Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) gg72


gg72
veterán

Megtörtént a Pana 50GT60 plazmám kalibrációja janos666 által. Végül is lebeszélt a sötét panel-ről, így közepesre lett beállítva esti tévézéshez és nagyon elégedett vagyok, a színek sokkal természetesebbek és a kontraszt is nőtt, a dither is kevésbé zavaró, már amikor észreveszem... Nagyon hozzáértő szakember, köszönet érte! :K

(#75152) Spancer RE válasza fi:zi'k (#75144) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

És ez a Samsung szemüveg ugyan úgy jó lesz a Pana bluetooth-os megoldású rendszeréhez?
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de nem vagyok otthon a témában és nem akarok "rossz" holmit venni. :)

(#75153) tutitibi


tutitibi
senior tag

Sziasztok!

Örülök, hogy létezik ez a topic ami napi szinten foglalkozik a plazma TV-kkel.
Nyáron sikerült beszereznem egy 50-es Pana plazmát de az előd 42-es is megvan még az máshol fog tovább szolgálni.

(#75154) balisz válasza Spancer RE (#75152) üzenetére


balisz
senior tag

Igen, jó lesz. :)

(#75153) tutitibi:

Milyen típus?

(#75155) Spancer RE válasza balisz (#75154) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

pl ez: [link] ?
Vagy csak a SSG-3100 ill 5100 szériát keressem? :B

(#75156) balisz válasza Spancer RE (#75155) üzenetére


balisz
senior tag

Az SSG-3100-es régebbi, masszívabb konstrukció, azt nem tudom lehet-e még kapni. Az 5100-es komfortjáról vannak negatív vélemények viszont olcsó: újonnan 5000ft egy pár.
Hány darabra lenne szükséged? Nekem van Samu 5100 és Pana szemüvegem is és ha csak egyre lenne szükségem akkor mindenképp Panát vennék, viszont több darab már necces belőle az ára miatt.

(#75157) fi:zi'k válasza balisz (#75156) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyiért mennek a Panák és miben jobbak?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#75158) Spancer RE válasza balisz (#75156) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Kb. 2 éve van meg a tv, eddig nem használtam a 3D-s részét, most a kíváncsiság hajt, szóval a low budget kategória megfelelne. :DDD + 2 darab kellene és így ismét kiesik a Pana szemüveg. :(

fi:zi'k
Újonnan nem nagyon kapható már, de anno ~20e környékén volt darabja. :Y

(#75159) Dudee


Dudee
senior tag

Mostanában megint elkezdtem ps3-al játszani. A media player és a ps3 is házimozi erősítőbe van bedugva, így elő szokott fordulni, hogy véletlenül Game módban kezdek filmet nézni, és fordítva.
Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy tudja-e valaki, hogy mit csinál a TV, amikor aktív a game mód?
Ok, csökken a lag, mert 'kikapcsol pár képjavító funkciót'. De van erről valami konkrétabb?
Mit veszítek azzal, ha game módban nézek BD filmet?
Nekem elsőre nem sok minden tűnik fel.

(#75160) panada válasza BBéci (#75134) üzenetére


panada
tag

Jajj, de jól esett ez a mondat, felér egy karácsonyi ajándékkal! :)

DM-Fan: remélem, a topic-összefoglaló átírásakor azt a két mondatot is átszerkeszted, ami az eredeti BD lemezekre vonatkozik, mert az árak már egész máshogy állnak akciós időszakban, tudom hogy képben vagy vele Te is. Jó lenne erre felhívni minél több érdeklődőnek a figyelmét, aki azért nem is néz utána eredeti BD vásárlásának, mert úgy tudja, az 6-7 eFt és az drága (az tényleg drága).

Spancer RE, fi:zi’k: itt vannak a pana 3D szemüvegek, a legutolsó a 2013-as modell, amit a 60-as sorozatú plazmákhoz adtak. Ha csak néha-néha akartok kipróbálni 3D-t, akkor a fentebb ajánlott Samsung 5100 teljesen jó, abszolút low-budget, mert 2500,- Ft körül van az ára… (párban 5000-6000 Ft-ért lehet kapni MM-ben is)

Dudee: kiírja 30 percenként, hogy mióta játszol már, azaz vigyáz a függőségedre (meg valószínűleg a tévére…) :)

(#75161) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Kicsit jobbat szeretnék a Tv hangzásánál, de nagyon low-budget kategória. (még a soundbar is megfordult a fejemben, kövezzetek meg). Na a lényeg, hogy legolcsóbban, úgy jönnék ki, ha mindenről a Tv-be menne a hang (számítógép, playstation, egyéb) HDMI-vel és onnan optikaival hoznám ki a hangot az erősítőre. Csakis 2.1-ben gondolkodok, így ennek lenne bármiféle akadálya, hátulütője? Samsung PS51E550-ről lenne szó.

(#75162) Dudee válasza panada (#75160) üzenetére


Dudee
senior tag

Igen, kösz, erről szoktam észrevenni, hogy bekapcsolva maradt :)

(#75163) tutitibi válasza balisz (#75154) üzenetére


tutitibi
senior tag

Pana P50VT60 :))

Az Edigitalban vettem . A P50GT60 volt a kiszemelt de nem volt P42GT60, közben az eladó megmutatta ezt ott félretéve az alsó polcra, valamiért le volt árazva.
Bemutatódarab volt valamelyik vidéki Edigitalban. 120 órát ment megnéztem . A rendszermenüben már ez is látszik nem kell hozzá szervizmenü.

Ott átnéztük egy haverral nem találtunk rajta semmi hibát és megvettem. Le is volt árazva :)
Szép a képe ez mindent visz. Szembetűnően jobb, mint a P42S30-om , ami még most is megvan.
Főleg az SD adásoknál van élvezhetőbb képe de a HD film is olyan rajta, mintha a valóságban is azt látnám.
Nem is értem minek a 4K ezután .:)))))
Én beállítottam a THX Cinema módot az azóta is ott van sose nyúltam hozzá. A geeks.hu-n írták, hogy ott a legjobb a képe, megnéztem a proffesional beállításokat de annyi mindent el lehet ott állítani, ami nem tudom, hogy micsoda, hogy inkább hagytam, marad a THX Cinema azt kész!

Csatlakozásdai rendben vannak, az USB3-as csati nagyon jó, külső HDD_ről viszi amit kell, főleg MKV-ket.
Egyedül a DVBT antennacsatlakozója van bénán alulról fölfelé kell bedugni.
De ez a falraszerelhetőség miatt lehet így.
Tegnap este lehúzkodtam róla mindent a villámlás miatt. :(

Próbáltam a DVBS tunerjét is, kiválóan működik. Sajnos ez nem tud Diseqc 1.2-es forgatót kezelni pedig de jó lenne. Vagy valaki tud rá megoldást ???

A firmware ennek is ugye linuxos de sajnos zárt.
Be FTP-zni csatornalistát szerkeszteni, plugineket letölteni hozzá külön nem lehet. Én így tudom.
Más tapasztalat ?

(#75164) fi:zi'k válasza tutitibi (#75163) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

120 órával nem lehetett sokáig bemutató darab. Legalább jól le volt árazva? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#75165) kk831228 válasza fi:zi'k (#75164) üzenetére


kk831228
addikt

Lemaradt két db 0... ;] Vagy lenullázták... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#75166) Norbi 72 válasza Herczi (#75161) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akadálya nincsen,hátulütője annyi,hogy optikain nem mennek a HD hangok.

(#75167) Herczi válasza Norbi 72 (#75166) üzenetére


Herczi
senior tag

Tudom, hogy lekeveri 2 ch-ra, de most egy alsó kategóriás, vagy későbbiekben maximum középkategóriás sztereó rendszernél számít az, hogy nincs HD hang?

(#75168) tutitibi válasza fi:zi'k (#75164) üzenetére


tutitibi
senior tag

Elég jól, igen.

(#75169) Norbi 72 válasza Herczi (#75167) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha sztereóban gondolkodol,akkor nem.

(#75170) balisz válasza tutitibi (#75163) üzenetére


balisz
senior tag

Szerintem ismerkedj meg a prof. módokkal is, hasznos beállítások nyílnak meg, legalább a gammát érdemes 2.4-re állítani.
Kb. 2 héttel azután árazták le a VT60-at az EDigitálban 480-ról 420-ra miután megvettem a GT-t, az elején kicsit mérges voltam. :)

(#75171) Ispy válasza Herczi (#75161) üzenetére


Ispy
veterán

Én végül egy belépő szintű sztereo erősítőt vettem + 2 darab álló hangfalat (150k volt összesen), meg vagyok vele elégedve.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#75172) Hegez1 válasza Hsanyika1 (#75145) üzenetére


Hegez1
csendes tag

Nekem fent van és lehet bebeszélem magamnak, de talán szebb a kép mint valaha, de legalább is nem rosszabb :). Egyébként nem tudom mi változott én a média lejátszót és a smart funkciókat sem használom rajta.

(#75173) Hsanyika1 válasza Hegez1 (#75172) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszi! :R Majd fel rakom én is.

(#75174) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Elalszik a tévé előtt? Így nem marad le semmiről [link] :DD "mindent el lehet adni"

(#75175) efi99 válasza Hsanyika1 (#75174) üzenetére


efi99
senior tag

Nem lenne egyszerűbb a delikvenst felébreszteni ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#75176) Hsanyika1 válasza efi99 (#75175) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

"sajna egyre többen egyedül élnek" Fel raktam 3734 frissítést 50st60ra wifin keresztül 6 perc 2szer újra indult egyenlőre nem veszek észre semmit,talán gyorsabban tölti be youtubet.

(#75177) efi99 válasza Hsanyika1 (#75176) üzenetére


efi99
senior tag

Nem az asszony által, hanem a karperec által. :DDD
Nagyságrendekkel egyszerűbbnek tűnik a megvalósítás (mondjuk rezeg), mint majd egy csomó tv-hez passzintani a szoftvert.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#75178) Hsanyika1 válasza efi99 (#75177) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

:D ez jó!

(#75179) BBéci válasza tutitibi (#75163) üzenetére


BBéci
titán

A THX Cinema móddal nem tudod kihozni a tévédből a maximumot, tehát fogalmad sincs, mire képes valójában. :( Mocskosul el lennék keseredve, ha azt kellene bámulnom a kalibrált Professional helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75180) Cool Face


Cool Face
aktív tag

vélemény a Samsung PN51F8500-ről? Sikerült hozzájutnom elég jutányos áron, de még nem volt időm utána nézni, hogy mit is tud konkrétan.

(#75181) balisz válasza BBéci (#75179) üzenetére


balisz
senior tag

Azért annyira nem borzasztó, de a jobbról tényleg nehéz lenne visszaszokni a rosszabbra.

(#75180) Cool Face:

A Samsung csúcs plazmája úgyhogy elég jónak kéne lennie, világosabb környezetben is nyugodtan használható. Sajnos személyesen nem volt alkalmam megtekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#75182) gg72 válasza BBéci (#75179) üzenetére


gg72
veterán

A tegnapi kalibrálás után én is ezt kell, hogy mondjam, előtte én is THX-ben néztem, de a kalibrált mód tényleg nagyon "ott van". :K

(#75183) Morris válasza gg72 (#75182) üzenetére


Morris
veterán

Mitől olyan nagy szám ez a kalibrálás? (laikusként kérdezem) :U
Módosítom a kérdést: Miért nem a gyár állítja be a kalibrált képet? Miért a felhasználónak kell szerencsétlenkednie vele, (fizetnie érte)?

[ Szerkesztve ]

(#75184) tutitibi válasza gg72 (#75182) üzenetére


tutitibi
senior tag

De hol és hogyan lehet kalibrálni ezt ?
Van valami tesztábra hozzá ?

(#75185) BBéci válasza Cool Face (#75180) üzenetére


BBéci
titán

Eredeti árának talán a felét éri, ha vadonatúj, többet biztosan nem. Volt nálam, használtam, teszteltem, János mérte.

(#75184) tutitibi
Műszer, szoftver és szakértelem kell hozzá.

(#75183) Morris
Másfél-két órás művelet, azt képtelenség elvégezni minden egyes példányon, ami legördül a szalagról.
A monitorod sincs kalibrálva? :U

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75186) fi:zi'k válasza BBéci (#75185) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ráadásul a forráshoz (is) kell kalibrálni, ami mindenkinél más.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#75187) Morris válasza BBéci (#75185) üzenetére


Morris
veterán

Nincs!
Ha van rá műszer nélküli mód, akkor megejtem! :U

(#75188) Cool Face válasza BBéci (#75185) üzenetére


Cool Face
aktív tag

A neten, ahogy most néztem a teszteket mindenki nagyon jókat ír róla, kíváncsi vagyok, hogy a panasonical összehasonlítva milyen szinten van.

(#75189) DM-Fan válasza Morris (#75183) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyrészt azért, mert amikor legördül a szalagról a készülék, a panel még nagyon "nyers", a karakterisztikája legalább annyi változáson megy keresztül, mint egy ember az első 20 évében. A bejáratási időszak a plazmáknál alsó hangon is 500 óra, addig nem is igazán érdemes megcsinálni, mert kategóriányi értékeket képes később módosulni egy-egy beállítási pont.

Másrészt az sem mindegy, hogy milyen színteret tud megjeleníteni a rendszerben szereplő lejátszóeszköz, ami kiszolgálja majd a TV-t, ennek megfelelően megintcsak eltérő módon kell kalibrálni. Az sem mindegy, hogy mennyire világos vagy sötét környezethez kalibrálunk.

Harmadrészt egyetlen gyártó sem feccölne annyi energiát és munkaerőt egyetlen megjelenítőbe se, hogy 500 órát járassa a készüléket szalagról lejövet, hogy aztán egy adott, megszabott színtérhez órákon át kalibráltassa azt annak tudta nélkül, hogy ez a színtér egyébként megfelelő lesz-e a majdani vásárlónak és adott fényviszonyokkal bír-e majd a környezete.

Szóval ezer meg ezer buktatója van a dolognak és még az ideális együttállás (értsd: bejáratott panel, ismert környezeti tényezők, megfelelő lejátszóeszköz, profi kalibrálóműszer) is csúnyán el lehet tolni egy kalibrálást.

Hogy szükséges-e? Egy GT60/VT60/ZT60 szintű TV-hez nemhogy szükséges, de kötelező. Különben egyszerűen fölösleges pénzkidobás volt megvenni a TV-t. Nem hinnék el a laikusok, hogy mennyivel "javul fel" a megjelenített kép egy ilyen, tényleg profin elvégzett művelet után.

Get Moded!

(#75190) Morris válasza DM-Fan (#75189) üzenetére


Morris
veterán

uh, értem! thx :R

(#75191) tutitibi válasza DM-Fan (#75189) üzenetére


tutitibi
senior tag

Üdv.
Tehát ha jól értem aegy mezei PIO DVD lejátszóhoz, az asztali PC HDMI kimenetéhez és HDMI-s SAT vevőhöz külön-külön kellene bekalibrálni a TV-t ?
Ráadásul este kellene amikor a legtöbbet van használva.

Valamilyen TESZT ábra azért sokat segítene, hogy a kontrasztot és gammát a jóhoz közelinek állítsam be.
Nyárobn vettem a TV-t de még mindig "bejáratósan" használom. kontraszt: 30 , fényerő : -5 a többi minden 0-n van és az össze képjavító, zajcsökkentő KI állásban van. Néha néha elvégzek egy kis fehérmosást.
Egyedül a környezetérzékelő van BE állásban, hogy ha nagyritkán nappal nézem akkor is lássak valamit.

(#75192) DM-Fan válasza tutitibi (#75191) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Tehát ha jól értem aegy mezei PIO DVD lejátszóhoz, az asztali PC HDMI kimenetéhez és HDMI-s SAT vevőhöz külön-külön kellene bekalibrálni a TV-t ?"

Nem feltétlen.

"Valamilyen TESZT ábra azért sokat segítene, hogy a kontrasztot és gammát a jóhoz közelinek állítsam be."

Többször linkeltük már az ezzel kapcsolatos pakkot és adtunk instrukciókat is. De ehhez iszonyatos kitartás, nagyon jó szem és sok rutin kell. Ezek bármelyikének hiányában bele se fogj! Én már ezekkel (és kb. 3-4 óra beletolt munkával) is nagyon szépre be tudtam lőni a 65VT60-am képét.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#75193) tutitibi válasza DM-Fan (#75192) üzenetére


tutitibi
senior tag

Érdekes mert a ZT60-asokat állítólag gyárilag kalibrálták a gyártást követően.
Akkor azok még miben térnek el a VT60-tól ?
Az aranyozott csatlakozókon kívül.

(#75194) Gyulus76


Gyulus76
aktív tag

A minap hosszasabban szemléltem egy barátom új LCD tévéjét. Időnként már megfordult a fejemben, hogy talán egy kevésbé kényes LCD-vel se jártam volna rosszul. De ismét rá kellett döbbennem, hogy a plazmának bizony nincs párja. Ez sem tökéletes, vannak hibái, de általános képminőséget tekintve nyomába se érhet egy LCD. Arról nem beszélve, hogy az SD adások milyen ócskán néznek ki egy Full HD LCD-n. Ennek az okát nem is igazán értem egyébként, hiszen elvileg a pixelek száma azonos. Hacsak nem arról van szó, hogy a plazma önálló fényforrásként működő pixelei a kibocsátott fény egymásba keveredésének köszönhetően kevésbé élesen különülnek el egymástól, és így jobban elfedik az interpolációs hibákat.

(#75195) DM-Fan válasza tutitibi (#75193) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Rosszul tudod! Nem kalibrálják őket gyárilag, hanem prémium szolgáltatásként, vásárlást követően telepítik azokat a vevő otthonában és ezt követően kalibrálják azokat. A gyárban történő kalibrálás - mint írtam - nem igazán értelmezhető dolog.

Get Moded!

(#75196) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

HA van pécsi köztetek, tudtok-e ott plazma forrást, ahol még lehet kapni 42 vagy 50-es méretben valamit?
Egyáltalán: mi lehet még jó vétel most? A családban ott akarnak venni holnap valamit, ma kérdeztek rá, hogy mit vegyenek. Mit ajánljak egyáltalán egy 56 cm-es képcsöves után?

[ Szerkesztve ]

(#75197) Ispy válasza Gyulus76 (#75194) üzenetére


Ispy
veterán

Tegnap nekem is sikerült egy 55''-os csoda LCD tévét néznem 1 órán keresztül (családban, 350k volt az ára), utána rosszul voltam a dinamikus módtól és a szappanopera hatástól, szó szerint hányingerem lett majdnem. Egyébként a családban mindenkinek tetszik milyen szép képe van. :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#75198) bucsher válasza Ispy (#75197) üzenetére


bucsher
őstag

Fene azt a kényes gyomrod :D

In the pipe - five by five!

(#75199) Kernel válasza Gyulus76 (#75194) üzenetére


Kernel
nagyúr

A mai kommersz LCD-k tenyérnyi alaplapján szinte minden feladatot (a TV-műsor képernyőre skálázását is) egy olcsó processzorra bíznak, aminek meg is van az eredménye.

Nem véletlen, hogy PC-monitorként alkalmazva, natív pixelmeghajtással nézhetőbb képet lehet kihozni. Már amelyiknél nem cseszték el még a natív módot is. (De a számítógépnél is észnél kell lenni, hogy megfelelő kép legyen kihozható belőle.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#75200) Kernel válasza DM-Fan (#75189) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezek közül az órákon át történő kalibrálásra egyébként nem lenne szükség gyári körülmények között, miután a házi kalibrálás hosszadalmassága a manuális input miatt van. Vagyis hiába a mérőkamera és szoftver, de még kell egy ember is, aki a TV-t tekergeti.

Gyárilag viszont a szervizporton (belső csatlakozás vagy külső RS232) be lehet avatkozni szoftveresen, ami meg is történik, elég gyorsan, hiszen így kalibrálják a profilokat alapértékre, csak ezek a beállítások a szervizmenüben vannak elrejtve. Meg itt a forrás egy standard jelgenerátor.

Ha a gyárban is mondjuk egy BD-hez akarnák kalibrálni, az már érdekesebb lenne, meg nyilván értelme sem lenne, a felhasználónak úgysem pont olyan lejátszója lesz.

Mindamellett, valamikor tavaly én még itt enyhén le lettem ugatva, amikor arra utaltam, hogy megfelelő tapasztalat birtokában szemre is be lehet lőni egy TV-t. Azóta a topikban némileg árnyalódott a hozzáállás ehhez a kérdéshez is. (Mint a HDMI-kábelhez is, amiről ma már talán többen látják be, hogy tényleg digitális.)

Továbbra is fennáll azonban, hogy ehhez rutinra van szükség, és még akkor is sokat lehet szórakozni vele. Amikor én lecserélem a TV-m, sokszor napokig finomítgatok rajta, még használat közben is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.