Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48601) Siriusb válasza 2ozzmexy (#48597) üzenetére


Siriusb
veterán

Most ezt olvasva felrémlett, hogy hallottam egy vállalkozásról, talán Gyálon, akik foncsor felújítással foglalkoznak.

(#48602) 2ozzmexy válasza Siriusb (#48601) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az más, általában csak felpolírozzák a felületét, de ár/érték arányban én inkább rendelnék egy középáras új lámpatestet a bárditól vagy sumotól és beszerelném otthon a parkolóban... "ezek csak csavarok, semmi bonyolult..."
Persze ha nem akarsz kínlódni akkor elviheted szervizbe is, vagy felújítatni a foncsort, de ha kicseréled az egészet, akkor 10évig megint le van róla a gond... :U

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48603) dethroner válasza Siriusb (#48601) üzenetére


dethroner
veterán

Nem olcsóbb a felújítás, vagy nem jelentősen. Inkább új lámpát vennék, ha azbbizzó csere nem válik be.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48604) Siriusb válasza 2ozzmexy (#48602) üzenetére


Siriusb
veterán

Ránéztem a Bárdira, 35 eFt darabja. Pár éve külső visszapillantót akartam venni, a gyárit 22 ezerért akarták adni. :W

(#48605) ncc1701 válasza Siriusb (#48591) üzenetére


ncc1701
veterán

Á. Most 4 autó van kettőnkre, a yarissal nem mentem idén sötétben. :)

(#48606) 2ozzmexy válasza Siriusb (#48604) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Na ne szórakozz már velem, most néztem meg Sumo-nál 20k/db...
[link] és [link]

Amúgy én kétféle Osram-ot használtam a corollában: [link] és [link] ezeket bátran ajánlom, mert látni is fogsz vele, nem csak nézni.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48607) Siriusb válasza 2ozzmexy (#48606) üzenetére


Siriusb
veterán

Az igen, egyből barátságosabb az ára!

(#48608) 2ozzmexy válasza Siriusb (#48607) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nincsen raktáron, de ha írsz nekik akkor beszerzik neked, gondolom 40k a szettért jobban hangzik mint 35k/db áron megvenni... ugye ennek fényében egy búra polír+ foncsor felújítás nem fog kevesebbe fájni sokkal... ilyen ez az öregautózás sajnos. Vagy rendelsz "lámpafelújító megoldást" a fb-on... Max lesz neked is ilyen képed:

:DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48609) tboldi válasza Siriusb (#48604) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Bárdi-Unix párosnál mindig minden drága az egyszerű magánszemélynek, leginkább a szerelőknek éri meg a 40-50%-os kedvezményükkel.

Tegnap néztem Mann légszűrőt a Jazz-hez, Bárdi/Unix 11971, Kauffer 5198 Ft.

(#48610) Siriusb válasza 2ozzmexy (#48608) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm! Gondolhattam volna, hogy rád számíthatok. :))

(#48611) Siriusb válasza tboldi (#48609) üzenetére


Siriusb
veterán

Majd rákérdeztek a közelben lévő Suzuki boltban is, általában ott szoktam vásárolni, de szerencsére ritkán kell.

(#48612) SyMbioTe válasza tboldi (#48609) üzenetére

+1, náluk halandóként nem éri meg vásárolni. Csak ha van ott dolgozó ismerős.
Golfhoz most vettem szűrőket, fékeket, a végösszeg egy jó ~15-20k-val alacsonyabb volt, ahol végül megvettem. (helyi kisebb alakatrészbolt)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48613) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Mellőzném a rasszista poénokat, de itt a Maruti Gypsy: [link] :)) ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48614) dethroner válasza Siriusb (#48604) üzenetére


dethroner
veterán

[Itt] látszik nekem milyen változást hozott a lámpacsere.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48615) Siriusb válasza dethroner (#48614) üzenetére


Siriusb
veterán

Mit mondjak, van különbség! Köszi, hogy megmutattad.

(#48616) dethroner válasza Siriusb (#48615) üzenetére


dethroner
veterán

Magam sem gondoltam volna hogy ilyen változást hoz. Külsőre semmi baja nem volt, azt hittem jó lámpáim vannak, csak kell bele tolni egy ledet ;] Aztán megtudtam hogy a fényvisszaverő réteg az évek során elkopik. Főleg amióta nappal is világítunk.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48617) mefistofeles

A szalonban vásárolt téli gumikról...
Tegnap voltam egy Szombathelyi suzuki kereskedésben és az akciós vitara téli abroncs szett, lemezfelnin, centírozva, Yokohama gumikkal 295K forint volt (4 db) Akció nélkül 335K. Szééép...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48618) kovsol válasza mefistofeles (#48617) üzenetére


kovsol
titán

[link]
Ha kimész a kerékért Érdre akkor fel is dobják ingyen a kocsira.
209k az amit gyárilag adnak, nem pedig 295. Persze van nekik más fajta is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48619) Zolás válasza kovsol (#48618) üzenetére


Zolás
addikt

241k a Michelin szettért nem is rossz szerintem. A 209k sem rossz hankook vagy bridgestone gumikkal.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#48620) Tomeeka28 válasza Zolás (#48619) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Én 195 ért vettem egy hónapja a Yokohama szettet. Annyi hogy a felni és a TPMS szenzor az indiai gyárból való nem Esztergomból, azért olcsóbb (legalább is ezzel indokolták az alacsonyabb árat). Igazából jónak tűnik, még nem raktam fel. De lassan itt lesz az ideje.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#48621) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

"*Az Ignis és a Swift modellekhez a motort, a váltószerkezetet és a hibrid rendszert illetően összesen 3+7 év garanciát vállal a Suzuki: az autó többi részére vonatkozó általános 3 év jótállás felett tehát további 7 év extra garancia jár ezekre a kulcsfontosságú elemekre. Az általános garancia 3 évig (vagy 100 000 km-ig) érvényes, a kiegészítő Hybrid Pro (motor, váltószerkezet, hibrid rendszer) garanciaajánlat +7 évig (vagy 200 000 km-ig) érvényes."

Ha élni akar valaki ezzel a +7 évvel, akkor márkaszervízbe kell hordani a gépet 3 év után is?

Hány szerviz van, ha évente olyan 7200km-t megyek?
0km-en átnézik gondolom. 1000km után átnézik, hogy jól lett-e összerakva, nem folyik az olaj, stb.?
Utána 12 hónapra viszem 7200-nál, 24 hónapra 15000 körül, és 36 hónapra 22000 körül, aztán ennyi?
Szóval, ha nincs gond, akkor 5x kell vinni, és abból elvileg 3 fizetős buli?

(#48622) 2ozzmexy válasza mefistofeles (#48617) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ez nem ajánlat, ez rablás...
[link] ezt nem ajánlgatom, csak mutatom... aham, szóval 295k...hmmm. ;]
[link] 4db lemezfelni+ 4db TPMS szelep 80k, aztán innentől olyan télit rakat rá a kedves delikvens amilyet a pénztárácja megenged... (mondjuk HP3: [link] ez alá nem adnám senki helyében és így is 200k-nál járunk...)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48623) SyMbioTe válasza [CS]Blade2 (#48621) üzenetére

Banyek, dupla lett, bocsi.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48624) SyMbioTe válasza [CS]Blade2 (#48621) üzenetére

Na, akkor:

Ha jól tudom mind a 10 évig oda kell hordani, ha kell a garancia, igen.

A dolog meg úgy működik (2019 scross, de gondolom Swiftnél igy ugyanúgy megy), hogy az 1000km utáni első szerviz az 1 év / vagy 15k km. Amelyik miatt viszed (te esetedben 1 év) onnantól végig azt kell követni, tehát 10 év alatt 10x kell vinned.

1000km-nél kb csak ránéznek hogy minden rendben van-e, meg megkérdezik, hogy volt-e valami gond. (Mondjuk ezt nálam az 1 évesnél is kérdezték)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48625) [CS]Blade2 válasza SyMbioTe (#48623) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

És akkor gondolom 3 év után nem csak a motort, váltót nézik át, hanem ugyanúgy mindent, és akkor féket is márkaszervízbe kellene cseréltetni, hogy egy esetleges motor vagy váltó hiba esetén nehogy belekössenek, hogy nem hoztad 4 évnél, 5évnél, stb.
Akkor nem sokkal jobb, mint a rozsdára a 12 év, mert ahhoz meg állítólag rendes lyuk kell, hogy legyen.

(#48626) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Olyat tapasztalt bárki, hogy ez a távolságérzékelő vészfék asszisztens csöppet agresszívan teszi a dolgát? Konkrétan városi használatnál random érzékelt valamit és bekapcsolt, pedig nem volt indokolt a dolog.

A kormányon ha minden igaz átállítottam a közeli érzékelést távolira, azóta nincs gond vele, de azért zavar a dolog.

szerk: 2 hetes S-Cross hybrid

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48627) kovsol válasza KubanitoS (#48626) üzenetére


kovsol
titán

Rá is fékezett, vagy csak csipogott?

May the Force be with you!

(#48628) KubanitoS válasza kovsol (#48627) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem fékezett is, de nem vészfékezéssel. Pirosba borult a kijelzőm és ott volt az ütközés elkerülő jelzés. Kétszer fordult elő egy napon belül, utána átállítottam és azóta nem volt semmi gond.

szerk: Először egy körforgalom előtt lassítottam elsőbbséget adva a körforgalomban lévő autónak, utána egyik lámpánál lassítottam és akkor csipogott mikor közel értem az előttem lévőhöz.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48629) pigmeus válasza KubanitoS (#48628) üzenetére


pigmeus
tag

Nekem is ilyen, nagyon aggresszív, félti az orrát. Erre oda kell figyelni, mert hamar be tud jelezni. Én amúgy is nagyobb távolságot tartok, így meg főleg. Szerintem szokható. De volt, hogy emelkedőn mentem fel és a fent állóra bejelzett :D Akkor mondom most se fel, de se le? :D

[ Szerkesztve ]

(#48630) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Naponta használom az autót (IGNIS), így éjjel az udvarban álltam vele beton placcon.
Az újabb kocsi van a garázsban, ami a fiamé.
Úgy alakult, hogy a fiamnak kell előbb mennie dolgozni, így átálnék a beton placcról a füves részre.
Szerintetek az alváznak nagyon rosszat tesz, ha nem betonon állok vele?
Alvázvédőzve van az autó.

(#48631) KubanitoS válasza GEPESZ66 (#48630) üzenetére


KubanitoS
veterán

Jót nem fog tenni neki hosszú távon az biztos.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48632) dethroner válasza pigmeus (#48629) üzenetére


dethroner
veterán

Azért ez a mókás kis kiegészítő komoly probléma forrása is lehet, akár emberéletekbe is kerülhet ez. Én még nem vettem észre (nem is vezettem 2000 km-nél sokkal többet), de a swift a csajom szerint egyszer megcsinálta azt, hogy a parkoló kocsisor mellett amikor elhaladt, érezhetően fékezett a csipogásvillogás közben. Nekem csak idióta módon viselkedése tűnt fel. Olyan nekem is volt hogy elmentem valami mellett és rinyált, meg olyan is, hogy szép fokozatosan fékezve megközelítettem valakit, tök lassan mentem, és több méterre volt, ha kidugom a lábam, azzal megállítottam volna, de ő panaszkodott.
Munkatársam kevesebb mint egy hete cserélte be a 3 éves scross-t egy hibridesre, és ő előzés közben érzete hogy fékezni kezdett a vészjelzések közben. Azt gondolja lehet túl közelinek érezte, ahogy elment a megelőzött autó mellett, de hát akkor is :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#48633) 2ozzmexy válasza dethroner (#48632) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem lehet kikapcsolni? Én azt hittem ezt a facelift-ben már orvosolták, mert az első Vitara/S-Cross modelleknél az adaptív tempomat bugzott és gyakran kiállt szenzor hibával...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48634) pigmeus válasza dethroner (#48632) üzenetére


pigmeus
tag

Hát, én erre azt tudom mondani, hogy ez tapasztalható. De hogy a 7 hónapos kocsi beleseje és az ablakok már úgy zörögnek, mint a 20+ éves ladáé, hát az még rosszabb. Ebből kifolyólag, valszeg az érzékelő is hamar tönkre fog menni. Onnantól majd nem jelez..

(#48635) KubanitoS válasza 2ozzmexy (#48633) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ki lehet kapcsolni, csak akkor meg nézegetheted a sárgán világító visszajelző lámpát a kocsi kijelzőjén. :D Amúgy nálam nem zörögtek az ablakok, sem a kocsi belseje a 60 ezret futott autómon sem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48636) ncc1701 válasza KubanitoS (#48635) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt 43ekm, szintén semmi zörgés. Be is bszna.

(#48637) pigmeus válasza KubanitoS (#48635) üzenetére


pigmeus
tag

Nálam minden ajtókárpitnál folyik a víz is... senkinek nem ajánlom.. nekem nagyon ráfázós eddig. Egyáltalán nem vagyok vele megedlégedve. Szerintem el is adom, amíg van rá kereslet.

(#48638) 2ozzmexy válasza pigmeus (#48637) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Na jó, az tényleg vérciki... vidd vissza és mondjad h "garancia, helló", azért egy vatta új verda ne ázzon már be, meg ne zörögjön az üveg benne 7 hónap után...

Az én Vitarámban is zörög ez-az (hátsó rendszámtábla, kalaptartó, műszerfal alatt középtájon néha-néha), de én ezt betudom a BP-i utaknak, meg annak h kint áll a szabad ég alatt és nem lepett meg, nem is zavar különösebben...
Igaz, 2200km-nél jár és lassan mennem kell éves szervizre, de nem válnék meg tőle, én szeretem nagyon, és nem hiszem h annyit kapnék érte, mint amennyit nekem most ér... számomra ez még mindig új árában van, viszont azért a pénzért csak hibridet kapnék, ami nekem nem kellene. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48639) SyMbioTe válasza pigmeus (#48637) üzenetére

Azért azt gondolom te is sejted, hogy ez nem normális, hogy beázik az új autó?! Mindenből ki lehet fogni hibás darabot.
Vissza kell vinni, nem pedig nem ajánlani / eladni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#48640) pigmeus válasza SyMbioTe (#48639) üzenetére


pigmeus
tag

Voltam vele már kétszer.... Rendszármot ilyesmit ami zörgött megcsináltam magam. Ezzel már nem tudok mit kezdeni. Ez az igazság, sok ilyen autó van és fut az utakon. Én is legyintettem rá, de tény és való, hogy vannak hibás darabok. Próbálkozok a garanciával, de hát nagyon szerelni se akarók/értők vannak. Úgy adták vissza, hogy az ajtónál le van verve a festék.. Ennyit a garanciáról, meg a jótanácsokról, nem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

(#48641) anonymus89 válasza pigmeus (#48640) üzenetére


anonymus89
addikt

Ismerősöm faterja ilyet vett 2019. nyarán és 7 hónapig bírta mert állandó belső zaj volt az autóban és nem jöttek rá mi zörög a jobb hátsó ajtó környékén.
4x vitte vissza, hogy kezdjenek vele valamit a szervizben és sajnos nem tudták megoldani.
Az lett a vége, hogy eladta 1 évesen és vett egy cx-3-at.

más: honnan tudnék most nb laser-t venni?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48642) ncc1701 válasza anonymus89 (#48641) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon sok mindennel elhajtják az embert gari alatt is. De meg is lehet csináltatni ügyes emberrel, vagy ha olyan, akkor az ember maga meg is tudja csinálni. Ez van.

(#48643) anonymus89 válasza ncc1701 (#48642) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez így van mint, ahogy fékolajcserét sem csinálták meg szervizben (de most komolyan kérni kell??? )
A másik szerelő aki meg opeles az meg rátöltött mert kevésnek látta a fekete olajat.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48644) ncc1701 válasza anonymus89 (#48643) üzenetére


ncc1701
veterán

Mondjuk olaj cserére nem lehet ráfogni, h épp náluk nem zörgött az autó... Elég durva hozzáállás. De nem csodálkozom, márkaszervízben elég fiatal srácokat látok, több bizalmam van az 50 körüli szerelő haveromban, aki gyerekkorától kocsikkal foglalkozik.

(#48645) KubanitoS válasza anonymus89 (#48643) üzenetére


KubanitoS
veterán

Azért ne általánosítsunk. Én Békéscsabára hordom a kocsit márkaszervizbe és nagyon-nagyon meg vagyok elégedve mind a munkával, mind a kollégák hozzáállásával. Természetes dolog, hogy ott vagyok a szerelőkkel a szerviz alatt, közben sztorizgatunk, a szervizes egy-az egyben nekem mutogatja közben, ha bármit észrevesz a kocsin. Közösen nézzük meg a kocsi alját miután felemelték stb stb Ja és a fékolaj cseréjét saját maguk mondták, hogy már kellene és meg is csinálták. Ha jól tudom négy szerelőjük van, de mindegyik emberséges és nagyon korrekt, normális.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#48646) ncc1701 válasza KubanitoS (#48645) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt Bp körül egyetlen autóm egyetlen márkaszervizében sem tapasztaltam hasonlót. Szerelő havernál meg alap. Mondjuk én sosem sajnáltam, ha piszkos lesz a kezem...

(#48647) mefistofeles válasza pigmeus (#48637) üzenetére

Befolyik a víííz????? Bazz ott komoly összeszerelési és/vagy alkatrész problémák lehetnek. A 13 éves swiftembe egy csepp víz se jön be sehol. Zörögni már kezd egy-két helyen szegényke de egyébként tuti!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#48648) pigmeus válasza mefistofeles (#48647) üzenetére


pigmeus
tag

Hát hülyén van megcsinálva, elég nagyok az illesztési hézagok, a másik gond, hogy nem jó az ajtó belső víz elvezetése, illetve a porzáró/párazáró fólia ragasztása elenged, mert pont arra folyik rá a víz. Leszedtem a kárpitot, hogy megnézzem mit csináltak. Kinyomták szilikonnal, illetve duckteppel leragasztották a kisebb lyukakat, majd arra raktak egy újabb fóliát. Elől még úgy ahogy jó, csak ott a kábelen keresztül kifolyik néha a hangszórónál, hátul pedig, valahol a fólia mellett. Ebből annyit lehet látni, hogy ha a kárpitot elhúzod, akkor folyik a víz. Volt hogy a hangszóró rácsából jött a víz elől. Kocsiba még nem folyt be :)) Ezen lehet még javítani, mert ahogy olvasom sokan CTK lapokkal ragasszák telibe. Ez 50 körül van mindennel pluszban. De ez nem oldja meg az ablak, illetve most már a szélvédőnél jelentkező burkolat folyamatos recsegését :D Az szélvédőnél írják, hogy raknak oda vmi gumit, hogy lenyomja a műanyagot. Ez most jött elő, hogy használom jobban a szélvédő fűtést, gondolom, a meleg megevett már vmt, vagy ettől el is vetemedett. De az ablakkal passz. Majd hívok más gárdát is a környékről. De van ahol csak WD40-el befújják, aztán jó egy hétig se.

[ Szerkesztve ]

(#48649) anonymus89 válasza ncc1701 (#48644) üzenetére


anonymus89
addikt

Természetesen nem arra gondoltam, hogy abból következik.

KubanitoS: én nem általánosítottam, csak leírtam a tapasztalatomat persze nem én voltam jelen szerviznél hanem faterom...( aki szokásához híven inkább tolja a szöveget mint odafigyelne)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48650) erh75


erh75
tag

Ha az S-cross-nak az alu felni helyett a téli gumi lemezfelnin lesz, új csavarok kellenek ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.