de a mentalitás egyik oldala nem mentesít a másiktól. A benzinkutakon a mosóból nem a szennyvízrendszerbe folyik a lé, hanem külön gyűjtik, mert az veszélyes hulladék. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65670) HaZse válasza Rick4 (#65655) üzenetére


HaZse
őstag

Én lusta voltam mindig is a kocsimosásra és a porszívózásra. Ezért én kézi autómosóba viszem immáron legalább 8 éve uganoda.

Évente 1-2x csináltatok ott külső-belső tisztítást (kárpitot nem tisztítatom ott) és ez nekem 3500Ft. (külső mosás, belső porszívózás, müszerfal leápolva, gumi lekezelve)

Kárpíttisztítást hozzátok elég közel vittem el idén az autómat és ott nem volt drága az egész. (Kb. 6000 Ft). De ezt csak nyáron és nagyon jó időben érdemes megcsináltatni, mert ha nem szárad ki rendesen, akkor az ülés eléggé jellegzetes szaga lesz.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#65671) Rhino666


Rhino666
őstag

Corsair CX400 (inkább 300W most már, de stabil) 6k
Intel 530 120GB mSATA SSD (1,5 év gar) 20k

Privátban, ha lehet.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#65672) pmheros


pmheros
senior tag

Fontos kérdés:

A "szabály" szerint a Mikulásnak melyik napszakban kell betoppannia, vagy nyomott hagynia ?

Elméletileg bemászik a kéményen este, vagy hajnalban. De 5- én este mászik be, és 6-án csodálkozik rá a gyerek ? vagy 6 -án este jön és még akkor kell megtalálni a csomagot ?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#65673) szumoo válasza pmheros (#65672) üzenetére


szumoo
senior tag

Saját emlékem szerint 5-én este mászik be, és 6-án reggel található meg a csomag. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#65674) Valkűr válasza Rick4 (#65639) üzenetére


Valkűr
őstag

Kicsit visszatérek a témához, h ne az legyen menekülünk...Én úgy gondolom, h a végeredményhez szükségünk van a szemre is, hisz az agyunk a látott és hallott dolgokat összerakja, és alakitja ki azt a végeredményt ami végül is hallunk.

Egy példát emlitve talán legyenek a kocsik a példa, mind tud gurulni elvinni á-ból b-be, de a kiválasztáshoz kell a szemünk is nem elég az hogy csak gurul. Nem elég jó példa , de ez jutott eszembe. A zene és a hallás egy hosszú tanulási folyamat, amig én megmondom 3 vonóshangszerből, h melyik minek a hangja addig lehet másnak fingja nem lesz róla. Igy van ez a hifiben is, ha elég komoly zenét hallgatsz ahhoz, hogy megtudd ítélni adott hangszerek hangját, akkor elég jó a füled ahhoz is, h halljad belenyúltak a rendszerbe és másként szól.

Ez sem megy kényszerre, ha már tesztelni hivnak, h mennyire jó a fülem akkor tudat alatt benne van az emberben , h nem hisznek neki, és arra kíváncsiak vajon megbukunk vagy sem. Ez ha megpróbálom kizárni is tudat alatt befolyásolni fog az eredményben. De szinte biztos vagyok benne, hogy ti is hallanátok a difit, ha összeraknék egy megfelelő rendszert, adott zenékkel, és adott kábelek cserélgetésével. Ha figyel az ember, és tudja mire kell figyelni akkor hallani fogja, és mint tudjuk sok esetben az a kicsi különbség is nagy tud lenni, ha az kell a végcél eléréséhez. Lásd egy autóversenyben azok a tizedmásodpercek is pld...Itt hifiben is pont az a pici az ami nagy lesz a végén. :) Mondom ezt úgy, hogy nekem még csak nem is 10-20 milliós rendszerem van, sőt igen messze van tőle. Itt egy kép a jelenlegi felállásról.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65675) Cyrin válasza Valkűr (#65674) üzenetére


Cyrin
addikt

Abban pontosítanék, hogy megfelelően transzparens rendszer esetén a kábelek (vagy akár csak a kábelekre forrasztott eltérő csatlakozók stb.) nagyon markáns, azonnal hallható, jelentős különbséget okoznak. Én ezt végigjártam és kellően idegesített is a vége felé ez a sokváltozós rendszer.

(#65676) Rick4 válasza Valkűr (#65674) üzenetére


Rick4
félisten

Én régen foglalkoztam ezzel, még az analóg érában, de ma már nem érdekel sok eszközre egyszerű tárgyként tekintek, a zenehallgatásra sincs kifejezetten időm, így részben el is távolodtam ettől, pedig a régi csöves erősítők, a jobb hangfalak akkor is jelentős különbséget képviseltek a kommersz cuccokhoz képest, nem is erről van szó.

Amennyiben van egy jobb rendszer, és konkrétan a hdmi, vagy egy usb kábel képességeiről beszélgetünk, én bátran merem állítani, hogy a digitális jelátvitel olyannyira más, hogy kár rá általánosítani a régi analógokra jellemző érzékelhető különbségeket. A digitális jel egy sok esetben tömörített bithalmaz, ami az egyik, és a másik végén is pont ugyanaz kell legyen, tehát nincs ami megkülönböztesse a kábel egyik végén bemenő, és a másikon kimenő adatot. Ha nincs ami megkülönböztesse, mitől is lehetne hallani, hogy nem ugyanaz? Ez pont ugyanaz, mint a digitális tévésugárzás, van egy adathalmaz, és van egy előre küldött hibakorrigáció, amennyiben a vételi jelszint csökken, akár 50%-ig is lemehet, a hibajavításnak köszönhetően képi- hangbeli változás nincs. Amennyiben egy hdmi vagy usb kábel jó, avagy rossz, ott el is dőlt, hogy az adat átmegy-e rajta, vagy sem. Ha átmegy, akkor szól, ha nem, akkor nem szól. Olvastam olyat, aki 200 ezerért vett usb kábelt, és szakival felpolíroztatta a végén a csatlakozót. :D
Aki egy 200Ft-os kábel helyett 20 ezrest vesz ide, az nem audiofil, hanem audiofool. :D

Ilyen cikkből van kb 1000: [link], nem marketingcikk, nem belemagyarázott dolgok, hanem mérés.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65677) Rolly válasza Rick4 (#65676) üzenetére


Rolly
veterán

+1

(#65678) Valkűr válasza Rick4 (#65676) üzenetére


Valkűr
őstag

Most akár kémiázhatunk is egy kicsit :) A HDMI kábel is egy anyagból van, amiben mint pld. a rézben is mozgó elektronok vannak. Egy gyengébb minőségű kábel lerontja a rendszered hangját, nem lesz ugyan az mivel az anyag szerkezete megtöri azt ami kijön a gépből. Ahány kábel annyi hang jöhet ki rajta. Nyilván a jel az ugyan az marad, főleg digitális esetében, de mivel a kábel szerkezete más és más ettől lesz más a kapott hang, mert maga a kábel fog beleszólni, az fogja átalakítani, lerontani vagy hozzátenni, vagy bármi mást csinál vele, de megváltozik.Már az is hallható, ha a hangsugárzó kábel szigetelése vagy IC kábel szigetelése nem megfelelő és a mellette lévő hálózati kábel zavarja.

Van egy fekete Hama HDMI kábelem, valamihez gyárilag volt csomagolva, szimpla olcsó egyszerű kábel. És van a jelenleg használt normálisabb darab, egy Audioquest Forest. A feketét betéve akárhányszor nézem is, zajos lesz vele a kép, tisztán látni legalábbis eddig mindenki látta a különbséget. Először azt hittem hibás a kábel, vettem belőle 1500 forintér még kettőt és mind a kettőnél ugyan ez a problémám, látható zaj van a képen. Mikor beteszem a Forestet ez eltűnik, pedig a HDMI kábelekkel egy időben én is szkeptikus voltam. Ne tudom, h ettől jobb kábellel is lenne -e látható különbség, de épp ezért szeretnék egy Transparent Audiot venni. A hangban is hallható a különbség, nem kezdem el ecsetelni miben, mert tisztán hallani.

Nem hiszem, h placebo lenen az egész, mert a képnél még muter is látta, h mikor átkapcsolom a Forestre olyan mint mikor valami szoftveres szűrőt, képjavítót kapcsolgatsz a tévén és változik a kép, csak itt nem rosszabb, hanem jobb lesz. Mi mással magyarázod ezt mint nem azzal, hogy a kábel anyagszerkezete miatt, ami jobb átgondoltabb megépítés lesz olyan amilyen?

Ui: Nyilván én sem azt mondom, h mindig és mindnél látni, hallani lehet a különbséget, de amig lát vagy hall bármit az ember addig cserélget, próbálgat. Még az én rendszeremben is hallható változást mutatott a 90 ezer forintos hangsugárzókábel is. Ettől drágább még nem volt belekötve, mert nem volt rá lehetőség, és igazán értelmét sem láttam. Százezreket én sem költök kábelre mert abból akkor veszek egy jobb minőségű terméket a rendszer valamelyik darabja helyett. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65679) Valkűr


Valkűr
őstag

A USB kábelekhez nem tudok mit hozzáfűzni, de ott is jelen van az anyagszerkezet, igy akár ott is hallható lehet, de ezt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom, mert soha nem próbáltam a USB csatlakozást a hifiben. Azt pedig nem tudom, h a hangban elég e az, h mérek valamit? Biztos a műszer azt fogja mérni amit te hallani fogsz? Szerintem nem egészen, a műszer méri a nyers adatokat te meg hallod amit hallasz, a hallást nem tudod műszerrel megkülönböztetni, kimutatni. Ezért irtam a régebbi posztomban, hogy ez az egész egyben egy agyi folyamat is. Ha az én hülye agyam amit lát és hall azt szűri le, h van difi akkor miért fosszam meg magam attól az örömtől, h cserélgessek amig látok hallok bármi változást? Úgy is csak addig csinálom amig valóban látom, hallom, feldolgozható információ formájában. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65680) Rick4 válasza Valkűr (#65678) üzenetére


Rick4
félisten

Itt nem egy gagyi kábel vs drága kábel, hanem egy normális kábel vs normális, abnormális áron kábel összehasonlításról volt szó, ami a digitális jeleknél nem okoz mérhető, észlelhető változást. Olyan kábelem nekem is van, ami 20m hosszú, és valami nyűgje miatt fehér pöttyökkel van tele a kép, én nem ilyenről beszéltem. :D

De írtam, a vakteszt mindenre megoldás, eloszlat minden kételyt, és lehetőséget ad mindnekinek arra, hogy elfogulatlan megoldással egyértelműsítse, működik-e a kábele úgy, ahogy azt maga is elvárja, vagy sem. Aki elhiszi, hogy frankó kábelt vett 30-ért, az jelentkezzen egy vaktesztre, mert még mindig csak én írogatok, hogy lehet jönni, eléggé bátor, pénzt keresni rövid idő alatt akaró (vagy a maga dolgában elég biztos) eddig senki se volt. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65681) martonx válasza Valkűr (#65674) üzenetére


martonx
veterán

http://www.tested.com/tech/3329-the-difference-between-cheap-and-expensive-hdmi-cables/

Amiről te beszélsz az szvsz már bőven a kognitív disszonancia, azaz az ember elkezdi bele látni, hallani a drága vezetékbe azt, ami nincs is ott.
Ha összeraksz egy hifi cuccot filléres kábelekből (és itt most nem a 20m-es kábelekről beszélek, ahol eleve a technológia határait feszegeti az ember, hanem másfél méteresekről), és összerakod ugyanazt, darabja 15K-s kábelekből, akkor is fogsz különbséget hallani, ha az ott sincs :) De nem azért mert tényleg van különbség, hanem mert ennyi pénzért tudat alatt különbséget akarsz látni / hallani.

Ezt a szimpla pszichológiai trükköt az Apple járatja zseniálisan csúcsra a marketing gépezetével megtámogatva, de az élet sok egyéb területén lehet vele találkozni.

Én kérek elnézést!

(#65682) HaZse válasza martonx (#65681) üzenetére


HaZse
őstag

Na pont a hangfalkábel az, aminél számít az átmérő. Nekem 1 éve még ilyen 0.5, 0.75-ös kábelekkel volt összekötve a házimozim. Majd ShadowX kollégától vásárolt hangfalkábellel átkábeleztem az egészet. És a hangok teltebbek lettek.

Ennél igaz, hogy gagyi hangfalkábelen a hang rosszabbul szól.

A többinél nem hiszek ezekben a drága HDMI és USB kábelekben. Ha a HDMI rossz képet és hangot ad ki, akkor ott annyira hosszú/rossz az árnyékolás, hogy a hibajavítás már nem tud mit csinálni.

Az USB kábelnél egy mobil HDD-vel meg az átviteli sebesség fog meglátszani vagy, hogy a HDD nem pörög fel.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#65683) martonx válasza HaZse (#65682) üzenetére


martonx
veterán

Végig digitális jelkábelekről volt szó, a hangfal kábelek meg analóg jeleket szoktak továbbítani, szóval azoknál teljesen más a helyzet. Pláne, hogy általában pont a hangfal kábelek szoktak hosszúak lenni, mire szépen körbe kerülnek a szoba minden sarkába, az usb, hdmi kábelek meg szomszédos egységeket kötnek össze.

Én kérek elnézést!

(#65684) Lacielvtárs válasza Valkűr (#65674) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha de szép is az ami a képen van :K :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#65685) Valkűr válasza Lacielvtárs (#65684) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#65686) tisn válasza martonx (#65683) üzenetére


tisn
addikt

a hang az meg hagyjan
plazmatv-s topikban volt olyan, hogy zoldebb a fu, kekebb az eg, szebbek a pirosok a jobb hdmi kabellel

ezen tenyleg csak mosolyogni lehet

(#65687) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Hogy lehet tagok apróhirdetéseire rákeresni itt a PH-n?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#65688) Vesztor87 válasza Ted_Beneky (#65687) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Keresés van az aprón, ott be lehet írni a ph tag nevét is. :K

(#65689) Ted_Beneky válasza Vesztor87 (#65688) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#65690) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Van egy hibás notebookom, valószínű a GPU rosszalkodik. Nem éled fel a kijelző.
Tudtok ajánlani valakit aki javítással foglalkozik?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#65691) martonx


martonx
veterán

Hihetelen, de sikerült minden faszom igazolást összegyűjtenünk a CSOK-hoz. A kib.....tt Nav-hoz 3-szor kellett igénylést benyújtanom, mivel olyan rohadt bonyolult az esetem, az egyéni vállalkozóság miatt. :D
Nulla tartozásom van, de képtelenek erről CSOK-hoz kellő igazolást kiállítani. Ja, és ev személyesen nem igényelhet igazolást, csak ÁNYK-n keresztül, ahol mivel kétszer nem sikerült a megfelelő kombinációkban kitöltenem az igénylést, harmadszorra a könyvelőm kérte ki a megfelelő igazolást.

Beszélgettem a NAV-os ügyintézővel, aki kifejtette, hogy szerinte nem bonyolult a rendszer, hiszen csak egy köztartozás mentesség igazolást kell kérni, aminek a megfelelő ÁNYK nyomtatványt megtalálva, a főoldalán az Egységes Igazolás opciót kell választani. Majd ezután már nincs más dolgunk, mint a többi aktív oldalt kitölteni, ahol olyan egyszerű kérdésekre kell válaszolni, mint pl. mire kell (E002 a banki hitelfelvétel, igaz, hogy CSOK-hoz kell, de ezt kell választani - bár ebben még mindig nem vagyok biztos) stb...
Nem is értem, hogy nem sikerült magamtól kikérnem a megfelelő igazolást...

Ja, és nem szólnak ám, hogy nem jó igazolást kértem ki, hiába írtam a megjegyzés rovatba, hogy CSOK-hoz kell, ehelyett röhögve fogadtak, hogy ők kiadják az igazolást, de látták a megjegyzést, hogy CSOK-hoz kell, és ahhoz úgysem lesz jó, igényeljek újat, aminek ismét pár napos átfutási ideje van... illetve ismét 3.000Ft.

Mindez megfejelve azzal, hogy ezzel párhuzamosan OEP igazolás is kell arról, hogy biztosított vagyok, ami szintén 3K, és szintén csak 15 napig érvényes az igazolás. Ja tényleg, amikor először ilyet kértem még az osztályvezetőt is odahívták, hogy külföldi munkavállaló esetén, ha látják hogy minden be van fizetve utánam, akkor mi a teendő...
Azán a NAV-al addig ment a huzavona az igazolás kiállításán, miközben hangsúlyozom nincs semmiféle tartozásom, csak egy igazolás kell, hogy újra ki kellett kérni az OEP-est is. Akik - hehe - közben átköltöztek a kormányhivatalba, ahol viszont még az információn se hallottak róluk. Végül miután építésügyi hatóságtól kezdve mindenfelé bejáratták velem az ügyintézőket, sikerült megtalálni az OEP-es részleget, ahol az ügyintéző megint kezdte a szokásos osztályvezetős szórakozást....

Ezek után az FHB volt a hab a tortán, ahova a két kilónyi papírral megérkezve az eljárási díjat csak készpénzben lehetett befizetni. Érted, ülök a bankban, és közlik velem, hogy menjek ki a bank automatájukhoz, vegyek ki pénzt a náluk vezetett számlámról, majd fizessem be a pénztárukba. Normálisak ezek?

Én kérek elnézést!

(#65692) Polemius


Polemius
aktív tag

Utoljára 20+ éve változott a lakcímem...
Hol mindenhol kell bejelenteni?
Mármint nyilván váltok új lakcímkártyát. Azon kívül, hivatalos helyen.
Adóhivatal, TB, ilyesmik felé be kell jelenteni? Kell-e új forgalmit csináltatni és egyéb szívatás?

(#65693) lugosi válasza martonx (#65691) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak egy CSOK és más semmi.... :DDD :DDD :DDD

Amúgy adnak akkora mértékű pénzmagot, hogy érdemes ezt a mazochista feladványt végigtolni?

(#65694) Rhino666


Rhino666
őstag

Corsair CX400 (inkább 300W most már, de stabil) 6k
Intel 530 120GB mSATA SSD (1,5 év gar) 20k

Privátban! :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#65695) martonx válasza lugosi (#65693) üzenetére


martonx
veterán

mivel 4 gyerekem van, így 2,5M Ft-ért csak végigszopattam magam minden létező helyen, ahol csak lehetett. De több ismerősöm is van, akik 1 gyerekkel inkább rálegyintettek a kapható 500K-ra.
Mondjuk tegyük hozzá, hogy az egésznek van is egy bő 100K-s költsége, szóval 1 gyereknél tényleg erősen elgondolkodtató, hogy megéri-e ennyi pénzért napokig szopni.

Én kérek elnézést!

(#65696) Rick4 válasza lugosi (#65693) üzenetére


Rick4
félisten

Az elköszönést amúgy meghallgattam volna. CSOKoljátok meg a... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65697) lugosi válasza Rick4 (#65696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez jó :DDD :DDD :DDD

Martonx: érthető, azért már érdemes egy kicsit játszani a bürokrácia hangszerén :D

(#65698) Rolly válasza martonx (#65695) üzenetére


Rolly
veterán

érdekelne bővebb infó :) mert nekem is hasonló köröm lesz + hitellel tavasszal :) ... én úgy gondoltam mivel van bejelentett állásom is, hogy konkrétan a vállalkozói létemet elhallgatom :) ...

(#65699) martonx válasza Rolly (#65698) üzenetére


martonx
veterán

Nekem is fő állás mellett van egyéni vállalkozóim. Így utólag, szvsz bőven érdemes megpróbálni elhallgatni az ev-t, veszíteni nem veszíthetsz vele semmit. Nyerni viszont rengeteg befektetett időt, energiát, dühöngést nyerhetsz.

Én kérek elnézést!

(#65700) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Ha szeretnék frissíteni win7-ről win10-re, akkor meg lehet csinálni úgy is, ahogy az oprendszer felajánlja, vagy érdemes letölteni és mondjuk dvd-ről telepíteni?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.