Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47901) 2ozzmexy válasza eami (#47900) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, tisztában vagyok vele, de a két autót se emlegessük egy lapon, mert a G Astra (5 ajtós 2008-as példány van a családban, még nem PSA) igazi vérbeli német technika, echte német 2 hullás csomagtartóval, ehhez képest a Vitara csomagtere egy vicc...

Persze nagybevásárlás és nagybevásárlás között is van difi, ha mi nagybevásárolunk, akkor otthagyok a hiperben 30ezret és három körben jön ki a cucc a tolóskosárban, és ez csak az egyik bolt (Tecso), utána még megyek Lidl, Aldi, Auchan szintén 1-1 bevásárló kosárnyi termék. A Vitara csomagtere az első címen kiteszi a megtelt táblát és még az utastérbe is jut bőven... Egy ilyen havi "beszerző körút" nálam felemészt egy szombatot és közben ki-be ugrálok a kocsiba, ezért is élvezem a Vitara magas építését, mert nem kell mélyre hajolni a csomagtérbe és ki- beszállás is lényegesen kényelmesebb. Persze ha kidobnám a rekeszt akkor több hely lenne, de van hogy elfelejtem felvinni... ha lenne garázs egyszerűbb lenne, de nincs. :( A lényeg hogy így sem fér bele egy körben minden, ahhoz otthon kellene hagynom a családot, kivenni a gyerekülést, ledönteni a hátsóüléssort és akkor talán...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47902) pjen válasza 2ozzmexy (#47901) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon jól Tudsz vásárolni.Én hetente min 25K t hagyok hétvégén a tecsóba és nincs tele a gombóc Swift csomagtartója.

(#47903) 2ozzmexy válasza pjen (#47902) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen is meg nem is, főleg a nejem vásárol, én a hűtőt ilyen férfiasan kezelem, kinyitom és ott a kaja, ha nincsen benne kaja akkor menni kell bevásárolni vagy a nejem bement szülni én meg elfelejtettem főzni. :DDD
Összesen a sok hiperben egy ilyen nagybevásárlós szombaton röhögve eltapsolok 60ezret és akkor nem szivárogtam át a barkács/autós/videójátékos osztályra sehol... :U Ha áttévedek akkor 100k. :DD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47904) ncc1701 válasza pjen (#47902) üzenetére


ncc1701
veterán

A minőségi alkohol marha drága. :)

(#47905) Zoleee83 válasza pjen (#47902) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálam sincs tele, jól kell pakolni, ennyi. :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#47906) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47899) üzenetére


AMD Power
titán

Igazad van. Sajnos egy normálisabb méretű autó minimum 5.5-6 milla. Lásd Vitara/S-Cross.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47907) 2ozzmexy válasza AMD Power (#47906) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

No igen, vagy marad a használt vadászat és a Clint Eastwood-ot meghazudtoló pillantások a nepperrel... majd kezdődik a kivert át kit című teleregény sok milliomodik epizódja... :W
Sajnos már elmúlt az az éra amikor besétáltál a Nagykőrösi úti autópiacra és 600ezerért nem egy vödör csavart vettél, ha a pedálok-kormány-sebváltó szentháromságnál jobban megnézted mit veszel... vagy éppen a 4M-val a zsebedben bementél bármelyik szalonba és 15évre vettél egy autót amiben csak olajat meg akkut kell cserélni...

Szomorú, de most ezt a biciklit kell hajtani, ha szalajt akkor is... :DDD

Mindennek ellenére aki benzines rozsdamentes japán autót akar venni, annak van esze és nem a többinek...
Családi autónak mind a Vitara, mind az S-Cross jó választás szerintem, mert igaz nincsenek benne csilli-villi színes-szagos parasztvakító cuccok, de ha beteszed a kulcsot akkor indul - és amennyire írják a tulajok - nem fog 5 évesen kukába landolni a motorja, nem fog több olajat enni mint benzint és a hajtókar sem fog a blokk oldalán kijönni 100ezrenként... cserébe nem ezekkel fogsz becsajozni. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47908) Tomeeka28 válasza 2ozzmexy (#47899) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Hétfőn veszem át a GL+ Vitarát 5,51 lett a vége, igaz sima fehér, de nekem tetszik a fehér autó (előző is az volt)

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#47909) Tomeeka28


Tomeeka28
aktív tag

Véleményetekre lennék kíváncsi. Téli gumit szeretnék, komplett (felni, TPMS szenzor, gumi) Kell félni a nem gyári alkatrésztől? Ezt néztem ki.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#47910) 2ozzmexy válasza Tomeeka28 (#47908) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szépnek szép, örülök ha ennyire olcsó volt, de gondolom nem alkudtad bele a télikerék szettet, teljesértékű pótkereket, emelőt, tetőcsomagtartót, üléshuzatot, gumiszőnyeget, stb. ;)

Ő így értette hogy 500k-val több lesz szerintem. Jól felment az ára, bár nem tudom a sima GL most mennyiért van...

Ez gyári, ezt kapod a szalonban is 260k-ért... ;)
[link] én inkább ezt venném és néznék hozzá értelmesebb gumit mint a Yokohama... ;)
pl: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47911) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47907) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond. Nem 1x. Az biztos ,hogy se a Francia se a Német vonalon nem veszek semmit sem. Újat meg már végkép nem vennék.

A csajozáshoz annyit ,hogy két okból nem lenne a probléma ha egy Vitaram/S-Cross lenne. Csajok nálam autó nélkül is jönnek, és amúgy is házas vagyok. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47912) 2ozzmexy válasza AMD Power (#47911) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hidd el, átülnél egy 600SEL-be, rögtön szélessebb vállú és jóképűbb csávónak találnának... :DDD
Hát ez az, a gyűrű a kezemen sem rettenti vissza némelyik haszonleső ribit... :U
Én is azért vettem újat, mert rájöttem h ami használtban tetszene az 5 éven belül ugyanott lenne anyagilag mint az új... felszereltségben pedig többet tud a Vitara.
És arra sem vágytam hogy hétvégente káromkodjak alatta: "mi a k*** anyja zörög már megint...", "honnan a pi***ból folyik megint az olaj..."

A régi kiöregedett alólunk és a piaci értékét rá kellett volna költeni, mert a panelparkolóban nem állnék neki hátsó főtengely szimeringet, hosszbordásszíj feszítőgörgőt vagy éppen féktárcsát cserélni... lakatolni meg végképp nem...

Bár most az alvázvédőzésen töröm a fejemet, csak még nem áltt össze a kép és nem igazán tudom hogyan kellene csinálni...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47913) Tomeeka28 válasza 2ozzmexy (#47910) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Csak a gumi, ha jól veszem ki. Felni és a szenzor nem, de majd bemegyek jövő héten és megkérdezem.

"A szerelt kerék minden paramétere megeggyezik a gyári szerelt kerékkel!"

Köszi a tippet, eddig nem sokat mentem télen, szóval még a 4 évszak is megfordult a fejemben... de az nyáron sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#47914) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47912) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem nálam is ez az utolsó használtató vásárlás. Lassan 38 éves vagyok. Úgy gondolom ,hogy a következő autó már tényleg csak új lesz. Most pl ezért nincs kedvem az autó vásárláshoz/eladáshoz amit írtál. Szenvedés, problémás stb.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47915) tboldi válasza Tomeeka28 (#47913) üzenetére


tboldi
nagyúr

de az nyáron sem az igazi

Attól függ, melyik. ;)

Amúgy gumi és felni topik.

[ Szerkesztve ]

(#47916) 2ozzmexy válasza Tomeeka28 (#47913) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem, az egész szerelt kerék, tehát gumi, TPMS szelep, lemezfelni és mindez összeszerelve, centrírozva darabja 49180.-
Oda is van írva h minimum 4db, tehát ez 196720 HUF a szett + szállítási költség. Csak alternatívaként dobtam fel, hogy mi lenne ha a másikat vennéd és fennmaradó ~130ezret mondjuk egy Kléber Krisalp HP3-ra költenéd, amiből 4db 115960, tehát maradt 16ezer a zsebedben összeszereltetni és lényegesen jobb téliszettet kapsz, mintha a Yokohamát vennéd, mert a Kléber (ha nézel teszteket) mindenhol odaveri...
Nekem [ilyen] van, és mielőtt rábukkansz Te is, előre szólok h ez a Sebring Snow = Kormorán Snow téligumi, tehát csapnivaló, ugyanezért az árért (na jó 10%-al többért) fentebb összedobtam neked egy Kléber télikerékszettet. Ha viszont árérzékeny vagy, akkor a Polaris5 is jobb mint ez a Sebring és simán betakarja az ára, tehát olyan 180ezer körül kihozható...

Távol álljon tőlem hogy meg akarjalak győzni, bármelyikről is, de én a Kléber-es példámat választanám a helyedben olyan 200k budget-ből, mert azzal kapsz a legtöbbet a pénzedért...

A 4évszakos is jó, csak akkor úgy kell venni, hogy a TOP5-ből kell választani... (Nexen N'Blue 4S WH17, AllSeasonContact, CC+, Quatrack, Quadraxer )

@tboldi: Igen, tudjuk hogy van rá külön, de ez most csak gyors matekozás volt részemről, mielőtt madárnak nézik... :P Remélem sikerült a jó irányba elindítani és innentől az ő dolga mit vesz. ;) (Jól írtam a 4S gumikat? :F ) :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#47917) Tomeeka28 válasza 2ozzmexy (#47916) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Köszi! Hasznos amit írsz és igazad van. Az ár / érték arány a szempont, tehát fizetek többet is ha van értelme. De ha ugyan az ami a szalonban van 270e-ért akkor nem kérdés melyiket érdemes megvenni.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#47918) tboldi válasza 2ozzmexy (#47916) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vredestein Quatrac 5 "k" nélkül, illetve Kleber Quadrexer 2. ;]

Meg akkor már írjuk ki, hogy Michelin CrossClimate (+), hogy egyértelmű legyen. ;)

És ne feledjük el a GoodYear Vector 4Seasons-t sem (Gen 2 vagy 3, előbbi téliesebb, utóbbi meg inkább nyáriasabb).

[ Szerkesztve ]

(#47919) erh75 válasza 2ozzmexy (#47916) üzenetére


erh75
tag

A Kléber Krisalp HP3-ból 215/60R 16-os méretben csak XL-es létezik ? mert mindenhol csak olyat találok,S-cross-ra kellene :F

(#47920) tboldi válasza erh75 (#47919) üzenetére


tboldi
nagyúr

Előfordul, hogy egy adott méretben csak XL-est gyártanak, viszont semmilyen hátránnyal nem jár.

(#47921) TommyY2 válasza tboldi (#47920) üzenetére


TommyY2
tag

Én is most készülök venni téli gumit, mi az az XL? Gondolom, hogy nem a méret?

(#47922) beef válasza TommyY2 (#47921) üzenetére


beef
őstag

Erősített oldalfal, nagyobb súlyt bír.

(#47923) szivacs1987 válasza TommyY2 (#47921) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

XL (Extra Load): erősített oldalfalú abroncs; terhelhetősége nagyobb, mint a vele azonos méretű normál kivitelezésű abroncsoké

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#47924) TommyY2 válasza szivacs1987 (#47923) üzenetére


TommyY2
tag

A "csak XL-es létezik" kifejezésből azt hittem, hogy az valami negatívum, de akkor semmi probléma, az S-Cross meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

(#47925) AMD Power válasza 2ozzmexy (#47916) üzenetére


AMD Power
titán

A Nexen Blue 4Season nagyon jó gumi!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47926) tboldi válasza AMD Power (#47925) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahhogy a Michelin CrossClimate+ is. :K

(#47927) ncc1701 válasza tboldi (#47926) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt megerősíem. Ahogy lekopik a gyári nyári gumi, plusz a téli szettem, már pattan is fel az aktuális legjobb 4 évszakos.

(#47928) tboldi válasza ncc1701 (#47927) üzenetére


tboldi
nagyúr

A CC+ nekem nagyon bevált, de hamarosan jön a 2. generáció, kíváncsi leszek rá. :)

(#47929) mvkly


mvkly
senior tag

4 évszakos? Úgy tudtam, az nagy ívben kerülendő.

(#47930) tboldi válasza mvkly (#47929) üzenetére


tboldi
nagyúr

2020-at írunk, nagyon sokat fejlődtek az utóbbi években.

(#47931) ncc1701 válasza mvkly (#47929) üzenetére


ncc1701
veterán

Marha rosszul hallottad. Én évi 30ekm-t megyek kb, marha jó választás volt. Kimarad a téli-nyári csere nyüzsije, tél itthon igazából nincs, nedves úton a cc+ veri a prémium nyári-téli gumikat is, és a többi körülmények között is jó. Egy ilyen kis teljesítményű autóra, mint amit a suzuki csinál, teljesen jó. A 15 ezres szervizek után vittem gumishoz centíroztatni, kalap.

Nyilván egy dodge challenger 6.4 srt alá nem tenném.

[ Szerkesztve ]

(#47932) eami válasza ncc1701 (#47931) üzenetére


eami
addikt

szóval így is évi kétszer lekerült a kerék az autóról :DDD :DDD ;]

(#47933) AMD Power válasza mvkly (#47929) üzenetére


AMD Power
titán

Ez 15 éve igaz is volt. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47934) mvkly


mvkly
senior tag

Még tavaly is lebeszéltek róla, többek közt egy szervizes ismerős. Gyenge tél ide vagy oda, a nedves, havas út kifog rajta, mondták. Vagy a nyári száraz út, mert nem puhul vissza annyira? Már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#47935) tboldi válasza mvkly (#47934) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ők mondják, mi meg tapasztaljuk... az ellenkezőjét. :))

[ Szerkesztve ]

(#47936) SyMbioTe válasza mvkly (#47934) üzenetére

Érdemes teszteket nézni, messze nem szerepelnek olyan rosszul.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47937) mvkly


mvkly
senior tag

Remélem igazatok van. Mindig szemeztem a 4 évszakossal. Ha majd szükségessé válik a csere, 5+ év múlva, addig még tovább fejlődik a gyártástechnológia.

(#47938) AMD Power válasza mvkly (#47934) üzenetére


AMD Power
titán

Én ha megveszem az új szekeret és kell rá vennem gumit egy percig nem fogok rajta gondolkozni,hogy milyet veszek rá. Csak 4 évszakosat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47939) AMD Power


AMD Power
titán

Meglepő újítással cserkészné be a magyar fiatalokat a Suzuki

Erre kíváncsi leszek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47940) beef válasza AMD Power (#47939) üzenetére


beef
őstag

Sokan most is "bérlik" :)

(#47941) a_tesz válasza mvkly (#47934) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Nekem tavaly ősz óta vannak fent a Swiften a Nexen négyévszakosok, igaz az összesítés 4000 km-t mutat egy évre, amióta tavaly megvettem az autót, szóval már csak ezért sem akartam két szett kereket. Eddig elkerült mind a kemény tél, mind a forró nyár, de amikor menni kellett, lehetett is, inkább arra leszek kíváncsi, hogy 3-4 éves korában mit fog mutatni. Úgy néz ki, ilyen futás mellett bőven hamarabb öregszik meg a gumi, mint elkopna... De egyelőre nem bántam meg azt sem, hogy kétszer ennyiért megvegyem a Contit, pedig az volt eredendően a terv, de amikor venni akartam, mindenhol azt mondták, hogy talán 2 hónap múlva lesz, annyit meg nem várhatott a dolog.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#47942) SyMbioTe válasza AMD Power (#47938) üzenetére

+1, nálunk csak azért van külön szett, mert bele lett alkudva az árba. Ha elkopnak, szerintem nálam is a 4 évszakos lesz a nyerő.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47943) dethroner válasza SyMbioTe (#47936) üzenetére


dethroner
veterán

Mert a tesztek mindig hitelesek és soha senki kedvéért nem manipulálható? Mintha emlékeznék egy sztorira, amiben egy német gyártóról derült ki, hogy a teszek alatt másképp dolgozott a motorvezérlő szoftver :DDD
Szerintem a legtöbbünk szinte észre se nagyon venné ha a nyári kereket nem cserélnénk télire, mert nincs annyira hideg, nem esik hó, stb. De azon az egy téli reggelen, amikor a zebrán átfutó gyalogos előtt csak az a bizonyos 1 méterrel rövidebb fékút hiányzik, akkor majd rájön az ember hogy nem volt érdemes azt a plusz kerék szettet és a tavasz-ősz kerékcserét megspórolni. Mert 364 napon tökéletesen elég bármilyen gumi, de azon az egyen nagyon fog hiányozni a téli :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#47944) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ezek az új 4 évszakosak városba valszeg jók lehetnek... én inkább autópályázok amikor kocsival megyek, ahol azért a tipikusan nagyobb sebességeknél (130+) már számíthat a tapadás milyensége ilyen "apróságokon" is... így én még nem kockáztatok ezzel, mégha elvileg jó lehetne a 4 évszakos is (meg olcsóbb). Inkább prémium téli és nyári szett külön. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#47945) ncc1701 válasza eami (#47932) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, csak nem mindegy, h kell-e cipekednem a kerekeket, meg eltakarítani, és nem mindegy az sem, h gumis uborkaszezonban kell-e csináltatnom, amikor nincs sor. De amúgy igen. :)

(#47946) ncc1701 válasza mvkly (#47934) üzenetére


ncc1701
veterán

Kis teljesítményű autóra, és ha nem vagy autóverenyző, akkor tökéletesen megfelelnek. Amikor, vagy inkább HA meg leesik nagy hó (20cm), akkor a téli pont ugyanúgy nem ér semmit, mert lánc kell. Jégen meg csak a szöges kerék a jó.
Átlag embernek teljesen jó a 4 évszakos. Crossclimate, oszt jóvan.

[ Szerkesztve ]

(#47947) ncc1701 válasza beef (#47940) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, hiteles autót iazából a banknak vesz az ember. Annak van autója, aki kifizette.

(#47948) ncc1701 válasza FollowTheORI (#47944) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is használom vegyesen, évi 30ekm-t megyek, pályán sem volt diffi 4 évszakos, és téli-nyári szett között.

(#47949) AMD Power válasza beef (#47940) üzenetére


AMD Power
titán

Csak nem mind1 milyen kondíciókkal! ;)

a_tesz Én tavaly október vége óta használom. Nekem volt szerencsém 1 napig hóban is menni vele. Tudtam. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47950) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Jesszum Pepi... na jó, azért erre nem számítottam... :D

A gumis témához: jó ez a diskurzus, csak szerintem nem idevaló, tboldi linkelte a másik topikot, úgyhogy nem OFF-olnám szivesen ezt tovább, de: Döntsön mindenki belátása szerint, van akinek jó a 4évszakos, van akinek nem, a régiek csapnivalóak voltak és a mostaniak is kompromisszumosak, ez tény, hogy miért? A másik topik összefoglalójában ott a válasz... :U
Aki leesik egy 4évszakossal az útról (főleg az újakkal), ott már nem a gumi a szűk keresztmetszet, mert az valószínűleg egy középkategóriás szezonális gumival is leesne.
Nekem is két szett van a Vitarához, azért mert én élvezem, én ilyen mazochista vagyok, felnin vannak és magam cserélgetem, a gumist meg olyan messziről kerülöm el, mint (spoiler veszély!) Suzuki tulaj az autószerelőt... ;] :R
A 4évszakos gumi sem mennek el 5-6 évet, azok általában 3-4 évesen cserések, mert felkeményednek, de ez nem törvényszerű... szóval anyagilag ugyanott vagyunk, ahol a part szakad, annyi viszont igaz, hogy a 3-4 évente cserélt 4évszakossal frissebb és jobb mintákon járhat az ember, mint az 5 éves szezonálissal, ami 5 éve tesztgyőztes volt, de mára már a középmezőny is megszorongatja... Arról nem is beszélve, hogy bizony menet közben képesek változtatni egy keveréken (lásd: Hankook Ventus Prime 3), de ami ennél is izgalmasabb hogy a Suzuki gyári szerelésű Continental EcoContact5 abroncsa 2014-ben bizony tesztgyőztes volt, már meg úgy dobálják el emberek mintha a legszutykabb Taurus lenne... Pedig jelentem a családban második autón van ilyen és még mindenki köszöni szépen jól van...

Szóval csak óvatosan ezzel a témával Uraim!

A fiatalok megfogása: Jó a kezdeményezés, főleg a mai ingatlan árak mellett, amikor apuci-anyuci nem tud az ember hátsója alá tolni egy kéglit, akkor egy fiatal friss házaspárnak horror mennyiségű hitelt kell felvenni, főleg a fővárosban, ahol ha nincsen 20 millió a zsebedben irány a bank... ezzel az elképzeléssel csak egy gond van, nevesül az, hogy megint tovább nyújtózkodnak, mint ameddig a takaró ér, bérel egy új autót, de azt fenn is kell ám tartani és a bérleti díj meg a lakáshitel, esetleg baba/babák mellett fizetéstől fizetésig fog élni, ahelyett hogy elmagyaráznánk nekik, hogy nem feltétlenül kell minden családba 2 autó... hiszen az autó akkor hajt "hasznot", amikor mozgásban van, tehát utazik vele valaki/valakik, magyarul ha a 4 nagyszülő és 4 gyerek le tudná bokszolni egymással mikor kinek kell a kocsi, akkor elég lenne 1 is, bőven... és így voilá 4 háztartásra jutna egy autó, tehát a költségei is negyedelődnének... hát nem zseniális? Ehelyett tudjátok mit látok? Minden reggel kiürül a parkoló és a szomszédok (akik ugyanott dolgoznak) egyesével ülnek a saját autójukban és versenyeznek a dugóban... Több autó -> nagyobb ökológiai lábnyom -> nagyobb fajlagos költség minden autón, hiszen ezt nyomja a fogyasztói társadalom belénk: "Nem baj ha nincsen rá pénzed se, majd megoldjuk, csak fogyasszál, fogyasszál..." mintha nem lenne holnap... Sok nyugdíjasnak meg ott áll az orvoshoz járós Ignis a parkolóban és havonta kétszer van beindítva, ahelyett h kölcsön adná a gyerekeknek... szerintem azt a havi két alkalmat kibírják a gyerekek és szülők hogy buszoznak, amíg papa beviszi mamát az orvoshoz, de neeeem, vegyünk mi is külön autót, lehetőleg hitelre/lízingre aztán álljunk a dugóban. Tehát fizetnek 6 KGFB-t, 6 Casco-t, 6 Lízingdíjat, 6 Teljesítményadót, ennek a fele kb hulla fölösleges... (ideális 4 tagú családokkal számolok az egyszerűség kedvéért) De állambácsi okos-ügyes-jószagú, mert mindezt lenyomja a torkunkon mi meg nyelünk egy nagyot és még meg is köszönjük... Nem ismerős valamelyik felnőtt filmből a jelenet!? :F

Nem a kondíciók meg az anyagi háttér itt az izgi, hanem az hogy a ma forgalomban lévő autók 75%-a felesleges, mert csak áll és nem mozdul, vagy ha mozdul olyan útra indul, amihez nem elengedhetetlen az autó,d e ha már van, akkro tudják-lássák-hallják, hogy nekem van... "mert nagyobb paraszt vagyok mint Te" (Hadházi László)

@dethroner: Jót nevettem ezen a fosvágenes poénon... végre le valaki viccelni is mer vele. ;) A gumiteszteken nem furcsa hogy 2000 óta mindig a Michelin vagy a Continental győz? :U
Amúgy nézd meg az árkülönbséget (mert Te ár/érték érzékeny vagy) 215/55R17 méretben egy Kléber vagy egy Michelin gumi között, nem hiszem hogy utóbbi 50%-al többet tud... ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.