Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Gicz


Gicz
addikt

próbálnám telepíteni az lg mobile software uptdate toolt, B2cappsetup, de kb elmegy a csík 10%-ig aztán eltűnik az ablak, és nem települ semmi. mi a rosseb a baja? :W

(#25902) wyzard válasza Looserke (#25899) üzenetére


wyzard
tag

Köszönöm, szerintem akkor rátérek. Melyik módszerrel raktad fel, milyen leírást kövessek ?

(#25903) icecave válasza Bilux (#25896) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem, T-home-os sima 30/5-ös kábelnet, Cisco EPC3925, a gép kábelen csatlakozik, minden más meg wifin.

(#25904) Looserke válasza wyzard (#25902) üzenetére


Looserke
őstag

Nem biztos, hogy neked ugyanúgy kell feltenni, mint nekem kellett (én 4.2.2 10E hun openről frissítettem 4.4.2 20B hun openre). Nekem se root se recovery nem volt feltéve soha, szóval neked lehet hogy másra is figyelned kell. Egyébként a sima 12 pontos KDZ telepítéssel ment fel, előtte és utána factory reset. A telefon egyébként T-s eredetileg 10A-val vettem.

[ Szerkesztve ]

(#25905) wyzard válasza Looserke (#25904) üzenetére


wyzard
tag

Nálam van root, recovery minden. Köszönöm, visszaolvasok akkor, hogy ilyenkor mi a teendő és felrakom. :R

(#25906) kerpok


kerpok
tag

na tnap este felraktam én is KK-t.
Stock Telenor 20B... pikk pakk felment, meg is lepődtem... :)

Ami fura ugye hogy a felső sávban fehér minden.. kár érte.. a gps-ből "hely" lett... legyen... )
Jelet, gyorsan talált, ha mindent hagyok neki használni, ha csak GPS-re van állítva, akkor kicsit agyal..

Gyorsabban reagál az automata fényerő - ez zsír

Kncok téma gyorsabb, imádom!

Szerintem jobban zabálja az aksit, legalábbis eddig.. de meglátom pár nap múlva...

Viszont lett új Időjárás effekt a lock screenen.. nagyon zsír. Ha borult de napos is az idő, azt pölö így mutatja! :K

Eddig ennyi..

(#25907) Keraa válasza wyzard (#25905) üzenetére


Keraa
aktív tag

Nálam is volt ROOT és Recovery is! Nem töröltem semmit KDZ -vel és Droid mester :R auto frissítőével simán felment... :K

(#25908) dave_gahan válasza dave_gahan (#25684) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Nah, a KK frissítés óta mégsem annyira zsír minden... Hiába kapcsolom be az adatkapcsolatot, nincs hálózat: "A hálózat nincs csatlakoztatva." :O
Újraindítás sem segít... :((
A wifivel nincs gond.

Pozitívumok:
- érzékenyebb knock on
- smooth-abb GUI

Negatívumok:
- nincs adatkapcsolat
- bluetooth fogyasztást (3%) nálam is jelez anélkül, h be lenne kapcsolva

Kipróbáltam a fülest, nem sistereg.

[ Szerkesztve ]

(#25909) wyzard válasza Keraa (#25907) üzenetére


wyzard
tag

Köszi, erre jutottam én is, töltöm az auto-frissítőt épp és a ROM-ot és csinálom.

Köszönöm a tapasztalatot, meg Droidmesternek a cuccost ! :R

(#25910) Gicz válasza Gicz (#25901) üzenetére


Gicz
addikt

erre nem tudtok megoldást? :F

(#25911) Jacksonrodeo válasza Gicz (#25901) üzenetére


Jacksonrodeo
csendes tag

Nekem itt szokta kérdezni hogy engedélyezem-e hogy a program módosításokat hajtson végre.

(#25912) Looserke válasza dave_gahan (#25908) üzenetére


Looserke
őstag

factory reset volt-e?

(#25913) Gicz válasza Jacksonrodeo (#25911) üzenetére


Gicz
addikt

nem kérdez semmit. rendszergazdaként futtatom akkor sem. a felhasználói fiókok felügyelete ki van kapcsolva h véletlenül se kérdezzen semmi semmit soha.

(#25914) Bilux válasza icecave (#25903) üzenetére


Bilux
veterán

akkor ennyit tud kipréselni magából a TP-link 1043ND...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#25915) apaszka válasza dave_gahan (#25908) üzenetére


apaszka
veterán

Hr?

És nézd meg az apn beállítást.
Pl Telenor kapcsolatnál van ,hogy átkell írni . Net-> online ra.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#25916) dave_gahan válasza Looserke (#25912) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Nem, de felajánlott, sima OTA frissítésnél miért is kellene? (Nem kdz buherálásról van szó.)
Vagy ha kell, akkor miért nem teszi meg ezt a frissítés maga, vagy miért nem figyelmeztet erre a telepítés előtt?
Mielőtt DroidMester jönne újfent hatalmas kövér betűkkel és felkiáltójelekkel :D: sztem az átlag user, aki még fórumokat sem követ, nem hiszem, h hard resetet nyomna minden frissítéskor és őszintén szólva elég gáz dolognak tartanám, ha ez követelmény lenne - a user guide-ban sem szerepel. A f@sznak van kedve állandóan újralakni a telót...
Nem kdz-vel és egyebekkel pöcsölök direkt, hanem megvártam a legegyszerűbb(nek gondolt) OTA módot.
Másnak sem volt ilyen gondja OTA frissítés után, legalább is a keresőben nem találtam ilyen előzményt. Nem volt root-olva a teló, teljesen stock v10e-re engedtem rá a felkínált frissítést.

A Hálózati beállításoknál a Hálózat típusa maradt GSM/WCDMA
A Hálózat választásnál ha Automatikusra teszem, v. ha a Hálózat keresés után kiválasztom, hogy Telenor HU RAT: WCDMA, egyik esetben sincs eredmény.
A Hozzáférési pontok-nál azt írja: Nincs APNs - talán ez lehet a gond.

Nemotm még mit kellene megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#25917) Danny365 válasza dave_gahan (#25916) üzenetére


Danny365
őstag

Add hozzá te magad az APN-t aztán probléma megoldva.

(#25918) PS7A


PS7A
tag

Erre a hibára esetleg még valakinek valami ötlete?
(A gyári időjárás ikont szeretném kirakni, erre ezt kéri, megyek az igenre aztán nem történik semmi, kilép a kezdő képernyőre.)

(#25919) dave_gahan válasza Danny365 (#25917) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Igen, erre gondoltam, h akkor megkeresem, h milyen paramétereket kell beállítani új APN-hez.

Apaszka: nézem, köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

(#25920) Looserke válasza dave_gahan (#25916) üzenetére


Looserke
őstag

ez kb ugyanaz, mint ha WinXPről frissítenél Win7-re, én inkább egy tiszta Win7 telepítést csinálnék... :)

(#25921) dave_gahan válasza dave_gahan (#25919) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Jaja, csak hozzá kellett adni, hogy Telenor Online, mert a frissítés kinullázta az APN beállítást. :D

Looserke: jaj, mindig ezzel jön mindenki...csakhogy a windows nem ajánl fel OTA frissítést, tehát ott elfogadott mód, h nulláról kezded feltenni az új rendszert. Ha ez telefonnál nem egy, akkor ne kínáljon fel OTA frissítést, v. figyelmeztessen, h előtte/utána nyomjak HR-t. ;]

Anyway, most már minden rendben. Ha olyan egyéb, nem orvosolható probléma jelentkezik még később, ami nem 4.4.2 elcseszés, hanem kiderül, h valóban a HR hiányából fakad, akkor mea culpa-zom...addig perpill továbbra is úgy kezelem, hogy stock rendszeren az OTA frissítésnek nem feltétele a HR. A többi mókoláshoz megértem, h szükséges.

(#25922) DroiDMester válasza dave_gahan (#25921) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Egy KDZ -s frissítés az most kurvára mindegy hogy ONLINE, OFFLINE vagy épp PC Suit progival csinálod mivel mind a 3.megoldás ugyan azt csinálja csak más a kezelő felülete! :K

Tehát nem kell a KDZ -t MÓKOLÁSNAK Titulálni!
Mert ezzel az erővel az LG szakszervizben is MÓKOLNAK mivel azok is ilyen módszerrel(Csak épp TOT fájl és egy negyedik típusú{LGFlashTool nevezetű} progival) telepítik a ROM -okat a telóra!

Aki meg nem hajlandó frissítés után HR -t nyomni, az NE jöjjön ide a fórumba siránkozni hogy ilyen meg olyan meg amolyan gondja van :(((

De részemről zárom a témát........ :R

[ Szerkesztve ]

(#25923) #08010496


#08010496
törölt tag

Most kapott az enyém 10C frissítést 10B helyett, haladunk -.-

(#25924) tothgergo90 válasza DroiDMester (#25922) üzenetére


tothgergo90
tag

Mondjuk én nem csináltam HR-et, de nem is siránkoztam, mert teljesen hibátlan. Egyedül a Bluetooth bug van, de ezért nem csinálok HR-et egy jól belakott rendszernél.

(#25925) pestibenji válasza DroiDMester (#25922) üzenetére


pestibenji
senior tag

Én se értem ezt a logikát, miért alap az, hogy frissítés után hr-t kell nyomni? :)
kurvára nem alap, ha az lenne akkor a PC suite is wipeolna amikor frissítesz.
Samsung Galaxy SII-n még 2.3-ról 4.0-ra frissítésnél se volt probléma max 1-2 appot kellett újra rakni...

iOS-en pl hányszor kell wipeolni frissítésnél? :p

Nehogy már az legyen az alap, hogy minden frissítésnél elveszik minden adatod könyörgöm.

[ Szerkesztve ]

(#25926) Endr00 válasza tothgergo90 (#25924) üzenetére


Endr00
aktív tag

Csinálj Backupot az LG-s app-al a beállításokról és tedd fel a felhődbe vagy pendrive-ra.

Samsung Galaxy S23

(#25927) torok6


torok6
aktív tag

Az mért van hogy néha beakad a menü 4.4.2 nél másnál is ilyen?

(#25928) apaszka válasza pestibenji (#25925) üzenetére


apaszka
veterán

Itt ugye elég nagy verzió ugrás van.
És bizony a sok szemét meg marad. Némely program még nem kompatibilis az új ROM -al, és már meg is van a baj. Össze tudnak akadni.

Egyébként szervizben azt mondják, hogy egy androidos telefonnak egy-két havonta ajánlott a hr.
Marhára tele tudja szemetelni magát.

Szerk.

Egyébként benn tudom miért ez a nagy félelem a belakástól?
Max egy óra. Mindent vissza lehet szépen szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#25929) jooker82 válasza Land (#25847) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én úgy tudom,hogy ezekre már mindre kijött a KK,igy lehetséges,hogy azzal tesztelték. A JB-el,mi értelme lett volna,hiszen azzal már készült teszt.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#25930) gusthy válasza pestibenji (#25925) üzenetére


gusthy
veterán

Mondok egy példát.
Tegyük fel, hogy feltettél egy appot, ami másként működik JB és másként KK alatt.
Ha te ezt 4.2 alatt felrakod, majd a rendszert frissíted alatta, simán lehet, hogy nem veszi észre, és szarul működik.

(#25931) gusthy válasza dave_gahan (#25921) üzenetére


gusthy
veterán

Ha a telepítő felajánlja a frissítést, akkor nem releváns, hogy OTA vagy lemezről.

(#25932) vico03


vico03
tag

Valaki erre :F

(#25933) bsanya


bsanya
aktív tag

Eddig egyetlen androidos telefonommal sem sikerült elérnem azt, hogy kimondja a hívó nevét a BT headset-ben :(
G2-nél sem.... megvettem már néhány fizetős alkalmazást, de egyik sem vezetett sikerre. Viszont ma meglepődtem, be volt még kapcsolva a fülesem, amikor elnavigáltam A-ból B-be, és végig a fülesbe mondta a navigációs utasításokat :Y
Mi a francért nem tudja akkor a hívó nevét is bemondani????

apaszka a fiad erre nem tudna megoldást? (a Sanity, az ECID, a SVOX mind megvettem, a telefon ki is mondaná, de a headset-be egyik sem mondja :W )

Xiaomi Mi 11i

(#25934) dave_gahan válasza DroiDMester (#25922) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

A mókolást nem pejoratív jelzőnek szántam.
Fogadjuk már el azt, hogy az átlag userek nagy része elsősorban OTA-n frissít (a szakszerviz nyilván nem :D), ha pedig e tevékenység folytán HR-re lenne szükség, akkor a telepítő minden bizonnyal figyelmeztetne erre. Noha főverziók jó ha évenként egyszer jönnek, de látható, h adott Android verzión belül is kisebb-nagyobb időközönként szerencsére jöttek azért frissítések, elég csak a JB esetén a v10a-v10g-re gondolni. Na most életszerű havi-kéthavi rendszerességgel teljesen újra rakni a telót, csak mert állítólag minden fostos frissítéshez HR szükséges??
Na ne már...

Mint kiderült, a problémám simán orvosolható volt, legközelebb fel sem teszem ilyennel kapcsolatban a kérdést...de mondom, ha később olyan hiba derülne ki, ami a hiányzó HR-re utal és nincs más megoldás, akkor megkövetem az érintetteket. ;]

(#25935) dave_gahan válasza apaszka (#25928) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Reakcióim: :D

"Egyébként szervizben azt mondják, hogy egy androidos telefonnak egy-két havonta ajánlott a hr."
:Y
"Egyébként benn tudom miért ez a nagy félelem a belakástól?
Max egy óra.
"
:Y

(#25936) jooker82 válasza dave_gahan (#25934) üzenetére


jooker82
nagyúr

Neked mi a gond a 4.4-el?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#25937) pestibenji válasza apaszka (#25928) üzenetére


pestibenji
senior tag

Azért mert pl 400 névjegyet újra összekapcsolni nem 1 órás munka :) (Google névjegyet haxsyncel) alapból kb 2-3 óra mire én mindent úgy vissza állítok ahogy volt a névjegyek összekapcsolásán kívül.
Gusthy: mondj nekem pár ilyen appot amit az átlag user használ (tehát nem xposed meg ilyenekre gondolok) :)
ha egy app 4.2 alatt egy időjárás widget volt akkor miért lenne 4.4 alatt billentyűzet? :D
de amúgy elég annyira átgondolni a dolgot, hogy akkor mi a magyarázat arra, hogy TBP-val minden appot szépen vissza lehet rakni?
A lényeg, hogy tudom, hogy ezen a telón kell a hr frissítésnél, de sajnos ez nagyon nem normális...

[ Szerkesztve ]

(#25938) jooker82 válasza dave_gahan (#25684) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ja itt már látom,hogy nincs különösebb gond. Ha ázsiai a telód,márpedig az,akkor a v20a a legfrisseb,a V20b az az eus telefonokra való.... Tehát,hagyd rajta azt.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#25939) t52042405ug


t52042405ug
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak,

mától beléptem az android világába egy telenoros G2-vel (mindig Nokiám volt: 3210-sel kezdtem, majd N97mini és E52-vel zártam a sort). Csak azt szeretném megkérdezni, h a LG PC Suite 10E-ről 20B-re szeretne frissíteni. Mehet ez így? (Bizt. mentést csináltam.)
Teljesen kezdő vagyok, kérném a türelmeteket.
Köszi a segítséget.

(#25940) dave_gahan válasza jooker82 (#25936) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Már semmi. :N
Az OTA frissítés kinullázta az APN beállításomat, ezért nem volt mobilnet. A HR hiányának nem volt köze hozzá.

Egyébként itt írtam a 4.4-es benyomásaimról:

Pozitívumok:
- érzékenyebb knock on
- smooth-abb GUI

Negatívumok:
- nincs adatkapcsolat
(már nem akutális)
- bluetooth fogyasztást (3%) nálam is jelez anélkül, h be lenne kapcsolva

Kipróbáltam a fülest, nem sistereg.

Az összkép pozitív, de azért nyilvánvalóan nem érezheti az ember olyan hatalmasnak a változásokat. Egyelőre ennek a KitKat-nek nagyobb a füstje, mint a lángja. :D Egy biztos, a G2 továbbra is zsírágyú készülék, és az idei felhozatalt nézve sem viszket az ember tenyere, h váltania kéne. Bizonyos paramétereket nézve sok gyártó még csak most próbál közel olyan készülékkel labdába rúgni, mint amilyet az LG letett a G2-vel tavaly.
:C

"Ha ázsiai a telód,márpedig az,akkor a v20a a legfrisseb,a V20b az az eus telefonokra való.... Tehát,hagyd rajta azt."
Jaja, persze, marad egyelőre a v20a...aztán majd szép lassan úgyis érkezik a többi - OTA-n. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25941) jooker82 válasza dave_gahan (#25940) üzenetére


jooker82
nagyúr

Örülök,hogy tetszik a KK rendszer.
Valóban igy van,az s5,meg a többiek,csak most kapisgálják azt amit tavaly az LG már bemutatott :) Még kissé utánozzák is a Knock onnal,pl HTC. :)
Mi lesz itt,ha kijön a G3?? Saját 8 magos procijukkal és QuadHD kijelzővel...gondolom egy 3000 feletti aksival.A többit nem is sorolom,mert elkezd csorogni a nyálunk. :)

Valóban,hagyd rajta a v20 a-t ,elvileg áprilisban úgyis jön egy újabb frissités,a mai hirek alapján,plusz funkció. :)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#25942) Azharel válasza dave_gahan (#25940) üzenetére


Azharel
aktív tag

Akadjunk már le erről a hard resetről, akinek baj van a telójával az úgy is nyomni fogja, akinek nincs baja az meg tesz rá. Sokaknak van bug, másoknak nincs. Van akinek állítólag BT bug sincs, ami persze marha érdekes mert a d800/801 modelleken is jelen van, nem veszik észre azért beírják ide h nincs ilyen bug... Én is hard reset párti vagyok, nem csak főverziókor nyomom hanem minden egyes FW frissítés után. Több főverzió meg úgyse lesz g2-re ahogy az lg-t ismerjük :D

(#25943) apaszka


apaszka
veterán

Csak, hogy megtörjem a beszélgetést.
Egyre több kedvenc app-ot nem támogat a KitKat.
Egy lottózó sem működik, és a Telenor mytv je sem.
Hiába még át kell állni soknak.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#25944) icecave válasza apaszka (#25943) üzenetére


icecave
nagyúr

Egy lottózó? Több is van? :D Melyikek? Elég gagyi az összes sajnos :(

(#25945) Azharel válasza apaszka (#25943) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nálam a dolphin browser viselkedik nagyon furcsán KK alatt, fűti a telefont, főleg ha a jetpack is be van kapcsolva. Néha nem lehet arrébb húzni a képet ki kell zoomolni belőle először. Ilyen gondok JB alatt nem voltak vele.

(#25946) migabi24 válasza Azharel (#25945) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az érdekes a dolphin pont hogy piszok energiatakarékos, picit se meleg az S4-em igaz én maradtam 4.3-on

[ Szerkesztve ]

(#25947) Bilux


Bilux
veterán

Nem tudom mi bajotok a gyári böngészővel, tökéletes arra amire kell szerintem.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#25948) migabi24 válasza Bilux (#25947) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs vele baj, csak fapados, sok hasznos funkció van a dolphinba no meg a flash

(#25949) jooker82 válasza migabi24 (#25948) üzenetére


jooker82
nagyúr

flash nincs benne,nekem is külön le kellett tölteni :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#25950) apaszka válasza icecave (#25944) üzenetére


apaszka
veterán

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.szerencsejatek.okoslotto

Most ezt próbáltam. A de a lottózó -t szoktam néha használni.

Az egyik csaj ma megmondta előre, hogy szerinte bedöglik a buszuk mivel jöttek dolgozni, és azt is előre megjósolta, hogy egy roncs buszt küldenek kisegítésre biztos. Annak meg kilehetett látni az alján, és fogni kellett a hátsó ajtót, ki ne esen.

Szóval kértem tőle őt számot. De nem tudom feladni...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.