Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) mufi


mufi
senior tag

Faternak próbálom intézni a revolut kártyát. Megadom az én lakcímem, erre amikor odaérek, hogy fizikai kártya rendelése rózsaszímű betűkkel villog a címem, hiába írok be pl másik lakás címet akkor is pont azt csinálja, mindegy, utána azt írja hogy ápr 18 kézbesítés 2xxx ft és ez standard kézbesítés. WTF ez most? Már a standard kiszállítás sem ingyenes?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20402) szabi__memo válasza Tuomas (#20399) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem látok ilyenet, pedig bétán vagyok

(#20403) Tuomas válasza szabi__memo (#20402) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem fizetések fül, bal felső sarkában a képemre bökve jött elő.
Ha pedig ugyan itt rámegyek az "azonnali kifizetés a barátaidnak" menüpontra, jobb felül megjelenik egy kis keresőikon, ott tudnék revolutos cimbiket keresni.
6.34.1-es verzió.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20404) Tuomas válasza mufi (#20401) üzenetére


Tuomas
addikt

Eddig sem volt ingyenes a kiszállás, csak meghívóval, vagy bizonyos idő után felajánlják, hogy x ideig ingyen postázzák a kártyát.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20405) szabi__memo válasza Tuomas (#20403) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valóban. Köszi. Én a fizetés/azonnali kifizetés alatt néztem ahonnan fizetni kellene. Továbbra is kéri az engedélyt...

(#20406) Tuomas válasza szabi__memo (#20405) üzenetére


Tuomas
addikt

Na jó, de ha nem adod meg az engedélyt, tudsz keresni a felhasználónév alapján?

We were here

(#20407) szabi__memo válasza Tuomas (#20406) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, az megy. Csak azért ez így elég érdekes. Elsőre magamtól nem jöttem rá. Kicsit lehetne átgondoltabb az ui

(#20408) Tuomas válasza szabi__memo (#20407) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor magyarán megoldották, hogy ne kelljen engedélyt adni a kontaktokhoz. :)
Lehet, hogy neked amiatt, mert bétázol, de nekem a frissítés után egy színes pötty jelezte az új funkciót, úgy meg már egyértelmű volt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20409) mufi válasza Tuomas (#20404) üzenetére


mufi
senior tag

Pillanat. Na most ha küldök meghívot, akkor ingyenes? De akkor hogyan töröljem ezt a fiókot amit már létrehoztam, mármint, törölhetem és csinálhatok egy újat amit meghívóval regisztrálok?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20410) predakon


predakon
őstag

Sziasztok! Nagyobb összeg bankból való kimenekítése esetén használtátok már a revolutot?
Baromi sokba kerül a sima banki kivétel és keresem a megoldást a költségek minimalizálására.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#20411) Tuomas válasza mufi (#20409) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem igazán, mert gondolom édesapád telefonszáma ugyan az lesz, azt meg látja a rendszer, hogy ugyan arra próbálod létrehozni. Viszont egy bizonyos idő után újra enged regisztrálni, úgy rémlik itt már volt ilyenre példa. De nem tudom mennyi ez az idő, lehet, hogy több hét is.

We were here

(#20412) Tuomas válasza predakon (#20410) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha a kp felvételre gondolsz a banki kivétel címszó alatt, akkor el kell, hogy keserítselek, revolut stabdard csomagban havi 75 000 ft kp-t tudsz ingyenesen felvenni, utána már itt is fizetni kell, 2%os díj van rajta.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20413) vmarci21 válasza mufi (#20409) üzenetére


vmarci21
tag

"Ön nem jogosult:
- számlájának megszüntetését követően új Revolut-számlát nyitni."
[link]
Már egy ideje magyarul is beszél a Revolut oldala, így nem lehet a nyelvtudás hiányára fogni a nem-használatát. Meglepő módon a felhasználási feltételekkel kapcsolatos kérdésekre a válasz a használati feltételek nevű dokumentumban van. :)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#20414) Tuomas válasza vmarci21 (#20413) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi a kiegészítést! :R

We were here

(#20415) xors


xors
senior tag

Sziasztok, nagy összegű vásárlás előtt állok (kb. 2M Ft), és érdekelne, hogyha a Revolut Standard számlámmal hajtom végre a tranzakciót (banki átutalás HUF - HUF számlára), annak milyen díja lehet? Egyáltalán ekkora összeget fel tudok tölteni a számlámra? (Kb. fél éve van Revolutom, napi szinten használom a kártyát és pár utazáson is túl vagyok, ahol repkedtek a százezrek a kártyára)
Úgy olvastam, hogy banki átutalásnál a deviza átváltási limitet nézi a Revolut, ami 1.850.000Ft Standard csomagnál. Ezen felül 0.5%, ami az én esetemben 750Ft, ha jól számolom. Más díj esetleg felmerülhet? Pl. hogy külföldi bankszámla számról megy az utalás?

(#20416) Oliverda válasza Tuomas (#20403) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy jó fejlesztés. Ahogy nézem, hamarosan egyedi felhasználónevet is meg lehet majd adni:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20417) Tuomas válasza Oliverda (#20416) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, igen én is néztem, de ezt még fejlesztik. :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20418) szabi__memo válasza Tuomas (#20417) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Majd biztos a magasabb díjcsomagokban

(#20419) Tuomas válasza szabi__memo (#20418) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt mire alapozod? :F

A Revolut az eddigiek alapján egyébként sem az a szolgáltató, aki a standard felhasználóit elhanyagolná, ide is érkezik bőven új funkció, lásd tőzsde, lásd kripto, lásd arany.

Szerintem egyébként elég jól sikerült meghatározniuk azokat az előnyöket, amit a fizetős szolgáltatás nyújt, és azt is, hogy aki átlagosan használja annak bőven elég legyen a standard is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20420) szabi__memo válasza Tuomas (#20419) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak tipp. persze lehet nem így lesz. Meglátjuk:)

(#20421) mufi válasza Tuomas (#20411) üzenetére


mufi
senior tag

Ha nem lenne sürgős, inkább elmennék bankba az ilyen faz-szopás dolgok után...

vmarci21:

nem tudom, hogy maga az a tény verte ki most a biztosítékot, hogy igazad van, miért voltam hülye nem elolvasni azt a szar dokumentumot (megy az angol is), vagy maga aza tény, hogy okoskodsz. :U
Ha az ilyenek logikáját kellene követni, a világ még mindig 98-as windowsot telepítene a számítógépekre ;) Kérlek, mostantól kezdve ne "segíts" itt nekem. Köszi. Vagy ha mégis, akkor előfizetek oszt' tiltalak :K

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20422) Tuomas válasza mufi (#20421) üzenetére


Tuomas
addikt

Az előfizetés árán már a kártyát is kipostázzák, és akkor a probléma is megoldódik. :DDD

We were here

(#20423) mufi válasza Tuomas (#20422) üzenetére


mufi
senior tag

De ezeknek elvbol nem fizetnek most...miert hirdetik akkor, hogy ingyenes...jaaaaaa, a kartyaaaa, a szallitttaaas az neeemmm :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20424) vmarci21 válasza mufi (#20421) üzenetére


vmarci21
tag

Nem kimondottan neked szántam az apró betűs, OFF részt, és nem is volt benne rossz szándék, hanem egy általános megjegyzés volt a fórummal és az ilyen kérdésekkel kapcsolatban. Ha nem így jött át a mondandóm, akkor elnézést kérek, és akkor - mivel nem akarok több bejegyzésen át, nagyon OFF-ba elmenni, így csak egyetlen bejegyzés erejéig, hadd fejtsem ki hosszabban, hogy mire gondoltam:
amíg csak angolul beszélt a Revolut oldala, addig értettem ezeket a kérdéseket, viszont most még mindig rendszeresek azok a kérdések, amit olyan 10-30 másodperc Google használattal, hivatalos forrásból meg lehetne tudni, és az én személyes véleményem szerint (amit nem kell elfogadni senkinek sem) egy kicsit unalmas miattuk a fórum követése.

Hogy miért követem akkor a fórumot? Mert egy csomó dolog van, amit meg nem válaszol meg a Revolut, viszont itt a tapasztalatok alapján megosztják egymással a Revolut használók a tudásukat...

Azt meg nem tudom, hogy a Windows 98 meg az először használom a Googlet és utána kérdezek hogyan függ össze, de biztosan, ha használnánk a Google-t, akkor csak a Windows 98-nál tartanánk még mindig..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#20425) Gabás válasza xors (#20415) üzenetére


Gabás
addikt

Nem tiszta, mit is szeretnél (milyen HUF-HUF számlák?), de sem a vásárlásnak, sem az utalásnak nincs se díja, se korlátja

[ Szerkesztve ]

(#20426) Oliverda válasza mufi (#20423) üzenetére


Oliverda
félisten

Ingyenes, csak az ilyeneket úgy kell kezdeni, hogy kicsit utánaolvasol, nem pedig durrbele bumm módra állsz neki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20427) SyMbioTe válasza mufi (#20423) üzenetére

Miért, te ingyen használod a futárokat/postát? :U
Kb az egyetlen dolog amiért fizetni kell az a szállítás. Meg nagyobb csomag, ha valakinek arra is szüksége van.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#20428) anadroid válasza mufi (#20401) üzenetére


anadroid
senior tag

Csak meghívóval ingyenes.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#20429) viktorhu válasza Serpiko (#20400) üzenetére


viktorhu
veterán

Elvileg pont olyan széfekbe teszi az aranykereskedőjük, ahol az aranyszámlát vezetik. Szóval itt megint egy közvetített szolgáltatás van, mint a részvénykereskedésnél. És itt is zavar, hogy nem látni, hogy a user megkapja-e az aranyát, ha a válságba belebukik a revolut. Vagy ha az aranykereskedő megy csődbe / tűnik el.

(#20430) Tuomas válasza mufi (#20423) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha várnál, akkor valszeg neked is felajanlanák 1-2 hét múlva, hogy ingyen kipostázzák.
Ha pedig sürgős, akkor mérlegelni kell, hogy megéri-e kb egy pizza árát a posta díja, vagy mondjuk a bank olcsóbb lenne.
Ennyi az egész történet.

We were here

(#20431) Oliverda válasza viktorhu (#20429) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az a legbiztosabb, ha elslattyogsz és megveszed az aranyat, amit aztán otthon beteszel a széfbe. Kérdés, hogy erre kinek van ideje vagy lehetősége, arról nem beszélve, hogy ez a módszer eléggé rugalmatlan, illetve ennek is megvannak a maga buktatói.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20432) modflow


modflow
veterán

Igényeltem egy virtuális és egy fizikai Revolut kártyát.
Ha még nem fizettem be pénzt (3500 Ft), akkor ki tudják küldeni a kártyát?

Ill. a befizetésre van több lehetőség is. Ti melyiket ajánljátok?

(#20433) Tuomas válasza modflow (#20432) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudod, először kell a top up.
Bankkártyával való feltöltés a javasolt: azonnali és ingyenes (hacsak nem üzleti kártya)

We were here

(#20434) balinlin válasza Tuomas (#20430) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem is értem mi ez a nagy hiszti és veled mi baja van...

(#20435) modflow válasza Tuomas (#20433) üzenetére


modflow
veterán

Én mit nem tudok?

Ha bankkártya esetén eltárolja a kártyámat.... Azt lehet majd törölni?

(#20436) Oliverda válasza balinlin (#20434) üzenetére


Oliverda
félisten

Magával van baja, csak máson tölti ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20437) Tuomas válasza modflow (#20435) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudsz kártyát igényelni, top up nélkül, bocsi valahol valami félrement. :DDD
Törölni lehet, de nincs értelme elvégre máskor is töltesz fel rá pénzt nem?

We were here

(#20438) modflow válasza Tuomas (#20437) üzenetére


modflow
veterán

Hát én már két napja igényeltem virtuálist, ma fizikait. És nem töltöttem fel még pénzt. :DD

Akkor varázsló vagyok? :)

(#20439) mufi válasza Tuomas (#20430) üzenetére


mufi
senior tag

Igen. Namost, egy olyan kérdésem lenne még, hogy azt írja, április 18-án érkezne meg a kártya, ha jól emlékszem amikor magamnak igényeltem akkor is elég hosszú időt írt, bár nem emlékszem mennyit, de ez, a jelenlegi helyzetben reálisnak tekinthető, vagy gyorsabban fog megérkezni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20440) Tuomas válasza modflow (#20438) üzenetére


Tuomas
addikt

:Y
Én úgy emlékszem, hogy 3500 ft minimum összeg nélkül nem lehetett fizikai kártyát igényelni. Ezek szerint ez változott?

Az avatarod alján inkább valami manó, mint varázsló. ;) :DDD

We were here

(#20441) szabi__memo válasza Tuomas (#20440) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem is így volt

(#20442) Tuomas válasza mufi (#20439) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát ezt sajnos nem fogom tudni megmondani. :(
Tudjuk mi a helyzet világszerte, esetleg ezt olyan tudja neked megmondani nagyjából, aki mostanában tendelt kártyát, de az sem lesz garancia, mert elég gyorsan változnak a dolgok.
Amit ott látsz dátum, az egy becsült időpont, ami normál esetben úgy gondolom, hogy 90%ban be is jött.

We were here

(#20443) modflow válasza Tuomas (#20440) üzenetére


modflow
veterán

Az app-ban felül ott volt mindig a "Később", és ott lehetett ugrani a befizetést. :)

De most tettem rá pénzt. Átváltottam EURO-ra, remélem ez nem gond. Mindezt azért, mert csak később fogom elkölteni ezt a kemény 4000 Ft-ot és ahogy romlik a forint, gondoltam biztosabb az Euro.

(#20444) Tuomas válasza modflow (#20443) üzenetére


Tuomas
addikt

Ennyi nem fogja kiverni a biztosítékot. :N
Ha nem ft, hanem € lett volna a 4 000, az már meredekebb lett volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20445) szabi__memo válasza szabi__memo (#20407) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na már átláthatóbb is lett egy fokkal a 6.35-ben :K
Szerintem az egész fejlécmegjelenítés jobb lett

(#20446) xors válasza Gabás (#20425) üzenetére


xors
senior tag

Forint számláról szeretnék forintot átutatlni egy magyar boltnak, és nagy összegnél ha jól tudom van rajta díj is. [link]
Arra lennék kíváncsi, mennyire megoldható kb 2M körüli összeget átutalni Revoluttal.

(#20447) Gabás válasza xors (#20446) üzenetére


Gabás
addikt

Ez a díj csak a pénznemek közötti tranzakcióra vonatkozik, amint írja is

(#20448) Oliverda válasza xors (#20446) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20449) modflow válasza Tuomas (#20444) üzenetére


modflow
veterán

És ebből az euróból tudok fizetni magyar előfizetésű netflix-et? Vagy előtte vissza kell majd váltani forintba?

(#20450) balinlin válasza modflow (#20449) üzenetére


balinlin
senior tag

Tudsz, de ha hétvégén aktuális a fizetés, akkor drágább lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.