Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29601) tboldi


tboldi
nagyúr

Titokban mindenki az autós topikból Suzukira vágyik, vagy mi? :DDD

(#29602) mdani01 válasza tboldi (#29601) üzenetére


mdani01
aktív tag

Vagy Hondára :D

iPhone 6S SpaceGray

(#29603) Kornel


Kornel
veterán

Igazából meginvitaltam ide aki kíváncsi ;)

(#29604) tboldi válasza mdani01 (#29602) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akár. Egy jó kis FK7-es Civic 1.5-ös turbóval. :K Azóta, hogy vezettem, szerelem van. :D

(#29603) Kornel:

(Kisebb kezet akartam, de most hirtelen nem találtam :D)

[ Szerkesztve ]

(#29605) Tarill válasza tboldi (#29604) üzenetére


Tarill
őstag

te amúgy csak be szoksz sétálni egy szalonba és elkéred a kulcsokat? :D legyen az autó vagy motor? :D

(#29606) kisza25 válasza Tarill (#29605) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szinte mindenhova lehet tesztvezetésre jelentkezni:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29607) tboldi válasza Tarill (#29605) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kb. ;]

Itt a móvári Suzukinál már régi ügyfelek vagyunk, 2004-ben vettük újonnan a WagonR-ünket és azóta is odahordjuk szervizre. Sőt, a szalon tulajának apum csinálta a házát. Úgyhogy simán odaadják a kulcsot, ha kérjük, és nem is jön velünk senki. :D

A Hondánál éppen szervizelték a Jazzemet, és egyszerűen csak rákérdeztem, hogy lehet-e. Mondták, hogy semmi akadálya.

Motorból eddig csak a BMW-nél voltam, ott meg a kereskedő ajánlotta fel magától.

szerk.: Egyébként itt is tervben van egy új autó (Vitara vagy S-Cross a legesélyesebb), de a korábbi balesetem rendesen keresztülhúzta a számításokat, úgyhogy egyelőre parkolópályára került a projekt.

[ Szerkesztve ]

(#29608) pjen válasza tboldi (#29607) üzenetére


pjen
félisten

Mekkora BMW volt,milyen érzés menni vele.Kardános vagy láncos volt?Kövér gáznál nem emelgette az elejét? :R

(#29609) tboldi válasza pjen (#29608) üzenetére


tboldi
nagyúr

Összeszedtem a hsz-aimat a motoros topikból. :)
[link1] [link2] [link3] [link4]

Ezekről nem írtam: kardános volt mindkettő (ugyanaz a blokk ugye), illetve az elektronika nem engedi, hogy egykerekezzen. Sőt, a GS szinte nem is bólogat előre-hátra terhelésváltáskor (fékezés-gázadás) a telelever futóműnek köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

(#29610) mdani01 válasza tboldi (#29604) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nálam a 9.gen a nagy szerelem☺️😉

iPhone 6S SpaceGray

(#29611) pjen válasza tboldi (#29609) üzenetére


pjen
félisten

Köszi,volt jár pár motorom Junak tól suzukig,de BMW még nem.Mondjuk pár éve már nem motorozom.

[ Szerkesztve ]

(#29612) tboldi válasza pjen (#29611) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szívesen! ;)

Már lassan 2 éve én sem motoroztam ezt a tesztvezetést leszámítva. Még mindig a kártérítésemre várok, pedig már nagyon vennék valamit. :D

[ Szerkesztve ]

(#29613) Kornel válasza mdani01 (#29610) üzenetére


Kornel
veterán

Jobban jársz egy suzukival, hidd el.

(#29614) mirci18


mirci18
addikt

Fiúk.
Suzuki wagon r üzemanyagcsővel van valakinek tapasztalata mennyire nehéz cserélni illetve a kocsit hozzá szétszedni.
Egy ideje tankolás közben az üzemanyagcső teteje ereszt így tankolás közben eresztek némi benzint a földre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#29615) roti86 válasza Kornel (#29566) üzenetére


roti86
őstag

Gratulálok én is, nagyon szép gép, elfogadnám.

Most visszaolvasva egy pár hszt azt nem találom, hogy 1.0T vagy 1.4T motor hajtja e (fogyiból kiindulva 1.0T)?

(#29616) Kornel válasza roti86 (#29615) üzenetére


Kornel
veterán

1.4T, ha krúzolsz, akkor nem eszik, 5.5 körül áll be, ha odalépsz, akkor persze több :)

(#29617) kisza25 válasza Kornel (#29616) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igazából lemegy az első 3e km és utána lesz majd érdekes nézni mennyit eszik, ha "normálisan" használod:)
Még mindig mosolyogva ülsz bele? Nem bántad meg? van valami amit észrevettél amióta megvan és nem tetszik, oszd meg pls a negatívumokat is :R
Milyen ilyen magasról nézni a forgalmat honda után?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29618) CoolBoy323 válasza Kornel (#29616) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Te csapattad a Furedi utcan most? :))

(#29619) tboldi válasza kisza25 (#29617) üzenetére


tboldi
nagyúr

Milyen ilyen magasról nézni a forgalmat honda után?

Én imádtam tesztvezetéskor, meg azt is, hogy látom a motorháztetőt. :DD
Egyébként motoron ülve is szeretem, hogy magasabban van a fejem, így nem csak a közvetlen előttem lévőt látom, hogy mit csinál, hanem legalább 3-4-5-tel előrébb is.

[ Szerkesztve ]

(#29620) Kornel válasza kisza25 (#29617) üzenetére


Kornel
veterán

Apróságok vannak, az ülést még állítgatom, a kalaptarto mindegyikben zörög, de ma-holnap kap ragasztos filcet.
Egyéb eddig nincs, talán a kormány nem olyan közvetlen, de ezt vételekor is tudtam.

Mod: nem én voltam, most jöttem miskolc felől a pályán, jó nagy dugóban.

(#29621) Tom1939 válasza Kornel (#29620) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem vennél dupla adagot? Több hónap múlva kifizetem amikor megjön az enyém :) Elviszem hozzád megnézni a gépet és kitanulni a kalaptartó zörgésmentesítés titkait amikor neked jó lesz :)

(#29622) M_AND_Ms válasza Kornel (#29620) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az üléspozícót én is hetekig kerestem, kombinálva a kormánypozícióval. Most már úgy érzem, megvan. Legalábbis az első hosszú túrán végig kényelmes volt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29623) air


air
nagyúr

Bejáratás?
Ki mit mond erre?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29624) pjen válasza air (#29623) üzenetére


pjen
félisten

A kezelési utasításban mi van?Szerintem az a mérv adó.

(#29625) air válasza pjen (#29624) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom. Miért? Van benne erről is?
Még döntés és vásárlás előtt vagyok.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29626) pjen válasza air (#29625) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,hogy van e.Ha be kell járatni biztos van valamilyen ütemterv,leírás a kezelésiben.

(#29627) air válasza pjen (#29626) üzenetére


air
nagyúr

"Ha be kell"?
A mostani motorokat már nem kell?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29628) Danex válasza air (#29625) üzenetére


Danex
addikt

(#29629) kisza25 válasza Kornel (#29620) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Értem, köszi, majd jöhet még:)
baz azon kaptam magam, hogy elolvastam 3-4 tesztet a vitara-ról és minden fellelhető tesztvideót és agyonra dicsérik, külseje nekem is bejövős a bele nem rosszabb, mint a RIO-nak (mindkettő kopogós műanyag)
Van belőle 1,6 szívóbenya, amit megint csak dicsérnek.
A héten benézek a suzukihoz az már fix:D
Összekaparom a lóvét, aztán meglátom, de már vitara se kizárt:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29630) pjen válasza air (#29627) üzenetére


pjen
félisten

Ha keresed,az autó navigátor 2008 as cikke szerint sem kellett bejáratni.Nyilván nem megyünk 40 el hatodikban és 150-el padógázon harmadikban.

(#29631) air válasza pjen (#29630) üzenetére


air
nagyúr

2008. 9 éve volt. Azóta fejlődtek, változtak a motorok, technológiák.

(#29628) Danex
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29632) cigam válasza air (#29631) üzenetére


cigam
félisten

Visszafele?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29633) pjen válasza air (#29631) üzenetére


pjen
félisten

Persze,ha akkor nem kellett most még úgyse.De ez csak az én véleményem,azért írtam,hogy a használati a mérv adó.

(#29634) tboldi válasza air (#29627) üzenetére


tboldi
nagyúr

[link]

(Ebből a szempontból lényegtelen, hogy autó vagy motor.)

(#29635) dnelb


dnelb
veterán

megtekintettem kornel verdáját, nagyon egyben van a cucc.. :K :C igazi nagy dög ;]

(#29636) Thome válasza dnelb (#29635) üzenetére


Thome
addikt

Milyen a turbo téma?

(#29637) dnelb válasza Thome (#29636) üzenetére


dnelb
veterán

nem engedte kipróbálni :O :( milyen ember az ilyen... :F

amugy, viccen kívül most egyikünk se ért rá, csak ilyen rögtönzött tali volt, gyorsan körbenéztem :D majd köv héten több időnk lesz, akkor talán megengedi hogy menjek vele :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29638) a_tesz válasza dnelb (#29637) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Nem kapcsolta be a turbót? Milyen ember az ilyen...

Én is kipróbáltam az újjászületett Swiftet, kell egy ilyen :) Sajna nem volt 1.2 4WD vagyis AllGripjük, az 1.0 BoosterJethez meg nem is lesz összkerék, amit sajnálok, mert nagyon jó kis motor. Meg az autó is, majd remélem hamarosan lesz tempomat a GL+-ban, aztán akkor lehet is venni egyet :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#29639) Snoop-y válasza Kornel (#29566) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gratulalok :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#29640) Sinisi


Sinisi
senior tag

Üdvözlet!

Erre esetleg valami ötlet, hogy mi okozhatja, illetve, hogy lehetne orvosolni?
Leginkább meghatározott sebességtartományokban csinálja szinte mindig (de ha az jelent valamit azért nem 100%-ban! kb. 90%). Az az idegesítő, hogy pont a városi utazósebesség az egyik érintett (20-50km/h) rész és az autópályai... :/ A szellőző nyílások felöl, a vezetőülés oldalánál, az ajtóhoz közelebbi rész irányából tűnik a legerőteljesebbnek a ritmikusan ismétlődő hang. (96-os csapott hátú swift ).

(#29641) Danex


Danex
addikt

Kornél, ajtózsanért (a fekete összekötő) neked is száraz? Én most néztem hogy eléggé azok voltak, kaptak egy kis wd40-et.

(#29642) Kornel válasza Danex (#29641) üzenetére


Kornel
veterán

Biztos, hogy az, mert nehezen járnak az ajtók.
Mivel kéne bekenni?
WD40 biztosan jó rá?

(#29643) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na megtesztvezettem a fullos vitara-t 1,6 szívóval:D
A srác direkt biztatott, hogy 90-el menjek bele egy hajtűkanyarba, bazz meg se billent, utolsó suzukival amit vezettem, meghaltunk volna, volt is bennem egy kis félsz:P
Nem volt rossz vezetni, de alul (alacsony fordulaton) érezni lehetett az összkerékhajtás visszafogó erejét, aztán srác átállította, hogy csak elöl hajtson úgy már jó volt, mondjuk 3000 felett már van hangja a motornak, fura, hogy látom az egész motorháztetőt.
Az 1 nagyon rövid, gondolom az a felező helyett lehet:P
Az ülés kényelmes volt amíg benne ültem, de a fekete bőr rohadt forró volt, mert napon állt, de klímával hamar visszahűtöttem a belét.
A vezetőülés az én 178 cm-hez állítva, kényelmesen elfértem hátul, csomija is elég lenne nekem.
Igazából nem tudok belekötni, csak a belő műanyagokba, de amit 4,2M-ért adnak az elég sokak igényét kielégítheti :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29644) Motion_Blur válasza Kornel (#29642) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Zsír kell oda, nem WD40.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29645) Kornel válasza Motion_Blur (#29644) üzenetére


Kornel
veterán

Milyen zsír?
Lithiumos, vagy mi?

(#29646) xmad


xmad
őstag

2011 es swiften engem még az idegesít, hogy járó motor mellett kicsit is rálépek a fékre és valami zörög a műszerfal mögött... mintha a km óra mögül jönne..

jó lenne tudni mi lehet :S

(#29647) Danex válasza Motion_Blur (#29644) üzenetére


Danex
addikt

Amint tudok nézek oda való "szert", azt hiszem ez a fajta kell oda

(#29648) Tarill válasza Kornel (#29642) üzenetére


Tarill
őstag

Sima olaj (pl motorolaj) és az is csak nagyon vékonyan, csak a műanyag ajtóhatárolóra tegyél. A zsírba beleragad minden szar és az fogja kienni az annyira nem tuti

(#29649) Kornel válasza Tarill (#29648) üzenetére


Kornel
veterán

Én eddig a litiumos grafitos zsírt hallottam...

(#29650) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Ljubljanaban 1 vitarat lattam egy nap alatt... Meglepodtem :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.