Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) Dexar007 válasza BBéci (#75848) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat azert amikor bevallottan 90%-ban retek klub megy,akkor azert illene valamit kezdeni azzal a logoval.Persze ha mast nem neznek akkor ugysem tunik fel a beeges. :DDD

Give me your cum,bull!

(#75852) cotag


cotag
senior tag

Srácok, [lg], vagy hyundai

Csak XBOX, és filmnézésre...melyiket vennétek???

(#75853) tutitibi


tutitibi
senior tag

Sziasztok!

A Pana 50VT60-ben lévő DVB-S2 vevő felől érdeklődöm. Van aki használja ezt ?
Hogyan lehet bemenni a csatornaszerkesztőjébe ?
Műholdas csatornalistát hogy lehet szerkeszteni ?

(#75854) BBéci válasza Dexar007 (#75851) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan erről van szó.
Egyrészt RTL-hez felesleges plazmatévét venni, másrészt észre sem vették a képvisszamaradást, tehát felesleges foglalkoznunk vele.

(#75852) cotag
Ha már LCD, akkor Sony és nem Hyundai. :( De nem belépő, hanem legalább 700-as sorozatú.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75855) psg5 válasza Hsanyika1 (#75802) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Hálózatos topikban írták, hogy ez kizárt. Nincs olyan hogy azért mert más megy nem elsődleges. Más lesz a hiba.
#75800): Köszi. Minden vezetékezve van már építkezéskor mindenhova utp-t húztam, de a tv nél a media lejátszó van kábelre kötve ezért a tv wifis. Nem mókolnék kábel elosztást ott , szerintem wifin is ki kell hogy szolgálja a tv-t.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#75856) Heffi válasza psg5 (#75855) üzenetére


Heffi
őstag

Ha már ott a kábel, azért kipróbálhatnád. Amúgy kb 2000 Ft egy switch, amivel megoszthatod a kábelt.

(#75857) psg5 válasza Heffi (#75856) üzenetére


psg5
veterán

Mondjuk ez is igaz.😊
Kipróbálom,de az elején nem volt ezzel gond.

F.K.T.

(#75858) geucsa válasza BBéci (#75848) üzenetére


geucsa
tag

Akkor a zoomolás egy baromság azért, hogy ne égjen be. Inkább égjen be, ha akar.
Kit zavar, ha a logó helyén beég? Beégéssel csak az az A4 méretű terület lesz kicsit más, de ha zoomolok, akkor meg fél négyzetméternyi képet veszítek el teljesen. Hülye kompromisszum lenne. :-/
Az én tévém 2 év alatt kb. napi 4 óra nézéssel szerzett egy nagyon halvány RTL klub logót, ami csak tiszta fehér képnél látszik, de ki néz tiszta fehér képet? :)
Amúgy meg factory menübe lépve le lehet futtatni a helyreállító programot, ami kicsit halványítja, vagy el is tünteti.

(#75859) geucsa válasza BBéci (#75854) üzenetére


geucsa
tag

Miért lenne felesleges? Szerintem a plazma mindenhez jobb, mint bármi más.
Pláne azoknak, akik CRT-ről váltanak.
Na jó most már ott van nekünk az OLED is, de az még kicsit drága.
De mire tönkremennek a plazmáim, addigra remélhetően olcsóbbak lesznek. :)
Nagyon sajnálom, hogy leálltak a plazmával. :(
Talán egy-két raktári darabot még sikerülhet valahogy szereznem.
Berakom a sarokba, aztán előveszem, ha új tévé kell. :)

(#75860) milszab válasza geucsa (#75859) üzenetére


milszab
senior tag

Ezt én is pont ugyanígy gondolom! Persze akit nem érdekelnek ezek a dolgok azok veszik az lcd-t. Én még tv adást se néznék azon az tuti. Sőt...

(#75861) BBéci válasza geucsa (#75859) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a topikban többen, többször kifejtették azt az álláspontjukat, hogy az RTL egy olyan csatorna, amihez még LCD tévét is felesleges venni, pláne plazmát. Ha valaki 90 %-ban azt nézi, az olyan feltételezéseket, ébreszt a másképp gondolkozó emberekben, mint az igénytelenség. Nem értek ezzel teljes mértében egyet, de van benne valami.
Azt is számtalanszor leírtuk, hogy a plazmatévé elsősorban házimozis képmegjelenítő, sokkal inkább, mint klasszikus értelemben vett TV. Odafigyelést igényel, éppen a szóban forgó képvisszamaradás (beégés) elkerülése érdekében. Az RTL fanok biztosan nem fognak effélével foglalkozni, ahogy a példa is igazolja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75862) geucsa válasza BBéci (#75861) üzenetére


geucsa
tag

Félreértés ne essék, nem vagyok RTL fan. Igazából semmilyen tévét nem nézek, de amikor otthon vagyok, a háttérben általában megy valami. Mesecsatorna, természetfilmes csatorna, vagy RTL Klub.
Leginkább esti filmnézésre használom a tévéimet.
Amúgy meg nem gondolok semmit az RTL fanokról.

"Azt is számtalanszor leírtuk, hogy a plazmatévé elsősorban házimozis képmegjelenítő, sokkal inkább, mint klasszikus értelemben vett TV."
Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Tévézéshez mit vegyen, aki azt is jó minőségben szeretné nézni? Pláne a CRT-ről áttérők. Nekik egy csapás lenne az LCD.
Szóval szerintem a fenti kijelentés egy hülyeség. Vagy vegyen két tévét mindenki, aki pl. fele -fele arányban mozizik és tévézik és a mozihoz a plazmát, a tévéhez a másikat használja?
A beégéssel fölösleges vigyázni, úgysem lehet elkerülni csak kompromisszumok árán, de azokat általában nem éri meg.
Mi több száz, vagy inkább ezer beégett plazmát dobtunk a kukába és ez így van jól. Ha nagyon beég, venni kell egy másikat és kész. Mindenki tudja a kockázatokat, amikor megveszi...

(#75863) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Tapasztalta valaki azt hidegen jobban ghostol a tv mint melegen?
Amikor bekapcsolom a popi a400-ast és a tv-t, a tv kép bevillan egy pillanatra, átkapcsol a hdmi kimenet, és gyönyörűen ott van a szürke képen, a teljes képernyős ghost.
Melegen nem csinálja. Pana 42g30

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#75864) liszi70 válasza Mezga Aladár (#75863) üzenetére


liszi70
nagyúr

Persze.

(#75865) Mezga Aladár válasza liszi70 (#75864) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Furcsa de ezek szerint normális. THX.
Van még egy, a teljes képernyős fekete nem annyira fekete, mint amikor valamilyen pici képrészlet is van a feketében. :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#75866) Heffi válasza Mezga Aladár (#75863) üzenetére


Heffi
őstag

A VT60 is ilyen bekapcsoláskor.

(#75867) Mezga Aladár válasza Heffi (#75866) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#75868) Heffi válasza Mezga Aladár (#75867) üzenetére


Heffi
őstag

Egyébként szerintem a Popi olyan szürkeárnyalatú indítási képernyővel rendelkezik, ami nagyon kihozza ezt a minimális ghost-ot.

(#75869) Kernel válasza geucsa (#75858) üzenetére


Kernel
nagyúr

Próbáltam én is zoomolással nézni a Híradót, de eléggé minősíthetetlen volt, lelógó fejek, hiányos felirat. Főleg a MinDigTV SD adásán, az amúgy is alacsony minőséget tovább rontani? (Ennél a szolgáltatónál ugyebár nem csak a felbontás alacsony, de még a bitsebesség is.) Tehát ez már nem csak egyszerűen visszalépés az időben, hanem még annál is rosszabb, hiszen egy képcsöves TV+box kimondottan szép képet ad, még a MinDigTV-vel is.

Nem látom ennek értelmét, akkor már inkább nézem számítógépen, USB-tunerrel, vagy legyen plazma, de lejjebb veszem a kontrasztot, kibírja. Ha új TV-t vásárolnék, bizonyára jobban félteném, de nálam speciális a helyzet, a szervizszakmában nem nagyon érdemes új készülékben gondolkodni.

Mostani plazmámon is van egy kis RTL-kár, de már fel szinte sem tűnik, csak világos felületen látszik, nem olyan vészes. Ahhoz képest, hogy ez is a leginkább kártékony, dinamikus módba volt állítva, amikor hozzám került, túl nagy baja nem lett.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75870) Dexar007 válasza geucsa (#75862) üzenetére


Dexar007
veterán

,,Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Tévézéshez mit vegyen, aki azt is jó minőségben szeretné nézni? "

Vicces dolog az rtl-t es a minoseget majdnem egy mondatban latni. ;]
Itt csak arrol van szo,hogy folosleges azert penzt aldozni,hogy megtudd hany db szorszal van a ,,villalakok" seggen.
Erre a celra egyaltalan nem erdemes a regi crt-t sem lecserelni,ha mar itt tartunk.

Give me your cum,bull!

(#75871) nemisfontos


nemisfontos
csendes tag

Sziasztok!

Bátyámat nyúzom, hogy a 60PB660 plazmájához vegyen médialejátszót.
Úgy gondolom ennek a tv-nek a kiszolgálására (NAS-ról nézne filmeket) egy használt 15.000 körüli lejátszó is megfelelő lenne, nem?
Hardveraprón néztem, s van WD TV LIVE és Egreat R6s Pro is ebben az árban kb.
Szerintetek melyiket lenne célszerűbb venni? vagy van egyéb tanácsotokm tippetek mi lenne jó az adott plazmához?

Előre is köszi minden választ!

(#75872) geucsa válasza Dexar007 (#75870) üzenetére


geucsa
tag

Ez azért még a majdnemtől is messze van, hiszen új bekezdésben szerepel. Itt már általánosságban a tévézésről írtam. Például nézhetsz HD NatGeot is, nem? Szerinted arra sem érdemes a régi CRT-t lecserélni?

(#75873) Tizedes1 válasza Heffi (#75866) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

A g20 is ilyen nálam.

Egy megoldást találtam.

Azaz kettőt.
Ha tudom, hogy mit akarok nézni, akkor a dune kijelzőjén keresztül simán elnavigálok már csukott szemmel is, hogy melyik meghajtón , hol van a film és csak akkor kapcsolok át, amikor már elindul a film.

vagy....

Állítsd át a HDMI bemeneted képi beállítását valami cinema módba,ahol minimumra teszed a fényerőt és a kontrasztot és amikor elindul a film, beállítod a prof1- üzemmódot :D

remélem tudtam segíteni.

Zoom + ghost témához:

AZ, hogy fél órán keresztül nézem a híradót vagy a sport1-en a meccset 45 percig, még nem tesz semmilyen kárt benne....

No de kérem, háttértévézést plazmával???
Letörném a nejem derekát!
Akkor már kapcsold ki a panelt és a hangot hallgasd és ha valami érdekes megy, egy gomb a távpiszkán és már látod is....

Ilyenkor elgondolkodtam -amikor ilyet csináltam anno - hogy ha már csak hallgatni tudom, biztos hogy azt akarom hallgatni?
tv kikapcs és szóljon valami az Onkyoból :D

[ Szerkesztve ]

(#75874) liszi70 válasza Tizedes1 (#75873) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egy megoldást találtam.....Azaz kettőt."

Ez most komoly, hogy képes vagy ennyit variálni amiatt, hogy pár másodpercig ott van a menü halvány nyoma a képen? :D

[ Szerkesztve ]

(#75875) cszn válasza liszi70 (#75874) üzenetére


cszn
őstag

Nagyjából ugyanezt a kérdést tettem volna fel én is. :)

(#75876) Heffi válasza Tizedes1 (#75873) üzenetére


Heffi
őstag

Erre a 3 másodperces csúnyaságra nem keresek megoldást, csak írtam hogy ez ilyen és pont.

(#75877) Kernel válasza Mezga Aladár (#75863) üzenetére


Kernel
nagyúr

Plazma-sajátosság, hogy a hideg kijelző így viselkedik, LG-nél is van ilyen jelenség. Bemelegszik, hamar elmúlik.

Egyébként én is alkalmazom a profilváltást, de nem emiatt. Számítógépről megy a mozi, két epizód között néha benézek a netre is, akár feliratot, letöltést keresni, indítani, akár fórumra benézni, vagy IMDB, akármi.

Ilyenkor nem mindig váltok vissza a monitorra, de azért a plazmát sem akarnám szétégetni, inkább átváltok egy másik profilra, ami le van szabályozva. Vagy rövid időre még azt sem, mint például egy felirat átnevezése stb.

Az érdekesség kedvéért, van egy plazmabarát fájlkezelőm is, fekete háttérrel, egy átszabott TC.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75878) flash-


flash-
veterán

kérdezném hogy mennyi év van egy plazmába?(pana s50 es sorozat pl..)
vesz az ember egy használt 2-3 éves plazmát, mi lehet az az élettartam amit kibir?
melyik része szokott elhalni?
ha elhal érdemes javítani ill. ebayról alkatrészeket rendelni hozzá pl alaplap..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#75879) Dorian válasza flash- (#75878) üzenetére


Dorian
félisten

Kijelzőnél 100.000 órát mondanak a fényerő 50%-ra való csökkenésére, ez több, mint elegendő. Nagy valószínűséggel az elektronika előbb elpusztul, de ez érvényes az LCD-re is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75880) geucsa válasza flash- (#75878) üzenetére


geucsa
tag

Én is azt mondom, hogy az elektronika hamarabb tönkremegy.
A kijelzők is néha tönkremennek idő előtt, de az általában nagyon kis arányban és nem a teljes kijelzőt szokta érinteni, hanem pixelt, vagy sávot..
Nekem van egy 6 éves PS50B430-am és majdnem ugyanolyan a képe, mint új állapotában, pedig azért átlag napi 4 órát megy.
Szerintem valamelyik csatlakozóban elmozdult a szalagkábel, azért alul egy 10 cm-es sávban néha szemcsék látszanak. Nincs kedvem szétszedni, megigazítani. :)

(#75881) Dexar007 válasza flash- (#75878) üzenetére


Dexar007
veterán

Haver ledes csodaja 2 ev utan tart 13000 oranal. ( Lehet nem ujat kapott ajandekba a Samsungtol,ez mar nem derül ki). Mindenesetre ez napi atlag 18 orara jon ki,es meg mindig hibatlan.

Ha napi atlag 3 orat megy,ami szinten nem keves, akkor is 12 ev mire elered a 13ezret,addigra pedig ketszer is lecsereled oled-re.(Remelhetoleg)

Give me your cum,bull!

(#75882) DM-Fan válasza Mezga Aladár (#75863) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Többször leírtam magam is, hogy valóban létező jelenség, hogy a hideg panelen kis idő alatt is tud ghost képződni, a bemelegedetten pedig jóval nehezebben. Szóval igen, nyitott kapukat döngetsz.

Get Moded!

(#75883) Mezga Aladár válasza DM-Fan (#75882) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"nyitott kapukat döngetsz."
??

Csak egy kérdés volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#75884) tutitibi


tutitibi
senior tag

Tudja valaki mi kattog a PANA plazmákban azután hogy ki lett húzva a konnektorból ???

A Pana S30-as is ezt csinálta saját távval lekapcsolva 5 percenként kattingatott.
Zavaró tud lenni ez. Ki lehet ezt kapcsolni ?

(#75885) MasterMark válasza tutitibi (#75884) üzenetére


MasterMark
titán

Relé.

Switch Tax

(#75886) liszi70 válasza tutitibi (#75884) üzenetére


liszi70
nagyúr

Konnektorból kihúzás után????????

(#75887) tutitibi válasza liszi70 (#75886) üzenetére


tutitibi
senior tag

Így van.
Kb. félpercenként még kattan vagy 3-at.

(#75888) Kernel válasza tutitibi (#75884) üzenetére


Kernel
nagyúr

Konnektorból kihúzás után nem kattanhat a relé, legfeljebb a hőtágulás utáni összehúzódás miatti reccsenésekre szoktak panaszkodni ügyfelek. De ilyen panaszok már a képcsöves TV-knél is voltak, káva illesztések, rögzítési pontok, akármi pattoghat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75889) DM-Fan válasza tutitibi (#75887) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Konnektorból kihúzás után? :Y Kizárt, hogy az relé legyen!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75890) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#75889) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hacsak valamelyik kondi akkor sül ki és emiatt egy relé csak akkor old. Amikor feszültség alá helyezed, akkor is kattan..., ha jól emlékszem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75891) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#75890) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, én már a harmadik Panasonic plazmámat koptatom, plusz láttam már az enyémeken kívül is pártízet, de egyiknél sem tapasztaltam olyat, hogy bármelyik is kattanna a konnektorból való kihúzást követően.

Feszültség alá helyezéskor automatikusan nyitnak a relék és engedik a kraftot az elektronikára, de ezt követően röviddel le is zárnak. Ha kinyomod a főkapcsolót, akkor is kattan a relé. De kihúzás után már soha!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75892) Kernel válasza M_AND_Ms (#75890) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs ilyen, hogy 5 percenként kattintgat, vagy félpercenként kattan még hármat, áramtalanítás után.

A primer oldali pufferben tárolt töltést az áramtalanítás pillanatában kiszipkázza a készülék. A relék tápkörében lévő kondi is elég hamar kisül, vagy csak minimális ideig tart valamit.

Indulási kattanásoknak is más oka van. Bekapcsoláskor a tápegység tekintélyes áramimpulzussal indulna, a nagykapacitású puffer miatt. Ennek korlátozására beiktatnak egy soros NTC ellenállást, aminek hidegen nagy az ellenállása, áram hatására gyorsan felfűt, emiatt az ellenállás lecsökken (Negative Thermal Charasteric). Ez eddig megegyezik a PC-tápoknál is alkalmazott megoldással.

Plazmatápoknál azonban bekapcsolás után az NTC-t (ami a feladatát akkorra már elvégezte) egy relé késleltetve rövidre zárja, így az NTC nem termeli folyamatosan a hőt, nem esik rajta feszültség, üzem közben.

Vagyis két reléről beszélünk:

1. relé: tápot bekapcsolja (azonnal).
2. relé: NTC-t kiiktatja (késleltetve).

Kikapcsoláskor mindkét relé elenged.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75893) Gicz válasza tutitibi (#75887) üzenetére


Gicz
addikt

Olyan gyakran kihúzod hogy ez zavar?

(#75894) Kernel válasza Gicz (#75893) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem azért áramtalanította, mert azt hitte, akkor nem fog pattogni. De mivel feltehetően a kihűlés miatt pattog, így tökmindegy.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75895) Kernel válasza Kernel (#75892) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most látom, gratulálok magamnak az angol rövidítéshez, ha nem a Google-keresőből másolom (de csak azért, hogy biztosan jó legyen), szerintem le tudtam volna írni egyedül is: "characteristics".

Így meg bemásoltam a hülyeséget, agyrém...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75896) monroe8609


monroe8609
aktív tag

sziasztok

mi a velemenyetek errol http://www.220volt.hu/LG+Electronics+60PB660V a tvrol? gondolkodom ezen vagy egy samsung led tv n.. ugye ez 152 es lg plazma..kicsit olcsonak talalom a meretehez kepest..ledek ilyen arban csak max 138 asok vannak..vagy ha esetleg tudtok jo vetelt 240 ezer korul szivesen meghallgatlak titeket..nem kell 3d se smart,egy kitetel lenne a 3 hdmi csatlakozo..

(#75897) tutitibi válasza Gicz (#75893) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem húzom ki gyakran de néha muszáj. Pl. villámlás van vagy a HDMI kábelekkel variálok.
Amúgy a házimoziban is van ilyen kattogás akkor mikor HDMI-n keresztül kapcsol be pl.

De az P42S30-am is azt csinálja, hogy távval kikapcsolom és még utána percekig van hogy kattan vagy 4-5-t gyorsan egymásután. A haveromé is ezt csinálja az is S30.

Nekem a VT60 már a 4. plazmám először volt 37PV70 (2007-es modell) aztán 37PV80 na azok nem csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#75898) Oldfighter válasza tutitibi (#75897) üzenetére


Oldfighter
senior tag

"De az P42S30-am is azt csinálja, hogy távval kikapcsolom és még utána percekig van hogy kattan vagy 4-5-t gyorsan egymásután. A haveromé is ezt csinálja az is S30."

Azért a szezont ne keverjük a fazonnal. Áramellátás alatt lévő készülék, kikapcsolás után akkor kattan sorozatosan, ha be van kapcsolva az automatikus szoftverfrissítés. Tessék megnézni a menüben a beállítást.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#75899) drnet válasza monroe8609 (#75896) üzenetére


drnet
aktív tag

Nekem ez van, és a plazmák legalja ugyan, de ledesek akkora méretben 4-500 felett vannak, amik jobbak.
Ár/érték arányban jó.

(#75900) tutitibi válasza Oldfighter (#75898) üzenetére


tutitibi
senior tag

És igen!
Kikapcsoltam ezt a faszságot és nem kattog
Köszi.

Ma néztem egy nagy üzletben a TV-ket mind LCD volt, hát ezek mind ipari hulladékok
TV nézésre szinte alkalmatlanok. Talán az egyik SONY-nak volt még valamilyen képe.
Éljen az EU jeah, lehet nekik megköszönni, egy a PANA nem fog 4K plazmát gyártani.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.