Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29201) villifog válasza xmad (#29199) üzenetére


villifog
tag

Lehet még érdemes venni, amíg készleten van.
3-4 évig szerintem nem lesz vele gond bontatlan
csomagolásban. Főleg ha az bevált.

(#29202) Zoleee83 válasza dnelb (#29198) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nem vagyok vegyész, de amikor sokadszorra ugyanazt a típusú olajat töltöm bele és a színe/állaga/viszkozitása ugyan olyan + az olajgyártó cég gyári matricája is rajta van a dobozon, esélyes hogy megközelítőleg ugyanazt a minőséget kapom. (de legalábbis a Tesc_os felettit.)

+ ráadásul a 15 ezres intervallumot sem szoktam megvárni, mert 13-14 ezernél csere van, a váltó olajnál meg 45 ezrenként cserélek.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#29203) xmad válasza villifog (#29201) üzenetére


xmad
őstag

na ja, de ami fura, hogy az ecstarral se vettem észre azonnal hogy lenne bármilyen hangja is a váltónak. csak kb 600-700km el később

(#29204) villifog válasza xmad (#29203) üzenetére


villifog
tag

De mint szokták volt mondani, a jól
bevált módszeren ne változtass.

(#29205) pjen válasza Zoleee83 (#29185) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy tömör gumi volt,és felniig elkopott. :DDD

(#29206) domojko válasza Siriusb (#29193) üzenetére


domojko
senior tag

Igen, ez így van. A Tartsay mindkét oldalán stop tábla van. 2015 októberében is már ez a forgalmi rend volt, tehát nem újkeletű a dolog.

(#29207) xmad válasza villifog (#29204) üzenetére


xmad
őstag

Ezt a suzuki gyárnak mondd 😃

(#29208) villifog válasza xmad (#29207) üzenetére


villifog
tag

Lehetne mondani nekik, de van egy olyan fogalom,hogy
tervezett elavulás. Minden fejlődik gyorsabban kell váltani,
változtatni. Meg azért nem az a cél, hogy minden 100-évig tartson.
Viszont a technika fellődik, egyre jobb, spécibb olajok jönnek,
szerintem mindenben lehetne jót és hosszútávra gyártani,
csak ez ellentmond a profitnak.

[ Szerkesztve ]

(#29209) Tarill


Tarill
őstag

állítólag a régi swiftek szeretik: :D

(#29210) Kornel válasza Tarill (#29209) üzenetére


Kornel
veterán

Hol lehet kapni, belerakom az 1.4T-be ;]

Apám a ladába Cora olajat rakott:

Csak úgy csörgött a lánc tőle, amikor beleraktam valami márkás olajat, el is hallgatott.

[ Szerkesztve ]

(#29211) villifog válasza Tarill (#29209) üzenetére


villifog
tag

Ez majdnem olyan mint a Tesc_s mosópor, ami
állt egy évet és nagykalapáccsal se lehetett
szétverni+vízben sem oldódott. Nem tudom
mire volt jó, de mosásra nem az biztos.

(#29212) Tarill


Tarill
őstag

egy 80+ -os bácsi garázsában minden van :D

(#29213) t1


t1
addikt

Sziasztok.
Szerintetek erre mit mond/fizet a biztosító? Utolértek minket ma nézik meg, 96/11 1.0 GL Swift.

[link]
[link]

2 lökös rész sérült, hátfal valszeg elment, lámpák ugyan nem törtek ki de az összesnek a felfogatásnál elrepedt a lélek tartja, csomagtér ajtó off nem nyílik.

[ Szerkesztve ]

(#29214) biker válasza t1 (#29213) üzenetére


biker
nagyúr

GTK ebben a korban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29215) t1 válasza biker (#29214) üzenetére


t1
addikt

Azzal sajnos tisztába vagyok, a kérdés az mennyit fizetnek majd rá...

Anno Ticonkat törték GTK-ra arra 220k-at adtak + 130-ért elment a kocsi azzal jól jártunk.

(#29216) dReFiX válasza t1 (#29215) üzenetére


dReFiX
senior tag

GTK, Eurotax eladás

[ Szerkesztve ]

(#29217) Tom1939 válasza dReFiX (#29216) üzenetére


Tom1939
őstag

Erre lett valami infó? Ha nem lehet publikusan akkor privátban is érdekelne. Ez az a kategória amiért elmennék addig, és kifizetném a munkát :) Köszi az infót!

(#29218) Kornel válasza Tom1939 (#29217) üzenetére


Kornel
veterán

Amúgy durva, hogy az amúgy is kényes technikát (turbo, közvetlen befecskendezés) képesek még a start stoppal is meggyilkolni pluszba.
Köszönjük EU.

(#29219) pjen válasza dReFiX (#29216) üzenetére


pjen
félisten

Hogy van ez most?Haver 20éves fordja GTK-s lett.Akkor azt mondták csak 16 vagy 18,nem tudom biztosan,van eurotax értél.

(#29220) Zoleee83 válasza Kornel (#29218) üzenetére


Zoleee83
addikt

Akkor még nyugodtan hozzátehetjük a downsizing-ot, vagyis a 3 hengerezést 1 literes motorokkal, hát ne legyen igazam de nem lesz örök élet egyik sem.
(Tudom hogy fogyasztói társadalom van, nem érdeke a cégeknek.)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#29221) Tom1939 válasza Kornel (#29218) üzenetére


Tom1939
őstag

Én kb nettó rosszul vagyok a gondolattól is hogy leállítja valami nekem a motort (technika kímélete + kontrolom hiánya is, pl. mennyire gyorsan indul újra stb.).

A biztonsági és hatékonysági javulásokat addig viselem amíg a "control freak" énem ép marad :) Én még magam szeretnék vezetni (őskövület leszek hamarosan :) )

Nyomásmérő a gumikban? Istenem, legyen, kifizettem. Robotpilóta, start-stop, ütközés elkerülő, esőérzékelő stb.? Megnézem milyen, de ha nem tetszik ki tudjam kapcsolni, ne erőszakoskodjon velem minden indulásnál...

(#29222) dnelb válasza Tom1939 (#29221) üzenetére


dnelb
veterán

+1 :R

(#29223) pjen válasza Tom1939 (#29221) üzenetére


pjen
félisten

Én még emlékszem mikor a biztonsági övet kötelezővé tették,mennyien tiltakoztak.Az ABS ről még mindíg megoszlanak a vélemények.Ezekhez is majd szép lassan hozzá szokunk,lenyomják a torkunkon.Nagy üzlet ez.

(#29224) M_AND_Ms válasza Tom1939 (#29221) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az esőérzékelő (ami jó) nagyon jól dolgozik. Én megszerettem - igaz ott van a manualitás lehetősége is

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29225) dnelb válasza pjen (#29223) üzenetére


dnelb
veterán

azért a bizti övet meg az abset ne hasonlítsunk már start stophoz meg esőérzékelőhöz.. Előbbi 2 fontos biztonsági rendszer, utóbbiak meg kényelmi dolgok. Mondjuk a vészféket énis elfogadnám, viszont guminyomás érzékelő meg örülök hogy nincs mert most is sírna ;]

Amúgy,miért jó egy kontrollálhatatlan autóval csúszni a biztos baleset felé, blokkolt kerekkel (abs off), vagy kifejelni a szélvédőt akár 50es koccnál is ? (öv off) . :U Akik ezeket ellenzik egyszerűen buták agyilag hogy megértsék miért szükséges dolgok ezek, és nem valóak autóba.

[ Szerkesztve ]

(#29226) dReFiX válasza Tom1939 (#29217) üzenetére


dReFiX
senior tag

Sajnos passzolják, nagyon komolyan bele kéne nyúlni a vezérlő elektronikába, és ott egy hiba százezrek.

dReFiX (#29216)

Eurotax programmal, kilométer és tulajdonosok száma lapján ki számolják a piaci értéket, ilyen idős autónál körülbelül azt fogja meg kapni. Amúgy közbe játszik még a roncsnak az értéke, ami ha fiatal autó külön meg hirdetik stb., kicsit összetett a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#29227) Tarill válasza Kornel (#29218) üzenetére


Tarill
őstag

Mindenre van megoldás... :)

(#29228) Tom1939 válasza dReFiX (#29226) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm az infót.

(#29229) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Nagyon nem akarok offolni, de néznék valami kihangosítót a kis suziba. A gyári rádióval összeházasítható egy ilyen, vagy ehhez hasonló kihangosító? Csatlakozóra, kábelre gondolok. Olyen lenne jó, ami automatikusan lehalkítja a rádiót ha csörög a telefon, ha minden igaz ezek ezt már tudják.

Félek elmenni hifis szakihoz, mert hátha rám sóznak még egy ennél is drágább eszközt, márkaszervizben szerintetek vállalnak ilyet?

(#29230) dReFiX válasza tomi5244 (#29229) üzenetére


dReFiX
senior tag

Hát hogyne, ezek vannak gyáriként.

[ Szerkesztve ]

(#29231) tomi5244 válasza dReFiX (#29230) üzenetére


tomi5244
őstag

uhh 70 ezertől kezdődik és még kábel is kéne plusz gondolom munkadíj? :D Ezek listaárak? ;] Akkor lehet várok még vele, a következő olajcserénél megpróbálok kalkuláltatni egy szerényebb árat.

(#29232) biker


biker
nagyúr

az indexes fórumon is ez megy nonstop, bár ott már igen el van hajtva, aki fel meri hozni a TPMS kiiktatása kérdést, de a SS kikapcsolás is agyrém, ami ott megy.
Semmi baja nem lesz se az önindítónak se a motornak a SS-tól, ha olyan a körülmény, hogy lenne, akkor nem áll le. (alacsony akku feszültség, túl meleg hűtőfolyadék, stb)
nem idióták tervezték meg.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29233) dnelb


dnelb
veterán

ilyen szőnyegrögzítő pöcköt tudnak nekem adni márkaszervízben? vagy honnan szerezzek? sajna nekem nincs, de a szőnyegen ott a lyuk neki, találtam(nehezen) olyan SSS-t amiben szintén nincs, viszont olyat amiben van nagyon sokat találtam.. nekem a helye sincs ott a kárpitban

[ Szerkesztve ]

(#29234) pjen válasza dnelb (#29225) üzenetére


pjen
félisten

Nem is mondtam,hogy nincs igazad.Azt írtam mikor bevezették,ment a tiltakozás ezerrel.Példákat hoztak fel,azért égett benne,fulladt meg mert a bizt övet nem tudta kicsatolni.Az ABS ről most is vitáznak és már nem egy esetben bizonyították,hogy nélküle esetleg hamarább megálltál volna.Gumi nyomás ellenőrző,lehet hasznos is.5 év múlva lehet mindenki azon fog szörnyülködni,hogy lehetett nélküle élni,micsoda baleset veszély.És tényleg,nem mindenki figyeli,és nem állandóan,3-4 tized egy tengelyen már érdekes lehet fékezésnél.

(#29235) dReFiX válasza tomi5244 (#29231) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ha van a közelben márkaszerviz ugorj be egy ajánlatért, olcsóbban is meglehet oldani.

(#29236) Zoleee83 válasza pjen (#29234) üzenetére


Zoleee83
addikt

ABS-re reagálva:
Nem tudom ki hogy fékez, én szakaszosan szoktam, ha hirtelen kell is többszöri határozott nyomással.
Ilyenkor ugye az ABS mellőzve lesz, mert annak pont az a szerepe hogy ne engedje megcsúszni a kerekeket erőteljes/satu féknél. (nyilván van olyan helyzet mikor nem tudhatom, hogy éppen dolgozik-e az ABS, de nálam az esetek többségében szerintem nem)
Mióta megvan talán 1x verte fel a talpam az ABS, télen tükörjégen.
Ha ésszel vezet az ember akkor elég sok dolog megelőzhető.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#29237) biker válasza pjen (#29234) üzenetére


biker
nagyúr

az esetek 90-95%-ban hamarabb megáll ABS-el mint nélküle, de valóban van minimális eset, mikor nem. De azt hiszem idióta aki erre a minimális rétegre épít.
És igaz, mindenkinek van egy ismerősének a barátjának az unokatestvére, aki az övtől halt meg. de ugyanígy 99% megvéd, 1% nem. Akkor a 99% a nyerő

TPMS: multkor volt csavar a gumiban. Elindultunk BP-Szeged óton. Kecskemétnél beriasztott, hogy 2bar a jobb hátsó. Még mentünk 50km-t, 1,9bar lett. pl itt kb akkor vettem volna észre, hogy lapos, mikor már zajos, és elkezdi húzni az autót, vagy vészfékezéskor amikor megpördülök. Igenis jó a TPMS
Ez az üzemeltetési költségbe megy, mikor cserélni kell.

Otthon is egyre több elektromos cucc van, egyre több a villanyszámla. Ez van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29238) Tigi


Tigi
őstag

Na, kollégám is vett egy 1.4T GL+ SCross-t. :)
SCross és Duster között vacillált, kb. egy árban vannak hasonló motor és felszereltség, mondtam neki, hogy a kettő közül nehogy már a Duster-t válassza. :D
Ha meglesz teszek fel képeket.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29239) Tigi


Tigi
őstag

Na, mivan meghalt a topic?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29240) dnelb válasza Tigi (#29239) üzenetére


dnelb
veterán

várjuk az ígért képeid :P

(#29241) Kornel


Kornel
veterán

Síri csendben várjuk az Scross-om :K

Lassan jön a trailer :D

[ Szerkesztve ]

(#29242) Motion_Blur válasza Kornel (#29241) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van már átvételi időpontod?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29243) Kornel válasza Motion_Blur (#29242) üzenetére


Kornel
veterán

Jövő hét, közepe elvileg.
Hét végéig biztosan.

(#29244) Tarill válasza Kornel (#29243) üzenetére


Tarill
őstag

melyik város?

(#29245) Kornel válasza Tarill (#29244) üzenetére


Kornel
veterán

Bp.

(#29246) dnelb válasza Kornel (#29243) üzenetére


dnelb
veterán

nah, egyszerre lesz autónk :D

(#29247) blakey válasza Kornel (#29243) üzenetére


blakey
titán

28-án írtam alá a papírokat, KGFB, Cascot, stb. de még nem hívtak, hogy mehetek érte. :(

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29248) Kornel válasza blakey (#29247) üzenetére


Kornel
veterán

Elhiszem, nekem megígérték ;)
Persze hiszem ha látom, de a fazon elvileg tudja miről beszél.

(#29249) dReFiX válasza Kornel (#29248) üzenetére


dReFiX
senior tag

Sajnos vissza vannak tartva az SX4ek, mindenféle fals indokkal. Pletykák szerint vissza hívás is lesz. A bent lévők meg azért késnek mert azokat megoldjak szállítás előtt. De semmi konkrétat nem tudunk.

(#29250) blakey válasza Kornel (#29248) üzenetére


blakey
titán

Szerdán került az okmányirodába, stb. nem tudom mennyi idő elintézni a dolgokat, igaz hétfő ünnepnap volt. Mindegy, várom a telefont.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.