Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48151) anonymus89 válasza 2ozzmexy (#48148) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha szervízben ilyenre nem figyelnek akkor kérdem én mivel foglalkoznak?
Utolsó 2 évben nem vittük márkaszervizbe.
Olaj is ki lett cseréve természetesen.

Megeresztek pár telefont és meglátjuk mire jutok.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48152) 2ozzmexy válasza anonymus89 (#48151) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azt nem tudom mivel foglalkoznak, nem vagyok autószerelő, lelkes amatőrnek sem merném magamat csúfolni...
A fékhez én szakszervizbe mennék, ahol van gépük rendesen légteleníteni az ABS kockát is, a hűtőfolyadék, motorolaj, váltóolaj, olajszűrő, pollenszűrő, légszűrő, gyertya és hosszbordásszíj cseréhez már nem biztos, van sok videó a neten ezekről, step-by-step, nem egy nagy kaland egyik sem. De ennek már van anyagi vonzata is ugye, csak alktrészek és folyadékok sincsenek ingyen...

Egyébként fizika: a régi fáradt-égett fékfolyadék könnyebb mint a friss, úgyhogy a kiegyenlítő tetejében fog összegyűlni. Egy régi fapados módszer, amit nemrég tanultam, hogy a gyógyszertárban 100 forintért lehet venni nagy fecskendőt, ki kell szívni a kiegyenlítőből a folyadékot vele, de csak annyit hogy ne tudjon fellevegősödni (maradjon az alján bőven) és friss fékfolyadékkal feltölteni. Nem tudom ennek mennyi a realitás alapja, de a legbiztosabb ha szakszervizben megcsinálják, itt a burzsoá fővárosban egy KwikFit szerviz kemény 10ezerért csinálja légtelenítéssel... Ugye milyen drága!? (irónia) és az autósok 90%-a nem csinálja meg...

Telefonálgass, de márkaszerviz 50-60k+ lesz (éves szerviz) plusz az ABS kocka cseréje...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48153) anonymus89 válasza 2ozzmexy (#48152) üzenetére


anonymus89
addikt

Velük beszéltem mert 3 év garit adnak és be is szerelik lepapírozva természetesen a felújítottra a többi helyen vagy csak megvehető vagy csak 1 év garanciát válllalnak.
Cromaxnnál egy gyári 510.000,-Ft-ba kerül itt pislogtam egy sort, ez felejtős.
Jelenleg itt tartok, szakszervízzel még nem egyeztettem.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48154) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Megjöttek az alkatrészek a SX4-hez.
Közben a szerelőm nem tud válalni, spirálrugót meg cseréltetni akarom. Van itt nálunk elvileg márkaszervíz, beszéltem is velük most, holnap megyek személyesen, mert árat nem akartak mondani. A lényeg ugye hozott alkatrész lenne. Első és hátsó spirálrugók és stabilizátor pálcák, grátisznak egy fékolaj csere.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyi szakszervízben a reális ára ezeknek a cseréjének (munkadíj). Régen is szakszervízbe hordtuk, de ott a a szerencsénk volt, hogy a feleségem unokatestvére volt a szervíz vezetője, de ő már nincs sajnos.
Nem akarom, hogy megvezessenek, ezért kérdezném. A szerelőm 30k-ért vállalta volna a munkát, de most ő nincs ugye.
Köszönöm! :R

(#48155) ncc1701 válasza anonymus89 (#48153) üzenetére


ncc1701
veterán

Az derék. Klíma kompresszor ára is vicces. :)

(#48156) anonymus89 válasza anonymus89 (#48145) üzenetére


anonymus89
addikt

A rugó amiből kb. 10 cm hiányzik(jobbos) és a lengőkar 13 évesen 135.000km után.
Nem tudom a gyárból, hogy jöttek ki anno de a mostani gyári rugón még rajta van az egyik végén egy kis gumiküpeny kb. az 1/3-án.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48157) Laccer81


Laccer81
friss újonc

Sziasztok!
2001 es suziku swiftem van.Olyan gondom van hogy ha ráadom a világítást vagy a klímát,akkor az alapjáratom megemelkedik 2000 fordulatra.De ha megállok pl a pirosnál 7-8 mp alatt visszaáll normál fordulatra.
De ha leveszem vissza a világítást pl akkor visszaesik normálra azonnal.
Mi lehet a hiba oka?

(#48158) ldn218 válasza Laccer81 (#48157) üzenetére


ldn218
tag

Amúgy ez normális volna ha nem 2000-re emelné a fordulatot. Akkumulátorod nem gyengélkedik véletlenül ?

(#48159) Laccer81 válasza ldn218 (#48158) üzenetére


Laccer81
friss újonc

Fél éves az aksi,nincs baja.

(#48160) ncc1701


ncc1701
veterán

Nos. Váltó olaj 40ekm után:

Asszem kell cserélni. A leeresztő csavaron minimális fémhulladék volt csak. A fék olajat is cseréltük, ha már benne voltunk, az nem volt vészes.

(#48161) eami válasza ncc1701 (#48160) üzenetére


eami
addikt

jó erős kávénak tűnik :DDD

(#48162) ncc1701 válasza eami (#48161) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja. Meglepődtünk, h ilyen sötét. Csak azért tettem be, h ez egy új autó 2019 áprilisba került forgalomba, 40663km van benne, és ilyen. Szóval, aki gondolkodik, h kell-e cserélni, az ne is gondolkodjon. Élettartam töltet váltó olajban, ja.

(#48163) laca891 válasza ncc1701 (#48160) üzenetére


laca891
aktív tag

A fékolajat, hogy cseréltétek volt műszer, ami a szelepeket át mozgatja az ABS kockában?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#48164) ncc1701 válasza laca891 (#48163) üzenetére


ncc1701
veterán

Azzal nem pöcsölt a srác. A betöltőre tett egy kütyüt, ami túlnyomást csinált, és a féknyergeken kellett csak kinyitni a csapot, meg utántölteni.
Szóval, szerinte suzukinál nincs ennyire túlbonyolítva, de mondta valamelyik franszoá márkát, aminél pc-t kell rádugni, és azzal varázsolni.

(#48165) AMD Power válasza anonymus89 (#48153) üzenetére


AMD Power
titán

Jól hangzik amitt írnak. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48166) simonjoe válasza ncc1701 (#48162) üzenetére


simonjoe
senior tag

Teljesen igazad van. Én az új autóval azt csináltam anno, h ahogy kihoztam a szalonból, már harmadnapra be is jelentettem motorolaj és váltóolaj cserére. Először nem vettek komolyan. Másnap elmentünk a nejemmel egy 1000km-es útra, és utána szerviz. A váltóolaj már egy ezres után hasonló volt mint a tied, a motorolaj viszont olyan volt mint a víz.

Joe

(#48167) anonymus89 válasza AMD Power (#48165) üzenetére


anonymus89
addikt

Kérek is időpontot 5-ére mert 2-án megyünk fel....
Esetle valami javaslat, amit érdemes volan még átnézni rajta?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48168) ncc1701 válasza simonjoe (#48166) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyémben most 0w20 van, az is olyan híg volt, mint a varrogép olaj. De a következő már 0w16 lesz. :)

(#48169) ncc1701 válasza anonymus89 (#48167) üzenetére


ncc1701
veterán

Fékcsövek, ha gumi. Ha meg nem, akkor lehet, h rohadnak.

(#48170) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Van itt valakinek Suzuki Kizashi?
Tudtok róla valamit? Hibák, valami rossz tapasztalat.
Mikor megjelent nagyon tetszett, de nem adtam volna érte 10 misit, nem is tudtam volna. Most rákerestem és 3+ millióért mennek a 9-10 éves példányok. Lehet beneveznék egyre az SX4 helyett. :D

(#48171) M_AND_Ms válasza sepsi0 (#48170) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Suzuki Varga Kozármisleny vezetőjének az van. Épp a minap néztem, amíg olajszervizen voltam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#48172) Tom1939


Tom1939
őstag

Üdv Urak!

Van valami tuti tipp Scrossban kamerára? Eddig nem akartam de ma volt egy esetem (fél percet áll outlet kereszteződésben előttem hogy sehol senki, fel merem tenni a kezem kérdőn, hátrajön ha még egyszer mutagatok akkor hude-jajde, értem?, mondom tök komolyan hogy értem hátha időben eléri a kezelését, erre rossz irányban hajtogat egyet a visszapillantón és elhajt). Próbálok máshonan szerezni felvételt, de most kamerával egyszerűbb lenne.

(#48173) tboldi válasza Tom1939 (#48172) üzenetére


tboldi
nagyúr

70mai Smart Dash Cam Pro itthonról garival, vagy Viofo A119 V3 külföldről.

(#48174) Tom1939 válasza tboldi (#48173) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi szépen! A 70mai-nak van elég vezetéke hogy körbe elvezethető legyen áramért (avagy te hogy szerelted be a jazz-be, kezdő vagyok :) )?

(#48175) tboldi válasza Tom1939 (#48174) üzenetére


tboldi
nagyúr

3,5 m a kábel, a tükör szára mellett vezettem be, elhúztam a jobboldali A oszlopig, levettem annak burkolatát, elvezettem a műszerfalig, a kamerához adott célszerszámmal betömködtem alá/mellé résben, aztán visszakanyarítottam a kesztyűtartó alatt középre, majd felemeltem a középkonzolt, kettéosztottam a gyári szivargyújtócsatit (volt egy bontott csatim otthon, meg vezeték, saru, zsugorcső), végül összedugtam. Még maradt is vagy fél méter, összekötegeltem, és a középkonzol alatt nem is látszik. :)

Pár kép

Amúgy rendeltem egy 70mai 1S-t is hátulra, még nem találtam ki egészen, hogy hova rakom, de vagy az elülső kamera mellé dugom a másik USB-be hosszabbítókábellel, vagy megcsapolom az ablaktörlő motor kábeleit, elvileg gyújtásra van ott állandó 12V.
[link1], [link2]

[ Szerkesztve ]

(#48176) dethroner válasza M_AND_Ms (#48171) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, én is nézegettem a szép fekete példányt pár hete :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48177) Tom1939 válasza tboldi (#48175) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi szépen! Tudsz valami helyet pesten akik csinálnak ilyen beszerelést pénzért? Én khm nem vagyok egy nagy kézügyességű egyén (patentokat ügyesen török :) ). De legalább tudom magamról :)

(#48178) dethroner válasza Tom1939 (#48172) üzenetére


dethroner
veterán

De a külső tükröt elég ritkán szokták venni a kamerák.
Legjobb az lett volna ha utánamész és amikor kiszáll, visszaadod a kölcsönt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48179) tboldi válasza Tom1939 (#48177) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak Mosonmagyaróváron ismerek. :B

Ha esetleg elkerülte volna a figyelmedet, írtam még az előző hsz-emhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#48180) Tom1939 válasza dethroner (#48178) üzenetére


Tom1939
őstag

Éppen attól tartok hogy voltak kamerák (utána is kérdeztem).
Ha utána megyek és van felvétel nagyon megszívom (Ő is lehet hogy meg fogja ha lesz felvétel, amennyire rajtam múlik ebbe beleállok). Ha megverem/visszazúzok felvételen...
Ha van kamera meglenne az arca is amíg közelít (így csak kocsiról van fotó).

Egyébként nettó nem érdekelt amíg fenygetőzött csak. Kisebb volt nálam és francnak kell a sok utána járás ha nagy elfajul.

Tboldi: Köszi, igen elkerülte de most nézem.

[ Szerkesztve ]

(#48181) dnelb válasza tboldi (#48175) üzenetére


dnelb
veterán

nekem olyan kéne ami első, de mind2 irányba vesz :D

(#48182) tboldi válasza dnelb (#48181) üzenetére


tboldi
nagyúr

Viofo A129 vagy várd meg a nagyon új 70mai A800-at. :)

Nekem is az lenne az igazi, de mivel a 70mai Pro már megvan, utólag egyszerűbb egy második, különálló kamerát felszerelni.

(#48183) Tom1939 válasza tboldi (#48182) üzenetére


Tom1939
őstag

Az mikor lesz itthon, mármint a 70mai A800 (nekem a 2 szerelés helyett az 1 a fő nyeremény)?

[ Szerkesztve ]

(#48184) tboldi válasza Tom1939 (#48183) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akik előrendelték Indiegogo-n, azok még csak mostanában kapják meg. Az autós kamerás topikban is többen rendeltek (Banggoodról talán), nekik viszont folyamatosan csúsztatják, egyre későbbi időpontokat írnak nekik. Mire a magyar boltok polcaira kerül rendes garival, szerintem még több hónap.

[ Szerkesztve ]

(#48185) anonymus89 válasza ncc1701 (#48169) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, köszi.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48186) eami válasza Tom1939 (#48172) üzenetére


eami
addikt

mondjuk egy rendszám és telefon is megoldotta volna. ujjlenyomatok gondolom a tükrön voltak.

ettől függetlenül én is javaslom a dashcamet, előlre meg hátra is :K

[ Szerkesztve ]

(#48187) 2ozzmexy válasza Tom1939 (#48180) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Keress rá, gugli a barátod, tuti van BP-en is hely... ;)
Csatlakozom eami-hoz ebben a témában, dual és minimum 1080p 30fps...
Ha van a csomagtartóban szivargyujtod, akkor kettő lamax c3, a kínai fosokat engedd el nyugodtan...
Keresd vissza a hsz-em a témában, abban van egy link a beszerelos videóra, nem egy ördöngösség...
A két kamera ha beszereles nélkül 30k alatt lesz ablakon dobtad ki a pénzedet, esetleg navitel mr250.
Mindenképpen figyelj oda hova teszed, mert a gyári fenyvedelem miatt 70%-ban a fekete pöttyös területet veszi....



Ez az első...


Ez a hátsó...
Ez egy kínai fos...csak hogy lásd milyen ha ablakon kidobott pénz.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48188) Tom1939 válasza eami (#48186) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát lehet, de 112-öt meg úgy általában rendőrt de azonnal helyszínelni most nem hívnék (ilyen piti ügyben). Van más bajuk. Szépen feljelentettem az illetékes rendőrségen aztán csókolom. Ha malacom van és van felvétel akkor csúnyán megszívatom polgári oldalon is (fizetési meghagyás, ha ellent mer mondani drága ügyvéd, végén végrehajtás). Ha meg nem akkor talán egyszer meghallgatják és kihoztuk egyenlőre a mérgelődést. Ügyfélkapun még nem csináltam feljelentést kiváncsi vagyok (mondjuk szerintem ez életem első feljelentése)

Köszönöm a tippeket neked és 2ozzmexy-nek is (+tboldi utolsót nem köszöntem meg :) )

Apropó mennyi egy gyári scross bal (vezető) oldali visszapillantó? Sehol nem találom, hiánycikk. Mint kárérték kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#48189) ncc1701


ncc1701
veterán

Hétvégén nem mentem a kocsival váltó olaj csere óta, ma jöttem be vele melóhelyre, és hát határozottan érezni. Sokkal kissebb erővel kapcsolhatóak a fokozatok, fene gondolta volna, h ennyit számít egy jó váltó olaj.

(#48190) sepsi0 válasza Tom1939 (#48188) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Nekem ilyen esetre vipera van a bal oldali ajtó tárolóban. Eddig nem kellett használni. Ha már kiszáll a kocsiból, jobb ha te is kiszállsz valamivel a kezedben, mert ez lesz a vége. Nem hiába ment oda a kocsidhoz, tapasztalat.
Munka közben, mivel vezetek, használtam már Maglite-ot meg csákányt az ilyen esetekben. A csákány elég visszatartó erő volt. Volt, hogy 5 migránst állítottam sorba csákánnyal a kezemben, amíg megjöttek a rendőrök, ez még az autópályán vonulós időszak volt.
Ha beüt a baj, azt kell vallani, hogy kést láttál a kezében, ezért vettél te is elő szerszámot.
Ez polgári peres ügy lesz, sokáig tart, egyszerübb ha megelőző csapást mérsz.
Én soha nem kötözködöm, de a családom vagy az autóm biztos meg fogom védeni. :K
Tudom utólag könnyű okoskodni, de én tényleg kiszálltam volna. Sokkal rosszabb helyzetben vagy, ha az autódban ülve ér a támadás.

[ Szerkesztve ]

(#48191) dethroner válasza Tom1939 (#48188) üzenetére


dethroner
veterán

2019-es swiftre bal tükör 52 ezer, plusz 8 ezer a felrakás volt tavaly év végén.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48192) Tom1939 válasza sepsi0 (#48190) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát igen. Az a baj forró fejű vagyok és ha van ilyen nálam akkor használom. Ha csak a mostani esetet nézem azért rosszabbul járhatok ha kamera és 100 tanú előtt viperával szállok ki :) De egy szép erős fémeszközt (mely mondjuk pont illik a kerékcsavarra) lehet hogy beszerzek hogy ellenőrizzem ilyenkor a kerekek megfelelő állapotát...

Sajna most idén már 2-3 ilyen őrülttel találkoztam (volt egyszerre 2 fő is), régen 5 évente ha jött ilyen, pedig nem megyek többet. Biztos a válság.

Dethroner: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48193) ncc1701 válasza sepsi0 (#48190) üzenetére


ncc1701
veterán

Maximálisan egyetértek. A legrosszabb, ha a kocsiban ülve várod az illetőt, így nem tudsz védekezni, és ha úgy gondolja, ki sem enged szállni, vagy mondjuk a mozdulat közben rádrúgja az ajtót. Mikor szitu van, cél az, h először pattanj ki a kocsiból, és ha lehet megakadályozni a másikat, h kiszálljon, esetleg még a kocsiban ülve lekeverni neki pár maflást, h beszédüljön.
De ezeket csak úgy hallottam, természetesen. :)

(#48194) ncc1701 válasza Tom1939 (#48192) üzenetére


ncc1701
veterán

Kormányra való zár nagyon hasznos tud lenni, szép nagy fémdarab. :)

(#48195) zzz03 válasza Tom1939 (#48192) üzenetére


zzz03
őstag

Csomagtér ajtó teleszkópja is okos megoldás. 1 db kis lyukat fursz rá, kifolyatod az olajat belőle aztán kb úgy működik mint 1 vipera csak épp nem büntetnek érte. "Mer azer van nálam mert most megyek a bardiba ilyet venni." :D :DDD

(#48196) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Ablaktörlőlapátból milyet érdemes venni 2007-es Swiftre?
2 db boscht néztem:

ECO - Ennek a párja külön van
TWIN

Melyik lenne a jobb választás?

Köszi! :R

(#48197) Tom1939 válasza ncc1701 (#48193) üzenetére


Tom1939
őstag

Hátratett kézzel várok következő ilyenre az autó mellett (hoppá mi maradt a kezemben). Első maflás kisérlet az ellenfelé (hogy meglegyen a jogos védelem).

(#48198) sepsi0


sepsi0
őstag

Látom van itt tapasztalat meg rutin :D :R
Persze csak szigorúan elméleti szinten beszélgettünk.
De ha teheti az ember, kapcsoljon egy hátramenetet és hagyja el a helyszínt, az a legegyszerűbb és legtisttább. Soha nem lehet tudni kivel hoz össze a sors, nekem is eddig szerencsém volt. Lehet egyszer nem lesz....

Más. Pár napja írtam a szervíz árajánlatot...
Ugye 4db spirálrugó és 2db stabpálca.
Suzuki márkaszervíz:50-60eft 5-6 óra, de lehet több
Mellette szervíz, vizsgaállomás: 60-70eft 2 nap
30km körzetben 50-70eft és fél nap.
Legjobb tudomásom szerint 30 perc/oldal + ha be van rohadva a csavar..
Minden alkatrészt megvettem, ez is az egyik gondjuk...
Elmehet melegebb éghajlatra az összes lehúzós szervíz...
30k-t fizettem volna érte, ha valami cumi van akkir 40et.

[ Szerkesztve ]

(#48199) Tom1939 válasza Tom1939 (#48197) üzenetére


Tom1939
őstag

Apropó, milyen méretű eszköz való a 2017-es scross gyári 17-es könnyűfém felnihez? Mert akkor már tényleg olyat veszek ami hasznos is (tudom lusta vagyok, gyári készlet+kézikönyv de ha valaki kapásból nyomná, liftes mélygarázsban az autó :) ) .

(#48200) 2ozzmexy válasza Tom1939 (#48199) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Amilyet adtak hozzá... ;)
Az önvédelmi dolgokhoz: nyugodtan lehet verekedni de a súlyos testisértés 2 év letoltendovel jutalmazzák és ehhez elég ha betorik a paraszt feje, az már 8 napon túl van...
Paprika spray a térképtartoba, ablak le és lefujod, utána tegyen feljelentést ha nem tetszett neki...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.