Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) Tuomas válasza Friczy (#20150) üzenetére


Tuomas
addikt

Fórumtárs így fogalmazott:
"Mindenesetre nem segíti a bizalmamat a cégben."
Magyarán nem bízik a "cégben", mert engedélyt kell adni a kontaktokhoz, de a banki adatait rábízza. Ezért írtam azt, hogy aranyos, hogy amiatt aggódik, a saját adatai miatt pedig nem.

És akkor leírom 3. alkalommal is. Nem kell megosztani a névjegyzéket, van alternatíva.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20152) hedgehog válasza balinlin (#20148) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ellenben lehet bankszámlára utalni, vagyis az kb. ugyanaz. De szerintem nyugodtan írhattok nekik a fórumra javaslatot, hogy lehessen telefonszámot is megadni (főleg, hogy nálunk ugye már működik a másodlagos azonosító is)
Azon vekengeni, hogy miért kér hozzáférést a névjegyekhez, amikor nem kötelező megadni... teljesen fölösleges betűpazarlás.

-- aka p3d3str1an

(#20153) Friczy válasza Tuomas (#20151) üzenetére


Friczy
senior tag

:ásít:

(#20154) Tuomas válasza Friczy (#20153) üzenetére


Tuomas
addikt

Remek érv, van más mondanivalód is? :U
Egyébként nem tudom mi ez a nagy para, ez nem az OVB, hogy add meg a cimbid számát, aztán sorban felhívja őket Miguel a mexikóból UK-ba emigrált vállalkozó, hogy van egy visszautasíthatatlan ajánlatunk a számodra. :DDD
Aki meg a telefonszámok megadása miatt nem bízik a cégben, nem tudom miért használja és adja meg a kártyája adatait, elvégre nem is tudom melyik ér többet: egy telefonszám, vagy a teljeskörű bankkártyaadatok.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20155) vmarci21


vmarci21
tag

Ha ez így lenne a telefonkönyv esetében, akkor a mobil alkalmazásokat fejlesztők negyede már rég fizetné a GDPR megszegése miatti büntetést... Valószínűleg a Revolutnak és hasonló nagy cégeknek vannak jogászaik, akik pontosan tudják, hogy ezt milyen feltételek mellett kérhetik el..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#20156) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, adott egy osztrák raiffeisenes maestro kártyám, a revolut app még apple pay-el sem támogatja, hogy tudnám a leggazdaságossaban az eurot forintra váltani? Van curve kártyám is.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20157) Tuomas válasza atees (#20156) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha curve mögé berakod a raiffeisen kártyát, és a curve kártya töltöd fel, úgy nem megy?
Feltöltöd euróban így és átváltod utána forintra.

We were here

(#20158) atees válasza Tuomas (#20157) üzenetére


atees
őstag

és mondjuk a curvéról egy magyar otp-sre vissza tudom tenni a lovét? ( curvét még annyira nem ismrerem)
Nem jó magyar curve nem értelmezi az osztrák kártyát.
Még egy jutott eszembe az osztrák kártyáról revulotra utalok, csak ennek a díját kellene kiderítenem.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20159) balinlin válasza hedgehog (#20152) üzenetére


balinlin
senior tag

Én megadtam az engedélyt rég, mert kényelmes vagyok. Ettől függetlenül az a véleményem, hogy akár működhetne úgy is mint a Gmail, merthogy bármennyire is erőltette Toumas nem úgy működik, hogy van alternatíva az más kérdés. Én erre a különbségre hívtam fel a figyelmet, vekegett a franc.
És mi francért akkora baj, ha valakit zavar ez?
Részemről a téma lezárva, mert tényleg kezd off lenni.

[ Szerkesztve ]

(#20160) emeritus válasza atees (#20158) üzenetére


emeritus
tag

Oszták kártyáról magyar Revolutra történő topup (elvileg) minimális, nem meghatározott díjjal jár. A gyakorlatban én nem tapasztaltam díjfelszámítást, tudtommal senki más sem, így mondhatni nincs díj. (Elvileg a művelet előtt az app kiírja a díjat, ha van.)
Curve: van saját topikja, de: nem tudsz magyar OTP-re Curve-ről pénzt visszatenni, illetve nem az osztrák kártyát nem értelmezi, hanem a Maestro kártyákat alapból nem kezeli.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#20161) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Elolvastam az összefoglalót, csak biztos ami biztos alapon szeretném megkérdezni:
Még mindig ingyenes a Revolut számláról magyar számlára való utalás, ugye?
Revolutról menne pár ezer Ft CIB -es számlára.

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#20162) Friczy válasza Tuomas (#20154) üzenetére


Friczy
senior tag

Van, de személyeskedés lenne, inkább megtartom. Egyszerűen röhej, hogy mennyire nem vagy képes megérteni egy álláspontot, ha az nem egyezik a tieddel. A probléma valós, hiába akarod elbagatellizálni. De mivel láthatóan nem vagy hajlandó ezt felfogni, értelmetlen a további vita. Ezt szerettem volna kifejezni, de úgy látszik, ez se ment át. A továbbiakban ebből a témából kiszálltam, ha lehet, erre se reagálj. Vagy topikgazdaként akár ki is törölheted.

(#20163) bigdady válasza pvt.peter (#20161) üzenetére


bigdady
nagyúr

Eddig is ingyenes volt most is az

(#20164) Tuomas válasza Friczy (#20162) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem törlöm, elfogadom a véleményeteket, még akkor is, ha az nem egyezik az én álláspontommal, amit ugyebár én is kifejthetek, sőt ugye javasoltam a probléma elkerülésére megoldást is.
És ezzel én is zártam a témát. :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20165) pvt.peter válasza bigdady (#20163) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
(Még nem utaltam róla más kártyára sose.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#20166) bigdady válasza pvt.peter (#20165) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kártyára nem is tudsz, bankszámlára lehet. Vagy hogy érted?

(#20167) atees válasza emeritus (#20160) üzenetére


atees
őstag

Csak az a baj, hogy a revolut nem engedi a topupot az osztrak maestro kartyaval🤷🏻‍♂️

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20168) emeritus válasza atees (#20167) üzenetére


emeritus
tag

A Revolutnak engednie kell(ene) a Maestro topupot más ország kártyájával is. Próbálkozz! (A Curve az, amelyik nem kezeli a Maestrot.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#20169) atees válasza emeritus (#20168) üzenetére


atees
őstag



Ezt irja🤷🏻‍♂️

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20170) bigdady válasza atees (#20169) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez apple pay vásárlás nem bankkártya topup

[ Szerkesztve ]

(#20171) pvt.peter válasza bigdady (#20166) üzenetére


pvt.peter
őstag

Felre irtam, bankszamlara gondoltam.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#20172) atees válasza bigdady (#20170) üzenetére


atees
őstag

Á hogy az különbözik :DD Erre nem gondoltam 😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20173) bigdady válasza atees (#20172) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen az apay nalam sem megy maestroval :)

(#20174) Zeki


Zeki
nagyúr

Most hogy lehet Revoluttal nfc fizetni? Tavaly működött.

(#20175) bigdady


bigdady
nagyúr

Budapest Bank hitelkártyáról másnak sem megy a feltöltés? Azt mondja érdeklődjek bankomnál elutasítva, eddig minden nap ment és egyenleg is oké. Valami változott?

(#20176) adp


adp
őstag

Tud minuszbe menni a revolut számla/ kártya? Olyan előfizetéshez akarok beállítani revolutot, amit még nem biztos, hogy meg akarok hosszabítani, és arra gondoltam a sima bank kártyám helyett átteszem erre, ha elfelejteném lemondani. (jelenleg kb 200 ft-van a revolutomon)

(#20177) emeritus válasza adp (#20176) üzenetére


emeritus
tag

Igen, tud minuszbe menni a Revolut számla.. A jogszerű terheléseket tartozol kiegyenlíteni, ha nem teszed, akkor számíthatsz arra, hogy a tartozást (fedezet híján akár jogi úton) követelni fogják.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#20179) agroman válasza adp (#20176) üzenetére


agroman
senior tag

alaphelyzetben nem tud. csak olyankor ha kifizettel valamit, de a revolut 7 napos foglalasi idejeig nem kert le az ellenoldal es visszakerul a szamladra es elkoltod masra, majd kesobb megis jelentkeznek az elso koltesedert es amikor ezt teljesiti a revolut akkor leszel minuszban.
szoval megegyzser a te esetedben valoszinuleg el fogjak utasitani a fizetest penzhiany miatt.

------

(#20180) viktorhu válasza agroman (#20179) üzenetére


viktorhu
veterán

Részletfizetés tranzakciónál is tud. Szóval ha jóváhagyta, hogy fizetni fog egy évig havi x dollárt, akkor ott lehet probléma.

(#20181) agroman válasza viktorhu (#20180) üzenetére


agroman
senior tag

meg nem hallottam reszletfizetest bankkartyaval automatikusan.
ugye nem a recurring paymentre gondolsz? mert az nem reszletfizetes, hanem ismetlodo fizetes, melynel ha nincs penz, akkor megszakad pl. az elofizetes.

------

(#20182) emeritus válasza emeritus (#20177) üzenetére


emeritus
tag

"A Revolut Használati feltételeinek elfogadásakor kötelezted magad rá, hogy a szükséges összeg haladéktalan hozzáadásával korrigálod a negatív egyenleget, bármilyen okból keletkezzen is." (Revolut súgó)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#20183) INGJOKE válasza agroman (#20181) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez egy jó kérdés pl. ha Tinderen éves csomagra fizetek elő, mert az a legolcsóbb, de úgye havonta terhelik és rev-el fizetek, de nem hagyok rajta pénzt, akkor mínuszba viszi? :D

(#20184) Tuomas válasza INGJOKE (#20183) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem ezek az ismétlődő fizetéses dolgok nem viszik mínuszba. Én Netflixet Paypal mögé betett revolut kártyával fizetek, egyszer elfelejtettem, nem volt rajt annyi pénz, sikertelen terhelés lett, és a paypal mögé betett 2. kártyáról vonta le az összeget.

We were here

(#20185) viktorhu válasza Tuomas (#20184) üzenetére


viktorhu
veterán

De az nem éves csomag. Más a helyzet, ha egész évre elkötelezed magad. A részletfizetés tranzakció nálunk nem elterjedt, de Izraelben már a kilencvenes években találkoztam vele, meg az idén pl. Peruban is megkérdezték a szupermarketben, hogy egyben vagy részletekben szeretném kifizetni a vásárlást. Ha a részletfizetést választottam volna, azt akkor is levonják, ha pl. letiltom a kártyámat időközben.

[ Szerkesztve ]

(#20186) Tuomas válasza viktorhu (#20185) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez igaz. :)

We were here

(#20187) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, ha a szolgáltató vissza utalja a pénzt, az mennyi idő múlva kellene, hogy megjelenjen a számlán?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20188) Tuomas válasza zsamiatt (#20187) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha banki átutalás, akkor sok. Mert ha minden igaz, a szolgáltató a közvetítő banknak utalja vissza a pénzt, és nem a gb-s revolut számlaszámodra.
Ha a refundra gondolsz, az pár nap.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20189) zsamiatt válasza Tuomas (#20188) üzenetére


zsamiatt
őstag

azt irták vissza utalják. Ugyan kártyával kellett fizetni,.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20190) Tuomas válasza zsamiatt (#20189) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha mondjuk kicsit részletesebben leírnád, hogy miről van szó, konkrétabban tudnánk segíteni is. :K
Mit fizettél, milyen szolgáltatónak, hogyan (erre az előző hozzászólásodban megadtad a választ, hogy kártyával).
Ha kártyás vásárlás volt, akkor az refund lesz egyébként.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#20191) zsamiatt válasza Tuomas (#20190) üzenetére


zsamiatt
őstag

külföldi taxi társaságnak kellett fizetni kártyával előre. De mivel letiltották a programot ezért azt írták pár napra rá, hogy vissza utalják.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20192) Tuomas válasza zsamiatt (#20191) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor ez refund lesz, 1-2 nap (4 nap max) alatt visszakapod, ha minden igaz.

We were here

(#20193) atees


atees
őstag

Sziasztok! A fizetős kártyák havi vagy éves díjjal mennek, nem látom az appban :W

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#20194) Tuomas válasza atees (#20193) üzenetére


Tuomas
addikt

Úgy tudom, havi díjasok és nem kimondottan a kártya fizetős, hanem cakk-pakk a többletszolgáltatás, amibe beletartozik a kártya is.

We were here

(#20195) Yager01


Yager01
senior tag

Sziasztok,

Durván havonta egyszer kéne Eu-ból (francia vagy olasz) cégtől magánszemélyeknek 500€ körüli összeget fogadnia. Revolut számla rendelkezésre áll.

Szerintetek kell csinálni TransferWise számlát ami állítólag megbizhatobb, biztonságosabb és jobban ajánlott pénz "tárolására" mint a Revo?

Vagy igazából egyiken sem érdemes tárolható, ha koppaan a pénz akkor mindkettőről mehet tovább ingyenes utalással mondjuk egy magyar bank lakossági deviza számlára? Itt tuti jó helyen van csak mi van akkor ha szükség van rá? Kártya nincs a lakossági deviza számához így topup-olni vele egy revolutot vagy curve-el elkölteni nem lehet. Át lehet konvertáni HUF ra a hozzá tartozó lakossági HUF számlára. Ebben esetben viszont gondolom egy csomó költség és akármilyen árfolyam.

Mi lehet a legjobb, legolcsóbb legbiztonságosabb megoldás ha nem azonnal akarja elkölteni az illető a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#20196) szzimo53


szzimo53
tag

Sziasztok.
Tudok paypal-ról eurót küldeni revolut euro számlára? Revolut számlaszámot nem nagyon tudok hozzá adni paypal alatt. Revolutról akarom kiutalni az eurot a számlámra a középárfolyamos váltás végett ugye.
Vagy más tipp hogyan mentsek ki paypal-ról eurot a legkisebb veszteség nélkül? A végén otp-s számlámról venném fel forint cashbe. ( vagy euróba?)

(Azt olvasom hogy magyar lakcímes paypalról nem lehet)? wtf

Köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#20197) INGJOKE válasza szzimo53 (#20196) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez nem igazán Rev téma inkább pp ott tud segíteni V, de én is úgy tudom magyar pp-ről csak forintot lehet utalni :)

(#20198) szzimo53 válasza INGJOKE (#20197) üzenetére


szzimo53
tag

Ok , köszi :DD

(#20199) arnyjaro válasza bigdady (#20175) üzenetére


arnyjaro
csendes tag

Nekem megy a BB hitelkártyás top up

iPhone 12 pro, Macbook Air M1

(#20200) laca891


laca891
aktív tag

A revolut kártyánál érintéses fizetésnél, már él a 15 ezer forintos határ, pin kód nélkül? Próbálta valaki?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.