Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47351) AMD Power válasza dReFiX (#47350) üzenetére


AMD Power
titán

3 év alatt 3x volt ,műszakin? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47352) AMD Power


AMD Power
titán

Beszéltem az eladóval. Kereskedő. Nem tudja miért volt a rendszám cserélve, miért volt 3 év alatt 3x műszakin az autó..... stb..... vicc. Amúgy lehet ,hogy taxi volt és azért. :U

Ezt még megnézni sem érdemes. Pedig most ráérnék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47353) tboldi válasza 2ozzmexy (#47346) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vezláncot minek? :D

De komolyan, semmi nem indokolja.

(#47354) AMD Power válasza tboldi (#47353) üzenetére


AMD Power
titán

Suzukinál csak nagyon indokolt esetben szabad a vezérléshez hozzányúlni. Ez nem szíjas és nem bicikli lánc van benne mint az Opelekben. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47355) 2ozzmexy válasza tboldi (#47353) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A kor és a futott km nem elég indok?
Plusz amiben ennyi van, abban hamarosan megjön a "lánchang"... :P (látom nem érzed át ezt a proletár kispolgári életérzést :DD ) "Vezérműlánc feszítőgörgő szettel fillérb***óéknál anyagicsődöt jelent..." ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47356) tboldi válasza 2ozzmexy (#47355) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy Suzukinál, amiben jó vastag, többsoros lánc van? Nem, nem elég. :D
176k km sok a láncnak? 400k körül talán majd elkezd csörömpölni, de addig...

[ Szerkesztve ]

(#47357) 2ozzmexy válasza tboldi (#47356) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Látom az irónia nem ment át... :DDD
Persze hogy nem, hamarabb fog a nyelestengelycsapágy elfáradni benne meg a karosszéria korrózióvédelme felett győzni a vasoxid, én is tudom, de szemellenzős mr. és mrs. népítélet ennyit tud a vezérműláncról, hogy "180 és 200ezer között cserélni kell és bazi drága". Az ilyen emberekkel nem tudsz mit kezdeni, a saját hülyesége a racionalizmust felülírja. :W és ugye közgáz I-ben megtanultuk hogy kereslet-kínálat görbe alapján, az az autó amiben legalább 180ezer km van, az egy roncs a magyar használtautó vásárlónak, mert neki az álom kell, a tekertórás nyugdíjas doktornő megkímélt autója, 17 évesen maximum 140ezerrel az órájában tele minden földi jóval, amit csak autóba lehet vagy lehetett építeni, hogy az egész falu tudja lássa hallja ki az élet császára... ;] :P

Úgyhogy AMD Power azért aggódott, mert túl olcsó, igen a neppernek ami több mint egy hete a telepen áll, annak csökkenteni kell az árát, neki az a jó ha forog a készlet, fajlagos profit, tudod... lehet hogy láncot kell cserélni, lehet h nem, de jó ha tudja és figyeli. Ha 13 év alatt 176k km ment bele, akkor azt nem az autópályán tette meg...
A futása miatt a többség el sem ment megnézni... így már érthetőbb?

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47358) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#47355) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerelő haver szerint láncos motornál a lánc úgyis jelzi, ha gond van, úgy csattog, h a tulaj önként behozza. Már feltéve, h nem valami gyári hibás (jellemzően prémium német) fostalicskáról van szó, ami elöbb átugrik.

(#47359) tboldi válasza 2ozzmexy (#47357) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem jól közvetítetted. :P

Aztán ha valaki idetéved, aki szintén nem tudja dekódolni és komolyan veszi, akkor csak továbberősíted a szemellenzősségét. ;]

(#47360) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lement az 1 eves szerviz. Baleno 1.2 (KC12)
Kicsit fura volt, hogy 2500km utan eleg sotet olaj jott ki a motorbol. Milyen lenne 15000km utan?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47361) 2ozzmexy válasza tboldi (#47359) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Túlbecsülöd ezt a szemellenzős népséget, nem tudnak olvasni, a szövegértési képességeik is hiányosak, hogy dolgok mögöttes összefüggéseit meglássák... ;]

Karbantartási terv szerint mikor is kell cserélni? ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47362) tboldi válasza 2ozzmexy (#47361) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kézikönyv megmondja... Vagy nem. :D

(#47360) Tigerclaw: Az olaj egyik feladata, hogy lebegtesse a koszt, a sötétsége önmagában még nem jelent semmit. :)

[ Szerkesztve ]

(#47363) dReFiX válasza AMD Power (#47351) üzenetére


dReFiX
senior tag

048 Egyéb záradék: Ismételt forgalomba helyezés. Okmányirodai ügyintézés..

(#47364) AMD Power válasza Tigerclaw (#47360) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs ezzel semmi baj! Ez a dolga. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47365) csaba1203 válasza Tigerclaw (#47360) üzenetére


csaba1203
addikt

2500 km :Y
Engem is leteremtettek, hogy miért nem használom az autóm hiszen csak 7500 km van benne....
Persze van, aki beleteker 15-20 ezret is de az átlag úgy tudom 10 ezer körül van.

(#47366) ncc1701 válasza Tigerclaw (#47360) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyémbe 25-30e megy évente. :) Van direkt motor tisztító adalék, azzal még sötétebb jönne le, azt 30 ezrenként érdemes beleborítani csere elött.

(#47367) AMD Power válasza csaba1203 (#47365) üzenetére


AMD Power
titán

Én is annyit megyek egy évben kb. 6 év 2 hónap alatt ment az Astraba 49.000km. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47368) Tigerclaw válasza csaba1203 (#47365) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eleve csak olyan 5 ezret terveztem elso evre, de kozbejott a virus. Home office, stb. Csak en hasznalom, nincs csalad. A nyaralas is elmaradt iden, meg a betervezett 1-2 tura a Tatraba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47369) Brogyi válasza Tigerclaw (#47368) üzenetére


Brogyi
senior tag

Milyen olajat kaptál, és hol voltál vele?

(#47370) eami válasza Tigerclaw (#47368) üzenetére


eami
addikt

nekünk első szerviznél volt benne vmi 6k körül februárban, de akkor még nem volt (annyira) vírus téma, előző évben meg is vettük az országos pálya matricát, hogy akkor legalább minden 2. hétvégén megyünk valamerre. na lassan 8k meglesz (a vírus miatt...) :(

(#47371) eami válasza eami (#47370) üzenetére


eami
addikt

edit: mármint decemberben az idei évre :B

(#47372) Tigerclaw válasza Brogyi (#47369) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Itt a helyi Suzuki szervizben, ahol vettem az autot is. Hordobol pumpalta ki, ahogy lattam 0w-20 -as Ecstar volt, amit a kezikonyv is javasol. Mondjuk elotte ra is kerdeztem...hogy tudja, hogy tudom :-) Mast nem is cserelt. A legszuro hofeher volt, a klima szuroje is olyan 90%-os, ezt ki is fujta kicsit levegovel.

Amugy 34k HUF volt, amin kicsit csodalkoztam is. A falra ki volt teve melyik autonak mennyibe kerulnek a kotelezo szervizei, evre, tipusra lebontva es ott 39k volt az autom mellett. Lehet hogy kaptam valami kedvezmenyt, mivel ott vettem az autot...vagy most covid akcio van naluk?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47373) tboldi válasza Tigerclaw (#47372) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk egy pollenszűrő nem olyan drága, simán kicserélhették volna. Főleg, mert 1, a kifújás károsítja a szűrőt, ha sűrített levegővel csinálják, és 2, a klímarendszerekben előforduló gombák és baktériumok ellen kérdéses, mennyire használ ez.

(#47374) csaba1203 válasza Tigerclaw (#47372) üzenetére


csaba1203
addikt

Mivel nem cseréltek szűrőket ez reális ár volt....

(#47375) Tigerclaw válasza tboldi (#47373) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Abbol van egyebkent olyan kompatibilis szuro, ami nem csak port szur, hanem van benne mondjuk szenszuro is?

Ha lenne gomba, bakterium az gondolom a hocserelon tanyazna, vagyis ha csereltek volna a szurot, akkor se oldana meg azt a gondot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47376) Napfénysüti válasza Tigerclaw (#47368) üzenetére

Én se megyek sokat, nekem egy hónapja volt a hároméves szerviz amire szinte pontosan 20 k kilométerrel állítottam be.
Lassan többet megyek az országúti bringámmal mint autóval. ;]

Més que un club!

(#47377) dethroner válasza Tigerclaw (#47372) üzenetére


dethroner
veterán

Rönómba az én szerelőm se szeret légszűrőt cserélni, azt mondja nem földúton járok, csak fújjuk ki. Én meg ragaszkodom a cseréhez, nem az a 2000 forint fog kihúzni a sárból.
Viszont a klímaszűrőt én feltétlenül cseréltetném a helyedben, az ha elkezd bedohosodni, nagyon büdös lesz és vírusok, gombák tenyésztelepe lesz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47378) ncc1701 válasza Tigerclaw (#47375) üzenetére


ncc1701
veterán

Persze, van aktív szenes pollen szűrő, csak az drágább pár ezressel. Én csak olyat teszek az autóimba.

(#47379) ncc1701 válasza eami (#47370) üzenetére


ncc1701
veterán

A vírustól még hivatalosan is bárhová mehettél kirándulni. Direkt javasolták a túrázást, mozgást.

[ Szerkesztve ]

(#47380) Tigerclaw válasza dethroner (#47377) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem ranezett, de tenyleg szo szerint hofeher volt a levegoszuro. Milyen is lenne 2500km utan? Szerencsere nyugodtam maszkalhattam, nezelodhettem. Olajat is csak azert cserelt, mert azt kotelezo cserelni, amugy 15k eseten cserelnenek elvileg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47381) Tigerclaw válasza ncc1701 (#47378) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kicsit tenyleg dohos, de naluk ahogy lattam, csak sima szuro van a klimahoz. Meg az se biztos hogy a szuro cserevel javulna. A karokozok a hutobordan, viztalcan telepednek meg, ahol van viz. Talan nezek valami speci szurot, pl. hatha van HEPA-s, szenszuros kombo.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47382) bb71 válasza ncc1701 (#47378) üzenetére


bb71
őstag

Lehet, hogy nem gyártanak kis autókhoz aktív szenes pollenszűrőt: pl. Kia Picanto, Hyundai Getzhez nem találtam.
Ignis Celerio...? Szerintem ezekhez sincs!

Új Válasz 2020-08-11 20:21:27 (#47372) Tigerclaw
Nem tudom miért, de alap előírás a 0W16 lenne, de szerintem SEHOL az országban nem tesznek bele olyat! Ismerős utánaolvasott - új Jimnyje van -, hogy a gyűrűk miatt kell a 0W16, de ezt letolják a márkaszervizekben... Pedig ott figyel a polcon a 0W16, csak éppen flakonos és nem hordós... gondolom a pénz áll a háttérben, csak nem értem hogy.

[ Szerkesztve ]

(#47383) 2ozzmexy válasza Tigerclaw (#47375) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Létezik szénszűrős, csak drágább... (sima fehér papír 3-4000, aktívszenes 6-8000)

Egyébként a pollenszűrő pont az a szűrő amit nem km-re kell cserélni, hanem időre... mivel azon keresztül szellőzik a komplett utastér... :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47384) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47383) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan igy van. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47385) pető bá' válasza 2ozzmexy (#47383) üzenetére


pető bá'
őstag

ellenben valahol olvastam (tudom, korrekt a forrásmegjelölés :DDD de most nem találom), hogy a levegőszűrő periódusának felezése indokolatlan, mivel néhány 1000 km használat után lesz a legjobb a hatásfoka. Szóval extrém kevés futás esetén nem feltétlen indokolt.. persze én is mindig cseréltetni szoktam: 2-3k-s tétel, 10k km (10-11 hónap) után mondta már a szerelő, hogy kifújja, és még bőven maradhat egy körre; de úgy voltam vele, hogy ha már megvettem, akkor menjen bele az új..

"... and I hope you have a great day!"

(#47386) 2ozzmexy válasza pető bá' (#47385) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A levegőszűrő csereperiódusát felezni valóban indokolatlan, én itt az utastér pollenszűrőjére gondoltam, bár meg lehet hogy elbeszélünk egymás mellett megint. :DDD

Légszűrős gyakorlat nálam: Minden második olajcserénél cserélem ha 6 havonta cserélek olajat és olajszűrőt, ellenkező esetben légszűrőt is cserélek az olajjal és az olajszűrővel.

Pollenszűrő: Nem fújkálom ki, nem mosom ki, 12 hónap után megy a kukába, ezt életkorra cserélem, mivel amíg áll az autó, addig is azon keresztül szellőzik az utastér, a levegőszűrővel ellentétben, ami csak akkor van használva ha jár a motor...

Viszont hogy ne csak okoskodjak, adok egy tippet:
Ha magadnak gombátlanítod tavasszal a klímát az autóban, akkor úgy érdemes csinálni, hogy kicseréled a pollenszűrőt, majd közvetlenül utána gombátlanítasz, így könnyebben átjárja a "gáz" a légjáratokat, tehát hatékonyabban tud fertőtleníteni is. (ami csak illatosít az nem ér semmit)

Én a nyári kerék felrakásával szoktam egybekötni (mert a téliknek száradnia kell és beszívni a gumiápoló habot, addig ráérek bíbelődni a szűrővel meg a "bombával"), olyankor kap egy porszívózást, gumiszőnyegmosást, belső ablakpucolást és műanyagápolást az utastér, folyadékszintek ellenőrzése, stb.
Ha kellemesen meleg az idő, akkor egy külső mosást is alvázmosással.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47387) pető bá' válasza 2ozzmexy (#47386) üzenetére


pető bá'
őstag

nem beszélünk el, a levegőszűrőre gondoltam; a pollent nyilván érdemes mindig, csak ha már a szűrőkről volt szó, gondoltam megemlítem :)

a klímatisztító bombát én pollenszűrő nélkül szoktam megejteni, az újat akkor teszem be, amikor megvolt a tisztítás :)

"... and I hope you have a great day!"

(#47388) 2ozzmexy válasza pető bá' (#47387) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Oh, igen, így már értem amit írtál. ;)

Igaz, akad amelyikre rá is van írva hogy anélkül tudja csak kifejteni a hatását, csak van néhány autó (talán a Splash ilyen), aminek a pollenszűrőjére rá van fröccsöntve a zárófedél, így anélkül nem zárt a rendszer... régi autómban volt egy műanyag takarófedél, amit vissza lehetett rakni pollenszűrő nélkül is, de van amelyikben nincsen, a swiftben van azt tudom. :K

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47389) ncc1701 válasza Tigerclaw (#47381) üzenetére


ncc1701
veterán

Swifthez van aktív szenes szűrő, enyémbe azt tettem. Anya Yarisához is van, abban is az van.

(#47390) ncc1701 válasza bb71 (#47382) üzenetére


ncc1701
veterán

Enyémbe is 0w20-at raktak, és valamiért én is azt vettem a 30 ezreshez cseréhez. Azóta utána néztem, kb 17eft magasságában van 0w16-os olaj, a következő cserénél már az lesz bele borítva.

(#47391) tboldi


tboldi
nagyúr

Én ilyen szűrőt használok, évente cserélem egy ózonos tisztítással egybekötve. Nem olcsó, 13k Ft*, de ez egy év után sem büdösödik be, nem úgy, mint a sima papír pár hónap alatt. :K

Nem tudom, hogy Balenóhoz létezik-e ilyen, az én Jazzemhez nem dobja ki a katalógus, viszont kinyomoztam, hogy a Suzuki SX4-be és a Toyobaru BRZ86-ba pontosan ugyanekkora betét való, ezekhez meg van (FP1827), úgyhogy... :))
Faszán illeszkedik ahhoz képest, hogy nem is ehhez való. :D

*Egy Golfhoz bezzeg csak ~6k Ft ugyanez a típus.

[ Szerkesztve ]

(#47392) laca891


laca891
aktív tag

Autó műszerfalról, hogy lehet karcot eltávolítani. Rá csíptettem egy telefontartót és megkarcolta. :)) Van valamilyen spray?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#47393) ncc1701 válasza laca891 (#47392) üzenetére


ncc1701
veterán

Valami gázos szúrólángos cucc, ami megolvasztja egy pöppet az anyagot. Elég barbárnak hangzik, de működik.

(#47394) beef


beef
őstag

Valaki cserélte már a 2000-es évekből ránk maradt tabletet használhatóbbra? :)

Pl: valami ilyenre

(#47395) csaba1203 válasza beef (#47394) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez jól néz ki kérdés kompatibilis-e vele?

(#47396) Pist@bácsi válasza 2ozzmexy (#47386) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Azért pontosítsunk. A pollenszűrő a külső beáramló levegőt szűri. Én pl. városban csak belső keringetésen használom, a pollenszűrő nem játszik szerepet, teljesen tiszta marad. A klíma tisztításnál is belső keringetésen kell járatni a rendszert, a pollenszűrő itt sem releváns.
Amit érdemes megtenni, az annyi, hogy célba érés előtt az utolsó pár percben kikapcsolni a klímát és átrakni külső keringetésre, így a hőcserélő kiszárad és kevésbé telepednek meg a a baktériumok.

(#47397) dethroner válasza Pist@bácsi (#47396) üzenetére


dethroner
veterán

Tud ám mocskos nagy párát képezni ha lezárod szellőzőt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47398) laca891 válasza ncc1701 (#47393) üzenetére


laca891
aktív tag

Láttam videón, azért azzal nem merem. Vettem pasztát...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#47399) AMD Power válasza tboldi (#47391) üzenetére


AMD Power
titán

Én az éves kötelező szerviznél "mindent" cserélek. Olaj, benzin, légszűrő, pollenszűrő..... Van mindenre amúgy is 40% kedvezményem így ez nem is kérdéses. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47400) pjen válasza AMD Power (#47399) üzenetére


pjen
félisten

Benzin szűrőt hol cseréled?Egyáltalán hol van?Swift 2006.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.