Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) Dudee válasza DM-Fan (#75499) üzenetére


Dudee
senior tag

Van egyáltalán különbség szigorúan képminőséget tekintve egy 50ezres mediaplayer és egy akármilyen high-end multimedia PC között? Most nyilván nem a 700 megás AVI feljavításában rejlő lehetőségekre/trükkökre gondolok, hanem minőségi ripre. Ha igen, miben nyilvánulna ez meg?

(#75502) Gyulus76 válasza Dudee (#75501) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Gyári lemez fel se merül? :(

(#75503) Dudee válasza Gyulus76 (#75502) üzenetére


Dudee
senior tag

Célhardware mediaplayerről és asztali PCk összehasonlításáról szóltak a fenti hozzászólások. Nem bluray lejátszókról. Így ok? ;)

[ Szerkesztve ]

(#75504) Gicz válasza Gyulus76 (#75502) üzenetére


Gicz
addikt

Bizony nem, kinek kell az a sok műanyagdarab drága pénzért! :))

;]

(#75505) cszn válasza DM-Fan (#75494) üzenetére


cszn
őstag

Ehh. Szócséplés. :U Ez nem hiszti, csak azt látom, hogy mindenképpen a tiédnek kell lennie az utolsó szónak.

[ Szerkesztve ]

(#75506) DM-Fan válasza cszn (#75505) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mondod Te... :P Olvasd el ezt a HSZ-t még egyszer és gondold is végig, hogy mi az, ami ne lenne igaz belőle! Részemről ennél többet nem fűznék hozzá a továbbiakban!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75507) Lajos1966 válasza Dudee (#75503) üzenetére


Lajos1966
tag

A legtöbb célhardver is vidáman viszi a BD strukturát (akár lemezről is).Miért kéne gyengébbel beérni? :)

(#75508) Dudee válasza Lajos1966 (#75507) üzenetére


Dudee
senior tag

Mindegy, hagyjuk a témát. Szerintem DM-Fan értette a kérdést, de tényleg inkább hagyjuk :)

(#75509) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

most csináltam egy tesztet.
Film :
Holnap határán BD
Prometheus BD

A 55VT60-ra kötöttem rám a HDMI1-re a PC-t és a HDMI2-re WD TV Live streaming media lejátszót.

Elindítottam a filmet a PC-n és WD TV live-on kb 15 mp-es késleltetéssel indítottam. Néztem Pc-n és utána váltottam a media lejátszóra így meg tudtam nézni mind a kettőt ugyan azt a 15mp-es jelenetet.
Mind a kettőn 1080P 24Hz.

Néztem én mindent csatát, párbeszédet, távoli képet, lassú mozgás, gyors mozgást, de nem véltem felfedezni különbséget a kettő kötött. Annyi hogy PC-ről lejátszva a filmet kb -10 kontraszt érték volt. Tehát a PC-ről lejátszva sötétebb volt a kép. Kimerevített képet is néztem. Majdnem azt mondtam először PC-ről jobb a kép.

A másik meg, hogy PC-s lejátszás esetén a kép menüben van egy opció, valami 24p hozzá igazítás. Ha bekapcsolta maximumra valamiért rosszabb lett a kép olyan mintha hirtelen mozdulatokat tennének az emberek.

Próbáltam mkv-t is ott sem tapasztaltam eltérést. Pedig néztem 1000-el.

PC-n PowerDVD 12-öt használok. Automatikusan beállította a 1080P 24Hz-et.

(#75510) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Visszaolvastam pár hozzá szólást. :B Lehet rosszat szóltam , de én nem véltem felfedezni nagy különbséget. Ez van, ez szubjektív dolog. Pedig nem rossz a szemem.

Erről az jut eszembe hogy egy bemutatón a 300 000 FT-os és a 600 000 Ft-os sztereó erősítő között én nem halottam nagy különbséget, pedig a hangra is igényes vagyok és nem 15K-s 5.1-em van.

(#75511) cszn válasza DM-Fan (#75506) üzenetére


cszn
őstag

Az enyémeket is visszaolvashatod. :P Nem azt mondom, hogy nem igaz amit írsz. Csak feleslegesen járod körbe még többször, amikor már nyilvánvaló a hozzáállásbeli különbség. Erre céloztam ezzel a mondattal, amit szerintem félreértettél: "Nem csak kategorikusan kijelentve lehet a tudtunkra adni, hogy nem fogadod el." Valahogy úgy folytathatnám, hogy "...hanem azzal is, hogy ugyanazt hajtogatod feleslegesen." Lassan talán már tényleg lezárhatjuk ezt a témát. :DDD

(#75512) Kornel


Kornel
veterán

Ma megneztem eloben egy lg50pb660-at, katasztrofa.
Akkor mar inkabb valami tucat led.

(#75513) gorbep válasza Khaosz55 (#75509) üzenetére


gorbep
senior tag

Azért a PowerDVD nem a PC-s lejátszás csúcsa... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#75514) Khaosz55 válasza gorbep (#75513) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az igaz és így sme láttam különbséget. A másik meg a MPC-vel sajnos igen macerás átraknom sztereóról 5.1-re .

(#75515) gorbep válasza Khaosz55 (#75514) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát szerintem meg pont ezért nem láttál...... egy jól beállított madVR még plazmán is látható előnyt hoz...

MPC-HC (Nvidia GTX520) jól beállítva kadenciahelyesen nálam jobb képet produkál, mint a Dune... a Smooth Motion ről már nem is beszélve... :)

Nálam MP vs HTPC= +1 a HTPC javára

Sztereóról 5.1-re?? ezt nem értem, de pl Audio Mixer beállítással ez is megoldható

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#75516) Heffi válasza Khaosz55 (#75514) üzenetére


Heffi
őstag

Arra gondolsz, hogy az 5.1-es filmek sztereoban szólnak az erősítőn?

Itt tudod beállítani a formátumokat, és akkor lesz több csatornás hangod. Ebben nincs semmi macera.

(#75517) Kernel válasza Kornel (#75512) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért odaírtam volna, hogy üzletben láttad, vagy házi körülmények között, és még utóbbinál is megfontolandó, hogy mennyire szakszerűen volt belőve.

Tucat LCD-t én nem nagyon láttam (és itt arról beszélek, amit volt módom otthon, esti mozizásban összehasonlítani), ami versenybe szállhatna akár egy LG plazmával is. Bár az is igaz, enyémnél a fekete tuningolva lett, a gyári beállításhoz képest.

De ezt is megértük sajnos 2015-re, eddig az LCD alatt volt egy plazma menüpont, mostanra törlődött, mert hülye nem vagyok:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75518) Kornel válasza Kernel (#75517) üzenetére


Kornel
veterán

persze igazad van teljesen, csak este már nem volt energiám részletezni.
auchanban láttam, de meglepő módon csömörön le volt kapcsolva a TV részlegen a világítás, persze fény így is volt, de de egész jók voltak a körülmények.
semmi beállítást nem néztem meg, egyedül a képét néztem meg egy szutyok SD adás ment az M1-en, és nagyon rossz képe volt, én is gondolkoztam rajta, hogy szólok az eladónak, hogy nézzük meg a beállításokat, de maga a mozgásmegjelenítés se tetszett, az egész furcsa volt egy plazmától.
lehet kalibrálva, meg házilag tuningolva sokkal jobb, de gondolom akkor ugrik a gari.

(#75519) Khaosz55 válasza gorbep (#75515) üzenetére


Khaosz55
addikt

Sztereót azért mondtam csak példának mert azt akartam mondni, hogy párszor voltam hangfal meghallgatáson (dynaudio), és én nem véltem felfedezni különbséget a drága és a méreg drága hangfal között. A 220V-os tápkábel csere között mg végképp nem halottam semmi különbséget. Különben swans diva mi kiszolgálja a hang cuccot

Van valami leírás hogy hol kell beállítani a MPC-HC-t a kadenciahelyes lejátszáshoz? Ez csak a BD filmeket érinti vagy a mkv-t is ?

(#75520) Khaosz55 válasza Heffi (#75516) üzenetére


Khaosz55
addikt

Arra gondolok, hogy a füles megy a hangkártyáról sztereóban. Az 5.1-et én Koaxon tolom ki az erősítőnek ahhoz meg a MPC-HC-t és a vezérlőpultban is át kell állítani mindent digitális kimenetre.

(#75521) tutitibi válasza DM-Fan (#75332) üzenetére


tutitibi
senior tag

tutitibi: igen. Használhatod az irányzomra adott értékeket a VT60-hoz is (nekem is 65VT60-am van, ennek alapján írtam az értékek az imént). Pontos úgyse lesz, de nagyon nem lősz velük mellé. Az 50-es szériához nem jók ezen értékek, ott egészen más a panel és a vezérlés is eltér.

Nem értem ezt az utolsó mondatot pontosan.
Az 50-es széria mire vonatkozik a P50VT50-es plazmákra vagy az 50 collos VT60-as plazmákra ???
A P50VT60 és a P55VT60 ill a P65VT60-as plazmákban más a panel és más a vezérlés ????
Ezeknek ugyanazt a vezérlést kéne tartalmaznia más képernyőmérettel, a geeks.hu tesztelők szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#75522) tutitibi válasza DM-Fan (#75405) üzenetére


tutitibi
senior tag

tutitibi: nálam a HDMI-tartalom típusa "Ki" állásban van, a HDMI RGB tartomány pedig "Normál".

Ez érdekes, mert a teljes színtér miatt választottam a HDMI TELJES tartományt de ez megnöveli a fényerőt /esetleg a gammát/ és világosabb a kép. a HDMI NORMÁL színtérrel feketébb a kép, sötétebb. Így viszont kevesebb színt látni azért ?

(#75523) DM-Fan válasza tutitibi (#75521) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Az 50-es széria mire vonatkozik a P50VT50-es plazmákra vagy az 50 collos VT60-as plazmákra ???"

Amikor 50-es szériáról beszélünk, akkor a 2012-es modellcsaládot értjük alatta. Az 50"-os és 65"-os modellek között a méretet leszámítva nincs különbség, ez szerintem egyértelmű. Plusz ha megnézed az #1. HSZ modelltáblázatait, onnan is rögtön kiderül, hogy teljesen más panel van a 2012-es és 2013-as modellekben.

"A P50VT60 és a P55VT60 ill a P65VT60-as plazmákban más a panel és más a vezérlés ????"

Ezt nem is értem honnan vetted, ilyenre még véletlenül sem utalt senki!

"Ez érdekes, mert a teljes színtér miatt választottam a HDMI TELJES tartományt de ez megnöveli a fényerőt /esetleg a gammát/ és világosabb a kép. a HDMI NORMÁL színtérrel feketébb a kép, sötétebb. Így viszont kevesebb színt látni azért ?"

Hacsak nem PC-s használat miatt tetted, akkor ez hiba! A teljes HDMI-tartomány a 0-255 RGB tartományt takarja, amire DVD/BD/TV nézéshez semmi szükség, ugyanis még a BD is csak a 16-235 (limited v. normal) tartományt használja. Olvass!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75524) < CyberBob > válasza Khaosz55 (#75519) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Itt minden le van írva: [link]
MPC-HC: [link]
madVR: [link]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#75525) tutitibi válasza DM-Fan (#75523) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ok, értem.
De pont PC-s használat miatt írtam. MPCHC-t használok MadVR-rel. Az MPCHC-ban és a MadVR-ben is lehet állítani az RGB színteret. Meg a TV-n is.
Mindhárom helyen ugyanaz a beállítás kell ha jól gondolom.

(#75526) Pro Koryak válasza Kornel (#75518) üzenetére


Pro Koryak
addikt

nekem ilyen van és abszolút nem ezt tapasztalom sd adásnál, mint amit írsz.
digitális sd adás, rtlklub valamikor este szállító 2 v melyik része és majdhogynem 720p képe volt ...

persze vannak bőven hibái a tv-nek, ott valószínű sz@rrá volt osztva a kép + a képbeállítások se mindegy.

(#75527) Kernel válasza Pro Koryak (#75526) üzenetére


Kernel
nagyúr

Még SD-n belül sem mindegy, hogy milyen szolgáltatás, például UPC, Digi, MinDigTV, ebben a sorrendben csökkenő a minőség (bitsebesség).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75528) Pro Koryak válasza Kernel (#75527) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...és ebből megítélni egy tv (kép)minőségét.

nóóórmális???

[ Szerkesztve ]

(#75529) Osynho válasza Kornel (#75518) üzenetére


Osynho
addikt

Én is Auchan-ban néztem és ott is valami elképesztő trágya analóg adás ment rajta. Hozzáteszem így is nyugodtabb, természetesebb képe volt, mint az lcd-knek. Persze minden fel volt húzva max-ra, de odaadják a távirányítót, aztán szabad a pálya. Ezért nem értem, hogy ha tesztelni mentél, miért nem vittél magaddal pendrive-on valami videót? :U

(#75530) DM-Fan válasza tutitibi (#75525) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Még egyszer mondom: filmnézésnél teljesen fölösleges a teljes RGB-tartományt erőltetned, történjen a lejátszás HTPC-ről, médialejátszóról, BD-lejátszóról, vagy akár nagypapa diavetítőjéről. Azon tartományban nincs képi információ, ellenben agyonvágod vele a shadow detail-t. Értelemszerűen limited-et állíts be mindenhol! De ismét beszúrom: olvasd el!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75531) gorbep válasza DM-Fan (#75530) üzenetére


gorbep
senior tag

egy madVR chroma upscaling után miért értelmetlen a 0-255? :U Mert a MP-ek nem tudnak olyat? ;]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#75532) DM-Fan válasza gorbep (#75531) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért, mert semmi szükség nincs rá! Egyébként halkan megsúgom: a médialejátszók is tudják! ;)

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75533) nemisfontos válasza Osynho (#75529) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Bátyámnak is természetesebbnek tűnt a képe, mint az LCD-knek. Meg mondta hogy már ezelőtt se jött be neki az lcd művi képe, mondjuk egy régebbi LG modell volt ezelőtt neki. Ma kérdeztem, hogy nem bánta-e meg, hogy rábeszéltem, természetesen nem. Meg a méret is kezd összemenni szerinte:D Persze barátok mondták, hogy minek ekkora, meg pazarlás, de mondtam neki, hogy mozizni tökéletes (2,80-ra ül a képernyőtől). Megnéztek egy FullHD filmet este, gyanítom utána egérmozinak hat majd otthon a 32-es tévéjük 3 méterről.
Egyébként átlagfelhasználónak az LG plazmához milyen szintű médiaplayer-t javasoltok? WD Tv Live?

(#75534) Dudee válasza gorbep (#75531) üzenetére


Dudee
senior tag

Ez a limited/full nem igazán vita téma, és nem izlés kérdése.
A kalibrátorok is 16-235re állítják a forrást/megjelenítőt. Persze mindenki úgy nézi, ahogy akarja, csak akkor legyen tisztában vele, hogy eltér a standardtól.

(#75535) Kernel válasza DM-Fan (#75530) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintetek az Intel-driver alábbi opciója – amit ha bejelölök, sokkal szebb, kontrasztosabb a kép az alaplap HDMI-kimenetén – szintén azzal van összefüggésben?

Hozzátenném, az opció csak akkor jelenik meg, amikor a driver TV-t érzékel (monitornál nem).

Plusz még egy érdekesség, hogy ezen a rendszeren a standard Overlay Render adja a legszebb képet, míg a madVR túlvezérli a videókimenetet. Vagyis a kontraszt túllövődik, fehér részletek sérülnek. Van ugyan a madVR-nél mindenféle hegesztési lehetőség, de az sem igazán segített.

De ez most mellékes is, mert az overlay viszont bevált.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75536) DM-Fan válasza Kernel (#75535) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az YCbCr is egy színtér, én is ennek BT.709 megfelelőjét használom minden eszközömnél, erre kalibráltam, nálam is ez adja a legjobb képet. Lehetőség szerint ezt használd a TV-hez!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75537) hm15 válasza DM-Fan (#75532) üzenetére


hm15
senior tag

Pedig János többször leírta miért optimális full RGB-t küldeni már 60-as sorozattól. Ahogy sokszor emlegette a felesleges YCC-RGB-YCC konverziót is, modernebb tévék miként kezelik a bejövő jelet és régebbiek miért nem, ahol valóban nem szabad RGB-t használni. Kicsit visszakerestem, de tényleg többször írja.

Ez is érdekes, jó lenne egyszer egy komolyabb hangvételű hozzászólásban összegezni a ma használatos módszereket.

(#75538) DM-Fan válasza hm15 (#75537) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pontosan azt írta, amit én is: ha PC a forrás, akkor használatos a full range RGB. Médialejátszóhoz, BD-lejátszóhoz, filmnézéshez ő maga is a BT.709-et javasolja, ahogy én is tettem az imént Kernel-nek. Pontosan ugyanezeket említettem én is, nincs ellentmondás. Amit utoljára idéztél tőle, ott is azt írja, hogy PC-monitorként használva a TV-t ajánlható a 4:4:4, nem pedig filmnézéshez. Hidd el, BD-knél egyértelműen az YCbCr színtér a nyerő, de még a limited RGB is jobb eredményt hoz, mint a full range RGB. Nem sok olyan anyaggal talákoztam eddig, ami 4:4:4-ben lett rögzítve. De feketén-fehéren írja ő is - nagyon helyesen:

"Média-, és BD lejátszóknál YCC (Rec709), azon belül is a legkisebb, pl 4:2:0 (bár ez csak HDMI 2.0 és attól felfelé érhető el) vagy 4:2:2 (de ha nincs választék, akkor YCC 4:4:4, akkor sem RGB). Esetleg ha csak RGB van, akkor is alapvetően Limited Range RGB (de ez a lista legalján)."

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75539) hm15 válasza DM-Fan (#75538) üzenetére


hm15
senior tag

Az első linkelt kérdésben PC filmlejátszásra válaszol. Utánaolvasva mindenhol 0-255-öt javasolnak ha a tévé tudja kezelni. A 60-as Panasonic tudja, az LCD tévék legtöbbje régóta. YCC444 vagy telejs RGB ha jól értem ezek ismeretében mindegy.

Amit idézel, médialejátszóra vonatkoztatja.

[ Szerkesztve ]

(#75540) DM-Fan válasza hm15 (#75539) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem mindegy, mert a filmek nem használják a full range-et. Ő maga is leírja, hogy az új Panasonic-okat is érdemesebb limited-re (vagy YCbCr-re) állítani a kalibrálást leegyszerűsítendő:

De azért van ott a driverben az RGB->YCC konvertálás lehetősége, mert nem minden TV tudja megfelelően kezelni a Full Range RGB-t. Például a 2012 előtti Panasonic plazmák sem igazán boldogulnak vele. Ha pedig konvertálunk valamire, akkor már majdnem mindegy, hogy YCC-re, vagy Limited RGB-re, főleg hogy egy nem túl rugalmas TV esetén az YCC a legbiztosabb (lehet, hogy a Limited RGB elsőre már jónak tűnik az egyértelműen rosszul kezelt Full RGB után, de igazából azt sem kezeli olyan jól, mint az YCC-t).
Újabb Panasonic TV-ken, és Samsung-nál azért lehet értelme YCC-re konvertálni a kimenetet, hogy magát a TV-t elég legyen egyetlen formátumra kalibrálni, ha esetleg különböző beállításokra van szüksége a különböző forrásokhoz.

És egyáltalán nem javasolnak mindenhol 0-255-öt, sőt, kifejezetten csak monitorként való használatra teszik ezt. Neked is belinkelem, amit ma már kétszer. Szemelvények belőle:

Q: Since video games use the Full RGB palette, shouldn’t I use Full RGB when playing video games and then Limited RGB for movies?

"A: No. Most video games are designed using the Full RGB spectrum since they are designed on computers which use that. However, when you are playing a Full RGB game and your video game console is set to Limited, it takes this into account. The video levels are shifted from 0-255 down to 16-235 and the gamma curve is adjusted to match a TV as well. You aren’t losing anything as the system is accounting for this."

Mégegy:

Q: My TV supports Full mode, shouldn’t I use this?

"A: No. TVs support Full to make them easier to calibrate. Most TVs will not display a black level below 16 because video content should never have it. By letting you see Black 15 or 14, it can make it easier to calibrate the display and get the black level correct. However, you really should not use this as your main setting as most displays are not designed to display levels below 16, and often introduce color tints when doing white levels past 240 or so. Additionally, if you restrict yourself to levels 16-235 you wind up with a brighter image with a better contrast ratio, as you can turn up the contrast level higher. Contrast Ratio is the thing your eye notices most, and so it will produce a more pleasing image.

Also, since any non-video game content will only use 16-235, these picture settings will work for all inputs and sources, not just a single source."

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75541) tutitibi válasza DM-Fan (#75540) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ok, lényeg, hogy PC-ről HD MKV file-okat lejátszva MPCHC-vel és MADVR-rel nem full range , hanem limited RGB-ben nézünk filmet. Ha a filmet is így vették fel, akkor tényleg nincs értelme a full range RGB-ek.
Tehát a TV menüjében a HDMI RGB-tartomány mindig álljon a NORMÁL álláson. Kivéve ha PC-ről
jétákot játszunk a plazmatv-n.

Filmnézésre a a TV menüjében a színskála értéke REC. 709-en legyen .
Van még a belföldi, EBU, SMPTE-C , de ezek nem kellenek.
Értem, köszi.

(#75542) DM-Fan válasza tutitibi (#75541) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pontosan így van. Annyi kiegészítéssel, hogy játéknál sem igazán veszítesz semmit, ha limited-re állítod, mivel a konverzió ekkor megtörténik. Én is limited-del játszok PS3-on lassan 7 éve és soha semmilyen negatívumot, elveszett részletet nem tapasztaltam. Különösen akkor is indokolt a limited használata, ha mondjuk AVR-t iktatsz az eszközök és a TV közé, mivel így a TV egy ugyanazon HDMI-bemenete fogja kiszolgálni az összes készüléket, így azokat célszerű mind limited-re állítani - erre utalt János is, ezért írta, hogy nyugodtan lehet a PC-t is YCbCr-re vagy limited RGB-re állítani, mert akkor elegedő egyszer kalibrálni a bemenetet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75543) Khaosz55 válasza < CyberBob > (#75524) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az miért van hogy felrakom a madVR-t telpítés sikerült, ennek ellenére a MPC-HC a DirectShow-nál ha kiválasztom akkor a következő van: madVR **unavailable** és nem is fogadja el azt írja nem elérhető.

(#75544) Dudee válasza DM-Fan (#75542) üzenetére


Dudee
senior tag

A fent, általad linkelt cikk kitér még egy PS specifikus dologra, a Superwhite-ra. Azt ajánlja legyen bekapcsolva. Tudom, hogy te nem ps-ről nézel blurayt, de nekem most jelenleg így van, épp ps4-el. Mit gondolsz, van értelme ezt bekapcsolni? (én most kb azt gondolom, hogy tökmind1, nem is vettem észre különbséget)

(#75545) DM-Fan válasza Dudee (#75544) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nyugodtan bekapcsolhatod, nálam is be van, nincs különösebb jelentősége.

Amúgy épp az Alien Isolation című játékot tolom PS3-mon. Brutálisan hozza a filmek (különösen az első atmoszféráját). Kb. a játék felénél vagyok, de néha olyan nyomasztó, hogy abba kell hagyni. Ha nem kapott már el vagy százszor az a rohadék, akkor egyszer sem!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75546) Dudee válasza DM-Fan (#75545) üzenetére


Dudee
senior tag

Hehe, pont ma nézegettem erről gameplay videókat, és nagyon megtetszett, tuti beszerzem. És a ps3as verzió is nagyon szép lett, egyesek szerint egyenesen hangulatosabb is, mert vhogy filmszerűbb.

(#75547) tutitibi válasza DM-Fan (#75542) üzenetére


tutitibi
senior tag

Kíváncsi lennék arra, hogy használsz e MPCHC-t .
És ha igen, milyen rendererrel használod. A beépített EVR CP vagy a MadVR renderer ?

Érdekelne milyenek nálad a beállítások ?
A MadVR-nél van pár beállítás, ami egyértelmű de azért a többi érdekelne.

(#75548) DM-Fan válasza Dudee (#75546) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, ahogy én elnéztem a gameplay videókat, én irigykedem a PS4 külcsínre. Ott baromi részletgazdag, iszonyatosan penge minden. A PS3 verziónál azért már érzem azt, amit vagy 4 éve konstansan, nevezetesen, hogy erősen eljárt ezen konzolgeneráció fölött az idő. Itt azért igen sok a pixel már. Ettől függetlenül a játék a hangulatot így is nagyon adja, meg merem kockáztatni, hogy a valaha készült legautentikusabb Alien-játék. Magába szippant és mivel túlélő-horror és ennek folytán nem tudod megölni a lényt (csak egy darab van végig), ezért iszonyatosan nyomasztó és sokkal inkább félelemmel teli, mint azon játékokban, ahol halomra tudtad őket aprítani (már ha volt lőszer, ugye). Na, itt nincs ilyen gond, mert eleve menekülsz és bujkálsz előle - már ha épp tudsz, mert többnyire ő a gyorsabb. :(((

tutitibi: már jó ideje nem használok PC-t lejátszásra. 90%-ban eredeti Blu-ray lemezeket nézek BD-lejátszóról, maradék esetben pedig NAS-médialejátszó kombóról egyéb anyagokat. Amíg használtam, addig madVR-t használtam.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75549) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#75548) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Túlélő horrorban nálam az Amnesia: The Dark Descent viszi a prímet. Egy független csapat készítette. Semmi csillivilli, egyszerű megjelenés, ellenben olyan hangulat, hogy fél óra játék után, már csak 120-as pulzussal tudok haladni, pedig nincs is épp akció. Többször tényleg levert a víz, vagy gerincig kirázott a hideg.
Második meg az Outlast. Az se egy kerti séta!

Az Alien még csak várólistán van, mert ahhoz memóriabővítésre van szükségem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75550) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Belőttem a madVR-t és meg kell hagynom jobb lett a képminőségem, főleg a fekete terén értem el javulást. Minden kadencia helyes.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.