Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47801) 2ozzmexy válasza csaba1203 (#47799) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A contis? Fújni jó, ha nálad van és nem foglal több helyet mint a lábpumpa, az király, de a mérője... mihez képest pontos? Nekem a kézi olcsó mérő, a benzinkúti minősített, a TPMS meg a kompresszor 4 különböző nyomást mér ugyanarra a kerékre...

Csak vigyázz vele, állítólag le tudja égetni a szivargyújtó vezetékezését a műszerfal mögött, de nekem ilyen gondom nem volt vele soha, bár én csak ellenőrzésre használom... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47802) csaba1203 válasza 2ozzmexy (#47801) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi marad a lábpumpa az pontos és nem tesz kárt az autómban. :D :DD

(#47803) AMD Power válasza AMD Power (#47779) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek a mérési adatok reálisak? SX4-re?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47804) blakey válasza csaba1203 (#47802) üzenetére


blakey
titán

A kompresszor sem tesz kárt az autódban. Kényelmes. Én is lábpumpát használtam 2 évig aztán kipróbáltam a kompresszort, mert na, azért van, :) és évi 3-4 ellenőrző-fújáshoz tökéletes. a méréshez, meg egy tanusítvánnyal ellátott, pontos műszert használok, kiváló.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47805) csaba1203 válasza AMD Power (#47803) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem igen ha megnézed 5.2-8,5 közt bármi lehet....

(#47806) 2ozzmexy válasza csaba1203 (#47802) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem azt mondtam h tilos hazsnálni, hanem hogy terjed egy ilyen dolog is a Vitarások között, de nem tudjuk mi igaz belőle és mi nem... tehát ne vedd készpénznek, ebben blakey-nek van igaza, kényelmesebb mint a lábpumpa és azzal az évi 3-4 ellenőrzéssel nem hiszem hogy kárt tenne az autóban...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47807) csaba1203 válasza blakey (#47804) üzenetére


csaba1203
addikt

A pontosság nálam mérvadó és a Michelin az ebben jó a benzinkutas vackoknak sokszor a kikopott csatlakozója okozott bosszúságot na akkor vettem a lábpumpát és nem bántam meg....

(#47808) tm5 válasza AMD Power (#47803) üzenetére


tm5
tag

Hát a mi (családi) tapasztalatunk az, hogy inkább 10 liter körül fogyaszt sok városi használat mellett. Vagy csak picivel alatta...

(#47809) tboldi válasza tm5 (#47808) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ez már túl soknak tűnik, nincs valami műszaki probléma? :F

(#47810) blakey válasza csaba1203 (#47807) üzenetére


blakey
titán

Mindig jó a pontosság de ennél nem feltétlenül pontosabb a lábpumpa. Jó az a Michelin de én a biztonság kedvéért tartok egy ilyen mérőt is az autóban. Természetesen nekem is van egy jóféle lábpumpa a csomagtartóban. Benzinkúton már évek óta nem mértem, de azok nem feltétlenül pontosak illetve biztos van amelyik pontos de akkor mindig oda kéne járni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47811) AMD Power válasza csaba1203 (#47805) üzenetére


AMD Power
titán

Én főleg 80% Bp fogom használni sokszor rövidebb távokra...

tm5 Ott akkor valami nem stim. Egy 2.0.benzines autó eszik ennyit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47812) 2ozzmexy válasza AMD Power (#47811) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hm? Hogy mennyit a mekkora a hol? Azt ne mond h a fastra nem harap be télen 11-et BP-en a reggeli csúcsban fűtéssel családdal tokkal vonóval...

A Vitara az 1,4BJ-el eszik 8-at nyárigumival klímázva, osztan aszonta a nénje hogy e má júró6cés... :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47813) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47812) üzenetére


AMD Power
titán

:)) Most rekord fogyim lett 8.5-el de ez is csak azért mert fals levegő miatt jobban dúsított az ecu. Pont ma voltam vele szerelőnél reggel. ;) 6.5 éves átlagom nyáron kb 6.5-7 liter , a téli rekordom 8.2 liter volt. 12 éve ugyan azon a kúton tankolok ugyan azon a pisztolynál.

Soha nem fűtök az autóba.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47814) tboldi válasza 2ozzmexy (#47812) üzenetére


tboldi
nagyúr

Háhh! Az én öreg szarom 6,8-at mutat most ~100 km város után. :P

(#47815) pjen válasza AMD Power (#47813) üzenetére


pjen
félisten

Télen nem vezetsz?

(#47816) AMD Power válasza pjen (#47815) üzenetére


AMD Power
titán

Miért ne vezetnék? Mert utálok a kocsiba fűteni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47817) pjen válasza AMD Power (#47816) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt trabantom,a lehelet ráfagyott a szélvédőre belülről.Nem tudom télen időnként megállsz és lekaparod kívül belül.+minusz 15 fokban kétszáz kilóméter,irha bunda,vastag kesztyű,bunda csizma.Érdekes lehet.

(#47818) tm5 válasza tboldi (#47809) üzenetére


tm5
tag

Rendesen karbantartott, szerintem normálisan vezetett autó. Lehet Debrecennel van a gond. Azért itt, britt tudósok szerint is és szerintem bárki helyi megerősíti neked, több időt töltesz dugóban mint Pesten.

(#47819) 2ozzmexy válasza tm5 (#47818) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Azért itt, britt tudósok szerint is és szerintem bárki helyi megerősíti neked, több időt töltesz dugóban mint Pesten."
Igen sok pénzt merek rá tenni h nem... azért az 56perces parkolóhely keresésem nálam még mindig viszi a pálmát... nem úgy hogy nem volt hely, hanem hogy tilosban sem (rakodási terület, kapukijáró, rokiparkoló, forgalomtól elzárt terület sem!), nem tudtam konkrétan kiállni a forgalomból, de van egy jobb rekordom is számodra, Rákóczi tér Blaha Lujza tér 42 perc a nagykörúton... Értem én h nagyváros meg minden, de itt ha beáll a város akkor beáll mint a szög...
De gyere egyszer fel, beugrasz mellém az i30-ba aztán bejössz velem dolgozni hétköznap reggel 7kor délbudára... jó esetben fél9re bent leszünk... (12km)

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47820) 2ozzmexy válasza tboldi (#47814) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De itt a turbóóóó döntije belefelé a léget, a zecu meg nem győzi tolni mellé az E10es nyálat. ;] :P Nem is értem minek befecskendező, egy cső aztán csókolom... ;]

@AMD Power: Szerintem az M15A is olyan 8 lityit fog szürcsölni, az kb reális BP-en. Csak találj már végre egy jó állapotú megkímélt és szép példányt és vedd is meg. :DDD Minőségi ugrás lesz a mostanihzo képest... [link] Most úgyis tél jön, a klíma ráér tavaszig, egygazdás...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47821) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#47819) üzenetére

Ne aggódj, dugó minden nagyobb városba van, és egyik sem sokkal kellemeseb mint egy Bp.-i.
Győrben tegnap közel 1 óra alatt sikerült reggeli órákban megtenni ~5-6km-t.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47822) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#47821) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A jóléti társadalom hátrányai... ;]
"Rosszabbul élünk mint 4 éve..." :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47823) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47820) üzenetére


AMD Power
titán

Nyugodj meg. Majd veszek! :) Amúgy semmi kedvem autót venni. Utána járni, menni, megnézni. Hozzák ide a ház elé, lemegyek megnézzük, ha jó kifizetem és kész! :DDD Persze csak vicceltem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47824) dnelb válasza 2ozzmexy (#47820) üzenetére


dnelb
veterán

m15a lazán beverte a 10et nekem is bpn.. :D viszont főúton eljartam vele 5.6-6.2 között.

[ Szerkesztve ]

(#47825) tboldi válasza 2ozzmexy (#47820) üzenetére


tboldi
nagyúr

Neked nem örülnek a bébifókák, rám viszont büszkék lehetnek, mert 1 decivel csökkent a fogyi a 12 km-rel ezelőtti állapothoz képest. :D
[kép]

(#47826) 2ozzmexy válasza AMD Power (#47823) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én nyugodt vagyok, csak látom kezdesz megcsömörleni ettől már, a linket azért nyisd meg, mert ez meg érne nekem 1 órát az életemből... ha annó ilyen szép és rendezett múltú mazda 6-okat néztem volna... most nem lennék itt. ;]

@dnelb: Most úgy vettem ki a szavaiból hogy inkább arra tendál, az M13A-t úgyfest elengedte, ami nem is baj, az 1,5 kicsit "harapósabb". A fogyasztás leginkább genetika és vérmérséklet kérdése is, hogy tudod e tűrtőztetni magadat bizonyos szitukban...
Amikor már jó ideje nagypapásan crúzolok, akkor szokott a bal 2-ből jönni a hang (3 éves fiam gyerekülésben): "Apu, rúgjuk már..." :DDD mégsem mondhatom neki h "nem, apu sóherkedik a benzinnel..." :D naná hogy elforgatom 4ezerig. ;]

@tboldi: Igazából nem lepődtem meg, a gyári adat 6,9L/100km a városi fogyasztásra, hogy csak 1 litert tévedtek... van ilyen. ;] Az az 1L difi valószínűleg abból adódik össze, hogy:
1. nem vagyok ideális súlyú pilóta (aputest)
2. a csomagtartó tartalma (szerintem 50-100kg pluszban tuti van benne ;] )
3. E10
4. klíma ON
5. SS OFF
6. indulás előtti melegítés+turbó hűtés érkezéskor
7. a váltási ajánlásokat én be nem tartom (2000-nél kéri a következő fokozatot... csak ez nem dízel :W )

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47827) tboldi válasza 2ozzmexy (#47826) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az 1-es és 2-es nálam is adott. Meg ha úgy veszük, az 5-ös is, mert nincs. :D

Apropó 2-es pont, tegnap vettem két plédet a csomitartóba. :)

(#47828) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47820) üzenetére


AMD Power
titán

Sérült több helyen is. Nem tudom,hogy a motorháztetőn mik azok a foltok. Rossz benne a klima. Ki tudja mi baja van. Csak 2 lufi van benne. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47829) dnelb válasza 2ozzmexy (#47826) üzenetére


dnelb
veterán

En azért vettem anno 1.5ot mert abból csak GS van, és nem váltó problémás.. Árban meg annyi mint egy Glx, gs 1.3as..

(#47830) gerii válasza AMD Power (#47803) üzenetére


gerii
addikt

1.6 automata 2WD: Bp, síkon, melóba napi 20km, 8-10L között, nem pöcsölve vezetve. Nyáron most 9L volt klímával.
1.5-re 6-8 között hallottam.

(#47831) AMD Power válasza gerii (#47830) üzenetére


AMD Power
titán

Az a 6-8 már nagyon szimpatikus lenne. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47832) gerii válasza AMD Power (#47831) üzenetére


gerii
addikt

6-7 között én az 1.3-as vasaló Swifttel jártam, szóval szerintem 7 alá nem nagyon megy az SX4 sem

(#47833) AMD Power válasza gerii (#47832) üzenetére


AMD Power
titán

Persze nincsenek illúzióim. Mégiscsak egy 1x éves autóról van szó , ráadásul elég magas építésű. Egy átlag 8 literes fogyasztással ki lennék egyezve!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47834) 2ozzmexy válasza AMD Power (#47828) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A két lufi az valóban karcsú... megtéveszt a GLX mindig... :(
A 8L/100km BP-en egészen élhető fogyasztás szerintem ha abból indulsz ki hogy nekem is annyit eszik az EURO6C Vitara...

@tboldi: Nem is drága ez a pléd annyira... majd csomagtértálca híján lehet nézek én is egyet...

@dnelb: A Suzuki megreformált csomagjai mindig megkevernek, abból nem a GLX volt a legnagyobb? :F

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47835) tboldi válasza 2ozzmexy (#47834) üzenetére


tboldi
nagyúr

Régen a GS volt a legmagasabb, a GC volt a legalja és a GLX a középső.

Egyébként a WagonR-ünk is GLX.

(#47836) dnelb válasza 2ozzmexy (#47834) üzenetére


dnelb
veterán

2005os szériánál GC, GLX, GS, Sport. Persze vannak atfedesek hogy ki mit kért bele, de ez az alap.. Full GCben még fordulatszám sincs xd
1.5be minden van, keyless, 8 lufi, fűtött ülés, digit klíma stb :)

(#47837) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Sziasztok! Suzuki splash-t vagy swift-et vásárolnék maximum 1,2M értékben, akinek lenne esetleg eladó, keressen meg nyugodtan privátban, köszönöm!

(#47838) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Pár hete kerestem a tisztelt plénumot, h cc. 500k-ért régi kettes Swift-et vegyünk a nejemnek szaladgálós gépnek. Ész érvekkel lebeszéltetek erről a szériáról. Azt kell, h mondjam teljesen igazatok volt, megnéztem párat, de lehangoló volt a látvány, tapasztalat. Emeltük a tétet 1,2mill-ra, és az általatok javasolt már újabb "gombóc" szériát kergetjük. Találtunk ebben az árfekvésben egy 1,5-ös VVT azt hiszem 100LE körüli. Napokban megyünk megnézni. Azt szeretném megkérdezni, h érdemes az 1,5-öst hajtani, vagy maradjunk a kisebb 1,3 nál?? Továbbá mit érdemes tudni, mit nézzek át rajta ha megyünk a mustrára??
Tisztelettel köszönöm!! :R

Üdv:

Joe

(#47839) pjen válasza simonjoe (#47838) üzenetére


pjen
félisten

Ha 1,3 ast veszel nyelestengely csapágy és ABS kocka a fő hiba lehetőség.Kilóméter függvényében érdemes rákérdezni volt e csapágy csere.A sebváltóolaj csere nem számít.

(#47840) AMD Power


AMD Power
titán

SX4 1.5 benzines autópályán mennyit pörög ilyen 130-140km/h körül?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47841) pjen válasza AMD Power (#47840) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ hányadikban mész 130 at+mivel méred a sebességet.

(#47842) eami válasza pjen (#47841) üzenetére


eami
addikt

2esben :DDD

(#47843) pjen válasza eami (#47842) üzenetére


pjen
félisten

Enyém 1,3 as kettesben 100 nál határol,kipróbáltam.Egyébként mehet negyedikben vagy ötödikben is 130 al.Útviszonyoktól függő.

(#47844) dReFiX válasza simonjoe (#47838) üzenetére


dReFiX
senior tag

Közelben nincs márka szerviz? Érdemes ott át nézetni és pontosan meg mondják mennyibe kerül vállalható állapotba hozni az autót

(#47845) szivacs1987 válasza AMD Power (#47840) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

[link]
Ezalapján 120-nál 3600-at -> 3900-at 130-nál, és 4200-at 140-nél.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#47846) eami válasza pjen (#47843) üzenetére


eami
addikt

csak viccnek szántam :P amúgy nem nagyon próbálgattam még ilyen szempontból. autópályára fel volt már olyan hogy 3asban 110ig megküldtem, mert olyan volt a forgalom aztán szépen felváltogattam.

(#47847) pjen válasza eami (#47846) üzenetére


pjen
félisten

Gondoltam,én viszont tényleg mentem 100 at másodikban.

(#47848) AMD Power válasza szivacs1987 (#47845) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47849) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Apple Carplay működik nektek rendesen? 2019-es Vitara....

Nagyon régen használom már hiba nélkül, max egy hete utoljára volt használatban utoljára. Ma rádugom a kocsira aztán fel sem ismeri a telefont.

Nem a kábel a ludas mert kirpróbáltam egy másikkal is, szintén semmi. Telefont frissítettem a legújabb iOS-re, utána is semmi.

Android Auto tökélertesen megy, szóval lövésem sincs mi történhetett...meg hogy mi lehetne tenni?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#47850) dethroner válasza pjen (#47847) üzenetére


dethroner
veterán

80-as években a falunkban a helyi vagányok a Lada 1200-es kocsikkal azon versenyeztek, kié tud többet másodikban. A győztes 110-et ment. Kettesben, zsigulival :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.