Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48101) dnelb válasza Pist@bácsi (#48100) üzenetére


dnelb
veterán

5.5 liter max akkor lesz ha a BCnek hiszel, ami a valóságban 7 :D Én valós 6.33 alá nem tudtam vinni(ekkor 4.3at írt a BC) , azt is egyszer, végig 70-80 tempomattal, sima úton, 3 baros gumikkal. Szerintem rengeteget eszik amúgy, nekem 7.3 lett az összatlagom vele, a 270 lovas turbós golfom meg 8.5.
Az 1 milliós sport meg egy romhalmaz, 1.5m körül vannak a jók. De ez érhető is, a sima meg a sport Swift kb a nevében egyezik, szintekkel jobb autó a sport. Röhögök is mikor teleaggatjak sport cuccokkal a simat, de a kereken látszik hogy csak 4 csavar van ;]

[ Szerkesztve ]

(#48102) simonjoe válasza Pist@bácsi (#48100) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R

Joe

(#48103) Fulár


Fulár
senior tag

Sziasztok!
Nagyjából 3 hete van nálam a 2005.ös 1.3-as Swiftem és egyre jobban kezdem megkedvelni.Picurka autó nem túl nagy csomagtérrel és számomra kicsit kemény futóművel de mindent összevetve már bánom,hogy nem korábban vettem ilyen verdát!
Lenne két kérdésem ha megengeditek!
1,Tudom,hogy itt senki sem távjós de esetleg meg tudná valaki becsülni,hogy ha a felsorolt dolgokat cseréltetem akkor ezek mennyiben állnának meg minőségi olajokkal és"durva"szervíz árakat figyelembe véve?
- Olaj és olajszűrő csere
- Légszűrő és Pollenszűrő csere
- Fékfolyadék csere
- Váltóolaj csere
- Hőtőfolyadék csere
- Gyertyák cseréje

2,Durván zabál az autó.Már-már extrém módon.Vegyesben 100 kilóméteren 15! liter körül benyakal.(100-as benzin.Lukoil vagy Mol.Ezek a kutak vannak a közelemben)A méréseim nem tévesek.3 alkalommal is méregettem.Volt egy katalzizátor alacsony hatásfok hibakódom amit kitöröltem és azóta nem jött vissza.Nem tudom,hogy lehet e összefüggés.Jó lenne valamiféle nyom amin el lehetne indulni.

Köszönöm Szépen a segítséget!

(#48104) AMD Power válasza Fulár (#48103) üzenetére


AMD Power
titán

15 litert 100km?? Ne viccelj már. Az iszonyat sok! Egy 2.5 benzines autó eszik városban 15 litert télen.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48105) Fulár válasza AMD Power (#48104) üzenetére


Fulár
senior tag

Hát éppen ez az!Itt valami ku*va nagy gáz lehet!Szivárgásra utaló jel nincsen.Más egyéb tünet sem!Csak laposra szívja a tankot.Lassan megy majd szervízbe a fent említett karbantartások miatt de azért jó lenne tudni,hogy ezt mégis mire véljem!

[ Szerkesztve ]

(#48106) AMD Power válasza Fulár (#48105) üzenetére


AMD Power
titán

Ez extrém magas fogyasztás. Szoval ennek nézzenek utána nagyon gyorsan. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48107) Fulár válasza AMD Power (#48106) üzenetére


Fulár
senior tag

Én mint laikus csak az esetleges szivárgást nyomát próbáltam keresni aknára állva Steck lámpával de nem találtunk semmit sem.Vagy egy másik lehetőség,hogy durván csal az üzemanyagszintmérő ha ez egyáltalán lehetséges.Az viszont biztos,hogy ez elég idegesítő és aggasztó!Nem beszélve az anyagi vonzatáról!

(#48108) dnelb válasza Fulár (#48107) üzenetére


dnelb
veterán

a jelző nem számít semmit ha számolod tankolásnal. Ezek szerint nem?

(#48109) PeterPH válasza Fulár (#48107) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha teletankolással ellenőrizted, az kizárja a szintjelző hibáját.
Ilyen szitű szivárgást nemcsak látni, hanem érezni is lehetne, durva benzinszag formájában. Viszont továbbra is ezt tartom a legvalószínűbbnek.
Ennyit fogyasztani szerintem képtelen az 1.3 (nem pillanatnyilag, hanem átlagban), kivéve esetleg versenypályán.

(#48110) Fulár


Fulár
senior tag

Igen!Többszöri tele tankolással ellenőriztem.Bízom benne,hogy hamarosan kideül,hogy mi a fene ez az egész!

(#48111) pető bá' válasza Fulár (#48103) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia,

Az extrém fogyasztással keress meg egy szervizt, távolról nehéz megtippelni.. de ha kellene, én laikusként mondjuk a lambdaszondára voksolnék. De ebben a szerviz fog segíteni :D

Továbbiak:
Attól függően, hogy te vagy a szerviz szerzi be az alkatrészeket van egy jelentős különbség az árakban, de én pl innen szoktam rendelni - ha találsz olyan szervizt, aki még vitt alkatrészekkel dolgozik:

- Olaj és olajszűrő csere + Légszűrő és Pollenszűrő csere gyári szűrőkkel 20,5k, utángyártottal 13,5k
(4 liter Eneos Premium Hyper 5W40-es vagy 5W30-as olaj)

- Fékfolyadék csere + Váltóolaj csere: [link] (váltóolajból mondjuk nekem Castrol van)
- Hőtőfolyadék csere - random fagyálló + munkadíj
- Gyertyák cseréje - [link]

Munkadíj teljesen szerviz és város függő, az anyagárakat így nagyságrendileg látod.

Alkatrészekhez javasolt még a kauffer vagy a kovácsautót (?) szokták emlegetni talán, nézz körül hátha máshol jobban jössz ki.

"... and I hope you have a great day!"

(#48112) dnelb válasza Fulár (#48110) üzenetére


dnelb
veterán

sok minden lehet, gyertya, lamda szonda, vagy esetleg befog a fék, bár azt csak csak éreznéd...

(#48113) SyMbioTe

Bemutatták a Suzuki "Corollát"
Kíváncsi leszek mit fognak elkérni érte. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48114) dethroner válasza SyMbioTe (#48113) üzenetére


dethroner
veterán

8 milla, mint a toyota. Nem értem mitől lenne olcsóbb, hiszen ezt is angliában gyártják, ott meg nem balkáni órabérben dolgoznak.
[Itt] picit bővebben leírják azt a minimális változtatás, amit a suzuki kapott.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48115) SyMbioTe válasza dethroner (#48114) üzenetére

Akkor ki venné a Suzukit, ha ott van ugyanaz, ugyanannyiért Toyotába? :F
Ha ugyan annyi lesz, akkor annak pont semmi értelme.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48116) Fulár


Fulár
senior tag

Köszönöm Szépen a segítségeteket!
Most indulnék melóba de ebből kerékpározás lesz.Az autó alatt ott van az "üzemanyag folt" és halványan a szagát is érezni!Ezek szerint akkor csak szökik a rohadék!Gondolom valahol hajszál repedés lehet.De az egyszeűen nem fér a fejembe,hogy amikor tudatosan kerestük akkor nem talátuk meg!

(#48117) dethroner válasza SyMbioTe (#48115) üzenetére


dethroner
veterán

A kipufogó kvóta javítása a célja ezeknek az átmatricázott kocsiknak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48118) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

[link] Most én vagyok a hülye vagy a TC-nél tényleg dilettánsok dolgoznak!?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48119) dethroner válasza SyMbioTe (#48115) üzenetére


dethroner
veterán

Corolla at Toyota’s UK factory in Burnaston, Derbyshire. Prices are likely to stick closely to that of the Corolla Touring Sports, which begins at £27,000.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48120) SyMbioTe válasza dethroner (#48117) üzenetére

Én ezt értem, és tudom is.
De, ha ugyanolyan áron kínálnak egy autót, ugyanolyan felszereltséggel, kinézettel, akkor ki fogja megvenni? Ennek igy nem sok értelme van. Valamivel el kell csalogatni a vásárlókat, higy biza ezt kell venniük.
Egyet tudok elkepzelni, ha ugyanolyan áron lesz, hogy adott áron több extra jár, vagy nem tudom. De ha a felszereltség is egyezik, akkor passz.
Ha nem veszi senki, akkor nem fog javulni a kvóta.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48121) ldn218


ldn218
tag

Sziasztok.
Kollegámnak a munkahelyén felkínáltak egy Vitarát V6 benzin motorral, a piaci ár feléért. Holnap megtekintjük általános állapota milyennek mutatkozik.
A kérdésem az lenne hogy van-e valakinek tapasztalata mire figyeljünk különösképp.
Illetve akinek volt az milyen véleménnyel van erről a tipusról.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#48122) dethroner válasza 2ozzmexy (#48118) üzenetére


dethroner
veterán

Én meg azt nem értem hogy mit nem értesz? Leírta érthetően hogy mi a véleménye, én is erre tippelnék.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48123) 2ozzmexy válasza dethroner (#48122) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hogy az 1,4 ráncfelvarott S-Cross-hoz hogyan jön az 1,6-os szívó motor?
A másik problémám, hogy a K14x motoroknak 20ezer km a csereperiódusa, szóval a 15ezer km/1 év honnan jön neki? :R
A 22 hónappal nem tudok mit kezdeni, egy gyökér aki majd' 2 évig nem cseréltet olajat... :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48124) AMD Power válasza SyMbioTe (#48115) üzenetére


AMD Power
titán

Pont ezt akartam írni. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48125) hundai válasza simonjoe (#48097) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia! Én is ezt a modellt nézegettem, amiket eddig kiderítettem: 2006-7 modelleknél 6800nál van a max fordulat 0-100 ~9.2másodperc
, 08-tól pedig 7200nál tilt, 0-100 ~ 8.1mp.
Autópálya tempóban sokat forog, 4000fölött. Olvastam jó pár tapasztalatot, miszerint az m15a 5. sebességét beleépítve jelentősen csökken a fogdulat.

Ami engem érdekelne: az 5 ajtós változathoz képes ugyanolyan "jól" elfér 2 ember, vagy kevesebb a hely?

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#48126) dnelb válasza hundai (#48125) üzenetére


dnelb
veterán

8.1 :DDD a 136os tud 8.8at draggyval mérve

(#48127) hundai válasza dnelb (#48126) üzenetére


hundai
aktív tag

Videókat neztem, mivel azt sem veszem pontos értéknek azért tettem oda a ~ jelet :)

-Wake up Neo!

(#48128) knltuning válasza Fulár (#48103) üzenetére


knltuning
tag

Hello 2005 1.3 Swifthez ezeket hasznalom

Olaj mannol extreme 5w 40
Valto olaj Mannol 75w90 4+
Fekolaj mannol dot4

Olajszuro 16510-61a01
levegoszuro 13780-62J00
Meg neha pollenszuro is kellene
Barhonnan megrendelheted
Hűtőfolyadék rozsaszin Favorit alu g12 elvileg a hivatalos mennyiseg 6.4 liter kell ez elore kevert tescoba veszem 7 litert ha marad es fogy ontok bele

Gyertya Denso IFRJ6 11 iridiumos gyertya elvileg ez a gyari barhonnan rendelheted

Akksi Banner Starting Bull 45Ah 400A jobb+

Fogyasztas sok minden lehet azt inkabb szerviz nezze meg...

(#48129) pető bá' válasza knltuning (#48128) üzenetére


pető bá'
őstag

"Denso IFRJ6 11 iridiumos gyertya elvileg ez a gyari barhonnan rendelheted"

A Denso is jó, de az NGK a gyári nem? :B

"... and I hope you have a great day!"

(#48130) tboldi válasza pető bá' (#48129) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ráadásul az IFR6J11 pont az NGK terméke. :))

(#48131) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!
Segítsetek, lécci! :)
2005-ös 1.3-as Swift. Néha azt csinálja, hogy ha benyomom a kuplungot magától gázt ad az autó. :Y
Olykor egészen 7000-es fordulatig pörög. Elég veszélyes a szitu, mert ha kiengedem ilyenkor a kuplungut magától gyorsít. :W
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#48132) dethroner válasza modd3r (#48131) üzenetére


dethroner
veterán

Kit életre kelt :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48133) 2ozzmexy válasza modd3r (#48131) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Lambda szonda hogy van? Gondolom még gyári...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48134) modd3r válasza 2ozzmexy (#48133) üzenetére


modd3r
őstag

Igen! :B

Amúgy sajnos nyest is van a környéken, nemtom ő elrághat-e vmi olyat , ami miatt kialakult a hiba... :U

CHECK ENGINE nem világít!

[ Szerkesztve ]

(#48135) ncc1701 válasza modd3r (#48134) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyest miatt nálunk már lett gtk-s autónk... Az mindent tud okozni.

(#48136) modd3r válasza ncc1701 (#48135) üzenetére


modd3r
őstag

Jaja. Anyámék autóján is elrágott vmi elektromos kábelt. :(
Van csapdám, tavaly el is fogtam egyet, de megint megjelent egy másik, és ezt nem tudtam eddig megfogni. Rohadt gyanakvó kis állat! ;]

(#48137) 2ozzmexy válasza modd3r (#48134) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A check engine nem jelent semmit, csak bukótétel a műszakin... sok embert látok akik világító check engine-el autóznak évek óta... mert mindig akkor üll a dugóban amikor én a buszon és araszolunk egymás mellett, szóval ráérek bámészkodni...

Attól még lehet hogy hülyeséget mér egy pillanatra és arra utasítja a motorvezérlőt hogy dúsítson... a legtriviálisabb, hogy szedd ki a légtömegmérő szenzort és pucold meg. A nyest nyomait megtalálni hogy hol és mit rágott el... sok sikert. ;] Egy hétvége elég szokott lenni rá ha tudod mit keresel. A lambda szonda könnyen diagnosztizálható: Hidegen részterhelésre ledadog? Ha igen, akkor csere a lambdaszondád, de az évek alapján biztos vagyok benne...

Ha a barátom régi ezüst 5 ajtós GL Swiftje van nálad (Bartától vetted), akkor elárulom hogy 2016ban volt cserélve az első szonda és sokat káromkodott aki cserélte... :DDD

A gyümis ablakmosót cseréld szagsemlegesre és tegyél be ultrahangos rágcsáló riasztót (40-50k körül kapni már beszereléssel).

Alapjárati állítómotor volt pucolva már? (Van az M13A-ban Urak!? :F )

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48138) modd3r válasza 2ozzmexy (#48137) üzenetére


modd3r
őstag

Nagyon köszönöm a segítséged! :R

(#48139) SyMbioTe válasza modd3r (#48138) üzenetére

Légtömegmérő-lambdaszonda környékén nézelődj.
Tesóm 2001-es VW Polóján volt hasonló probléma, ugyanígy felpörgött nagyon a motor. Ott ha jól emlékeszem valamelyiknek a cseréje oldotta meg a problémát.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48140) modd3r válasza SyMbioTe (#48139) üzenetére


modd3r
őstag

:R

(#48141) Fulár válasza knltuning (#48128) üzenetére


Fulár
senior tag

Köszönöm Szépen!
Az Extrém fogyasztás oka megvan!Hajszálrepedés az üzemanyag vezetéken ami érdekes módon álló helyzetben nem igazán szivárgott de amikor"nyomás alá került"akkor elkezdte kikönnyezni a naftát.

(#48142) knltuning válasza tboldi (#48130) üzenetére


knltuning
tag

Bocs igen Ngk kevertem..

(#48143) AMD Power válasza Fulár (#48141) üzenetére


AMD Power
titán

Így már minden értehető! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48144) ncc1701 válasza Fulár (#48141) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez mondjuk jó hír, mert szinte ez volt a legolcsóbb hibalehetőséged. :)

(#48145) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, régen jelentkeztem már sajnos a 2007-es SX4-n jobb oldalt megjelent egy tompa hang, ami főképp kátyúkban jelentkezett valamint kanyarodáskor lassú tempónál.
Kiderült a jobb rugóból már kitört 10cm így párban cserélték, toronycsapágyat és még bontás közben sajnos lengőkart is kellett cserélni mert csúnyán rozsdás volt.
Plusz én nem vettem észre fék sajnos 2/3-ig egyenletesen fog és csak a végén erősödik.
A féket a munkahengerre tippelte a szerelő sajnos nem jött be (olajat is cserélt mert hót trutyi volt) így már csak ha minden igaz ABS kocka lehet.
Az én hibám is, hogy azt sosem néztem de az egyik szerelő is akihez fater hordta még utántöltött is mert úgy látta kevés van benne és nem szólt a színe, állaga miatt..... :W

Tudtok tippet adni, hogy hol keresgéljek ABS miatt?
Ismerősöm mondta, hogy pesten van egy hely, ahol a régit leadva lehet egy felújítottat viszont Neki fél év után ugyanaz lett a helyzet.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48146) ncc1701 válasza anonymus89 (#48145) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kell nézned a fékolaj szinét, simán 2 évente kell cseréltetni, és kalap.

(#48147) anonymus89 válasza ncc1701 (#48146) üzenetére


anonymus89
addikt

Én sajno egyáltalán nem néztem, fater meg nem foglalkozott vele rábízta a nagytudású szerelőkre.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48148) 2ozzmexy válasza anonymus89 (#48147) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Vak vezetett világtalant? :DDD

Karbantartási ütemtervről tetszettek már hallani? :W De no offense...
Kicsit úgy látom ez a karbantartás dolog ebben az országban valami sátántangóhoz hasonlatos dolog...

Olaj 1év, fékfolyadék 2év, hűtő"víz" 5 év, abroncsok 6év, gyertyák 5év, klímagáz 10 év, hosszbordásszíj 4-5 év után cserés, nem nem állapotot nézünk, ez nem az asszony fogsora, cseréljük, pont.

ABS kockát felejtsd el, újat vegyél, ősi mondás: "fékkel, gumival és kormánnyal nem játszunk mert az életünk múlik rajta..."

Ha lerakódás van a rendszerben akkor egy komplett átmosás és az ABS hengerei beálltak, felújítva sem lesz már 100%-os, de még 50 se nagyon...

Nem tudom hol laksz, de Bosch szerviz pl XV. kerület Apolló utca, vagy ha olcsóbb céget keresel ZT Autoteam Erzsébet királyné útja, mindkét cég kicseréli átmosással az ABS vezérlődet, amit erősen ajánlok... hülye megérzés de az a fékfolyadék még a gyári... bontottat nagy ívben kerüld el, Sumo, Suzuminn és tessék utángyártottat venni, Maruttit mondjuk, de ÚJAT! Azt az autószerelőt meg koncoljátok fel nyugodtan, hadd hulljon a férgesse... ;]

P.S: Mondtam már mennyire utállok trehány emberek után karbantartási tanácsot adni!? :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48149) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#48148) üzenetére

Neked való cikk. :DDD
Pont ugyanezt írja le Csikós is, csak kicsit terjedelmesebben.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48150) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#48149) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ma reggel olvastam, meg az olvasói levelet is amit Zách mágus rakott ki... úgy felb@tam magamat rajta hogy le kellett mennem elszívni 5 cigit... ;] :DDD

Hogy a bánatos pöcsért nem képesek beleírni a KöHÉM rendeletbe még két sort: "a gyártó karbantartási utasításainak elvégzése mellett ellenőrizendőek:"

Nem egy rocket sience, nekem is menne két vérző agysejttel, de ugye a politikus nem szakember, a Közlekedési Miniszter meg agrár mérnök, tehát maximum a búzához ért, ahhoz sem valami jól, különben azt csinálná... ;] "Ugye az író társaság elnöke sem túró..." (Hadházi László)
Mivé lenne ez az ország ha a közlekedésügyi magiszterminipénisz mondjuk közlek mérnök lenne!? :F Bele sem merek gondolni... de UEFA kupát rendezünk, amikor egy sima hétköznapot sem sikerül... :D

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.