Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66301) Palkó


Palkó
tag

Forgószék gázdugattyú lelőhely: Szeged Moszkvai Krt. 19. (Nemestakács u. sarok) TEAM 98 Kft.
Kb. 6000 ft

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#66302) johnny82 válasza Palkó (#66301) üzenetére


johnny82
őstag

:R

(#66303) macilaci78 válasza tisn (#66300) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Antares kiskerjét írtam, az van a nagy krt-on, csak a cég neve nem jutott eszembe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66304) Rick4 válasza johnny82 (#66299) üzenetére


Rick4
félisten

Na én a szék kérdést megoldottam, lesz egy másik szék és kész. A gázliftből többféle méret van, erre mozdulj: [link] egy példa a gázliftre: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#66305) tisn válasza Rick4 (#66298) üzenetére


tisn
addikt

isn: 50 rugó egy jó szék,

a 7201 ufo-t is 50k korul irjak, br 32k-ert vettem mas helyen
attol meg ok raktak ossze :)

(#66306) Rick4 válasza tisn (#66305) üzenetére


Rick4
félisten

Az sajnos csak 110 kilóig jó. Ha egyszer ráülök, annak annyi. :P

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#66307) tisn válasza Rick4 (#66306) üzenetére


tisn
addikt

szerintem kerheto 150kg teherbirasu gazrugoval is :)

(#66308) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nekem van egy ilyen irodai székem, amelynél gyárilag 110 kg-ra volt méretezve a gázlift, nem is bírta sokáig alattam, 105 kg vagyok. :)

Ennél a cégnél cseréltettem ki, egy 150 kg-os teherbírásúra, pár hónapja. A cég kecskeméti, de hetente kétszer jönnek Szegedre.[link] Napi 8-10 órát nyüstölöm, bírja a gyűrődést eddig.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66309) Valkűr válasza pendre54 (#66308) üzenetére


Valkűr
őstag

Hogy tudtad a liftet kiszedni belőle? Nekem sehogy sem akar lejönni ugy rászorult

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#66310) Rick4 válasza Valkűr (#66309) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig így simán lehet: [link]
Gázrugó cserénél nyilvánvalóan a 6. ponttól érdekes.

pendre54: ugyanilyen képességű gázliftet linkeltem másfél órója, csak fele pénzért: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#66311) daniduke


daniduke
tag

Szevasztok! :)
Nincs netán valakinek egy elfekvőben lévő, polcon porosodó, netán esztétikai hibás Sony Nex -e, amitől nagyon jó áron megválna egy szegény egyetemista legnagyobb örömére? :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#66315) Rick4 válasza FoxiestFox (#66314) üzenetére


Rick4
félisten

Vagy csak a malájkodást nem csípem? :K Az ilyen kéréseket amúgyis ide kell küldeni: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#66316) daniduke válasza Rick4 (#66315) üzenetére


daniduke
tag

Hadd gratuláljak a stílusodhoz :C
Nem írtam sehol, hogy ingyen keresek, csak hogy jó áron, de neked látom semmi nem jó.... :U
De akkor a kedvedért átfogalmazom: Keresek Sony NEX vázat, 3, C3, F3 netán 5-t. Esztétikai hibás illetve japán menüs is érdekel.

Pofám leszakad......

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#66317) Rick4 válasza daniduke (#66316) üzenetére


Rick4
félisten

Leborulok előtted. Mesélj, mit tanulsz az egyetemen, és mit dolgozol, amiből egy ilyen gépet lehet venni? Tudod én így barátkozom elsőre. Ha nem bírod, nem leszünk barátok. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#66318) macilaci78 válasza daniduke (#66316) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Te minden szót ennyire a szívedre veszel, amivel arc/név nélkül egy anonim világban megtalálnak? Fogd fel úgy, hogy Rick4 csak abban segít, hogy magadtól rágyere, az túlzott és felesleges idegeskedés gyors út a gyomorfekélyhez. ;]

Ha írsz egy irányárat is, ne adj Isten, egy HA hirdetést, illetve beírod aláírásba, lehet, lesz olyan fórumtárs, aki veszi a fáradtságot és leporolja neked a gépét. :U

Annyit még súgok, hogy ne törd magad, Rick4 nem az a barátkozós fajta. ;]

Agyasima: Igen, kronológia sorrendben Rick, Rick2, Rick3 már bannolva van.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66323) johnny82 válasza Rick4 (#66304) üzenetére


johnny82
őstag

:R

(#66324) tucsok.


tucsok.
senior tag

Futópad szerelőt keresek ismerősnek Szegeden, tud valaki segíteni?

"So say we all"

(#66325) macilaci78 válasza tucsok. (#66324) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, segítene, ha megtippelnéd, hogy elektronikai, vagy mechanikai hiba adódott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66326) tucsok. válasza macilaci78 (#66325) üzenetére


tucsok.
senior tag

Tippelni, a Tipp-mixen vagy a lottón kell..köszi :R

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#66327) totya694


totya694
őstag

Beszéltetek a LED-es világító alkatosságokról.
Nos én csak annyit említenék meg,hogy fogyasztás szempontjából verhetetlenek de a fényük iszonyat szem roncsoló hatásúak és ezt is érdemes figyelembe venni.
(A szemüveg se olcsó játék)

Üdv:Attila

(#66328) fero02 válasza totya694 (#66327) üzenetére


fero02
veterán

Miért és hogyan van szemroncsoló hatásuk? :U

(#66329) lugosi válasza fero02 (#66328) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erre én is kíváncsi lennék.

(#66330) CanibelZ válasza lugosi (#66329) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Annyiban lehet, hogy a lednek a lényege, hogy nagyon kis hullámhossztartományon sugároz fényt, a napsugárzás meg nagyon széles tartományú, beleértve az egész látható tartományt is. Ezért lehet szemkárosító hatása, hogyha mindig, mindenhol ugyan olyan minőségű LED van használva. Ezért szokták javasolni, hogy többfajta is legyen a lakásban, akár ugyanabban a szobában is, mondjuk kisebb helyi világításhoz hidegebb fényűt, a teljes szoba bevílágításához pedig melegebb fényűt. (Én ilyenre emlékszem, amikor beszélt az egyik előadó a ledekről kicsit, de javítson ki valaki, ha tévedek.) Ja, és a "túlzott" ugyan olyan fény valami farkasvaksághoz hasonló károsodást okozhat hosszú távon, de ebben aztán tényleg nem vagyok biztos.

(#66331) Frenky89 válasza tisn (#66305) üzenetére


Frenky89
őstag

Hol vetted, és bevált-e - mi a véleményed róla?

[ Szerkesztve ]

(#66332) lugosi válasza CanibelZ (#66330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szóval mondjuk ha kirak az ember egy ledsort világítás gyanánt, akkor azzal rendben vagyunk, ha több féle fényű ledből áll az a sor?

(#66333) tisn válasza Frenky89 (#66331) üzenetére


tisn
addikt

szekbolt.hu

tropa a derekam, ez nem javult, inkabb romlott (igaz hiztam meg 8kg-t :( ) (valoszinuleg porckorongservem van)

asszony nem panaszkodott, o normal sulyu, neki bevalt

(#66334) CanibelZ válasza lugosi (#66332) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Az emlékeimből összerakva úgy tűnik, hogy elvileg igen, de ne vedd biztosra, amit írtam. Valamennyire igaz, de teljesen nem valószínű. De azt is hozzá kell tenni, hogy évek alatt lehet csak ennek hatása, főleg, ha sok van felrakva és ezért túl erősen világítanak. Mondanám, hogy egy világítással foglalkozó szakembert kérdezz meg, de volt barátnőm anyját nagyon csúnyán átverte egy, amikor a konyhába rakott kisebb fénycsöveket. Nem tudom, hogy melyik bolt volt, sajnos.

(#66335) lugosi válasza CanibelZ (#66334) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi.

(#66336) kovtam válasza lugosi (#66332) üzenetére


kovtam
csendes tag

"Élettani hatása
Bizonyos típusú LED-es lámpák összetett fehér fénye valójában nagyrészt kék színű, ami a szem retinájában lévő melanopszinok működésére hat, amik a melatonin nevű hormon termelését befolyásolják, a hormon pedig az alvás és ébrenlét szabályozását végzi. Speciális alkalmazások esetén hasznos lehet, hogy az ilyen speciális LED-es fényforrásokkal befolyásolni lehet az ember biológiai óráját, az úgynevezett cirkadián ritmust, emiatt megváltozik az anyagcsere, a testtömegindex, az oxigénfelvétel, és a hormontermelés.[7]"
[link]

Ez mondjuk egy tanterem, munkahely nappali világításánál nem okoz gondot szerintem, de otthon az esti órákban már problémás lehet.
Azontúl egy kompakt fénycső ~100 cm2 felületen ad le 10-20W-ot, addig a teljesítmény LED-ek néhány mm2-en ~1W-al sugározhatnak. Bár kiegészítő optikákkal ezt próbálják több-kevesebb sikerrel tompítani, de azért ezek a fényforrások könnyen okozhatnak káprázást. [link]

Úgyhogy szerintem remek dolog a LED világítás, csak gondosan kell tervezni, megvalósítani, alkalmazni.

(#66337) macilaci78 válasza lugosi (#66332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell egy szalagon belül több különböző színhőmérsékletet megjeleníteni, csak egy fénytéren belül. Olyan ez, mint a medence belepisilős és nem belepisilős részre osztása: úgysem lehet.
Teszem azt, felraksz hideg fehér ledszalagot dekornak, meleg fehér ledizzót a csillárba, és natúr fehéret az állólámpába. Ezeket úgyis vegyesen és/vagy kombinálva használod, kiegészítik egymást.

Azzal egyetértek, hogy a kis felülettel működő ledek bánthatják a szemet, de a Napba se egészséges nézni hasonló okok miatt. Egy led reflektor tipikusan ilyen: nem a fényforrás környéke az érdekes, hanem az, amit legalább pár méterrel odébb megvilágít. Ideális esetben nem is látod a fényforrást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66338) lugosi válasza macilaci78 (#66337) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És Kovtam:

Hű, köszi srácok. Mindig tanulok valamit.
Igazából a páromat akarom meglepni a nagyszobába valami ilyesmivel, a fő világítás mellé ilyen kis hangulatelemnek. De jó sok apró ledre gondoltam, ami akár annyi fényt is tud adni, hogy ha a fő világítást lekapcsolja, akkor se túl erős, se túl gyenge ne legyen (már olvasni kevés, de számítógépezni, tévézni még nem sok).
Mit gondoltok?

(#66339) macilaci78 válasza lugosi (#66338) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csillagos égboltot ledekből egyszerűen lehet csinálni.
Egyszínű fehér ledek 3 csoportra bontva véletlenszerűen elhelyezve. Csoportokat pedig egy RGB-vezérlőre rákötni, egy-egy szín egy-egy csoportot hajt meg. Baromi látványos, ahogy egyes csillagképek előtűnnek, mások elhalványodnak. :K
Vannak sima végű leddiódák, amiket síkba lehet helyezni akár gipszkartonban, egy réteg pasztell színű festéket pedig még szépen átvilágítanak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66340) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Pár hozzászólás törölve, ne folytassátok a személyeskedést!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66341) pschio


pschio
őstag

Használt régi autó akkumulátor 45Ah mennyi érhet? Mennyiért számítsák be az újba, hogy ne érezzem magam lehúzva?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#66342) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Könyvelőt tud valaki ajánlani? KATÁS vagyok, évi pár alkalommal kellene velem foglalkozni.

We are only Stardust...

(#66343) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

A használt étolajat hová szoktátok tenni? Láttam hogy van ugyan MOL kút ahová bevihetem, a város másik felében.... korábban láttam hogy a jófogáson is hirdették, hogy átveszik, legalább 5 litert vesznek át, de már nem találom.
Köszi!

(#66344) HaZse


HaZse
őstag

Bubble tea-t hol lehet kapni Szegeden? Kerestem a google-n, de csak egy helyet adott ki. Ami valahol a Honvéd térnél van. Valami teázó.

Ha ennél esetleg tud valaki többet, azt megköszönném.

Vesztor87 MOL átveszi. Mondjuk mi keveset használunk és a használtat elégetjük. :D

pschio Szerintem nem számolja be, csak oda adhatod neki. Vagyis pár éve nekem ezt mondta a Római akksis ürge. Én megvettem az újat, beszereltem, a régit meg leadtam a Cserje soron lévő MÉHG telepen. [link]

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#66345) Vesztor87 válasza HaZse (#66344) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszi, azt láttam, ha más nem lesz az lesz,mellettünk is van mol kút, kár hogy nem mindegyikben veszik át....

(#66346) pmheros


pmheros
senior tag

Ha már világítás kérdés:

Melyik az a fénycsináló műszaki megoldás (szándékosan nem izzót írok), ami a természetes fényt legjobban megközelítő hatást eredményez ?

Konkrétan azt szeretném: ha festék színt keverek ki lámpafénynél, ugyanazt a színt lássam, mint ha ugyanezt természetes fénynél csinálnám.
Ehhez milyen :N "izzó" :N típust ajánlanátok ?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#66347) tisn válasza Jinxb1rd (#66342) üzenetére


tisn
addikt

tudok, ha nem ajanlott senki irj privit

(#66348) pilóta válasza pmheros (#66346) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vannak széles spektrumú fénycsövek, amik tudják ezt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#66349) pilóta válasza pilóta (#66348) üzenetére


pilóta
nagyúr

[link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#66350) Thom!


Thom!
veterán

Antec Isk 300-150 itx házat keresek aki tud ilyet privibe ha kérhetem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.