Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) cszn válasza liszi70 (#75650) üzenetére


cszn
őstag

Valóban hasonlatos, de a HFR-t azért mégse hívjuk effektnek. :U

(#75652) liszi70 válasza cszn (#75651) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ne fárassz már. :D Ki hívta a HFR-t effektnek? :F A hatása lehet szappanopera effekt, nem ő maga az effekt!

[ Szerkesztve ]

(#75653) cszn válasza liszi70 (#75652) üzenetére


cszn
őstag

Tehát effektet okoz. :D Így is jó.

(#75654) BBéci válasza oil120 (#75647) üzenetére


BBéci
titán

Köztudott, hogy másolásvédelmi okokból kifolyólag, kizárólag a felvételt készítő tévével lehet a HDD-re rögzített filmet lejátszani. Még egy másik ugyanolyannal sem.
Mindegyik TV a saját kódjával látja el a felvételeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75655) M_AND_Ms válasza BBéci (#75654) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ahogy, ezt a használati útmutató le is írja.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75656) Dudee válasza liszi70 (#75652) üzenetére


Dudee
senior tag

mifene az a HFR? :)

(#75657) Heffi válasza Dudee (#75656) üzenetére


Heffi
őstag

Google találat.

(#75658) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Elég egyetlen fejhallgatót felvennie, és olyan lesz, mintha 25 hangszóró venné körül [link]

(#75659) MasterMark válasza Hsanyika1 (#75658) üzenetére


MasterMark
titán

Hint: nem lesz olyan.

Switch Tax

(#75660) Dudee válasza Heffi (#75657) üzenetére


Dudee
senior tag

jaj mindig jöttök ezzel a google-lel :)

köszi szépen

(#75661) Dudee válasza Hsanyika1 (#75658) üzenetére


Dudee
senior tag

Gondolom a gyomromat is berengeti a bálnaszív mély LFE hangoknál. Igazi mozi élmény, igen :)

(#75662) M_AND_Ms válasza Dudee (#75660) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mit akarsz? Én lassan ott tartok, hogy a pontos időt is Google-tól kérdezem :U

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75663) Gyulus76 válasza liszi70 (#75650) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

De ha a HFR szappanopera effektet eredményez, a való élet méginkább. :)

(#75664) Dudee


Dudee
senior tag

Egyébként meg miért lenne cél, hogy úgy nézzen ki a mozi, mint a valóság?
Ennyi erővel a nagyon kicsi mélységélességű felvételeket is kifogásolni lehetne, mert emberi szem sosem lát úgy :)
De azt el tudom képzelni, hogy ha vki 48-60 frame/sec-es filmeken nő fel, akkor az égvilágon semmi furcsát nem fog rajta látni, és az őrületbe lehetne kergetni a 24p-vel.

(#75665) DM-Fan válasza Dudee (#75664) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát nem tudom, én úgy nőttem fel, hogy a szememmel HFR-nek megfelelően láttam a világot, de az őrületbe lehetne kergetni azzal, ha a filmeket nem 24p-ben kellene néznem, hanem mondjuk HFR-ben. Szóval köszi, de ha választani lehet a Hobbit gyorsított felvételnek tűnő jelenetei és mondjuk a Csillagok háborúja 24p-s, Endor-os erdei száguldozása között, ezerszer inkább az utóbbit választanám és mondanám sokkal természetesebb filmélménynek. Ez ugyanaz, mint hogy a lemezen sem úgy akarom hallani az adott zenekart, ahogy a próbateremben szól, mert első körben megsüketülnél a cinektől, ha a lemez is úgy szólna. A film is pont attól lesz filmszerű, hogy nem úgy peregnek a kockái, ahogy a valóságot látod, a szappanopera meg pont attól lesz szappanopera, hogy azt viszont úgy látod, mintha a saját szemeddel néznéd a történést.

Ne aggódj, nem is véletlen, hogy jelenleg a Hobbit az egyetlen HFR-film. Azért annyira nem ütött ez be a közönségnél, még annyira sem, mint az azóta már elismerten megbukott 3D.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75666) Dudee válasza DM-Fan (#75665) üzenetére


Dudee
senior tag

Ja, én sem szívlelem egyáltalán (sportműsornál mondjuk bekapcsolom az IFC-t, de az más téma)
Csak nem tudom hogy reagálna vki, ha már úgy nőne fel, hogy csak ilyenek veszik körül.
Aztán lehet, hogy még akkor is vonzóbbnak találná a 24p-t

Végtére is a fekete-fehér fényképekről sem gondoljuk azt, hogy idejét múltak, és rossz rájuk nézni, pedig már full színes korszakban nőttünk fel. Sőt, a ff sokszor jobb kifejezési forma is.

(#75667) M_AND_Ms válasza Dudee (#75666) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Sőt, a ff sokszor jobb kifejezési forma is."

Lásd, Schindler listája.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75668) tutitibi válasza DM-Fan (#75665) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem tudom korábban volt e írva de a Proffesionális1 egyedi beállításnál Ti milyen értékeket használtok ?

Kontraszt
Fényerő
Színtelítettség
Színárnyalat
Képélesség
Színhőmérséklet
élénk Színek
Színátalakítás (ez nálam szürke)
Diapozitív effekt( ez is szürke)

Az összes digitális javító szűrő IFC nálam teljesen ki van kapcsolva.
Ezek jó értékek így ?

Panel fényerő: közép
Adaptív gamma vezérlés : 0
Fekete szint kiterjesztés: 0
Színskála: REC 709
Fehéregyensúly : minden nulla
Színkezelés: minden nulla
Gamma: 2.4

Egy olyan szobában van a TV ahol csak kislámpa világít oldalról a TV-től kb 3 méterre.

(#75669) bucsher válasza M_AND_Ms (#75667) üzenetére


bucsher
őstag

A tizedes meg a többiek ;)

In the pipe - five by five!

(#75670) DM-Fan válasza Dudee (#75666) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Aztán lehet, hogy még akkor is vonzóbbnak találná a 24p-t"

Ebben szinte biztos vagyok. Hihetetlen varázsa van ennek a képkockasebességnek, nagyon megkapó.

M_AND_Ms: talán a legjobb példa a Schindler, valóban. De sorolhatnánk nagyon hosszasan: Ne bántsátok a feketerigót, Casablanca, A félelem bére, a sok-sok film noir, az Amerikai história X egyes jelenetei, vagy nagyon sok zenei videó/koncertfilm (pl. Anton Corbijn munkássága a '80-as években U2-val, a '80-as/'90-es években a Depeche Mode-dal), amelyek sokkal-sokkal erősebbek és kifejezőbbek fekete-fehérben, mintha színesben forgatták volna (pedig mindnél adott volt a lehetőség, hiszen már a II. vh. előttről is vannak csodás színes, szélesvásznú eposzok, lásd Elfújta a szél, Óz a csodák csodája, stb.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75671) DM-Fan válasza tutitibi (#75668) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Majdnem teljesen fölösleges megadnunk az értékeket, mivel ebbe beleszól a színtér, beleszól az, hogy a kalibrált értékek abszolút másak mindenkinél. Pont az a lényege, hogy egyedi beállításokkal éred el megfelelő képet, mivel minden példány/panel más és minden rendszer is eltérő. A minden nulla egészen biztosan totálisan fals képet ad, ebben biztos lehetsz.
Én 2.4-es gammához kalibráltam, közép panelfényerővel, meleg színhőmérséklettel. Nem Prof. módot, hanem Egyéni képmódot használok, ahol ráadásul teljesen más értékek kellenek, mint a Prof. módban (kapásból kontrasztból több, mint másfélszerese kell, mint Prof. módban, de fényerőből is följebb van a megfelelő szint). Minden képjavító/módosító, IFC, stb. szarság szigorúan OFF, 1080p Pure Direct szigorúan ON.

Get Moded!

(#75672) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, rég jártam erre, de nem túl szívderítő dolog történt pár napja: Samsung 59D7000 plazma TV-m van és egy kék színű, függőleges pixelcsík jelent meg a kijelző közepén (tetejétől az aljáig) néhány napja. Bármit csinálok vele, nem tűnik el. Ha van valami javaslatotok a dologra, szívesen veszem, de gondolom elromlott és nem nagyon lehet vele mit csinálni...

Ehhez kapcsolódik a másik kérdésem: az Elektro Outletben vásároltam a TV-t és elvileg 2 év gari van rá, aminek a 2. évében még benne vagyok (másfél éves a TV kb). Van valakinek tapasztalata a bolttal gariztatás terén? mire számíthatok?
köszi az infókat :R

(#75673) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Mától a diginél megjelent a Film+ HD(végre), Cool TV HD(ez is kellett) és RTLII HD.

Gondoltam szólok,akit érint. :)

(#75674) balisz válasza tutitibi (#75668) üzenetére


balisz
senior tag

Használd a AVS HD 709 basic mappápájában található pattern-eket a fényerő és kontraszt beállítására, nem tanácsos egy az egyben bemásolni más beállításait, főleg ha nálad fel van kapcsolva egy lámpa is.

(#75675) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#75670) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

1908-ban készült az első, természetes színeket mutató film az "A Visit to the Seaside" Kinemacolor rendszerben.1916-ban pedig már megjelent a jól ismert Technicolor.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75676) DM-Fan válasza ProdyG (#75672) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de ez sajnos nem túl jó jel. :(

Fáradj át ide és keresd axlrose32-t!

M_AND_Ms: azért durva, hogy már több, mint 100 éves távlatról beszélünk. :Y

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75677) Csöves válasza ProdyG (#75672) üzenetére


Csöves
senior tag

Így csináld :D

Aquila non captat muscas.

(#75678) cszn válasza Csöves (#75677) üzenetére


cszn
őstag

Tényleg törődést igényel a plazma. :DDD

(#75679) hunspikey válasza tutitibi (#75668) üzenetére


hunspikey
őstag

Nem ez a lényeg - amit eddig írtál. Sajnos

A lényeg ott kezdődik, hogy minden panel más és máshogy van ellátva valamilyen formában rontott gamma trackingel illetve RGB trackinggel.

Az én panelem pl IRE 40-nél ha jól emlékszem nagyon kéri a plusz gammát - most akkor írjam le nekem hogy lesz kotta 2.4-es a gammám. Felesleges, mert ha neked "nullás" IRE 40-nél a paneled, akkor ott neked akár 2.2-es vagy még világosabb lesz a gamma görbéd - ami nem jó.

Ugyan ez igaz a színekre.

Szóval sorry- de kalibráltatni kell.

Én ugyan kimerítően - heteken keresztül tekertem a TV-met jobbra balra és ha hiszed ha nem sikerült egy jót kalibrálni - kár, hogy a white balance targetem rohadtul off volt - nem sokkal, csak 2000 kelvinnel :) :)

Arra viszont jó volt, hogy töviről hegyire megismertem a TV-met - a János csinált egy kalibrált pro1-et - én meg azt már tökéletesen megértve csináltam magamnak custom-ot (többet is) ami különféle fényviszonyokhoz és film masteringekhez illik tökéletesen. De a János kalibrált WB-je nélkül nem ment volna.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#75680) oil120 válasza tutitibi (#75668) üzenetére


oil120
senior tag

TX-P42GT60-ra engem is érdekelne egy full picture beállítás, bár tudom, hogy a panelek eltérhetnek egymástól, de azért talán alapjaiban mégis hasonlóak lehetnek a beállításaik.

[ Szerkesztve ]

(#75681) oil120 válasza ProdyG (#75672) üzenetére


oil120
senior tag

Mivel még garanciális, mindenképpen ki kell taposnod a garanciális javítást.
Lehet, hogy javítható és "csak a kijelző flat kábelének hiányos érintkezése okozza, de lehet a pdp hibája is.
Egyiket sem Neked kellene benyelni.

(#75682) tutitibi válasza DM-Fan (#75671) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ok, értem. Kontrasztra és színtelítettségre mégis mennyi az ajánlható érték ???
784 óra van a TV-ben.

(#75683) hunspikey válasza tutitibi (#75682) üzenetére


hunspikey
őstag

pro módra kb 48-52 (nálam 52-vel lett kalibrálva) - ez customnál kb 78-80 értéket ad. Hajrá!

Ja, gamma 2.4 indulásnak, bár azt tudni kell, hogy ez ad valós 2.2-est - lol Panasonic :F
színhőmérséklet legyen "meleg"
minden basz: off
pure: on
brightness: na erre szerintem az a tutti okosság, hogy addig fel, amíg a szélesvásznú film tartalom NÉLKÜLI részén megjelenik a dither - majd onnan kettő érték vissza.
színtelítettség: nekem customban 45 a tutti - nem 44, illetve 46-ot szádra ne vedd :DD

ja bocs - csak azért én bele vau- mert szerintem én voltam a legbetegebb otthoni "kalibrátor" eddig itt a fórumon - hahaha

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#75684) hunspikey válasza tutitibi (#75682) üzenetére


hunspikey
őstag

még valami - ha az adott módszerrel a brightness beállítása után túl fakó az egész képi világ, túl világosak a sötét árnyalatok - nem elég tökös a kép, akkor vagy nem mertél eleve 2.4-es gammát használni, vagy ha igen - akkor meg IRE10-nél tolj nyugodtan egy -30 -as (igen az mínusz harminc) értéket - máris lesz rendes "alja" a képednek.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#75685) DM-Fan válasza oil120 (#75680) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"bár tudom, hogy a panelek eltérhetnek egymástól, de azért talán alapjaiban mégis hasonlóak lehetnek a beállításaik."

Hát, sajnos abszolút nem! Nekem pl. a hunspikey kolléga által hosszú hetek alatt kiizzadott értékek baromi hideg, kékes képet adtak, pedig mindkettőnknek 65VT60-unk van. Rászabadultam én is a sajátomra és sok órai munkával kihoztam egy teljesen más set-up-ot és ezzel nekem is közel tökéletes. Árgus szemekkel vizslattam a greyscale steps-et és próbáltam olyan homogénné és finom átmenetűvé tenni, amilyenné csak tudtam. Ezt mindenkinek magának kell kiszenvednie, csak nem biztos, hogy műszer nélkül elég jó a szeme hozzá. A kontraszt-fényerő beállítás abszolút csak a jéghegy csúcsa, az csak a csúcsfehéret és a feketeszintet hivatott beállítani, a színhelyesség összehozása a kemény dió, ehhez kell a greyscale és az IRE-értékek kitartó b*sztatása, ami műszer nélkül idegőrlő és iszonyatosan jó szem/színlátás kell hozzá. Enélkül semmit nem ér a fehér/fekete behangolása, az csak a gomb a kabáthoz és a kép karakterisztikájának csak egy kis szegmense.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75686) tutitibi válasza DM-Fan (#75685) üzenetére


tutitibi
senior tag

a szemnél jobb "műszer" szerintem nincs

(#75687) tutitibi válasza hunspikey (#75684) üzenetére


tutitibi
senior tag

Én 3 féle műsorforrást nézek:

mindigtv
SAT vevő
PC

SAT vevővel a magyar közszolgálati adók FULLHDban vehetőek műholdról.A Földi mindig TV sajna nem FULLHD csak 1440x1080-as felbontás.

(#75688) DM-Fan válasza tutitibi (#75686) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak az a baj szemmel, hogy nem objektív "eszköz". Ahhoz tudnám a legjobban hasonlítani, hogy nekem pl. a barna nők tetszenek, másnak meg a szőkék. Abszolút szubjektív a dolog, nekem ez a kék a kék, neked az a szürke a szürke és a grayscale-nél ráadásul minden szürke, csak a színhőméséklet változik és arra kell figyelned, hogy ne legyen se zöldes, se vöröses, se kékes. Ez baromi nehéz és ha már fél órája ezt nyomkodod, magad sem tudod már, hoy mit is látsz épp. Na, ezért kell a műszer.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75689) hunspikey válasza tutitibi (#75686) üzenetére


hunspikey
őstag

Most viccelsz ugye?

Pont az a baj - arról írunk DM kollégával -hogy ha mutatok neked egy teli szürke képet és megkérdezlek, hogy ugyan mondd már meg, hogy ez hány kelvines fehéregyensúlynál homogén szürke, akkor egy picit vakarod a fejed búbját.

És már pedig pont ez az alapja - neked D65-ös RGB trackinget kell csinálnod, de nem tudsz - mert a szemed totálisan szubjektív és előbb utóbb mindent szürkének látsz - még egy kicsit hidegebb vagy melegebbet is.

A szem csak hasonlításban - különbség észrevételben zseniális. Ezért pl gamma görbét elég faszán be lehet lőni, de nem az RGB trackinget, mert ott nincs referencia. Ha lenne - azaz a kalibrátort csak arra megkéred, hogy állítsa be mondjuk IRE50-nél az RGB trackinget D65-re jónak és legyen ott a gamma ref 2.2 - akkor onnan már egy jó szemű egyén meg tudja csinálni über jóra. Csak hát nem tudod, hogy hol a D65-ös fehéred.

Mondjuk azon már sokat gondolkodtam, hogy ha én lövök egy RAW fotót az IRE50-es szürkémről és azt photoshopban megmérem, hogy hány kelvinen szürke, akkor megtudjuk, hogy a kalibrált TV-nek hány kelvines fehéret kell mutatnia a komputeren ha te is lefotózod - feltéve, hogy a kamerák szenzorjainak RAW fájljai azonos színhőmérsékleten ábrázolnak.... erre mondjuk kicsi az esély.... és optika bevonatok is vannak... szóval hagyjuk - nem menne - lol

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#75690) hunspikey válasza cszn (#75628) üzenetére


hunspikey
őstag

Nem találom az elsőt - biztos hogy nem These Final Hours a helyes címe?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#75691) tutitibi válasza hunspikey (#75689) üzenetére


tutitibi
senior tag

Naja, pontos műszer kell sajnos.
De most vettem észre , hogy kezdhetem a PC-s beállítást az elejéről mert a Pioneer házimozi erősítőn be volt kapcsolva a V-CONV opció a HDMI kimeneten és így az erősítő belenyúlt a képbe.

A köv. opciók vannak itt:

V-CONV: Ez minden bejövő jelet 1080p vagy 1080/24p-re konvertál fel ( Vagy akkorára, amekkorát megadok)
Ez 1080p-re vol állítva.
PureCinema : On/OFF/AUTO
ProgressiveMotion : -4....0......+4
STREAM Smoother: On/Off/Auto
Advanced video adjust : PDP

Szóval ezt az egészet OFF-ra tettem így az erősítőn már semmit nem lehet állítani remélhetőleg akadálytalanul megy át rajta a HDMI képtartalom.
Sötétebb is lett a képem így PC-ről. Valószínű a képkezelést jobb a TV proceszorára bízni az erősítő helyett.

(#75692) Dudee válasza hunspikey (#75689) üzenetére


Dudee
senior tag

Pontosan így van. Meglövöm a fotót auto fehéregyensúllyal, de ha trükkös a téma az könnyen csődöt mond. Otthon jön a rawból helyreállítás. Brutál nehéz eltalálni a neutrálist szemmel. Belövöm, tíz percet nézegetek mást, utána már nem érzem jónak. Még a tiszta szürkéről is teljesen csalóka megmondani, hogy nem meleg-e vagy hideg (van erre mindenféle tool, de puszta szemmel nagy gyakorlat kell, és még akkor is...)

Nekem vt60on a meleg beállítás nem jó, de ezt szemmel is látom, műszeresen pedig kb 6000K-t adott. Nálatok viszont ezekszerint az a jó..

[ Szerkesztve ]

(#75693) Dudee válasza Dudee (#75692) üzenetére


Dudee
senior tag

Bocs, 5600K-t

(#75694) cszn válasza hunspikey (#75690) üzenetére


cszn
őstag

Jajj dehogynem! Bocsi. :U Nem is nagyon lehetne days, mert egy fél nap az egész cselekmény.

(#75695) hunspikey válasza Dudee (#75692) üzenetére


hunspikey
őstag

Na akkor este frankón lekattintok egy IRE50-es szürkét - meglátjuk a kalibrált TV-n egy Canonnal RAW-ból hány kelvinre mondja a Lightroom, hogy neutrál. Írok majd este!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#75696) somi55


somi55
csendes tag

Ez jó minőségű lemez?

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/Samsara-A-l%C3%A9t-%C3%B6r%C3%B6k-k%C3%B6rforg%C3%A1sa-%28Blu-ray%29,103952,504534,733263.html?langId=-19

(#75697) lemmy9 válasza somi55 (#75696) üzenetére


lemmy9
őstag

Igen, bátran vedd meg.
Jó kis kalibráló, plazmás anyag.

Szerintem!

(#75698) Dudee válasza hunspikey (#75695) üzenetére


Dudee
senior tag

Ja, az sem rossz ötlet :) Bár nem tudom mennyire pontos módszer. Próbáld ki, aztán majd én is.

Én kalibrálóval mértem ki, úgy jött ki. Normálra asszem' kb 6400at mért.

(#75699) Dudee válasza lemmy9 (#75697) üzenetére


Dudee
senior tag

Az nem jó, az brutál :) De nem csak videofil szemmel, hanem alkotásként is.

[ Szerkesztve ]

(#75700) hunspikey válasza somi55 (#75696) üzenetére


hunspikey
őstag

Viccelsz? - ez a referencia ami Full HD-n elérhető. 70 milliméteres filmre forgott végig - 5 évig csiszolta az ember - olyan time lapse-ek vannak benne, hogy insta kakk :) - az egészet 8k-ban szkennelték, masterelték - néha olyan érzésed van, hogy kettévágja a részlet a panelt....

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.