Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47951) knltuning válasza AMD Power (#47949) üzenetére


knltuning
tag

Nekem kb 3 eve van nexen negyevszakos gumi 2005 1.3 swift.. eddig jol vizsgazott hoban is (hegyek kozott lakom), volt ahol alig birt par auto felmenni vagy nem is tudott nekem meg se kottyant.. draga premium nyari gumi kapart mindig indulasnal ez nem nagyon gondolom jobb a tapadasa... vizes uton kurva nagy fekezesnel tokeletesen megallt az auto ha nem csattanas lett volna belole mert a nyomi kikanyarodott elem.. eddig tokeletesen bevalt en mar csak 4 evszakosba gondolkodom.. ha opelen is lemegy a nyari meg a téli akkor megy arra is a 4evszakos..

[ Szerkesztve ]

(#47952) FollowTheORI válasza 2ozzmexy (#47950) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A marketing ereje megfizethetetlen... :D

Én pl most Nokian gumikat tesztelek, jóval olcsóbbak, és szerintem a tesztek nem mutatják mennyire jó azis, mint "olcsó" prémium.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#47953) Zoleee83 válasza knltuning (#47951) üzenetére


Zoleee83
addikt

Dobnál légyszi egy típust ebből a Nexenből? ;) Előre is köszi!

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#47954) knltuning válasza Zoleee83 (#47953) üzenetére


knltuning
tag

Persze kuldom

Nexen N'Blue 4 Season

https://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/nexen/n-blue-4-season-wh17-175-65-r14-82t-p366464595/

(#47955) Siriusb válasza knltuning (#47951) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatokat. Egyre több ilyet olvasok, így most már egyre valószínűbb, hogy legközelebb én is négyévszakosra megyek. Csak azt sajnálom, hogy akkor a gyári alufelni porosodni fog, kénytelen leszek a lemezfelnit használni télen-nyáron. :(

(#47956) 2ozzmexy válasza Siriusb (#47955) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Ferikém! Egy garnitúra szép dísztárcsát az Úrnak... " :DD

Felrakhatod alufelnire is, csak télen öblögesd róla a sót... ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47957) knltuning válasza Siriusb (#47955) üzenetére


knltuning
tag

En eladnam.. a gyari suzukis disztarcsat lefestettem feketere es szebb mint uj koraban meg jol is all ez a szin az autonak.. :)

Igen mielott valtottam en is utana jartam a temanak.. sokat olvastam rola es mindenhol jokat.. meg szerintem a mai negy evszakos gumiknal mar hibas az a berogzodott velemeny h szarok 10-20 eve meg biztos azok voltak sokan meg megragadtak ebbe a tevhitbe.. persze sportkocsira nem vennek meg azt telen sem hasznalnam de egy atlag autora 200 loeroig siman raraknam... a nexen negyevszakos gumi meg tesztgyoztes is volt olvastam valahol..

(#47958) tboldi válasza Siriusb (#47955) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én alufelnin nyomom egész évben, semmi bajuk. :)

(#47959) knltuning válasza knltuning (#47957) üzenetére


knltuning
tag

(#47960) knltuning válasza tboldi (#47958) üzenetére


knltuning
tag

Jo az a felni szuzkara elfogadnam :K

(#47961) tboldi válasza knltuning (#47960) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

OZ Superturismo GT 15x6,5 ET43

(#47962) FollowTheORI válasza Siriusb (#47955) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vannak télen is használható könnyűfém felnik amúgy. Főleg azok amik nem fényes lakkozásúak. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#47963) knltuning


knltuning
tag

Meg persze az ar sem mindegy.. elotte michelin dunlop meg continental gumikat reszesitettem elonybe.. opelra ha most vennek nexen negy evszakosat akkor 60bol kijonne.. a dunlop nyari majdnem 100volt es meg telit kulon venni.. ha csak 5 evig kibirja akkor is ha hosszutavon nezem 10 ev 120ezer forint es ket uj garnitura 5 evre lebontva.. a dunlop 100 ezer 10 ev plussz meg egy 100 korul a teli es az is 10 eves gumi mar.. ha addig kitartanak es nem kell azokat is cserelni 5 evente kb.. mert hulye azert nem vagyok :C

(#47964) beef válasza knltuning (#47963) üzenetére


beef
őstag

10 évig nem igen bírja egyik gumi sem, főleg a téli.
Illetve bírja, de azokat max a falon tartanám, nem autón :)

(#47965) Zoleee83 válasza beef (#47964) üzenetére


Zoleee83
addikt

10. éves a Pirellim, most lett cserés. :D
Jó volt eddig a futófelület és sehol sem volt kirepedezve/elfáradva, most érett meg a cserére.
És nem a fillérb***s miatt hidd el.
Ápolva volt, és minden évben cserélgettem a nyárival, ennyi idő alatt amúgy már 2. nyári szettnél tartok.

De most gondolkodom az Alessio aluk eladásán, mert nehezek és unom a cserélgetést, lehet lesz 4 évszakos és annyi.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#47966) sepsi0 válasza knltuning (#47954) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Ugyen ezt a gumit használom 2,5 (sőt Novemberben lesz 3 éves) éve SX4-en 205 60 16.
Előtte Conti nyári és Michelin téli volt. 4-5 év után 70% mintával elöregedtek, szétrepedeztek. Garázsban tároltam a levetett köpenyt ahogy kell.... Ezután bepróbáltam a Cordiant Sport 2 nyári gumikat (orosz, conti licens) ez is jó volt nyáriban. De a legjobb döntésem ez a Nexen volt. 96k volt a garnitúra és még nem hagyott cserben, nem volt gondom vele.
Asszonytól féltem kicsit, mert ő sportosan vezet és ált ő viszi a gyerekeket. Hónapokig minden nap kérdeztem van e gond a gumikkal. Semmi nem volt. Kb 18k van a gumikban még jó a minta, szerintem még 2 telet simán jó lesz.
Ezután csak ezt veszem én is.

Amúgy Michelin 4évszakost akartam venni. Meg is rendeltem, de több mint 1 hónapig nem jött, 150k helyett 120k lett volna. Mivel közeledett nagyon a tél, megrendeltem a Nexent.
Szerencsére másnap már fel is rakták, mindenhol 4-6 hétre kaptam volna akkor időpontot, elcsúsztam nagyon. Egy ismerősöm akinek autómentős cége van vállalata be és másnap már fent is volt a Nexen...

Haverom a Linglongra vagy mire esküszik. Audi A6 ja van chippelve, peres gumi 18". Ültem mellette többször, állat módjára vezet, de sohasem csúsztun meg, nem sodródtunk. Azt mondja hamarabb elkopik, de végig tapad. Szerintem az is jó lehet, de ugye nem személyes tapasztalat.
Az biztos, hogy két garnitúrát soha többet nem tartok, de legalább van 8db felnim...

[ Szerkesztve ]

(#47967) Siriusb válasza tboldi (#47958) üzenetére


Siriusb
veterán

Eddig mindenhol azt hallottam, hogy a téli sózás árt az alufelninek. Ez fals info lenne?

(#47957) knltuning
Feketére? Már így is halottaskocsinak becézik a fekete WagonR-t. :D

(#47956) 2ozzmexy
:))

(#47968) AMD Power válasza sepsi0 (#47966) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ahogy elnézem nem vagyok "hülye" a Nexen Blue 4 Seasonnal. :R

tboldi Ha alufelnis lesz a gép amit veszek, engem nem érdekel. Én télen is azzal fogok menni. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47969) Siriusb válasza FollowTheORI (#47962) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez nekem új. :B

(#47970) tboldi válasza Siriusb (#47967) üzenetére


tboldi
nagyúr

Felület/bevonat válogatja, a polírozott, szálcsiszolt, fényes darabok nem szokták bírni hosszútávon, viszont a hagyományosan festett felniknek nem lesz bajuk, amíg nem sérülnek meg.

Az enyémhez pl. oda is írták a specifikációjába, hogy winterproof.

(#47971) eami válasza Siriusb (#47967) üzenetére


eami
addikt

alapvetően nem árt, csak ha megkarcolod a felső réteget, lepadkázod, stb... akkor árt.

(#47972) Siriusb válasza tboldi (#47970) üzenetére


Siriusb
veterán

Fényes, lakkozott felületű van.

Az enyémhez pl. oda is írták a specifikációjába, hogy winterproof.
Ja kérem, így könnyű...

(#47971) eami
Koros már a felni, itt-ott vannak kisebb sérülései, nem tenném ki a téli körülményeknek.

(#47973) AMD Power


AMD Power
titán

Felfrissült a Suzuki Swift

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47974) stickermajom válasza AMD Power (#47973) üzenetére


stickermajom
addikt

"Ezzel szemben újdonság, hogy mostantól alapáron adják a LED-es fényszórókat"

:F Eddig nem? Felszereltségi listában én most is szép S betűket látok a LED-projektor mellett az összes felszereltségnél.

Közben meg lett ma rendelve az autó, köszönöm a TPMS és felni tippeket!

(#47975) dethroner válasza AMD Power (#47973) üzenetére


dethroner
veterán

Frissült a francokat. Lehozták az alsóbb szintekre is már a korábbi GLX felszereltséget, elvettek a motorból pár lovat és bedobtak pár új színt. És mindezért csak kb fél millával kell többet fizetni? :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47976) Yenka


Yenka
csendes tag

Régebbi kérdésem, de megoldást még nem sikerült találnom.
Ajtónyitás távirányítós kulccsal:
1x vezető oldali ajtót kinyit
2x összes többi ajtót kinyit
Vajon át tudom valahogy állítani, hogy az első gombnyomásra minden ajtót nyisson?
(Mi folyton ketten ill. hárman ülünk be az autóba, ezért számunkra így praktikusabb lenne.)
Próbáltam hosszan nyomni a nyitógombot, semmi változás.
2007-ben gyártott Swift, riasztó nélkül.

(#47977) eami válasza Yenka (#47976) üzenetére


eami
addikt

könyve nincs meg?

(#47978) tboldi válasza Yenka (#47976) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem hinném, hogy ezen lehetne változtatni.

(#47979) eami válasza tboldi (#47978) üzenetére


eami
addikt

mostaniaknal lehet, szóval kitudja.

(#47980) knltuning válasza sepsi0 (#47966) üzenetére


knltuning
tag

Igen ismeros a sztori.. :) en is mindig elrakom szepen a gumikat lekezelve lemosva de a gumi eloregszik... suzukin contik voltak nexen elott.. opelen dunlop van nyari es michelin teli de mar varom h csere legyen nekem sincs mar kedvem baszakodni veluk.. ha van mar mas lehetoseg is akkor minek dobjak ki egy csomo penzt... en elesbe tapasztaltam h jo gumik ezek a nexenek igaz nem igy terveztem de legalabb tudom h jok ugymond semmivel sem erzek hatranyt mintha kulon premium gumik lennenek sot meg elonye is van.. sztem jobban tapad nyaron.. telen meg ugyan ugy felmegy mindenhova hoba.. esobe jol fekez es anyagilag nagyon megeri... :C

(#47981) tboldi válasza eami (#47979) üzenetére


tboldi
nagyúr

A mostaniak azért jóval okosabbak. :)

(#47982) knltuning válasza Siriusb (#47967) üzenetére


knltuning
tag

ez jo nekem is mondtak mar az opelre.. de suzukira meg nem.. :DDD erdekes az asszonynak vettem ket szin kozul kellett valasztani feher vagy fekete mert ezeket szereti es fekete lett egyezik az izlesunk.. igaz most mar nagyon hajlik valami mas szinu kocsira asszem a piros is tetszik neki.. de sajnalnam eladni a suzkat a szivemhez nott meg mar majdnem mindent kicsereltem benne ha jo volt ha nem.. nem szeretem ha mar regi valami a kocsiba.. am a kovetkezo auto egy kabrio lesz azt tervezzuk mivel csaladi auto mar van.. a gyerek mar tud ulni mellette anyosulesen.. oviba meg munkaba jarni neki tokeletes lenne.. remelem nem mostanaba lesz szeretek a kis rizsraketaval nyomulni neha ugy szol ram h ne hasznaljam.. :C

(1 evet dolgoztam regen a suzukiba nem soron de lattam a folyamatokat h keszul az elejetol a vegeig akkor mindig is mondtam h nem kell soha suzuki ahhoz kepest most nem akarom lecserelni.. es persze az uj vitara meg sx gyonyoruek ha vennek megint uj autot biztos h suzuki lenne.. valtoznak az idok) :D

(#47983) Drughi


Drughi
addikt

Van egy Ignisem 2007-ből.
Találok rajta obd csatit? Ha igen hol?

(#47984) Siriusb válasza Drughi (#47983) üzenetére


Siriusb
veterán

Biztosan lesz. Szerintem nézzél fel alulról a műszerfal alá a kormánytól balra.

(#47985) 2ozzmexy válasza Drughi (#47983) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link] 2000 után minden autóba kötelező amit újonnan helyeznek forgalomba...
Keresd, ott lesz, remélem benzines Ignis...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47986) beef válasza Drughi (#47983) üzenetére


beef
őstag

Bal térdednél keresd. Persze csak ha bent ülsz vezetőülésben :)

(#47987) Drughi


Drughi
addikt

Meglett, köszi mindenkinek!
A motorházfedél nyitótol egy arasznyival jobbra van

(#47988) PNP válasza stickermajom (#47974) üzenetére


PNP
őstag

Az a lista már a frissített Swiftre vonatkozik, és szerintem hibás, legalábbis ugyanabban a katalógusban a képeken a GL-nek továbbra is halogén fényszórója van, hátul is maradt a régi lámpa.

(#47989) mvkly


mvkly
senior tag

200+ km után az Ignis (2020) átlagfogyasztása 6,5L. Ezt vihetem lejjebb? Start-stopot nem használom, csak város, a dugók is mérsékeltek. 1800-2800rpm közt mozgatom, egyszer-kétszer belenyaltam 3e fölé egy kicsit csak az érzés kedvéért.
Ami talán gond, hogy nagyon rövid a szinkron a kuplung/gáz közt a régi Swift után, azt még szoknom kell. 1-esben ki kell húzni 2000 fölé, mert váltáskor rúg egy picit a motor. Van, hogy szép az átmenet ez alatt is, de nem mindig, még bőven idomulnom kell a drágához.

(#47990) beef válasza mvkly (#47989) üzenetére


beef
őstag

Ezt igen nehéz megmondani, mert attól függ hogy vezetsz és hol :)
Nekem legutóbb ~800km, nagyrészt autópálya, gps szerint 130-140 (különösebb akadályok nélkül), két ember + csomagtartó fullon. 6 liter alatt.
Kisvárosi + külterületi közlekedés: 4.8 - 5.4 (nem eco módban).
Igaz ez 2017-es, nem hibrid, nem start-stoppos.

[ Szerkesztve ]

(#47991) Brogyi válasza mvkly (#47989) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem az első tank benyával 6,2 jött ki februárban néhány éve. Türelmetlen vagy. Az a 200+ semmi. Még minden nyers. :)
Most hajnalban Bp-n olyan 3-sal kezdödő fogyikat írt ki. Ha még durván egy litert hozzáadsz még az is jó.
Hazafele már ébren voltak a Fittipaldik, és már nem sárgán villogott a lámpa az úton. Így elkezdett nőni.
Hétközben pedig 5 körül lesz majd.

(#47992) mvkly válasza Brogyi (#47991) üzenetére


mvkly
senior tag

@beef, @Brogyi

Köszi, ez jól hangzik, én is a még nyers állapotra gyanakodtam. Nem a $ jelek peregnek a szemem előtt, de messze vagyok az ideális, általatok is hozott számoktól. Érdekelt az oka, noha a vezetési stílusom sokat finomodott az évek alatt. Türelmetlen inkább a vasárnapi urakkal és a feltűnően bizonytalan (ált. női) sofőrökkel szemben voltam anno. Manapság már nincs talpgörcsöm, ha csak 40-el gurulok 65 helyett.

(#47993) Brogyi válasza mvkly (#47992) üzenetére


Brogyi
senior tag

Sajnos Bp miatt zömében az 5-sel kezdödőt látom. :(

(#47994) 2ozzmexy válasza Brogyi (#47993) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szerintem az egy jó fogyasztási adat egy akkora autóra BP-en, a Vitara 7,9-8,0 között írja, az 1,4Twinport Astra is eszik annyit, az egyik kollégám az 1,7TDI Astrat levitte 5,7-re de hajnalban jött dolgozni és késő este ment haza, tehát oda vissza összesen 5 lámpa fogta meg, szóval egy kis benzinestol az nagyon jó fogyi...
Az 5,5l alá többnyire a vidéken autozok viszik, 5-osben 60-al végig lámpák nélkül...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47995) AMD Power válasza mvkly (#47989) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem a fogyasztása csökkeni fog ahogy egyre jobban kezd majd bejáratódni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47996) dethroner válasza AMD Power (#47995) üzenetére


dethroner
veterán

És pár hónap múlva beáll a "leszarom" állapot és elkezd nem foglalkozni azzal, hogy marad az a pár deci különbség a többiekhez képest :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47997) ncc1701 válasza dethroner (#47996) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez az. :) Nekem most pár decivel többet eszik, mint egy éve, de pont lesz@rom.

(#47998) Yenka


Yenka
csendes tag

Suzuki swiften keresek olyan csatlakozási pontot, ahol a motor beindulása után 12 volt feszültséget találok. (Tehát gyújtáson 0 volt, majd járó motornál 12 volt) Próbáltam az olajnyomás kapcsolónál, de ott 8-10 volt, vagy kevesebb feszültség mérhető. Kérem aki tud mondani ilyet, segítsen!

[ Szerkesztve ]

(#47999) pjen válasza Yenka (#47998) üzenetére


pjen
félisten

Ha van ilyen akkor azt szerintem a generátor,fesz szabályzó körben keresd.

(#48000) 2ozzmexy válasza Yenka (#47998) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nappali menetfény? Esetleg többet is elárulsz hogy miért csak járó motornál? Amúgy ez esetben még a generátorról visszajövő töltőkáblet ajánlom figyelmedbe, de azon meg ~14,4V lesz. Ha belegondolsz ez azért sem egyszerű, mert amint beindult, az autó utána gyújtáson van, tehát ami gyújtáson kap 12V-t, az 99% hogy járó motornál is és vica versa... :K a maradék 1% pedig direktben van kötve a feszstabra (diódahíd, ki hogyan ismeri) az akku nélkül.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.